F Pieter Verschuur voltooit als enige 20 kilometer langlaufen tijdens verregende première in Westenschouwen Richard de Bruin gewestelijk kampioen jeugdbiljarten door beter toernooigemiddelde 4 NIEUWSBODE r Monsterzege voor Orilla op Cargonet Finaletoernooi tweede klas driebanden Successen voor leden Zierikzeese visclub 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 15 januari 1985 Nr. 23660 7 casseerde. Brouwers had daardoor de wetenschap, dat een remise hem de titel op zou leveren, maar verlies kon hij zich niet permitteren, doordat De Bruin met een aanzienlijk beter alge meen gemiddelde stond. Aanvanke lijk ging de partij redelijk gelijkop met een kleine achterstand voor de KVL-speler. "~Bij 'de 'stand 25-25 prodüceerde*Ri-' chard de Bruin een série van 28 - zijn hoogste serie van het toernooi - on middellijk gevolgd door een serietje van acht. Dat betekende de dood steek voor Brouwers. Na 25 beurten had Richard de Bruin de 80 carambo les bij elkaar. Zijn opponent bleef kansloos achter op 45. Een en ander leverde de kersverse kampioen een toernooigemiddelde op van 3.35. De beste partij van het toernooi speelde De Bruin tegen zijn bijna-naamge- noot C. de Bruyn uit Sint Willebrord. Na zeventien beurten had de Zierik- zeeënaar de tachtig punten bij elkaar, goed voor een partijgemiddelde van 4.70. In het volgende seizoen spelen De Bruin en De Koning een gemengd districtskampioenschap met spelers uit een paar andere districten, omdat niet een Zeeuws biljartdistrict vol doende tweede klassers heeft om zelf standig een districtskampioenschap af te werken. Opleiding In Zundert traden drie Zeeuwse vertegenwoordigers aan. De afge vaardigden van de districten Walche ren/De Bevelanden en Zeeuws- Vlaanderen brachten het er evenwel een stuk minder goed van af. M. van Veen van biljartvereniging BVW uit Wemeldinge noteerde twee wedstrijdpunten door een zege op P. Verstiggel van Jeugdbiljartvereni- ging Hulst, die puntloos bleef. Ri chard de Bruin zette zijn eerste schreden in de biljartsport met de be- "gèleiding én training van Jaap van der Weijde. Toevalligerwijs werden leermeester en leerling nagenoeg op hetzelfde moment gehuldigd voor een behaald kampioenschap. Terwijl Richard de Bruin in Zundert zijn kampioensmedaille kreeg omgehan gen, ontving Jaap van der Weijde in Noordgouwe de districtsbeker voor het behaalde kampioenschap in de eerste klas libre. Inmiddels krijgt Ri chard de Bruin een keer per week on derricht van Rinus Lems uit Bruinis- Met Karei de Koning en Richard de Bruin heeft Schouwen-Duiveland twee talentrijke jeugdbiljarters, die ontegenzeggelijk nog lang niet aan het plafond zijn. Binnen afzienbare tijd zullen zij zich meten met de 'beste' biljarters van het meest noor delijke deel van Zeeland. Tbt zestien jaar zullen zij echter bij de jeugd moeten blijven spelen. Vanaf die leef tijd is het mogelijk om met dispensa tie bij de senioren te spelen. Op acht tienjarige leeftijd wordt dit een verplichting. Met hun komst komt er weer wat nieuw bloed, hetgeen be paald geen kwaad kan. Meer onder linge rivaliteit is zeker goed om het niveau weer wat op te krikken. De eindstand van het gewestelijk jeugdkampioenschap biljarten in café Pe likaan in Zundert is als volgt (achtereenvolgens het aantal matchpunten, het aantal gescoorde caramboles, bet daar voor benodigde aantal beurten, het al gemeen toernooigemiddelde