stukken 0TT Route sponsortocht Jeugd Rode Kruis streéknieuws berichten mmmeuws Ghostbusters en Walt eric de noorman Disney in Zierikzee Voorlichting over vlees huisvrouwen Schrijf avonden Scharendijke Schaatswedstrijd in Renesse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 24 januari 1985 Nr. 23665 7 BROOD IN SPELEN Nêêë, 't kuletje is 't 'r niet mi. 'k Bedoele, 't kuletje in de Beuze tussen de tegels. Dat was toe êêl belang- riek! Dae kö je je tol of toppe invrienge. J'ad 'n stokje nöödig mit 'n touwtje d'r an mit an 't ende 'n knoopje d'r in. Je vrêêkte de tol in 't kuutje, déé 't touwtje d'r rond winde, 'n snok, in kiek, de tol raesde rond in bleef rondraeze as j'r élleke keer tegenan sloeg. Zö'n tol kö je in verschillende kleuren koape. 't Leukste was d'r êêne van blank out. Die kö je dan mit kriet aollerlei kleuren geve. Die was dan echt van j'n eige. 'n Aparten, za'k ma zégge...! 'k Vertélle 't was brêêdspraekig van die tol want 'k bediende, dat 'n êêle boel jongelui 't anders nie weete wae 'k 't over De Beuze was 'n ideaal plekje vö dat vermaek, zö'n vuuftig jaer gelééje. 't Was 'n min of meer glad vloer tje, in oak as 't regende kö je je gang gea. 't Was, ten minste vö mien, de sport-al van de dertiger jaeren. Mit publiek.' Op de bank zaete de bejaarde baesjes uut ,,'t Gesticht", zöas dat toe wier genoemd. Ze kee- ke de zaek welwillend an, totdat de tol tussen d'r voe ten kwam in dan konne ze d'r 'n venijnige trap tegen géve. Je kon ze oak wè ööre redetwiste: van wie t'r wè êêne was", die dae mit z'n tol tussen de uutgespo- ge kluten pruumtabak deu lavêêrde... Eigenaordig! J'ad 'n toltied", 'n „knikkertied" in 'n ..oepeltied". Anêêns was iederéén an 't oepelen. Dan ad je 'n êêle stuit niks. Dan zaete m'n wï ömea op on ze knieën om te knikkeren in dan lieten m'n wi de zweepe knalle om de tol deu de Beuze te jaegen, in dat aommae zonder booschap vooraf! 'k Ebbe m'n ei- ge ongans geloape achter 'n oepel. 't Was 'n ieseren. De ..super-oepel" in mien öógen was 'n fietswiel. De gleuve, wae anders de band zat, mos je dan blank poesse, dan ondervond 't stokje g'n weerstand in dan was 't mè schuuve. 'k Ebbe d'r nooit één g'ad. De fiet sen waere érreg taoi in dien tied in wiere belange nae nie gauw afgedankt. Dat vermaek za wè nie mï t'rug- komme. M'n ebbe d'r g'n ruumte mi vö mit aol die auto's langs de kant. Ard loape is oak nie ,,in". Dae- rom bin d'r in plaes van tollen, brommers in de Beu ze. Toch wï die Beuze! Dae kö je as jonge jongen toch wé 's wat opstéke. Op érreftaevenden, as 't gieng donkere, stonge dae wè mannen te praeten. Je zag d'r sigaretten opgloeie in 't duuster in dan rook je de geure van zwaere shag. D'r was t'r êêne bie, die ad 't vö 't zéggen. Die ad 'n radio tuus, dus die kon't wé te! In d'r was vee nieuws in die dertiger jaeren. On- eilspellend nieuws, waeven ulder, in oak wullie, de draegwiedte nie van konne peile. Oak waere mensen in voorvallen uut Zierikzêêë zèllef wè 't onderwerp. D'r gieng vee langs j'ééne, wier oak nie begrépe, ma d'r bleef toch wè zövee ange, dat je 'n beeld kreeg, van wat vö saemleving je 'n dêêl uutmaekte. As kind - in dat is ma goed oak - ad je gelukkig nie zö vee sjoege van de onangenaeme diengen van het leven. Je zag de mensen nae de soepkokerie gae in de