„Bedankt, dat jullie de eer van Zierikzee hoog- hebben gehouden' Willem de Boer nummer 1000 Burgemeester Thde Meester; Schaats wedstrijden Bruinisse I ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 21 januari 1985 Nr. 23663 7 ZIERIKZEE - Op de jubileumdag van de Zierikzeesche IJsvereniging kon het duizendste lid worden ingeschreven. Deze eer viel te beurt aan Willem de Boer, maar hij had daarbij enigszins het fortuin aan zijn zij. Hij werd opgegeven door zijn zus Ragonda, die zelf lid nummer 999 werd. Een andere zus Wilhelma kreeg nummer 1001. Voorzitter Wim Evertse betrok het drietal in de huldiging, niet in het minst omdat hij het enigszins sneu vond, dat de schitterende taart aan de neuzen van de beide bevallige De Boertjes voorbij ging. Op bijgaande foto de beide zussen Ragon da en Wilhelma en broer Willem, die uiteindelijk nummer duizend werd. Op de inzet overhandigt Wim Evertse de fraaie taart aan Willem den Boer. Wedstrijden Gedurende de hele middag en avond werden op de ijsbaan van de jubilerende vereniging wedstrijden afgewerkt voor alle leeftijdsgroepen. Bij de jeugd tot negen jaar werd Mi- rande van Nieuwenhuyze winnares van een spelletjescireuit met Vincent Villerius op de tweede plaats en Nan cy van Mourik als derde. Bij de jeugd van tien tot twaalf jaar werden korte baanwedstrijden afgewerkt over vijftig meter. Bij de meisjes werd Barbara Villerius win nares met Monique Berrevoets en Co- rine Braai op de plaatsen twee en drie. Bij de jongens ging de zege naar Leon de Jonge voor Denny Pante- koek en Remco van der Wekken. Bij de jongens van dertien tot en met zestien jaar werd een wedstrijd ge houden over 400 nieter. Leon van de Wielen, die later op dag ook nog na drukkelijk zijn aanwezigheid on derstreepte, werd winnaar. Ook de tweede plaats ging naar een jeugdige schaatser, die later nog zou opvallen. René Schimmclpcnnink verwees Ric ky Evertse naar de derde plaats. Burgemeester De Meester gespt de riempjes aan. Zicrikzees eerste burger zou zich gedurende de dag kostelijk vermaken. (Foto: Johan Berrevoets jr). Ook do senioren streden op dc kor te afstand. Bij de dames ging de zege over de honderd meter naar Diana van dc Velde met een tweede plaats voor Gerric van Dreven en een derde voor Monique de Vlieger. Bij do heren werd fanatiek gestreden. Ger Villeri- ZIERIKZEE - „Bedankt, dat jullie de eer van Zierikzee hoog hebben gehouden. Het was een prachtige dag", zei burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee, toen hij zaterdagnacht rond half elf afscheid nam van het be stuur van de Zierikzeesche IJsvereniging. De eerste bur ger van Zierikzee was vrijwel de hele dag aanwezig ge weest op de ijsbaan van de honderdjarige vereniging en had gezien, dat de jubileumviering er een was geworden die er zijn mocht. Vele tientallen waren gedurende het negen uur durende programma volop actief op de baan, die met vereende krachten in een ordentelijke staat was gebracht, maar aan het eind kon iedereen tevreden te rugzien. De viering van een eeuw ijsvereniging was er een geworden, die er zijn mocht. zitter Wim Evertse worden geventi leerd tijdens de zitting van de Zierik- zeese commissie sport. De plannen zouden eventueel kunnen worden meegenomen in de renovatie van het 'oude' Zierikzeese sportpark. „We hebben bij de gemeente het plan geopperd om bij de renovatie van Bannink het korfbalveld en het multi-functionele veld bij elkaar te trekken en niet zoals voorzien een af bakening ertussen aan te brengen", legde Evertse uit. „Als daarnaast de bosrand tien meter wordt ingekrom pen ontstaat er een ruimte waarop een