Streekasiel Zierikzee heeft grote aanvoer afstandspoezen Open middag in Chr. Scholengemeenschap Benzinestation krijgt nieuwe accommodatie ate Westerschouwen voor subsidiëring nieuwe bibliotheek Zierikzee 3 Voetreflex therapeute MIDDEN MIDDENSTAND Erepenning- stad Zierikzee voor K. G. Turner ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Aan Nieuwe Kooiweg Dierenopvang- voorziet in behoefte: ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 15 januari 1985 Nr. 23660 4ns Besling ZIERIKZEE - In Zie- rikzee is gevestigd: Ans Besling, die zich bezig houdt met voetreflex- zone-massage, een moei lijk woord voor een in feite simpel begrip. Ie dereen die het leert kan het toepassen; het enige dat nodig is, is aandacht en oefening. De mense is erop gemaakt, blootvoets te lopen op oneffen bo dem. De bloedsomloop is dan als een snelstromende beek, waar geen afvalstoffen kunnen achter blijven. Daar vindt natuurlijk massage plaats. Dat is erg belang rijk omdat er in de voeten een re- flexgebied te vinden is, dat in con tact staat met functies van het gehele lichaam. Dit is een oeroude kennis, die reeds bij o.a. de Chine zen en Indianen bekend was. Afvalstoffen Door onze huidige leefwijze ech ter, pakken wij onze voeten voor een groot gedeelte in, zodat die na tuurlijke massage ontbreekt. De bloedsomloop werkt dan in vele gevalion niet meer optimaal in de voeten, zodat de afvalstoffen niet afgevoerd worden maar achter blijven. Dit kan een geblokkeerde bloedsomloop in de voet geven, een pijnlijke plek, en een vermin derde functie van het betreffende orgaan. Door behandeling met zönemas- sage wordt de bloedsomloop ge normaliseerd en verdwijnt de pijn. Dan volgt er een refelctori- sche verbetering van de vloed somloop in het orgaan. (Hoe pijn lijker de voet hoe harder nodig.) De therapeut en zijn cliënt wer ken samen. De laatste werkt thuis aan een afgesproken programma om de behandeling te ondersteunen. Ook observeert deze zichzelf of er lichamelijke veranderingen zijn. Het is de bedoeling om een be wustwording te bevorderen op het INDE gebied van de eigen gezondheid en de verantwoordelijkheid daar over. Natuurlijk proces De therapeut geneest niets, hij ondersteunt en bevordert een na tuurlijk proces, het lichaam doet het verder zelf. Er moet meestal een aantal behandelingen zijn om zinvol te kunnen werken. Massage is te vergelijken met inwendig wassen, zoals je het normaal vindt je aan de buitenkant te wassen. Preventief werken is het beste. ZIERIKZEE Het gemeente- bestuur van Zierikzee heeft de erepenning van de stad Zierikzee aan de heer K. G. Turner, clerk of the Hatfield Parish Council, we gens zijn bijzondere verdiensten in het kader van de uitwisseling tussen Hatfield en Zierikzee. Bur gemeester Th. H. de Meester reik te de erepenning in december reeds uit aan de heer Turner tij dens zijn bezoek aan Hatfield. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11. Zierikzee; postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging na 18.30 uur 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719. 01110-4669. 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur); 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38,70; per jaar f 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) 1 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W. BREDA - De 40-jarige S. Pavlocic is maandagmorgen door een verkeer songeluk in zijn woonplaats Breda om het leven gekomen. Volgens de po litie liep de man in het donker vanwe ge de gladheid op de stoep midden op straat en werd hij van achteren aan gereden door een personenauto. DEN HAAG - Het kamerorkest van de Europese Gemeenschap geeft 21 en 22 januari in de Gothische zaal van de Raad van State in Den Haag concer ten. Daarmee draagt het Hoog Colle ge naar het heeft meegedeeld, bij aan het Europese jaar van de muziek, dat aanleiding was voor in het leven roe pen van het ensemble. Koningin Bea trix en prins Claus, respektievelijk voorzitter en lid van de Raad van Sta te, wonen het eerste concert bij. ZIERIKZEE - Texaco Petroleum Maatschappij B.V. te Rotterdam heeft het voornemen om het bestaande ver kooppunt op het perceel Nieuwe Kooiweg 4 te slopen en ter plaatse een nieuwe bedieningsruimte en luifel te bou wen. Twee paar vriendelijke kattenogen vragen u om een plaatsje in huis.... Voor zesde klassers ZIERIKZEE - De Christelijke Scholengemeenschap te Zierikzee houdt woensdag 30 januari in de aula van het schoolgebouw een open middag voor leerlingen van de zesde klas van de lagere scholen in Zie rikzee en Kerkwerve. Op woensdag 6 februari is deze middag voor zesde klassers van bui ten Zierikzee en