Zoeken naar mogelijkheid voor een nieuwe locatie diensten Pont Zijpe nog uit de vaart Gemeente Vlissingen mag Van Dishoeckhuis slopen Verbetering woningen te Zierikzee Inwoner uit Philippine gedood bij treinbotsing Opening Marskramer te Zierikzee Open dag bij Prinses Julianasehool te Zierikzee 2 P.v.d.A.-fractie over benzinestation Nieuwe Kooiweg ZIERIKZEE - Het voornemen van Texaco Petroleum Maatschappij te Rotterdam om het bestaande verkoop punt op het perceel aan de Nieuwe Kooiweg' te Zierikzee te vervangen door een nieuw bedieningsgebouw met lui fel, was voor de Pvda-fractie maandagavond tijdens de gemeenteraadsvergadering aanleiding om te informe ren naar de mogelijkheid een ander vestigingspunt voor dit benzinestation te vinden. PvdA-woordvoerster mevrouw M. R. de Jong-Van Loo wees op de vol gens haar fractie wat ongelukkige ligging van het benzinestation vlak na de bocht in de Nieuwe Kooiweg en drong erop aan eens te bekijken of een andere locatie mogelijk zou zijn. De heer C. Legemaate (CDA) maak te van de gelegenheid gebruik te wij zen op het feit dat het gedeelte van het fietspad ter plaatse zeer slecht is verlicht. Hij drong erop aan, indien mogelijk, een betere verlichting van dat fietspad gelijk mee te nemen met de op handen zijnde verbouwing al daar Reactie provincie? V.V.D.-woordvoerder L. Bécu wilde weten of van te voren al informatie was ingewonnen over het standpunt van de provincie over deze verbou wing van het benzinestation aan een provinciale weg.Raadsvoorzitter bur gemeester Th.H.de Meester wees hem er echter op, dat van te voren infor meren nou eenmaal niet gebruikelijk is en dat met het nemen van een voor- bereidingsbesluit door de gemeente raad de procedure pas verder in gang zou worden gezet. Ten aanzien van de locatie meende hij dat de provincie, wellicht zuch tend, maar toch op grond van verkre gen rechten toestemming voor deze verbouwing zal verlenen .Hij liet we ten wel bereid te zijn met betrokke nen in overleg te treden over een eventuele mogelijkheid een andere locatie te vinden, maar meende dat dit niet zo eenvoudig zal zijn. Het voorstel van de heer Legemaate betreffende de verlichting van het fietspad nam de voorzitter over. Be keken zal worden of een verbetering daarvan aan het werk kan worden toegevoegd. De raad ging ten slotte met algemene stemmen akkoord met het voorbereidingsbesluit betreffen de het perceel Nieuwe Kooiweg 4. Oude bakkersschool de toltarieven Zeelandbrug, inmid dels gereed was. De brief diende nog in b. en w. besproken te worden. V.V.D.-woordvoerder de heer L. Bé cu vroeg zich af of het niet verstandi ger was die brief even in de ijskast te stoppen, nu het provinciaal bestuur zich intensief bezighoudt met die tol tarieven. De voorzitter zegde toe, dat het college dit advies van de heer Bé cu zeker in overweging zal nemen. Naar aanleiding van een ingeko men stuk van de Chr. Geref. Kerk te Zierikzee bracht de heer De Jonge (R.U.) wederom de viering van de 5e mei ter sprake. Hij zei voorlopig de plannen van het college in deze af te wachten CDA-fractievoorzitter C. Bij do Vaate liet namens zijn fractie weten volledig akkoord te kunnen gaan met een kerkelijke herdenking op die zondag, maar zei niks te