wedstrijd-ijsbaan aangelegd kan worden. De firma Van der Velde uit Kerkwerve zou een kostenbegroting maken wat de meerkosten zouden zijn bij aanleg van ringdrainage en eventueel een extra drainage, omdat us werd hier winnaar met Piet Bos als goede tweede. René Schimmel- pennink eindigde als derde. Bij het kunstrijden werd R. Berrevoets win naar bij de heren vóór R. van Mourik en W. Boot. Bij de dames ging de zege naar mevrouw Wanders met de vol gende klasseringen voor C. Boot en mevrouw De Graaf. Bij de duo's was de hoogste eer voor de dames Bolle en Boot. De dames De Graaf en Wanders eindigden als tweede en Han van de Velde en M. Hage werden derde. Op alle onderdelen was een fikse deelna me. Bij de gewone schaatswedstrij den meldden zich per onderdeel ge middeld dertig deelnemers aan, terwijl eenzelfde aantal kunstrijders naar de Zierikzeese ijsbaan kwam. Het klapstuk van de dag werd de afvalwedstrijd op de avond. Hiervoor kwamen 58 deelnemers opdagen, die Pieter Verschuur vestigt eerste Zeeuwse langlaufrecords GOES - Op een parcours op het na tuurgebied de Hollandse Hoeve bij Goes heeft Pieter Verschuur uit Scharendijke de eerste officieuze Zeeuwse langlaufrecords gevestigd op de 15 en 20 kilometer. Op het parcours, dat bijzonder zwaar was geworden, vestigde Ver schuur op de 15 kilometer een record van 1.45.00 uur en de 20 kilometer gingen in 2.38.00 uur. De tijden wer den geklokt door Hans de Ridder van de Goese Sportraad. Wanneer de weersomstandigheden het toelaten onderneemt Verschuur aanstaande zaterdag een poging om een scherpe tijd neer te zetten op de tien kilome ter. DAVOS - Hein Vergeer en Yvonne van Gennip hebben zondag in Davos voor. nieuwe Nederlandse schaatsre- "cords gezorgd. "Vergeer stelde het ne- gen jaar oude -record van Hans van Helden op de 1500 meter scherper: 1.54,46. Van Helden reed op 13 maart 1976 in Inzeil 1.55,61. Van Gennip bracht de nationale toptijd op de 3000 meter op 4.25,01. Het oude record was in bezit met 4.29,13 in bezit van Ria Visser (26 december 1984, Inzeil). OVERIJSSE - Een week voor de Ne derlandse 'titelstrijd en vier weken voor het wereldkampioenschap heeft Hennie Stamsnijder nogmaals zijn kandidatuur voor eremetaal en nieu we kampioenstruien gesteld. Zondag won hij in het Vlaamse Overijsse de laatste veldrit voor de super-prestige trofee. Het was Stamsnijders derde triomf in de reeks van acht, na Val- kenswaard en Asper. DORTMUND - De Nederlandse wielrenner Matthe Pronk heeft zon dag in Dortmund een internationale Stayerskoers gewonnen. De vroegere wereldkampioen bleef de Westduit ser Frank Schmadtke en de huidige titelhouder Jan de Nijs voor. ESSEN - Zweden heeft zondag in Essen de koningsbeker veroverd. Het jonge Scandinavische team versloeg in de finale Zwitserland met 3-0. Tho mas Hoogstedt vesloeg Roland Stad- ler met 6-3 6-2 en Jan Gunnarsson was in drie sets te sterk voor Jakob Hla- sek 7-5 4-6 6-2. Ook het afsluitende dubbelspel werd een prooi voor de Zweden. Hans en Stefan Simonsson versloegen HIasek/Stadler met 6-3 3-6 en 6-3. BRUINISSE - „Waar zijn de Bruse dames gebleven", vroeg de wed strijdcommissie van IJsvereniging Nooitgedacht in Bruinisse zich af. Waarom lieten de Bruse sportvrou wen het afweten waar ze in andere takken van sport, zoals volleybal, turnen en tennissen toch vaak op een redelijk niveau presteren? Er waren slechts twee meisjes, die zich hadden ingeschreven. Edith Kik en Marjan de Waard konden er in de leeftijdsklasse van dertien en veer tien jaar nog net een wedstrijdje van maken. Edith won in 1.36,41 min. Bij de jongens van de middelbare school en de senioren was