SCHOUWEN-DUIVELAND oorlogstijd D onat eursuit voer ing Luctor et Emergo streeknieuws ELEKTRO LIEVENSE SAMAN BV De fatale dagen zaterdag 2 en zondag 3 december 1944 In dorpshuis Renesse Familie Quist gaat stoppen Zangdienst in Gasthuiskerk Zierikzee Vrouwen praten over dik zijn ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 18 januari 1985 Nr. 23662 3 i". vv, .v, Na enkele dagen van on afgebroken bombardemen ten is het in de nacht van vrijdag op zaterdag rustig, maar nauwelijks is het morgenlicht aangebroken of het begint al weer. In het Veerhuis wordt geprobeerd om de ramen met planken dicht te spijkeren, een kar wei, dat regelmatig onder broken moet worden, om dat granaten langs vliegen. Steeds moeten de werkers de kelders en het menu van de dag is erwtensoep. Deze wordt in de kelders genut tigd. De familie D. van den Berge Mz., die in het huis van Dobbelaar op de haven woonde, kon daar niet blij ven, omdat het huis door de explosies in de schepen onbewoonbaar werd. Din- geman van den Berge be sluit in het huis van Joh. de Waal zijn intrek te nemen, maar ook deze verhuizing moet steeds worden onder broken. Het noodlot ach tervolgt de familie, want nauwelijks is ze geïnstal leerd of er slaan twee gra naten in en andermaal blijft er geen ruit heel. Op nieuw onbewoonbaar dus. Om zes uur wordt bekend gemaakt, dat er om kwart over acht bidstond gehóudèn zal wórden tén hüizè van de heer De Korte. Driehonderdtachtig granaten vielen er die middag in het dorp en toch is er niemand gewond. Op zich is dat een wonder. De nood drijft de mensen bijeen. Kwamen er normaal in de wekelijkse bidstond 30 tot 35 mensen bijeen, nu is het dubbe le aantal aanwezig. Sluiswachter Leen van der Velde, die tevens ouder ling was bij de gereformeerde ge meente ging voor in gebed. Daarna spreekt De Korte naar aanleiding van psalm 77. Als de godsdienstoefe ning een half uur aan de gang is, het is dan ongeveer negen uur, wordt er hard op de deur gebonsd. Grote muil Een van de zoons De Korte gaat naar de voordeur om te kijken wat er is en hij komt terug met twee Duit sers. Twee anderen bleven in de gang, staan. Ze waren tot de tanden gewa pend met automatische geweren in de aanslag en granaten in de koppel riem. De beruchte Feldwebel Wilhelm Rheinwardt is een van hen. Rhein- wardt stond bekend als de onderoffi cier, die altijd zo'n grote muil opzette als hij wat te zeggen had. Hij brult een onheilspellende boodschap: 'Bin nen vijfentwintig minuten vertrek ken'. Het was een boodschap, die loodzwaar in de vergadering valt. Moeders en kinderen beginnen te huilen. De dienst wordt gestopt en ie dereen snelt naar zijn of haar woning om wat bij elkaar te pakken. De vraag is echter wat er meegenomen moet worden en wat niet. Een moei lijke keus. Alles meenemen is onmo gelijk, maar op zo'n ogenblik is het moeilijk om te beslissen. De Duit sers worden bepraat om tot andere gedachten te komen, maar slechts twee gezinnen krijgen uitstel: het ge zin van Dingeman van den Berge en het gezin Elenbaas. Zij mogen blij ven, omdat de vrouwen ziek zijn en op bed liggen. De overigen moeten weg. Geen pardon. Alle inwoners moeten zich verza melen in het Veerhuis op de haven om vandaar onder geleide van de Duit sers in konvooi te vertrekken. De vijfentwintig minuten werden ander half uur, maar om half elf zet de stoet van fietsen, kinderwagens en bepak te en bezakte mensen zich in bewe ging. Richting Dreischor wordt er ge commandeerd. Adrie Hirdes, die kort tevoren zijn knie bezeerde, strompelt achteraan. Een van de redenen dat de familie De Korte in februari 1944 mocht blijven lag in het feit, dat me vrouw De Korte in een invalidenwa gentje moest worden vervoerd. Tben hadden de Duitsers oren voor de ar gumenten van De Korte, dat hij met zijn vrouw in een invalidenwagentje nergens terecht kon, dit keer was dat anders. Al