Koploper Merwede is rammelend All Ready op alle fronten ruim de baas en wint simpel Damtiental Zierikzee verrast met ruime zege op koploper Aagtekerke Zaalvoetbalteam Jonker winnaar toernooi na winst op Zierikzee: 2-0 KV All Ready hield de zevende speldag voor Zierikzeese schooljeugd Martin van Driel nieuwe kampioen snelschaken bij SV TOG fi 1 6 Zierikzeese ploeg na 8-11 verlies nog meer in de zorgen ZIERIKZEE - Wat eigenlijk al gevreesd mocht worden, is zaterdagmiddag ook gebeurd. De korfbalhoofdmacht van het Zierikzeese All Ready kon geen moment gelijke tred houden met de Sliedrechtse koploper Merwede. De bezoekers troefden de thuisploeg op nagenoeg alle fron ten af. Weliswaar werkte de in het paars uitgedoste thuisploeg hard, technisch was Merwede dusdanig veel completer dat de formatie van aanvoerder Arjan van Eijl geen moment bevreesd hoefde te zijn voor het verlies van een, laat staan twee punten. Na een twee keer dertig mi nuten durende simpele klus wonnen de Zuidhollanders met 8-11, nadat de marge van drie treffers er halverwege al was geweest (4-7). Merwede startte de zaalkorfbal- competitie als een van de voor naamste favorieten voor de titel, vooral omdat de ploeg het vorig jaar net naast het kampioenschap greep door in een nacompetitie een punt te kort te komen. ,,Die favorietenrol is misschien toch wel een beetje onge motiveerd gegeven", vond Arjan van Eijl, ,',want we hebben het team toch aanzienlijk veranderd. Het is in de breedte aardig verjongd, maar ik moet zeggen, dat het aardig draait. Weliswaar zijn de prestaties nog niet helemaal constant, maar mogelijk toch toereikend genoeg om naar de tweede klas te promoveren, maar we zijn nog voorzichtig om er vanuit te gaan, dat we er al zijn. Er is weinig krachtsverschil tussen een aantal ploegen. In de tweede competitie helft kan er nog heel wat verande ren". Omzettingen All Ready speelde in de Zierikzeese sporthal met enige omzettingen ten opzichte van de voorgaande wedstrij den, waarbij de inbreng van Lianne Kloet noodgedwongen was door een fikse blessure van moeder Corrie Kloet. De jeugdige speelster draaide goed mee in het team. In de aanval startten Gerda en Li anne Kloet, Leo Fonteine en Jaap van Gastel, terwijl Korrie Stoutjes- dijk, Karin den Dekker, Hans van Gastel en Jan Voshart het verdedi gingskwartet vormden. Vooral dit viertal kreeg het bijzonder hard te verduren tegen Jolanda Bakker, Pau la van Eijl, Dick Bakker en Ronald Borsje. Met name Dick Bakker vorm de doorlopend een fikse hinderpaal voor All Ready-aanvoerder Hans van Gastel. Jan Voshart en Ronald Bors je gaven elkaar weinig toe maar in de beide damesduels moesten de Zierik zeese dames van tijd tot tijd fiks in leveren. In het andere vak waren de krachts verhoudingen iets gelijkwaardiger. Gerda Kloet was de enige die haar te genstandster overtroefde. Nel ter Laak moest regelmatig in het zand bijten. Het treffen tussen Lianne Kloet en Nel van Alen eindigde in een remise en dat kon eigenlijk ook ge zegd worden van de paringen Leo Fonteine en Arjan van Eijl en Jaap van Gastel en Arjen van Beest. Mer wede deelde een eerste tik in feite al in de eerste vijf minuten uit, doordat Jolanda Bakker en Paula van Eijl respectievelijk uit een doorloop en een afstandsschot voor 0-2 zorgden. All Ready probeerde de bakens