NIEUWSBODE Delta Sport clubkampioenschap cross bij de heren opnieuw voor sterklopende Simon Blom Toren Boys wordt overtuigend winnaar van tweede toernooi om wisselbeker ZW De Steeg Vrijwilligers bouw kantine sportpark in 't zonnetje gezet Pupillen weer actief EVERTSE SPORTPRIJZEN Programma zaalvoetbal Zierikzee Oefenduels voetbal Opnieuw ingebroken in kantine Den Hoge Blok Toernooi damesvoetbal in Zierikzeese sporthal ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 31 december 1984 Nr. 23652 5 Bijna halve minuut voorsprong op Kees Verkerke ZIERIKZEE - Er is nog steeds niet veel veranderd in de verhoudingen binnen de atletiekvereniging Delta Sport, wanneer het om crossen gaat. Traditioneel werd op de laatste zaterdag van het jaar het clubkampioenschap af gewerkt in de omgeving van Schuddebeurs. Bij de heren behaalde de opnieuw sterklopende Simon Blom de titel binnen, op bijna een halve minuut gevolgd door rivaal Kees Verkerke. Verrassend was de derde plaats van Brouwenaar Dorus Breidenbach. Hij had slechts een mi nimale achterstand op Verkerke. Bij de heren veteranen realiseerde Cor Muller als winnaar een puike tijd over de zeven kilometer. Kloet, Piet Verscliure, Gerard van de Wiel en Anthon de Bruyn sloten de rij bij de veteranen. Bij de heren wer den de plaatsen zeven tot en met twaalf respectievelijk ingenomen door Wim Schot, Jaap van Laere, Cor de Jonge, Peter van de Berg, Joop Lo- dewijk en Hans Smits. De damestitel werd binnengehaald door de weer eens optredende Joke van de Kassteele, die de 2800 meter aflegde in 11.19 minuten. Spannend ging het eraan toe bij de meisjes-A. Drie deelneemsters gaven elkaar bij zonder weinig toe, maar uiteindelijk werd Frederike van Veeren winnares in 12.48 minuten. Margreet den Boer moest vier seconden toegeven en zij werd op vijf seconden gevolgd door Carianne Berrevoets, de ex-turnster, die haar geluk nu beproeft in de atle- tieksport. Marjolein Kort werd hier vierde. Bij de A-jongens werd Sven Bakx afgetekend winnaar, hij had voor de 4900 meter 15.23 minuten no dig. Paul de Bruyn moest anderhalve minuten inleveren ten opzichte van de winnaar. Bij de B-jongens werd Robert Bouwens winnaar. De buiten mededinging meelopende Olympus- atleet realiseerde een prima tijd over de 2800 meter: 9.04 minuten. Delta Sport-atleet Simon Blom blijkt nog steeds in blakende vorm. In Schuddebeurs werd hij clubkam pioen cross Simon Blom had voor de zeven ki lometer als enige minder dan twintig minuten nodig. Hij finishte na 19 mi nuten en 46 seconden. Kees Verkerke verspeelde 25 seconden op de win naar, die eerder al de Mosselloop in het domeinengebied van Westen- schouwen op zijn naam bracht en die tussendoor ook nog in het huwelijk trad met Jannie Krijger. Dorus Brei denbach, die zich in korte tijd heeft opgeworpen als een heuse opponent voor de beide gevestigde lopers hoef de slechts dertig seconden prijs te ge ven. Ook Martien Moermond deed nog goed mee en eindigde op 49 se conden als vierde. Veteranen De rest van de deelnemers moest aanzienlijk meer tijd prijsgeven. Hans van Elzelingen klasseerde zich als vijfde, maar hij verspeelde op Martien Moermond bijna een volle minuut. Johan van de Hoek eindigde als zesde op ruim twee minuten van winnaar Simon Blom. Verrassend was de bijzonder sterke tijd van veteranenwinnaar Cor Mul ler. Wanneer hij bij de heren geklas seerd zou zijn, zou hij met zijn tijd van 21.39 minuten op een uitstekende zesde plaats beslag gelegd hebben, direct achter Hans van Elzelingen, die acht seconden