spoedig zit de invalidenwagen vast in de klei. Sam Muller, Willem Bolijn en Kees van den Berg helpen een handje, anders was Dreischor nooit bereikt geworden. Bij paal nul, bij de hofstede van de familie De Ronde (nu Ruitenbeek) wordt een half uur gerust. Boerenwagens Verder naar De Staart, boven aan de dijk, moest iemand in het dijkta-' lud lopen om de wagen tegen te hou den om omslaan van het wagentje te voorkomen. Anderen duwen. Op De Staart, het haventje van Sirjansland, wordt halt gehouden tot iedereen weer is aangesloten. Ook de bewo ners van De Staart moeten evacuëren. Op De Staart staan vier boerenwa gens om ouden van dagen en kleine kinderen op te laden. Dat geeft ver lichting en de troep trekt zo uit el kaar. Voor de familie De Korte is op de wagens geen plaats meer. Zij trek ken verder met het invalidenwagen tje. De paarden van de boerenwagens volgen van De Staart naar Ste- vensluis de tocht binnendijks. Ze lo pen tot aan de buik in het water. Een van de helpers van De Korte breekt een klomp en gaat terug naar De Staart om een andere klomp te zoe ken. Bij Stevensluis, waar gerust wordt, loopt de weg weer over de dijk. Om half twee in de nacht is het weer verzamelen op de hofstee Klei ne Schorre onder Dreischor. Daar kan iedereen zich warmen bij de ka chel. Ook is er warme melk en volop brood. De Duitsers bevelen, dat de tocht verder gaat naar Brouwershaven. De Korte krijgt het nu voor elkaar om met zijn familie op de hofstede te blijven. Twee dagen blijven ze bij de familie Van der Velde. Daarna is voor hen een arbeiderswoninkje beschik baar van landbouwer Herman der Weduwen. Ze krijgen een mud kolen en stoken verder hout, want er staat een kachel in het huisje en acht stoe len, juist genoeg voor ieder lid van de familie. In de bedstede liggen de drie jongens bij elkaar met opgetrokken knieën, want de bedsteden zijn kort. Ook de gezinnen S. Beekman en J. P. du Cloo vinden een onderkomen op Dreischor, respectievelijk bij de fami lies Moermond en Van der Linde. Ook zij haken dus af en trekken niet ver der mee naar Brouwershaven. Granaatvuur Op 4 december mogen Jan de Korte sr en twee van zijn zoons, samen met Willemien van Popering Md naar Bruinisse terug om nog wat noodza kelijke dingen op te halen. Ze moeten nog een kwartier schuilen in de bun kers bij de Weel van Krepel voor het granaatvuur. Na eerst nog even bij Elenbaas en Van den Berge te zijn geweest, pak ken ze een kruiwagen en een fiets vol en vertrekken in het donker weer richting Dreischor. Ze hebben nu ook de koe bij zich, die steeds in de schuur bij Geluk gestald was. Rond middernacht krijgt het viertal bij de Duitse wachtpost op De Staart een paar sneden brood dik met vet besmeerd en warm drinken, 's Mor gens om vier uur arriveerden ze weer op de Kleine Schorre. Ze zitten nog maar enkele dagen in hun nieuwe woning of het meubilair wordt door de oorspronkelijke bewoners wegge haald. De inwoners van Dreischor, voor zover niet geëvacueerd, laten zich van hun goede zijde zien. Van al les wordt gebracht en bij bakker Van der Linde kan zoveel brood gehaald worden als noodzakelijk. Op 8 de cember komt ook de familie P. van den Berge naar Dreischor en de vol gende dag is het de beurt aan de fa milie Elenbaas. Als de karavaan op 3 december een poos bij de boeren heeft uitgerust, moeten ze verder naar Brouwersha ven. De Duitsers vorderen zes boeren wagens bij landbouwers uit Drei schor en zo wordt over dijken en door het water om half vijf in de morgen de Smalstad bereikt. Het oponthoud in Brouwershaven duurt een uur. Om half zes vertrekt het gezelschap via de Lange Dijk, Scharendijke en Elle- meet naar Renesse, waar de groep om ongeveer acht uur arriveert. De laat ste uren was het bitter koud op de open wagens. De hele nacht waaide er een westenwind, af en toe was er maanlicht. Op het gemeentehuis van Renesse werd al op de Bruenaars ge wacht. De plaatselijke hotels hadden op zondagmorgen om vier uur op dracht gekregen de zaak voor ont vangst gereed te maken en te zorgen, dat alles goed verwarmd was. De ont vangst in Renesse liet niets te wensen over. De beide hoteleigenaren hadden voor warme koffie gezorgd. Een aan tal speciaal gevorderde meisjes zorg den voor het serveren. Warm bad Onze dagboekschrijver had kennis met de familie Fasol. 