Probleem met sportvelden Ouwerkerk en Nieuwerkerk Sfeervolle kerstzangdienst in overvolle Gasthuiskerk Deurloo Intermeubel DE ZIERIKZEESCHE COURANT Aanrijding in Oosterland Auto na botsing in sloot Valsemunterij opgerold in Terneuzen Nieuw Geloogd grenen te zien bij Diefstal kippen P£ Bii.r Kern Optiek ZIER1KZEESCHE NIEUWSBODE Waterkwaliteitsplan Onroerend-goedbelasting Enthousiast Kersttoernooi De provincie heeft een voorontwerp gepubli- De gemeenteraad Duiveland wijst een hogere De HAVO-scholieren van de RSG zijn laaiend Het Vlissingse WC werd winnaar van het Me- ceerd met betrekking tot het Waterkwali- opbrengst van de onroerend-goedbelasting enthousiast over het onlangs gehouden ge- vo '80-ke'rsttoernooi maar de organiserende teitsplan Zeeland. (Pag. 2). van de hand. (Pag. 3). meenteraadsproject. (Pag- 4). vereniging en Waterlanders stalen de show. (Pag. 6). DONDERDAG 27 DECEMBER 1984 141ste jaargang Nr. 23650 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Ieder kind, dat ter wereld komt, predikt terstond het evangelie der liefde. Karl Gutzkow ,Eeii feest van vreugde en van zingen'' ZIERIKZEE - „Komt allen tezamen Het eerste kerstlied, dat maandagavond tijdens de interkerkelijke volkskerstzangdienst in de Gasthuiskerk te Zierikzee werd gezongen, begon met bovenstaande oproep. Aan die oproep had de bevolking van Zierikzee op overtuigende wijze gehoor geheven, want het kerkgebouw was letter lijk tot aan de nok toe gevuld. De zangdienst was georganiseerd door de Interkerkelijke Werkgroep Zierikzee. Medewerking verleende ds. B. de Graaf (meditatie), de heer M. van der Veer (orgel), burgemeester Th. H. de Meester (schriftlezing), de Koninklijke Harmonie „Kunst en Eer" onder leiding van de heer N. van Oudheusden en het kinderkoor ,,Sja- loom" onder leiding van de heer K. v. d. Maas. De sfeervol aangeklede Gasthuis kerk vormde een goede entourage om in een kerststemming te komen. De kroonluchters, de vele kaarsen en de metershoge kerstboom droegen daar hun steentje aan bij. In zijn wel komstwoord heette ds. De Graaf de aanwezigen welkom en gaf de reden van het houden van de dienst aan: Door zingen en luisteren iets leren ontdekken van het wonder van Kerstmis. Dat zingen had ruimschoots plaats, afwisselend onder begeleiding van de harmonie Kunst en Eer en orga nist Van der Veer. Een vocale bijdrage werd tijdens de dienst ook geleverd door het kinderkoor Sjaloom, dat en kele liederen ten gehore bracht. Organist Mar van der Veer was één van de muzikale medewerkers aan de kerstzangdienst. OOSTERLAND - Afgelopen nacht om kwart voor drie gebeurde er op de Markt in Oosterland een aanrijding tussen twee personenauto's, waarbij E. H. ten K. uit Oosterland en T. W. v. d. H. uit Bruinisse betrokken waren. Het was een beetje glad, waardoor de auto van Ten K. doorgleed en tegen de geparkeerde auto van G. V. uit Nieu- werkerk botste. Persoonlijk letsel werd niet gemeld. ZIERIKZEE - De auto van J. A. V. uit Zierikzee is eerste kerstdag, 's avonds om half twaalf, in de sloot langs de Laan van St. Hilaire beland, nadat deze in botsing was gekomen met een personenauto met P. v. d. H.- B. uit Bruinisse aan het stuur. De aan alle kanten gedeukte auto van V. werd door takelbedrijf J. de Jonge uit de sloot gehaald. Ook de tweede auto werd zwaar beschadigd. Beide bestuurders liepen geen verwondin gen op. Advertentie Luisteren kon men naar het kerste vangelie, voorgelezen door burge meester De Meester uit het bijbel boek Lucas. De meditatie werd gehouden door ds. De Graaf, aan de hand van Lucas 2 19: ,,Doch Maria bewaarde al deze woorden, die over wegende in haar hart". Dominee De Graaf ging daarbij in op de geringe terughoudendheid van Maria, in te genstelling tot het wezen van het kerstfeest: een feest van vreugde en