Alexander van de Woel neemt clubkampioenschap zwemclub Onderdak over van Helen Zwart Damesteam volleybalvereniging Mevo'80 behaalt 3-1 zege op Yum maar kan niet overtuigen I Schaatswedstrijden Brouwse schooljeugd Wedstrijden op sprint in Haamstede Carnaval op het ijs IJspretmiddag en schaats- ruilbeurs in „De Lichtboei" 750 leden voor ijsvereniging Haamstede-Burgh ZIERIKZEE - In het zwembad van sportcentrum Onderdak hield de gelijk namige zwemsportvereniging haar jaarlijkse clubkampioenschappen. Na veel rekenwerk via een ingenieuze formule werd Alexander van de Woel de nieuwe algemeen clubkampioen, waarmee hij de opvolger werd van Helen Zwart, die de titel over 1983 binnenhaalde. Van de Woel werd op ruime af stand gevolgd door André 't Jong, de senior die het bij de Zierikzeese zwem club nog steeds uitstekend doet. De derde plaats ging naar het eerste vrouwe lijke lid van de club. Marlies Kort hoefde slechts een fractie toe te geven op André 't Jong. De clubkampioenschappen werden in het UVV-gebouw afge rond met een feestelijke bijeenkomst, waarin de prijsuitreiking was opgeno men. Alexander van de Woel werd algemeen kampioen van de Zierikzeese zwem club Onderdak. (Foto: Johan Berrevoets jr). Bij de jongens boven zestien jaar won André 't Jong alle onderdelen met overmacht. Voor de 50 meter vlinderslag had hij 31,1 sec. nodig, voor de 50 meter rugslag 34,8 sec., voor de 50 meter schoolslag 36,7 sec. en voor de 50 meter vrije slag 28,4 sec. Op alle onderdelen eindigde Robert Smaling als tweede, terwijl Martin van de Berg telkens de derde tijd no teerde. Bij de jongens onder zestien jaar werd Peter van de Velde club kampioen. Hij bleef Theo Nuyens op de vlinderslag in 40,4 sec. net voor. Het grote verschil maakte Van de Vel de op de rugslag waar hij met zijn tijd van 36,0 sec. negen seconden sneller was dan zijn naaste opponent. Op de schoolslag was Nuyens in 43,0 sec. sneller dan de latere clubkampioen, maar de vrije slag leverde weer ruime winst op voor Peter van de Velde. Hij noteerde 32,0 sec. tegen 36,8 sec. voor Theo Nuyens. Algeheel kampioen Alexander van de Woel werd club kampioen bij de jongens onder veer tien jaar, een clubkampioenschap dat later eveneens een afgetekend alge heel kampioenschap op zou leveren. Vooral zijn tijd op de 50 meter rugslag, waar hij 29,9 sec. noteerde, was opmerkelijk snel. Op de 50 meter schoolslag liet hij de klokken stilstaan op 38,2 sec., op de 50 meter rugslag noteerde hij 37,2 sec. en de 50 meter vlinderslag ging in 34,1 sec. Bij de meisjes boven zestien jaar had Wilma 't Jong het rijk alleen. Zij werd daardoor vanzelfsprekend club kampioene in deze categorie. Bij dei meisjes onder zestien jaar onder streepte Helen Zwart haar kam pioenschap van een jaar eerder door in deze leeftijdsgroep de clubtitel voor zich op te eisen. Angelique Kleppe werd hier tweede en de derde plaats was voor Barbara van Rhoon. Overigens hoefde Angelique Kleppe op zowel de vlinderslag als de vrije slag zeer weinig toe te geven op de kampioene. Op de vlinderslag no teerde Helen Zwart 36,0 sec., waar mee zij achttiende seconde voor sprong had op Angelique Kleppe en op de vrije slag was het verschil nog geringer: 32,5 sec. tegen 33,1 sec. Op de rugslag en de schoolslag liep het verschil op. Helen Zwart noteerde respectievelijk 37,7 sec. en 42,5 sec. Bij de meisjes onder veertien jaar ging de clubtitel naar Mireille Klin- ke. Zij verwees Antoinette Willemse en Ellen van Dijke naar de respectie velijk tweede en derde plaats. De kampioene won drie van de vier on derdelen 'overtuigend. Alleen de schoolslag