Bibliotheek in Haamstede zestien uur per week open Raad Zierikzee akkoord met subsidieregeling bibliotheek Hoe lezen wij de Bijbel vandaag Succesvolle uitvoering van muziekvereniging Crescendo 3 Westerschouwen subsidieert Gemeenschappelijke Bibliotheekvoorziening PvdA wil bijdrage voor minima in Westerschouwen Westerschouwen denkt aan lidmaatschap Europese Gemeenten Vergadering Helpt Elkander Bijeenkomst steungroep Verdrukte christenen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 22 januari 1985 Nr. 23684 Regio-gemeenten op één lijn ZIERIKZEE - De gemeenteraad van Zierikzee is maan dagavond met algemene stemmen akkoord gegaan met de overeenkomst inzake subsidiëring van de Stichting Gemeenschappelijke Bibliotheekvoorziening Schou- wen-Duiveland per 1 januari dit jaar. Raads-voorzitter burgemeester Th.H. de Meester sprak zijn waardering uit voor het werk, dat de speciaal gevormde ambtelijke werkgroep heeft verricht in dit verband, evenals voor de vasthoudendheid van het bestuur van de bibliotheek voor de totstandkoming van deze overeenkomst. PvdA-fractievoor2itter D. van der Wekken liet weten dat zijn partij zeer gecharmeerd was van de plaats van de nieuw te bouwen bibliotheek aan het Haringvlietplein. Verder zei hij aangenaam getroffen te zijn met de uiteindelijke deelname van de ge meente Bruinisse. Tfen aanzien van de op te heffen re serve "Nieuwbouw bibliotheek" had Van der Wekken moeite met het feit, dat het college in haar voorstel op de mogelijkheid wees deze vrijko mende reserve te bestemmen voor de uitvoering van de eerste fase van het plan tot uitbreiding van het parkeer terrein aan de Baden Powell weg.De PvdA is zover nog niet", aldus de frac tievoorzitter en hij gaf te kennen pas na een officieel voorstel tot bestem ming van deze reserve een definitief standpunt te zullen innemen. Gezamenlijke inspanning De heer J.J. Geleijnse (WD) sprak zijn genoegen uit over het feit, dat het gelukt was om na gezamenlijke in spanning als regio-gemeenten op eén lijn te komen. Hij sprak de hoop uit, dat dit in de toekomst ten aanzien van andere zaken ook mogelijk zal zijn.Geleijnse was van mening, dat de eensgezindheid tussen de gemeenten er wellicht toe had bijgedragen, dat de provincie een belangrijke bijdrage 200.000,—) zal leveren aan de bouw van de nieuwe bibliotheekvoorzie ning in Zierikzee. De VVD-woordvoerder wees verder op het stukje werkgelegenheid, dat door de bouw zal worden gescha pen.De bestemming van de vrijko mende reserve achtte hij thans niet aan de orde en hij gaf te kennen daar te zijner tijd een beslissing over te zullen nemen. CDA-woordvoerder de heer C. Bij de Vaate was van mening, dat de be stemming van die reserve (ad 440.000,—) destijds reeds wel in de commissie financiën was besproken en dat de meerderheid zich toen ook had uitgesproken voor gebruik van die vrijkomende reserve voor aanleg eerste fase parkeerterrein Baden Po well weg. De heer K. T. de Jonge (R.U.) zei blij te zijn met de keuze van de gemeen ten voor van het zogenaamde alterna tief III voor de subsidie-overeen komst. Hij informeerde naar de mogelijkheid dat de totale kosten voor nieuwbouw van de bibliotheek nog enigszins zullen meevallen, zoals in de toelichting bij het raadsvoorstel werd aangegeven. Tfen aanzien van de plaats voor de nieuwe bibliotheek vond de heer De Jonge, dat deze voor de regio-gemeenten inderdaad wel aantrekkelijk zal wezen, maar dat in de praktijk nog maar moet blijken of dat ook zo zal zijn voor de bewoners van Zierikzee. Verbaasd De voorzitter toonde zich wat ver baasd over de reactie van de PvdA- fractie betreffende de bestemming van de vrijkomende reserve. Wethou der L.J. van Gastel vulde aan met de opmerking, dat de meerderheid van de commissie financiën zich inder daad had uitgesproken voor gebruik voor aanleg eerste fase parkeerter rein Baden Powell weg. Daarop benadrukte Van der Wek ken