Kostuums Colberts streeknieuws N ieu wj aarsreceptie Verdachten stalen voor 80.000, aan diverse goederen deurloo mode Dode bij frontale botsing Rustige oudejaarsnacht met veel vreemdelingen in Burgh-Haamstede NOORDWELLE DRUKKERIJ 10-50% korting Conflict in Bruse raad beheerst nieuwjaarsrede Inbraak bij naaimachinezaak in Zierikzee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Drama op nieuwjaarsdag bij Nieuwerkerk h ZIF.RIKZEESOHF, NIEUWSROÏ1E Donderdag 3 januari 1985 Nr. 23653 BURGH-HAAMSTEDE - Een on gekend aantal vreemdelingen be volkte met oud- en nieuwjaar de Westhoek. De toename van het aan tal bungalows in diverse parken ma ken het mogelijk om voor winterprij- zen een tijdelijk onderkomen te huren. Dit werd in de dorpskernen op oudejaarsdag overduidelijk door dat een stortvloed van winkelende personen zich door de straten en in de winkels bewoog. Alras kwamen de eerste problemen doordat brood en andere noodzakelij ke voedingsmiddelen waren uitver kocht. De onverwoestbare oliebollen werden in massale hoeveelheden ge bakken en dat was voor iedereen te ruiken. Af en toe leek het wel midden in het zomerseizoen, zoveel auto's stonden er geparkeerd en gezien de geringe parkeerruimte bij de super markten, ook op plaatsen waar dat verboden is. Doch tegen het invallen van de duisternis sloten de meeste za ken en kon een ieder zich aan de ge noegens van oliebollen, warme wijn en tv-beelden overgeven. Nadat 1984 de laatste twaalf klok- ketonen had uitgebeierd, kwamen de eerste vuurpijlen van de grond en werden wensen uitgewisseld. Burgh- Haamstede deed alles heel rustig en iedereen was het er over eens dat er veel minder vuurwerk werd afgesto ken dan in voorgaande jaren. Al na twintig minuten doken beide dorps kernen in de normale nachtelijke stil te en behoorde het buitengebeuren tot het verleden. Advertentie voor zakelijk en privé drukwerk smidsweg noordwelle tel.:01116-2459 ZIERIKZEE - De rijkspolitiegroep Schouwen-Duiveland heeft de afgelopen veertien dagen een aantal mensen aangehouden, die ervan worden verdacht zich het laatste half jaar schuldig te hebben gemaakt aan diefstallen en in braken op Schouwen-Duiveland. Ook werden enkele helers aangehouden. De verdachten hebben in totaal voor ongeveer 80.000,bij elkaar gestolen. Al len zijn inmiddels op vrije voeten gesteld. Het is niet uitgesloten dat er nog meer aanhoudingen volgen. De zaak kwam aan het rollen met de aanhouding van de 22-jarige L. S. uit Zierikzee, die er van verdacht werd videoapparatuur te hebben gestolen uit een hotel te Zierikzee. Uit het verhoor van de verdachte bleek, dat hij in de meeste gevallen samen met de 24-jarige J. C. S. uit Re- nesse diefstallen en inbraken had ge pleegd in o.a.: het AC-restaurant aan de Grevelingendam te Bruinisse, in totaal 8 keer. De buit bestond uit drank, koffie en rookartikelen. Een garagebedrijf in Zierikzee, buit: au toradio's en videorecorder. Vakantie woning in Renesse, buit: perzische ta pijten en stereoapparatuur. Bij een woning in Ouwerkerk: een speedboot met trailer. Uit een hotel in Renesse: geld en de complete kassa. Geluid sapparatuur uit een school in Zierik zee. Poging tot diefstal uit een school in Zierikzee. Drie gewerendiefstal en munitie uit een woning in Seroosker- ke. Rookwaren en geluidsapparatuur tweemaal, uit een voetbalkantine in Zierikzee. Scheepsbenodigdheden uit een winkel te Zierikzee. Perzische ta