's Middags om half drie vertrekt hij met schipper Schut naar deze familie. Een warm bad aan het einde van de zondag doet veel van de emoties van de laatste twee dagen weg ebben. De vraag was of de Bruenaars plaats moesten maken voor de troe pen, die volgens het plan van het Ardennen-offensief via de Zeeuwse eilanden op Antwerpen moesten aan rukken als door Von Rundstadt een doorbraak was geforceerd. Gelukkig kwam deze doorbraak er niet. Het is niet bekend of er nog troepen in Bruinisse waren, die zich gereed maakten voor de slotaanval op Ant werpen om de haven voor de geal lieerden uit te schakelen. Ook is niet bekend of de Duitsers ontdekten, dat de illegaliteit van Bruinisse belang rijke gegevens door gaf. De Arme niër Sjoeran graaft in de duinen zijn zendinstallatie op, die hij daar eer der verstopte. Ook voor hem komt echter de fatale da turn. Hij zal niet meer beleven, dat de zender werkt. Eerst wordt hij overgeplaatst naar een afgelegen post, daarna komt de dag dat hij geboeid wordt afgevoerd. Waarschijnlijk ging hij ae dood tege moet, zoals velen voor en na hem, die meewerkten om de Duitsers uit de Schouwen-Duivelandse gewesten te verdrijven. Het waren sombere da gen die eerste week van december 1944, nu veertig jaar geleden. Maar ze zouden nog somberder worden. Een week lag er tussen de ontrui ming van Bruinisse en het drama van de verzetsstrijders in Renesse, een week met volop activiteiten, die zo wel door de illigaliteit als door de be zetters worden ontplooid. De groep Bruenaars kwam op zondag in Renes se aan, op maandag verspreidde zich het gerucht, dat alle jonge mannen naar Duitsland zouden moeten ver trekken. Onze dagboekenier en schipper Schut zijn daarvoor te oud. Samen kunnen ze het best vinden met elkaar en met de familie Fasol, waar ze zoveel mogelijk de helpende hand bieden. Schut verlangt echter naar zijn vrouw, die hij zolang niet meer heeft gezien. Om zijn schip hoeft hij zich niet meer te bekomme ren. Dat ligt met een gat in de romp in de haven van Bruinisse. Het water heeft daarin nu vrij spel. Daarom vertrekt Schut op 5 december te voet van Renesse naar Brouwershaven, om vandaar in te schepen naar Rot terdam. En dat lukt. Het bericht dat alle mannen van 17 tot 40 jaar van het eiland naar Duitsland zullen worden gebracht voor de Arbeitseinsatz brengt schrik en ontsteltenis, vooral in die gemeenten, waar de secretarie nog geheel of gedeeltelijk in tact is, want daar zijn ook de bevolkingsre gisters en kunnen de Duitsers precies zien, wie er voor tewerkstelling in Duitsland in aanmerking komt. Precair De gemeenten in Duiveland zijn geëvacueerd en daar is geen secreta rie meer, maar de jongens, die naar Renesse werden getransporteerd zit ten in de val. Een val, die door de Duitsers kennelijk is opgezet om de hele illegaliteit, waarvan de activi teiten blijkbaar werden ontdekt of verraden, lam te leggen. Swaters en zijn staf doen wat ze kunnen. Allereerst berichtten ze aan de geallieerden hoe precair de toe stand op het eiland was. dat doen ze ook met een bericht, dat door Minke- ma naar Sint Philipsland werd door gebeld. In het boekje 'Verzet' staat de volledige tekst, die als volgt luidt: „Gisteravond 18 uur (dat is zaterdag avond) kregen alle inwoners van Dui veland, voor zover niet geëvacueerd, aanzegging om in de afgelopen nacht nog te evacueren. Hebben alles moe ten achterlaten. Voorts is aan de ge