wederom, dat zijn fractie dat standpunt toen nog niet had kunnen innemen. Namens zijn fractie zei hij een officieel voorstel tot bestemming van de betreffende reserve te zullen afwachten. De heer De Jonge sprak in tweede instantie nog over een hele financiële aderlating en over een grote verant woordelijkheid voor de gemeente ten aanzien van de nieuwbouw van de bi bliotheek. De voorzitter was dat met de R.U./woordvoerder eens, maar wees er nogeens op, dat er duidelijk behoefte bestaat aan die nieuwe bi bliotheek vestiging en dat de ge meente het verzorgen van deze voor ziening ook door de wet krijgt opgelegd. BURGH-HAAMSTEDE - De raad Westerschouwen heeft maandagavond be sloten een overeenkomst met de overige gemeenten op Schouwen-Duiveland aan te gaan inzake de subsidiëring van de Stichting Gemeenschappelijke Bi bliotheekvoorziening Schouwen-Duiveland. De raad ging unaniem akkoord met het voorstel van b. en w. voor alternatief III te kiezen. Samengevat komt dit alternatief erop neer dat alle kosten van huisvesting van de hoofdbiblio theek in Zierikzee, dus inclusief de kapitaallasten en de kosten van aanschaf van boeken en tijdschriften, worden omgeslagen per het aantal bij de hoofd bibliotheek ingeschreven lezers van elke deelnemende gemeente. Alle overige kosten, behalve die van de bibliobus en van eventuele filialen, worden om geslagen per het aantal inwoners van elke deelnemende gemeente. De kosten van de bibliobus worden verrekend naar het aantal staanuren in een gemeente. Uit het jaarverslag 1982 blijkt dat Westerschouwen 1085 bibliobusgebruikers telt en zeven staanuren heeft. Indien in Burgh- Haamstede een vast filiaal van de Stichting Gemeenschappelijke Bibli otheekvoorziening Schouwen-Duive land in dorpshuis De Schutse is ge realiseerd, vervallen de staanuren in deze kern. Dat zal een vermindering van de bijdrage in de kosten van de bibliobus voor Westerschouwen tot gevolg hebben. Binnen korte termijn krijgt de raad van b. en w. een voorstel over de reali satie van dit filiaal. De gemeente ver goedt de kosten van huisvesting en exploitatie van het filiaal recht streeks aan de Stichting. Naar aan leiding van vragen vanuit de raad zei burgemeester J. L. Niemantsverdriet- Leenheer maandagavond dat het fi- BURGH-HAAMSTEDE - De PvdA van de gemeente Westerschouwen heeft maandagavond tijdens de raadsvergadering laten weten een extra financiële bijdrage te willen verlenen aan de minima. In verband met de onverwacht strenge winter verschijnen er de laat ste dagen veel publicaties over de po sitie van de minima t.a.v. de extra energiekosten. Ook colleges en raden van verschillende gemeenten laten zich niet onbetuigd en komen met voorstellen een extra financiële bij drage te geven aan de minima. ,,In principe staat onze fractie vol ledig achter dit streven. Wij zouden daarom het college en andere raads fracties willen vragen of zij dezelfde mening zijn toegedaan. We willen voorstellen om volgende week op de ze zaak terug te komen, zodat in het college en andere fracties eerst over leg kan worden gepleegd", aldus G. van der Salm. Het college ging hier mee akkoord. AMSTERDAM - De omzet van de grafische industrie is vorig jaar met 4,8 procent gestegen tot 4,7 miljard, zo heeft het Koninklijke Verbond van Grafische Ondernemingen (KVGO) meegedeeld. Het produktievolume steeg in vergelijking met 1983 ruim 8 procent. Een sterke aanwijzing' der halve voor een aanhoudende prijs- druk, aldus de Grafische onderne- liaal in De Schutse zestien uur per week open zal zijn en dat er twintig uur per week een kracht aanwezig is. De bezetting bestaat uit één kracht en enkele vrijwilligers. Kosten Berekend is dat op basis van de ex ploitatiebegroting 1984 en het aantal lezers in 1982 en het aantal inwoners per 31 december 1982, inclusief de kosten van de bibliobus, de bijdrage van Westerschouwen een bedrag zal vergen dat omgerekend