voelen voor vieringen met toeters en bellen en hij informeerde of het college de be voegdheid heeft dergelijke zaken te verbieden De raadsvoorzitter antwoordde, dat die manifestaties formeel niet te gen te houden zouden zijn. Hij had er echter het volste vertrouwen in ,dat in overleg met de Z.O.C. het accent van de 5e mei viering op een dank baar herdenken zal komen te liggen. WIJSTER - De NV Vuil Afvoer Maatschappij (VAM) in Wijster is be zig met een experiment waardoor aan het eind van dit jaar de ongeveer 25 bedrijfsvoertuigen op het stortter- rein naar alle waarschijnlijkheid op zogenoemd stortgas kunnen gaan rij den. Stortgas komt vrij uit uit gestor te afval. Onlangs is een experiment, waaraan behalve de VAM ook TNO, Regas en het Instituut voor Wegver keer hebben meegewerkt, met succes afgesloten. AMSTERDAM - De gemeente Am sterdam heeft woensdag 45 tamils af komstig uit Sri Lanka uit een brand gevaarlijk pension in de Govert Flinckstraat gehaald. Zij zijn in af wachting van een beslissing over hun asielaanvraag naar gemeentelijke op vangcentra overgebracht. TERNEUZEN - De 38-jarige A. van Zanten uit Philippine is dinsdagmor gen om het leven gekomen door een botsing met een goederentrein in Ter- neuzen. De man botste omstreeks drie uur op een met Andreakruisen beveiligde spoorwegovergang tegen een goederentrein die aan het range ren was. Volgens een NS- woordvoerder heeft het personeel dat de trein aan het rangeren was, de no dige veiligheidsmaatregelen in acht genomen. Verplaatsing te duur VLISSINGEN - Het Van Dishoeckhuis aan de Houtkade in Vlissingen zal worden gesloopt, want het is volgens b. en w. van Vlissingen niet te redden. Er is slechts 5,5 miljoen gulden beschikbaar van de op zijn minst negen mil joen die nodig zijn om het te verplaatsen naar de Vissershaven. Daarbij zou den dan uiterlijk en hoofdstructuur kunnen worden behouden van het ge bouw, dat de architect Bauerscheidt ontwierp voor de koopman Van Dishoeck. ZIERIKZEE - Deze week is in op dracht van Beter Wonen begonnen met het verbeteren van 46 huurwo ningen in de P.D. de Vosstraat, Zuid- wellestraat, Karnemelksvaart en Slabberswerf in Zierikzee. In acht fasen, die elk drie maanden zullen duren, zal het werk worden uitgevoerd door Bouwbedrijf Prince uit Burgh. De voorbereiding is ver zorgd door architektenburo P. C. Tie- leman te Nieuwerkerk. Naast onderhoudswerkzaamheden zullen bij de meeste woningen ook ge- riefsverbeteringen worden aange bracht zoals: keukenverbetering, doucheverbetering en warmte-isola- tie. De bewoners hebben van Beter Wonen uit verschillende verbete ringspakketten mogen kiezen, waar door ook de huurverhoging sterk uit een loopt, nl. van ƒ4,- tot 103,- per maand. De huren zullen uiteindelijk variëren van 250,- tot 400,- per maand. Gedurende het verbeteren van hun woningen zullen de bewoners verblij ven in wisselwoningen. Inmiddels heeft Beter Wonen reeds drie wissel woningen gereed gemaakt aan het Kerkhof NZ en de Gravenstraat. In de volgende fasen zullen daar nog drie (gerenoveerde) wisselwoningen bij- komen in de P.D. de Vosstraat en Slabberswerf. ZIERIKZEE - Vrijdag 25 januari opent het winkelbedrijf Marskramer 1 zijn filiaal in Zierikzee. Het bedrijf is gevestigd