oen 1983/i984 leverde enige en hogerop geen vu egen Hippisch gebeuren in 1984 naar meer niveau getild I "1 en Brouuersfmêej middenmoters, Ouwerkerk. staart ploeg tl zierikzeesche nieuwsbode Vrijdag 28 december 1984 •Nr. 2Ji51 «SXMMti auwttfm ;.0 1 HU BS liSPi ÜH - W••- BH op;gepro f «flb> Sm* 33 ZIERIKZEE - Het staat buiten kijf, dat het Schouwen-Duivelandse hippische gebeuren in 1984 naar meer niveau werd getild. De zes verenigingen kregen er diverse M- en Z-combinaties bij en voor het eerst in de historie werd een vereniging kampioen van Zeeland. Tot dit opmerkelijke succes kwam de pony afdeling van de dit jaar 45 jaar bestaande Schouwse Ruiters, die onder leiding stond van instructeur Jan Bevelander, een succes wat hem prompt een nat pak opleverde, zoals de traditie dat wil. Opvallend was het grote aantal nieuwe Z-combinaties. De eerste die aan de lijst mocht worden toegevoegd was Catherine Butler met haar pony Taufan op 12 februari in Renesse, de laatste Sandra van Dijk met haar pony Peter Pan op zondag 16 december in Zuid-Beijerland, overigens beide in de dressuur. Tussen deze twee combinaties in slaagden evenwel nog enkele combinaties meer om zover te komen. Catherine Butler promoveerde met haar pony Thufan naar de Z- klasse tijdens een selectiewedstrijd voor het NPC-winterbokaal- gebeuren. Zij volgde daarmee haar zus Erica, die in de tweede helft van 1983 promoveerde met haar pony Roef. In hetzelfde weekeinde boekte Marian Jumelet met haar pony Romeo een goede zege in de M-klasse tijdens een KNF-wedstrijd in Bruinisse. Een door Westelijk Schouwen in Renesse georganiseerde dressuurwedstrijd leverde opmerkelijke resultaten op voor Hanny van der Zande met Lucky Boy en Eline Struyk met Prim. De twee Schouwse Ruiters scoorden in de L-dressuur respectievelijk 138 en 132 punten. Eind februari werden in manege De Korenzolder in Bruinisse de finales om de NPC-winterbokalen afgewerkt. Ruitervereniging Renesse was daarbij bijzonder succesvol: In de klasse B zwaar werd Diana Monshouwer met Peggy winnares dankzij een score van 139 punten in de finale en in de L- klasse pakte Anouschka Lütgenau met Mr Ares de titel. Zij eindigde precies gelijk met clubgenote Esther van Tilborg met Romeo, maar de onderste waarderingen op het startcoupon gaven de doorslag ten voordele van Anouschka Lütgenau. Op 11 maart organiseerde de RV Renesse een promotiewedstrijd in manege Grol in Renesse. M- combinatie Annette Ouwenbroek met Ulfert Unicum toonde toen reeds aan grote plannen te hebben in de loop van het seizoen. Als enige veroverde zij een winstpunt en een dubbele overwinning. Twee weken na de dressuurfinales om de NPC-winterbokalen werden in Serooskerke de springfinales om dezelfde kleinoden afgewerkt en andermaal kwamen twee van de vijf bokalen op Schouwen- Duiveland terecht. Monique Willemse veroverde met Janita de bokaal in de L-klasse voor de PPC Schouwen-Duiveland, terwijl de RV Renesse weer een graantje meepikte via Erica Butler met Roef. Zij won de bokaal in de M-klasse. Tijdens het Zeeuws indoorkampioenschap dressuur van de KNF veroverde Z- combinatie Jori van der Bijl met haar schimmel Rapid de bronzen medaille, waarmee de LR en PC Bru-combinatie slechts een fractie verwijderd bleef van de zilveren winnares Doesjka Delfos met Amazone. Op een promotiewedstrijd van de RV Renesse heersten Annemarie Padmos met Olivier en Inge van de Berg met Sinclair en tijdens een KNF-wedstrijd in Oos- terland was het de beurt aan het Westelijk Schouwen-duo Ingerli Vroon met Valentijn en Jeanet Kooman met Unica om de lakens uit te delen. Een groot NPC-concours in Bruinisse was voor Sandra van Dijk en Peter Pan weer eens de gelegenheid om van zich te doen spreken met een waardering van 135 punten en Marjolein Padmos boekte met Fosco haar eerste grote succes via een overwinning in de B-zwaar. Op zondag 20 mei was het zover. Waar velen al geruime tijd op wachtten gebeurde tijdens een dresuurwedstrijd in Renesse. Annette Ouwenbroek promoveerde met haar zesjarige hengst Ulfert Unicum naar de Z-klasse via twee overwinningen en twee waarderingen van 125 