No- belstraete om 'n pannetje of 'n emmertje ertesoep, ge vuld mit poaten, öören in snuten. Je zag ze in de rij stae bie ,,'t Gesticht" vö 'n broad van ,,'d érremen". Je zag de mannen de vosse gracht uutbaggere mit 't schopje(!), dat brocht g'loaf 'k éllef gulden in de wee- ke op! Je zag de wérrekelööze mannen kaertspele an d'n aevendiek: ..Petoete", gesausd mit groate keggen. Zö zie je ma. D'r zat 'n donker lieste rond 't plaetje van je jeugd. Ma, die dea an 't plaetje niks af, geluk kig. Wat fijn eigelijk, die jeugd. As je die positieve, ver wachtingsvolle instelling kon vastouwe tot in je ou derdom, dan bin je 'n gelukkig mens. Dan leef je meer vö 't spel dan vö de knikkers! ARJAON ZIERIKZEE - Inmiddels zijn van de sponsor-fietstocht, die het Jeugd Rode Kruis Schouwen-Duiveland voor zaterdag 26 januari organiseert de verschil lende routes bekend. Tot nu toe hebben honderdvijftig kinderen zich opgege ven om de fietstocht van circa 25 kilometer te maken. De ontvangen financië le middelen worden besteed aan inzamelingsacties voor hongerend Afrika. Alle routes, behalve Zierikzee, star ten om 13.30 uur. De start voor deel nemers uit de Westhoek vindt op het schoolplein van de openbare lagere school 't Staepel'of te Renesse plaats. De route: Stoofweg in de richting van Serooskerke, Provinciale weg in de richting Zierikzee, Zandweg, in de richting Heuvelsweg, Lange Blok- weg. De start vanuit Brouwershaven is vanaf het schoolplein van de openba re lagere school De Schoener. Via de Blooisedijk gaat het naar Zonnemai- re, dan naar Dreischor, Noordgouwe en via Schuddebeurs naar de Lange Blokweg. In Bruinisse is de start op het schoolplein van de openbare lagere school De Meerpaal. Over de Lange Weg gaat het naar Oosterland, Lage Rampertseweg, Oostweg richting Ouwerkerk, Gouweveerseweg rich ting Zierikzee en Lange Blokweg. In Zierikzee vindt de start om 12.30 uur plaats vanaf het schoolplein van de voormalige Theo Thijssenschool. De route is: Gouweveerse zeedijk, Stel weg richting Ouwerkerk, Oost- weg, Middenweg richting Nieuwer- kerk, Loensweg, Capelleweg, Sas- dijk, Bettewaardsedijk, achter het ziekenhuis langs de Lange Blokweg. Om 15.00 uur volgt de aankomst van de diverse routes ter hoogte van het nieuwe sportpark. Onder begelei ding van Rust Roest wordt een tocht door het centrum van Zierikzee ge houden. Het einddoel is jeugdsoos Brogum. Het Jeugd Rode Kruis Schou wen-Duiveland staat zaterdag vanaf 09.00 uur tot 17.00 uur uur met een stand onder de Beuze. Deelnemers aan de sponsor-fietstocht kunnen zich tot vrijdagmiddag tot twee uur opgegeven bij: Bruinisse: mevrouw L. Jumeiet, O.F. Weisestraat 1, Bruinisse, 01113- 2001. Burgh-Haamstede: mevrouw J. L. E. Noordhoek-de Both, Weeldeweg 52, Burgh-Haamstede, 01115-2633. Scharendijke: mevrouw Rotteveel, Korenbloemstraat 1, Scharendijke, 01117-1575. Zierikzee: mevrouw A. C. Boot, Fokkerstraat 5, Zierikzee, 01110-5612. Zonnemaire: de heer K. Mandema- ker, I.M. v.d. Bijlstraat 18, Zonne maire, 01112-1347. Dreischor: de heer C. v.d. Vreugde, mr. P. Moggestraat 23, Dreischor, 01112-1245. KERKWERVE Filmvoorstellingen In het Verenigingsgebouw te Kerk- werve werden twee films gedraaid. Voor de middelbare schooljeugd draaide een film van Bud Spencer en Terrence Hill, waarnaar 43 