Delta Sport-atleten blinken uit bij het kogelstoten tijdens achtste editie Zeeuwse indoor-kampioenschappen Korfbalteam All Ready gaat traditioneel onderuit in uitwedstrijd: 11-7 bij Fluks NIEUWSBODE Damesteam Kwiek boekt 1-3 zege in duel bij zwak Vlaardingen Informatie avonden afgelast Skol Boys grijpt laatste kans degradatie te ontlopen 6 GOES - In de veilinghallen van Goes werd het afgelo pen weekeinde voor de achtste keer 'Indoor Zeeland' af gewerkt. Ook dit keer was de Zierikzeese atletiekvereni ging Delta Sport nadrukkelijk aanwezig bij het kogelstoten. Annemiek Goedhart boekte een zege bij de A-meisjes door als enige verder te stoten dan tien meter en Anita van der Zande werd de beste Zeeuwse bij de da mes met een beste poging over 10.33 meter. Bij de D- jongens veroverde Werner Lodewijk de overwinning in een veld van veertig deelnemers. Met een afstand van 9.69 meter vestigde hij een nieuw clubrecord. Een fraaie zege was er ook voor Mark van de Riet bij het versprin gen bij de B-jongens. Hij bleef de concurrentie met een sprong over 5.93 meter ruimschoots voor. De gerichte training van voormalig topwerpster Esther Goedhart werpt al vele j^ren zijn vruchten af bij de Zierikzeese atletiekvereniging. Ook in voorgaande jaren demonstreerde Delta Sport op de werpnummers een opmerkelijke suprematie. Bij de A- meisjes veroverde dochter Annemiek Goedhart in het verleden reeds ver schillende successen en ook nu was er geen verweer tegen haar klasse. Als enige overbrugde zij een afstand van meer dan tien meter. Met 10.10 meter bleef zij vijftien centimeter voor op haar naaste belaagster Astrid Braat van Thor. Annemarie Roovers van het Bredase Spado kwam als derde niet verder dan 9.68 meter. Delta Sportster Margreet den Boer eindig de als tiende met 8.84 meter en op de dertiende en veertiende plaats klas seerden zich Marjolein Kort en Marli ne Vis met respectievelijk 7.36 meter en 7.13 meter. Dames Ook bij de dames was een Delta Sportster nadrukkelijk aanwezig al was er voor Anita van der Zande geen totaalzege weggelegd. Die ging naar sprint-atlete Carolien Akkermans. Zij overbrugde 11.35 meter, waarmee Anita van der Zande op ruime af stand werd gezet. De Zierikzeese werd met haar af stand van 10.33 meter wel met af stand de beste Zeeuwse en in de to taalstand was een tweede plaats haar deel. Miranda Martens van Schelde Sport eindigde met 9.53 me ter op de vierde plaats. Een schitte rende zege was er voor Werner Lode wijk bij de D-jongens. Met een af stand van 9.69 meter was hij een klasse apart. Zijn naaste belager Frans van Huiten van Spado over brugde slechts 8.80 meter. Lodewijk belandde met zijn winnende afstand in de recordboeken van Delta Sport, want nog nooit eerder overbrugde een lid van de Zierikzeese vereniging in deze categorie een dergelijke af stand. Erwin Gerards bezette met een afstand van 5.52 meter een mid- denmootpositie in een zeer groot deelnemersveld Bijna vanzelfsprekend was er in Goes ook weer een zege voor Mark van de Riet. de talentvolle Delta Sporter werd winnaar bij het ver springen bij de B-jongens, maar hij reikte net niet naar de grens van zes meter. Met 5.93 meter was hij evenwel ongenaakbaar. Errol Groeneveld van het Vlissingse Marathon bleef als tweede steken op 5.77 meter. Delta Sporter Marcel de Jonge legde met 5.19 meter beslag op een gedeelde tiende plaats. Bij het hoogspringen bij de heren eindigde Bart van Hae- ringen, die sinds 1 januari weer te rugkeerde bij de Zierikzeese vereni ging na een kort overstapje naar het Amsterdamse Startbaan, als derde met een hoogte van 1.80 meter. René van Loon van Spado zorgde op dit on derdeel voor een van de fraaiste