f ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 28 december 1984 Nr. 23651 27 muren langs de Nieuwe Haven te Zierikzee. Lakenmmi en Ochtman (de huis drukker'' van de Zierikzeesche Nieuwsbode) nam een uiterst mo dern zet-systeem in gebruik. L. en O. bewees hiermee voorop te lopen bij de technische ontwikkelingen van drukkerijen. De gemeenteraad van Zierikzee wees een verzoek af van de centrale kerkeraad van de Hervormde Ge meente Zierikzee, die om verwijs- bordies naar de kerken had verzocht. Nog steeds was er in september geen beslissing ten aanzien van de definitieve huisvesting van de afde ling praktische vorming van de Bea- trixschool in Zierikzee. Gebroeders Thien, drie eeuwen lang in Zierikzee gevestigd, ver dween deze maand uit het stads beeld. Gebrek aan opvolgers deden de eigenaars besluiten de laatste uit verkoop te houden. Redron-Zeeland blikte terug op het toeristenseizoen en stelde vast dat 1984 een slecht jaar was voor de kampeerders. De vlag in top: de Ostrea heeft de laatste pijler geplaatst. De PZEM kondigde aan om 65 wo ningen in de onrendabele gebieden te gaan aansluiten op het aardgasnet. Het betrof hier woningen in de ge meente Brouwershaven. De gemeente Zierikzee kocht een zogenaamde office-computer, ten be hoeve van de financiële administra tie. De oude was versleten. Drie keer is scheepsrecht, dacht het succesvolle Schelde Trio", die voor de derde keer een plaatopname maakce. In Duiveland nam het bode-echt paar Bolijn-Hoek afscheid van hun beider gemeentelijke werkgever. ,,We hebben het samen gerund, we houden er samen mee op", zo sprak het echtpaar. Stad en Layide reikte tien oorkon des uit voor geslaagde restauraties. De ridderzaal van Slot Haamstede was het toneel van deze feestelijke gebeurtenis. De raadsheren van Bruinisse we zen een krediet af, dat was gevraagd voor een bouwplan om het samen gaan mogelijk te maken van V.V.V. en Culturele Stichting: het zou te veel gaan kosten. Het plaatsen van bloembakken aan de Heereweg in Noordgouwe zorgde voor nogal wat beroering onder de plaatselijke bevolking. De gemeente Zierikzee plaatste verwijsbordjes naar de belangrijke beziens waardigheden in de stad. De dienstkring Deltakust verhuisde als eerste gebruiker naar het Topshuis op Neeltje Jans. Stad en Lande reikte een tiental oorkonden uit voor geslaagde restauraties. Er werd begonnen met de tweede en laatste fase van de restauratie van de ka demuren langs de Nieuwe Haven in Zierikzee. Straatveger W. Boot nam afscheid van de gemeente Zierikzee omdat hij ge- Het voormalige pand van de LTS Schouwen-Duiveland aan het Vrije in Zie- bruik wenste te maken uan de VUT-regeling. rikzee viel ten prooi aan de slopershamer. dag) hield de regionale politiekers bezig, met name het S.G.P. (of R.U.) volksdeel. Zo maakte de Bruse S.G.P.-fractie zich begin oktober zor gen over dit feit en wilde een verzoek om de viering niet op zondag te doen plaatsvinden, aan de regering ken baar (laten) maken. Maar de fractie kreeg geen politieke steun, onder het motto: ,,In Bru wordt op zondag toch niet gefeest". Een beetje feest was het in hetzelfde dorp (maar het was dan ook geen zondag) toen in de Beursstraat de laatste woningen kon den worden opgeleverd van het grote nieuwbouwproject van twintig wo ningen, gerealiseerd door de Christe lijke woningbouwvereniging „Schou- wen-Du i vel and". In het Zierikzeese stadhuis heette burgemeester De Meester (die deze maand ook zijn 25-jarig ambtsjubi leum vierde) de Noord-Ierse kinde ren en hun begeleiders welkom. Tal rijke acties om dit bezoek te financieren, werden op heel Schou wen-Duiveland gehouden, met een fantastisch resultaat. Trouwens: de hele regionale bevolking zette zich in om het verblijf van de kinderen zo aangenaam mogelijk te maken, in al le opzichten. De verkeerssituatie in Noordgou we, die de gemoederen al danig ver hitte dit jaar, zal begin '85 worden aangepakt, zo werd duidelijk op een speciaal voor dit doel belegde hoor zitting in het Dorpshuis, waar veertig Noordgouwenaren hun bezwaren kwamen indienen. Wethouder Ph. van Ast presenteerde de nieuwe plannen. Flitsen Voor de bewoners van het verzor gingstehuis Duinoord" was er groot feest in oktober: het vernieuw de huis werd officieel geopend. In Brouwershaven werd de eerste steen gelegd voor de uitbreiding van de Bostonpleinkerk, veelal be kostigd door de actie ,,Koop een steen". Er was weinig belangstelling voor de Zierikzeese V.V.V.