te verzetten, maar door veel foutieve passes kon Merwede vrij gemakke lijk het duel blijven beheersen, tot dat Dick Bakker een foutje maakte tegen Hans van Gastel en Jan Voshart van arbiter De Jongh een strafworp mocht nemen. Voshart schoot raak en toen Van Gastel zelf twee minuten la ter van ver de gelijkmaker binnen gooide was er even hoop in de Zierik zeese harten. Bakkertjes Van lange duur was de vreugde evenwel niet, want doordat de 'Bak kertjes' weer in de aanval kwamen ontstonden er weer zoveel gevaarlijke momenten onder de Zierikzeese korf, dat het slechts een kwestie van tijd was, vooraleer Merwede hernieuwd op voorsprong zou komen. In de zestiende minuut was het zo ver. Na een dubbele een-twee tussen Jolanda en Dick Bakker rondde de laatste uitstekend af en twee minu ten later was het scenario identiek. Jolanda Bakker bediende haar broer perfect getimed en deze klopte Hans van Gastel op snelheid voor 2-4. Op nieuw mocht het oorspronkelijk als verdedigingsvak gebrachte vak in de aanval en andermaal leek succes daar, maar Hans van Gastel had een paar keer pech doordat hij slechts de rand van de korf beroerde met af standsschoten. In de 21e minuut had Karin den Dekker echter succes, maar nog in dezelfde minuut knalde Arjan van Eijl van ver raak, nadat hij Leo Fonteine van zich afgeschud had: 3-5. Leo Fonteine zou echter Leo Fontei ne niet zijn als hij niet direct een re vanche in petto zou hebben. Vanuit de afworp prikte hij de bal van zeer ver door de korf en All Ready had op nieuw de slipstream van Merwede te pakken, maar daar zou in de slotmi nuten van de eerste helft nog danig verandering in komen. Dick Bakker scoorde opnieuw van ver en op twee minuten van het rustsignaal bepaal de Arjan van Eijl de ruststand op 4-7, waarmee Merwede zich een rustge vende marge verschafte met het oog op de tweede dertig minuten. In deze periode kwam de ploeg dan ook geen moment meer in gevaar, vooral ook omdat de thuisploeg de bezoekers geen moment echt de duimschroeven kon aanzetten, waardoor de Slie drechtse ploeg nagenoeg freewhee lend naar het einde kon. Komische act De tweede helft zou nog meer dan het eerste half uur kleur gegeven worden door arbiter De Jongh. De man in het zwart floot weliswaar van tijd tot tijd enigszins warrig, maar hij maakte zeker geen fouten, die na drukkelijk invloed hadden op het ge beuren. De Jongh deed zijn werk overigens alsof hij bezig was met het opvoeren van een komische act, zon der daarmee de wedstrijd uit zijn ver band te halen. In de zesde minuut zorgde Hans van Gastel voor 5-7, maar het Slie drechtse antwoord was vernietigend. Voordat Korrie Stoutjesdijk in de 21e minuut van ver scoorde hadden Pau la van Eijl, Dick Bakker uit een strafworp na een overtreding van Ka rin den Dekker en Arjen van Beest de voorsprong opgevoerd tot 5-10, een gat, dat niet meer te dichten was voor de thuisploeg. In de 23e minuut benutte Leo Fonteine een strafworp, nadat tevoren Jan Voshart eenzelfde gelegenheid voorbij had laten gaan, maar Ronald Borsje verhoogde de voorsprong weer naar 7-11. Vier mi nuten voor tijd legde Hans van Gas tel na een keurige assist van Jan Vos hart de eindstand vast op 8-11. Er werden in de derde klasse van het districtskorfbal slechts twee wed strijden gespeeld. Behalve All Ready-Merwede stond nog