Hameeteman en Whopp perfecte dressuurproef af in tijdens indoorwedstrijd in B Eline Struyk met nieuwe pony Pascal naar overwinning in B-klasse dressuurwedstrijd NIEUWSBODE Korfbalploeg All Ready naar tweede plaats op kersttoernooi De Kapellen SKNWK B-junior en winnen zaalvoetbaltoernooi door beter nemen strafschoppen Oefenduels I ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 28 december 1984 Nr. 23651 9 CAPELLE AAN DE IJSSEL - Ter voorbereiding op de belangrijke wed strijd van aanstaande zaterdag in de competitie van de derde klas van het dis trictskorfbal tegen koploper Merwede trad de korfbalformatie van All Ready aan op het kersttoernooi van korfbalvereniging De Kapellen. De ploeg van coach Van Goudoever trad aan zonder de oudere spelers en speelde met een zo jong mogelijke ploeg ontspannen een viertal wedstrijden, die uiteindelijk de tweede plaats in het toernooi opleverden. Voor All Ready speelden Hans van Gastel, Jaco Stoutjesdijk, Gerda Kloet en Karin den Dekker in de aan val. In de verdediging kwam de Zie- rikzeese ploeg uit met Jaap van Gas tel, Arjan Hage, Lianne Kloet en beurtelings Anita den Dekker en An- nemarie van Goudoever. In de eerste wedstrijd werd Kwiek met 4-2 ge klopt via twee doelpunten van Karin den Dekker en treffers van Hans van Gastel en Arjan Hage. De tweede wedstrijd ging met ruim verschil ver loren tegen het sterke Hoogvliet: 2-6. Gerda Kloet redde met twee tref fers de Zierikzeese eer in dit duel. Hoogvliet zou ook de winnaar van het toernooi worden door alle vier wedstrijden winnend af te sluiten. Het derde duel ging tegen Sportief, dat tenauwemood aan de zegekar werd gebonden (2-1) met doelpunten van Jaco Stoutjesdijk en gastspeler Ron Brautigam. Hij deed alleen in deze wedstrijd mee in het roodzwarte tricot. In de laatste wedstrijd was de organiserende vereniging De Kapel len de tegenstander van AU Ready. Deze ontmoeting eindigde in een 5-5 gelijkspel, een uitslag waarmee All Ready net de tweede plaats pakte. De Zierikzeese produktie werd bij el kaar geschoten door Jaap van Gastel (twee keer), Jaco Stoutjesdijk, Lian ne Kloet en Hans van Gastel. In de re servepoule kwam AU Ready II niet verder dan de laatste plaats met twee punten via twee gelijke spelen. Good- old Piet de Ronde nam vier van de in totaal zes treffers voor zijn rekening. Leon Kloet en Jaap van Gastel com pleteerden de produktie. Zaterdagmiddag om tien voor half vier de belangrijke wedstrijd tegen Merwede. Ieder punt dat uit deze wedstrijd wordt gehaald, zal waar schijnlijk goud waard zijn met het oog op de toch wel dreigende degra datie op dit moment. Een pluspunt voor de Zierikzeese ploeg is, dat het team in eigen zaal aanzienlijk zelf verzekerder speelt dan in uit wedstrijden. Alle drie de punten, die de ploeg tot nu veroverde werden in sporthal Onderdak behaald: een overwinning op Fluks en een (te leurstellende) puntendeling tegen mede-hekkesluiter Voltreffers. All Ready speelt zaterdag met een gewij zigde opstelling ten opzichte van de voorgaande weken, maar de exacte samenstelling is nog niet bekend. Met hetzelfde euvel had ook Mari an Jumelet af te rekenen. Ook zij kreeg een startverbod opgelegd, maar voor haar gold dit alleen haar paard Simple, waarmee zij uitkwam voor de PPC Schouwen-Duiveland. Overigens wekt dit toch enige be vreemding. De