in het pand van J. de Vries aan het Havenplein 8. Marskramer is een van de winkeltekens van Hobo- Faam te Gouda en bestaat uit 78 filia len in heel Nederland. In Goes en Vlissingen waren de enige vestigin gen in Zeeland tot nu toe. De PvdA-fractie kreeg de toezeg ging dat de door haar verlangde nota betreffende het toekomstig gebruik van de oude bakkersschool er inder daad komt. Wethouder P. de Rijke deelde mede, dat een openbare verga dering van de commissie Jeugd- en Jongerenwerk begin februari gewijd zal zijn aan dit onderwerp. Hij zegde mevrouw De Jong toe, dat die verga dering niet eerder zal worden belegd dan dat die nota gereed zal zijn. R.U.-woordvoerder de heer K. T. de Jonge liet weten blij te zijn met de enquête, die onder de Zierikzeese verenigingen was gehouden om te peilen hoe het stond met de be langstelling voor deelname aan de internationale uitwisselingen. Hij zag in de uitslag van die enquête een ondersteuning van het beleid van zijn fractie, die al jarenlang pleit voor afbouw van de jumelage- bezóeken „Als je de uitslag goed leest, heeft tachtig procent van de verenigingen geen belangstelling", aldus De Jonge. De voorzitter stelde, dat het er maar van afhangt hoe je de uitslag inter preteert. Verder hangt het bij een enquête vooral af van de vragen, die worden gesteld. De voorzitter wees er de heer De Jonge op, dat alle verenigingen bij dit onderzoek werden betrokken, maar dat men - om een reëel beeld te krijgen - eigenlijk moest uitgaan van uitsluitend die verenigingen, die voor uitwisselings-bezoeken in aan merking komen. In elk geval geeft de uitslag van de enquête het gemeeen- tebestuur geen aanleiding op korte termijn het jumelagebeleid te wijzi gen. Tolgeld Zeelandbrug De heer J.J.Geleijnse (VVD) kreeg desgevraagd de mededeling, dat de ambtelijke tekst voor een reactie na mens het gemeentebestuur op de mo tie van provinciale staten betreffende Dit blijkt uit oen verklaring, die het ministerie van Welzijn, Volksge zondheid en Cultuur, en het gemeen tebestuur van Vlissingen woensdag hebben gepubliceerd. Het rijk kan voor verplaatsing van het monument niet meer dan drie miljoen gulden op tafel leggen. De gemeente kan er niet meer dan anderhalf miljoen voor op brengen. Oceanwide Nautical Servi ces bv, een onderneming die be langstelling voor het huis heeft, wil niet meer dan een miljoen bijdragen. Sloop De gemeente Vlissingen mag het Van Dishoeckhuis slopen. Zij heeft, na verzet tegen de sloop bij de Raad van State, er vergunning voor. Het monument kan alleen worden behou den als binnen een jaar het plan voor verplaatsing in alle opzichten rond is. Na dit jaar kan tot sloop of verplaat sing worden overgegaan, aldus de ge meente. Het Van Dishoeckhuis staat op grond die grenst aan de scheepswerf De Schelde, die het terrein nodig heeft voor uitbreiding: Het gebouw heeft laatstelijk gediend als gemeen tehuis. Het particuliere bedrijf, dat zich beweegt op het gebied van off shore, bemanning en verhuur van schepen, zou het monument van de gemeente moeten kopen en is bereid het te verplaatsen. Minister Brinkman van WVC wil dat de kosten van verplaatsing gelijk worden verdeeld tussen rijk, lagere overheden en de particuliere onder neming. Maar