ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 28 december 1984 Nr. 23651 23 Burgemeester J. L. Niemantsverd.riet-Leenh.eer van de gemeente Wester- schouwen opende het vergrote en vernieuwde dorpshuis in Serooskerke. Burgemeester J. van Bommel werd in maart vijftig jaar. Abraham nam (even) zijn plaats in. De Buurtbus Schouwen-Duiveland bestond in maart vijf jaar. Voorzitster T. E. Kuin-de Haan en bestuurslid L. Meerman van het Buurtbuscomité tonen (terecht) hun vreugde. Beroepschauffeur Jan Kastelein uit Bruinisse zat dagen vast bij de Mont Blanc-blokkade. In Noordwelle vierde de jeugdsoos „The Wellhet vijfjarig bestaan met een groot feest. ZOC-voorzitter Piet Verhage maakte in maart zijn aftreden bekend. Vele sportminnaars togen op 1 april naar het nieuwe sportcomplex in- aanbouw te Zierikzee, waar Johan Cruijff de eerste spade in de grond zou steken. Men was vergeten dat het een gedenkwaardige dag in de vader landse geschiedenis was, een Johan was in geen velden of wegen te zien...Het kampioenschap van Zie rikzee II bleek géén 1 april-grap! Bruse Havens De Bruse raadsheren haalden de pot „onvoorzien" helemaal leeg voor de aanpassing van de haven. De daar aan gekoppelde zategeldverhoging werd niet door iedereen in dank afge nomen. Op deze gedenkwaardige ver gadering werd voorgoed een einde gemaakt aan de slepende over drachtsperikelen van de jachthaven. De raad Duiveland ging akkoord met de voorgestelde verkeersmaatre gelen. Besloten werd onder meer om de splitsing Groene Poort-Hofweg als voorrangssplitsing aan te wijzen. De gewijzigde opzet voor de Zierik- zeese toeristendagen kreeg de volle instemming van de commissie mid denstand. De opzet werd gewijzigd naar aanleiding van vele kritieken op de gang van zaken in 1983. Een num mer één op het verlanglijstje van deze commissie was een permanent loop- stratengebied in de binnenstad. Ook in april hield de eventuele bouw van winkels in Renesse de ge meenteraad bezig; het beroepschrift van de middenstanders werd onge grond verklaard. Middenschouwen kondigde aan om een eigen recreatienota te gaan opstellen. De gemeente had daartoe een hoorzetting georganiseerd. Na de verhuizing maakten slopers korte metten met „Irene" en „Ons Huis" hetgeen enkele fraaie foto's In Haamstede werd het nieuwe dorpsgebouw „De Schut sebestemd voor de gemeenschap van Burgh-H aamstede, ge opend door de Commissaris der Koningin, dr. C. Boertien. Nadat „De Wieken" gereed is gekomen en door de bewoners betrokken werd, sloopte men in sneltreinvaart de beide oude tehuizen „Irene" en „Ons Huis". In april werden de eerste illegale kampeerders op de bon gezet, tijdens een speciale actie van de Rijkspolitie die een voorlichtend karakter droeg. Begin april namen de bewoners van „Ons Huis" en „Irene" hun intrek in het nieuwe verzorgingstehuis „De Wiekenin Zierikzee. Koninginnedag werd op 30 april op geheel Schouwen-Duiveland ge vierd, begunstigd door een heerlijk Oranje-zonnetje. Koningin Beatrix doopte de nieuwe, naar haar genoemde reddingsboot in Rotterdam. Deze supersnelle reddingsboot kreeg Burghsluis als standplaats, ter vervanging van de „President Jan Leis". De bemanning van de nieuwe boot staat in het gelid aangetreden. Huwelijk VVV-C.S.B. Harde woorden aan het gemeente lijk adres vielen er op de vergadering van de Bruse V.V.V., waar onder meer het samengaan met de Culturele Stichting Bruinisse werd besproken. Besloten werd op deze roerige verga dering wèl een soort huwelijk aan te gaan met de C.S.B., maar dan in een moderne versie: samen wonen onder één dak. Een volledig samengaan werd in de ban gedaan. De Zierikzeese raadsheren lieten zich niet verleiden tot een discussie over de kernwapenproblematiek, zo als de P.v.d.A.-fractie dat wilde. Verder ging deze raad accoord met onderzoek naar een vervangende lo catie van de afdeling Praktische Vor ming, werd het Koninginnedag-pro gramma voor Zierikzee bekend, spraken alle deelnemers aan de eer ste reis die werd georganiseerd door de Zierikzeesche Nieuwsbode, hun lof woorden en kwamen honderd vijf tig oud-Nieuwerkerkers bijeen voor een reünie. Flitsen Verwarring bestond er over het aangekondigde bezoek van het roem ruchte A-team aan Renesse. Komen ze nu wel of niet? Het werd niet. Staatssecretaris Van Zeil kwam naar Schuddebeurs voor de herope ning van hostellerie Schuddebeurs. In Bru ging de vlag in top voor het hoogste punt van de nieuwbouw van woningen aan de Hertsbekestraat. In het visserijmuseum in dezelfde plaats werd het schitterend zee aquarium voor het publiek open gesteld. De eerste groep illegaal-kampeer ders werd tijdens het paasweekeinde door de Schouwen-Duivelandse poli tie verbaliseerd. „De Schutse", het nieuwe dorps huis van Burgh-H aamstede, werd door commissaris dr. C. Boertien geopend. Een ernstige waarschuwing gold de katten- en hondenbezitters van Zierikzee: een onverlaat was wat slordig met het dodelijke gif strych nine omgesprongen. Prinses Juliana werd dit jaar 75 jaar. Ter gelegenheid van haar ver jaardag (koninginnedag) werden weer talrijke streekgenoten met goud. zilver of brons onderscheiden voor uiteenlopende betoonde dien sten aan de gemeenschap. In mini-galerie „De Eenhoorn werd een expositie gehouden van amateur-kunstenaars uit de regio, al len leerlingen van Mar ja de Lange. Dc gemeente Zierikzee kocht in april de voormalige L.T.S. en zo kon de eerste stap worden gezet voor de bouw van service-woningen. De vertrouwde verschijning in de Zierikzeese grachten, de „huis- zwaan" nam haar vertrouwde plekje bij het Z.W.N .-busstation weer in: ze zat (weer) op eieren, onder de veel zeggende spreuk van Horatius: „Na tienvoudige herhaling zal het nog be vallen Maandag 2 april namen de bewoners van „Ons Huis" en „Irene" hun intrek in het nieuwe „De Wieken", het hervormd bejaardencentrum aan de Hoge Mo lenstraat in Zierikzee. Een hele week van verhuizing volgde daarop. Niet ie dereen stond te trappelen om naar het nieuwe huis te gaan: sommigen zeiden: „Het zal mijn tijd wel duren..." Over het algemeen heerste er toch vreugde na de maandenlange gespannen sfeer in de beide huizen. Begin april was er ook een feestje in Rotterdam, waar koningin Beatrix de naar haar genoemde nieuwe en supersnelle reddingsboot doopte, die vervol gens in het Maaswater te water werd gelaten. De nieuwe boot kreeg een lig plaats toegewezen in Burghsluis als opvolger van de „President Jan Leis". Champagne voor alle genodigden begeleidde deze feestelijke gebeurtenis in Rotterdam. opleverde in de krant van donderdag 12 april.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 23