NIEUWS OP WIELEN GHIA VIGNALE TSX-4 p o p c m Kerstkleurplaat leverde een groot aantal inzendingen op 3De Zewfoze Rabbelaar Activiteiten voor de jeugd bij Jong-Brogum Jeugdsoos Brogum ontvangt The Bintangs O R N E R Opus 7 komt in jeugdsoos Big S Burgh-Haamstede Luxueuzesportieve sedan met de veelzijdigheid van een stationwagon Een rank, aëro dynamisch proto type met een top snelheid van 200 km/h zal de be langrijkste at tractie zijn op de Ghia-stand van de komende Turijnse automobielten toonstelling (14 t/m 25 november). Het opvallende aan deze experi mentele auto is dat de ontwerper een luxueuze en sportieve vijf- deurs-sedan met vierwielaandrij- ving heft gecre- eerd die tevens beschikt over alle praktische ge bruiksmogelijk heden van een moderne station wagon. Deze nieuwste ont werpstudie van Ghia, die Ghia Vignale TSX-4 (Touring Sport Extra - vierwielaandrijving) wordt genoemd, is ge construeerd op de bo demplaat van een Ame rikaanse Ford Tempo sedan en wordt aange dreven door een dwars voorin gemonteerde 2,3 liter motor van 88 kW (120 pk). De wagen is uit gerust met een experi menteel, door Ford ont wikkeld wikkeld vierwielaan- drijfsysteem, een vijf- versnellingsbak en een onafhankelijke ophan ging van alle vier brede lichtmetalen wielen. Het luxueuze karakter wordt onderstreept door een air-conditioningssy- steem, en compact disc- speler in de stereoradio, een TV-toestel voor de achterpassagiers, alsme de een microcomputer waarvan het toetsen bord en het aflees- scherm zijn ingebouwd in een speciaal beveiligd en afsluitbaar kastje vóór de voorpassagier. De elegante, vloeiend gelijnde carrosserie van de Ghia Vignale TSX-4 heeft volkomen vlak in de sponning liggende ruiten en verzonken wa- terafvoergoten die in de portierafdichtrubbers aan de binnenzijde van de portieropeningen zijn ondergebracht. De wa gen is aërodynamisch ge perfectioneerd in Fords nieuwe windtunnel in Keulen en heeft in deze fase van ontwikkeling een luchtweerstandsco- efficiënt van 0,30. Vanaf de lage neus met integrale voorbumper en spoiler, radiateurlucht- inlaat en gestroomlijnde koplampen loopt de car rosserie in een vloeiende lijn naar de afgeronde achterzijde. De eendelige glazen achterklep is ver naar voren doorgetrok ken in het dakpaneel en scharniert boven de rug leuning van de achter bank, waardoor een uit stekende toegankelijk heid is gewaarborgd van de bagageruimte die bij naar voren geklapte ach terbank een inhoud heeft van 1,52 kubieke meter. Luxueus lederen interieur Het gehele interieur, met inbegrip van het dak, het dashboard en de portierpanelen, is be kleed met luxueus licht en donkergrijs leder met een contrasterende rode bies voor de stoelen en het dasboard. De bedie ningsknoppen en -scha kelaars voor de ruitewis- sers, richtingaanwijzers, snelheidsregelaar, alarmknipperlich ten, verlichting, verwar ming en air-conditioning zijn met een vingertop te bedienen, zonder dat de bestuurder zijn handen van het eenspakige stuurwiel hoeft te ver wijderen. Het ellipsvor mige instrumentenpa neel heeft gemakkelijk afleesbare analoge me ters voor oliedruk, olie- temperatuur, koelvloei- stoftemperatuur, brand stofniveau, snelheid en toerental. Het ontste kingscontact en de start motor worden bediend door een goed beveiligd, programmeerbaar code systeem met druktoet- sen dat in de middencon sole is orldergebracht, evenals de druktoetsen voor de elektrisch be diende portierruiten. Hoge prestaties Niettegenstaande het relatief lage motorver mogen, dat een optimale brandstofzuinigheid waarborgt, levert de Ghia Vignale TSX-4 uit stekende prestaties dankzij de gunstige aë rodynamica en de uitge breide toepassing van lichtgewicht materialen. ,,We hebben getracht een luxueuze en sportie ve gezinswagen te creë ren met alle functionele eigenschappen van een stationwagon", aldus Fi- lippo Sapino, directeur van de Ghia studio's. „Hoewel er geen concre te plannen bestaan om deze wagen in produktie te brengen, hopen we dat bepaalde elementen van het concept verder zullen worden ontwikkeld voor de toepassing in toekom stige Ford auto's". Afmetingen