C Geslaagd ijsfeest in Sir Brandweercommandant D. P. A. de Graaf nam afscheid van het korps Scharendijke Expositie eigen werk in de Bewaerschole DE ZIERIKZEESCHE COURANT 774% LENING 1985 PER 1391/1905 Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Oesters Lekenbeslissing Regelmaat Geslaagd Tijdens een informatiedag over de oestercul- De Actiegroep Havenkwartier is van mening in Nieuwerkerk werd het districtskampioen- De viering van het honderdjarig jubileum van tuur in Goes werd vastgesteld, dat de explosie- dat het raadsbesluit over het Verkeerscircula- schap tweede klas driebanden afgewerkt. Ri- de Zierikzeesche IJsvereniging was zaterdag ve groei over het hoogtepunt heen is. (Pag. 2). tieplan in Zierikzee een lekenbeslissing was. nus Pankow van bv KVL werd de kampioen van een geslaagde happening met goede wedstrij- (Pag. 3). de regelmaat. (Pag. 5). den. (Pag. 7). MAANDAG 21 JANUARI 1985 141ste jaargang Nr. 23663 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De kunst moet tegelijk zeer voornaam en zeer popu lair zijnzij moet de verhevenste dingen zeggen, en ze tot allen zeggen. R. de la Sizeranne Verwachting tot dinsdagavond: Dooi Veel bewolking en af en toe regen; minimumtemperatuur iets boven het vriespunt, middagtemperatuur rond plus 3 graden; matige, aan de kust krachtige zuidwestenwind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 25 jan.: Woensdag: Wisselend bewolkt Kans op neerslag: 70%> Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 3 graden Windkracht: west 5 Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70% Min.temp.: -1 graad Middagtemp.: 3 graden Windkracht: zuidwest 4 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 70% Min.temp.: +1 graad Middagtemp.: 4 graden Windkracht: zuidwest 5 ZON- EN MAANSTANDEN 22 jan. Zon op 8.34, onder 17.10 Maan op 9.59, onder 18.31 Eerste Kwartier: 29 januari (3.29) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 22 jan. 3.47 16.35 10.02 22.03 Springtij: 23 januari HET WEEROVERZICHT DE BILT - De afgelopen nacht is het in het zuiden van het land gaan dooi en. In de nanacht en in de ochtend breidde de dooi die met ijzel gepaard ging zich naar het noorden uit. De stijging van temperatuur heeft te ma ken met de ontwikkeling van een oceaandepressie bij Ierland. De de pressie die voorlopig nog in omvang toeneemt heeft gisteren al de vorst verdreven uit Frankrijk. Vandaag zijn de landen rond de Noordzee aan de beurt. Dat de vorst in dit deel van Europa deze week nog terugkeert lijkt erg onwaarschijnlijk. Volgende oceaandepressies zorgen er namelijk voor dat de wind uit de zuidwesthoek blijft waaien. SIRJANSLAND - De kinderen van de openbare basisschool van Sirjansland vierden vrijdagmid dag een ijsfeest op de plassen van het natuurgebied Dijkwater in Sirjansland. Het ijsfeest werd voor het eerst als basisschool ge houden, zodat op de door Ingrid Krabbe prima verzorgde baan door kinderen van vier tot dertien jaar een aantal door het onderwij zend personeel georganiseerde spelletjes afgewerkt kon worden. Bij de kleuters werden op de on derdelen 'twee aan de stok' en de 'blokjesrace' de eerste prijzen ge wonnen door Piet de Vlieger en Ruben Broer. Het 'hardrijden' bij de grote kinderen was voor Mar- nix van Damme, terwijl het onder deel 'drie aan de stok' gewonnen werd door Krista Fluyt, Emiel Neele en Marnix van Damme. De door mevrouw Oele vervaardigde prijzen in de vorm van kleurige rozetten werden na afloop in het Verenigingsgebouw in Sirjans land aan de kinderen uitgereikt. Op bovenstaande foto een frag ment uit een van de spelletjes en hiernaast is duidelijk, dat het ook in Sirjansland 'afzien' was gebla zen. Waarderende woorden sprak mevrouw J. L. Niemantsverdriet-LeenKeer vrij dagavond, bij de opening van de tentoonstelling in de Bewaerschole, over het werk van de eigen bevolking. De toespraak van de burgemeester werd ingeleid door de voorzitter van de S.W.C., de heer J. Deïst. Hij kon meedelen dat de donateursactie van de Stichting goed loopt, maar dat ve len nog als zodanig welkom zijn. Overzicht De expositie omvat werken van een groot aantal technieken: metaal- objectjes van Th. Lodewijk, schilder werk en poppen van Jenny van Dijk, glas en loodwerk van W. Krijger, aquarellen van H. Blom, wandkleden van mevr. Timmermans, een uitge breide collectie keramiek, tegels, kunsthars, enz. van mevr. V. Meerten, pastelwerk van Ger v. Dijk, een pop- pencollectie van mevr. Konter, aqua rellen van mevr. Coehoorn, borduur werk van J. Kristelijn, wat houtwerk van W. Gilijamse, enkele prachtige olieverfschilderijen van G. Fokker, etsen en gouaches van mevr. Jachman - Ter Haar, fijn olieverfwerk van V. Wagtendonk, een metaalstudie van G. v.d. Wiel, emailwerk van D. Har- tog, rietwerk van C. de Rijke, Hinde- looper schilderwerk van mevr. Locker-v.d. Zande, enkele opvallende pen- en potloodstudies van Jeanet Remmers (16 jaar!) De tentoonstelling is elke dag, behalve op zondag, in