Schaatsen op natuurijs Nieuwerkerk heeft straks interkerkelijk jeugdkoor jaar lief en leed in Serooskerke Commissie publieke werken adviseert over parkeerplan aan het Haringvlietplein Cs DE ZIERIKZEESCHE COURANT WA> PÊ eitr ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Evacués gezocht Werk zoeken 80 jaar Vrijwilligers gevraagd In Benthuizen zoekt men contact met bewo- Cor Groen uit Zierikzee zocht een baan op een Vandaag viert Johan Brouwer zijn tachtigste De Zierikzeesche IJsvereniging Viert deze ners van Schouwen-Duiveland, die het laatste wat bijzondere wijze. Zijn opmerkelijk initiatief verjaardag. Ter gelegenheid hiervan een ge- maand het honderdjarig jubileum. Om een oorlogsjaar daar hebben doorgebracht. (Pag. werd beloond. (Pag. 3). sprek met deze nestor van de eilandelijke goede jubileumviering op touw te zetten vraagt 3)- sportbeleving. (Pag. 5). de vereniging vrijwilligers. (Pag. 6). DINSDAG 8 JANUARI 1985 141ste jaargang Nr. 23656 WAARikT OPGENOMEN (1797 - 1889) Hoe pijnlijk is de herinnering aan voorbijgegane vreugden, die niet zullen wederkeren. R. Blair Op initiatief van Gereformeerde en Nederlands Hervormde kerk De strenge vorst van de afgelopen dagen heeft er voor ge zorgd dat al vrij snel kan worden geschaatst op natuur ijs. Zo waren maandagmiddag al een flink aantal schaat sers te zien op de grachten van Zierikzee. Het hoofd van de gemeentelijke plantsoenendienst, de heer J. J. Does- wijk deelde desgevraagd mee dat het ijs op de grachten betrouwbaar is. Alleen de plekken, waar sneeuw ligt. kunnen moeilijk gepeild worden en blijven derhalve on betrouwbaar." Veel gevaarlijker noemt de heer Doeswijk de vijvers en sloten, die worden gebruikt voor afwate ring van de polder. ,,Door voortdurende bemaling is dat ijs zeer onbetrouwbaar." Als voorbeeld voor dergelijk water noemt de heer Doeswijk de vijvers langs de Greve- lingenstraat in Zierikzee. Ruimte voor 84 parkeerplaatsen ZIERIKZEE - De aanleg van een centrale openbare parkeeraccommodatie in het bestemmingsplan Haring vlietplein zou kunnen voorzien in 84 parkeerplaatsen. De kosten voor realisering van dit plan worden geraamd op 347.700,- exclusief b.t.w. In een openbare vergade ring op woensdag 16 januari, aanvang 17.00 uur in de raadzaal van het stadhuis, zal de commissie publieke werken advies worden gevraagd over de aanleg van deze voorziening. Zoals in de beleidstoelichting bij de gemeentebegroting 1985 reeds be kend werd gemaakt, beogen b. en w. niet de aanleg van een centrale open bare parkeeraccommodatie niet al leen een efficiënter gebruik van de parkeerruimte te bewerkstelligen. Ook willen zij daarmee bereiken, dat zich vestigende bedrijven/instellin gen met aankoop van een geringere oppervlakte bedrijfsterrein kunnen volstaan. In het betreffende gebied is tot nu toe alleen het voorsorteercentrum van de PTT. gevestigd. Verder be staan zeer vergevorderde plannen om dit jaar hier de nieuwe bibliotheek te stichten. De in het bestemmingsplan ..Haringvlietplein" gelegen grond is bestemd voor bijzondere voorzienin gen. Daaronder worden verstaan: maatschappelijke, sociaal-medische, culturele en onderwijsdoeleinden; kantoren; detailhandel voorzover het betreft bedrijven, die gelet op de aard en/of de omvang van de te verhande len goederen niet (meer) in de bin-_ nenstad kunnen worden gevestigd c.q. gehandhaafd; ambachtelijke en dienstverlenende bedrijven en instel lingen, waarbij - als onderdeel - een detailhandelsfunctie respectievelijk baliefunctie essentiëel is. Grondprijzen De grondprijzen die in dit gebied gelden bedragen thans nog 95,- (voor de grond die niet