zingen. Aan het slot van de dienst dankte ds. De Graaf alle medewerkenden aan de dienst en de kerkeraad van de Nederlandse Hervormde kerk voor het beschikbaar stellen van het kerk gebouw. Bij de uitgang van het kei'k- gebouw werd een collecte gehouden voor de Stichting Vluchtelingenhulp. De Interkerkelijke Werkgroep Zie rikzee, die de dienst organiseerde, bestaat uit een samenwerkingsver band tussen de Nederlandse Her vormde Kerk, de Gereformeerde Kerk, de Rooms-Katholieke Kerk, het Leger des Heils, de C.J.V. en Youth for Christ. Kroonluchters, kaarsen en een levensgrote kerstboom zorgden mede voor een goede sfeer in de Gasthuiskerk tijdens de volkskerstzangdienst. De belangstelling voor de volkskerstzangdienst was zo groot, dat belangstel lenden zelfs op de galerij aan weerszijden van het orgel moesten plaatsne men. TERNEUZEN - De gemeentepoli tie uit Terneuzen heeft maandag de 45-jarige P. van der L. V. uit die plaats aangehouden. Hij wordt er van verdacht betrokken te zijn ge weest bij het drukken van ongeveer 20.000 biljetten van honderd dollar. Deze valse dollars vertegenwoordi gen volgens de woordvoerder van de gemeentepolitie van Terneuzen onge veer acht miljoen gulden. De valse uiljetten werden gedrukt in een drukkerij in het Belgische Sint Pauwels, een plaatsje tussen Sint- Niklaas en Hulst. Volgens de woord voerder moet de drukkerij al sinds het begin van de zomervakantie 1984 in bedrijf zijn. De eigenaar van de drukkerij, de Belg P. V., zit in voorlo pige hechtenis in de gevangenis te Dendermonde in België. Hij zal nog Gemeenteraad Duiveland BROUWERSHAVEN - Tien kippen en twee hanen werden maandag voor Kerst vermist uit een hok aan de werkhaven te Bommenede. Eigenaar van de dieren is C. v. d. W., uit Zierik zee, die de verdwijning meldde van Barnevelders, zwarte en bruine leg kippen en een bastaard krielhaan. Ook M. van D. uit Brouwershaven vermiste enige dieren, toen hij op de ochtend van eerste kerstdag zijn vo lière opengebroken vond. Er waren tropische vogels ter waarde van 300,— verdwenen. DUIVELAND - De gemeente Duiveland heeft proble men met de sportvelden op Nieuwerkerk en Ouwerkerk. Dit ondanks de bedragen, die aan deze voorzieningen de afgelopen jaren werden besteed. Dit kwam vrijdagavond aan de orde tijdens de begrotingsbehandeling door de Duivelandse gemeenteraad in de kleine zaal van „Ons Dorpshuis" te Nieuwerkerk. Op het sportveld in Nieu werkerk heeft men te kampen met verzakking van de grond en op Ouwerkerk blijkt het vele zand, dat er op werd aangebracht maar niet te willen zakken, zoals aan vankelijk toch was voorspeld. woordvoerder W. P. Stouten daarop aan. Bakker liet weten er nog best iets aan te willen verbeteren, maar dan moet hij wel eerst ,,het onderste regeltje" weten, want een rigoreuze aanpak zag hij zelf toch niet zo zitten. Wethouder J. op 't Hof (CDA) me moreerde persoonlijk altijd al tegen aanleg van het sportveld op Nieuwer kerk te zijn geweest op de plaats van het vroegere Steenzwaan (drink plaats voor het vee). Zijn voorspellin gen in dezen bleken te zijn uitgeko men, hetgeen hij zelf ook best betreurde. Het veld in Nieuwerkerk ophogen met bijvoorbeeld zestig a ze ventig centimeter grond achtte Op 't Hof niet de oplossing, omdat het ter rein naar zijn mening na verloop van tijd toch weer zal gaan zakken. Zwembad „Dol-Fijn" vormde ook één van de onderwerpen, die ter spra ke kwamen in de algemene beschou wingen. Burgemeester Van Bommel liet desgevraagd weten dat het aan tal bezoekers van het zwembad voor 1984 ongeveer gelijk zal zijn aan dat voor 1983, namelijk dertigduizend. Dat is ecu teruggang ten opzichte van 1981 met ongeveer achtduizend. P.v.d.A.