Grootste lengte:452,6 cm Grootste breedte: 171 cm^ Grootste hoogte: 134 cm Wielbasis: 254 cm In 1985 geen RAI Moterweekend Binnen de RAI Vereni ging is besloten het voor eind februari geplande RAI Motorweekend '85 op te schuiven. De huidi ge marktsituatie voor nieuwe motorfietsen, zo wel nationaal als inter nationaal, maakt het naar de mening van de exposanten thans min der gewenst een grote tentoonstelling te hou den. Zoals bekend, is mede door de invoering van de Bijzondere Ver bruiksbelasting op mo torfietsen de markt de afgelopen jaren terug gelopen. Bij de inschrijving voor het Motorweekend bleek dat veel impor teurs een zeer voorzichti ge houding aannamen ten aanzien van deelne ming en standgrootte. Hierdoor zou een aantal merken niet op het Mo torweekend te zien zijn en andere slechts met een deel van het pro gramma. De RAI is van mening dat het publiek een vol waardige expositie moet worden geboden en daar om is besloten het Mo torweekend in deze vorm geen doorgang te laten vinden. De kleurplaat van Marina van As uit Noordgouwe. ZIERIKZEE - In de kerstvakantie worden in jeugd soos Broguin een aantal activiteiten gehouden voor de jeugd. Voor de kinderen in de leeftijdsgroep van 0 tot 10 jaar is er op donderdagmiddag 3 januari van 14.00 tot 16.00 uur een knutselmiddag, met onder andere kleien, tekenen, schilderen enzovoorts. De organisatie is in handen van Jong-Brogum en de toegang is gratis. Ronald Beilsma uit Nieuwerkerk maakte dit pronkstuk. In de leeftijdsgroep tot acht jaar werd dat Se- bastiaan Raayen, Kok meeuwstraat 27 in Zie- rikzee. Sebastiaan is zeven jaar oud. In de leeftijdsgroep vanaf acht jaar gaat de prijs naar Arno Wan ders, Keetenstraat 39 in ZIERIKZEE - De kleurplaat, die we vorige week op deze plaats afdrukten, heeft de postbode erg veel werk bezorgd. Elke dag kwam er een groot aantal te keningen bij de redaktie binnen. Evenals dat het geval was bij de Sinterklaas kleurplaat van enige weken geleden, hebben we ook nu weer de grootste moeite gehad om de prijswinnaars uit te zoeken. Na heel veel heen en weer geschuif met de kleurplaten, na kijken en nog eens kijken, zijn we er uiteindelijk toch in geslaagd om twee prijswinnaars te bepalen. HoogerwerfMolenweg 2 te Bruinisse. Zij heeft net als de anderen, een prachtige plaat gemaakt maar viel helaas niet in de prijzen. Jammer, maar hopelijk de volgen de keer beter, zullen we maar denken. Ook de vierjarige Mari na van As uit Noordgou we, Donkereweg 42, stuurde een fraai kunst werk in, evenals Ronald Beilsma uit Nieuwer kerk, Fazantenlaan 14. Maar ook zij vielen net buiten de prijzen. Ibch is hun prestatie het vermelden waard. Zierikzee. Arno is 11 jaar oud. Sebastiaan en Arno krijgen hun boekenbon per post toegestuurd. Gefeliciteerd! Een bijzondere ver melding verdient de kleurplaat van Jannie Jannie Hoogerwerf uit Bruinisse weet overduidelijk ook wat kleuren is. ZIERIKZEE - In de Zierik- zeese jeugdsoos Brogum treedt vanavond - vrijdag 28 december - vanaf half tien de formatie The Bintangs op. In het voorprogramma treedt de rond Leendert Korenhoff ge formeerde groep Swingmen op. Alles bijeen dus weer een lekker avondje Brogum-live- muziek. In juni 1983 besluiten The Bintangs uit elkaar te gaan na ruim twintig jaar rhythm and blues van eigen bodem. Am per een half jaar later was het Frank Kraaijeveld duidelijk, dat hij in ieder geval door zou gaan met muziek. Hem werd een platencontract aangeboden door Polydor. Na opnamen te hebben ge maakt voor deze maatschappij, besluit Kraaijeveld toch weer te gaan werken met een band, om daarmee het club- en zalencircuit aan te doen. Compleet Na veel repetities met diverse muzi kanten, is de band compleet, klaar om op te treden. De naam voor de band is opnieuw The Bintangs, maar daarover zal niemand verbaasd staan, wetende dat Frank Kraaijeveld altijd de motor van de band is geweest. De nieuwe Bintangs is een band met een nieuw gezicht en met een nieuw ge luid. Frank Kraaijeveld himself ver tolkt de sologitaar en zorgt voor het me rendeel van de zangpartijen in The Bintangs. Frits van der Mey neemt ook een aantal