re sultaten tijdens 'Indoor Zeeland' door het hoogspringen te winnen met een hoogte van 2.05 meter. Roel van Laere van Marathon bleef steken op 1.90 meter. Bij de jongens A werd Ri chard van de Gaast van Marathon winnaar met een hoogte van 1.80 me ter. Bij het hoogspringen bij de D- meisjes viel er een keurige tweede plaats te begroeten voor Asscha Kikstra. De Delta Sportster over brugde, evenals winnares Sandra Moeslan van Marathon, 1.30 meter, maar zij had daarvoor meer sprongen nodig, hetgeen de eindzege kostte. Angeli van de Linde kwam tot 1.10 meter en Janthe Hoekstra was goed voor 0.90 meter. Suzan Bergsma Een goede prestatie viel in Goes te bewonderen van Suzan Bergsma. Op de 80 meter legde het C-meisje beslag op de tweede plaats in de finale, na eerder in de series en de halve finales steeds tot een zege te zijn gekomen. De finale werd een bijzonder span nende affaire, waarin bleek dat er Suzan Bergsma leverde tijdens Indoor Zeeland een uitstekende prestatie op de sprint. (Foto: Johan Berrevoets jr). bijzonder weinig krachtsverschil was tussen de meisjes. De nummers een tot en met vier kregen dezelfde tijd achter de naam, waardoor de kamprechter moest beslissen. Lonne- ke Versluys van AV '56 bleek een fractie eerder de finishlijn gepas seerd te zijn. Suzan Bergsma kreeg de tweede plaats en op de derde en vierde plaats legden Sandra Paauwe en Laura Poelstra beslag. Voor allen werd 11,7 sec. genoteerd. In de series werd Suzan Bergsma winnares in 11,9 sec. en in een andere serie was de zege voor Saskia Faas van Delta Sport in 12,2 sec. Kitty van Aart mocht met haar tweede plaats in 12,4 sec. ook nog door naar de halve fina les. Hierin werden Saskia Faas en Kitty van Aart uitgeschakeld. Zij no teerden hierin respectievelijk 12.1 en 12,4 sec. Suzan Bergsma kwalificeer de zich als winnares in 11,8 sec. wel voor de finale. Hierin zou zij wel Aniia van der Zande werd opnieuw de beste Zeeuwse kogelstootster bij de dames. In het totaalklassement eindigde zij als tweede. (Foto: Johan Berre voets jr). Werner Lodewijk werd winnaar bij het kogelstoten in zijn leeftijdsgroep. Hij deed dat met een nieuw clubrecord. (Foto: Johan Berrevoets jr). haar tijd opnieuw verbeteren, maar de zege ontglipte haar nipt. In de veilinghallen in Goes werden ook sprinttweekampen afgewerkt. Bij de B-jongens legde Marcel de Jon ge van Delta Sport beslag op de vijf de plaats. Op de 60 meter finishte hij in 7,7 sec., terwijl hij op de 100 meter 12,3 sec. liet aantekenen. Deze presta ties leverden hem 1043 punten op. De zege ging naar Wim Raats van Spado met 1177 punten en respectievelijk 7.6 en 11,8 sec. als tijden. Bij de A- meisjes was er een vijfde plaats voor Carianne Berrevoets. Zij totaliseerde 1129 punten met tijden van 8,4 sec. over de 60 meter en 13,8 sec. over de 100 meter. In deze categorie was Lian- dy Monden van het Haagse Achilles een klasse apart. Met 1382 punten zet te zij de concurrentie op grote af stand. Zij noteerde respectievelijk 8,1 en 12,8 sec. ZIERIKZEE - De informatie-avon den over Sport Overdag, die op 29 ja nuari, 4 februari en 12 februari ge houden zouden worden in het dorpshuis in Dreischor, gaan in ver band met geringe deelname niet door. ZIERIKZEE - In de eerste klas van de eilandelijke zaalvoetbalcompeti tie greep hekkesluiter Skol Boys mo gelijk de laatste kans om aan degra datie te ontsnappen. De ploeg klopte in een belangrijk vierpuntenduel Bijmakelaardij met 7-5, waardoor de 'makelaars' nu wel erg dicht in de buurt van degradatie zijn gekomen. De zege betekende de eerste seizoen winst voor Skol Boys. Met nog twee duels te gaan is er een gat van drie punten naar Stella Boys, dat