Bruse amazone mocht wel met haar pony Romeo starten, omdat zij hiermee lid is van de LR en PC Bru, maar dit neemt niet weg, dat ook in dit geval geldt, dat zij in over treding was door lid te 2ijn van twee organisaties. Pas per 1 januari is offi cieel de overschrijvingsdatum van het lidmaatschap met het paard Sim ple van de RV Renesse naar de Bruse KNF-vereniging een feit. Marian Ju melet kreeg voor haar proef 115 pun ten op het startcoupon, waarmee zij vanzelfsprekend winnares werd als eenling in deze klasse. Jan Bal kwam met Olivier tot 111 punten en 108 punten waren er voor Bru-combinatie Jannie Geelhoed met Romance en Schouwse Ruiter Cees Struyk met Werner. De rij werd geslo ten door Karin Middelhoek met Sil via met 106 punten en Margreet Boot met Theresia met 102 punten. Bijzon der karig waren de juryleden Steen- dijk en De Feijter met de punten waarderingen in de M-klasse, maar daar was ook alle aanleiding toe. De vier combinaties leverden stuk voor stuk rommelige proeven af, waarin met name de afwerking ontbrak. ,,Het was wel te zien, dat de proeven op zich technisch worden beheerst, maar het dntbrak de combinaties aan de benodigde uitstraling en dat is op dit niveau toch wel noodzaak om een winstpunt af te dwingen", legde jurylid Cees Steendijk uit. Promotie De overwinning kwam uiteindelijk met 113 punten terecht bij Inge van de Berg met Sinclair. De RV Renesse- combinatie kreeg 113 punten op haar conto en dat leverde ondanks de zege weinig bevrediging op. De amazone jaagt reeds geruime tijd op promotie naar de Z-klasse, maar er ontbreken haar nog steeds twee winstpunten. Vaak zijn vooral de laatste winstpun ten een barrière waartegen bijzonder lang moet worden aangehikt. Met 111 punten veroverde Anita Timmerman met haar paard West minster de tweede plaats. Het bete kende voor de Zierikzeese het af scheid als lid van De Schouwse Ruiters. V^naf 1 januari komt zij in wedstrijdverband uit voor de LR en PC Westelijk Schouwen, waardoor deze vereniging er weer een waardige vertegenwoordigster bij heeft. Naast Westminster gooit Anita Timmer man binnen afzienbare tijd met Zo- hair een nieuwe troef in de strijd, ter- Peter Hameeteman komt pas sinds kort in actie met zijn van de hengst Gag xx afstammende Whopper, maar het heeft er alle schijn van, dat hij zich binnen de kortste tijd een plaats zal verwerven in een hogere dressuur- klasse. Na twee winstpunten binnen gehaald te hebben in de lichte B- proeven, noteerde hij nu in Bruinisse twee winstpunten in de zware proe ven via de 135 punten, die zijn start coupon vermeldden. Na het volgende winstpunt zijn Peter Hameeteman en Whopper reeds startgerechtigd in de L-klasse, maar ook dit niveau lijkt voor de combinatie slechts een gringe hindernis. Hameeteman had in zijn klasse slechts geringe tegenstand van de overige deelnemers. Met 110 pun ten kwam het rode rozet, behorend bij de tweede plaats bij Eline Spren- gelmeijer en Regentes van de LR en PC Bru. Anja op 't Hof en Olympic van De Schouwse Ruiters eindigde derde met 107 punten en met twee punten minder was de vierde plaats voor Stef Nelisse met zijn nieuwe paard Olof, die hem mogelijk dezelf de successen gaat brengen als de pony Pascal, die hij wegens het bereiken van de achttienjarige leeftijd niet meer mocht starten. Clubgenote Eli ne Struyk nam Pascal van