minder verbruik te. Cor Duinhouwer en Ad Bouwens werden de volgende veteranen, maar zij moesten gevoelig toegeven op Muller. Krijn de Oude pakte de vier de plaats in 23.59 minuten. Jan Jeugdtitels Ook bij de jeugd vanaf de aller jongste categorie werd om de crossti- Advertentïe tels gestreden. De B- en C-pupiilen legden 700 meter af. Bij de B-pupillen jongens werd Roeland Bielefelt kam pioen en Joske Klompe pakte de titel bij de B-pupillen meisje. Bij de C- pupillen meisjes werd Leonie Klom pe kampioene. Bij de meisjes A-pupillen, die 1400 meter liepen, werd Charlotte Witten berg kampioene voor Petra Jonker en bij de jongens A-pupillen pakten Stefan Syswerda en Oby Kikstra ti tels bij de eerste en tweede jaars ca tegorie. Ook de D-junioren liepen 1400 meter. Ralph Koper werd win naar bij de jongens, terwijl Ascha Kikstra bij de meisjes won. Janine van de Hoek, Annemieke Klompe, Janthe Hoekstra en Anouk Verschu- re bezetten hier de volgende plaat sen. Bij de C-junioren werd Suzan Bergsma kampioene bij de meisjes met Edith Gerards als tweede en bij de jongens pakte Serge Verschure de eerste positie met Danny Duinhou wer en Richard Bevelander als twee de en derde. Bij de B-meisjes tenslot te bleef Jeska Doeswijk Nini Schot voor. BÜRGH-HAAMSTEDE - Door de regio-commissie Schouwen- Duiveland werd in sporthal Kray- estein in Burgh-Haamstede een zaal voetbalprogramma afgewerkt voor D-pupillen. De plaatselijke organisa tie was dit keer in handen van de jeugdcommissie van de VV Zie- rikzee. De uitslagen waren als volgt: WIK- Bruse Boys II 1-1; Mevo-Zierikzee III 0-0; WIK-Mevo 0-1; Bruse Boys II- Zierikzee III 0-1; Zierikzee III-WIK 0- 0; Bruse Boys II-Mevo 1-0; Renesse- Zierikzee 0-0; Duiveland-DFS 0-4; Renesse-Duiveland 5-0; Zierikzee- DFS 0-0; DFS-Renesse 2-1; Zierikzee- Duiveland 5-2. Wenst u een 1 gezond en sportief VVV .•.1985 y \M/* y. ($1 di SLOESTRAAT 24 - ZIERIKZEE 01110-3979 ZIERIKZEE - In sporthal Onder dak in Zierikzee wordt op woensdag 2 januari de zaalvoetbalcompetitie van het rayon Schouwen-Duiveland vervolgd met een zestal wedstrijden. In de eerste klas gaat kampioen Sporthuis Zierikzee proberen zich te revancheren voor de nederlaag tegen The Country Club. Om tien over half acht fungeert Toren Boys mogelijk als gewillig slachtoffer. Om zeven uur wordt een wedstrijd gespeeld, die belangrijk is voor de bezetting van de degradatieplaatsen. Bij makelaardij en De Steeg zullen el kaar niet veel ontlopen. In de tweede klas geldt hetzelfde voor Die Gouwe en Dreischor, die elkaar vanaf tien over half tien ontmoeten. Hekkeslui- ter ZZ '72 zal in de ontmoeting met de reserves van Skol Boys alle zeilen bij moeten zetten om een positief resul taat te bereiken. Dit duel begint om tien voor half elf. In de derde klas komt Van der Ven binnen de lijnen te gen het tweede team van Brogum om j tien voor half negen en om negen uur spelen de reserves van Zeelandia en Stella Boys tegen elkaar. OLDENZAAL - FC Twente heeft zondag in Oldenzaal een vriend schappelijke wedstrijd tegen Quick '20 met 9-3 gewonnen. De doelpunten kwamen op naam van Carbo (5), Bleuming (3) en Sanchez Torres. Voor de amateurs scoorden Segerink, Meenderink en Roord. Het duel, dat onder leiding stond van de Almelose scheidsrechter Hondebrink, werd bij gewoond door 1000 toeschouwers. ZIERIKZEE - Door een aantal voetbalverenigingen uit onze regio werden er zaterdag nog oefen wedstrijden gespeeld. Op het sport park Onder de Molen speelde Brou wershaven tegen de reserves van Heinkenszand, uitkomende