punten. Een winstpunt was er ook weer voor Inge van de Berg met Sinclair, waarmee ook voor haar de Z-klasse gloort. Een dag eerder promoveerde in Noordgouwe Ingerli Vroon met Valentijn naar de L-klasse via 130 punten en de tweede zege binnen veertien dagen op Schouwen- Duivelandse bodem. Succes was er voor het PPC Schouwen-Duiveland-duo Patricia Bakker met Annabel en Marjolein Padmos met Fosco in Oostburg, ter wijl ook Sandra van Dijk met Peter Pan weer hoog scoorde. Tijdens het grote concours van Westelijk Schou wen op de terreinen van manege Grol promoveerde Hanny van de Zande met Lucky Boy via 126 pun ten naar de M-klasse, maar er wa ren ook overwinningen voor Peter Kuiper met Dolly, Cees Struyk met Werner en Nel Hanse met Lady. Bij het M-springen behaalde Cees Stou ten met Tornado een tweede plaats na twee foutloze ritten, maar een iets mindere tijd dan winnaar Henk Maljaars met Valentino. Ook Stef Nelisse werd tweede met zijn pony Pascal in de Z-klasse. De Brabantse paardedagen in Klundert leverden Arianne Hanse promotie op met Li za. Via 122 punten werd zij startge rechtigd in de M-klasse. In Loon op Zand werd Esther van Tilborg met haar pony Romeo winnares van een springwedstrijd, terwijl Annemarie Verschoore met Fire en Daniëlle van de Graaf met Shannon winnend uit een dressuurwedstrijd kwamen. Op zaterdag 28 juli werd het jubileumconcours van De Schouwse Ruiters in Renesse afgewerkt. Henny Bevelander met Vonny werd de enige eilandelijke combinatie, die een zege achter haar naam mocht zetten in de dressuur. Zij kreeg 126 punten. Met 128 punten scoorde Sari Hanse met Vital in een andere ring hoger, maar dat was niet toereikend voor een overwinning. Cees Stouten startte voor het eerst in de Z-klasse springen met zijn paard Tornado en hij deed dat uitstekend via een hoge klassering. Bij het mennen veroverde Monique van der Werve met Natascha een tweede prijs in de M-klasse. Op 18 augustus was de grote dag voor ponyclub De Schouwse Ruiters daar. In Kloetinge werd het team Zeeuws clubkampioen na in de voorgaande jaren achtereenvolgens zilver en brons te hebben gepakt. Een belangrijk aandeel had ontegenzeggelijk Ellen van Dijke met haar pony Donald. De combinatie scoorde in de speciale proef maar liefst 144 punten. Een dag eerder was er in Renesse een NPC-selectiewedstrijd waar Miranda van Helden met Ceasar en Diana Monshouwer met Peggy zich lieten zien met respectievelijk 130 en 129 punten. Een paar weken later kwam tijdens het concours in Abtsdale de promotie van Marian Jumelet met Romeo naar de Z- klasse. Ze deed de stap via een waardering van 143 punten. Op 21 october eist Monique Moeliker tijdens een concours in Renesse de aandacht voor zich op door twee overwinningen en drie winstpunten te boeken. Ook Marian Jumelet en Simple D doen het uitstekend. Eind november valt in Bruinisse Marion Hofland op met haar paard Thnagra door twee keer 127 punten te scoren en in Renesse onderstreept Annette Ouwenbroek op het scheiden van 1984 nog eens, dat alleen zij recht heeft op het predieaat 'beste van het jaar' door twee Z-proeven vergezeld te laten gaan van twee winstpunten. Op de valreep promoveren Monique Lütgenau met Tbbin en Sandra van Dijk met Peter Pan nog naar de Z- dressuur en dat is eens te meer een onderkenning van het feit, dat de eilandelijke hippische sport vooral in de breedte groeit. niet optimaal te functioneren. Een plaatsje in de staart van de eerste klas is voorlopig het best haalbare voor de Ouwerkerkse ploeg. Ook bij Brouwershaven kwamen voorlopig de verwachtingen niet helemaal uit, maar daar waren de nodige blessures voor een belangrijk deel debet aan. Brouwershaven werd het vorige seizoen met een technisch vaardige ploeg afgetekend kampioen, maar met name de productiviteit liet ih de tweede klasse, waarin de ploeg nu acteert danig te wensen over. Tbch kan de ploeg van trainer Kees Kommer via een sterke tweede competitiehelft nog een serieuze poging doen naar een van de twee promotieplaatsen. In de eerste klas van het zaterdagse afdelingsvoetbal leek DFS het vorige seizoen een geslaagde greep naar de