GVD elta Sport kreeg in 1984 zowel in orj janisatorij sch als sportief opzie ht fikse af lossing van de wacht Mark van de Riet en Simon Blom vallen op Carel van de Burg en Rita Hart pakken titel handboogschieten TTV Scaldina-team promoveert eenvoudig naar tweede klasse ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 28 decejuber_1884 Nr. 23651 _35 BROUWERSHAVEN - Op de bovenverdieping van het Brouwse Tonnenmagazijn streden leden van alle eilandelijke handboogschietverenigingen om de individuele en clubtitel van Schouwen- Duiveland. De strijd om de drietalbeker was bijzonder spannend, terwijl de individuele titels afgetekend bij Carel van de Burg en Rita Hart terecht kwamen. Bij de drietallen waren barrages nodig, omdat het Zodiac-trio Carel van de Burg, Joop Ribbens en Chris Sehoneman evenveel punten totaliseerde als Sjoerd Bergsma, Jan-Bert Eggink en Ron van de Hoek, die voor St. Jan uitkwamen. Beide teams scoorden 530 punten. Nadat de eerste barrage-serie andermaal geen uitsluitsel bracht, viel de tweede serie met een punt verschil in het voord'eel van Zodiac uit. Carel van de Burg van Zodiac veroverde de Slabbekoorn-trofee door met twintig pijlen een totaal van 187 punten te halen. Adrie Weltevreden van Artemis werd met 181 punten tweede, nadat hij een jaar eerder nog kampioen was. Carel van de Burg nam eerder ook al deel aan de nationale titelstrijd. Ook bij de dames kwam er een nieuwe kampioen. Rita Hart bleef met 175 punten titelverdedigster Marjolein van der Straten vier punten voor. ZIERIKZEE - Het eerste tafeltennisteam van Scaldina uit Zierikzee promoveerde op 19 november ongeslagen naar de tweede klasse van de afdeling Zeeland van de NTTB. in de slotwedstrijd, toen de titel al binnen was, maakte het drietal nog een slippertje door van Zand te verliezen. Met de promotie maakten Ton ten Hove, Cor Smalheer en Michel Holm de misser van de voorjaarscompetitie goed. Toen werd het kampioenschap en de promotie op een haar gemist. Nu was er voor de concurrentie evenwel geen eer te behalen en stevende het drietal zonder enige tegenstand van belang naar de titel. Ton ten Hove speelde een foutloze competitie en maakte zijn reputatie meer dan overtuigend waar door niet één partij gedurende de competitie te verliezen tot de titel binnen was. In de voorlaatste met 10-0 gewonnen wedstrijd tegen Big Smash leed Ten Hove overigens wel zijn tot dat moment eerste en enige gameverlies. Christianne Meijer was verantwoordelijk voor dit feit. In de slotwedstrijd tegen Zand moest Ten Hove zijn eerste partijverlies incasseren. Cor Smalheer en Michel Holm steunden hun eerste man afdoende om de titel binnen te halen. In de najaarscompetitie werden ook het eerste en derde jeugdteam van Scaldina kampioen. Bij de TTV Kerkwer- ve eiste het eerste jeugdtcam eveneens een titel op. Het eerste jeugdteam van Scaldina besloot de competitie met een 5-5 gelijkspel bij St. Aloy, maar toen was de titel door Hans Brandenbarg. Reitse van der Wekken, Ralph van Dijk en Ronald Lamport al lang en breed binnengehaald. Ook in de voorjaarscompetitie was dit eer ste Scaldina-team al kampioen geworden. Het derde jeugdteam van de Zierikzeese vereniging werd kampioen door met 3-7 te winnen bij Westerzicht. Dit team bestond uit Jorg Bleijenbergh, Jeremy van Dijk en Eelco Soeters. Het eerste jeugdteam van Kerkwerve werd ongeslagen kampioen. Willeke Huigens, Miranda Kristelijn en Martin Bij de Vaate wonnen zeven keer en speelden een keer gelijk. Tijdens de Zeeuwse tafcltenniskampioenschappen, die in Axel werden afgewerkt eisten Camiel Faber en Martijn Bruel titels voor zich op. Camiel Faber won bij de senioren door in de finale te winnen van Goese Polder-opponent Janse. In de halve finale had Faber gewonnen van René Boot, terwijl Gerrie Schanssema uit de finale werd gehouden door Janse. Martijn Bruel klopte bij de pupillen in de finale Edwin van Damme van St. Aloy en met Marinus-Jan