kinderen kwamen kijken. Voor de jongere kin deren was er ook een film, in het Ne derlands gesproken. Hiernaar kwa men slechts elf kinderen kijken. De filmvoorstellingen zijn georgani seerd door do werkgroep Jcugdacti- viteiten Kerkwervo Feestavond sv WIK In het Verenigingsgebouw wordt vrijdag 25 januari aanvang 19.30 uur, de jaarlijkse feestavond van de sv Wik gehouden. Zoals al jaren gebrui kelijk wordt ook deze keer een to neelspel door de leden verzorgd. Het wordt een klucht in drie bedrijven en heet De onbetaalde loodgieter. De rol verdeling is als volgt: Pim Westra, di recteur van een puddingpoederfa- briek (Kees Feytel), Ria, zijn vrouw (Cathy de Vos-de Bil), Petra, hun dochter (Anja Bevelander), Jessie, do dienstmaagd (Nel den Boer), oom Dirk de Best uit Australië (Adrie Ver- hage), Marie de Best, zijn zuster (Jo- pie Kouwenberg- Bevelan der), Niek de Best, haar tweeling broer (Ad Hagesteijn), tante Truus (Petra Noordijke), loodgeiter (Kees Feytel) en de souffleur is Leen de Bil. BRUINISSE Schenking De heer C. J. Keur uit Den Haag, geen onbekende in Bru, heeft de ge meente „bedacht" met een paar unie ke materialen voor de oudheidkamer. Een landkaart van Bruinisse in ver grotingscoupure, een tekst uit de „Te genwoordige Staat der Vereenigde Nederlanden", in vergroting een Historische Statistische schetskaart van Nederland (met de gemeente Bruinisse erop), verder nog twee lijn- cliche's van Bru (1690) en Duiveland (uit 1750). De gemeente Bruinisse heeft de schenkingen in dank aan vaard en zal er best wel een plaatsje voor weten te vinden. SCHARENDIJKE - Voor de eerste keer op dinsdag 22 januari in het zaaltje van de gereformeerde kerk in die plaats een schrijfavond voor Am nesty International gehouden, waar voor een goede belangstelling be stond. Na de nodige voorbereidende activiteiten van mevrouw A. Bout en de heer G. J. v.d. Waarden, met o.a. berichtjes in krant en kerkbladen en persoonlijke uitnodigingen, konden door laatstgenoemde 20 belangstel lenden worden verwelkomd. De heer V.d. Waarden stelde in zijn welkomstwoord dat het schrijven van brieven deze keer op de tweede plaats kwam, omdat eerst gekeken kon wor den naar het vernieuwde klankbeeld van de Amnesty-groep Schou wen-Duiveland en er vragen gesteld konden worden over het werk van A.I., het schrijven van brieven e.d. Nadat de leden van de A.I.-groep de nodige vragen hadden beantwoord werd toch tot actie over gegaan. Aan de hand van de aanwezige voorbeeld brieven werden ruim 40 brieven ge schreven voor vrijlating van gevange nen in Roemenië, Somalië en Paraguay. Elke maand Tijdens de avond werd, na enig overleg, besloten om voortaan elke 4e dinsdag een schrijfavond te gaan hou den, waarop men dan net als in ande re plaatsen tussen 19.00 en 21.00 uur terecht kan voor het schrijven van brieven. De heer V.d. Waarden, zelf lid van de A.I.