Tegenstellingen groter in zaak Bruse sporthal Gelukkig Nieuwjaar Zwaar gewonden bij aanrijding Deurloo Intermeubel r i DE ZIERIKZEESCHE COURANT Lampionoptocht en verbranding kerstbomen in Poortambacht Nieuw Geloogd grenen te zien bij WA> ffih PÊ 81 Lr ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Recreatie en toerisme Terugblik Goede vorm Rammelend De recreatie en het toerisme in Zeeland heb- Wat ervaar je als je dertig jaar middenin de Delia Sport-atleet Simon Blom verkeert nog Een rammelende hoofdmacht van korfbalvere- ben nog volop ontwikkelingskansen, volgens middenstand hebt gezeten en er dan uitstapt? steeds in blakende vorm. Tijdens de clubkam- niging All Ready werd op alle fronten afge- Een terugblik(Pag. 3). pioenschappen cross bleef hij als enige onder troefd door de Sliedrechtse koploper Merwede de twintig minuten over 7 kilometer. (Pag. 5). in een competitieduel. (Pag. 6). het provinciaal beleidsplan. (Pag. 2). MAANDAG 31 DECEMBER 1984 141ste jaargang: Nr. 23652 lpS'3/lf WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Voor hem, die zeker is van zichzelve, bestaat de beste diplomatie in openhartigheid. Comtesse Diane Algemeen Belang-raadslid W. F. M. Vonk stuurt open brief BRUINISSE - Het gemeenteraadslid W. F. M. Vonk van de partij Algemeen Belang in de gemeente Bruinisse heeft de gemeente een open brief gestuurd inzake de con troverse tussen hem en wethouder H. Schot over de voor genomen bouw van een sporthal. In de brief, waarmee deze controverse nog eens wordt toegespitst, gaat Vonk in op de reactie van wethouder Schot op de algemene be schouwingen van AB tijdens de behandeling van de be groting 1985. Zoals gemeld heeft de heer Vonk grote vraagtekens gezet bij het func tioneren van de wethouder als wet houder van sportzaken; om die reden heeft AB het vertrouwen in de wet houder opgezegd en stapte Vonk, uit de sportcommissie van Bruinisse. Tijdens de begrotingsbehandeling reageerde de wethouder op het gestel de in de algemene beschouwing van AB en weerlegde daarbij het hem ten laste gelegde. Dat was de reden voor de heer Vonk om in de pen te klimmen en een open brief te sturen, waarin hij nogmaals uitgebreid op deze zaak ingaat. De heer Vonk stelt in zijn brief dat zowel de kritiek van raadsvoorzitter T. C. Hekman als het weerwoord van de heer Schot gericht waren op de wijze van presenteren van de sport hal-affaire en op de persoon van de heer Vonk. „De inhoud van de alge mene beschouwingen kwam daarbij niet aan de orde. Met name het weer woord van de heer Schot was gericht op het belachelijk maken van de pre sentatie, maar vooral van de per soon. Dat is begrijpelijk, en doet mij ook niet zoveel, maar ik stoor mij aan het feit dat de inhoud van mijn betoog niet is weerlegd, en dus dat wij gelijk hebben, en aan het feit dat de heer Schot in zijn antwoord een aantal onjuistheden en onwaarheden heeft vermeld." In zijn open brief zegt de heer Vonk de verplichting te voelen tegenover zijn fractie, de kiezers van vooral Al gemeen Belang, maar vooral tegen over de andere raadsleden, uitleg te moeten geven van het feit dat er niet zomaar een beschuldiging is geuit ten opzichte van de wethouder. Verslechtering" Vervolgens behandelt de heer Vonk in zijn brief, aan de hand van een elf tal feiten en/of gebeurtenisse in de afgelopen tijd, de reden waarom de conclusie is getrokken dat de samen werking met de wethouder op het ge bied van de sporthal tot niets leidt. „Aangezien op dit punt, ondanks her haalde pogingen tot samenwerking, in besloten kring van college, raad en sportadviescommissie geen enkele verbetering, maar eerder verslechte ring te bespeuren was, hebben wij dit in onze algemene beschouwingen naar voren gebracht." Triest Vonk noemt het in zijn brief een trieste zaak dat niemand op de kern van de zaak wil ingaan. ,,Het is voor ons des te triester, maar wel zeer te kenend, dat iedereen nu ach en wee roept over de presentatie, maar niet op de kern van de zaak wil ingaan." ,,Het is blijkbaar in Bruinisse niet geoorloofd om op een wat scherpe(re) manier kritiek uit te spreken. Er wordt onmiddellijk zeer emotioneel gereageerd met termen als pamflet, vlugschrift en zelfs smaad op het ge zin. Voor mij is dit een voorbeeld van zakelijke kritiek, waaruit wij con clusies hebben getrokken." Aan het eind van zijn brief nodigt de heer Vonk het college, en met; na me de wethouder, uit om op boven staande punten te reageren. Geen commentaar Wethouder H. Schot geeft desge vraagd geen enkel