pijten en een schilderij en sieraden bij een antiquair uit Zierikzee. Drie maal surfplanken en toebehoren van en uit auto's in Renesse. Hierbij was ook de 20-jarige D. H. K. uit Haamstede betrokken. De meeste goederen werden door L. S. verkocht dan wel weggegeven. In verband daarmee werden aangehou den als verdacht van heling: Y. de J. (36), J. B. C. (43), L. B. (53) allen uit Zierikzee en T. H. D. (58) uit Wemel- dinge. Een klein deel van de buit, o.a. rookwaren, videoapparatuur, tapij ten en de speedboot is bij de verdach ten teruggevonden. Deze goederen worden teruggegeven aan de eigena ren. Valse voorwendsels De verdachten L. S. en J. C. S. en een 17-jarige jongen, M. B., uit Renes se die ook werd aangehouden, beken den tevens, dat zij een 42-jarige inwo ner van Rotterdam, J. van W., van zijn vrijheid hadden beroofd op 18 decem ber 1984. Zij haalden 's avonds de man op in zijn woning onder het voor- wc-ndscl dat 7-Üvrm do. woiitio -wnroia en leverden ïiem af bij net politiebu reau in Zierikzee. Van W. zou de vader van de 17-jarige jongen opgelicht hebben voor een bedrag van 10.000,—, waar deze ook inderdaad aangifte van had gedaan. Hij had met een smoes goe deren los gekregen en deze verdonke remaand. J. van W. heeft dit ook be kend. langstelling verheugen in Nieuwer kerk, gezien het mooie bedrag van 1.498,50, dat door de kerstloopsters werd opgehaald. De algehele leiding van de kerstviering was in handen van hoofdleidster, mevrouw K. P. Goudzwaard-Wandel. Marian Folmer vertelde de kerstgeschiedenis, ter wijl Carin Krijger het vrije verhaal bracht. Een aantal kinderen verzorg den op hun spontane wijze de decla matie en Ineke Zuidgeest begeleidde met haar blokfluit het lied: „Jezus zegt dat hij hier van ons verwacht". Tijdens het kerstfeest werd af scheid genomen van Leontien de Ko ning, Jolanda Schiettekatte, Ineke Zuidgeest, Anneke Schuurman Hess, Nancy de Bruin, André Luiting, Joosten den Dikkenboer, Martien Kleemans, Tommy Thnis en Patrick Dieleman, die de zondagsschool gaan verlaten. Ds. A. van den Ban reikte hen een liedboek of bijbel uit. De scheidende leerlingen zongen ten af scheid ,,Als g'in nood gezeten". In de pauze ontvingen de kinderen een kersttraktatie. De collecte tijdens de dienst bracht 195,35 op, waarvan een gedeelte zal worden gegeven aan het zondagsschoolwerk in Indonesië. Dank werd gebracht aan de orga nist, de heer W. Wandel, en de verzor ger van de kerstboom, de heer Y. T. Wandel. Na het zingen van „Ere zij God" was dit kerstfeest ten einde. Allen kregen een leesboekje en een zak ver snaperingen mee. De zondagsschool begint weer op 6 januari, waarbij kinderen vanaf 4 jaar hartelijk welkom zijn. OOSTERLAND Oud papier-actie Tbn bate van de Gereformeerde Ge meente wordt op zaterdag 5 januari oud papier en vodden opgehaald. De actie start om half 10. Verzocht wordt het papier gebundeld gereed te zet ten. BRUINISSE Auto opengebroken Op het bungalowpark De Tbng te Bruinisse is tussen 18.00 uur op oude jaarsdag en 10.00 uur op nieuwjaars dag de auto van J. H. uit Frcundcn- bach (W.D1.) opengebroken. Uit de wagen werden twee luidspeakers ont vreemd. De dadcr(s) werd vermoede lijk in zijn werk gestoord. Van de auto werd een ruitje vernield. Oud papier-actie Muziekvereniging ,,Nu met Hope" haalt zaterdag 5 januari oud papier op. De wagens starten vanaf half 9. Het papier graag gebundeld gereed zetten. ZIERIKZEE - Bij het pand van Naaicentrum Van Vliet bv, Verre- nieuwstraat 7, is vannacht om 00.10 uur ingebroken. De daders vernielden een etalage ruit om binnen te komen. Volgens de rijkspolitie zijn er vermoedelijk en kele naaimachines meegenomen, maar de totale schade was heden ochtend nog niet bekend. Er zijn geen vernielingen aangericht. Passanten hebben op dat tijdstip een auto weg zien rijden, waarvan de kentekenplaten onleesbaar waren ge maakt. De politie verzoekt eventuele getuigen contact op te nemen met het bureau in Zierikzee, tel.: 01110-4055. Uitgever: BV. Drukkerij Wh Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging na 18.30 uur 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719. 01110-4669, 01110-5396 Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38,70; per jaar 1 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% BTW Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04 Kontrakttarieven op aanvraag De advertentieprijzen zijn exclusief 5% BTW. Advertentie Mol 5-7, Zierikzee Jaarvergadering De Vereniging Oudleerlingen Tuin- bouwwintercursussen Zierikzee houdt op dinsdag 8 januari de 62e jaarvergadering. Dat zal gebeuren in het Huis van Nassau te Zierikzee om 20.00 uur. Op de agenda staat onder andere een verkiezing van bestuursleden: pe riodiek aftredend en herkiesbaar is de heer P. C. Geluk. Een korte inlei ding zal worden gehouden door ir. H. Sytstra, terwijl na de pauze door ing. L. Blikman, adjunct-directeur S.N.U.I.F. een lezing zal worden ge houden over de uienteelt in de USA en Canada. Jubileum bij PTT Het jubileum van M. C. Kwaak bij de PTT wordt vrijdag 4 januari ge vierd in het voorsorteercentrum. De receptie is van 19.00-21.00 uur. Oud papier In de Zierikzeese wijk Poortam bacht zal op zaterdagochtend 5 janua ri oud papier worden opgehaald ten bate van de kinderboerderij. De actie begint om 09.00 uur. In tegenstelling tot de laatste maanden zal in de binnenstad van Zierikzee geen oud papier meer wor den opgehaald. Wanneer bewoners van de binnenstad toch hun oud pa pier voor dit doel beschikbaar willen stellen, wordt men verzocht dat tele- NIEUWERKERK - Het nog maar pas begonnen nieuwe jaar kent al een do delijk ongeluk. Op nieuwjaarsdag kwam bij een verkeersongeluk te Nieuwerkerk de 22-jarige Maria Maliepaard-de Vis ser uit Spijkenisse om het leven. De echtgenote van de bestuurder van de tegemoetkomende wagen, mevrouw M. van D.-W, (43) is ter observatie in het ziekenhuis te Middelburg opge nomen. Om kwart over twee 's middags reed automobilist A. S. (59) uit Amersfoort over de Rijksweg 18 in de richting Zierikzee. Vlakbij Nieuwer kerk zag S. een bord „aardappelen te koop" langs de weg staan en hij min derde vaart om af te slaan. Volgens de rijkspolitie stond S. nagenoeg stil, waardoor de achter hem rijdende voertuigen sterk moesten afremmen. Eén van de in deze rij rijdende auto's werd bestuurd door E. M. (27) uit Spijkenisse. Door het krachtige af remmen raakte de wagen in een slip en kwam op de linkerrijstrook te recht. De auto kwam frontaal in bot sing met een tegemoetkomende wa gen, bestuurd door W. van D. (48) uit Middelburg. De echtgenote van M. werd per ambulance zwaar gewond naar het Zweedse Rode Kruis zieken huis gebracht, waar zij bij aankomst aan inwendig letsel overleed. Het echtpaar was drie maanden getrouwd en had de bruidsfoto's in de auto lig gen, De echtgenote van de tegenlig ger, mevrouw M. v. D.