moest zij aan Ellen van Dijke laten. Zij kwam uit op 50,0 sec., eentiende seconde minder dan Antoi nette Willemse en een volle seconde sneller dan Mireille Klinke. Bij de meisjes onder twaalf jaar werd Mar lies Kort afgetekend kampioene door alle vier afstanden winnend af te sluiten, Edith Kasander eindigde als tweede en de derde plaats was voor Marieke Zwart. Marlies Kort voltooi de de 25 meter rugslag in 20,0 sec., liet 20,4 sec. afdrukken op de 25 meter schoolslag, was op de 25 meter vrije slag goed voor 17,8 sec. en voltooide de 25 meter vlinderslag in 19,4 sec. Veelzijdig Bij de jongens onder 25 jaar werd Werner Lodewijk kampioen. Hij toonde daarmee aan een veelzijdig sportman in de dop te zijn. Eerder op de dag werd hij Zeeuws indoorkam- pioen bij de atletiek op het onderdeel kogelstoten. Lodewijk noteerde op de 25 meter vlinderslag 19,6 sec., waarmee hij een seconde sneller was dan zijn naaste concurrent Marco Boshoven. Op de 25 meter rugslag bleef Werner Lodewijk in 19,5 sec. een halve secon de voor op Boshoven, maar op de 25 meter schoolslag waren de rollen om gekeerd, nu was Marco Boshoven in 22.0 sec. een halve seconde sneller. Op de 25 meter vrije slag kwam Wer ner Lodewijk na 17,0 sec. door de fi nish, Marco Boshoven noteerde hier 18.1 sec. In de totaalstand eindigde Jesse de Waard als derde. Bij de meisjes onder tien jaar ging het clubkampioenschap naar Lisa Ip- pel met Miranda Vlok en Isolde Snij ders op de volgende ereplaatsen. Bij de allerjongste meisjes tot acht jaar werd Rianne Kasander de nieuwe kampioene. Zij verwees Jolien Kort naar de tweede plaats, terwijl Rebec ca Snijders de derde plaats incasseer de. Bij de jongens onder tien jaar vochten Alfred Stins en Sander Duin houwer een onderling gevecht uit, dat winst opleverde voor Stins. Hij werd winnaar op de rugslag en de vrije slag, terwijl Duinhouwer de school slag voor zijn rekening nam. De jongste leeftijdsgroep tot acht jaar le verde een overwinning op voor Mar cel Derks. Hij verwees Sebastiaan Raaijen naar de tweede plaats, ter wijl Hans Doeleman als derde eindig de. KAPELLE-BIEZELINGE - Marjo van der Velden en Frank Vermeer hebben zondag in Kapelle-Biezelinge een nationaal tennistoernooi voor spelers tot en met 18 jaar gewonnen. BURGH-HAAMSTEDE - Op de ijs baan van IJsvereniging Haamstede- Burgh werden vrijdagavond sprint- wedstrijden gehouden voor jeugd en senioren. Bij de senioren werd de 100 meter gewonnen door Jaap den En gelsman met Rien den Boer op de tweede plaats en Jacky van Rees als derde. De 500 meter werd een over winning voor Piet Bos. De Zierik- zeeënaar bleef Piet van den Aarssen en Rien den Boer voor. Bij de jeugd werd Aukje Kerssen winnares bij de meisjes op de 100 me ter, Bea van Dongen werd tweede en Suzanne Ruijtenberg eiste de derde plaats voor zich op. Op de 500 meter werd Annette Coomans eerste vóór Aukje Kerssen en Suzanne Ruijten berg. Bij de jongens won René Ge lei jnse de 100 meter met Adriaan Coo mans en Jaap de Meij op de volgende plaatsen. De Meij won de 500 meter met achter zich Adriaan Coomans en Eddy Dijkman. BURGH-HAAMSTEDE - Op de ijs baan van IJsvereniging Haamstede- Burgh werd zaterdagmiddag een car navalsfeest op het ijs gehouden. Hierbij viel het aantal gecostumeer- den wat tegen. Het ging hierbij nage noeg alleen om jeugd. Zij kregen een binnenbaan ter beschikking en ze werden bekeken door een deskundi ge jury. De jeugd werd verdeeld in drie groepen werden Patrick Dalebout en Marjon Jonker winnaars. Zij kwa- winterschilder winnaar. Clown Philip-Jan Flag werd tweede. Bij de groepen werden