meenten op Schouwen-Duiveland een lijst gevraagd van alle mannelij ke inwoners tussen 17 en 40 jaar. Deze lijst moest om 17.30 uur bij de Orts- commandant van Schouwen zijn in geleverd. De waarnemend burge meester van Zierikzee heeft geen lijst willen geven, doch gezegd dat al le bescheiden te Kloetinge zijn. Nu werden allen van 17 tot 40 jaar per omroeper opgeroepen om zich te mel den. In alle overige gemeenten zijn de secretarieën nog ter plaatse en kre gen de Duitsers dus ook de bevol kingsregisters in handen. Onderdui ken is in het inundatiegebied prac- tisch niet meer mogelijk, omdat heel Duiveland ontruimd is. De drie in Duiveland ondergedoken luchtlan dingsmannen moeten verhongeren, omdat de bevolking, die hen voedde werd afgevoerd en Duiveland is afge sloten, zodat we er van Zierikzee uit niet meer kunnen komen. Het aantal mannen tussen de 17 en 40 jaar be loopt enkele honderden. Verscheide- nen willen zich straks in geallieerde dienst begeven, maar zij zullen nu worden afgevoerd. De OD op Schou wen-Duiveland verzoekt nu zeer dringend aan de geallieerden om met zeer veel spoed in te willen grijpen, omdat dit kan worden voorkomen. Wij hebben met onze berichtgeving al zes weken laten blijken, dat ons geen gevaren en moeiten om de geallieerde zaak te dienen te veel zijn. We willen dat ook blijven doen, maar laat de Moffen nu geen gelegenheid meer om ons en de overige bevolking weg te voeren, waardoor we voor de geal lieerde zaak verloren zouden zijn. Ook onze berichtgeving zal vanzelf eindigen, als wij worden wegge voerd". Ook dit bericht bereikte uiteinde lijk het hoofdkwartier van Zijne Ko ninklijke Hoogheid Prins Bernhard, opperbevelhebber van de Nederland se binnenlandse strijdkrachten. S. A. Jumelet Az. Bruinisse RENESSE - Het fanfarekorps Luc tor et Emergo uit Renesse houdt zaterdag 26 januari en zaterdag 2 fe bruari zijn jaarlijkse donateursuit voering in het dorpshuis te Renesse. De eerste avond is alleen toeganke lijk voor donateurs. Kinderen bene den de zestien jaar worden niet toege laten. Op de tweede avond zijn ook niet-donateurs welkom. Het zeer afwisselende programma zal onder leiding van instructeur A. Padmos worden geopend door de Advertentie VERWARMINGSSERVICE Telefoon 01110-2647-3909 tamboers, Ronald de Roo geeft aan dit nummer zijn medewerking op de xylofoon. Na een openingswoord door voorzitter J. A. Kouman zal het programma worden vervolgd door de fanfare onder leiding van Henk Blom. Kees van Klooster zal de solo spelen in De oude brombeer van Juli us Fucik in een arrangement van John Maston, daarnaast staan op het programma o.a. Moment for Morri- cone van Ennio Morricone en Zuid- Amerikaanse klanken in Holidays in Mexico in een arrangement van Rudi Seifert. Als afsluiting zal worden ge speeld de mars The Bombardier van T. J. Powell. Na een pauze, met daarin een verlo ting verzorgt Op Drift de rest van de avond. Onder regie van Piet Steutel speelt de Renesser toneelvereniging „Amor schiet zijn pijlen zelf" een platte- landscomedie in drie bedrijven van D._ G. Eggengoor. Beide avonden zullen worden be sloten met een gezellig bal. AMSTERDAM - Het openbaar mi nisterie in Amsterdam gaat strafver volging instellen tegen het weten schappelijke bureau van de centrumpartij en tegen de voorzitter daarvan, dr. W. J. Bruyn. Dit is beslo ten naar aanleiding van de consept- nota „Nederland voor de Nederlan ders" van het bureau, zo heeft officier van justitie H. P. Wooldrik donder dag meegedeeld. Vervolg van pagina 1 slagers, drie kruideniers... Een fors bestand voor een dorp met minder dan duizend inwoners. Het was toen echter wel meestal zo, dat de vrouwen de winkels runden en de mannen ander werk hadden. En nu gaat dus de laatste slagerij verdwijnen. Hoewel zich geïnteres seerden hebben gemeld, is de zaak nog niet verkocht. Voor bepaalde ar tikelen worden