- vergadering. De nieuwe voorzitter, mr. W. H. Klaassen zei hier: „We moe ten maar gewoon gaan bouwen aan de toekomst". De Sint Lievens Monstertoren bleek een goede klankbodem voor het eerste Ars Musica-concert deze maand. In Bru weer een kleine expositie: de hal van het gemeentehuis werd huiselijk aangekleedmet écht Bru's huisvlijt. De Zonnemairse bevoling maakte zich zorgen over de provinciale weg door het vredige dorp, maar de hoor zitting over dit onderwerp werd maar matig bezocht. ,,Rust Roestvierde het 65-jarig jubileum in de sporthal. Super-straatveger W. Boot nam officeel afscheid van Zierikzee. Na twintig jaar ging hij in de VUT, zoals zoveel prominenten dit jaar vóór hun vijf-en-zestigste afzwaaiden. Ouwerkerk beleefde een cultureel weekeinde, georganiseerd door de gelijknamige vereniging. Inzet en belangstelling zorgden samen voor een groot succes. De totale kosten van de Ooster- scheldewerken bleken deze maand negen procent méér te gaan kosten. De inflatie werd gemakshalve niet meegerekend... Reductie op de tolheffing van de Zeelandbrug zal niet mogelijk zijn voor 1 januari 1989, zo werd duide lijk na een bezoek van gedeputeerde drs. R. C. E. Baerbé. Rust Roest vierde haar 65-jarig bestaan met een grootse show in sporthal On derdak. Velen maakten van de gelegenheid gebruik om burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee te feliciteren met zijn 25-jarig ambtsjubileum. De Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland besloot aan het begin van de maand oktober om een actie te gaan voeren voor het afzonderlijk inzamelen van stoffen, die schadelijk zijn voor het milieu. Het startsein voor de actie werd in Zierikzee gegeven door de voorzitter van de reinigingsdienst, W. den Boer. Het ophalen van huisvuil zal in het nieuwe jaar zestig cent duurder wor den, zo werd bekend gemaakt. Groot was de belangstelling op dierendag, voor het onlangs gereed geko men nieuwe dierenasiel aan de Zandweg van Zierikzee. Deze dag was aanlei ding om (figuurlijk gezien) de deuren van het gebouwtje open te zetten, juist omdat het tijdens de officiële opening van het asiel zo onvoorstelbaar druk was. Weer bleek, dat de regionale bevolking de dieren een warm hart toe draagt. De akkerbouwers kregen het zwaar te verduren en zaten volop in de oogst-problemen wegens te overvloe dige regenval in september en okto ber. „De toestand is zorgelijk", zei kringvoorzitter Z.L.M. van Schou wen-Duiveland, de heer L. J. van Gas tel. De toestand zou de hele maand zorgelijk blijven, met nog méér wa terval. Concertzaal De Concertzaal, na een grondige opknapbeurt, werd door de regionale bevolking in gebruik genomen, met een „open-avond", oftewel gratis toe gankelijk voor iedere belangstellen de voor podiumkunsten. Eilandelijke amateur-kunstenaars in alle soorten voorstellingen, traden belangeloos op op dit Concertzaal-feest. De gemeenteraad van Zierikzee kon een financieel meevallertje in casseren: 375.000,- als rentevoor deel. Leuk meegenomen in deze don kere dagen. Nadat de gemeenteraad akkoord ging deze maand met de verkoop van het voormalig schoolgebouw aan het Vrije aan woningbouwvereniging „Beter Wonen", met bijbehorende grond voor een prijs van 205.000,- togen later deze maand de slopers van C. Westdorp aan het werk. Aan de ruiten viel niet veel meer te slopen... dat had de Zierikzeese jeugd al ge daan. Al snel werden de resten van de eens zo trotse L.T.S. per containers af gevoerd. 5 mei-viering De komende 5 mei-viering (op zon- De acteur Henk van Ulsen verleende zijn medewerking aan de officiële her- De reinigingsdienst Schouwen-Duiveland startte in Zierikzee een actie, waarbij opening van de vernieuwde Concertzaal in Zierikzee. schadelijke stoffen afzonderlijk van het huisvuil konden worden aangeboden. Het verzorgingstehuis Duinoord werd voor een deel vernieuwd. Commissaris der Koningin dr. C. Boertien verrichtte de openingshandeling.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 27