Kerkwerve. Beide open middagen beginnen om 13.45 uur. Ook op 6 februari, maar dan vanaf 19.30 uur, is er voor de ouders/verzor gers van zesde klassers een open avond met informatie over HAVO. MAVO en LBO. ook in de aula. Oudere poezen Het grootste probleem met her plaatsingen van poezen geven de wat oudere katten, waarvoor bijna geen tehuis is te vinden. Jonge dieren vin den gemakkelijk een nieuwe baas. Vaak wordt vergeten, dat een poes makkelijk twintig jaar kan worden: een dier van zeven jaar kan dus best een lange periode ,,mee". Anne wil verder nog kwijt, dat de Stichting Streekasiel op dit moment bezig is een actie te voeren ter ver- krijging van donateurs. De nieuw bouw is (nog) niet afbetaald en het zou een verlichting betekenen in fi nancieel opzicht, als méér mensen zouden bijdragen in de lopende kos ten. Zo werden vorige week driehon derd „smeekbrieven" verstuurd naar bedrijven, waar al een aantal reac ties in positieve zin op zijn gekomen. Vleesafval Wat een klein beetje tegenvalt is het feit (daar had men wel op gere kend!) dat er geen vleesafval in de vorm van pens, botten of vis wordt aangeboden. De dieren zitten echt niet zonder eten, want een verblijf in het asiel is een goed verblijf, maar wat ondersteuning in die vorm is uiterst welkom, zo verzekert Anne. Al met al: het asiel draait goed, want in de eerste aanloop zijn al veertig dieren herplaatst, maar wat meer meeleven is duidelijk gewenst. Meeleven in de vorm van donateurs, in de vorm van „afname" van her plaatsbare dieren, en meeleven in de vorm van voer. Belangstellenden kunnëh elke dag in het asiel aan de Een van de vele tijdelijke gasten in het Zierikzeese asiel krijgt hier een beetje Zandweg terecht tussen negen uur en extra aandacht van een van de vrijwilligers. half twaalf, behalve op zondag. Het asiel heeft, zoals wellicht be kend. de beschikking over twaalf kattcn-onderkomens, zodat er nu dus al in sommige hokken sprake is van een dubbele bezetting. Ook het asiel in Vlissingen zit overvol katten, wel licht een landelijke trent die veroor zaakt zou kunnen worden door de wintersportvakanties. Anne zegt hot niet te weten, want als iemand zijn of haar poes aan de Zandweg komt brengen, wordt er niet naar de reden gevraagd van het afstand doen. Schoonmaken „Soms denk je wclecns dat het een beetje rustiger wordt als er een paar herplaatst zijn. maar telkens komen er weer nieuwe bij", verzucht Anne, één van de zes vrijwilligers die de dieren verzorgen in het asiel. Dat be tekent overigens niet alléén de dieren voeren (en knuffelen), maar ook hok ken schoonmaken. Voor een aantal - in het eerste begin enthousiaste - vrij willigers van het eerste uur, was dat schoonmaken nou niet precies wat zo er van verwachtte, en haakte af als vrijwilliger. Derhalve is de ploeg wat uitgedund en zou versterking meer STICHTING DIERENASYL „SCHOUWEN-DUIVELAND" De heer/Mevrouw Adres Woonplaats Postto geeft zich hiermee op als DONATEUR van de „Stichting Dleranasyl Schouwen-Duiveland" gevestigd aan de Zandweg 22a te Zierikzee. Jaarlijks wordt een accept-girokaart toegezonden. Handtekening: Inlichtingen en Inleveren bi| de kraam of bij de heer Kleemans. Hoofdpoortsiraat 44, Zierikzee. telefoon 4832. Vooreen minimumbedrag van f 10.- kunnen belangstellenden het asielwerk steunen via deze donateurskaart. Het huidige benzinestation aan de Nieuwe Kooiweg zul worden gesloopt te worden vervangen door een nieuwe bedieningsruimte en luifel. B. en w. van Zierikzee delen dit me de in een voorstel aan de gemeente raad, dat aan de orde zal komen tij dens de openbare raadsvergadering op maandagavond 21 januari in het stadhuis, aanvang 19.30 uur. Het betreffende perceel is gelegen in het bestemmingsplan „Uitbrei dingsplan in hoofdzaak" en heeft een „agrarische bestemming". B. en w. wijzen er in het voorstel op, dat het ingediende bouwplan met deze bestemming in strijd is. Voor het bestaande benzinestation werd in ju ni 1962 een bouwvergunning ver leend op grond van een desbetreffen de artikel van de Wederopbouwwet Voorbereidings- besluit Teneinde Texaco Petroleum Maat schappij B.V. de gelegenheid te ge ven een nieuwe bedieningsruimte en luifel te bouwen zal - volgens het col lege - vooruitlopend op een wijziging van het geldende bestemmingsplan, een voorbereidingsbesluit genomen moeten worden. De raad wordt voor gesteld dat voorbereidingsbesluit vast te stellen. BURGH-HAAMSTEDE - Net als het college van de gemeente Zierikzee stelt ook het college van Westerschouwen maandag 21 februari aan de raad voor met de overige gemeenten op Schouwen-Duiveland een overeenkomst aan te gaan inzake de subsidiëring van de,Stichting Gemeenschappelijke