als der de van onder genoteerd staat en bo vendien nog een duel achterstand telt. De Steeg speelde zich nagenoeg in veiligheid door tegen Mevo een 1-1 ge lijkspel te bevechten. De Steeg telt nu acht punten met nog een wedstrijd te gaan. Op 30 januari besluit de debu tant in de eerste klas de competitie tegen Skol Boys, hetgeen geen ge makkelijke opgave zal zijn, omdat Skol Boys in de slotfase van de com petitie alsnog hét eerste klasserschap zal trachten te behouden. Een sleutel duel staat ook op 6 februari op het programma. Dan ontmoeten Stella Boys en Bijmakelaardij elkaar. De stand in de eerste klas is nu: Bruse Boys 14 13 0 1 67-33 26 Sporthuis Zz 14 11 1 2 56-19 23 Country Club 14 10 0 4 74-27 20 Mevo 13 8 1 4 45-26 17 Tbren Boys 13 6 2 5 44-25 14 De Steeg 15 3 2 10 35-63 8 Stella Boys 13 2 3 8 23-68 7 Skol Boys 14 1 3 10 27-80 5 Bijmakelaardij 14 1 2 11 35-69 4 In de tweede klas blijven FC Kerk- werve en Die Gouwe goed meedraai en in de race voor een van de twee promotieplaatsen. De Kerkwervena- ren wonnen met 6-1 van het laagge klasseerde ZZ '72 en een andere de- gradatiecandidaat, Skol Boys II, kreeg met 7-1 klop van Die Gouwe. Beide winnende ploegen komen nu op veertien punten, twee minder dan koploper 't Visslop. Die Gouwe speel de wel een wedstrijd meer dan de twee andere kandidaten voor een van de twee hoogste plaatsen. Overi gens doet ook het tweede team van Country Club nog mee in de promo tierace. De stand is in de tweede klas nu als volgt: 't Visslop 9 8 0 1 51-14 16 FC Kerkwerve 9 6 2 1 48-17 14 Die Gouwe 10 6 2 2 41-20 14 Country Club II 9 6 0 3 30-23 12 Dreischor 9 2 4 3 21-26 8 Brogum 9 3 2 4 22-38 8 ZZ '72 10 2 1 7 26-44 5 Skol Boys II 112 18 17-46 5 Óuwerkerk 10 1 2 7 25-63 4 In de derde klas lijkt de ploeg van Van de Ven Lijsten regelrecht af te stevenen op promotie. In de tiende competitiewedstrijd klopte de leider het team van de PZEM met overtui gende 10-2 cijfers. De tweede teams van Brogum en Stella Boys kwamen in een gelijkopgaand duel een 2-2 puntendeling overeen. Door deze resultaten is de stand nu: Van de Ven 10 9 1 0 73- 8 19 Zeelandia 9 7 1 1 53-10 15 Bijmakel. II 8 6 0 2 31-17 12 PZEM 11 6 0 5 39-36 12 Mevo II 9 5 0 4 24-27 10 Brogum II 9 3 1 5 20-42 7 Zeelandia II 9 1 1 7 18-40 3 Stella Boys II 9 1 1 7 8-50 3 Renesse 8 0 1 7 13-49 1 Kampioen Voor woensdag 23 januari (morgen) staat in de eerste klas het duel tussen Stella Boys en Bruse Boys op het pro gramma. Een zege van de Bruse ploeg levert de Duivelandse ploeg defini tief het kampioenschap op, terwijl de zaken er voor Stella Boys minder rooskleurig op worden. Het duel be gint om negen uur. Veertig minuten eerder treden twee ploegen uit de subtop tegen el kaar aan. Voor Toren Boys en Coun try Club is het duel nog nauwelijks van belang. In de tweede klas speelt om tien voor half elf koploper 't Visslop tegen Dreischor. De ploeg van coach Willem van de Velde kan zich dan herstellen van de nederlaag tegen Country Club II. Om tien over half tien ontmoet laatstgenoemde ploeg de soosploeg van Brogum. Winst is voor de Renesser ploeg noodzakelijk om in de race te blijven voor de eventuele promotie. Aan het begin van de avond komen beide ploegen van Zeelandia binnen de lij nen. De avond wordt om zeven uur geopend met de ontmoeting tussen Bijmakelaardij II en Zeelandia I. Winst van de 'bakkers' betekent vrijwel zeker een vroegtijdige beslis sing in de derde klas. Van de Ven en Zeelandia zijn dan nagenoeg zeker van de bovenste twee plaatsen. Om tien over half acht ontmoet het twee de team van Zeelandia Mevo II. VLAARDINGEN - Het damesteam van volleybalvereniging Kwiek uit Bruinisse is beetje bij beetje