-groep op Schouwen-Duive land, vertelde de aanwezigen nog dat het schrijven zonder enige verplich ting, op persoonlijke titel plaatsvind, men hoeft daarvoor geen lid van A.I. te zijn. Maar..., het wijzen op de mo gelijkheid om lid te worden van A.I., of het als donateur steunen van de groep op Schouwen-Duiveland lever de 2 nieuwe leden en 8 donateurs op. Inlichtingen zijn te krijgen bij de heer V.d. Waarden, tel. 01117-1860. Beursbericht Markt Goes dinsdag 22 januari 1985 Aardappelen Bintje, directe levering, op auto ge leverd, veldsgewas, uit de schuur, 12- 14 xh cent per kg; 0 mm opwaarts, bin nenlandse kwaliteitseisen, uit de schuur, 14V2-15V2 cent per kg. Voer- aardappelen 8V2-9V2 cent per kg. Ex clusief B.T.W. Notering Rotterdamse Beurs d.d. 21 januari 1985: Bintje, 35-50 mm, 17- 17Vz cent per kg; Bintje, 50 mm op waarts, 19-19'/2 cent per kg. Exclusief B.T.W. Uien Directe levering, op auto geleverd, 40 mm opwaarts 8-14 cent per kg. Ex clusief B.T.W. Vlas Ongerepeld, op auto geleverd, 53-71 cent per kg. Afwijkende partijen, op auto geleverd, 35-52 cent per kg. Ex clusief B.T.W. Granen, zaden en peulvruchten Alle prijzen per 100 kg en exclusief B.T.W.: Tarwe, basis 16%, uit opslag handel en coöperatie, 48,00-/ 49,25; tarwe, basis 16%, uit eigen opslag, 50,50; brouwgerst, boerenschoon, 52,75-/ 54,25; voergerst 46,25- 48,00; haver 47,50-/ 49,00; erwten, kleine groene, 85,00-/ 86,00; capu- cijners 80,00-/ 80,50; bruine bonen, vrij van grond en halve bonen, 72,50-/ 205,00; blauwmaanzaad, boerenschoon, 130,00-/ 155,00; blauwmaanzaad, prima doorsnee kwaliteit, 190,00; karwij, boeren schoon, 305,00-/ 485,00; karwij, pri ma doorsneekwaliteit, 600,00. Hooi en stro Alle prijzen per 1000 kg, op auto ge leverd en exclusief B.T.W.: Weidehooi 250,- - 335,-r-; dijkhooi 240,- - 275,—; lucernehooi 375,— f 425,—; veldbeemd 180,240,—; roodzwenk/rietzwenk 160,— 200,—; Engels raaigras 170,— - 210,—; tarwestro 135,150,— gerstestro 160,190,—; erwten stro 145,— - 195,— schok kei-stro 100.- - HO,-. Veemarkt Den Bosch DEN BOSCH, 23-1. Prijzen per kg geslacht gewicht en ontvet: Extra kwaliteit dikbillen 10,70-/ 13,40; stieren: le 8,55-/ 9,35, 2e 7,60- 8,55; vaarzen: le 7,55-/ 8,60, 2.e 6.60-/ 7,55; koeien: le 7,40-/ 8,45, 2e 6,45-/ 7,40, 3e 5,85-/ 6,45; worst koeien 5,50-/ 6,50. Prijzen per kg levend gewicht: Vet te kalveren: le 6,15-/ 6,40, 2e 5,90- 6,15; zeugen: le 2.77-ƒ 2,87, 2e 2,67-/ 2,77. Prijzen -per stuk:-Schapen 170- 265, lamrh'ëfëh (rammen) 200- 290; lammeren (ooien) 150-/ 235; melk- en kalfkoeien: le soort 2100- 2900, 2e soort 1450-/ 2100; melk en kalfvnarzen: le soort 2100-/ 2850, 2e soort 1450-/ 2100; guste koeien 1300-/ 2050; enterstieren 1250- 2100; pinken 800-f 1800; graskal veren 500-/ 800; nuka's voor de mest, roodbont, stieren 300-/ 625, en zwartbont 175-/ 350; nuka's voor de mest roodbont vaarskoeien 200- 360, en zwartbont 100-/ 200; schaap met lammeren 100-/ 210; weidelammeren 150-/ 225; bokken en geiten 30-/ 140. Aanvoer: totaal 7629 stuks, waaron der: slachtvee 1821, stieren 224, ge- bruiksvee 922, jongvee 272, nuka's roodbont 1205, nuka's zwartbont 955, slachtschapen en lammeren 716, ge- brui ksschapen en lammeren 557, var kens 896, bokken en geiten 61. Overzicht: slachtvee: handel traag, en prijzen lager; stieren: handel flauw, en prijzen gelijk; gebruiksvee: handel stil en prijzen gelijk; jongvee: handel rustig, en prijzen lager; nu- Acila, 24-1 te Mina Al Fahal verwacht Acteon, 23-1 25 n Dubai naar Manga- lore Moordrecht, 23-1 200 zo Recife naar Thranto Nedlloyd Dejima, 23-1 600 zo Mahe naar Hongkong Nedlloyd Delft, 23-1 140 zo Socotra naar Port Kelang Nedlloyd Thsman, 23-1 van Jackson ville naar Rotterdam ka's; handel matig, en