het rijk kan dit geld niet voor 1987 beschikbaar stellen. B. en w. van Vlissingen en het bedrijf kunnen hiermee niet uit de voeten. Do gemoonto zou haar eventuele bijdrage trouwens willen verlenen als niet alleen de hoofdstructuur, maar ook elementen als plafonds, lambrizering, schoorsteenmantels, statietrap en stoepen worden ver plaatst. Voor het bedrijf speelt nog mee, dat de verplaatsing langer zal duren dan wordt gewenst. Een en ander vormt voor b. en w. de basis van hun opvatting, dat ver plaatsing van het Van Dishoeckhuis financieel niet haalbaar en niet ver antwoord is. ZIERIKZEE - Op woensdag 30 ja nuari zal er een open middag en avond gehouden worden op de school voor L.H.N.O. „Prinses Juliana" aan het Jannewekken, te Zierikzee. In de middaguren zullen de zesde klassers van de basisscholen kennis kunnen maken met dit type van het voortgezet onderwijs o.l.v. hun bege leiders. Zij krijgen dan een lespro gramma voorgeschoteld, waar ze in de praktijk kennis kunnen maken met de vakken die aan de „Prinses Julianasehool" gegeven worden. In de avonduren zal de school van 19.00-20.30 uur open staan voor be langstellende ouders of verzorgers. Zij worden dan in de gelegenheid ge steld om zich nader te oriënteren op de vakken en de verdere mogelijkhe den die het L.H.N.O. te bieden heeft. Er bestaat volop gelegenheid om met de directie en leerkrachten hierover van gedachten te wisselen. Het is on voldoende bekend dat leerlingen na het behalen van het L.H.N.O.- diploma vele kanten op kunnen, vooral in het middelbaar beroepson derwijs. Aan de school is een afstu- deerichting verkooppraktijk en ver zorgende beroepen verbonden. UTRECHT - De militaire belangen organisaties willen dat de regering met een éénmalige uitkering ineens voor alle beroepsmilitairen en dienstplichtigen over de brug komt. De uitkering kan volgens hen oplo pen van ongeveer 600 tot ongeveer 5.000 gulden per militair. De bonden komen tot deze eis op basis van de pakketvergelijking die heeft plaats gevonden tussen beroepsmilitairen en burgerambtenaren bij defensie. NUTH - Van een tweedeling binnen de Nederlandse samenleving zoals PvdA-leider Den Uyl beweert is to taal geen sprake. Er bestaat in ons land nog een grote mate van solidari teit onder meer door het betalen van hoge premies voor ons sociale verze keringsstelsel. Met de politieke kreet over de tweedeling wil de PvdA twee dracht zaaien. Dit zei minister Ru- ding van Financiën woensdagavond op een CDA-bijeenkomst in Nuth. DEN HAAG - Ook aan het eind van zijn voorzitterschap van ruim twintig jaar van de Sociaal-Economische Raad heeft dr. Jan Willem de Pous zijn geloof in het overlegstelsel en de manier waarop daaraan in de SER wordt vormgegeven niet verloren. Hij is er integendeel een warm pleit bezorger van gebleven. De Pous heeft daarmee de lijn vastgehouden die zijn opvattingen tijdens zijn voorzit terschap en ook daarvoor hebben ge kenmerkt. Zaterdag 26 en zondag 27 januari Zierikzee Doktor J. B. Visser, Poststraat 32, Zierikzee, tel. (01110) 3965, neemt waar voor dokter Bont- kes, dokter Van Geer, en dokter Sleegers. Spreekuur voor dringende gevallen zaterdag- en zondagmorgen van 11.00- 11.30 uur. Westhoek, Brouwershaven Dokter