de namiddag geopend tot en met 9 fe bruari. Advertentie STAAT DER NEDERLANDEN inschrijving op 22 januari a.s. van 9 tot 15 uur via banken en commissionairs SCHARENDIJKE - „Afscheid nemen van de brand weer is niet zo gemakkelijk. Een periode van twintig jaar als brandweerman schud je niet zomaar van je af ."Deze woorden sprak waarnemend commandant van het brandweerkorps Scharendijke tot afscheidnemend commandant D.P.A. de Graaf vrijdagavond in de Put- meet te Scharendijke. Tijdens een officiële bijeenkomst in aanwezigheid van het college van b. en w., de leden van de brandweer korpsen Scharendijke en Kerkwerve, de regionaal brandweercommandant van Midden/ en Noord-Zeeland de heer Beenhakker en de heer Kraaij- enbrink commandant van de groep Renesse en voorzitter van de Vereni ging van Bevel voerend en van de brandweer op Schouwen-Duiveland, werd teruggeblikt op de lange en in tensieve brandweerloopbaan van de heer De Graaf. Burgemeester W. den Boer memo reerde dat het leiding geven de heer De Graaf altijd goed was afgegaan. Enerzijds omdat hij de kunst ver stond om met mensen om te gaan, an derzijds omdat hij kennis van zaken had. De burgemeester wees op de ver trouwensrelatie, die tussen en com mandant en korpsleden was gegroeid en op het goede overleg, dat hij per soonlijk altijd met de commandant had gekend. Steun gezinsleden De heer Den Boer was van mening, dat men zich alleen optimaal voor de brandweer kan inzetten, als men daarbij de steun van echtgenote en gezinsleden heeft. Spreker wees er verder op, dat de activiteiten van de heer De Graaf zich niet hadden beperkt tot het korps van Middenschouwen. Hij nam ook deel aan activiteiten in de regio en daarbuiten en als jurylid of als lid van wedstrijds-comiteé.Verder was hij enige jaren secretaris van de Ver eniging van Bevelvoerenden op Schouwen-Duiveland. De burgemeester wenste de heer De Graaf nog vele goede jaren toe en overhandigde hem een geschenken bon. Voor de echtgenote van de ver- Bevolking Burgh-Haamstede toont haar kunstzinnge kant BURGH-HAAMSTEDE - „Het blijkt dat velen nog wel iets anders doen in hun vrije tijd dan kastje-kijken en naar de radio luisteren. Jaren van werk is hier tentoongesteld, vervaardigd door kunstzinnige personen. Ik hoop dat de Stichting Westerschouwen Cultureel door mag gaan op de nu ingeslagen weg en dat zij daarmee evenveel succes mag hebben als met deze tentoonstelling". Met deze woorden opende burgemeester J. L. Niemantsverdriet-Leenheer vrijdagavond in de Bewaerschole te Burgh-Haamstede een expositie van huisvlijtwerk, vervaardigd door de eigen bevolking. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's trekkende brandweer-commandant was er een fraaie tuil bloemen. De heer Dorreman wees in zijn toespraak op de op handen zijnde taakverandering voor de brandweer. Hij had er begrip voor, dat de taak verzwaring en het gebrek aan tijd voor de heer De Graaf aanleiding wa ren geweest voor zijn ontslagaanvra ge. Hoogtepunten Spreker gaf een opsomming van de hoogtepunten in de brandweerloop baan van de vertrekkend comman dant. Zo wees op het stimuleren van opleidingen, waardoor de kennis van de korpsleden werd vergroot. Verder op het beschikbaar komen van nieuw materiaal zoals de hogedruk/lage- drukspuit, het mogelijk worden van schuimblussing en de totstandko ming van een instructielokaal. Namens alle korpsleden dankte de heer Dorreman de heer De Graaf voor de prettige contacten bij de brand weer. Hij onderstreepte zijn woorden met de overhandiging van een kope ren brandweerhelm, fraai opge maakt met vaste planten. Kenmerkend De heer Kraayenbrink, voorzitter van de Vereniging van Bevelvoeren den van de brandweer op Schouwen- Duiveland noemde de voorzichtige benadering van De Graaf tot de bur gemeester kenmerkend voor een Vervolg pagina 3 De heer J.M. Langeraad, comman dant van de vrijwillige brandweer Kerkwerve liet weten, dat de ont slagaanvrage van de heer De Graaf hem en de korpsleden had verrast. Hij memoreerde de goede samen werking bij het blussen van branden en binnen de brandweerkring. Bij oe feningen was, volgens de spreker, de samenwerking minder intensief om dat ieder meende op zijn eigen wijze De heer De Graaf neemt een koperen brandweerhelm, fraai opgemaakt met vaste planten, in ontvangst. de goede weg in te slaan voor vergro ting van de paraatheid en de kennis bij zijn korps. Namens het korps Kerkwerve mocht de heer De Graaf een fraai boek in ontvangst nemen. De heer Beenhakker, commandant van de regionale brandweer sprak zijn spijt uit over het vertrek van de heer De Graaf nu er belangrijke wij zigingen voor de deur staan. De erva ringen van de commandant zouden volgens Beenhakker, juist nodig zijn geweest bij het doorvoeren van die veranderingen. Spreker noemde de heer De Graaf een plezierig mens en een goed collega.Hij wenste de schei dend commandant en de zijnen nog een goede tijd toe. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1