hem over. Jeanet Kooman kwam met Unica niet verder dan 96 punten. Fraaie stijl In de L-dressuur startten zes LI- en drie L2-combinaties in handicap. De zege kwam met 126 punten terecht bij Corine Mackloet, evenals Peter Ha meeteman lid van de PPC Schouwen- Duiveland. Met haar tienjarige Kannonier-telg Patrice scoorde zij 126 punten, waarmee clubgenote Carla Groenewoud met Arcal naar de twee de plaats werd verwezen. Carla Groenewoud kwam met haar paard tot een totaal van 125 punten, waarbij de juryleden Steendijk en De Feijter vooral gecharmeerd wa ren van haar schitterende stijl. De pupille van instructeur Kees-Jan van de Graaf lijkt op korte termijn door te zullen stoten naar de M-dressuur, waarmee ook deze rubriek een waar dig vertegenwoordigster rijker zal zijn. Ook de derde plaats ging naar een NBVR-combinatie. Na een zestal weken gedwongen rust maakte Mara de Bel met Whisper een gedegen come-back, al zat er voor de amazone van de RV Renesse nog net geen winstpunt in. Steendijk en De Feij ter beloonden haar optreden met 116 punten. Westelijk Schouwcn-amazo- ne Ingeborg Jonker moest het dit keer met Courageux met aanzienlijk minder punten stellen dan twaalf da gen eerder in Renesse, toen zij 133 punten vergaarde. Dit keer bleef zij steken op 114 punten, voornamelijk omdat Courageux kort na het begin van haar proef schrok en niet goed meer in zijn ritme kwam. Zierikzee verrassend uit finale gehouden BRUINISSE - Peter Hameeteman is met zijn vierjari ge vosruin Whopper afgetekend uitblinker geworden van het jaarlijkse seizoen-afsluitende concours van de Lan delijke Rijvereniging en Ponyclub De Schouwse Ruiters, dat dit keer werd afgewerkt in manege De Korenzolder in Bruinisse. Hij incasseerde als enige van alle deelne mers, zowel bij de paarde- als pony-combinaties twee winstpunten voor een voortreffelijke proef. De juryle den Breure uit Fijnaart en Korteweg-Maris uit Klundert beloonden de tot in de puntjes verzorgde proef met 135 punten. Ook bij de L-combinaties deelde NBVR- vereniging PPC Schouwen-Duiveland de lakens uit. Co rine Mackloet met Patrice en Carla Groenewoud met Ar cal scoorden respectievelijk 126 en 125 punten, waarmee zowel het oranje als het rode rozet bij de Bruse vereni ging terechtkwamen. De M-dressuur leverde een zege op voor Inge van de Berg met Sinclair van Ruitervereniging Renesse en in de Z-dressuur werd Marian Jumelet als so liste vanzelfsprekend winnares. Peter Hameeteman werd met zijn paard Whopper topscorervan de dag tij dens het concours in Bruinisse. Hij noteerde 135 punten voor zijn B-proef. wijl zij gedurende de zomermaanden ook actief zal zijn in de mennecij. Te leurstellend waren de scores waar mee Antony Sanders met Present en Annemarie Padmos met Olivier hun proef bekroond zagen. Met name An nemarie Padmos lijkt de laatste we ken het ritme enigszins kwijt te zijn na haar prima opmars gedurende de tweede helft van het bijna besloten jaar. In de Z-klasse bleef uiteindelijk slechts een combinatie over. Sandra van Dijk moest afzien van haar de buut in deze klasse met haar pony Peter Pan wegens ziekte en Erica Butler kreeg met Ramesses een start verbod, omdat zij voor twee basisor ganisaties start. ZIERIKZEE - IJs en weder dienen de staan er voor morgen (zater dagsmiddag voor enige clubs uit de regio nog enige oefenwedstrijden