J. Ph. P. Stenger, Burghseweg 54, Haamstede. Tel. (01115) 1861, neemt waar voor dokter Bruel, dokter Flach en dokter Verbeek-van Beek. De weekenddienst loopt van vrijdag middag 18.00 uur tot maandagmor gen 08.00 uur. Voor spoedgevallen is er spreekuur van 11.30-12.00 uur en van 16.30-17.00 uur, zowel op zaterdag als zondag. Buiten spreekuurtijden alleen dringende gevallen. Duivelend/Bruinisse Dokter M. M. van den Berg, Weth. v. Klinkenstraat 10, Nieuwer kerk, tel. (01114) 1810, neemt waar voor dokter Speelman en dokter Dorrestein. Tandarts P. A. J. Bruynzeel, Oude Haven 51, Zierikzee, Tel. (01110) 2693, neemt waar voor geheel Schouwen-Duiveland. De weekenddienst bestaat uit twee spreekuren voor spoedgevallen namelijk van zaterdag- en zon dagmiddag van 17.00-17.30 uur. Zuster W. Verkaart, Zevengetijstraat 43, Zierikzee, tel. (01110) 5023, neemt waar voor Zierikzee. Zuster I. Dekker, Badhuisstraat 3, Nieuwerkerk, tel. (01114) 1228, neemt waar voor Bruinisse en Duiveland. Zuster A. v. d. Schelde, Spuislop 14, Brouwershaven, tel. (01119) 1682, neemt waar voor geheel Schouwen. T"\o -p-f-n F= Dierenarts S. Bergsma, Zierikzee, tel. (01110) 2180 heeft dienst voor Schouwen-Duiveland. Apotheek C. C. H. Verschuren, Zie rikzee, Dam 18 is op zaterdag geopend van 9.00-12.30 uur en van 16.30-17.30 uur. Op zondag van 12.00-12.30 uur en van 18.00-18.30 uur. Bel voor noodgevallen alarmcentrum Noord- en Midden-Zeeland, tel. (01100) 14444. Gehandicapten adviesbureau Zee land. (Tel. 01110-4743). Nederlandse Multiple Sclerose, afde ling Schouwen-Duiveland. Kontakt- adres Laura v. d. Zande, Kapelleweg 4, Nieuwerkerk. Tel. (01110) 5017. Hodgin-kontaktgroep, kontakt-adres Elly Gebraad, Oude Moolweg 36, Re- nesse. Tel. (01116) 1602. Niet gewenst zwanger? Bel voor hulp aan moeder en kind Werkgroep „Laat Leven Schouwen-Duiveland", tel. (01114) 2131 of landelijke dienstencen trum VBOK (033) 620244. Buro Rechtshulp te Zierikzee. Iedere dinsdagmiddag van 14.15-16.15 uur spreekuur in het pand van het Leger des Heils (Poststraat 37). Iedereen kan terecht voor gratis juridisch ad vies en toewijzing van een advocaat. Informatie- en klachtenburo over de gezondheidszorg, tel. 01100-31594, op maandag, dinsdag, woensdag en don derdag van 9.00 tot 12.00 uur, op dins dag van 13.30 tot 17.00 uur en op don derdagavond van 18.00 tot 21.00 uur. Schouwen-Duiveland Op alle politieburo's op Schouwen- Duiveland: spreekuur, van 14.00 tot 17.00 uur. Zierikzee Rode Kruis ziekenhuis. Uitzending Nomen Nescio. 15.45-16.45 uur. Burgh-Haamstcdc Hotel Haamstede. Klaverjassen. 20.00 uur. Brouwershaven Gemeenschapsruimte. Nutsbiblio- theck. 19.30-20.30 uur. Donderdag 24 januari Zierikzee Huis van Nassau. Algemene vergade ring Kring Schouwen-Duiveland Z.L.M. 17.00 uur. Stadhuis. Openbare vergadering commissie onderwijs. 19.30 uur. Hcrv. Verenigingsgebouw. Bijeen komst „Wees een zegen". 20.00 uur Haamstede Gereformeerde kerk. Groene Kruis Burgh-Haamstede Kring Veiligheid in en om ons huis. 20.00 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Volksdansen. 20.00 tot 21.30 uur. Vrijdag 25 januari Zierikzee Foyer Mondragon. Jaarvergadering Groei en Bloei. 19.30 uur. Huis van Nassau. Bingo-dansant Bond voor op Zichzelfstaanden. 