NIEUWSBODE Herenploeg HV Delta Sport heeft aan een helft genoeg voor 12-7 winst op Animo Debutant Rinus Pankow pakt districtstitel in tweede klas driebanden via de regelmaat Koplopers komen remise overeen in schaakstri jd FC Kerkwerve winnaar damestoernooi ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 21 januari 1985 Nr. 23663 Rinus Pankoiv werd in Nieuwerkerk districtskampioen in de tweede klas driebanden. Hij werd de kampioen van de regelmaat. Gedurende het toernooi kende hij geen uitschieters naar boven, maar zeker ook niet naar beneden. (Foto: Johan Berrevoets jr). Finaletoernooi in Nieuwerkerk in de breedte erg matig NIEUWERKERK - In café De Meebaal in Nieuwerkerk is Rinus Pankow uit Zierikzee districtsbiljartkampioen geworden in de tweede klas driebanden. De debutant werd de kampioen van de regelmaat, doordat hij nage noeg in alle partijen ongeveer hetzelfde aantal beurten nodig had om de 25 benodigde caramboles bij elkaar te spelen. Alleen tegen clubgenoot Jan de Bruine had hij meer beurten nodig dan gebruikelijk 0111 uiteindelijk een remise uit het vuur te slepen. Het was overigens toch opmerkelijk hoe de drie KVL-spelers elkaar het leven zuur maakten. Kampioen Rinus Pankow moest een punt inleveren tegen Jan de Bruine en van de tweede clubge noot Ruud de Bruin kreeg hij zelfs de enige nederlaag van het toernooi geoffreerd. De Bruin beëindigde de par tij na 41 beurten. Ruud de Bruin klopte ook zijn andere clubgenoot Jan de Bruine in de kortste partij van het toernooi. Na 34 beurten konden beide spelers hun hand tekening onder het wedstrijdformulier zetten, hetgeen voor Ruud de Bruin een gemiddelde van 0.735 opleverde. In de eindklassering bracht Ruud de Bruin het overigens niet verder dan de vierde plaats, ondanks het feit dat hij van de drie hoogsten won. Rinus Pankow werd in Nieuwer kerk verdiend kampioen, omdat hij een regelmatig toernooi afwerkte. In dat opzicht werd hij alleen benaderd door titelverdediger Ben Wittenberg van biljartvereniging The Country Club. Wittenberg ging evenwel in de eerste ronde verrassend onderuit te gen Tonny van Beveren van het Nieu- werkerkse OKK. Na 61 beurten kwam Wittenberg een carambole te kort voor een remise. Mede hierdoor traden de beide favorieten Rinus Pan kow en Ben Wittenberg reeds in de voorlaatste ronde tegen elkaar aan. In deze partij liet de latere kampioen de titelverdediger weinig kansen. Na 42 beurten had Pankow de 25 beno digde caramboles bij elkaar, waarbij Wittenberg niet verder kwam dan vijftien punten. Tot en met de vierde ronde leek Tonny van Beveren af te stevenen op het kampioenschap. Tot dat moment scoorde hij nog honderd procent, omdat hij achtereenvolgens won van Ben Wittenberg, Koos Dor reman. Adrie de Waay en Bob Berg man. Toen begon voor hem de weg te rug. Eerst verloor hij in een marathonpartij van Ruud de Bruin en vervolgens waren ook de andere twee KVL-ers Jan de Bruine en Rinus Pankow hem te machtig. Van Beveren moest zich uiteindelijk tevreden stel len met de vijfde positie, met even veel matchpunten als Ben Wittenberg en Ruud de Bruin. Onregelmatig Zo regelmatig als Rinus Pankow in Nieuwerkerk presteerde, zo onregel matig wankelde Ruud de Bruin door het toernooi. De mogelijk technisch meest vaardige van het achttal liet schitterende partijen volgen door ne derlagen, die onbegrijpelijk waren. In dc eerste ronde begon De Bruin uiterst zwak tegen Bob Bergman. Na 59 beurten ging Bergman door de fi nish, waarbij De Bruin slechts veer tien punten verzamelde, goed voor minder dan een gemiddelde van min der dan een kwart. In dc tweede ron de moest De Bruin aantreden tegen clubgenoot Rinus Pankow. Dit keer was De Bruin aanzienlijk beter op dreef. Na 41 beurten kreeg Pankow met 25-20 klop en De Bruin leek het ritme te pakken te hebben. Dat on derstreepte hij nog eens in de derde ronde, toen