de animo een stuk groter, al viel het quantum toch wat tegen. In de groep dertien- en veertienjari gen werd Johnny van Dijke eerste in 1.13,28 min. Tweede werd Adriaan Knop op een seconde en de derde plaats was voor Arnold Knop in 1.16,6 min. Bij de vijftien- en zestien jarigen werd Jaco Kastelein eerste in 1.45,35 min., direct gevolgd door An- dré de Waal in 1.46,52 min. Martin Verspoor werd derde op tien secon den van de winnaar. In de groep van zeventien jaar en ouder werd Gerrit Vane eerste in de scherpe tijd van 2.17,46 min. Nico Plantsoen finishte als tweede op twaalf seconden en Chris Knop pakte de derde plaats in 2.31,72 min. Voor iedere groep waren er prijzen. Voordat burgemeester De Meester de festiviteiten opende blikte voor zitter Wim Evertse nog even terug op de vele hindernissen, die het bestuur was tegengekomen op weg naar een bruikbare baan. ,,We hebben de voor bije dagen behoorlijk wat afgezien", stelde Evertse vast. ,,Het ergste van alles was eigenlijk nog de portie on begrip, die erbij velen was. Gelukkig waren er mensen, die er begrip voor hadden, dat we de baan niet konden krijgen zoals we wilden, maar helaas was er een even groot aantal, dat dat niet kon. De brandweer en de ge meente, met aan het hoofd burge meester De Meester, hebben de afge lopen week een enorme medewerking gegeven om de baan in de staat te krijgen, zoals die nu is. We konden bijna niet schaatsen vanwege sneeuwoverlast en dooiperiodes. De brandweer is in zijn totaliteit vijftien uur bezig geweest om de baan onder water te zetten. Daarnaast hebben we de burgemeester heel wat problemen bezorgd, want we hebben vele uren overlegd om de diverse toestemmin gen los te krijgen. Natuurlijk zijn we iedereen daarvoor erkentelijk, want zonder die medewerking was er geen jubileumviering in Zierikzee geko men". Niet gemakkelijk Burgemeester De Meester begon zijn openingswoord met gelukwen sen aan het adres van de eeuweling. „Jullie hebben het in het jubileum jaar bepaald niet gemakkelijk ge had, maar er is door het bestuur en een aantal medewerkers enorm veel werk verzet om toch nog een baan te krijgen en dat is redelijk gelukt", constateerde de burgemeester. Burgemeester De Meester verrichtte de officiële opening van de jubileumhappening van de honderdjarige Zierikzee sche IJsvereniging. Voorzitter Wim Evertse luistert aandachtig naar de woorden van de eerste burger. (Foto: Johan Berrevoets jr). Ook de eerste burger van Zierikzee memoreerde de ongemotiveerde kri tiek van velen. „Het is jammer dat zoveel mensen zoveel kritiek hebben gehad op de gang van zaken zonder te weten wat er allemaal aan de hand was en wat er door het bestuur alle maal gedaan is". Burgemeester De Meester riep vervolgens de leden van de vereniging een kritisch woord toe. „Ik zou het mooi vinden, dat er naast de bestuursleden ook anderen uit de vereniging wat meer inzet hadden ge toond om de baan schaatsklaar te krijgen. Daar had de vereniging echt wel behoefte aan en heel velen heb ben het af laten weten. Wel kritiek leveren op bet bestuur en zelf geen hand uitsteken. Dat vind ik een. treu rige zaak, maar goed, vandaag is er reden voor vreugde en daar zullen we ons nu toe bepalen". Burgemeester De Meester had ook nog een toekomstwens in petto voor de jubilerende ijsvereniging. „Ik hoop dat jullie op het jaar 101, 102 en zovoorts minder problemen zullen hebben met de ijsbaan", zei hij. De voorbije weken werd er binnenska mers al uitvoerig gepraat over een ijs baan op een andere locatie, om pre ciezer te zijn, op het gerenoveerde sportpark Bannink. Toen de voorbije week de ijsbaan achter