In de sneeuw, uit de sneeuw ORGANISATIE ROND EXPO ZIERIKZEE VORDERT GESTAAG Overeenstemming bereikt over tracé dammenweg Comité „Tafeltje Dekje" vijftien jaar in Zierikzee Li «f C DE ZIERIKZEESCHE COURANT Adspirant-deelnemers aan consumentenbeurs krijgen op maandag 11 februari alle gewenste informatie ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Jaar uitstel Wereldprimeur Kennis van zaken Zaalvoetbal De gemeenteraad van Bruinisse besluit vrij- De zagerkwekerij van Albert Bakker in Ooster- De Stichting Vrouwenemancipatie Zeeland .Bruse Boys werd woensdagavond zaalvoetbal dagavond vrijwel zeker dat de heffing van wa- land groeit danig uit zijn voegen. Er zijn inmid- doet een dringend beroep op vrouwen met kampioen van Schouwen-Duiveland door een tertoeristenbelasting van passanten in dels plannen om een grootse kwekerij in kennis van zaken en inzet om de vrouwenbe- ruime 8-3 zege op Stelfa Boys. De ploeg is nu Bruinisse een jaar wordt uitgesteld. (Pag. 3). Bruinisse te bouwen. (Pag. 4). weging draaiende le houden. (Pag. 5). onbereikbaar geworden. (Pag. 6). DONDERDAG 24 JANUARI 1985 141ste jaargang Nr. 236(15 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In een werkelijk goede organisatie mag er niemand zijn, die onmisbaar is. Zakenwereld-epigrammen ZIERIKZEE - Het jaar 1984 vormde een mijlpaal in de verzorging van de warme maaltijden in Zierik zee. Het was vijftien jaar geleden dat de eerste maaltijden werden afgeleverd bij de abonnee's. In 1969 werd er door de gezamenlijke verenigingen en het Rode Kruis in Zierikzee een onderzoek ingesteld naar de behoefte aan warme maal tijden; bij twintig personen zou hiermee een grote dienst worden bewe zen. De gezamenlijke kerken in Zierikzee steunden het plan en waren bereid om het beginkapitaal te leveren, bedoeld voor het aanschaffen van pannensets en maaltijdbonnen. Vrijwilligers van verschillende vrouwenbonden, van het Leger des Heils, werden betrokken bij de verkoop van maaltijdbonnen. Hierdoor ontstond er een brede basis voor het welslagen van de verzorging van warme maaltijden. Door ziekte, verhuizingen, of andersins moest enkele keren van ex ploitant worden gewisseld. De huidige exploitant van het comité „Tafel- tje Dekje" is alweer zes en een halfjaar van dienst en hij levert de maal tijden tot iedere voldoening. De maaltijden zijn in het aantal jaren toegenomen van 30 tot 45 en worden door.de exploitant van het Huis van Nassau rond gebracht. Om de maaltijden zo snel mogelijk bij de abonnee's te bezorgen heeft de gemeente Zierikzee een vergunning afgegeven om ontoegankelijke in ritten in te rijden, maar de toeristendagen in de zomermaanden zijn voor de bezorger een grote zorg. Om afkoeling te voorkomen blijft er bij de aflevering van de maaltijd weinig tijd over voor een praatje. Het is daardoor belangrijk dat men tijdens de bonnenverkoop daar tijd voor neemt om te luisteren naar de wensen en verlangens van betrokkene. Ondanks het feit dat het een eenheidspot is, houdt men toch rekening met een dieët of met bepaalde gerechten die abonnee's niet kunnen ver dragen. De prijs van de maaltijden is in die 15 jaar opgelopen van 3,50 naar 7,- per maaltijd. Financiering- De eerste jaren van de verzorging ffnancieerde het comité zelf ook nog het vervoer van de maaltijden. Vana~fl975 krijgt het comité van de ge meente Zierikzee een volledige subsidie, voor 1984 ter grootte van 3.6919,20. Voor 1985 werd voor hetzelfde bedrag subsidie aangevraagd en verleend. De abonnee betaalt alleen de maaltijd, het zou anders te duur worden. De maaltijdkaarten worden door vrijwilligers afgegeven aan mensen die ze zelf niet af kunnen halen, dus die aan huis zijn gebonden door ou derdom, of invaliditeit. Valide mensen kunnen de maaltijdkaarten af halen bij de adressen van de hieronder genoemde comitéleden. Ook kan de maaltijd geconsumeerd worden in het restaurant Huis van Nassau. Met de pannensets is er meer aan de hand dan men zo op het eerste ge zicht zou vermoeden, daar komt heel wat voor kijken. Zijn er 45 abon nee's dan betekent dat voor de exploitant, dat hij over 90 pannensets moet kunnen beschikken. Als men weet dat elke set uit 4 pannetjes be staat, totaal dus 360 pannetjes, dan betekent dat een grote investering. Een pannenset kost 100,- en moet van tijd tot tijd worden vernieuwd. Het comité kan zich dan ook gelukkig prijzen dat van het ministerie van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur (W.V.C.) een subsidie is ontvan gen voor het vernieuwen van 37 pannensets. Het comité meent dat door de