in de re serve le klas van de afdeling Zee land, een tegenstander welke nog in de plaats was gevonden voor SSV die nog had afgezegd. De ontmoeting eindigde in een 1-0 overwinning voor de Brouwenaren, een verdiende over winning daar de thuisclub het beste van het spel had. Ook in deze oefen wedstrijd bleek Brouwershaven nog de grootste moeite te hebben met het benutten van de kansen welke men zich weet te scheppen. Met wat meer produktiviteit in de aanvalslinie had de overwinning zeker met duidelij ker cijfers tot uitdrukking kunnen worden gebracht. Pas na een half uur spelen in de tweede helft, nadat een serie doelrijpe kansen om zeep wa ren geholpen, slaagde Sjaak van der Weele erin de enige en beslissende treffer te scoren. Te Scharendijke liet ook Hans- weertse Boys het afweten. Hiervoor in de plaats speelde ZSC tegen het re serveteam van Bruse Boys, welke ontmoeting na een aantrekkelijke en sportieve strijd in een 2-1 overwin ning voor het team uit Scharendijke eindigde. Uit een voorzet van Rien van den Hoek kopte Jaap de Jonge in de 20e minuut naar een 1-0 voor sprong. Willem Weber zorgde er hier na, ook met een kopbal, voor dat de thee met gelijke stand (1-1) kon wor den genuttigd. Tien minuten voor tijd viel de beslissende treffer toen de doorgebroken René Flohil in het strafschopgebied onderuit werd ge haald, waarna hij zelf de strafschop benutte (2-1). ;.v 9: MEVO ging op bezoek bij de derde klasser Kapelle welke ontmoeting door het Zierikzeese team met 2-1 werd verloren. In de eerste helft nam Kapelle door Peter de Waard en Hem- my van der Sluis een 2-0 voorsprong. Na de rust wist Dick Lunenburg met een kopbal de achterstand tot 2-1 te reduceren voor MEVO. Hoewel de be zoekers hierna nog alles in het werk stelden om de stand nog in evenwicht te brengen slaagde Kapelle erin de winst in eigenhuis te houden. Daar het terrein te Bruinisse niet bespeelbaar bleek te zijn speelde Bruse Boys zaterdagmiddag uit tegen de afdelings eerste klasser Kruinin- gen. Zonder dat de Boys nu bepaald de sterren van de hemel speelden slaagden zij erin de ontmoeting in een 4-2 overwinning om te zetten. Het derde team van Bruse Boys ging op bezoek bij de reserves van ZSC welke ontmoeting in een 6-0 overwinning voor het team uit Bruinisse eindigde. ZIERIKZEE - In de Zierikzeese sporthal Onderdak is het zaalvoetbalteam van Toren Boys winnaar geworden van het tweede toernooi om de grote wis selbeker van 'Bar de Steeg' uit Zierikzee. Toren Boys werd door de overwin ning de opvolger van de organiserende vereniging, die het nu niet verder bracht dan de vijfde plaats van zes teams. Op het laatste ogenblik moest de ploeg van Skol Boys verstek laten gaan, waardoor wedstrijdleider Leo 't Mannetje het programma om moest gooien. De zes ploegen speelden nog wel een halve competitie, maar de wedstrijden duurden nu in plaats van een kwartier twintig minuten. Toren Boys behaalde uit de vijf wedstrijden negen punten. De wisselbeker werd na afloop uitgereikt door De Steeg-eigenaar Jo han Meerdink, terwijl Leo 't Mannetje de overige prijzen voor zijn rekening nam. Spelmoment uit de wedstrijd tussen De Steeg en Petit Boys, die heide niet in aanmerking zouden komen voorde toernooizege. Die was wegyeleyd mm r To ren Boys Toren Boys trad in sporthal Onder dak enigszins versterkt aan met Wim Overweel als extra kracht. Hierdoor werd de ploeg schier onklopbaar. In de openingswedstrijd ontfutselden de Bruse Petit Boys de latere toer- nooiwinnaars het enige punt via een doelpuntloos gelijkspel. Hierna