en de hoogste serie van het toernooi): R. de Bruin, KVL Noordgouwe10 470 140 R. Brouwers, KOT Zundert10 445 161 J. van Beers, Amorti Zevenbergen8 438 174 2.51 C. de Bruyn, St.Vooruit Sint Willebrord6 373 161 P. Luijks,.De Reebok Wouwse Plantage6 404 191 M. van Veen, BVW Wemeldinge2 377 170 P. Verstiggel, JBH Hulst0 334 169 3.35 28 2.76 31 20 17 15 19 18 2.31 2.11 2.21 1.97 BERGAMO - De Italiaanse politie heeft maandag 32 mensen aangehou den op de verdenking dat zij verdo vende middelen gesmokkeld en ver handeld hebben. Ook nam ze heroine, marihuana en andere verdovende middelen in beslag na een onderzoek van zes maanden naar een internatio nale drugsbende. LIMA - 20.000 leden van de Parami litaire politie zullen de paus bescher men tijdens zijn bezoek aan Peru be gin volgende maand. Dit heeft de Peruaanse minister van binnenland se zaken Oscar Brush maandag ge zegd. BURGH-HAAMSTEDE - In poule A van het recreatieve zaalvoetbalge- beuren boekte Orilla een monsterze ge op Cargonet. De titelhouder haal de via een 15-2 zege ongenadig uit. Een flinke zege was er ook voor Jon ker. De Burgh-Haamsteedse soos- ploeg van Big S werd met 8-2 ge klopt. Winst was er verder voor de ploeg van De Westhoek. De ploeg van soos Trace uit Scharendijke kreeg met 3-0 klop. Spannend ging het er aan toe bij de wedstrijd tussen Dijkman en Graanhalm/Janse. Een treffer van de Dijkman-formatie was uiteindelijk voldoende voor beide punten. Kray- estein I bleef Krayestein II met 5-2 de baas. In poule B werden drie wedstrijden afgewerkt. Stellendam klopte Hos- tellerie met 7-1 en tegen de Veteranen van Brouwershaven deed de Flakkee- se ploeg het nog eens dunnetjes over: 13-0. Braber verraste met een 3-6 overwinning op De Werkplaats. Ook werden er nog drie bekerwedstrijden gespeeld. Cargonet en Jonker kwa men 2-2 overeen, Dijkman won met 7-2 van Scaldis en Krayestein 1 won met 6-1 van Graanhalm/Janse. ZIERIKZEE - Op vrijdag 18, zater dag 19 en zondag 20 januari wordt in café De Meebaal in Nieuwerkerk de districtsfinale in de tweede klas driebanden afgewerkt. De organisa tie van het toernooi is in handen van bv DOS. Aan de finale wordt deelgenomen door titelverdediger Ben Wittenberg van The Country uit Renesse, door drie spelers van het Noordgouwse KVL: Rinus Pankow, Ruud de Bruin en Jan de Bruine, door Adric de Wany van Windenburg uit Drcischor, door Koos Dorreman van do bv Renesse en door hot OKK-duo Bert Bergman en Tonny van Bcverrn. De eerste ronde gaat vrijdagavond om zeven uur van start. Hierin speelt Wittenberg tegen Van Moveren, De Bruin tegen Berg man. Pankow legen De Waay en De Bruine tegen Dorreman. De degrada tion rens ligt in de tweede klas op 0.400, de promoticgrens op 0.540. De lengte van de partijen is 25 carambo les. Een plotseling ingevallen dooi, ver gezeld door fikse stortregens maak ten van het besneeuwde domeinenge- bied in Westenschouwen in de kortste keren een glij- en glibbergebeuren, dat langlaufen nog wel mogelijk, maar zeker niet ideaal maakte. Mede hierdoor bleven vele plotseling opge porde langlaufers weer even plotse ling weg en besloot Cor Muller de wedstrijd af te gelasten. Met een vijf tiental echte fanaten besloot hij het parcours van vijf kilometer een paar keer af te leggen om in ieder geval nog enige eer van zijn werk te heb ben. Zelf 'verorberde' Muller twee rondjes en dat deden de meesten hem na. Zonder