Gemeente Zierikzee peilt belangstelling jumelage SNEEUW Burgemeester toont belangstelling op de ijsbaan DE ZIERIKZEESCHE COURANT Commissie openbare werken in Haamstede DINSDAG 15 JANUARI 1985 141ste jaargang Nr. 23660 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Waar de belangstelling verdwijnt, verdwijnt ook de gedachtenis. Goethe ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE BURGH-HAAMSTEDE - In het ge meentehuis van Burgh-Haamstede wordt donderdag 17 januari de com missievergadering openbare werken gehouden van de gemeente Wester- schouwen. Op de agenda staat onder meer ge luidhinder en aanvulling vergader ruimte De Schutse, verbouw gemeen tehuis, verlichting Sluispad en Le- liëndaleweg en vervanging van de cv van de openbare lagere school te Re- nesse. De vergadering begint om 19.30 uur. Advertentie 't Is NU volop ZOMER bij reisburo van Oeveren Kom nu uw reisgids halen voor uw vakantie per vliegtuig touringcar boot trein eigen auto REISBURO: APPELMARKT 21 ZIERIKZEE - TEL. 01110-5036 von mm Afkoelingsperiode De door reclameboetes getroffen omroepen hebben in een bezwaarschrift aan minister Brinkman van WVC, de bewindsman voorge steld een afkoelingsperiode in te lassen. (Pag. Streekasiel Het Streekasiel Schouwen-Duiveland, dat in augustus 1984 werd geopend, heeft inmiddels haar bestaansrecht reeds bewezen. Momen teel zit het bomvol. (Pag. 3). Zestig jaar Het afgelopen weekeinde kreeg Willem van den Bos uit Brouwershaven de bronzen leg penning met inscriptie voor zestig jaar lidmaat schap van Apollo. (Pag. 5). Gewestelijk kampioen De veertienjarige Richard de Bruin van bv KVL uit Noordgouwe werd het afgelopen weekeinde gewestelijk biljartkampioen bij de jeugd derde klas libre. (Pag. 7). In het gele licht van de lantaarns dwarrelen duizenden vlokken. De sneeuw bedekt de aarde meer en meer en het wordt gladder. Het is toch een fantastisch mooi gezicht, die vallende sneeuw. Morgen zal de zon misschien over een verblindend landschap schijnen. Geluiden ver dwijnen in de sneeuwlaag, de wereld verstilt. Grijze wolken uit het noorden heb ben de sneeuw gebracht. Wolken be staan uit waterdamp. In elke wol zwermen ontelbare waterdampmole culen vrij rond. Moleculen zijn de al lerkleinste deeltjes waarin een stof verdeeld kan worden, zonder dat de stof verandert. Als je bijvoorbeeld een molecuul water nog verder gaat verdelen, krijg je delen waterstof, en één deel zuurstof en dan is het geen water meer. Nu is het eigenaardige van moleculen dat ze elkaar aantrek ken en dat ze langzamer bewegen naarmate het kouder wordt. Wanneer het vriest, bewegen de waterdampmoleculen in een wolk erg traag, ze gaan over in vaste vorm en maken met elkaar een stukje ijs. Zo'n ijsbrokje kan alleen ontstaan rondom een stofje. In een bundel licht heeft iedereen wel eens gezien hoe vol de lucht zit met zulke stofjes. De bevroren waterdampmoleculen groeperen zich niet zo maar ongeor dend. ze vormen een regelmatig fi guur, een ijskristalletje. Al die ijs kristalletjes hebben als grondpa troon een zeshoek, een kleine ster met zes punten. Maar op ditzelfde thema bestaan zo oneindig veel vari aties, dat geen twee ijskristalletjes er precies eender uitzien. De sneeuw vlok die zij zien vallen, is een verza meling van vele kleine ijskristallen. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Verwachting tot woensdagavond: Mogelijk sneeuw Veel bewolking en kans op sneeuw. Minimumtemperatuur circa min tien graden, middagtemperatuur onge veer min drie graden. Matige, aan de kust krachtige oostelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/in zaterdag 19 jan.: Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 30% Min.temp.: -10 graden Middagtemp.: -3 graden Windkracht: oost 5 Veel bewolking Kans op neerslag: 30% Min.temp.: -10 graden Middagtemp.: -3 graden Windkracht: oost 5 Veel bewolking kans op neerslag: 40% Min.temp.: -10 graden Middagtemp.: -3 graden Windkracht.' oost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 16 jan. Zon op 8.40, onder 17.00 Maan op 4.07, onder 12.50 17 jan. Zon op 8.39, onder 17.01 Maan op 5.32, onder 13.19 Nieuwe Maan: 21 januari (2.28) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 16 jan. 10.34 23.24 4.12 16.49 17 jan. 11.50 - 5.27 18.04 Doodtij: 16 januari HET WEEROVERZICHT DE BILT - We hebben in ons land nu volop aanvoer van koude lucht uit Oost-Europa. Deze stroming wordt in stand gehouden door een sterk hoge- drukgebied in een gordel die loopt van Rusland via Scandinavië naar Schotland. Boven de Middellandse Zee is de luchtdruk relatief laag. Storingen uit dit gebied dringen in afgezwakte vorm op in onze richting. Zc veroor zaken veel bewolking waaruit plaat selijk sneeuw valt. maar meest in lichte vorm. Vooral vandaag en morgen is de kou erg doordringend ten gevolge van de wind. Die is in het noorden van het land krachtig tot hard, in het binnen land matig tot vrij krachtig en ver oorzaakt opeenhoping van sneeuw. In de komende dagen verandert er weinig in het weerbeeld. Wel zal in de tweede helft van de weck dc wind wat afnemen. De middagtempera tuur kan dan iets hoger worden maar in de nacht en ochtend blijft het nog matig tot streng vriezen. Vrijdag: Zaterdag: Negentien positieve reacties ZIERIKZEE - Om eens na te gaan hoeveel verenigingen in Zierikzee werkelijk belangstelling hebben voor deel name aan internationale uitwisselingen tussen de jume- lagestad Saint Hilaire en twinstad Hatfield werd on langs onder die verenigingen een enquête gehouden. In totaal werden 101 enquêteformulieren verzonden. Ook werd het enquêteformulier af gedrukt in de mededelingenrubriek van de gemeente Zierikzee in de regionale pers. In totaal werd van vijftig verenigingen een reactie ont vangen. Van die vijftig clubs bleken er ne gentien te zijn, die belangstelling toonden voor deelname aan de inter nationale uitwisselingen. Van een duidelijke voorkeur voor St. Hilaire of Hatfield was daarbij geen sprake. Eenendertig van de vijftig reageren de verenigingen lieten weten geen be langstelling te hebben voor deel name. Bij de positief reagerende clubs bleek de meeste voorkeur te bestaan voor het verblijf in gastgezinnen. Suggesties Op de vraag of er suggesties waren om op een andere wijze gestalte te ge ven aan de contacten met de beide zustersteden, kwam een reactie van Vervolg pag. 6 Plaatje van een gezellige babbel in de trouwzaal van het stadhuis tussen jongeren uit Zierikzee en Saint Hilaire voor afgaand aan de officiële ontvangst van de Franse gasten. ZIERIKZEE - Met man en macht wordt gewerkt om de Zierikeesche ijsvereniging een spekgladde ijsvloer aan te bieden. Dit, nadat het al ternatief op sportcomplex Bannink nu definitief van de baan is: het op gespoten water liep even snel weer weg als het werd opgebracht. Burge meester Th. H. de Meester, die samen met de brandweerlieden volle medewerking aan dit experiment heeft gegeven, toonde zich duidelijk teleurgesteld dat Bannink van de baan is. Na het verdwijnen van dit rede lijk alternatief werd meteen een begin gemaakt om de ijsbaan aan het Kaaskenswater optimaal te krijgen. Maandag al is met een trekker van Peter den Boer ge tracht de overtollige en hinderlij ke sneeuw van het ijs te krijgen, vanochtend werd met een zwaar dere trekker van fam. Van de Vel de uit Kerkwerve hetzelfde ge daan maar de trekker bleek te zwaar en zakte door de ijsvloer. Voorzitter Wim Evertse is samen met Kees van de Velde bijna dag en nacht in de weer voor ,,zijn" ijs baan. Kosten noch moeiten wor den gespaard om de zaak in het ge rede te krijgen. Terwijl de baan normaal open is, zijn alle mede werkers in de weer: de familie van de Velde, de gebroeders Manen en de familie Van Mourik. Vanochtend werd een proef ge nomen, om met benzine of petero lie het oppervlakte van de ijsvloer in brand te steken, met het logi sche gevolg dat de bovenste laag smelt en na bevriezing een spie gelgladde baan wordt verkregen. Het zal waarschijnlijk peterolie worden waarmee vanavond om negen uur de baan wordt besproeid en in brand gestoken. Overigens wijst Evertse er op, dat dit wel een paar honderd gulden gaat kosten, waarvoor (nog) geen sponsor zich meldde. Een zachte wenk aan het bedrijfsleven? Verder is technisch man Alen Willemse bezig een brander te ont werpen, een ijsbrand-machine, die in de loop van de week zal arrive ren. Zierikzee zal kunnen schaat sen, dat staat vast! Burgemeester Th. H. de Meester kwam polshoogte nemen op sportpark Bannink. Met voorzitter Wim Evertse van de Zierikzeesche IJsvereni ging besprak hij de stand van zaken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1