Patrick dalebout en Marjon Jonker winnaars. Zij kwa men als enig bruidspaar. Leonie Flag en Esther Timmermans werden twee de en Saskia van de Broeke en Han- neke van der Zande pakten de derde plaats. Bij de oudere jeugd won Es ther Pieterman met Suzanne Ruijten berg en Aukje Kerssen op de volgen de plaatsen. Bij de senioren kregen A. Ruijtenberg en W. Troost de eerste prijzen bij de heren, terwijl bij de da mes C. Bij de Vaate en C. Boot met de eer gingen strijken. Marlies Kort werd de beste vrouwelijke vertegenwoordigster tijdens de club kampioenschappen van zwemclub Onderdak. In het totaalklassement ein digde zij als derde. (Foto: Johan Berrevoets jr). ZIERIKZEE - Het damesvolleybalteam van Mevo '80 behaalde zaterdag avond in sporthal Onderdak in Zierikzee een 3-1 overwinning op Yum uit Poortugaal. Op zich lijkt deze overwinning een aardig resultaat, de manier waarop het gebeurde was bepaald niet om over naar huis te schrijven. In de eerste set werd de Zierikzeese ploeg op een niet mis te verstane manier wegge veegd en na twee redelijke sets middenin de partij dreigde ook de vierde set weer fout te gaan. Een aantal persoonlijke fouten aan Yum-zijde voorkwam uiteindelijk, dat het niet op een 2-2 eindstand uitdraaide. De herenploeg van Mevo '80 leed in een uitwedstrijd bij Alexandria in Rotterdam een kansloze nederlaag (3-0), vijf dagen na de schitterende triomf op koploper Ibis. Aanvankelijk leek er in de eerste set nog niet veel aan de hand, toen Yum beetje bij beetje een 2-7 voor sprong bij elkaar speelde. Na een time-out van gelegenheidscoach Hans Boot bracht de opslagbeurt van Gerda Nicolaas twee punten op, maar toen stortte de Mevo '80-ploeg com pleet in. In een ruk drukte de Zuid hollandse formatie door naar 4-15. ,,Een dergelijke afstraffing hou je ei genlijk niet voor mogelijk", meende Hans Boot na afloop. „Het leek wel of niemand bij de les was. Gelukkig kwam daar in de tweede set verande ring in". Gerda Nicolaas bracht de voorsprong op 1-0 en Lieske van de Velde zag een prima opslagbeurt be loond met vier punten, waardoor de Zierikzeese dames op 5-0 kwamen. Ook twee Yum-time-outs konden wei nig veranderen in de opmars van de thuisploeg. Motivatie De oranje equipe speelde na de be haalde 5-0 voorsprong met aanzien lijk meer motivatie dan in de eerste set. Vooral Coby de Looff en Wilma Jansen zorgden ervoor, dat dc bakens terdege werden verzet, terwijl Lieske van de Velde aan het net tot goede dingen kwam. De marge van vijf punten bleef ge durende de hele set ruimschoots overeind. Via 9-3 en 13-5 kwam de set uiteindelijk met 15-7 bij de Zierik zeese ploeg. In de derde set nam Yum aanvankelijk weer even het initia tief, maar de 0-3 voorsprong werd on middellijk weer omgezet in een 4-3 voorsprong voor de Zierikzeese ploeg. Nog gaven de bezoeksters zich niet gewonnen, maar ze hadden toch een drietal misverstanden aan Mevo '80-zijde nodig om evenzoveel punten tc produceren. Dat waren wel de laatste wapenfeiten van de ploeg uit Poortugaal in deze set. In een ruk daverde de Mevo '80-ploeg naar 15-6, slechts onderbro ken door een tweetal time-outs vdh de Yum-coach. Opmerkelijk was overigens de goedlopende opslag aan Zierikzeese zijde. Wilma Jansen scoorde twee keer ineens uit de op slag en dat deed Gerda Nicolaas haar even later na. Ook Lieske van de Vel de produceerde een 'ace'. Met daveren de klappen van dicht onder het net namen Wilma Jansen en Dieneke Bolle de twee laatste punten voor hun rekening. Afgaand op de simpele ma nier waarop de derde set werd bin nengehaald mocht verwacht worden, dat Mevo '80 nu