op het programma. Zo speelt Bruse Boys in eigen omgeving tegen afde- lings eerste klasser Kruiningen (14.30). Op het sportpark Onder de Molen gaat Brouwershaven het opnemen te gen de afdelings eerste klaasser SSV uit Goes (14.30), terwijl ZSC te Scha- rendijke bezoek krijgt van de zondag tweede klasser Hansweertse Boys (14.30). De B-juniorenploeg van SKNWK, die toernooiwinnaar werd door het heter benutten van de strafschoppen na de gelijk geëindigde finale tegen Bruse Boys. De grootste verrassing van het toer nooi was wel de uitschakeling van het Zierikzeese team, dat in de veld- competitie uitkomt in de Zeeuwse hoofdklasse. Met 18 doelpunten bracht Zierikzee verreweg de meest gescoorde doelpunten op haar naam. Voor de uitschakeling zorgde het Nieuwerkerkse SKNWK, dat kans zag om Zierikzee met 2-1 te kloppen. Voor Zierikzee betekenen dit de enige doelpunten, welke het tegen zich zag gescoord. SKNWK dat voor de wed strijd tegen Zierikzee in de ontmoe ting tegen Brouwershaven nog een steekje had laten vallen (1-1), zette verder alle wedstrijden in winst om, waarmee het zich verzekerde van de eerste plaats. Concurrent In poule B stevende Bruse Boys, met drie overwinningen op rijregel recht op de eerste plaats af. Renesse scheen aanvankelijk nog de ernstig ste concurrent van de Boys te zijn. In de ontmoeting tegen Dreischor gingen de Renessenaren echter in de fout door in dit treffen met 3-2 aan het kortste eind te trekken. Wel wisten de duinbewoners hierna Bru se Boys nog wel met 1-0 te kloppen, maar toen waren de Boys al zeker van de eerste plaats in haar poule. Over het geheel genomen viel ook bij de B-junioren het spelpeil zeker niet mee. De organisatie was bij Jaap den Haan weer in goede handen en in een vlot tempo konden de wedstrijden worden afgewerkt. De uitslagen, poule A: Zierikzee III-Zierikzee 0-4; WIK-Brouwersha- ven 2-1; SKNWK-Ouwerkerk 3-1; Zie- rikzee-WIK 5-0; Ouwerkerk-Zierikzee III 5-1; Brouwershaven-SKNWK 1-1; WIK-Ouwerkerk 0-2; Zierikzee III-Brouwershaven 0-1; SKNWK- Zierikzee 2-1; Zierikzee II-WIK 2-0; Zierikzee-Ouwerkerk 4-0; WIK- SKNWK 0-1; Brouwershaven-Ouwer- kerk 3-4; Zierikzee III-SKNWK 0-1; Zierikzee-Brouwershaven 4-0. SKNWK 5 4 1 0 8- 3 9 Zierikzee 5 4 0 1 18- 2 8 Ouwerkerk 5 3 0 2 12-11 6 Brouwershaven 5 1 1 3 6-11 3 Zierikzee III 5 1 0 4 3-11 2 WIK 5 1 0 4 2-11 2 Poule B: Zierikzee II-Bruse Boys 0- 2; Dreischor-DFS 1-1; Renesse-Zierik- zee II 3-1; Bruse Boys-Dreischor 2-0; DFS-Renesse 1-1; Dreischor-Zierikzee II 0-3; Bruse Boys-DFS 2-0; Renesse- Dreischor 2-3; Zierikzee II-DFS 0-0; Bruse Boys-Renesse 0-1. Bruse Boys 4 3 0 1 6- Renesse 4 2 1 1 7- Zierikzee II 4 1 1 2 4- DFS 4 0 3 1 2- Dreischor 4 1 1 2 4- Finale: SKNWK-Bruse Boys 1-1 (SKNWK w.n.s.). ZIERIKZEE - De herenploeg van handbalvereniging Delta Sport speelt zondagmiddag 30 december om kwart voor twaalf een oefen wedstrijd tegen Saturnus '70 uit Rid derkerk, een ploeg die in competitie verband uitkomt in de derde divisie. Delta Sport bezet halverwege de competitie een goede middenmoot- positie in de tweede divisie. Advertentie Alle bindingen worden met speciale apparatuur getest Hanny van der Zande werd winna res met 125 punten in de M-dressuur, waarmee zij aantoonde, dat zij nog niet aan het plafond is van haar kun nen met haar pony Lucky Boy. De Zierikzeese amazone maakte