stokken Een opmerkelijke verschijning in het geheel was de langlaufer, die ver gezeld van de nodige capriolen, zon der stokken het parcours trachtte af te leggen. Na enig speurwerk bleek hier Pieter Verschuur uit Scharendij ke achter te steken, maar hij zou naast deze opvallende act ook nog an ders opvallen. Verschuur werd uiteindelijk de enige van de vijftien vertrokken langlaufers, die de geplande twintig kilometer zou afleggen, hetgeen hem alsnog uit handen van organisator Cor Muller een fraaie herinnerings beker zou opleveren. ,,En dat omdat ik voor de derde keer in mijn leven op die latten stond. Maar ik moet zeggen, dat ik de smaak te pakken heb gekregen. Wat mij betreft mag er nog de nodige sneeuw komen, zodat we nog meer kunnen langlaufen", constateerde Verschuur. Na zijn vijf kilometer zonder stokken ploete rend en vechtend te hebben afgelegd voltooide Verschuur de tweede, der de en vierde ronde met de stokken van Edward de Leng, de beste lang laufer van Zeeland, die met Cor Mul ler de schouders zette onder de oprichting van een langlaufvereni- ging. Deze vereniging kreeg het afgelo pen weekeinde meer gestalte, nadat het draaiboek gedurende twee jaar ergens in een donkere la had gelegèn. Voor, tijdens en na het actieve lang- laufgebeuren probeerde Ineke Muller alle passanten en belangstellende warm te maken om zich toch vooral maar op te geven voor langlaufvere- niging 'Hoge Hil', zoals het nieuwe fe nomeen inmiddels werd gedoopt. ,,Dan kunnen we tenminste verder", liet zij weten. „Als we wat leden heb ben, kan er een contactblad komen, waardoor de onderlinge band wat groeit. Ook kunnen er dan meer acti viteiten worden ontplooid, enfin, het rolt dan". Het vele gepraat leverde uiteindelijk een vijftiental leden op, waaronder ook burgemeester Th. H. de Meester uit Zierikzee, die zich spontaan per telefoon aanmeldde. De volgende dag - zondag - was de bur gervader actief te zien op de lange lat ten. Cor Muller loopt inmiddels nog met tal van plannen rond, maar dan zullen de weergoden zich ook van hun beste zijde moeten laten zien en dan komt er - wie weet - alsnog een echte wedstrijd, die zaterdag jammerlijk in het water viel. Veertienjarige KVL-speler belooft voor de toekomst Richard de Bruin werd in Zundert gewestelijk kampioen bij de jeugd door een heler gemiddelde te seoren dun Brou wers. die evenveel wedstrijdpunten scoorde. (Foto: Johan Berrevoets jr.). SCHEVENINGEN - Onder extreme omstandigheden werd vanuit Sche- vcningen de eerste competitiewed strijd van de EFSA (European Fede ration of Sca-Anglers) afgewerkt. Hieraan nam ook een viertal leden van de Zierikzeese hengelsportver eniging Oosterschcldc deel. Dc bui tengaats tot zeven a acht toenemende wind zorgde voor grote golven buis water, die gepaard gaande met dc matige vorst de deelnemers in ijspe gels en de dekken van dc schepen in schaatspistes veranderde. De vangst, hoofdzakelijk bestaan de uit kleine kabeljauw tot maxi maal vijf pond en wijting was aan de matige kant. Ondanks de slechte om standigheden slaagde Gré Smit van de HSV Oosterschelde erin om met bijna 4,5 kilo vis op de dertiende plaats te eindigen, hetgeen haar de medaille voor de beste dame oplever de. Winnaar werd Jan Bol uit Den Haag met ruim tien kilo vis. Na af loop van de wedstrijd werden de ere prijzen voor de beste tien in het eind klassement over 1984 uitgereikt. Hierbij mocht