neerkomt op 6,— per inwoner bij een situatie van ,,voor nieuwbouw" en 7,51 nadat de nieuwbouw van de bibliotheek te Zierikzee is gerealiseerd. De kosten voor het hebben van een filiaal zijn niet inbegrepen. De huidige bijdrage voor alle gemeenten bedraagt op ba sis van de begroting 1984 van de Stichting 6,89 per inwoner. Nieuwjaarsrede In haar nieuwjaarsrede stelde de burgemeester dat Westerschouwen per 1 januari 5118 inwoners telde, een lichte achteruitgang van zestien per sonen. ,,We zitten hiermee op de nul grens, in plaats van de wens van onze raad een halve procent groei te be vorderen. Ondanks het feit dat zestien woningen gereed kwamen, veelal in de particuliere sector, waar door toch een doorstroming ont stond, groeide het aantal inwoners niet," aldus de burgemeester. ,,U weet dat in vroegere tijden de mens door het land trok van plek tot plek. Als hij bij een rivier kwam en niet verder kon, zoch hij naar een oplossing. Een pont of een dam, om toch naar de andere kant te kunnen. Het gevolg was, dat aan de ene zijde een herberg ontstond en op de andere zijde een markt. Veel later kwam er een stad. Die ontstonden omdat men op hindernissen stuitte. Ik moet aan dat verhaal denken bij de problema tiek over de weg over de stormvloed kering. de inrichting van Neeltje Jans en de aansluitingen van de weg op Schouwen-Duiveland. Hindernis^ sen en problemen mogen scheppende vermogens tot leven brengen, doch het vergt veel tijd en inspanning van velen. Laten we hopen dat oplossin gen kunnen worden gevonden die voor ons als gemeente aanvaardbaar zijn." ,,In dit geval is nog eens duidelijk gebleken dat iedere ruimtelijke in greep directe gevolgen heeft. Van daar ook dat bestemmingsplannen met zorg moeten worden voorbereid, in een goed samenspel tussen be stuur en bevolking. Het houden van hoorzittingen heeft zijn nut reeds be wezen. Een aantal voorzieningen kon worden gerealiseerd en met plannen uitwerken werd werkelijk rekening gehouden met de terechte wensen van de burgers. Want daar gaat het toch om, om de mensen die er wonen. Bij ons beleid - en zeker geldt dit ten aanzien van ons beleid met betrek king tot de ruimtelijke ordening, met betrekking tot ons voorzienin genpakket, zullen wij dit voor ogen moeten houden. Het gaat om een leefbare samenleving, voor nu en voor de toekomst." BURGH-HAAMSTEDE - Naar aanleiding van een ingekomen stuk over de Raad der. Europese Gemeen ten bij de raadsvergadering van Westerschouwen wilde burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer eens polsen hoe de mening van de fracties was over het weer toetreden tot deze Raad. Enkele jaren geleden heeft de ge meente bedankt voor het lidmaat schap, maar het college voelt er wel voor om opnieuw toe te treden. H. J. van Zuijlen, fractievoorzitter van de WD achtte het niet onjuist om weer lid te worden. Hij vestigde de aandacht op met name de Ooster- scheldewerken en de toekomstige ontwikkelingen op toeristisch ge bied. L. Tieleman, fractievoorzitter van het CDA, vroeg zich af of het in het verleden niet een beetje kortzich tig is geweest om het lidmaatschap op te zeggen. De burgemeester vertel de dat er vanuit de Raad gelden be schikbaar zijn voor de ontwikkeling van deze toeristische zaken en dat het zonde is daar geen gebruik van te ma ken. Het college zal een en ander be kijken en in de commissie financiën- hierop terugkomen. SCHOUWEN-DUIVELAND C.P.B. bezoekt ,,De Zuidhoek" De Christelijke Plattelandsvrou wenbond afdeling Schouwen-Duive land maakt op woensdag 23 januari een excursie naar het Werkvoorzie ningsschap De Zuidhoek in Zierik zee. In de uitgave van maandag 14 ja nuari vermeldden wij ten onrechte dat de excursie gehouden zou worden op donderdag 23 januari. Echtgeno ten van de C.P.B.