op weg om zich definitief in veiligheid te spelen in de eerste klas van de districtscompetitie van de Nederlandse Volleybal Bond. Bij het laaggeklasseerde Vlaardingen boekte de ploeg van trainer Kees Arensman een 1-3 zege in een overigens matig duel. Als excuus kon worden aangevoerd, dat de ploeg zonder wisselspeelsters in Vlaardingen moest aan treden. De eerste set verliep voor Kwiek nog redelijk. Weliswaar bood Vlaar dingen in de openingsfase nog enige tegenstand, maar na 3-5 drukten de Bruse dames vrij snel door naar 4-9 om uiteindelijk de set winnend af te sluiten: 5-15. ,,De ploeg realiseerde zich drommels goed, dat de ontmoe ting tegen een lager geklasseerde equipe gewonnen diende te worden om weer niet voor de moeilijke opga ve van promotie/degradatiewedstrij den geplaatst te worden", memoreer de coach Jos Geluk. ,,Die zenuwen toestand maakten we het vorige sei- NOORDWIJK - Het spelen van uitwedstrijden blijft voor het eerste team van de Zierikzeese korfbalvereniging All Ready een uiterst moeilijke zaak. Al jaren pakt de ploeg op vreemde bodem nauwelijks punten. Ook de lopende competitie is hierop geen uitzondering. Het lijkt alsof de ploeg in een uit wedstrijd bij voorbaat de punten uit handen geeft. Niets is echter minder waar. In de tot dusver in vreemde hal gespeelde ontmoetingen heeft het Zie rikzeese achttal veelal tot aan het einde toe uitzicht gehad op minimaal de helft van de inzet. In de slotfase ging de ploeg echter steevast in de fout. On rust maakt zich meester van de ploeg, wanneer een voorsprong of gelijke stand in de laatste minuten verdedigd moet worden. Van enig overleg is dan geen sprake meer en in alle gevallen profiteert de tegenstander dan genade loos. Het dit weekeinde verspeelde duel past in de lijn van de voorgaande uit wedstrijden. In Noordwijk inocst All Ready aantreden tegen het op de derde plaats staande Fluks. Via een 5-4 ruststand ging All Ready met 11-7 onderuit. In de eerste helft kreeg Fluks vrij wel geen vat op het zich fel verweren de AU Ready. In aanvallend opzicht bakte de Zierikzeese ploeg er evenwel weinig van. Door te gehaast te opere ren bleef de produktie achter bij die van de thuisploeg. Niettemin bood de 5-4 ruststand perspectief om er in de tweede helft nog eens flink tegen aan te gaan. Nadat Fluks op voorsprong was gekomen zorgde Gerda Kloet voor de gelijkmaker en een afstands schot van Leo Fonteine leverde 1-2 op. Ondanks een overwicht van de Zie rikzeese ploeg kon Fluks weer gelijk maken, waarna Jaap van Gastel een door broer Hans van Gastel gefor ceerde strafworp verzilverde. Ruststand Opnieuw slaagde Fluks erin om te rug te komen en zelfs voorsprong te nemen (4-3), maar Korrie Stoutjes- dijk zette de partijen weer op gelijke hoogte op voortreffelijk aangeven van Jan Voshart. Toch was het laatste woord andermaal weer voor de thuisploeg, waarmee de rust aan brak. Na een kwartier in de tweede helft moest Liannc Kloet zich geblesseerd laten vervangen door Annemarie van Goudoever. Toen leidde AU Ready met 6-7. Fluks had voor 6-4 gezorgd, maar toen kwam de thuisploeg flink onder druk te staan. Twee doelpun ten van Leo Fonteine zorgden her nieuwd voor een gelijke stand, waar na Jaap van Gastel een enorme blunder van de thuisploeg omzette in 6-7. ,,Op dat moment hadden we de wedstrijd in handen", memoreerde coach Maurice van Goudoever. Bo vendien waren er legio kansen om de voorsprong uit te bouwen naar een veiliger marge, maar de ploeg verviel opnieuw in het te gejaagde spel". Enkele minuten voor tijd werd de rekening gepresenteerd. Jan Voshart liep bij een doelpoging van Fluks te gen de paal en uit de toegekende strafworp werd de stand