commentaar op de open brief en het daarin gestelde. „Wanneer de zaak binnen het ge meentebestuur op het daartoe geëi gende tijdstip aan de orde komt, dan is dat het tijdstip om er iets over te zeggen." Inhaalmanoeuvre bij Dreischor DREISCHOR - Een foutieve in haalmanoeuvre leidde er zondag toe dat drie inzittenden van een perso nenauto zware verwondingen oplie pen. Bestuurder J. D. (21) uit Oosterland zat met zijn broer en zwager in de auto en reed over de Nieuweweg in de richting van Dreischor. D. haalde een andere auto in, kwam daardoor links in de berm terecht, schoot daar weer uit en kwam tot stilstand in de sloot aan de rechterzijde van de weg. D. en zijn zwager T. G. (30) uit Vuren wer den overgebracht naar het Zweedse Rode Kruis ziekenhuis en broer M. D. (18) uit Oosterland werd met een ge- Naar Zee. naar Zee liel oog gelieerd! Al wal er groots was in 'l Verleden Al wal gij groots hoopt ran liel Heden. Zij daar geleerd, vereerd, verweerd. flryv broken rug in het Dijkzigtziekenhuis opgenomen. Thkelbedrijf Ista heeft de totaal vernielde wagen weggeta- keld. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZIERIKZEE - Vrijdagavond 4 ja nuari begint om half zeven een lam pionoptocht in Poortambacht. Een uurtje later, nadat met begeleiding van het vrolijke Ensemble Alteklein een rondgang door de wijk is ge maakt, begint dan het grote werk: het verbranden van kerstbomen. Het bestuur van de Stichting Be langengroep Poortambacht, de orga nisator, heeft een aardige manier ge vonden om de twee evenementen samen te voegen: bij het inleveren van een kerstboom wordt een lampi on uitgereikt. Dat gebeurt op het veldje achter de Mastgatstraat waar ook 's zomers het huttendorp wordt gebouwd. Op die zelfde plaats start en eindigt de lam pionoptocht en wordt tevens het vreugdevuur in de kerstbomen gesto ken. Politie en brandweer houden daarbij een oogje in het zeil. Nieuw bestuur De Stichting Poortambacht heeft in het afgelopen jaar een nieuw bestuur gekregen, dat de „buurtvereniging" het enigszins kwijnende bestaan weer nieuw leven wil inblazen. Het eerste streven blijft echter nog steeds het krijgen van een vast onderkomen in de wijk, waardoor een trefpunt voor de bewoners kan ontstaan. Dan zullen ook activiteiten, aldus meldt bestuurslid Johan van Koeveringe, beter van de grond kunnen komen. Ook de tweejaarlijkse kleding- beurs, waarvoor de grote belangstel ling overeind bleef, gaat weer door. In de krokus- en herfstvakantie wordt dus opnieuw tweede handskleding verkocht in de christelijke kleuter school De Speeldoos. Daarnaast is het nieuwe bestuur hevig van plan veel meer activiteiten te gaan ont plooien. Advertentie Verwachting tot dinsdagavond: Regen en sneeuw Veel bewolking en enige tijd regen of sneeuw; minimumtemperatuur om het vriespunt; middagtemperatuur ongeveer 4 graden; noordwesten wind; vrij krachtig, aan de kust af en toe hard. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 4 jan.: Woensdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 40% Min.temp.: -4 graden Middagtemp.: 2 graden Windkracht: noordoost 4 Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 30% Min.temp.: -4 graden Middagtemp.: 2 graden Windkracht: noord 3 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 40% Min.temp.: -2 graden Middagtemp.: 2 graden Windkracht: n.west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 1 jan. Zon op 8.48, onder 16.36 Maan op 13.11, onder 2.43 2 jan. Zon op 8.48, onder 16.38 Maan op 13.27, onder 3.55 3 jan. Zon op 8.48, onder 16.40 Maan op 13.47, onder 5.09 Volle Maan: 7 januari (2.16) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee 1 jan. 2 jan. 3 jan. Hoogwater Laagwater 10.18 23.06 4.09 16.44 11.19 - 5.09 17.36 0.02 12.16 6.07 18.26 Doodtij: 1 januari HET WEEROVERZICHT DE BILT - Op nieuwjaarsdag wordt veel bewolking verwacht en enige tijd regen of sneeuw. Er staat een vrij krachtige noordwesten wind. Aan de kust en op het IJsselmeer is de wind af en toe hard. De temperatuur daalt vannacht tot om het vriespunt en be reikt nieuwjaarsdag waarden rond de 4 graden. Het wisselvallige weer wordt veroorzaakt door een depres sie, die over de Noordzee naar het zuiden trekt en morgenmiddag boven noord-Duitsland wordt verwacht. De komende dagen trekt het lagedrukge bied langzaam verder zuidwaarts. De kans op een negen- of onweersbui blijft bestaan. In de nacht vriest het licht. Overdag stijgt de temperatuur een paar graden boven nul.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1