-fracticvoorzitter C. J. Hil- lebrand sprak in de algemene be schouwingen zijn spijt uit over deze gang van zaken. Hij was het met raadsvoorzitter burgemeester J. van Bommel eens, dat het Ouwerkerkse voetbalveld nog wel niet zo slecht was als dat van de F.C. den Bosch, maar vroeg zich toch af hoe het veld zich in de toekomst zal ontwikkelen nu het zand maar niet blijkt te zak ken. Wethouder A. L. Bakker (P.v.d.A.) liet weten, dat de situatie op de sport velden binnenkort nogeens met de besturen van de verenigingen bespro ken zal worden, dat onderzocht zal worden wat verder nog ter verbete ring gedaan zou kunnen worden, maar hij vond dat er in elk geval geen hoge bedragen meer aan besteed kon den worden, gezien de hoge investe ringen in het recente verleden. „Voor niets" „Ja, maar als je er niets aan doet, dan zijn de investeringen ook voor niets geweest", voerde V.V.D.- deze week worden voorgeleid aan de Raadkamer in Gent. Door middel van een tip kwam de gerechtelijke politie van het Belgi sche Aalst op de hoogte van de illega le activiteiten van de Belgische druk kerij. Zowel de Terneuzenaar als de aangehouden Belg hebben tegenover de politie volledige bekentenissen af gelegd. Alles wat met het vervaardi gen van het drukken van deze valse dollars te maken heeft is inmiddels door de politie in beslag genomen. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Volgens de burgemeester werd die teruggang in belangrijke mate ver- ooi'zaakt door vermindering van het aantal schoolzwemmers. P.v.d.A.- woordvoerder Hillebrand was van mening, dat de slechte economische situatie er ook een steentje toe heeft bijgedragen. De heer Stouten betreurde het dat er ondanks de grote renovatie van het zwembad zich af en toe toch nog wat technische mankementjes voordoen. De burgemeester was dat met hem eens, maar zag het ook weer niet al te pessimistisch. Het bad functioneert redelijk en de problemen met het te rugspoelen lijken inmiddels te zijn opgelost. Bibliotheek voorziening De Rv.d.A.-fractie was van mening, dat de raadsleden weinig betrokken werden bij de problematiek rond de bibliotheekvoorziening. Hillebrand wilde graag wat nadere informatie en liet weten, dat bij zijn fractie ook de vraag was gerezen of een nieuw ge- Vervolg pagina 3 Advertentie Zandpad 2-4 Middelharnis 01870-2567 Oogmeting gratis Verwachting tot vrijdagavond: Droog: Droog weer en af en toe zon. In de nacht en ochtend lichte vorst. Mid- dagtemperatuur ongeveer 3 graden. Weinig wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 31 dec.: Zaterdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: -2 graden Middagtemp.: 2 graden Windkracht: var. 5 Zondag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 10% Min.temp.: -2 graden Middagtemp.: 3 graden Windkracht: zuid 3 Maandag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 20% Min.temp.: -2 graden Middagtemp.: 3 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 28 dec. Zon op 8.48, onder 16.35 Maan op 12.23 onder 23.17 Eerste Kwartier: 30 december (6.27) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 28 dec. 6.38 19.27 0.34 13.05 Doodtij: 1 januari HET WEEROVERZICHT DE BILT - Na het wegtrekken van een kleine storing boven Frankrijk, komt ons land geleidelijk in een overgangs-zöne tussen een hogedruk- gebied boven Rusland enerzijds en een hogedrukgebied ten zuidwesten van Portugal anderzijds. Wegens de depressie-activiteit in de omgeving van IJsland en Ierland blijft bij ons de wind in de oosthoek. Naast wolkenvelden is er ook af en toe wat zon en blijft het vrijwel over al droog. In de nacht en vroege ochtend moet met lichte vorst rekening gehouden worden. Overdag komt de tempera tuur enkele graden boven het vriespunt. Ondanks het feit dat de komende dagen de luchtdruk blijft stijgen komt er maar weinig verande ring in het huidige weerbeeld.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1