hij een andere clubge noot tegenover zich kreeg. In 31 beur ten kreeg Jan de Bruine geen schijn van kans. De partij was goed voor een gemiddelde van 0.735. Ook in de voorwedstrijden had De Bruin reeds aangetoond aardig overweg te kun nen met het moeilijke spelletje wat' het driebanden toch is. Ook toen ech ter liet hij schitterende partijen vol gen door flodderpartijen, waardoor hij het promotiegemiddelde van 0.550 niet haalde. Het scheelde uit eindelijk overigens slechts weinig. Na zijn twee fraaie partijen van za terdagmiddag werd het zaterdag avond weer heel anders. In de vierde ronde moest De Bruin optornen tegen Koos Dorreman van de bv Renesse. Ook deze speler, die technisch aan zienlijk meer in zijn mars heeft dan hij op de meeste toernooien laat zien, speelde in Nieuwerkerk erg wissel vallig, maar tegen Ruud de Bruin 'liep' het ivoor voor hem uitstekend. In 43 beurten werd de KVL-speler naar een kansloze 25-18 nederlaag ge speeld. Dorreman leverde tijdens het toernooi een beste partij af met een gemiddelde van 0.714. Dat deed ook Ben Wittenberg. In de zesde ronde moest Ruud de Bruin het opnemen te gen Tonny van Beveren. In maar liefst 74 beurten pakte hij wel de winst, door de enorme lengte kreeg zijn algemeen gemiddelde andermaal een gevoelige tik. In de zesde ronde wilde het weer van geen kanten en slaagde Adrie de Waay er in om zijn enige wedstrijdpunten te veroveren door met 25-13 in 40 beurten te win nen. In de slotronde was het herstel er evenwel weer met een 25-22 zege op de inmiddels onttroonde titelhouder Ben Wittenberg. Dubbele finale Het toernooi in Nieuwerkerk kreeg zondagmiddag de ontknoping via een dubbele finale. Drie van de vier ac teurs konden de titel nog binnenha len. Voor de finale leidde Rinus Pan kow met negen punten, terwijl Tbnny van Beveren en Ben Wittenberg bei den acht punten totaliseerden. Het al gemeen gemiddelde van Wittenberg was evenwel aanzienlijk beter dan dat van Van Beveren. Rinus Pankow moest het opnemen tegen Tonny van Beveren, terwijl Ben Wittenberg in het strijdperk moest tegen Ruud de Bruin. Pankow startte bijzonder sterk en veroverde tegen Van Beveren een snelle en rui me voorsprong van acht punten, maar de grillige opponent beet ge ducht van zich af en achterhaalde de KVL-speler in de 33e beurt: 15-15. Op precies hetzelfde punt leidde op de andere tafel Ruud de Bruin met 16-13 tegen Wittenberg. Voor de speler van The Country Club was het noodzaak, dat Van Beveren Pankow klopte, maar dan zou hij zelf ook moeten winnen van De Bruin. Zo op het oog bleken beide fascetten uiterst moei lijk uitvoerbaar. Toch leek een en ander zich gunstig te gaan ontwikkelen, toen Van Beve ren in de 36e beurt met 15-18 aan de leiding kwam tegen Pankow en Wit tenberg zelf tot op een punt naderde van De Bruin. Dat betekende evenwel het keerpunt voor Tonny van Beve ren. Tot aan de nabeurt in de vijf tigste beurt zou hij geen punt meer scoren, maar toen was Pankow via een serie van vijf in de 38e beurt en nog wat sprokkelwerk in de volgende beurten reeds over de finishlijn ge gaan. Op de tweede tafel deelde Ruud de Bruin in de 38e beurt ogenschijn lijk de definitieve genadeslag üit aan Ben Wittenberg via een serie van vier, in de veertigste beurt gevolgd door een herneming met twee pun ten, waardoor de stand 19-23 werd. In de 42e beurt produceerden beiden een punt, waardoor Ruud de Bruin op een carambole van het einde arriveerde. Toen wilde het bij hem niet meer luk ken, maar hetzelfde gold voor zijn te genstander, waardoor hij nog rustig tot de 49? beurt kon wachten voor hij de partij definitief naar zich toetrok. Tweede plaats Ben Wittenberg kwam niet verder dan 22 punten. Door de nederlaag verspeelde Wittenberg niet alleen de titel, maar ook nog de tweede plaats. Die ging naar Jan de Bruine, die in de slotronde van Bob Bergman won