-leden, die de excur sie willen meemaken, blijven van harte welkom. ZIERIKZEE Container in brand De Zierikzeese brandweer moest maandagmiddag (17.15 uur) uitruk ken voor het blussen van een in brand staande container, staande op de hoek van de Zuidhavenpoort en Ju- lianastraat. Wie het vuur heeft ont stoken is niet bekend. Brand in woning Eveneens maandagmiddag ont stond een begin van brand in de wo ning van G. J. H. aan de Regen boogstraat. Sluiting in de meterkast was de oorzaak. De brandweer van Zierikzee had het niet moeilijk om het begin van brand onder controle te krijgen. Er bleek geen schade te zijn. RENESSE Bazar voor fanfarekorps Deze zomer zal het fanfarekorps Luctor et Emergo uit Renesse een gro te bazar organiseren ten bate van in strumenten en uniformen. Vooral de vernieuwing en het onderhoud van instrumenten brengt voor de vereni ging zeer hoge kosten met zich mee. Al weer enige tijd geleden werd een commissie in het leven geroepen die zich met de voorbereiding van het evenement bezig houdt. Inmiddels werd reeds enkele malen vergaderd en er werden verschillende beslissin gen genomen. Zo is de datum vastge steld op vrijdag 21 en zaterdag 22 juni en plaats van handeling wordt het dorpshuis te Renesse. De benodigde vergunningen zijn inmiddels binnen en de plannen om naast de bazar een verloting te houden hebben gestalte gekregen. Men heeft 2500 loten laten drukken, die in beperkte kring reeds aan de man worden gebracht. Het ligt in de bedoeling om in de komende tijd met deze loten huis aan huis Renesse door te gaan. De trekking van de loterij zal plaatsvinden tijdens de bazar deze zomer. De hoofdprijs van de verloting is een dames- of herenfiets, terwijl daarnaast nog meer aantrekkelijke prijzen beschikbaar zijn. KERKWERVE IJspret voor schoolkinderen Op de door vrijwilligers uitstekend onderhouden en spiegelgladde ijs baan van Kerkwerve werd vrijdag middag voor de kinderen van de Christelijke Nationale School een spelmiddag gehouden. Ondanks de koude handen en voe ten werd er volop genoten op de hin- dernisbaan. Bij het ringsteken op de slee en het ijssjoelen. Gezellig bezig zijn op het ijs was het belangrijkste, maar bij het ijssjoelen was een prijsje te winnen. De uitslag was als volgt: klas 1: 1. Arjan Berrevoets; 2. Marjolein Bolle- man. Klas 2:1. Linda Nederlof; 2. Ilja Peute. Klas 3:1. Hilde de Boer; 2. Ste fan Gyarmaty. Klas 4:1. Wilco Koo- man; 2. Martin Bienefelt. Klas 5: 1. Petra Stouten; 2. Jaap-Jan den Boer. Klas 6: 1. Ingrid Renden; 2. Pascal van Sluys. De kinderen werden getracteerd op warme chocolademelk met koek en friet. ZONNEMAIRE Petroleum gestolen Ten nadelen van de RIJP werd in het afgelopen weekeinde duizend li ter petroleum, vanaf het terrein van de RIJP aan de haven van Bommene- de gestolen. Van de dader(s) is niets bekend. NIEUWERKERK Ledenvergadering Studievereniging Vrijdag 25 januari 1985 wordt de le denvergadering van de Staatkundig Gereformeerde Studievereniging ge houden in de consistorie van de Gere formeerde Gemeente te Oosterland, aanvang 19.45 uur. Behalve de afwerking van huishou delijke zaken zal het onderwerp Emancipatiebeleid" worden bespro ken door de heer lm. de Waal uit Oos terland, voorzitter van de vereniging. OOSTERLAND Jaarvergadering NBvP De afdeling Duiveland van de NBvP hield in dorpshuis Oosterhof te Oosterland haar jaarvergadering. Medo door het koude weer was de op komst niet zo groot als tijdens andere bijeenkomsten. De vergadering werd geopend oor presidente mevrouw M. J. v. Bommel den Hartog. Daarna volgde het jaar verslag door de secretaresse en het verslag van de penningmeesteresse. Vervolgens een verslag van het zie- kenpotje en de adoptiecommissie. Deze commissie is inmiddels opgehe ven, doordat het door de afdeling gea dopteerde kind is verhuisd naar een sti'eek waar het „Foster Parents Plan" niet werkzaam is. Na sa menspraak met de leden is besloten géén nieuw kind te adopteren. Op de agenda stond daarna de bestuurver- kiezing. Mevrouw J. Flikwjert-Bal was af tredend en herkiesbaar