het duel tussen Fluks en Jodan Boys op het programma. Beide ploegen namen een gedeelde derde plaats in met ze ven punten uit zes wedstrijden. De Noordwijkse formatie bleef in eigen zaal met 13-10 de baas en bezet nu voorlopig de tweede plaats op twee punten van leider Merwede, maar Ondo heeft een verliespunt minder. De stand is nu: Merwede 7 5 1 1 81-48 11 Fluks 7 4 1 2 58-61 9 Ondo 6 4 0 2 68-52 8 Jodan Boys 7 3 1 3 61-75 7 Vitesse 6 3 0 3 40-46 6 Weidevogels 6 2 1 3 57-59 5 Voltreffers 6 1 1 4 54-81 3 All Ready 7 1 1 5 74-81 3 ATHENE - Aris Saloniki, de club van de Nederlandse trainer Thijs Li- bregts, heeft zondag de twaalde wed strijd voor de Griekse eerste divisie op eigen veld tegen Larissa gelijk gespeeld: 3-3. Olympiakos, waar Ge orge Kessler de scepter zwaait, ver loor thuis met 0-1 van AEK Athene. Olympiakos is vierde op de ranglijst met zestien punten, zes minder dan PAOK Saloniki. Aris is achtste met twaalf punten. YAOUNDE - De Egiptische club National SC uit Cairo heeft ozndag in Qaounde de Afrikaanse beker voor bekerwinnaars veroverd. Nadat Ca non Yaounde uit Kameroen voor maar liefst 80.000 toeschouwers de tweede finalewedstrijd met 1-0 had gewonnen waren strafschoppen nood zakelijk omdat de Egyptenaren thuis hetzelfde resultaat hadden bereikt. Nacional won de reeks strafschoppen met 4-2. Dagobert Dang had in de 54e minuut het doelpunt gemaakt. BOCHOLT - Bundesligaclub Bo- russia Dortmund heeft zondag in een vriendschappelijk duel tegen ama teurvereniging Bocholt gelijk gespeeld met 1-1. De telerstelling over dit resultaat bleef bij trainer Erich Ribbeek echter beperkt, omdat hij de terugkeer kon vieren van zijn Ro- meense spelbepaler 'Marcel Raduca- nu, die lang geblesseerd was, speelde 75 minuten en maakte een goede in druk. BAD NEUENAHR - Europees kam pioen zaalhockey heren West- Duitsland heeft dit weekeinde over tuigend een achtlandentoernooi in Bad Neuenahr gewonnen. In de finale wonnen de Westduitsers met 14-3 van Engeland. Bij de rust was de stand 6- 1. In de halve finales was polen met 2- 16 ten onder gegaan tegen de West duitsers en had Engeland ternauwer nood met 6-5 van Oostenrijk gewon nen. De Oostenrijkers, die met 10-5 Polen versloegen, eindigde als derde. rtorrriow ZIERIKZEE - In de zesde ronde, 'van de competitie dammen in de hoofdklas se Zeeland speelde het tiental van Zierikzee een goede thuiswedstrijd tegen de tot dan toe enigszins verrassende koploper Aagtekerke. De bezoekers leid den met negen punten uit vijf wedstrijden, terwijl er pas drie totaliseerde uit hetzelfde aantal ontmoetingen. Tegen Aagtekerke speelde Zierikzee een re gelmatige wedstrijd, een kampioen waardig. Het team van Cor Boot werd het vorige seizoen Zeeuws kampioen, maar kwam dit seizoen erg moeilijk uit de startblokken, zodat prolongatie van de titel inmiddels wel vergeten kan wor den. Door de 12-8 zege op Aagtekerke is het tiental evenwel iets verder van de laatste plaatsen verwijderd. BURGH-HAAMSTEDE - In sporthal Krayestein werd zaterdagavond door de zaalvoetbalvereniging Krayestein het oudejaarzaalvoetbaltoernooi geor ganiseerd. Aan het toernooi werd deelgenomen door tien teams welke in twee poules waren ingedeeld. Winnaar van het toernooi werd het team van Jonker dat in de finalewedstrijd met 2-0 de baas bleef over een team dat