en daardoor op negen punten kwam. Bergman realiseerde met een serie van zeven de hoogste toernooiserie en het hoogste partij gemiddelde was, zoals reeds gememoreerd voor Ruud de Bruin met 0.735. De dis trictsmedaille werd aan kampioen Rinus Pankow overhandigd door Gerda Constandse. De gewestelijke finale wordt van 22 tot en met 24 fe bruari in het district West-Brabant verspeeld. Rinus Pankow zal daar Schouwen-Duiveland vertegenwoor digen. Einduitslag van het districtskampioenschap tweede klas driebanden in ca fé De Meebaal in Nieuwerkerk (achtereenvolgens het aantal matchpunten, het aantal gescoorde caramboles, het daartoe benodigde aantal beurten, dc hoogste toernooiserie, het hoogste partijgemiddcldc en het algemeen gemid delde): Rinus Pankow, KVL Noordgouwo11 170 345 5 0.595 0.492 Jan de Bruine, KVL Noordgouwo9 159 353 4 0.473 0.450 Ben Wittenberg, Country Club Renesse8 161 312 5 0.714 0.516 Ruud de Bruin, KVL Noordgouwe 8 145 340 5 0.735 0.426 Tonny van Beveren, OKK Nieuwerkerk8 157 397 4 0.568 0.395 Koos Dorreman, bv Renesse6 143 354 4 0.714 0.403 Bob Bergman, OKK Nieuwerkerk4 129 320 7 0.641 0.403 Adrie de Waay, Windenburg Dreischor2 134 365 4 0.625 0.376 Tbnny van Beveren en Adrie dc Waay speelden beiden beneden de degrnda- ticgrcns van 0.400, maar zij speelden in dc voorronden boven deze grens, zodat deze degradatie niet geldt ZIERIKZEE - De koplopers R. van der Veken en M. Krijger zijn in de vijftiende ronde van de huishoudelij ke competitie van schaakvereniging Zierikzee remise overeen gekomen. Naaste achtervolger J. Bevelander moest zijn meerdere erkennen in J. van der Made. Door deze resultaten lopen Van der Veken en Krijger nog verder weg van de concurrenten en lijkt het er meer en meer op, dat zij onderling uit zullen maken wie club kampioen wordt. H. Uil boekte een zege op A. Schee- Ie en A. van de Westen haalde de volle winst binnen tegen S. Stoel. J. Ver kerk en P. Wiebols wonnen beiden ook. J. Spiegels en J. Bom trokken aan het kortste eind. J. Hoogstrate kreeg klop van C. van Eldik en het zelfde overkwam C. Polderman tegen P. van de Zwan. De stand ziet er na vijftien ronden als volgt uit: 1. R. van der Veken 460 pnt; 2. M. Krijger 445 pnt; 3. J. Beve lander 400 pnt, 4. J. van der Made 391 pnt; 5. H. Uil 360 pnt; 6. J. van Loon 350 pnt; 7. A. Riemens 343 pnt; 8. A. van de Westen 325 pnt; 9. A. Scheele 289,5 pnt; 10. J. Verkerk 280,5 pnt; 11. S. Stoel 263,5 pnt; 12. J. Spiegels 261 pnt; 13. P. Wiebols 251,5 pnt; 14. C. van Eldik 228,5 pnt; 15. J. Bom 218 pnt; 16. J. Hoogstrate 205 pnt; 17. P. van de Zwan 194 pnt; 18. O. Vleeshou wer 192 pnt; 19. C. Polderman 187 pnt; 20. J. Vos 166 pnt; 21. P. van de Schee 165 pnt; 22. B. Spiegels 141.5 pnt; 23. P. Legerstee 112 pnt; 24. J. Krijger 97 pnt; 25. J. van der Veer 91 pnt; 26. P. van Velthovcn 54 pnt; 27. P Klumper 25 pnt. GOES - Beste prestatie tijdens in door Zeeland in Goes kwam op naam van hoogspringer René van Loon. De atleet van Spado wipte over 2,05 me ter. De Belg Jos Martens won de vijf kilometer snelwandelen in 20 minu ten en 50 seconden. ZWOLLE - Enno Tjerpkema van AAC en Esther Schouten van ADA hebben dit weekeinde in Zwolle de Nederlandse indoortitels veroverd. Tjepkema kwam over zeven onderde len tot een totaal van 5390 punten. Schouwen totaliseerde op vijf num mers 3791 punten. Bij de heren was dc tweede plaats voor Nick Mosselman van Sprint, de derde voor Paul Mul van Trias. DORTMUND - Tijdens indooratlc- tiekwedstrijden in Dortmund heeft de Nederlandse junior Oscar Terol (AAC) de 400 meter gelopen in 48,9 se conden. Op de 60 meter noteerde de Amsterdammer 7,28 seconden. Bij de dames zegevierde Marjo van Agt op de 400 meter in 55,2 seconden. MANILLA - De zeven-jarige Japan ner Yayamo Kujima heeft zondag in Manilla voor een opmerkelijke prestatie gezorgd. Hij liep daar mee in de vierde