prijzen gelijk; schapen en lammeren; handel rustig, en prijzen gelijke; varkens: handel flauw, en prijzen lager; bokken en geiten: handel rustig, en prijzen ge lijk. Eierveiling Eiveba b.v. BARNEVELD, 23-1. - Aanvoer 1.981.800 stuks. Stemming: vast. Prijzen per 100 stuks: Eieren van 50-51 gram 10,30; 55-56 gram 12,65; van 60-61 gram 13,00-/ 13,15; en 65- 66 gram 13,30-/ 13,70. De redactie behoudt zich hel ree hl voor Ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dat de nhoud door de redactie wordt onderschreven, Inge- tonden stukken zijn buiten verantwoordelijkheid van je redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver, waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Ik wil graag terugkomen op de schaatsafvalwedstrijd van Renesse, welke zondag 20 januari werd gehou den. Zeer spijtig werd deze wedstrijd ontsierd door verkeerde beslissingen en/of onduidelijke afspraken tussen jury en speaker. Door de speaker was omgeroepen dat er om de twee ronden een deelne mer af zou vallen. Omdat alle ronden voor de uitslag niet van belang wa ren, wil ik beginnen met de zesde ronde (voor het einde). Met nog zes ronden te rijden deelde de speaker mee dat de laatste drie overgebleven rijders konden blijven rijden voor de plaatsen 1-2-3. Dat dit bij het peloton rijders ook zo over kwam is duidelijk, want direct viel het stil en mede daardoor kwam Sjaak Gebraad jammer genoeg te val len doordat niemand de kop over wil de nemen in de eerste bocht na de fi nish. Vanaf dat moment heb ik een teken gegeven dat Leon door moest gaan, ook al omdat hij met nog 8 ron den te rijden steeds op kop reed. Met nog 6 ronden te rijden waren toen nog in de wedstrijd: Leon van der Wielen, Niels Gebraad, Wandel, Kraayen- brink, van den Hoek, zo was ook de doorkomst Met nog 3 ronden te rijden: Van den Hoek op kop, en in de laatste bocht voor de finish werd het duidelijk dat er toch gesprint moest worden. Van den Hoek ging als eerste over de fi nish, gevolgd door Leon van der Wie len (zij het maar net) en Niels Ge braad. De speaker riep Niels Gebraad, en deze stopte dan ook met de wedstrijd, en kwam bij mij staan na de twee bocht bijna voorde friettent. Daar zei hij „Oooh, wat ben ik moe", en ,,het scheelde niet veel". De strijd om de eerste en tweede plaats ging nu dus tussen Van den Hoek en Leon van der Wielen, ér 'wareii nog 2 ronden te rij den. Waarom jury, greep u toch niet in? Daar was toch volop tijd voor, want voordat zij aan de laatste ronde begonnen zijn zij nogmaals aan u voorbij gegaan. Nee, u liet de 2 jongens doorgaan en pas in de laatste bocht moest Van den Hoek, die op dat moment puur op kracht probeerde verder te gaan, zich gewonnen geven. Leon ging dus als eerste over de finish, om kort daarna te horen dat hij niet de winnaar was. Kwam dit omdat hij geen lid van de ijsvereniging Renesse was? Maar de wedstrijd was toch voor leden en niet-leden (stond op het bord bij de ingang, hetgeen ook bij het inschrij ven tot uitting kwam. Leden 2,50 en niet leden 3,50). Niels Gebraad werd tot winnaar verklaard. (Hoe kan dat als je de laat ste 2 ronden niet uit rijdt?) En hoe is het mogelijk om dan toch zonder blikken of blozen een eerste prijs in ontvangst te nemen? Naar mijn mening was het dan zo, dat Van den Hoek als het zo