omgebogen in 7-7. In de resterende minuten ging werkelijk alles fout bij de roodzwar te brigade, waardoor Fluks zonder ooit tot grote hoogte te stijgen een voudig kon uitlopen naar een 11-7 eindstand. Het betekende overigens, dat Fluks voor de zevende keer op rij ongeslagen bleef. De laatste neder laag was in de uitwedstrijd tegen AU Ready. De koplopers Merwede en On- do moeten nog terdege rekening hou den met deze ploeg in hun race naar de beoogde titel. Merwede haalde overigens ongenadig uit bij hek kesluiter Voltreffers (8-22) en Ondo deed hetzelfde bij Jodan Boys (5-15), dat klaarblijkelijk volledig van slag is. Weidevogels bewees All Ready een slechte dienst door Vitesse naar een 7-5 nederlaag te spelen. De stand in de derde klas van de districtscompetitic is nu als volgt: Merwede Ondo Fluks Vitesse Weidevogels Jodan Boys All Ready Voltreffers 7 1 1 113- 65 15 7 0 2 108- 72 14 i- 78 12 9 5 2 2 9 4 14 9 3 15 9 3 15 9 2 16 9 117 67- 68 82- 85 69-106 96- 96 74-128 All Ready speelt aanstaande vrijdag 25 januari de volgende thuis wedstrijd in sporthal Onderdak in Zierikzee. Vitesse is dan de opponent. LONDEN - Vertegenwoordigers van dc stakende Britse mijnwerkers en de nationale kolenraad hebben maan dag informeel met elkaar gesproken. ROTTERDAM - Het bestuur van dc Vereniging Volksuniversiteit VU in Rotterdam heeft wegens de zeer slechte financiële situatie waarin de vereniging verkeert faillissement aangevraagd.. UTRECHT - Het pilgebruik in Ne derland vertoont weer een stijgende lijn. Schering Nederland, de grootste „pilfabrikant" in ons land, heeft dat dinsdag verklaard in een reactie op een beschouwing van de arts- sexuoloog dr. P. F. Wibaut in het Ne derlands tijdschrift voor geneeskun de over „Het failliet van de anticon ceptie?" zoen mee en daar blijven we nu maar liever buiten". In de klas van de Bru se dames degraderen twee ploegen di rect, terwijl de derde van onder de be ruchte p/d-wedstrijden te verwerken krijgt. Gelijkopgaand De tweede set werd wat minder na drukkelijk voor Kwiek. Vlaardingen hield nagenoeg de hele set een kleine voorsprong, maar steeds kon de Bru se formatie terugkrabbelen. Na 5-2 en 10-5 in Zuidhollands voordeel werd het na een goede periode met vijf punten op rij 10-10, maar toen werden kort na elkaar drie punten weggege ven en dreigde de set alsnog verloren te gaan. Een rustgevende timc-out bracht evenwel op de valreep nog uitkomst. Opnieuw was een sterke fase toerei kend voor vijf punten op rij en daar door voor dc setwinst: 13-15. De der de set werd nog nadrukkelijker een gelijkopgaande zaak, maar nu slaag de Vlaardingen erin om een vroegtij dig veroverde voorsprong tot het ein de van de set vast te houden. Via 11-8 kwam Kwiek nog wel naastzij, maar een aantal eigen fouten was debet aan het verlies van dc set: 15-13. „Dat setvcrlics deed dc vrees ontstaan, dat alsnog een punt ingeleverd zou moeten worden, zeker toen Vlaardin gen in dc vierde set vlot op 3-0 kwam", constateert Jos Geluk. Kwiek beet zich evenwel vast in de uiterst zwakke tegenstander en bleef redelijk in de buurt. Bij een 6-4 stand leek Vlaardingen uitgeblust. Kwiek zette de achterstand om in een 6-9 voorsprong, maar verder kon de ploeg toch niet weglopen. Bij Vlaar dingen ontbrak evenwel de kwaliteit om de bakens weer te verzetten. Via 8-10 en 11-13 ging de set met 11-15 naar Kwiek. In de Bruse ploeg vertolkte Marjo van der Have door haar attente spel, vooral aan het net, een hoofdrol. „Ondanks het zwakke spel legde Kwiek een gemotiveerde partij vol leybal neer. die twee nuttige punten opleverde", besluit Jos Geluk zijn be toog.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6