internationale marathon waarvoor de Japanner 4 uur, 44 minu ten en 50 seconden nodig had. De zege ging naar de Amerikaan Dennis Rin- de in 2.23,11 uur. ZIERIKZEE - In sporthal Onder dak in Zierikzee kwamen zaterdag avond vijf damcsvoethalploegcn in actie voor hot tweede optreden in het damestoernooi van zaalvocthalverc- niging 'l Visslop. De ploeg van FC Kerkwerve handhaafde de voor sprong uit dc eerste speelavond en werd zo winnaar van het hele toer nooi met veertien punten uit acht wedstrijden. Het eerste team van dc VV Zierikzee eindigde als tweede met twee punten minder, dc achter stand uit de eerste avond. Tijdens de tweede speelavond be haalde zowel FC Kerkwerve als Zie rikzee I zeven punten. Dc beide kop lopers speelden tegen elkaar met 1-1 gelijk. De FC Kerkwerve eindigde als eerste door een beter doelsaldo. De Kerkwerfse dames wonnen met 4-0 van Zierikzee II en ook Steilóóre uit Ouwerkerk kreeg met 4-0 klop. De Gevleugelde Vriendinnen hielden dc schade beperkt tot 2-0. Zierikzee 1 klopte het eigen tweede team met slechts 1-0 en een treffer was ook voldoende om de Gevleugel de Vriendinnen eronder te houden. Tegen Steilóóre werd het tenslotte 3-0. Zierikzee II boekte twee overwin ningen. De Gevleugelde Vriendinnen werden met 2-0 geklopt en Steilóóre kreeg een 1-0 nederlaag aangemeten. De Ouwerkerkse dames werden naar de laatste plaats verwezen door de Gevleugelde Vriendinnen: 0-1. Do FC Kerkwerve behaalde op bei de speelavonden zeven punten, waar door de Kerkwerfse dames afgete kend winnaar werden. Zierikzee I behaalde op de eerste avond vijf pun ten en voegde daar op de tweede avond zeven punten aan toe, hetgeen ruimschoots voldoende was voor dc tweede plaats in dc eindklassering. De eindstand van het damestoer nooi van de ZVV 't Visslop: FC Kerkwerve 8 6 2 0 17- 1 14 Zierikzee 1 8 5 2 1 8-1 12 Zierikzee II 8 4 0 4 4- 7 8 Gevl. Vriend. 8 2 1 5 6- 8 5 Steilóóre 8 0 1 7 0-18 1 GORSSEL - Mot melk meer mans. Deze slagzin gold zondag zeker voor Hans Vult ink, die zondag te Gorsscl zijn twaalfde en - zoals hij zelf weer eens aankondigde - laatste nationale titel in het bandstoten veroverde. Voordat hij de twee beslissende fina- lepartijen speelde, dronk Vultink op zijn gemak een glas melk. Inmiddels was al duidelijk gewor den, dat Delta Sport niet al te veel problemen zou hebben met dit Ani mo, ondanks het feit, dat de Rijs- wijkse ploeg in de laatste drie com petitiewedstrijden vijf punten toe voegde aan het schamele totaal van twee uit de eerste acht wedstrijden. Overigens was hier ook een punt bij, dat veroverd werd op Delta Sport. In de laatste seconde miste Eric Offer man toen nog een strafworp, waar door Delta Sport met enig fortuin nog een punt kon vasthouden. Aan vallend stelde Animo in Zierikzee helemaal niets een Onder leiding van felijk op dreef zijnde doelman Koos van Zwieten kreeg de Rijswijkse frontlinie nauwelijks mogelijkheden om ook maar gevaarlijk te worden. Na de benutte strafworp van Peter Lefèvre bleef Delta Sport rustig door- Kees de Vos tracht Jan Willem Kommer van scoren af te houden, wat hem niet gaan met het belegeren van de zou lukken, maar wel doelman Koos van Zwieten, die de inzet zou stoppen. Animo-veste. In de negende minuut Delta Sport won met 12-7. (Foto: Johan Berrevoets jr). Peter Lefèvre scoorde uit een nieu we strafworp 6-1 en even later kreeg André Hartoog de gele kaart voorge schoteld, toen hij een harde charge beantwoordde. In de 21e minuut scoorde Dirk Klootwijk 6-2 uit een omdraaibal, toen Frank Thiery hem niet fel genoeg afhield, maar onmid dellijk had Kees de Vos het antwoord klaar op aangeven van Jaeo Vlees houwer. Even leek het erop alsof Ani mo het geheime wapen achter de hand had gehouden, toen Ahai Yung binnen de lijnen kwam en prompt scoorde vanuit de hoek. Veel kansen kreeg hij hierna evenwel niet meer. Twee