LR PC De Schouwse Ruiters organiseert grootse indoor spring- en dressuurwedstrijd Volleybalvereniging Mevo '80 organiseert sterk bezet 'kersttoernooi' in Onderdak Zierikzeese successen in badmintontoernooi SPORT UIT DE REGIO. Parttimers PZC alsnog lid van bond Kwiek-dames achterhalen Intermezzo: 2-2 8 Laurice Boonman JE LEEST 'T IN DE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE. BIGGEKERKE - In sporthal De Kaasboer in Biggekerke werd het af gelopen weekeinde een groots badmintontoernooi gehouden, waarin in het C-toernooi drie jeugdige spelers van de BC Zierikzee deelna men.Sacha Vuijk, René Schimmelpennink en Remco Vuijk lieten zich van hun beste zijde zien door in diverse categorieën goede resultaten te boeken. In het dames enkelspel bereikte Sacha Vuijk de finale na vier over winningen in de voorrondes. Ze moest het in de finale opnemen tegen Anouschka Ridderikhof van de BC Avanti uit Middelburg. De eerste ga me won Sacha Vuijk eenvoudig met 11-0. Op de diepe clears en scherpe netdrops had haar tegenstandster geen verweer. In de tweede game ging de strijd gelijkop tot 10-10. In de verlenging kon Sacha Vuijk ook deze game naar zich toetrekken met 12-11 en daarmee de eerste plaats en de fraaie wisselbeker mee naar haar huis nemen. Heren enkelspel In het heren enkelspel stonden Remco Vuijk en René Schimmelpen nink in de finale tegenover elkaar. In een hoogstaande partij probeer den ze eikaars zwakke punten uit te spelen. Remco Vuijk bestookte zijn tegenstander met diepe clears, gekapte drops en harde smashes, maar René Schimmelpennink gaf zich voor honderd procent. Hij probeerde Remco Vuijk naar het net te lokken met scherpe dropshots, netdrops en steken. Uiteindelijk trok Remco Vuijk aan het langste eind via de gamestanden 15-11 en 18-13. Gezamenlijk brachten Remco Vuijk en René Schimmelpennink het tot de finale in het heren dubbelspel. Tegenstanders waren hier Remco Maandag en Wouter Izebout. In een snel gespeelde finale met zeer veel harde smashes moesten Remco Vuijk en René Schimmelpennink genoe gen nemen met de tweede plaats: 7-15, 17-15 en 8-15. In het gemengd dubbelspel werden René Schimmelpennink en Sacha Vuijk in de kwartfinales uitgeschakeld. Remco Vuijk bereikte zijn der de finale samen met Winnie Slootmans uit Middelburg. In de finale moesten ze hun meerdere erkennen in het Sjuttul-clubkoppel Edo Pfaff en Jacqueline van Esch: 7-15, 12-15. Bij de veteranen legden Ben Schimmelpennink en Frans Vuijk in het heren dubbelspel beslag op de tweede plaats. Al met al werd het een suc cesvol toernooi voor de kleine Zierikzeese afvaardiging. VLISSINGEN - Tien ongeorgani seerde parttime medewerkers van de Provinciale Zeeuwse Courant (PZC) in Vlissingen hebben vrijdagmiddag collectief besloten om alsnog lid te worden van een van de twee grafi sche bonden. Daarmee is het drei gend ontslag per 1 januari aanstaan de afgewenteld. Volgens directeur F. van de Velde van de PZC heeft het bedrijf van.de vakbonden te verstaan gekregen maatregelen tegen de tien te treffen als deze bleven bij hun weigering om lid te worden van de vakbond. In de grafische industrie zijn de werkne mers verplicht georganiseerd. Ge beurde dat namelijk niet dan zou dat vergaande consequenties voor het be drijf zelf kunnen hebben, zo werd ge steld door de bonden. Omdat wij op dit moment geen behoefte hebben aan een stakingsactie, hebben wij met de bonden de afspraak moeten maken om voor de tien werknemers per 1 januari aanstaande ontslag aan te vragen". Tijdens een laatste ge sprek met een delegatie van de onder nemingsraad en de directie vrijdag middag hebben de tien mensen alsnog besloten, zij het onder protest, lid te worden van een van de twee grafische bonden. ZIERIKZEE - De damesploeg van Kwiek uit Bruinisse heeft de eerste competitiehelft besloten met een ge lijkspel tegen Intermezzo uit Middel- harnis. De bezoeksters namen een 0-2 voorsprong, maar ze moesten alsnog toezien hoe de ploeg uit Bruinisse zich naar de halve winst knokte: 2-2. Het draaide aanvankelijk als een trein bij de Kwiek-dames, hetgeen een 8-4 voorsprong opleverde, maar toen stokte het plotseling en kon In termezzo meer en meer het initiatief nemen en de set alsnog erg simpel met 9-15 binnenhalen. Het verval zet te zich ook in de tweede set door, ook al bleef de score steeds gelijkop gaan. Na 11-11 drukte de Flakkeese ploeg 'echter door naar 12-15. In het begin van de derde set moest Sonja Krijgsman uitvallen met een enkelblessure, terwijl Dianne Jonker er vanaf het begin al niet bij was ge weest. Nu bleek het nut van een bre de selectie van negen speelsters. In termezzo bleef in deze set