en zij werd herkozen voor de volgende drie jaar. Mevrouw N. Mijwaard-Meyers was aftredend en niet herkiesbaar, omdat zij inmiddels zes jaar in het bestuur zitting heeft. Uit drie kandidaten werd mevrouw G. Vleeshouwers- Creemers, als nieuw bestuurslid ge kozen. Daarna werd afscheid genomen van mevrouw Mijwaard. Vergezeld van een toespraakje bood mevrouw Van Bommel haar een bondskalender en een zilveren broche in de vorm van een Zeeuwse knop aan, die zeer in de smaak viel. Na de pauze kwamen twee dames van de Zeeuwse Vrouwenraad één en ander vertellen over veiligheid in en om het huis", daarbij werden dia's ge toond. De volgende bijeenkomst wordt op 13 februari in Ouwerkerk gehouden. STELLENDAM Kopje onder J. v.d. S. uit Bruinisse is vrijdag middag in het ijskoude water van de haven te Stellendam terechtgeko men. Hij wilde van de kotter op de wal stappen, gleed uit en kwam let terlijk tussen wal en schip terecht. In het water raakte hij bevangen door de kou. Na enkele keren onder te zijn geweest kon een juist passerende fo tograaf van het vissersblad „Visserij- nieuws" hem bij een voet pakken. Staande met één voet op de kant en de andere aan boord kon hij de dren keling niet,in,zijn eentje boven krij gen vanwege alle sneeuw en ijstoestanden. Na zijn hulpgeroep kwamen er andere mensen die met touwen en een ladder het reddings werk overnamen en met succes. Na een langdurige douche, met kleren en al, kwam de jongen weer wat op ver haal, al hield hij nog een pijnlijke borst aan zijn „arctische" val over. ZIERIKZEE - De Zierikzeese Vis sersvereniging Helpt Elkander houdt op vrijdag 8 februari haar jaarvergadering in het Huis van Nas sau. De vergadering begint 's mid dags om drie uur. De agenda voor deze vergadering bevat dertien punten. Direct na de opening houdt de voorzitter zijn jaar rede, gevolgd door de diverse versla gen van secretaris, penningmeester en kascommissie. Hierna staat de bestuursverkiezing op het program ma. B. W. Schot, J. Kouijzer en W. K. Schot zijn aftredend, maar herkies baar. Na een overzicht over aanvoer en verzending en de mededelingen volgt een toelichting over het beleid uitgifte nieuwe of vervangende per celen. Inleider is ir J. D. Holstein van de Directie der Visserijen. Na een dis cussie over deze inleiding en de rond vraag wordt de vergadering besloten, waarna nog een gezamenlijke koffie tafel wordt gebruikt. BURGH-HAAMSTEDE - In de ont- moetingskerk te Burgh-Haamstede organiseerde de steungroep „Ver drukte christenen en joden Haamste de" een dank- en ontmoetingsavond. Als gast was aanwezig Dirk-Jan Groot van de Christelijke Stichting voor Hulp aan Gewetensvervolgden te Andijk. De avond was bedoeld om met elkaar te danken voor de kerst kaartenactie van december 1984 en om elkaar te ontmoeten. Enkele aanwezigen hadden een kerstkaart ontvangen van geloofsge noten achter het „ijzeren gordijn". Na het openings- en welkomstwoord volgde een schriftlezing uit Fillipen- zen. Eén van de broeders ging voor in dankgebed, waarin tevens voorbede werd gedaan voor hen die lijden om wille van de gerechtigheid. Mevrouw Bolkenbaas droeg een drietal gedichten voor. Hierna werd verteld hoe de gebedsgroep voor ver volgde christenen en demeer prak tisch gerichte mensen elkaar vonden in september 1984 om te bidden en te werken voor verdrukte christenen en joden. Na een goede en indrukwek kende film over gevangenen in de USSR, politieke gevangenen en ge vangenen, die veroordeeld zijn om hun geloof, of om hum „jood-zijn" was er een pauze, waarin de aanwezi gen in de gelegenheid werden gesteld de boekentafel te bezoeken. Na de pauze konden de mensen vragen stel len en tot slot was er een collectie voor familie van gevangenen in Roe menië. De avond werd met gebed be sloten. NCVB in Bruinisse BRUINISSE - „Door de eeuwen heen is de Bijbel het meest gelezen en besproken boek. Geschreven, herschreven en in vele