nieuwe bestellingen niet meer gepleegd, maar slager Quist is nog steeds druk doende met worstmaken. Donderdag was hij toe vallig bezig met het bakken vanspek. maar ook bijvoorbeeld ham. rook vlees en cornetbeef behoren tot zijn zelfgemaakt assortiment. En niet te vergeten rookworst, want daarom stond hij wijd en zijd bekend. Voorlopig blijft het echtpaar Quist nog naast de zaak wonen, maar na 9 februari staat de winkel leeg. Hoewel mevrouw Quist toegeeft dat best on gezellig te vinden, kan ze er toch niet om rouwen dat het iedere avond opruimen van de zaak er dan niet meer bij is. Hoewel ze altijd perso neel in dienst hebben gehad, hebben ze beiden een arbeidzaam leven ach ter de rug. En ze zullen er geen pro bleem mee hebben de komende vrije tijd, die altijd schaars is geweest, te vullen. Ze fietsen beiden erg graag, Cees Quist gaat - voorlopig althans - door met het bijhouden van de mooie tuin en hij is bovendien een groot lief hebber van vissen op zee. Ze verheu gen zich er bovendien op eindelijk eens ruim tijd te hebben voor het be zoeken van de kinderen, waardoor ze hun negen kleinkinderen meer zullen zien. ELBURG - De schaatstocht over het Veluwemeer over 203 kilometer met start en finish in Elburg werd don derdag gewonnen door Frans Boon uit Hem. Hij versloeg in de eindsprint zijn medevluchter Wim Westerveld uit Eemnes. Met ruime achterstand bezette Co Giling de der de plaats. ZIERIKZEE Geen bejeardensoos De bejaardenbijeenkomst van de N.C.V.B. op woensdag 23 januari in het Hervormd Verenigingsgebouw gaat niet door in verband met de weersomstandigheden. Vrouw gevallen Als gevolg van de gladheid kwam donderdagmiddag de Zierikzeese S. op het Kraanplein te vallen. Bij de val brak haar linker onderbeen en ze werd overgebracht naar het Zweeds Rode Kruisziekenhuis. Streekfederatie PvdA De streekfederatie Schouwen-Dui veland van de PvdA houdt dinsdag 22 januari in het Huis van Nassau te Zie rikzee een bijeenkomst. Voorafge gaan door een korte huishoudelijke vergadering wordt het ouderenbeleid toegelicht, waarna aan de hand van vragen zaken ter discussie kunnen worden gesteld. Als gast is aanwezig mevrouw drs. J. F. M. Vonk, provin ciaal consulente voor het ouderen werk. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Nieuwjaarsbijeenkomst De afdeling Zierikzee van de PvdA houdt vanavond in de koffiekamer van Mondragon te Zierikzee de nieuwjaarsbijeenkomst. De heer J. Rodenburg, statenlid van de PvdA en bestuurlid van de PZEM houdt de nieuwjaarstoespraak. Hij spreekt over de kabinetsbeslissing over de twee nieuwe kerncentrales, waarbij als voorkeurslocatie Borsele is aan gewezen. Daarnaast wordt een film over Zierikzee vlak na de oorlog ver toond. Bovendien treedt het Schouws PvdA-vrouwenkoor op. Een muzikale bijdrage wordt verzorgd door het En semble Alteklein. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. HAAMSTEDE Uniek schoolfeest op het ijs Tesamen met het onderwijzend per soneel van de beide basisscholen ,,De Kirreweie" en „Onder de Wieken" heeft het bestuur van de IJsclub Haamstede-Burgh een uniek feest programma voor de leerlingen sa mengesteld. Donderdagmiddag was de baan omgetoverd in een Elfsteden- tochtspel. Alle steden waren met bor den aangegeven en door de kinderen die hiervoor in groepen waren ver deeld, moesten elke stad op de schaats aandoen. Daar aangekomen moest een opdracht, vervuld worden die varieerde van een ringwerpop- dracht, een gö'o'ieh met ballen op twee vogel verschikkers, kegelen, een priksleeopdracht, glijden op houten ski's en nog wat andere bijzonder in teressante taken. Gelukkig was het niet zo bijzonder koud, waardoor bij na alle opgegeven wedstrijdelemen ten werden volbracht. Alleen de laagste klassen kregen het zo koud, dat ze voortijdig het ijs verlieten. De kinderen werden tijdens dit evene ment getracteerd op