-W. werd ter ob servatie in het ziekenhuis te Middel burg opgenomen. De bestuurder en zijn zoon J. van D. (24) konden na be handeling in het ziekenhuis te Zierik zee huiswaarts keren. E. M. liep geen verwondingen op. Het takelbedrijf Ista borg de wrakken. Ook de brand weer van Duiveland verleende as sistentie bij de eerste hulp. (Vervolg van pagina 1) veel vooroordelen bestaan tegenover de ander", stelde hij emotioneel. Vooroordelen Niet alleen bestaan de vooroorde len, maar te pas en te onpas wordt door iedereen geconstateerd, dat we iets aan die vooroordelen moeten doen. „Maar hoe staat het met die vooroordelen, die we intern ten op zichte van elkaar hebben? Daarmee bedoel ik zoals we binnen onze Bruse gemeenschap met elkaar, omgaan", legde burgemeester Hekman uit. Volgens de Bruse eerste burger kunnen vooroordelen en het veelvul dig in negatieve zin over de ander praten een klimaat scheppen, waarin weinig ruimte overblijft voor zelfcri- tiek en gezamenlijke creativiteit. „Hoe willen we immers discrimina tie in de maatschappij in welke vorm dan ook daadwerkelijk bestrijden als de verdraagzaamheid intern nog te wensen overlaat. Overigens is dis criminatie een woord, dat naar mijn persoonlijke mening vandaag de dag wat al te gemakkelijk in de mond wordt genomen. Het is daarom dat ik aan het begin van dit nieuwe jaar zou willen oproepen verdraagzaam ten opzichte van elkaar te zijn. We heb ben allemaal, niemand uitgezon derd, onze goede en slechte eigen schappen. Noch de een, noch de ander kunnen we verbloemen door den worden gecreëerd, dat het haar taak, waartoe het in de eerste plaats geroepen is naar behoren kan uitvoe ren, opdat onze burgers met wat meer-rust en vrede kunnen leven. Te vens wil ik mede namens mijn echt genote iederefen bedanken voor de goede wensen, die de ambtswoning bereikten. We ervaren dit als een blijk van de goede verhouding, die tussen de bevolking en het burge meestersgezin is gegroeid", stelde burgemeester Hekman met enige opluchting. Namens de 75-jarige Scouting Ne derland bood de plaatselijke scou tinggroep een grote taart aan aan de Brusé eerste burger. Daarmee werden de serieuze, maar echt gemeende woorden met betrekking tot de on derlinge verdraagzaamheid voor en kele ogenblikken op de achtergrond geplaatst. Na de toespraak verpoos den de vele toehoorders uit alle gele deren van de Bruse bevolking nog ge ruime tijd onder het genot van een natje en een droogje in de gezellig drukke raadszaal. WOENSDRECHT - Het vrouwenac- tiekamp in Woensdrecht is woensdag middag opgehouden te bestaan. De vrouwen besloten hun vredeskamp na ruim een week op te heffen, omdat veel activisten na de kerstperiode Woensdrecht verlieten en huiswaarts keerden. ZIERIKZEE Personeelswijziging kleuterschool De Speeldoos Mevrouw M. C. G. de Bruine- Brouwer heeft wegens gezinsuitbrei ding per 7 januari 1985 ontslag ge vraagd als hoofdleidster van de christelijke kleuterschool ,,De Speel doos". Als gevolg hiervan is het be stuur genoodzaakt mevrouw L. E. de Jonge-van 't Hoff, wachtgelder van de kleuterschool De Maltarakkers de vacature van hoofdleidster aan De Speeldoos aan te bieden. Mevrouw De Jonge is bereid deze functie te aanvaarden. Dat betekent dat mejuf frouw A. E. Dourleijn haar tijdelijke functie van de waarneming van het hoofdleidsterschap neerlegt. Tevens wordt in verband hiermede de tijdelijke benoeming