bezorging van de ruim 125.000 maaltij den in 15 jaar een bijdrage is geleverd aan de gezondheidstoestand van bejaarden en alleenstaanden. Mede door de verzorging van vers gekook te maaltijden (6 dagen per week) wordt het comité regelmatig door het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis benaderd voor deelname voor een ont slagen patiënt. In het jaar 1984 zijn er in totaal 10.734 warme maaltijden verstrekt. ,,Na 15 jaar realiseren wij ons dat wij met mensen te doen hebben, ie der heeft zijn eigenaardigheden, want ieder heeft een eigen karakter en daar moet je steeds rekening mee houden. Als je dat kan respecteren ontstaat er door de vaak jarenlange confrontatie een hechte band. Hoe in die 15 jaar het Tafeltje Dekje in Zierizee een begrip is geworden on dervond één van de vrijwilligers toen een mevrouw op haar afkwam met de vraag: ,,bin jie noe dat méns die mit die ouwemensenpot deu de stad gaêt?", aldus het comité. UTRECHT - Het Christelijk Natio naal Vakverbond is zeer boos over do suggestie van CDA-fractievoorzitter De Vries over winstdelingsregelingon voor het komende CAO-overleg. ,,Het is onbegrijpelijk dat een voor aanstaand CDA-er als Bert de Vries doet alsof hij niet weet war de priori teiten van het CNV liggen". SIRJANSLAND - Het is nog maar luttele uren geleden, dat Zierikzee- sche Nieuwsbode-fotograaf Johan D. C. Berrevoets deze fraaie foto maakte van een aantal pony's in het natuurgebied Dijkwater bij Sir- jansland. Inmiddels is de sneeuw door de fikse dooi in zijn geheel verdwenen en is de ondergrond waarop de dieren lopen weer groen. De mogelijkheid om aan goed voedsel te komen is hierdoor voor de pony's weer aanzienlijk verruimd. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's WOERDEN - Een menselijke fout, het te nonchalant omspringen met een gasleiding door een 54-jarige Woerdenaar, is de oorzaak geweest van de ontploffing die zondag in Woerden vier slachtoffers eiste. Dit heeft de korpschef van de gemeente politie in Woerden woensdag meege deeld. ZIERIKZEE - Na een periode van zeventien jaar zal in Zierikzee het komend voorjaar opnieuw een consumen tenbeurs worden gehouden. De officiële opening van de ze beurs, die gehouden zal worden op het parkeerterrein aan de Scheldestraat onder de naam Expo Zierikzee, is vastgesteld op woensdag 5 juni, 's ochtends om 11.00 uur. De eerste beursdag valt derhalve samen met de traditio nele Paardenmarkt van Zierikzee. ZIERIKZEE - Het rijk, de provincie en de gemeente Westerschouwen zijn het in principe eens geworden over het tracé van rijksweg 57, dat op Schouwen aansluiting moet geven op de weg over de stormvloedkering. ccti voorbereidingsbesluit als be- doeid in artikel 21 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening te nemen en hieraan ook een aanlegvergun- hingstelsel te verbinden. Burgemeester J. L. Niemantsvcr- driet-Lecnheer van Westerschouwen liet telefonisch weten dat binnen een week of acht het hele bestem mingsplan klaar ligt. Als dc ontwikkeling van het ver keer het nodig maakt wordt een nieuwe rijksweg aangelegd door de polder, parallel aan de Kraijestein- wcg. Dit gedeelte loopt vanaf de stormvloedkering naar de provineia- 1c weg S2, onder meer door de Burglt- en Westland polder, ten oosten van Haamstede. Du weg wordt tijdelijk aangesloten op het bestaande wegennet op .Schou wen-Duiveland. zodat verbinding wordt verkregen met de provineiale weg, de Kraijcsteinweg. in de richtin gen Rotterdam en Zierikzee. De tijde lijke route is Dnmaan/et. Cam i weg, Kraijosb inweg provinciale weg. Hiervoo de Cauersweg enige aanpassingswerkzaamheden ondergaan, in de zin van een verbre ding. Dc weg over dc Oosterschcldedam moet medio 1987 voor gebruik gereed zijn. Teneinde te voorkomen dat tij dens de voorbereiding van planologi sche regelingen ongewenste ontwik kelingen optreden, stelt het college van Westerschouwen maandagavond, tijdens de raadsvergadering, voor Vandaar zal deze provinciale weg worden uitgebouwd tot een twec- strooks autoweg en vloeiend aanslui ten op de bestaande rijksweg 57 ten noorden van Serooskcrkc. Langs dit tracé tussen de stormvloedkering en Serooskcrkc. Langs dit tracé tussen dc stormvloedkering en Serooskcrkc zullen voorzieningen worden getrof fen voor fietsers en ander lang/aam verkeer, voorzover dit niet langs an dore wogen kan worden afgewikkeld. Wanneer tot de aanleg van dc nieu we rijksweg wordt overgegaan kon den zowel de gemeente als tic directie Zeeland van Rijkswaterstaat niet exact aangeven Ken woordvoerder van Rijkswaterstaat liet welen «lal dit afhankelijk is van «Ie intensiteit Van het liHitdi Vfiei I Iiigcnvei l.