titel te doen, maar de formatie van trainer Kees Rijnberg faalde in de laatste vijf wedstrijden volkomen. Nu lijkt de ploeg het allemaal nog eens opnieuw te proberen en dit keer is de kans zeker niet uitgesloten, dat Schouwen-Duiveland er aan het eind van het seizoen een KNVB-er bij heeft. Op de valreep voor de winterstop kwam de Burgh- Haamsteedse ploeg alleen aan de leiding en lijkt de wil aanwezig om dat zo te houden. Een van de voornaamste concurrenten van DFS is het Nieuwerkerkse SKNWK, dat onmiskenbaar uitgroeide tot de verrassing van het seizoen. In de onderlinge duels moest de ploeg van trainer Bram Coomans drie punten inleveren bij DFS, precies het aantal, dat voor een omgekeerde klassering had kunnen zorgen. De derde eerste klasser Duiveland sluit voorlopig de rij, maar het is zeker niet denkbeeldig, dat de geelzwarte troepen zich in de tweede competitiehelft nog vrij gemakkelijk in veiligheid spelen, gezien de individuele kwaliteiten, die in de ploeg schuilen. In de tweede klasse draait ZSC voorlopig verrassend goed mee met de besten. Dit is verrassend, wanneer in ogenschouw wordt genomen, dat de ploeg zich een fikse aderlating moest getroosten aan het einde van het vorige seizoen, toen een half elftal naar elders vertrok en/of de voetbalschoenen aan de wilgen hing. Wanneer de roodwitte equipe van trainer Ko Willemse in de afwerking wat trefzekerder zouden zijn, stond vrijwel zeker de kampioen in de klasse vast. Nu zal het van week tot week aanpoten worden om tegenover zo min mogelijk tegentreffers net een geproduceerde treffer meer te plaatsen. Tbch lijkt de ploeg een van de voornaamste gegadigden voor een stapje hogerop. Voor WIK geldt nagenoeg hetzelfde. Ook de Kerkwerfse formatie van trainer Kees Berrevoets scoort erg moeilijk, hetgeen de ploeg bij de minste of geringste mindere dag in defensief opzicht opbreekt. Van de drie zondag derde klassers lijkt Dreischor goed op weg om zich terug te spelen naar de tweede klas, maar ook voor Renesse zijn er zeer redelijke mogelijkheden, al draait de ploeg van trainer Kees van Dijk niet echt constant. Zonncmaire vecht vooralsnog tegen degradatie, maar de piepjonge ploeg zal zich aan het einde van de rit zeker handhaven waar het is. ZIERIKZEE - Aan het eind van het v etbalseizoen 1983/1984 verwisselden vijf van de derten Schouwen- Duivelandse standaard-voetbalteams vin klasse. Zierikzee, Brouwershaven en Ouwerkek gingen een treedje omhoog, Renesse en Dreischor lakten weg naar de derde klasse van het afdelingsvoetlftl, waarmee ze op hetzelfde niveau kwamen met Zoniemaire. Nu de eerste helft van het nieuwe seizoen er nmiddels op zit is het aardig te constateren, dat de primovendi welis waar niet in direct degradatiegevaar tsrkeren, maar toch zeker ook geen hoofdrol vertolkei in de nieuwe klassen, waarin zij zijn gaan meedraa|en. De twee gedegradeerde ploegen daarentegen o serieuze pogingen om het verloren ge op zo kort mogelijke termijn terug te Dreischor lijkt de zaakjes al aardig v hebben, voor Renesse lijkt het vooral dubbeltje op zijn kant te worden. Plo vorige seizoen pas op de plaats maak serieuze gooi naar promotie maken zin DFS, SKNWK en ZSC. dernemen ane terrein weer winnen. ior elkaar te nog een gen, die het sn, maar nu een De hoofdmacht van Zierikzee was in het afgelopen kalenderjaar veruit het succesvolst. Niet alleen promoveerde de formatie van trainer Jack Schipper zonder noemenswaardige obstakels van de derde naar de tweede klasse van het zondagse KNVB-gebeuren, ook op het nieuwe niveau blaast de roodzwarte brigade aardig zijn partijtje mee. Met Middelburg, NOAD en Breskens strijdt de ploeg om de eervolle tweede plaats achter het vooralsnog uiterst superieure Vlissingen. De ploeg van trainer Cees Vermunt legt tot dit moment alle tegenstanders zijn wil op en zoals het er nu uitziet mogen de overige goede ploegen louter vechten om de eervolle tweede plaats. Ten opzichte van het vorige seizoen veranderde er niet bijzonder veel aan de selectie, waarmee Jack Schipper de strijd aanbindt in de tweede klasse. De Scharendijkse broers Marco en Ronald van Oeveren