het Zweeds Rode Kruisziekenhuis niet bruikbaar bleek te zijn, werd al een poging on dernomen om halsoverkop een baan aan te leggen op het voormalige trai- ningsdeel van sportpark Bannink, maar dat bleek geen succes, omdat een sportveld zodanig aangelegd' is, dat water goed wordt afgevoerd. Commissie sport Een en ander draaide derhalve op een fiasco uit, maar inmiddels wer den er plannen ontwikkeld, die woensdagavond 23 januari door voor- er plastic onder zou moeten, dat no dig is, omdat de structuur van de bo dem dusdanig is, dat dat niet anders kan. Daar werd verwacht, dat de kos ten dan tien- tot vijftienduizend gul den hoger zouden zijn. Wij hebben gezegd om voorlopig uit te gaan van een meerprijs van f 25.000,-, dan is dat op de totale renovatie een klein bedrag en bovendien staat er nog iets anders tegenover". Dat 'anders' is gelegen in huizen bouw in de omgeving van de huidige ijsbaan. „In verband met de ijsbaan en de toegang tot de ijsbaan wordt hier een stuk bouwgrond vrijgehou den. Wanneer wij naar Bannink zou den verhuizen, zou de mogelijkheid ontstaan om hier vier bouwpercelen te creëren - laten we gemakshalve stellen - f 25.000,- per stuk. Dat zou in houden, dat we aan de ene kant een kwart ton kosten, maar aan de ande re kant een ton opbrengen voor de ge meente. Dat moet aantrekkelijk zijn. Het plan heb ik uitgelegd en burge meester De Meester en wethouder Van Gastel stonden er bepaald niet afwijzend tegenover". Een pluspunt voor een eventuele positieve benade ring is zeker, dat de vereniging met ruim duizend leden in honderd jaar nauwelijks subsidie kreeg. „De enige subsidie bestond incidenteel in de medewerking van de brandweer, maar als je alles bij elkaar telt heb ben we de gemeente niet meer dan dertigduizend gulden gekost in al de jaren, dat we bestaan". zich via series konden plaatsen voor de finale. Hierin startten tien schaat sers over een afstand van tien ronden. Onmiddellijk na de start trok Ger Villerius er keihard tussenuit, maar hij kreeg Leon van de Wielen met zich mee. „Ik dacht, de enige moge lijkheid om de veel jongere oppositie kwijt te raken is, er onmiddellijk van tussen te gaan en zo de zaak af te matten", vertelde Villerius na af loop. Uiteindelijk zou hij zelf de tol moeten betalen voor 2ijn actie. Na een viertal ronden hadden Van de Wielen en Villerius een fikse voor sprong, maar het werd al snel duide lijk, dat zij het enorme tempo niet zouden kunnen volhouden. Vanuit de achtergrond kwam het peloton onder leiding van Marco van Schelven en Rini de Looff steeds dichterbij. Leon van de Wielen probeerde tussendoor nog een keer Villerius van zich af te schudden, maar de 37-jarige aspirant-deelnemer aan de Elfste dentocht haakte even later weer aan. Dat deden even later ook Rini de Looff en René Schimmelpennink. Marco van Schelven moest bij het in gaan van de laatste ronde afhaken. Op driehonderd meter van het einde demarreerde Leon van de Wielen an dermaal en nu moest iedereen het antwoord schuldig blijven. De enige, die nog even aanklampte was Rini de Looff, maar hij kwam toch ook niet verder meer dan de tweede plaats op veertig meter van de winnaar René Schimmelpennink pakte nog de der de plaats en Ger Villerius, die een be langrijk deel van de wedstrijd kleur gaf, eindigde als vierde. Voor alle on derdelen reikte burgemeester De Meester de prijzen uit. Ger Villerius werd winnaar van de korte baanwedstrijden, maar maakte bij de afvalwedstrijd een beoordelingsfout, waardoor hij hier niet verder kwam dan de vierde plaats. (Foto: Johan Berrevoets jr).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 7