Bi bliotheekvoorziening Schóuwen-DuiVéland. Het'ligt'in de bedoelingdat de subsidie-overeenkomst per 1 januari van dit jaar in werking treedt. Berekend is dat op basis van een exploitatiebegroting 1984 en het aan tal inwoners per 31 december 1982, in clusief de kosten van de bibliobus, de bijdrage van Westerschouwen neer komt op 6,— per inwoner bij nieuw bouw en 7,51 nadat nieuwbouw van de hoofdbibliotheek in Zierikzee is gerealiseerd. De huidige bijdrage voor alle gemeenten bedraagt op ba sis van de begroting 1984 van de Stichting 6,80 per inwoner. Oude Moolweg De raad wordt voorgesteld het ontwerp-bestemmingsplan Oude Moolweg te Renesse vast te stellen. Het plan heeft een maand ter inzage gelegen en tegen het ontwerp is maar één bezwaarschrift ingekomen, af komstig van de Stichting Renesse. Het college meent dat er geen plano logische bedenkingen zijn tegen een tegemoetkoming aan de in het be zwaarschrift naar voren gebrachte wensen. Bijzonder lager onderwijs De extra-vergoeding voor het bij zonder lager onderwijs bedraagt 7.764,68, berekend naar het gemid deld aantal leerlingen over 1978 t/m 1982, teweten 123,12 x 63,06. De raadsvergadering begint om 19.30 uur. URK - Veertien jongeren zijn maan dag op het IJsselmeer bij Urk van een op drift geraakte ijsschots gered. Ze waren aan het schaatsen toen aan het eind van de middag het ijs begon te scheuren. De jongeren kwamen op een schots van vierhonderd bij vijf honderd meter terecht die zich tame lijk snel verplaatste in de richting van de geul die wordt opengehouden voor de scheepvaart tussen Lelystad en Lemmer. In een ommezien waren de jongelui zeker veertig meter weg gedreven. NIJMEGEN - De rijkspolitie te wa ter van Nijmegen heeft maandag vier tankschepen een vaarverbod opge legd in verband met overschrijding van de maximale diepgang. Die tan kers mogen niet eerder hun weg ver volgen dan nadat zij een deel van de lading hebben overgslagen en aan de voorschriften over de diepgang voldoen. DEN HAAG - Het aantal personen met een werkloosheidsuitkering is in november 1984 verder gestegen tot bijna 691.000. Dat is bijna 15.000 meer dan eind oktober. In dezelfde periode nam het aantal bij de arbeidsbureaus geregistreede werklozen af met ruim 5.000 tot bijna 798.000. Dit blijkt uit gegevens van het Centraal Bureau voor de Statistiek, die zijn maandag bekendgemaakt AMSTERDAM - Onbekenden heb ben in de nacht van maandag op dins dag de ruiten vernield van vier filia len van de Nederlandse Middenstandsbank in Amsterdam. Ook werden de muren van de bankfi lialen met leuzen beklad. Een van de aangebrachte kreten luidt: „102 moet blijven". De politie heeft dit mee gedeeld. Over het motief achter de actie kon de Amsterdamse politie in de vroege dinsdagochtend nog niets met zeker heid zeggen. ZIERIKZEE - Met een (bijna over-) bevolking van vijf tien poezebeesten, is bewezen dat het streekasiel „Schouwen-Duiveland" aan de Zandweg, géén overbodi ge luxe is. Overwegend afstandsdieren, maar ook zwerf- poezen zitten met z'n allen te bewijzen dat het asiel in een dringende behoefte voorziet. Vreemd is eigenlijk, dat al vanaf de opening (augustus '84) overwegend poe zen worden aangeboden en slechts incidenteel een hond. Kennelijk doet men gemakkelijker afstand van een poes dan van een hond. Anne Cleemans vertelt, dat vooral de laatste weken een fikse aanvoer van katten is, waar te genover staat een afnemende belangstelling: ook het asiel heeft te lijden van het slechte weer. Een wandeling naar de Zandweg maak je nu eenmaal eerder met mooi-, dan met slecht weer. En dat is dan weer nadelig voor het plaatsen van de betreffende dieren. dan welkom zijn, zo verzekert Anne, die maandagochtend met Francis van Mer en Ellen van Dijk (Inas-stagière) dienst deed. Winterse problemen deden zich tot nu toe in het nieuwe gebouw niet voor. Hoewel het gebouw met eigen mankracht werd gebouwd, bleek de kwaliteit goed, ook in deze extreme weersomstandigheden. De verwar ming kan de temperatuur makkelijk tot de vereiste 15°C brengen, een pri ma warmte voor de tijdelijke logees. Want dat de poezen tijdelijk in Zie rikzee verblijven staat vast, ook al zijn het er de laatste weken dus erg veel. Anne wijst er in dit verband nog eens op, dat er nooit sprake is van vroegtijdig inslapen van dieren: als er te veel zijn komt een overplaatsre- geling in werking. Vlissingen, Ber gen op Zoom of Breda zijn de asiels waarmee een rouleringssysteem wordt onderhouden. Inspuiten ge beurt wel als er sprake is van onge neeslijk zieke dieren die zelfs in Zie rikzee geen enkele kans zouden hebben op overleving.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3