was samen gesteld uit spelers van het reserveelftal van Zierikzee, winnaar van het vorige jaar. Het team van Jonker had zich hier voor overtuigend de sterkste getoond in poule A. De vier in de poule te spe len wedstrijden zette het Haamsteed- se team in winst om. Gestart werd met een overigens benauwde 1-0 over winning op de reserves van Kraye- tein. De ontmoeting tegen Knippie (de ploeg Janse) leverde een ruime 3-0 overwinning op waarna Stellendam zich met 2-1 gewonnen moest geven. De laatste wedstrijd in de poule, te gen Zaalhuis, leverde ten slotte een nipte 1-0 overwinning op voor de ploeg van Jonker. Tegenvallend In poule B deed het team van Zie rikzee hetzelfde als Jonker, door ook al de vier te spelen wedstrijden in een overwinning om te zetten. Zierikzee begon aan het toernooi met een 3-2 overwinning op het team van Krayestein, waarna vervolgens Cargonet met 2-0 het onderspit moest delven. Met dezelfde cijfers werd hierna het op deze avond toch wel wat tegenvallende team van Orilla geklopt, waarna ten slotte het tref fen met De Westhoek een 3-1 zege voor de Zierikzceënaars opleverde. Dc finale tussen Jonker en Zierik zee gaf een aantrekkelijke strijd te zien waarin de vrij jeugdige ploeg van Jonker zowel in verdedigend als in aanvallend opzicht uitstekend voor de dag kwam. Zelf slaagde het erin de Zierikzeese aanvallers weinig kans te geven om zich doel rijpe kan sen te scheppen, terwijl het dc Zierik zeese verdediging tweemaal wist te verschalken. De organisatoren kon den aan het slot met voldoening een terugblik werpen op een uitstekend geslaagd toernooi waarin de sportivi teit bij de deelnemers de boventoon voerde, waardoor de scheidsrechters het beslist niet moeilijk hadden om alles in goede banen te leiden. Prijsuitreiking De prijsuitreiking werd verricht door de voorzitter van Krayestein Theo Janse die voor hij hiertoe over ging woorden van dank richtte tot al len die een bijdrage hadden geleverd om het geheel zo voortreffelijk te doen slagen. De uitslagen, poule A: Knippie- Stcllcndam 0-2; Jonker-Krayestein II 1-0; Zaaihuis-Steliendam 1-1; Knip- pie-Jonker 0-3; Krayestein II-Zaal- huis 1-3; Stellendam-Jonker 1-2; Knippie-Krayestein II 0-0; Jon ker-Zaalhuis 1-0; Krayestein II- Stellcndam 4-1; Knippie-Zaalhuis 0-1. Jonker Zaalhuis Krayestein II Stellendam Knippie 4 4 0 0 7-1 8 4 2 115-35 4 112 5-53 4 112 5-73 4 0 1 3 0-6 1 Poule B: Wcsthock-Orilla 3-0; Krayestein-Zicrikzcc II 2-3; Cargo- nct-Wcsthoek 1-1; Orilla-Krayestein 2-1; Zierikzee II-Cargonct 2-0; Wcst- hock-Krayestcin 1-0; Orilla-Zierik- zce II 0-2; Krayestcin-Cargonet 2-0; Zierikzee Il-Wcsthock 3-1; Orilla- Cargonct 2-3. Zierikzee II 4 4 0 0 10-3 8 Do Westhoek 4 2 11 6-4 5 Cargonet 4 112 4-7 3 Krayestein 4 1 0 3 5-6 2 Orilla 4 10 3 4-1) 2 Finale: Jonkcr-Zicrikzee II 2-0. 3e en 4c plaats: De Wcsthoek-Zaalhuis 1-0 Rinus van de Wielen bracht de eer ste van de avond op zijn naam door winnend toe te slaan met een dam- combinatie tegen R Bosselaar. John Honig moest genoegen nemen met re mise tegen D. Bosselaar, ondanks schijfwinst in het middenspel. Cees van de Velde verloor zijn duel in het eindspel tegen S. Blaas, toen hij ern stig mis greep door tivee schijven weg te geven. Hierdoor was de tus senstand 3-3. Sjaak Douw boekte een gelijkwaardige remise tegen F. Blaas en Jos