Uil van Zand eiste hij ook de dubboltitel op. De Scaldina- dubbels Michel Holm/Hans Volkeri en Camiel Faber/Gerrie Schanssema werden verliezend finalist. ZIERIKZEE - Nadat de laatste maand van 1983 voornamelijk in het teken had gestaan van bestuurlijke onenigheden, hetgeen uiteindelijk een compleet nieuw bestuur onder leiding van Bruënaar Bert van de Velde tot gevolg had, werd 1984 voor de Zierikzeese gymnastiekvereniging Delta Sport zowel in sportief als organisatorisch opzicht een jaar van wisselingen. Zowel in organisatorisch als in sportief opzicht veranderde er veel bij de succesvolle vereni ging. Inmiddels staat een nieuw seizoen voor de deur en lijkt de vereniging er weer klaar voor om succes op succes te laten volgen. In organisatorisch opzicht kwam Ria Kosters (even) terug om vervolgens definitief opgevolgd te worden door de nieuwe hoofdtrainster Jossie van den Beemt uit Prinsenbeek, die met Ron de Waal uit Vlissingen nu de sportieve lakens uitdeelt. Op het sportieve vlak deelde topturnster Carianne Berrevoets kort na haar optreden tijdens de wereldkampioenschappen in Boedapest mee de turnsport de rug toe te keren, maar haar opvolgster staat al klaar. In Heerenveen werd Nynke Botterweg nationaal kampioene, maar Delta Sport heeft nog meer troeven achter de hand. De komende maanden zal een en ander moeten blijken. Als sportman of sportvrouw is het noodzaak om bijzonder sterk in de schoenen te staan, wanneer het er op aan komt een favorietenrol tijdens een nationaal kampioenschap waar te maken, zeker wanneer het hierbij gaat om een elfjarige sportvrouw. Zierikzeese Nynke Botterweg bewees tijdens de nationale turnkampioenschappen, die in het verre Heerenveen werden afgewerkt, dat zij die druk voortreffelijk aankan. Zij plaatste zich in die favorietenrol door in de drie selectiewedstrijden, die vooraf gingen aan de finale telkens als eer ste uit de bus te komen. Tijdens de finale bewees zij op niet mis te verstane wijze dat haar overwinningen tijdens de gym grand prix-toernooien bepaald geen uitschieters waren. Zij eiste in klasse II met overmacht de Nederlandse titel op en tijdens de toestelfinales een dag later was zij andermaal het flonkerendste sterretje van alle deelneemsters door drie van de vier gouden medailles voor zich op te eisen. Hiermee kreeg Delta Sport luttele dagen, nadat Carianne Berrevoets definitief afhaakte een nieuwe sterke troef, -die zich mettertijd zeker nog nadrukkelijker zal manifesteren. Carianne Berrevoets ontving in 1984 voor de tweede keer in successie de individuele sportbeker van Zierikzee voor haar enorme reeks van sportieve successen. Kort na dit zoveelste hoogtepunt in haar carrière kwam plotseling het bericht, dat de vijftienjarige turnster de actieve turnsport voor gezien hield. Een gebrek aan de juiste motivatie om nog het enorme aantal uren in de turnerij te stoppen zou het voornaamste - argument zijn geweest. Een andere, zeker niet onbelangrijke beweegreden, was de (té) lange termijnplanning van KNGV- hoofdtrainer Hans van Zetten. Na de voor haar zeker bevredigend verlopen wereldkampioenschappen in Boedapest zou het volgende grote evenement pas de wereldtitelstrijd in Nederland in 1986 zijn, waarna vervolgens het oog gericht zou worden op de olympische spelen van 1988 in Seoel. Van Zetten had besloten om niet naar de olympische spelen van Los Angeles te gaan, omdat hij naar zijn zeggen geen goede afvaardiging zou kunnen sturen. Een en ander was voor de Zierikzeese een van de aanleidingen om de turnsport de turnsport te laten en verder te trachten nog enige jaren te genieten van haar jeugd. Naast Nynke Botterweg en Carianne Berrevoets waren er in 1984 nog meer opvallende turnsters bij Delta Sport. Edith Gerards en Sandra de Keyzer kregen een uitnodiging voor Jong Oranje en tijdens regionale wedstrijden eisten Delta Sport-leden diverse eerste plaatsen op. De drie zussen Astrid, Monique en Erna van der