warme chocola- melk en een bakje friet. Voor de ta ken werden punten gegeven zodat er uiteindelijk winnaars en winnares sen te voorschijn kwamen. Dit was minder belangrijk, want de hoofd moot was een heerlijk middag ijsple- zier. DREISCHOR Uitvoering „Crescendo" Zaterdagavond 19 januari houdt de muziekvereniging „Crescendo" haar jaarlijkse donateuruitvoering in het dorpshuis aan de Ring te Dreischor. Na het openingswoord van de voor zitter voert een groepje jeugdleden onder leiding van A. L. van Wallen burg een viertal werkjes uit. De drumband onder leiding van A. Struyk presenteert zich hierna met zes nummers. Vervolgens laat de fan fare (leiding A. L. van Wallenburg) zich horen met acht nummers, waar van één in samenwerking met de drumband. Tbt slot volgt nog het optreden van de eigen toneelgroep. Onder regie van Kees v. d. Vreugde wordt de klucht „Zilveruitjes en augurken" van D. J. Eggengoor voor het voetlicht ge bracht. Zaterdagavond 26 januari vindt een reprise van het hele gebeuren plaats; de avond is dan zowel voor donateurs als andere belangstellenden toegan kelijk. Aanvang 19.00 uur. BRUINISSE IJs-komkommers? Ondanks de ijzige toestanden toch een lichtpuntje op groentegebied. al is het achter glas en ten koste van veel gas. De gebroeders Kik aan de Molenstraat hebben met hun glastuinbouw bedrijf de primeur door vandaag, vrijdag, als eerste van zuid-west Nederland komkommers aan de veiling van Barendrecht ko men. Do 4000 komkommers (Cucumis sativus is de Latijnse naam) werden half december in de verwarmde kas sen gepland en zijn in krap vijf we ken tot wasdom gekomen. Kortebaan-wedstrijden De ijsvereniging „Nooitgedacht" uit Bruinisse heeft het voornemen om morgen, zaterdag, kortebaan- wedstrijden op de ijsbaan langs de Deltastraat te organiseren. Vanaf twee uur beginnen de wed strijden voor de middelbare jeugd, daarna voor de seniorleden Voor el ke categorie zijn fraaie prijzen be schikbaar. Advertentie Aanleg Elektr.- en waterinstallaties Verkoop en reparaties Elektrische apparaten Radio-apparatuur Televisie - Video - enz. 01114-1368 0119-1634 ZIERIKZEE - In de Gasthuiskerk te Zierikzee wordt zondag 20 januari een zangdienst gehouden. De medita tie wordt verzorgd door ds. M. C. Ma- lipaard. Verdere medewerking verle nen: Mar van der Veer, orgel, Sjaak Berrevoets en Corien de Waaij, trom pet en het Hervormd kerkkoor onder leiding van de heer Knop. Het zingen van „oude" bekende psalmen en lie deren zal een belangrijk gedeelte van deze dienst vullen. Hoewel kort, maar niet minder belangrijk, zal de meditatie de noodzaak aangeven om tot en met Jezus verder te gaan. De dienst begint om tien voor zeven met samenzang. Advertentie ABC, MORSO en THERMOCET voorzetkachels 11 IJ III t Lange Uus ,1III Havenpark 28 I LLL=Ü Zierikzee I 01110-3727 ZIERIKZEE - In het Vrouwenont moetingscentrum praten vrouwen woensdag 23 januari over dik zijn of voelen. Niet over afslanken, maar over vrouwen, die zich toch prettig willen voelen nadat ze hebben gecon- cludeert dat niet een dieet helpt of slechts een beetje en dat ze dik blij ven. Dan is het soms moeilijk om je prettig te voelen, omdat je naar de norm van de maatschappij niet zo slank bent. Voor deze bijeenkomst in het pand Visstraat 5 in Zierikzee is een per soon van de groep „Vetvrij" uitgeno digd. Het doel van deze groep is niet om af te slanken, er wordt ook geen dieet verstrekt, maar om eten een normale plaats in het leven terug te geven, er meer van te kunnen genie ten, met minder schuldgevoelens. De bijeenkomst begint om 20.30 uur. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging na 18.30 uur 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38,70; per jaar t 147.80; losse nummers f 0.75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04 Konfraktfaneven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3