de Wild won van M. Provoost in de tijdnoodfase, toen zijn opponent een damzet niet opmerkte. Positiezet Cor Boot speelde in zijn partij te- BRUINISSE - Martin van Driel is de nieuwe snelschaakkampioen van de Bruse schaakvereniging TOG. Hij schreef het kerst-snelschaaktoernooi op zijn naam na een avond schaken, waarbij accuraat zetten en snelheid van handelen beslissend waren. Hoe wel hij in een rechtstreekse confron tatie van de vijfvoudige kampioen Jan de Korte verloor, kon deze toch geen bedreiging voor hem vormen. Dc Korte, in dc huishoudelijke com petitie ook al niet zo goed op dreef, kwam niet verder dan een zesde plaats. Na zijn nederlaag tegen De Korte hoefde Martin van Driel nog slechts een remise toe te staan aan J. Hagens van SOF uit Oude Tonge. Alle overige partijen won'Van Driel en hij werd zo verdiend snolschaakkampioen 1984. Per wedstrijd mocht iedere speler vijf minuten zuivere speeltijd ver bruiken. Na afloop van deze geringe speeltijd viel onherroepelijk de vlag. De uitslag was als volgt: 1. M. van Driel 11,5 pnt.; 2. J. de Jonge 10 pnt.; 3. A. van de Berge 10 pnt.; 4. J. W. dé Jonge 9 pnt.; 5. A. Douw 9 pnt.; 6. J, de Korte 8 pnt.; 7. J. Hagens 7.5 pnt.; 8. M. MuIIer6pnt.; 9. R. Bal 6 pnt 10. K. van do Bos 4 pnt.; 11. A. Kik 3 pnt.; 12. L. Houkamp 3 pnt.; 13. A. van Klinken 3 pnt 14. J. Rerich 1 pnt. Dc wedstrijdleiding was in handen van Chr. van do Berge. Voorzitter Reu rich betrok ook Corrie van de Berge nadrukkelijk bij het gebeuren. Zij is altijd toegewijd bij de wedstrij den aanwezig. Een boeket bloemen was haar dool voor bewezen diensten. 6 4 1 1 78-42 9 6 4 1 1 76-44 9 6 4 1 1 72-48 9 6 4 1 1 67-53 9 6 3 0 3 62-58 6 6 2 1 3 60-60 5 6 2 1 3 51-69 5 5 2 0 3 47-53 4 1 0 5 49-71 2 5 0 0 5 18-82 0 Het team ..Dombo" dat winnaar werd bij de eerste en tweede klussers. ZIERIKZEE - De Zierikzeese korfbalvereniging All Ready organiseerde voor de zevende keer een speldag voor de schooljeugd. Ongeveer 180 kinderen van de eerste tot en met vijfde klas van de Zierikzeese lagere scholen hadden gehoor gegeven aan de uitnodiging van de organiserende vereniging. Door de commissie, die zich met de taak had belast de organisatie op zich te nemen was alles weer tot in de puntjes verzorgd. Voordat met het spelprogramma werd begonnen werden de kinderen in achttien ploegjes ondergebracht. In ie dere ploeg werden kinderen van verschillende scholen ondergebracht. Voor ieder team, dat onder de naam van een popgroep speelde, was een leider be schikbaar, die gedurende de loop van de dag het team begeleidde. Om het geheel voor de jeugd zo aan trekkelijk mogelijk te maken was er een spelcircuit, waarin zij zich via de diverse spelletjes naar hartelust kon den uitleven en waaraan dan ook naar hartelust werd deelgenomen. Daarnaast werden er door de samen gestelde ploegen ook korfbal wedstrijdjes gespeeld, waarin door de jeugd met volle overgave voor de overwinning werd gestreden. De aan moedigingen van de ouders vanaf de tribune onderstreepten een en ander. Drie poules De organiserende commissie deel de de achttien teams in in drie pou les, een poule voor eerste en tweede klassers en twee poules voor derde, vierde en vijfde klassers. Winnaar bij de eerste en tweede klassers werd het team, dat speelde onder de naam 'Dombo'. Dit team verzamelde uit