20.00 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw. Feestavond s.v. WIK. 19.30 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Familie-avond C.B.T.B., C.P.B. en C.P.J., aanvang koffiemaaltijd 18.00 uur, aanvang avondprogramma 20.00 uur. Oosterland Consistorie Geref. Gem. Ledenverga dering Staatkundig Gereformeerde Studievereniging. 19.45 uur. Dorpshuis Oosterhof. Feestavond V.O.O. 20.00 uur. Zaterdag 26 januari Zierikzee Bioscoop. Walt Disney. 14.30 uur. Bioscoop. Ghostbusters. 20.00 uur. Serooskerke Dorpshuis. Uitvoering SV Velocitas. 19.30 uur. Dreischor Dorpshuis. Uitvoering muziekver eniging Crescendo. 19.00 uur Zondag 27 januari Zierikzee Bioscoop. Walt Disney. 14.30 uur. Gereformeerde kerk. Interkerkelijke dienst. 17.00 uur. Bioscoop. Ghostbusters. 20.00 uur. Maandag 28 januari Zierikzee Pr. Julianasehool, Jannewekken. Schrijfavond A.I. Vanaf 19.00 uur. Burgh-Haamstede Gemeentehuis. Commissie financiën. 16.00 uur. Recreatiezaal van de Gereformeerde kerk. Schrijfavond A.I. Vanaf 19.00 uur. Gemeentehuis. Raad Westerschou- wen. 19.30 uur. Brouwershaven Gereformeerde kerk, Bostonplein. Schrijfavond A.I. Vanaf 19.00 uur. Stadhuis. Gemeenteraadsvergade ring. 19.30 uur. Café Ringelberg. Vergadering Oran jevereniging. 20.00 uur. Dinsdag 29 januari Zierikzee Stadhuis. Commissie financiën. 20.00 uur. Woensdag 30 januari Zierikzee Chr. Scholengemeenschap. Open mid dag. 13.45 uur. Poppentheater Alteklein. Rork, het wrattenzwijn. 14.30 uur. Dreischor Dorpshuis. Nutsavond Nut en Genoe gen. 20.00 uur. Donderdag 31 januari Zierikzee Kapel Corneliastichting. Filmmid dag A.N.B.O. 14.00 uur. Onder de Beuze. Bijeenkomst Stich ting Vredesplatform. 19.30 tot 20.00 uur. Stadhuis. Commissie Welzijn. 19.30 uur. Noordgouwe Hotel v. d. Weijde. Voorlichting over teunisbloemen. 19.30 uur. Vrijdag 1 februari Zierikzee Graanbeurs Huis van Nassau. Dans avond met dansorkest The Wipe Outs. 20.30 uur. Haamstede De Schutse. Uitvoering „Witte van Haemstede". 19.30 uur. Zaterdag 2 februari Brouwershaven Tbnnenmagazijn. Grote Avond PJZ met toneel en bal na. 19.30 uur. Zondag 3 februari Haamstede Gereformeerde kerk. Bevestiging predikant drs. Jan de Vries om 10,00 uur; intrede om 15.00 uur. Dinsdag 5 februari Zierikzee Huis van Nassau. Bedrijfsvereniging „Schouwen-Duiveland". 13.30 uur. Burgh-Haamstcdc De Schutse. Jaarvergadering Ned. Vereniging Huisvrouwen Wcster- schouwen. 14.00 uur. Woensdag 6 februari Zierikzee Chr. Scholengemeenschap. Open mid dag. 13.45 uur. Poppentheater Alteklein. Rork. het wrattenzwijn. 14.30 uur. BRUINISSE - Wellicht zou men op het idee kunnen komen, dat nu met de huidige dooi de veerpont Zijpe wel weer in grinnik genomen is. het tegendeel is waar: de hoot ligt nog netjes aan de kant. Vorige week woensdag werd de boot uit (ie vaart genomen wegens de weersomstandigheden. Niet de zware ijsgang is oorzaak van het stilleggen, maar het ontbreken van een gesloten koelsysteem. Daardoor moet de motor het koelwater direct opzuigen uit het Zijpe. en be vriest dan Een woordvoerder van de Z.W.N. kon nog niet zeggen hoelang het duurt voordat de veerboot weer gaat varen. Nog even geduld dus. j t t>

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 2