zou zijn geweest dat Leon er uit gemoeten had, recht had op de eerste prijs. Maar voor ons was het ondanks alle teleurstelling een fijne schaats wedstrijd, en voor Leon een bewijs dat hij duidelijk op de goede weg is na de wekelijkse trainingen in Rot terdam. Jammer is het dat er in onze regio niet ieder jaar ijs is, maar wie weet is er volgend jaar weer een wedstrijd in Renesse. Wij hopen dan ook bij leven en welzijn weer van de partij te zijn. Tbvens wil ik van de gelegenheid ge bruik maken, al die mensen van de ijsverenigingen Zierikzee, Renesse en Burgh-Haamstede dank te zeggen dat zij zich zo geweldig hebben ingespan nen om de baan goed te krijgen en de organisatie van de wedstrijden op zich te nemen. G. M. v.d. Wielen. Zierikzee Succesvolle komedie HAAMSTEDE - Dinsdagmiddag werd in De Schutse te Haamstede een bijeenkomst gehouden door de Nederlandse .Vereniging van Huis-7 vrouwen afd. Westerschouwen. Gp deze bijeenkomst werd een boeiende demonstratie verzorgd door het Be- drijfsschap Slagers. Dit bedrijfschap heeft drie koks in dienst die dage lijks door het land trekken om vlees en vleesprodukten aan te prijzen en belangstellenden op de hoogte te brengen van de bereidingsmogelijk heden. Deze demonstraties worden mogelijk gemaakt door de contribu tie van de 9000 aangesloten slagers. De demonstratie dinsdagmiddag in Haamstede werd verzorgd door chef kok De Boer die, samen met zijn as sistente Sonja, reeds geruime tijd met de voorbereiding voor een goede demonstratie bezig was, toen om twee uur de ongeveer 60 belangstel lenden in De Schutse aankwamen. Geïllustreerd door een diaserie ver telde de heer De Boer een en ander over verschillende soorten vlees en hun bereidingswijzen. Zo vertelde hij o.a. dat varkensvlees altijd gaar moet zijn, behalve varkenshaas, die binnenin iets rose mag zijn. Het vlees voor het braden even door de bloem halen maakt dat het vlees sappiger blijft. Verder wees hij de dames er op dat soepvlees altijd moet worden op gezet in koud water en dat er geen deksel op de pan mag. Bij „kort" braad vlees mag geen water worden toegevoegd terwijl bij „lang" braad- vlees juist wel water moet worden ge daan. Dat water moet dan wel lauw zijn, omdat dan het vlees eerder gaar is. Na al deze praktische tips volgde een pauze waarna de heer De Boer onder het toeziend oog van de dames fraaie schotels met heerlijke snacks bereidde, waar iedereeen ook van mocht pi-oeven. De middag werd besloten door de voorzitster mevrouw B. Murel, die de heer De Boer en zijn assistente be dankte voor de leerzame middag. Ned. Hervormde' Kerk Beroepen te Oude Tonge: K 11 Kieskamp te Ix-erdam. te Rotterdnm- IJsselmonde: C. Wismc.ver te West- maas (tevens g.v verpleeghuis „Eg- montsliof" te Oud Beijer'and. Aangenomen naar Franeker en Herbayum (toez.): J. A. Kremer te Tzum. Bedankt voor Vroontshoop: Ci A van de Woord te Ophemort. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Albany (Australië) voor kerkelijk opbouwwerk onder ehristen-Papua's in Port Moresby (Papua-Nieuw-Guineai: T. .1. Havinga te Broek op Lahgcdijk. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Groningen: R. W. Bart- lema te Nuenen (Herv. Geref. S.O.W.). Gereformeerde Kerken Beroepen te Arnhem: drs. J. M. Brinkman te IJsselmuiden-Graf- horst. Aangenomen naar Utrecht: drs. J. L. Drogendijk te Westervoort/Zeve- naar/Lobith, Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Heerde in combinatie met Wapenveld: J. J. Dronkers te Wet- singe-Sauwerd; te Groningen-Noord: B. Kamphuis te Voorburg. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor 's-Gravenzande: A. Moerkerken te Nieuw-Beijerland. ZIERIKZEE - In bioscoop de Concertzaal draait zaterdag 26 en zondag 27 ja nuari de film Ghostbusters. Ray Parker jr. haalde onlangs met de gelijknami ge titelsong hoge noteringen in de hitparade. Ghostbusters is een produkt uit de school van regisseur Ivan Reitman. Samen met de hoofdrolspelers heeft hij er een succesvolle komedie van gemaakt. Drie ondernemende para-psy- ehologen ontdekken in New York een nieuwe markt De stad wordt door leuke spoken geteisterd. De para psychologen richten een b.v. op, nadat /ij door de universiteit de deur uit zijn gezet. Hun arsenaal aan wapens en instrumenten is indrukwekkend en hun methoden potsierlijk. „Wij komen de wereld redden", luidt hun eenvoudige boodschap. Dat hun in het begin quasi-gewclddadigo activiteiten succes hebben leidt er al snel toe dat de spoken én de milieu beweging een oorlog op leven en dood met hen ontketent. Ghostbusters, voor alles komedie, maar zeker ook een serieuze persiflage op het doem denken. ontaardt in een zinderende finale vol unieke speciale effecten. waarbij de spokenjagers geen middel schuwen om de eindzege te behalen. Voor het zover is en het publiek opge lucht kan ademhalen ontaardt het spektakel in komedie van de bo venste plank, waarbij Ray Parker's thema-muziek uit de speakers swingt en het publiek zich door de Ghost busters gewapend weet tegen al dan niet gerechtvaardigde angst voor het vergaan van de wereld. De voorstellingen beginnen om 20.00 uur. Walt Disney Op zaterdag cn zondag draait er om 14.30 uur een kindermatinee en wel Walt Disneys Festival van bekroonde tekenfilms. Hierin zijn allo bekende en geliefde Disney figuren te zien 194. De Alanenruiters hebben zich al gedeel telijk tot een lange linie opgesteld, om een even breed front te hebben als de Hunnen, maar met een scherp bevel roept Sangibanus hen terug. „Bekommer je niet om een omsingeling," roept de Noorman hen toe. „Voor ze daar aan toen zijn. zijn wij doorgebroken!" Met een gezicht, dat vertrokken is van haat en wraaklust, stormt de oude Alanenvorst als eerste op de Hunnen in. t9Ót-+*N*C?K££SSS „Wreek mijn zoonbuldert zijn stem en dui zenden kelen nemen deze kreet over. Als een blok breekt de gesloten massa rui ters door de ijle linie der nomaden, die zoiets totaal niet verwachten. Geheel in verwarring pogen Attilla's horden de doorbraak nog te voorkomen; de troep, die zich op de heuvel be vindt, komt hun strijdmakkers te hulp. Hier en daar bieden kleine afdelingen vertwijfeld weerstand, maar het baat hen niets. Met een De laatste slag (2) grijns van triomf volgt Svein Langtand de Noorman als eerste naar de top van de weer veroverde heuvel. „Dat was zogezegd kinderspel, Noorman," gromt hij voldaan. „Laat ze nou maar komen." „Het is me liever, als Aëtius' legers snel ko men," antwoordt de Noorman, „want ik vrees, dat we anders toch nog lelijk in het nauw ko men te zitten."

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 7