door zou stoten naar Lieske van de Velde speelde in de middelste twee sets van de door Mevo '80 met 3-1 gewonnen wedstrijd tegen Yum sterk. Daarna zakte ze wat weg. (Fo to: Johan Berrevoets jr). een afgetekende 3-1 zege, maar niets was minder waar. Wel veroverden de Zierikzeese dames nog een 8-3 voor- prong in de vierde en laatste set, maar toen sloop plotseling de non- chalence weer in de ploeg. Nog na drukkelijker dan in de overigens een- voudig.gewonnen tweede en derde set faalde de opbouw voor het net en Yum sloop beetje bij beetje dichterbij en voorbij de thuisploeg. Enig herstel Yum profiteerde uitstekend van de desorganisatie bij de Zierikzeese da mes. Via 8-7 liep de ploeg uit Poortu gaal door naar 8-11 en niets leek een puntendeling nog in de weg te staan, tot er toch weer plotseling enig her stel opdoemde. Uit de opslag van Lydia Mol scoor de Gerda Nicolaas 9-11 en Dieneke Bolle nam het tiende en elfde punt voor haar rekening. Bij de gelijke stand laste de Yum-coach een rustge vende time-out in, maar zijn ploeg leek definitief aangeslagen. Lieske van de Velde rondde een goede aan val af en uit de opslag van Dieneke Bolle scoorde Wilma Jansen 13-11. Yum zelf maakte een einde aan de set door twee simpele ballen laconiek buiten het speelveld te plaatsen, waardoor Mevo '80 toch nog de volle buit op zak mocht steken. „Het was allemaal erg pover, maar de punten zijn binnen en dat is na zo'n wed strijd dan toch weer een aardige bij komstigheid", constateerde Hans Boot na afloop van het weinig boei ende duel. ROTTERDAM - Het bestuur van de werelddambond FMJD heeft beslo ten het bondsbureau uit Rotterdam te verplaatsen naar Dordrecht. Per 1 maart wil men het nieuwe bureau be trekken, daartoe mede door subsi dies van het ministerie van WVC in staat gesteld. MÜNSTER - Wilhelm Bettinger heeft zondag in Munster met zijn paard Santa Cruz de grote prijs van die stad gewonnen, De Westduitse ruiter bleef zijn landgenoten Norbert Koof (Lovely Boy) en Gerd Wilt fang (Piccadilly), die eveneens geen fout maakten in het parkoers, ruim twee seconden voor. AMSTERDAM - Het gerechtshof in Amsterdam heeft maandag twee mannen uit Wormer veroordeeld tot gevangenisstraffen van zes jaar we gens het plegen van een overval in een bejaardentehuis waardoor de 84- jarige H. Pranger om het leven kwam. Tbgen de twee, de 20-jarige M. C. K. en de 23-jarige J. B. was zeven jaar gevangenistraf geeist. BRUSSEL - In Belgic is zondag een verscherpte bewaking ingesteld bij gebouwen van ambassades en van in ternationale instellingen. DEN HAAG/FRANKFORT - Het Battelle instituut in Frankfort heeft een apparaat ontwikkeld, waarmee blinden kunnen „zien" als vleermui zen. Het instrumentje, dat een blinde "op zijn borst kan dragen, zendt hele korte signalen uit die op de zich voor hem bevindende voorwerpen terug kaatsen. Uit de echo's kan de blinde eenvoudig opmaken hoever hij van een obstakel verwijderd is. AMSTERDAM - Een woordvoerder van het gemeentelijk vervoerbedrijf deelde even na twaalf uur in de nacht van zondag op maandag mee dat de nachtbussen normaal zullen uitrij den ondanks de bedreiging van een chauffeur in Amsterdam-Noord eer der zondagavond. Hij kondigde aan dat maandag zal worden gevraagd om extra begeleiding van de chauf feurs. STUTTGART - Een explosie in Stuttgart heeft zondagavond aan een persoon het leven gekost. Bij de ont ploffing, die volgens de politie waar schijnlijk het gevolg van een bom aanslag was, viel ook een gewonde. De explosie gebeurde bij het gebouw van een computeronderneming. keel enthousiasme en (nog) weinig