grenst aan de Haringvlietstraat en 112,50 exclu sief b.t.w. (voor de grond grenzende aan de Haringvlietstraat). Indien de kosten voor aanleg van genoemde parkeervoorziening zou den drukken op de nog uit te geven gronden zou dit een verhoging van de huidige grondprijzen veroorzaken, die negatief zou kunnen werken op do stimulering van bedrijfsvestigingen. De aanleg van deze accommodatie zal volgens b. en w. dan ook slechts kun nen geschieden door de kosten van deze voorziening ten laste van bij voorbeeld de algemene middelen te brengen. NIEUWERKERK - Op initiatief van de Gereformeerde en de Nederlands Hervormde kerk van Nieuwerkerk zal deze plaats op korte termijn een jeugdkoor rijk zijn. Dat is dan het resultaat van de bemoeienissen van beide jeugdouderlingen van deze kerken. Aangezien dit voor de gemeente niet geringe lasten met zich mee brengen, heeft het college de parkee raccommodatie voor subsidie aange meld bij g.s. in het kader van het zo genaamde voorwaardenscheppend beleid. Indien van de uitgaaf voor de reali sering op die wijze bijvoorbeeld 300.000,- wordt gedekt door subsi die en/of een bijdrage uit de algeme ne middelen, wordt een grondprijs haalbaar van ongeveer 90,- (gemid deld) exclusief b.t.w. per m2. Verder licht het college toe, dat deze verlaag de grondprijs ook wordt veroorzaakt door een verkleining van de opper vlakte randgroen, waardoor de voor uitgifte beschikbare grond toeneemt. Woningbouw Roggenplaat De commissie publieke werken buigt zich verder over een voorstel be treffende het woonrijp maken van een gebied in Poortambacht VII ten behoeve van de bouw van 35 wonin gen aan de Roggenplaat door de Wal- cherse Bouwunie. Deze werkzaamhe den omvatten onder meer herstraten van betonkeien en klinkers, grond- ontgraving en zandaanvulling. plaat sing trottoirbanden, bestrating par keerplaatsen, aanbrengen openbare verlichting en klein plantsoen. De kosten worden geramd op 130.000,-. B. en w. wijzen erop, dat destijds met deze uitgaaf reeds rekening werd ge houden in de voor Poortambacht VII opgestelde grondexploitatiebere kening. Diamanten bruidspaar in Serooskerke SEROOSKERKE - Met een druk bezochte receptie in het Dorpshuis van Serooskerke vierde het echt- paar A.J. Oosse-Boot, uit diezelfde plaats haar 60-jarig huwelijksjubileum. Een van de gasten was burgemeester J.L. Niemantsverdriet-Leenheer van Westerschouwen. Anthonie Johannes Oosse (83 jaar en geboren en getogen in Seroosker ke) en Neeltje Boot (82 jaar en geboren in Westenschouwen) traden zestig jaar geleden in het huwelijksbootje en woonden vanaf die tijd bijna on afgebroken in Serooskerke. Gemengd bedrijf De vader van de heer Oosse had daar een gemengd boerenbedrijf, dat na verloop van tijd door de jubilaris werd overgenomen. Het echtpaar heeft op die plaats 28 jaar het boerenbedrijf uitgeoefend. Slechts gedurende twee korte perioden heeft het echtpaar Seroosker ke (gedwongen) moeten verlaten. De eerste keer was dat in 1944, toen de bezetter een evacuatie verplichtte. Van februari 1944 tot mei 1945 verbleef men op de boerderij Landzicht in Noordwelle. Een tweede pe riode van gedwongen tijdelijke verhuizing brak aan met de Ramp in 1953. De boerderij van Oosse lag op de plaats waar nu de Schelphoek is en verdween destijds in het water. Tot 1957 woonden de Oosse's bij een broer in Westenschouwen. Het boerenbedrijf werd toen vaarwel gezegd en het echtpaar vestigde zich in de huidige woning "Ararat" aan de Dorpsweg 27 in Serooskerke. Geruime tijd heeft de heer Oosse toen nog zijn hobby 's; jagen, vissen en het houden van bijen bedreven, maar ook daaraan is inmiddels