«de verkeersveiligheid en de leefbaar beid Burgemeester Niemandsverdriet: ..Door nadere studie zal moeten wor den bekeken wal liet erilerium zal moeten zijn. De geluidshinder speelt ook een belangrijke rol." De werkgroep, die een aantal maanden geleden is gevormd met het doel een consumentenbeurs te orga niseren, heeft de organisatie van de Expo Zierikzee op papier al voor een groot deel rond. Sinds de ontvangst van dc vereiste gemeentelijke ver gunning, enkele dagen geleden, zijn de leden van deze werkgroep druk bezig om dc zaken definitief te maken. Informatie-avond Als eerste stap in die richting heb ben de leden van de werkgroep, de he ren L. Kaashoek, J. van Urk en A. Deurloo uit Zierikzee, op maandag avond 11 februari aanstaande een informatie-avond belegd voor adspirant-deelnemers. Alle in aan merking komende bedrijven zullen een do/er dagen middels een schrij ven op dc hoogte worden gesteld van deze bijeenkomst. Tijdens deze bijeenkomst, om 20.00 uur in het Huis van Nassau aan dc Lange Nobelstraat te Zierikzee, zul len de aanwezigen alle gewenste in lichtingen kunnen krijgen met be trekking tot deelname aan de consumentenbeurs. Tevens zal een er varen standbouwcr aanwezig zijn om de mogelijkheden voor hel huren en opbouwen van een stand loc te lichten. Desgevraagd deelt woordvoerder L. Kaashoek namens de werkgroep mee dat er geen enkele twijfel be staat aan de mogelijkheid om vol doende deelnemers aan de beurs te kunnen werven. ,,In eerste instantie gaan we er van uit dat de beurs bezet dient te wor den door middenstand en bedrijfsle ven uit Zierikzee en de regio Schou wen-Duiveland. Wanneer even wel blijkt dat er onvoldoende animo bestaat, dan zullen we genoodzaakt zijn om bedrijven buiten Schouwen- Duiveland te benaderen. Het is beslist geen probleem om de ten toonstellingsruimte vol te krijgen. Maar de opzet is vanaf het eerste be gin geweest om de middenstand en het bedrijfsleven in de regio een kans te geven zichzelf te promoten." Dat promoten gaat, zoals hierboven al gemeld is, gebeuren in een ten toonstellingsruimte op het parkeer terrein aan de Scheldestraat in de wijk Poort ambacht. Daar zal met be hulp van enkele zogenaamde expo- hallen een beursruimte worden ge creëerd met een totale vloeropper vlakte van 1.600 vierkante meter. De deelnemende standhouders kunnen daarvan een aantal vierkante meters ruimte huren tegen een bepaalde prijs. De werkgroep heeft de afgelopen maanden besprekingen gevoerd met allerlei (nuts)bedrijven. teneinde zorg te kunnen dragen voor alle nood zakelijke voorzieningen. Zo is er bij voorbeeld de beschikking over water en elektriciteit, is er gezorgd voor de sanitaire voorzieningen en is zelfs de bewaking geregeld. Dit laatste zal ge beuren met behulp van honden, tij dens dc nachtelijke uren, om te voor komen dat ongewenste bezoekers op ongewenste tijden een bezoek bren gen aan de beui-s. Vervolg pagina 3 Verwachting tot vrijdagavond: Regen Voel bewolking en regen, in het oos ten mogelijk voorafgegaan door sneeuw. Minimumtemperatuur om het vriespunt; middagtcmpcratuur ongeveer 4 graden. Eerst vrij krachti ge en aan de kust harde zuidelijke wind, in de middag draaiend naar zuidwest en afnemend. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 28 jan.: Zaterdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70U Min.tcmp.: 0 graden Middagtemp.: 4 graden Windkracht: west 2 Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 50Vr Min.tcmp.: -2 graden Middagtemp.: 2 graden Windkracht; noordwest 3 Maandag: Perioden mot zon Kans op neerslag: 40'* Min.tcmp.: -4 graden Middagtemp.. 2 graden Windkracht: west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 25 jan. Zon op 8.31, onder 17.16 Maan op 10.41 onder 22.09 HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laag water 25 jan. 5.34 18.40 11.51 HET WEEROVERZICHT DE BILT - Vrijdag wordt hot een koude, natte dag met regen of natte sneeuw. De nattigheid wordt veroor zaakt door een Oceaandepressie, die bij ons op bezoek komt. De depressie doet bovendien de wind toenemen Als het echter een beetje meezit, kan het in de loop van dc vrijdagmid dag van het westen uit weer wat gaan opklaren. Dc depressie wordt gevolgd door een hoged ruk gebied, dat ons een mooie winterzondag zal bezorgen Waarschijnlijk kunnen we ook maan dag nog van dit hogedrukgebied pro fiteren, maar daarna gaan Oceaan depressies het weerbeeld weer bepalen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1