het af gelopen jaar een opmerkelijk pro gressie door. Zij stapelde winstpunt op winstpunt, maar vooralsnog is de grens van haar prestatievermogen nog niet bereikt. Hanny van der Zan de en Lucky Boy telden een straat voorsprong op de overige M- combinaties, waarvan de tweede plaats werd behaald door Anouschka Lütgenau met Mr Ares van de RV Re nesse. Zij scoorde 119 punten. Patricia Bakker kwam met Annabel tot 113 punten en de rij werd gesloten door Edwin van der Graaf met Shannon en Manita Simonse met Layla met respectievelijk 105 en 104 punten. Een winstpunt In de L-klasse ging het oranje rozet naar Arianne Hanse met haar pony Liza van de organiserende vereni ging. Zij kwam als enige tot een winstpunt. De juryleden Breure en Korteweg-Maris waardeerden haar proef met 121 punten. Ook hier was er een fiks verschil met de overige deelnemers. Rianne Bolier kreeg met haar pony Rocco 115 punten en Jacco Fierens slaagde er met Springtime niet in om het laatste nog benodigde winstpunt in de L-klasse te behalen om promotie naar de M-categorie af te dwingen. Hij kreeg 113 punten op zijn startcou pon. Petra Remeeus scoorde met Pa trick 110 punten en Marjolein Pad mos kwam tot 109 punten met haar pony Fosco. In de B-klasse werden door de jury leden Breure en Korteweg-Maris twee winstpunten vergeven. Eline Struyk werd met haar pony Pascal verdiend winnares na een prima proef, die 125 punten waardig werd bevonden. Da nielle van der Graai noteerde als tweede een winstpunt met haar pony Ranov. De PPC Schouwen-Duive- land-combinatie oogstte 122 punten. Twee combinaties benaderden het winstpunt dicht. Corrie Krabbe kwam met Romanova tot 118 punten cn Petra van den Hoek scoorde met Alice 117 punten. Met respectievelijk 113. 111 en 106 punten sloten de com binaties Martine Hart met Elza, San dra Fierens met Rcsod en Vanessa Visser met Carolien de rij. ZIERIKZEE - Het B-junioren-team van het Nieuwerkerkse SKNWK is win naar geworden van het zaalvoetbaltoernooi dat door de afdeling Zeeland van de KNVB in de sporthal Onderdak te Zierikzee werd georganiseerd. SKNWK, winnaar van poule A, moest het in de finale opnemen tegen het team van Bruse Boys, de winnaar van poule B, een wedstrijd welke in een 1-1 puntenverdeling eindigde. Strafschoppen moesten hierna de beslissing bren gen. Nadat beide teams de eerste drie strafschoppen hadden benut moesten deze om en om worden genomen waarbij de eerste, welke een strafschop miste uit de boot viel. Nadat de eerste twee weer in een treffer waren omgezet zag Bruse Boys haar strafschop door de Nieuwerkerkse doelman gestopt, terwijl de Nieuwerkerkers zelf wisten te scoren. Hiermee was de beslissing gevallen. BRUINISSE - Tijdens de dressuurwedstrijden voor pony-combinaties in de Bruse manege De Korenzolder is Eline Struyk met haar nieuwe pony Pascal winnares geworden in de B-klasse. Zij scoorde met 125 punten een winstpunt. De L-dressuur werd gewonnen door Arianne Hanse met Liza. Ook zij noteer de een winstpunt met 121 punten. Ook in de M-dressuur slechts een winst punt. Met 125 punten eiste Hanny van der Zande de zege op. Èïine Struyk gaat met haar nieuwe pony Pascal al weer voortreffelijk. Met 125 punten werd zij winnares in de B-klasse en ook tijdens het springen streed zij fiks mee om de zege.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 9