Spek, Hennie Kloet, Irene Buys, Edith Gerards, Wendy van de Velde en Sandra de Keyzer drukten nadrukkelijk een stempel op nagenoeg alle wedstrijden in Zeeland en West-Brabant en het lijkt vrijwel zeker, dat daar in het komende seizoen weinig verandering in zal komen, al is er provinciaal wel wat meer tegenstand te verwachten nu het Tbrneuzense EMM overstapte van het KNCGV naar het KNGV. De Zeeuwsvlaamse vereniging was in de christelijke bond even superieur als dat Delta Sport pleegde te zijn in de KNGV-gelederen. Op 2 januari 1984 kwam Ria Kosters onverwacht weer terug als trainster bij Delta Sport, maar haar aanwezigheid was dit keer van korte duur. Na verhuizing naar Vlaardingen werden privé- activiteiten té belangrijk, waardoor de Delta Sport-beslommeringen haar te veel werden. Jossie van den Beemt werd aangezocht om haar op te volgen en sinds enkele maanden is ze naast Ron de Waal hoofdtrainster. En passant leverde haar komst Delta Sport nog de nodige verbreding op in de selectiegroep. Helen Derksen, Vera van den Beemt, Veronique Dijkzeul, Monique Raaymakers en Mireille Lemaire vergrootten de selectiegroep tot veertien turnsters. Met nationaal kampioene Nynke Botterweg maakt Mireille Lemaire deel uit van de nationale B- trainingsgroep in Rotterdam en de Jong Oranje-trainingsgroep op Papendal. Behalve de vijf Brabantse meisjes en Nynke Botterweg wordt de selectie gevormd door Monique en Astrid van der Spek, Irene Buys, Sandra de Keyzer, Edith Gerards, Mirjam van Tiggelhoven, Wendy van de Velde en Francis Klink. De voorselectiegroep met turnstertjes van zes tot en met tien jaar bestaat uit Linda en Monique Slootmaker, Rilana Bolier, Ernani den Boer, Cindy Buys, Diana Kenters, Nelleke Stins, Carola van de Have, Wendy Goedegebuure en Thnja Gerards. Voor de nationale C-selectie werden Linda Slootmaker, Ernani den Boer en Cindy Buys opgegeven, zodat Delta Sport ook in de toekomst landelijk nog aan de weg zal timmeren. ZIERIKZEE - Het atletiekjaar 1984 is ontegenzeggelijk in Delta Sport-kringen het jaar van Mark van de Riet geworden. De C-junior manifesteerde zich op diverse plaatsen met opvallende prestaties. Daarnaast was ook de come-back van Simon Blom opmerkelijk. Bijna aan het eind van het jaar won hij voor de tweede keer in zijn loopbaan de Mosselloop, nadat hij het jaar was binnengestapt'met de gevreesde Ziekte van Pfeiffer onder de leden. De keerzijde van de sportieve medaille was het noodgedwongen vrijwel zekere definitieve afhaken van Jacolies van Gastel, de meest veelzijdige atlete die Schouwen-Duiveland en mogelijk zelfs heel Zeeland ooit voortbracht. Een hardnekkige blessure, waarschijnlijk veroorzaakt door het veelvuldige beoefenen van het hordenlopen, maakte een voortijdig einde aan een carrière, die uit leek te draaien op een loopbaan zonder weerga. Het seizoen begon voor atletiekvereniging Delta Sport al goed tijdens de Zeeuwse indoorkampioenschappen in de Goese veilinghal. Maar liefst zes provinciale titels kwamen in Zierikzees bezit. Bij de C-jongens begon Mark van de Riet aan een lange reeks successen door kampioen te worden op de 100 meter. Anita van der Zande won het kogelstoten bij de dames en dat deed Cora den Boer bij het hoogspringen. Zus Margreet den Boer deed hetzelfde bij de A-meisjes en twee titels waren er voor A- pupillc Annemieko Klompe. Behalve bij het hoogspringen was zij ook de regelmatigste op de driekamp. Amper een week later was Mark van de Riet andermaal goed voor een opmerkelijke prestatie. Tijdens internationale indoorwedstrijden in Dortmund nestelde hij zich met een sprong over 5.84 meter op kop van de natio nale seizocnranglijst. Chris Hoek deed het tijdens dezelfde wedstrij den eveneens goed door een nieuw Zeeuws record te laten noteren op de 60 meter horden. Voor Mark van de Riet betekenden de wedstrijden in Dortmund de generale voor de nationale indoorkampioenschappen in Zuidlaren, waar hij terdege met