had Tbren Boys nog weinig problemen om de resterende tegenstanders op een nederlaag te tracteren. De organise rende vereniging De Steeg werd het eerste slachtoffer via een 5-1 neder laag en met dezelfde cijfers moest Dreischor eraan geloven, 't Visslop verloor met 4-0 en in de slotronde moest Stella Boys met 0-3 zijn meer dere erkennen in de toernooiwinnaar. Speciale prijs Tbren Boys vergaarde een totale produktie van zeventien treffers en doelman Johan Overweel, die als gelegenheids-doelverdediger fun geerde hoefde slechts twee keer een inzet uit het doel te halen. Hij werd daarmee veruit de minst gepasseerde doelman, hetgeen hem een speciale prijs opleverde. De organiserende vereniging De Steeg kon dit keer geen stempel drukken op het eigen toernooi. Het team won slechts een wedstrijd en speelde twee keer gelijk, terwijl evenzoveel keer een nederlaag geïn casseerd moest worden. De Steeg won verrassend van het enigszins te genvallende team van Petit Boys, dat uitkwam met louter Bruse Boys- veldspelers (0-2). gelijke spelen wer den behaald tegen Stella Boys (2-2) en Dreischor (3-3), hetgeen voor de ZIERIKZEE - Het bestuur van voetbalvereniging Zierikzee zette vrijdag avond de vrijwilligers, die hielpen bij de totstandkoming van de kantine op sportpark 'Den Hogen Blok' in het zonnetje. Voorzitter Jan Hagesteijn prees zonder enige uitzondering de inzet, die door een groot aantal leden aan de dag werd gelegd. Dit ondanks de pessimistische geluiden, waarbij werd gesugge reerd, dat er vandaag de dag geen mensen meer bereid zouden zijn om zich voor een dergelijke klus in te zetten. „Het bewijs Is hier overtuigend gele verd, dat er nog wel degelijk mensen zijn met een flinke portie clubliefde", stelde Hagesteijn. „De niet onbelangrijke bijdrage, die werd geleverd heeft ertoe bijgedragen, dat er een gebouw is verrezen, dat iedere toets van de cri- tiek kan doorstaan en waar de vereniging trots op kan zijn. Het geheel ziet er keurig tot in de puntjes verzorgd uit". Sjaan Snij der s-Wiltenburg was er helemaal verbouwereerd van, dat 1 ter Jan Hagesteijn haar zo nadrukkelijk in de bloemetjes zette. De nieuwe kantine is in oppervlak te iets groter dan de kantine, waar over de voetbalvereniging op Ban- nink beschikte. De bestuurskamer is daarentegen iets kleiner. Verder is er een betegelde keuken en een toilet- tengroep, waaronder ook een invali dentoilet. Het ontwerp van het ge bouw is van architectenbureau Zeelenberg uit Ouddorp en hoofdaan nemer was Roggeband BV uit Zierik zee. Als onderaannemers traden op J. de Regt (electriciteit), Hanse Sirjans- land (dakbedekking en sanitair), Deurloo Schuddebeurs (verwar ming), Deurloo Zierikzee (woningin richting), Van Dam horeca-service Middelburg (meubilair), Van Dijke Zierikzee (bestrating), Verboom- Hagesteijn (schilderwerk) en Stroo- snijder Zierikzee (geluid en tv). Luchtfoto Namens de medewerkers bood Ton van de Velde een luchtfoto in kleur van de stad Zierikzee aan, terwijl er nog lampen voor de bestuurskamer tegemoet kunnen worden gezien. Voorzitter Hagesteijn maakte van de gelegenheid gebruik om mevrouw Sjaan Snijders-Wiltenburg te bedan ken voor de bijdrage, die zij in vele jaren aan de vereniging heeft gele verd. Zij ontving altijd de gasten in de bestuurskamer op het oude sport park Bannink, maar stopt hiermee nu de vereniging verkast. Als blijk van erkentelijkheid ontving zij een bloemstuk en een nieuwe braadpan gevuld met heerlijke moten paling, die haar volgens Hagesteijn wel zou smaken. De medewerkers