de vijf wedstrijden negen punten. Op de tweede plaats eindigde het team met de naam 'Tbrn' met zeven punten en derde het team 'Mickey' met zes punten. In de twee andere poules werd door de teams eerst een kruisfinale afge werkt. Hierin won 'Wham' met 4-0 van 'Babe' en 'U 2' klopte 'BZN' met 5-0. In de finale won 'U 2' met 2-0 van 'Wham'. Winnaar van het spelcircuit werd bij de jongens Denny Pante- koek, die in totaal 29 punten vergaar de, terwijl bij de meisjes Daniëlle Ju- melet en Marciëlle van der Sluis met beiden 26 punten de eerste plaats be zetten. Voor de schooljeugd was er ook nog een tekenwedstrijd georga niseerd. Uitslagen Bij de jeugd van zes, zeven en acht jaar was er een eerste prijs voor Ste fan Vrijdag en een tweede prijs voor Ruben Maas. Bij de jeugd van negen, tien en elf jaar ging de eerste prijs naar Wilfred Hilleman en de tweede prijs naar Petra Koopman. Aan het slot van deze weer uitste kend geslaagde dag, waarvoor de or ganiserende vereniging van diverse zijden complimenten in ontvangst mocht nemen, richtte de waarne mend voorzitter Rinus Kloet woor den van dank aan ieder die had mee gewerkt om de dag te doen slagen. Met name de jeugdcommissie, het Rode Kruis en de scheidsrechters kregen een dankwoord gericht een hun adres. Ria van Vendeloo ver richtte de prijsuitreiking nadat zij de organiserende vereniging lovende woorden had toegesproken. De leden van de winnende teams en de indivi duele prijswinnaars kregen allen een doos met fruit overhandigd. gen J. Engel vaart een foutieve posi tiezet en kon hierna verlies niet meer voorkomen. De tussenstand was toen 6-6 en een blik op de andere borden maakte duidelijk, dat Zierikzee de volle winst wel binnen zou halen. Clubkampioen J. Smalheer won via een overmachtseindspel van J. Maranus en A. Flik weert had tegen M. de Smit hetzelfde moeten doen, maar hij liet de partij nog remise lo pen. Chris van de Wielen behaalde een degelijke remise tegen A. Pro voost en in de slotpartij boekte Jaap Huigens een gemakkelijke overwin ning op A. Willemse. Al met al een 12-8 zege, die vooraf niet verwacht was, daar Zierikzee ook deze keer niet in de sterkste opstelling kon verschijnen. De vol gende wedstrijd is op 4 januari, an dermaal een thuiswedstrijd en op nieuw tegen een sterke tegenstander. Het eerste team van 's-Gravenpolder is duidelijk favoriet voor de titel, on danks het feit, dat ook dit team reeds drie punten liet liggen. Dat is ook het geval met Lammerenburg, Aagteker ke en BDV, hetgeen aangeeft dat het een bijzonder spannende competitie is met veel gelijkwaardige tegenstan dei's. Nu Zierikzee de goede draai weer heeft gevonden, kan dit tiental in de afloop een flinke vinger in de pap hebben, zonder zelf nog in aan merking te komen voor het kampi oenschap. De gedetailleerde uitslagen waren als volgt: J. de Wild- M. Provoost 2-0 J. M. Honig- D. Bosselaar 1-1 S. Douw-F. Blaas 1-1 C. L. Boot- J. Engelvaart 0-2 C. v.d. Wielen- A. Provoost 1-1 J. L. Smalheer- J. Maranus 2-0 M. v.d. Wielen- P. Bosselaar 2-0 J, Huigens-A. Willemse 2-0 A. J. Flikweert-M. C. de Smit 1-1 C. v.d. Velde-S. Blaas 0-2 Dc stand in de hoofdklasse is nu als volgt: Lammerenburg 's-Gravenp. I Aagtekerke BDV 's-Gravenp. II Zierikzee Tholcn Goes II Souburg 's-Gravenp.. III KEULEN - De Nederlander Erwin Ummcls bezet