de bel zou rammelen via de oogst van drie medailles. Van de Riet nam aan drie onderdelen deel en incasseerde in alle gevallen een medaille. In twee van de drie gevallen moest hij zich tevreden stellen met zilver, omdat hij aanliep tegen Cor Samuels van de AV Zaanland. Op de 60 meter gingen beiden voor het oog exact gelijk door de finish, maar na het bekijken van de finishfoto werd Samuels als eerste genoteerd. Beiden kregen 7,6 seconde achter hun naam. Bij het verspringen overbrugde Mark van de Riet bij de tweede van de drie pogingen 5.79 meter, hetgeen hem goud leek te gaan opleveren, totdat Cor Samuels andermaal het feestje kwam bederven door vier centimeter verder te springen. Op de 60 meter horden behaalde Van de Riet in 9,1 seconde een derde plaats. Het betekende wel een nieuw clubrecord. Tijdens indoorwedstrijden in Dortmund in maart véstigde Jan Konijnenburg een nieuw Zeeuws record op de 1000 meter. John Teuthof kwam een fractie tekort om zijn juist verspeelde record terug te pakken. Tijdens de openingswedstrijd van het baanseizoen op sportpark Bannink bleken de Delta Sporters voortreffelijk te hebben overwinterd en bleek met name de krachttraining van trainster Esther Goedhart zijn vruchten te hebben afgeworpen. Opmerkelijke prestaties leverden sprinter Robert Begcmann, werpster Annemieke Goedhart, hoogspringer John van Aart, sprinter Erik Jansen, hoogspringer Paul de Bruyn en natuurlijk alleskunner Mark van de Riet. Tijdens de districtskampioenschappen voor A- en B-junioren behaalden Delta Sport-atleten drie medailles. Annemieke Goedhart behaalde met een nieuw persoonlijk record van 10.45 meter een zilveren medaille en brons was er voor Jan Konijnenburg op de 1500 meter en voor Chris Hoek op de 110 meter horden. Op 26 juni manifesteerde lange afstandsloper Simon Blom zich weer voor het eerst na een fikse periode met de Ziekte van Pfeiffer onder de leden te hebben gezeten. Tijdens de 20 kilometer wegwedstrijd in Vlissingen noteerde hij een nieuw clubrecord van 1.07,11 uur. In Zierikzee werden de Zeeuwse kampioenschappen meerkamp bij de C- en D-junioren afgewerkt. In beide gevallen kwam de titel in het bezit van een Delta Sporter. Bij de C-junioren, waar toch een bijzonder sterk deelnemersveld aan de start was, won - bijna vanzelfsprekend - Mark van de Riet. Hij behaalde daarmee reeds zijn achtste Zeeuwse titel, ondanks het feit, dat hij slechts vijftien lentes telt. Bij de D- junioren kwam de titel terecht bij% twaalfjarige Robert van der Vegt. Hij behaalde binnen een jaar zijn vijfde Zeeuwse titel en hij lijkt in de voetsporen te treden van Mark van de Riet. Op de atletiekbaan in Goes werden enige onderdelen van de Zeeuwse kampioenschappen afgewerkt. Delta Sport oogstte hier twee titels. Robert Begcmann veroverde de titel op de 200 meter en Jan Konijnenburg was de beste op de 800 meter, beiden bij de A- junioren. Peter Hameeteman van Zeeland Sport werd winnaar van de zevende Singelloop door de binnenstad van Zierikzee. Simon Blom klasseerde zich als zesde na geruime tijd mee in de kopgroep te hebben gezeten. In de Aquadelta-loop was er weer geen maat op de klasse van Blom. Met grote voorsprong bleef hij de concurrentie voor. Het tweede gedeelte van de Zeeuwse kampioenschappen werden op de kunststofbaan van Vlissingen afgewerkt. Dit keer waren er vijf titels weggelegd voor Delta Sporters. Bart van Haeringen werd kampioen bij het hoog- en verspringen. Annemieke Goedhart pakte de titel bij het verspringen en de seniores Marja Visser en Anita van der Zande werden kampioen op respectievelijk het hoogspringen en het kogelstoten. Op 17 november boekte Simon Blom zijn grootste sportieve succes van 1984. Hij veroverde de eerste plaats in de zeventiende editie van de Mosselloop, precies vijf jaar nadat hij voor de eerste keer deze cross door het fraaie domeinengebied op zijn naam schreef.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 35