Eddy Smit uit Zierik zee de achtste prijs in ontvangst ne men. Veel deelnemers kwamen er niet naar Westerschouwen. Degenen die er waren beleefden evenwel toch veel plezier aan hun komst. (Foto: Johan Berrevoets jr.) klas dwong De Bruin promotie af naar de vijfde klas en in het eindtoer- nooi in deze klas speelde hij zo sterk, dat andermaal promotie volgde. Voorgaande periode speelde de jeug dige Zierikzeese biljarter met dispen satie bij de senioren, maar dat was toen afgelopen, doordat er voldoende jeugdbiljarters waren om een onder ling kampioenschap af te werken. Ri chard de Bruin dwong hier met kam pioen Karei de Koning promotie af naar de tweede klas en het afgelopen weekeinde bewees de veertienjarige biljarter in café Pelikaan van eige naar Louis Havermans in Zundert, dat zijn prestatie in Ovezande geen uitschieter is geweest. Finale Richard de Bruin verloor in Zun dert een van de zes partijen. Dat ge beurde in de tweede ronde tegen J. van Beers uit Zevenbergen. Toen kwam de latere kampioen tien ca ramboles te kort om minimaal een punt op zak te spelen. 'Thuisspeler' R. Brouwers begon als favoriet voor de titel aan de fina lepartij, doordat hij in de eerste vijf ronden ongeslagen was gebleven, ter wijl De Bruin twee verliespunten in- WESTENSCHOUWEN - Het was allemaal zo prachtig gepland. In een schitterend decor zou de eerste heuse langlauf wedstrijd in Zeeland worden afgewerkt. Haamste- denaar Cor Muller had een schitterend selectief parcours uitgezet in het besneeuwde bosgebied van Westenschouwen en na de bekendmaking van het feit, dat er een lang- laufgebeuren gehouden zou worden, had de telefoon in huize Muller niet stilgestaan om te informeren over het hoe, waar en wat. Met de wetenschap, dat er heel wat lief hebbers zouden komen 'afzakken' legde Cor Muller op vrijdag de laatste hand aan het parcours. Alles zou goed komen, maar Koning Thialf besliste anders. Organisator Cor Muller (links) overhandigt Pieter Verschuur een herinneringsbeker, omdat hij als enige de twintig kilometer volmaakte in het domeinengebied van Westenschouwen. (Foto: Johan Berrevoets jr.). ZUNDERT - Door een beter algemeen individueel toer nooigemiddelde dan zijn naaste rivaal R. Brouwers uit Zundert is de veertienjarige Richard de Bruin van bil jartvereniging KVL uit Noordgouwe gewestelijk kampi oen jeugdbiljarten geworden. Het Zierikzeese biljartta lent realiseerde in zes partijen een toernooigemiddelde van 3.35, waarmee hij voor de tweede keer boven de pro- motiegrens naar de tweede klas bleef, nu zelfs zoveel, dat hij niet gerechtigd is om deel te nemen aan het natio naal kampioenschap in de derde klas. Ditzelfde over kwam eerder Karei de Koning van Jeugdbiljartvereni ging Nieuwerkerk. De Koning werd in Ovezande dis trictskampioen in de derde klas met De Bruin op de tweede plaats. Beiden speelden toen gemiddelden, die goed waren voor promotie, maar De Koning overschreed de promotiegrens met meer dan twintig procent, waar door hij niet naar de gewestelijke finale mocht. Die eer viel De Bruin ten deel, een uitverkiezing, die hij met een prima kampioenschap bekroonde. door. In die periode promoveerde hij van de zesde klas naar de tweede klas. In de voorronden voor de zesde Richard de Bruin is anderhalf jaar bezig in de biljartsport en maakte daarin een stormachtige progressie I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 7