schaatstechniek BROUWERSHAVEN - Aangemoedigd door enkele tientallen belangstellen de toeschouwers, die de temperatuur van zes graden onder nul trotseerden, schaatste, krabbelde, ploeterde en gleed de Brouwse schooljeugd vrijdagmid dag over het ijs tijdens wedstrijden hardrijden op de schaats die werden geor ganiseerd door de IJsvereniging Brouwershaven. De ruim honderd deelnemende kin deren, allen leerlingen van de lagere scholen, hadden voor deze gelegen heid „ijsvrij". Begeleid door hun leerkrachten kwamen zij naar de ijs baan bij het Slingerbos die, dankzij de inspanningen van het bestuur van de ijsvereniging in een goede conditie verkeert en nog gezelliger is gemaakt met muziek, verlichting en een on misbare „koek en zopiekraam". Woensdag 23 januari ZIERIKZEE - In clubhuis „Dc Lichboei" wordt woendag 23 januari voor alle kinderen vanaf vijfjaar een „ijspretmiddag" georganiseerd. Nu invallende dooi doet verhinderen, dat in noorden dc Elfstedentocht kan worden gereden, in „Dc Lichtboei" gaat die Elfstcndentocht in elk geval door, hoe hard het ook vriest of dooit. Er zal vanaf 14.00 uur een spclmiddag over dc Elfstedentocht worden gehouden. Alle deelnemers dienen woensdagmiddag dan ook een ijsmuts mee te brengen en deze ook op te zetten. Er zullen oliebollen worden geserveerd en er wordt chocolademelk geschonken. Na afloop van de spclmiddag, zal vanaf omstreeks 15.30 uur, eveneens in „De Lichtboei" een schaatscnruilbeurs worden gehouden. Daar kun nen dc kinderen terecht om hun kleine of te grote schaatsen te ruilen of te verkopen. Op allerlei soorten schaatsen en vooral in allerlei verschillende stij len werd het 220 meter lange par koers door de deelnemertjes afge legd, waarbij telkens twee kinderen tegelijk aan de start verschenen. De tijden die zij maakten werden nauw keurig gemeten door leden van de or ganiserende vereniging en het onder wijzend personeel. Als snelste kwam de tienjarige Nikolai Schregardus over de eindstreep, die het parkoers in 32 en een halve seconde aflegde. De tienjarige Marjolein van de Luitga- ren deed er slechts een halve seconde langer over, 33 seconden, waarmee zij eerste werd bij de meisjes. De jeugdi ge schaatsers waren naar leeftijd en sekse ingedeeld in zes poules. Voor de snelste drie van elke poule was een waardebon van 7,50, 5,00 of 2,50 beschikbaar die werd uitgereikt door de heren Ph. Hanse en A. Drijgers van de Brouwse IJsvereniging. Uitslagen Meisjes klas 5/6.: 1. Marjolein van de Luitgaren 33 sec.; 2. Cindy Blom- mensteyn 35 sec.; 3. Petra van 't Hof 36 sec. Jongens klas 5/6: 1. Nikolai Schre gardus 32,5 sec.; 2. Henk-Jan Slager 34,4 sec.; 3. Jeremy van Dijk 35,4 sec. Meisjes klas 3/4.: 1. Inge Marchand 36 sec.; 2. Barbara Poots 44 sec. 3. Na talie van der Spek 59 sec. Jongens klas 3/4.: 1. Pieter van 't Hof 39 sec.; 2. Michiel van de Weele 39 sec.; 3. Sandor Schregardus 40 sec. Meisjes klas 1/2.: (Overeen kortere afstand) 1. Dianne dc Boer 21 sec.; 2. Marloes Plu 22,2 sec.; 3. Marina Han se 23,3 sec. Jongens klas 1/2 (over een kortere afstand) 1. Aby Bakker 21,2 sec. 2. Willem Geluk 23,8 sec.; 3. Koos Lim burg 26,3 sec. BURGH-HAAMSTEDE - Dc voor zitter van de ijsvereniging „Haam stede-Burgh" te Burgh-Haamstedc kon zondagmiddag op de ijsbaan in Burgh een plezierige handeling ver richten. Het betrof de huldiging van het 750- ste lid van de vereniging. Als zodanig werd op de ledenlijst bijgeschreven de heer A. Emor te Zierikzee. Voorzit ter N. Dambruin feliciteerde hem en overhandigde een waardebon namens de ijsvereniging.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 6