treffers van Peter Lefèvre be paalden de ruststand op 9-3. De tweede helft werd nauwelijks het aankijken waard. Delta Sport scoorde in de eerste acht minuten nog via Bert de Vos, Jaeo Vleeshouwer en Rinus Nuyens, maar bleef toen gedu rende 22 minuten zonder treffer. „Het was in de tweede helft inderdaad er barmelijk slecht, maar het maakte niet zo veel uit", meende Cor Mol. „Animo bakte er in de eerste helft al niets van en dat werd in de tweede helft nauwelijks beter. Het is echter jammer, dat wij niet bleven doorgaan zoals in de eerste periode, maar de te genstander was bepaald niet motive rend". Tegenover de drie treffers van Delta Sport stelde Animo nog vier treffers, maar het was voor spelers en publiek een verademing toen de bei de arbiters voor het laatst de fluit hanteerden. Delta Sport heeft er via de 12-7 overwinning weer twee pun ten bij en heeft zich hierdoor inmid dels flink gedistancieerd van de on derste plaatsen. ZIERIKZEE - De herenploeg van handbalvereniging Delta Sport had zon dagmiddag in sporthal Onderdak in Zierikzee aan een speelhclft voldoende om een ruime 12-7 zege te behalen op het Rijswijkse Animo in de tweede divi sie van het landelijk handbalgebeuren. halverwege leidde de ploeg van trai ner/coach Cor Mol reeds met 9-3. Ondanks het feit, dat de Zierikzeese forma tie er in de tweede helft een uiterst povere partij handbal van maakte bad Animo toch te onvoldoende kwaliteit in huis om het de thuisploeg moeilijk te maken. Overigens had Animo in sporthal Onderdak het eerste woord. De wed strijd was amper een minuut oud, toen Eric Offerman een strafworp kon verzilveren, nadat Koos van Zwieten zich tevoren twee keer supe rieur had getoond bij inzetten van Dirk Klootwijk en Offerman. Bij die tweede inzet had arbiter Van Dongen een onregelmatigheid ontdekt, die hem bewoog de bal op zeven meter van Van Zwieten te leggen. Van lange duur was de Rijswijkse voorsprong eyenwel niet. Bert de Vos tekende vijftien seconden later al voor de ge lijkmaker en in de derde mipuut ver zorgde hij na goed voorbereidend werk van Jaeo Vleeshouwer ook voor 2-1. In de zesde minuut was André Hartoog goed voor 3-1 uit een flitsend genomen vrije worp en een minuut later mocht Peter Lefèvre eyen opdra ven om een strafworp te verzilveren, toen Bert Nuyens zo ongeveer onder de Onderdak-vloer werd gewerkt door Harry Spuyman. Vijftigste Lefèvre maakte vanaf zeven meter geen fout en bracht daardoor de stand op 4-1. De treffer betekende voor hem ook een kleine persoonlijke mijlpaal. Het was inmmers de vijf tigste treffer uit de competitie van zijn hand uit een totaal van 183 Delta Sport-doelpunten, een aardig aan deel. kogelde André Hartoog tegen de lat en nadat Dirk Klootwijk de gele kaart had gezien na een grove charge tegen Hartoog schoot Bert de Vos na een puike combinatie met broer Kees de Vos op de paal. In de veertiende minuut mocht Bert de Vos een vrije worp nemen, hetgeen hij sneller deed, dan dat Peter Voshol zijn dis cussie met arbiter Reest kon beëindi gen. Toen de bal achter doelman Ray mond de Gruijter lag schoot Voshol zo fanatiek uit zijn slof, dat hij prompt twee minuten mocht afkoe len, hetgeen weer verkeerd schoot bij Animo-coach Han van der Vlist. Hij stapte het speelveld in, maar dat was nou net waartegen de Brabantse arbi ters tevoren hadden gewaarschuwd. Onmiddellijk kreeg hij dan ook de rode kaart voorgeschoteld, waardoor hij het verdere verloop vanaf de tri bune mocht bekijken. Even leek de wedstrijd uit de hand te lopen. Bert Nuyens werd keihard aangepakt door Ronald Pronk en Dirk Klootwijk provoceerde voortdu rend in de Delta Sport-defensie, maar ieder klein vergrijp werd door de at tent optredende arbiters Van Dongen en Reest uitmuntend geattaqueerd, zodat er weinig narigheden ontston den. V

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 5