van mejuf frouw N. van Donk beëindigd. Voor de overgangsperiode zal haar ge vraagd worden haar medewerking te verlenen. Op korte termijn zal een ge sprek plaats vinden met alle geledin gen van de Speeldoos, namelijk zowel met bestuursleden, medezeggen schapsraadsleden en al het personeel, over de gewijzigde personeelssitua- tie. fonisch door te geven aan mevrouw Verheijen, tel.: 01110-5736. Na een te lefoontje wordt het papier opghaald. SCHARENDIJKE Strandexcursie De Natuur- en Vogelwacht Schou wen-Duiveland houdt op zondag 13 januari een strandexcursie, ditmaal naar het Noordzeestrand aan de Brouwersdam. Aanvang. 14.00 uur. Mocht het winterweer zijn, dan zal deze excursie,-bijzonder interessant zijn door de aanwezigheid van wat vreemde wintergasten. OUWERKERK Landbouwverenigingen vergaderen De landbouwverenigingen „Aller Belang" te Ouwerkerk en „Een dracht Bindt" te Nieuwerkerk hou den een gezamenlijke vergadering in het Dorpshuis te Ouwerkerk op don derdag 10 januari 1985. Aanvang 20.00 uur. De agenda vermeldt onder meer twee sprekers: de heren Wevers en Kerstens uit Bergen op Zoom over di verse landbouw-onderwerpen, waar na discussie volgt. NIEUWERKERK Kerstfeestviering zondagsschool Traditiegetrouw werd op tweede kerstdag het kerstfeest van de zon dagsschool gevierd in de Nederlands Hervormde kerk. Het kerstfeest mag zich nog altijd in een goede be- alleen maar op de fouten van een an der te wijzen. Laten we eerst naar ons éigen functioneren kijken", be toogde Hekman. Burgemeester Hekman stelde voor dat iedereen in 1985 zou moeten trachten elkaar te stimuleren in zijn of haar goede eigenschappen, maar vooral ook van elkaar te leren. „Pas als dat het geval is zal er ruimte en bereidheid in onszelf ontstaan om de minder goede kanten bij te stellen, dan wel te accepteren", meende hij. „Ik zeg dit in de stellige overtuiging, dat verdraagzaamheid en goede on derlinge verhoudingen niet alleen van invloed zijn op ons levensgeluk, maar ook grote invloed uitoefenen op de kwaliteit van ons werk en dus op het gehele bestuurlijk handelen en daardoor weer op een goede relatie met de burgers, die aan onze zorgen zijn toevertrouwd. Als we dit met el kaar nastreven past daar een houding bij die getuigt van begrip en respect voor onze medemens. Niet elkaar dwarsbomen, maar elkaar stimule ren om het bestuurlijk gemeentelijk product duidelijk gestalte te geven. Ik hoop, dat we daar in het komende jaar in goede harmonie naar streven". Nieuwe taken Burgemeester Hekman begon zijn nieuwjaarstoespraak om iedereen binnen de gemeente Bruinisse na mens het gemeentebestuur een geluk kig en voorspoedig 1985 toe te wensen in werk, bedrijf, vereniging of in wel ke hoedanigheid ook, maar vooral in het gezin en in het persoonlijk leven. Een speciale wens was er voor het plaatselijke brandweercorps en voor de politie. ..Voor het brandweercorps wordt het een belangrijk jaar, omdat het in 1985 waarschijnlijk geconfron teerd zal gaan worden met nieuwe ta ken in het kader van de hulpverle ning. Voor het politiccorps hoop ik, dat er in 1985 zodanige omstandighe- In het gemeentehuis van Wcsterschouwen werd woensdagavond de nieuwjaarsreceptie van de gemeente gehouden. Vele inwoners van de diverse kernen en vertegenwoordigers van verschillende instanties wensten het gemeente bestuur alle goeds voor 1985.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1985 | | pagina 3