veroverden zich inmiddels een vaste plaats in de ploeg en Rini Stoutjesdijk keerde na een kort. maar hevig uitstapje terug van de Belgische kampioen SK Beveren. Als goede tweede keeper kreeg Zierikzee versterking van Peter Noordijke, die WIK verliet om een serieuze gooi te doen naar de positie tussen de palen in de Zierikzeesc hoofdmacht. Vooralsnog rustte op deze overstap geen zegen, want de doelman stond door een tweetal ongelukjes diverse weken op non-actief. Een heel ander jaar maakte zaterdag tweede klasser Bruse Boys door. De ploeg van trainer Jan Englebert begon het seizoen in 1983 uiterst belabberd en haalde in negen wedstrijden een enkel punt, hetgeen het ergste deed vermoeden. De terugkeer van een paar geroutineerde spelers bracht echter de ommekeer en het Sint- Annalandse WHS werd alsnog het kind van de degradatierekening, omdat de boys plotseling drommels goed bleken te kunnen voetballen. Nu de eerste helft van de nieuwe competitie achter de rug is. staan de zaken er nagenoeg identiek voor als een jaar geleden. Opnieuw bengelt de ploeg ho vooruitzich ploegen eer moeten doe eloos onderaan in het dat er dit seizoen twee stapje terug zullen en dat er nu koste wat kost twee ciponenten onder de Bruse ploej zullen moeten eindigen. Aan het be n van het seizoen nam spelmaker üm Geluk andermaal afscheid va de ploeg, een stap, die niet zonder gevolgen zou blijven. Begin dece ber volgde trainer Jan Englebert 2jn voorbeeld, omdat hij zich met en ele zaken niet langer kon verenij-n. Het roer werd voorlopig cergenomen door jeugdtrainc Jan Kostense, maar ook nu blee succes achterwege, voornameli i omdat de ploeg in de afwerking blossaal faalde en bleef falen. Het srat vast, dat er ook nu weer een kl in wondertje mag gebeuren or de ploeg in de tweede klas te houcn. Omdat wondertjes zich echter eer het algemeen niet plegen te he halen moet nu toch wel ernstig reke ing gehouden worden met een moj-lijke degradatie aan het einde va de rit, een degradatie die dan bestlvel eens door zou kunnen werltn en een verdere teruggang tot gevolg zou kunnen hebben. Ook het voetballeven van de derde Schouwen-Duivelandse formatie ging het afgelopen jaar niet over rozen. Na een redelijke seizoenstart zakte Mevo in de loop van de tweede competitiehelft steeds verder weg en was de kans, dat de ploeg van trainer Toon van Tiggelhoven aan het einde van het seizoen zou degraderen tot het allerlaatste moment aanwezig. Smerdiek zorgde er uiteindelijk voor, dat het in de laatste ronde niet meer spelende Mevo voor het KNVB-voetbal behouden bleef door het Poortvlietse SPS met 2-1 te kloppen, waardoor de nieuwe ploeg van Adrie Noordijke terug moest naar het afdelingsvoetbal. In het nieuwe seizoen werd het inmiddels allemaal weer geen rozegeur en maneschijn, al leefde de ploeg met name in de laatste twee weken weer wat op met klinkende overwinningen, waardoor Mevo zich nu enigszins heeft gedistancieerd van de degradatieplaats, die vooralsnog in handen is van SNS. De ploeg uit het Flakkeese Stad aan 't Haringvliet kreeg in de slotwedstrijd van de eerste competitiehelft in Zierikzee met 5-0 klop van een schijnbaar herboren Mevo, dat de tweede competitiehelft mogelijk buiten de degradatiezorgen kan blijven. In het afdelingsvoetbal keeg Schouwen-Duiveland twee kampioenen in Ouwerkerk en Brouwershaven. Ouwerkerk promoveerde een jaar eerder al naar de tweede klas en aan het einde van het seizoen 1983/1984 maakte de ploeg van trainer Peter Goedegebuure duidelijk, dat dat niveau ook nog te laag was. Inmiddels is in de eerste klas wel duidelijk geworden, dat de Ouwerkerkse equipe voorlopig aan het plafond van zijn kunnen is, ondanks het feit, dat de ploeg enkele versterkingen van buitenaf kreeg. Met name de komst van centrumspits en goaltjesdief Olivier Verwest zou de ploeg het nodige positieve respijt moeten brengen, maar duidelijk werd, dat het nu nog ontbreekt aan de spelers, die Verwest in goede scoringsposities moet brengen. In dat opzicht lijken de andere aanwinsten Marfco Viergever en Dick Wittenberg nog

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 33