een ein de gekomen. Dat heeft echter niet geleid tot nadelige zaken, want over duidelijk verkeren beide echtelieden nog in een goede gezondheid. Felicitaties Het echtpaar ontving overigens niet alleen van burgemeester Nie- mantsverdriet een officiële felicitatie. Ook ontvingen zij, middels gelukstelegrammen, de felicitatie van Koningin Beatrix en van Commissaris der Koningin in Zeeland, dr. C. Boertien. x„ >iV- fmnr fi i Het echtpaar A. J. Oosse-Boot poseerde graag even voor onze fotograaf in hun woning aan de Dorpsweg te Serooskerkein verband met hun zestigjarig huwelijksjubileum. (Foto: Johan Bcrrcvoets jr.) Om enig inzicht te krijgen wat er bij de jeugd in Nieuwerkerk leeft aan ideeën over mogelijke of wenselijke vormen van vrijetijdsbesteding; werd onlangs een enquête gehouden onder de jeugd. Daaruit kwam over duidelijk naar voren dat men graag lid zou worden van een plaatselijk jeugdkoor. Om te komen tot de oprichting van een dergelijk koor werd de mogelijk heid tot aanmelding ingesteld met als resultaat dat inmiddels 25 jeugdigen in de leeftijd van zeven tot vijftien jaar zich hebben aangemeld voor een interkerkelijk jeugdkoor. Dirigent Als dirigent van het koor zal voor lopig optreden de heer J.W. Zuidgeest uit Nieuwerkerk. Hij heeft al een gro te ervaring opgebouwd in die functie bij jeugdkoren c.q. kinderkoren, on der andere in Klaaswaal en, Melis sant. Op Schouwen-Duiveland geniet hij bekendheid door zijn dirigent schap van het koor "V.Z.O.S." uit Oosterland. Desgevraagd bekent de heer Zuid geest dat een groter aantal aanmel dingen gewenst is, maar dat voorals nog geen beletsel is om nu al te starten. "Uit de praktijk blijkt vaak dat als de zaak eenmaal marcheert en je met een koor een paar keer gezon gen Vietit, er vanzelf meer aanmcldin- gen'voorliet lidmaatschap binnenko men." Over de beginperiode van zo'n jeugdkoor zegt de heer Zuidgeest: Vervolg pag. 4 Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Verwachting tot woensdagavond: Af en toe sneeuw Half tot zwaar bewolkt en af en toe sneeuw. In de nacht matige tot stren ge vorst met minima van min 4 gra den langs de kust tot min 15 plaatse lijk in het binnenland. Middagtempe- ratuur rond min 5 graden. Matige, aan de kust vrij krachtige wind uit zuid tot zuidwest. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 12 jan.: Donderdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 50% Min.temp.: -8 graden Middagtemp.: -4 graden Windkracht: noordwest 4 Vrijdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 20% Min.temp.: -10 graden Middagtemp.: -4 graden Windkracht: var. 3 Zaterdag: Af en toe zon kans op neerslag: 20% Min.temp.: -10 graden Middagtemp.: -4 graden Windkracht: var. 3 ZON- EN MAANSTANDEN 9 jan. Zon op 8.45, onder 16.50 Maan op 19.37, onder 10.46 10 jan. Zon op 8.45, onder 16.51 Maan op 21.03, onder 11.08 Laatste Kwartier: 14 januari (0.27) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater 4.11 17.20 10.32 22.44 Laagwater i0.32 22.44 4.57 18.01 11.16 23.32 9 jan. 10 jan, Springtij: 9 januari HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het komend etmaal wprdt het weer in ons land bepaald door een kleine storing boven de Noordzee. Deze storing trekt morgen en donderdag van het zeegebied bij Noorwegen via ons land richting Zuid-Duitsland. Het gevolg hiervan is dat er tijde lijk over onze omgeving veel bewol king wordt aangevoerd waaruit af en toe sneeuw valt. Het blijft matig tot streng vriezen. De wind is morgen matig tot vrij krachtig en waait overwegend uit zuidelijke richtingen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 1