met zijn Belgische partner Daniël dc Bic na de derde dag van dc amateurzesdaagse van Keulen de tweede plaats met 32 pun ten Het team ,,U 2" pakte de titel bij de derde, vierde en vijfde klassers. Ronald Timmerman winnaar van kerstwedstrijd HSV Oosterschelde ZIERIKZEE - Aan dc zeedijk bij dc Plompetoren werd de vijfde competi tiewedstrijd van de Zierikzeese hen- gclsportvcrcniging Oosterschelde af gewerkt. Deze wedstrijd kreeg tevens de benaming kerstwedstrijd. Ronald Timmerman werd met een vangst van achttien vissen inct een totaal gewicht van 1591 gram win naar met secretaris Constand van Schelven als goede tweede met 1425 gram. De vis toonde zich tijdens deze wed strijd redelijk bijtlustig, getuige de bijna zestien kilo vis die dc 48 deelne mers op het droge konden brengen. Dit was evenveel als tijdens de eerste wedstrijd aan de Grcvelingcndam. De verscheidenheid aan vis was ook erg groot. Sommige deelnemers vin gen zelfs zeven soorten vis. Er werd onder andere schar, bot, schol, steen bolk, wijting, meun, puitaal, zeedon- derpad en een ondermaats gulletje gevangen. Over het algemeen werd op de eerste helft van het parcours het beste gevangen, zodat hier ook de meeste prijzen, bestaande uit fraaie kerstpakotten vielen. Ronald Timmerman werd met zijn achttien vissen winnaar, vóór secre taris Van Schelven en penning meester Vorloo, die zelfs een bot van 795 gram binnenhaalde. Dc uitslag luidde in zijn geheel: 1. R. Timmer man 1591 pnt.; 2. C. H. van Schelven 1425 pnt.; 3. L. Verloo 1180 pnt 4. M. P. J. Ravia 1147 pnt.; 5. A. J. Schiette- kattc 845 pnt.; 6 W. Mecrdink 795 pnt.; 7. E. W. Smit 715 pnt.; 8. André Verloo (eerste junlo:en S den Boer ieder 700 pnt.; 10. R. Ravia 605 pnt.; II. A. J. Vrocgop 475 pnt.; 12. J. C. Kristalijn 470 pnt.; 13. C. J. Schot 445 pnt.; 14. W. C. A. Dekker 340 pnt.; 15. C. Seijbel 335 pnt. Door deze uitslag slaagde M. P. J. Ravia erin om de eerste plaats in het algemeen klassement over te nemen van C. Seijbel. Aangezien ook dc ovc rige hooggeplaatsten goed vingen, belooft het tweede gedeelte van de competitie, dat begin maart start, on gemeen spannend te worden, voorna melijk omdat de onderlinge verschil len nog vrij gering zijn. Na vijf wedstrijden is de stand; 1. M. P. J. Ravia 3282 pnt.; 2. C. Seijbel 2916 pnt.; 3. R. Timmerman 2861 pnt.; 4. E. W. Smit 2760 pnt.; 5. R. Ravia 2599 pnt.; 6. C. H. van Schelven 2296 pnt.; 7. W. Mecrdink 1898 pnt.; 8. S. den Boer 1690 pnt.; 9. L. Verloo 1516 pnt.; 10. C. J. Schot 1430 pnt. Dc eer ste junior is op hot ogenblik Andró Verloo, die met 1150 punten in het al gemeen klassement de dertiende plaats inneemt. NEW YORK - Het Amerikaanse tijdschrift Time heeft Peter V. Ueber roth uitgeroepen tot man van het jaar. Dat is zondag in New York be kend gemaakt, Ueberroth (47) stond in het middelpunt van de belangstel ling als voorzitter van het organisa tiecomité van de succesvolle Olympi sche Spelen in Los Angeles. SANTO DOMINGO Dc Neder landse zeczeilcr Dirk Nauta is met zijn schip Innovator in de categorie Monohulls als derde geëindigd in de Ruta Del Discrubrimiento (ontdek kingsroute). Nauta kwam zaterdag avond aan in Santa Domingo, 27 da gen. 6 uur en 4 minuten na dc start op 2 december in het Spaanse Bcnalma den a Costa.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6