en hun dames konden zich hierna te goed doen aan een overheerlijk koud buffet, dat werd aangeboden door K. Hogerhei- de en dat vakkundig was bereid door M. Hogerheide. Het buffet werd ge- completeerd met door J. Hatzmann geschonken wijn. De aanwezigen lie ten zich een en ander bijzonder sma ken, zodat de schenkers heel wat eer hadden van het werk dat zij leverden. Na het nuttigen van de maaltijd bleef het gezelschap nog geruime tijd bij een en werd er nog uitvoerig nage kaart over de wederwaardigheden bij de realisatie van het complex. ploeg uit Dreischor het enige winst punt betekende in het hele toernooi. Naast de 5-1 nederlaag tegen Toren Boys verloor De Steeg ook van 't Visslop in de laatste ronde (1-4). De ploeg van coach Willem van de Velde legde hiermee beslag op de tweede plaats, terwijl De Steeg in een keer naar de vijfde plaats zakte. 't Visslop onderstreepte de goede vorm in de zaalvoetbalcompetitie in de tweede klas door drie keer win nend uit een duel te komen. Drei schor werd met 2-1 geklopt en eerste klasser Stella Boys verloor met 0-1. De 4-1 zege op De Steeg was uiteinde lijk toereikend voor de tweede posi tie in de eindklassering. Tégen Toren Boys werd met 4-0 verloren, terwijl ook het duel tegen Petit Boys verlo ren ging: 2-1. De ploegen van Petit Boys en Stella Boys behaalden na vijf wedstrijden niet alleen hetzelfde aantal punten, maar ook precies het zelfde doelsaldo, waardoor het onder linge duel de doorslag moest geven om uit te maken welke ploeg de derde en welke de vierde plaats bezette. Stella Boys won dit treffen met 3-0, waardoor de roodwitten de derde po sitie binnenhaalden. Alle uitslagen op een rijtje: Toren Boys-Petit Boys 0-0; De Steeg-Stella Boys 2-2; 't Visslop- Dreischor 2-1; Petit Boys-De Steeg 0-2; Stella Boys-t Visslop 0-1; Toren Boys-De Steeg 5-1; Petit Boys-Stella Boys 0-3; Dreischor-Toren Boys 1-5; Petit Boys-'t Visslop 2-1; De Steeg- Dreischor 3-3; Tbren Boys-t Visslop 4-0; Petit Boys-Dreischor 5-1; Stella Boys-Tbren Boys 0-3; De Steeg-'t Visslop 1-4; Stella Boys-Dreischor 2-1. Tbren Boys 't Visslop Stella Boys Petit Boys De Steeg Dreischor De medewerkers aan de realisatie van de kantine op Den Hogen Blok" lie ten zich het koude buffet goed smaken. ai om de wissel- 5 4 1 0 17- 2 9 5 3 0 2 8-86 5 2 1 2 7-75 •5 2 1 2 7-7 5 5 1 2 2 9-14 4 5 0 1 4 7-17 1 ZIERIKZEE - In de nacht van zon dag op maandag is opnieuw ccn in braak gepleegd in de kantine van v.v. Zierikzee op het sportpark Den Hoge Blok te Zierikzee. De onverlaten verschaften zich toe gang tot het pand door het forceren van een ruit en de toegangsdeur. Desgevraagd deelde beheerder C. van Beveren mee dat een eerste, ruwe inventarisatie aan het licht bracht dat er een aanzienlijke partij sigaret ten, koffie en frisdranken zijn ont vreemd. Omdat het onderzoek van de technische recherche nog in volle gang was. kon hij geen verdere bij zonderheden geven over de geleden schade. ZIERIKZEE - De afdeling Zeeland van de KNVB organiseert op maan dag 5 januari een zaalvoetbaltoer nooi voor dames in dc Zierikzeese sporthal Onderdak. Aan dit toernooi nemen tien teams deel, die verdeeld zijn in twee poules van vijf. In poule E treden de ploegen aan van Zierikzee. SKNWK, Brouwersha ven, GDW A en Colijnsplaatse Boys. Poule F wordt gevormd door WIK, Dreischor. Kloctinge B, GDW B en Bevelanders. In poule E wordt gespeeld van negen tot een uur. ter- Wijl de wedstrijden in poule F zich afspelen tussen een en vijf uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 5