talen vertaald. Voor som migen vol troost en bemoediging, voor anderen vol twijfel en strijd". Dit was het kernthema van de lezing die de heer Cornet uit Goes hield voor de NCVB- afdeling van Bruinisse. Spreker zei geen sleutel aan te kun nen reiken voor het lezen van Gods woord. Hij vond wel dat mensen zich door de Bijbel moeten laten gezeggen en daarbij bidden om de werking van de Heilige Geest: „Pas dan kan de boodschap van God voor ieder lees baar en verstaanbaar worden", aldus de heer Cornet die zijn lezing had ge titeld: „Hoe lezen wij de Bijbel van daag?". De vergadering werd verwelkomd door de presidente, mevrouw Rouke- ma, die een meditatie hield met als thema: „Uw God is mijn God", naar aanleiding van enkele verzen uit het Bijbelboek Ruth. Na de pauze werden vragen gesteld die door de heer Cornet werden beantwoord. Na een dankwoord van de presidente eindigde de gastspre ker met gebed. Bij de bestuursverkiezing was af tredend de penningmeesteres me vrouw Bil-van Vessem. Ze werd bij acclamatie herkozen. De secretaresse, mevrouw Muller-Okkerse was ook aftredend, maar stelde zich niet meer herkiesbaar. Voor deze bestuursfunc tie stelde zich beschikbaar mevrouw Dorrestein-Leeuwenstein. DREISCHOR - De muziekvereniging Crescendo uit Dreischor heeft zater dag de eerste uitvoering gegeven in het dorpshuis terplaatse. In zijn openings woord heette voorzitter P. J. van Donge iedere aanwezige van harte welkom en deed daarbij een beroep op de aanwezigen om zich als lid aan te melden. De voorzitter maakte gewag van een goed verenigingsjaar en memoreerde het feit dat de muziekvereniging in 1986 het 85-jarig bestaan zal vieren. Hij wenste iedereen een plezierige avond. Het programma werd geopend door het jeugd-orkest onder leiding van di rigent A. L. van Wallenburg. Een vijf tiental jongelui brachten hun muzi kale partij goed ten gehore. Het werd duidelijk dat een verdere uitbouw van dit jeugdorkest een goede basis zal kunnen gaan vormen voor Cre scendo in de toekomst. Zoals gebruikelijk gaf ook de drumband, onder leiding van de heer A. Struyk, acte de presence met ccn zestal nummers. Het laatste gedeelte van het muzikale programma, maar zeker niet het minste, werd gebracht door de fanfare. Arrangementen van nieuwe en oude muziek, van de film muziek „Moment for Morricone" tot „Comfort Ye My People" van Handel, stonden op het programma. Het geheel werd, onder leiding van dirigent A. L. van Wallenburg, met verve gebracht, hetgeen door de toe hoorders met een dankbaar applaus werd beloond. Toneel Na het muzikale gebeuren kwamen de tonelisten aan de beurt met het stuk „Zilveruitjes en augurken", een klucht in drie bedrijven. Het werd een prachtig lach-stuk, met allerlei kolderieke situaties rond een land bouwer-campinghouder, die een gie rige nicht als huishoudster heeft. En als dan de bazige zus van deze huis houdster met haar sullige echtgenoot te hulp wordt geroepen om de cam pinghouder van een vermeende vrija ge met een kampeerster af te helpen, dan doen zich allerlei rare en lach wekkende verwikkelingen voor. Het stuk werd uitstekend op de planken gezet door de dames L. de Jonge-Dooms, M. de Jonge, J. v. d. Linde-Waasdorp, R. v. d. Weijde- Smits en de heren C. van Dixhoorn. J. de Jonge, D. v. d. Linde en A. Verjaal. Als vanouds was de regie in handen van K. v. d. Vreugde, terwijl R. Verjaal-Loozen de grime deed en An neke Jakobsen als soufleuse optrad. Tot in de vroege uurtjes was er nog een gezellig „bal-na", waarmee deze geslaagde uitvoering werd besloten. De tweede avond zal worden gehou den op zaterdag 26 januari, opnieuw in het dorpshuis. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging na 18.30 uur 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 1730 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38,70, per jaar 147,80; fosse nummers 1 0.75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3