zangstemmen voor zijn reke ning, maar hij bespeelt ook de saxofoon. Hans Oldenburg maakte naam in Bar relhouse en hij bleef bij zijn basgitaar. Burt van der Mey zat voorheen in Carls- berg en hij bediend het drumpeloton. Alfred van der Linden pleegt de band te voorzien van te gekke gitaarklanken. Alle vijf de leden van The Bintangs we ten drommels goed wat muziek maken is en dat zullen ze de luisteraars in jeugdsoos Brogum afdoende bewijzen. ■p .9 Voorafgaand aan The Bintangs staat een optreden gepland van Swingmen, een viermans formatie met als centraal middelpunt Leendert Korenhoff, twee entwintig jaar oud pas en ioch al een ve teraan in en om Haarlem. Lange tijd was Korenhoff een dorpsidioot waarover ie dereen sprak. Vroeger heette zijn bandje Vandattum. Het was een soort Holland se versie van The Undertones. Korenhoff zong met net zo'n tremolo als Feargal Sharkey zijn idiote teksten rondren nend als een leip in een soort trap pelzak. Verloren strijd Vandattum vocht voor een verloren strijd en Korenhoff werd vóór zijn vol wassenheid al zwaarlijvig. In april van dit jaar drong de waarheid tot hem door na een afschuwelijk concert. In datzelf de weekeinde maakte hij brokken in het verkeer. Leendert dronk geen druppel Korenhoff mat zich vanaf dat moment niet alleen een ascetisch leven aan, maar ook een nieuw bandje: Swingmen heet het, zodat in de naamgeving het streven al zo'n beetje verwoord is. Drummer Kees Brouwer en bassist Robin Gase maakten de transfer mee. Nieuw is gita rist Frank Akkerman, het heeft zweet, bloed en tranen gekost, maar Korenhoff denkt, dat ie zijn eigen raadseltje heeft opgelost. Hoe? Luister! Meer kun je toch niet voor hem doen. Vrijdagavond 28 de cember vanaf acht uur, gevolgd door een optreden van The Bintangs. De laatste dagen van het jaar heeft Brogum nog meer aantrekkelijke zaken. Op zaterdag 29 en zondag 30 december is er gewoon disco en in de nacht van 31 de cember op 1 jinuari (met oud en nieuw dus) is do Zierikzeese soos geopend van af half oen. Lr staan optredens op het programma van verschillende Schou- wen-Duivelandse bandjes, zoals onder andere Trio 1 Succes verzekerd, toch? Sozen- agenda Big „S", Burgh-Haamstede Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur met optreden van drive-in- discotheek Opus 7; zon dag van 14.30 tot 24.00 uur; maandag van 00.15 tot 04.00 uur. De Pul, Bruinisse Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 19.30 tot 24.00 uur; zon dag van 14.00 tot 17.30 uur. The Well, Noordwclle Zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur en zondag van 14.30 tot 17.30 uur. Brogum, Zierikzee Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur met optreden van The Bintangs en Swingmen in het voor programma; zaterdag van 20.00 tot 02.00 uur; zondag van 15.00 tot 18.00 uur; maandag va naf 00.30 uur. Trace, Scharendijkc Vrijdag van 20.00 tot 24.00 uur; zaterdag van 20.00 tot 24.00 uur met optreden van formatie Personnel; zondag van 14.30 tot 17.30 uur; woensdag van 19.00 tot 23.00 uur spellenavond. De Kcéle, Nieuwerkerk Vrijdag van 19.30 tot BURGH-HAAMSTEDE - Einde lijk is het zover. Op zaterdag 29 de cember krijgt jeugdsoos Big S in Burgh-Haamstede bezoek van een drive-in-discotheek. Het is voor de eerste keer, dat Big S zoiets derge lijks organiseert. Het is echter niet de eerste de beste drive-in-disco theek, die het Big S-bestuur laat aanrukken. Drive-in-discotheek Opus 7 staat namelijk bol van de ef fecten en de bezoekers worden dan ook regelmatig getracteerd op bui tengewone licht- en geluidseffecten. Aangezien jeugdsoos Big S niet bekend staat als 'disco-tent', is de komst van Opus 7 des te opmer kelijker. Omdat Opus 7 in Big S komt, zal ook de specifieke Big S-muziek - de hardrock, zegt men - niet worden vergeten. Opus 7 met zijn welbespraakte medewerkers en complete discoshow gaat van zaterdag 29 decem ber een historische dag maken in de Big S-story. De toegang tot dit gebeuren is voor iedereen gra tis, maar dat mag ondertussen bekend zijn ten op zichte van de vaste Big S-bezoeker.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 8