aanvankelijk steeds op voorsprong tot 8-9. Toen verzette Kwiek de ba kens en werd het via 13-10 alsnog 15- 12 en 1-2 in sets. De vierde en beslis sende set werd een fluitje van een cent voor Kwiek. Het verzet van In termezzo was gebroken, terwijl Kwiek onder leiding van de ij- zersterk spelende Hanny van Breda op drift raakte: 15-5, waarmee de punten zusterlijk werden gedeeld: 2-2. rieën wordt door de vijf deelnemen de teams alleen een halve competitie gespeeld, waarbij alle wedstrijden een duur van veertig minuten heb ben. In die periode worden maxi maal twee sets gespeeld. Iedere ge wonnen set levert een punt op. De stand bij het tijdsignaal geldt als eindstand van de tweede set. Bij de damesploegen, die uitkomen in de promotieklasse en eerste klasse komen zowel Mevo '80 als Kwiek uit Bruinisse in actie. Deze eilandelijke ploegen moeten het opnemen tegen het Rotterdamse Ervea, Spirit uit Ba- rendrecht en Wiska uit Wissenkerke* een nieuw gezicht op het Zierikzeese toernooi. Het toernooi wordt ge opend met het eilandelijke treffen tussen Mevo '80 en Kwiek. Dan reeds zal blijken welk van de twee teams een serieuze gooi zou kunnen doen naar de toernooizege. Reünieteam In het toernooi voor eerste klasteams bij de heren is Schouwen- Duiveland in het geheel niet verte genwoordigd. Intermezzo uit Middel- harnis zal mogelijk de steun krijgen van het Schouwen-Duivelandse pu bliek, maar de Flakkeese ploeg zal een zware kluif hebben om zich toer- nooiwinnaar te mogen noemen. Intermezzo krijgt het op te nemen tegen het Zaltbommelse Phoenix, Ervea uit Rotterdam, Spirit uit Ba- rendrccht en een team met een vraag teken, dat uitkomt onder de naam Zwambuys Reünieteam, eveneens uit de Maasstad. Het jaarlijkse kerst toernooi van Mevo '80 gaat woens dagmorgen om half tien van start en de prijsuitreiking is omstreeks kwart over vier, na afloop van de laatste wedstrijden. De tocrnooilci- ding is dit keer in handen van Roel Kok, Hans Boot, Eddy de Looff en Theo Sprong. DEN HAAG - Minister Winsemius (VROM) wil de komende jaren voor 1,7 miljard gulden extra investeren in de bouw. Hij denkt daarbij aan ener giebesparingsprojecten in gebouwen voor de lagere overheden (gemeenten en provincies), scholen en ziekenhui zen. Een woordvoerder van zijn mini sterie heeft dit zaterdag desgevraagd bevestigd. AMSTERDAM - Opgravingen in de oude rivierbedding van de Overijs selse Vecht in de buurt van het voor malig Zuiderzee-eiland Schokland in de Noordoostpolder, hebben een schat aan archeologische informatie opgeleverd over de plaatselijke cultu ren gedurende de periode 2700 v. C. en 600 v. C. Donderdag 27 december in manege De Korenzolder Bruinisse kandidaten voor het oranje rozet. Voornaamste favoriete is na haar uit stekende prestatie van twaalf dagen eerder in Renesse ongetwijfeld Inge borg Jonker met haar paard Coura- geux van Westelijk Schouwen, maar ook de combinaties Marjan Jumelet met Simple van de PPC SD en haar clubgenote Carla Groenwoud met Ar- cal kunnen hoge ogen gooien. Dat geldt zeker ook voor de RV Renesse- eombinatie Mara de Bel met Whisper, al heeft het jonge paard de handicap enkele weken nauwelijks in actie te zijn geweest vanwege een blessure. Voor een verrassing kunnen verder Cees Struyk met Werner van De Schouwse Ruiters en Jan Bal met Oli vier van de RV Renesse zorgen. Winstpunten In de M-categorie gaan slechts vier combinaties van start, maar daar zit ten er wel drie bij in de M2-klasse en dat geeft altijd de nodige spanning met het oog op eventuele promotie naar de Z-klasse. Met name de RV Renesse- combinatie Inge van de Berg met Sinclair zou wel eens voor een verras sing kunnen zorgen door zich op het scheiden van 1984 alsnog in de Z- klasse te rijden. Het is dan wel nood zaak, dat zij 130 of meer punten bij elkaar rijdt en dat is bepaald niet niks. Annemarie Padmos met Oli vier van de RV Renesse en Anthony Sanders met Present van de PPC SD zijn nog iets verder van promotie ver wijderd. Het kwartet M-combinaties wordt gecompleteerd door Anita Timmerman met Westminster. Deze combinatie start voor het laatst als lid van De Schouwse Ruiters. Per 1 januari maakt zij deel uit van Weste lijk Schouwen. Het dressuurprogramma wordt af gesloten door drie Z-proeven. Het spits wordt afgebeten door Marjan Jumelet met haar pony Romeo van de LR en PC Bru en zij wordt gevolgd door de kersverse Z-combinatie San dra van Dijk met Peter Pan van de PPC SD. Zij werd het afgelopen weekeinde tijdens een wedstrijd in Zuid-Beijerland startgerechtigd in de Z-klasse. Erica Butler start als laat ste van het trio met haar Ramano- telg Ramesses. Haar proef belooft heel wat na de teleurstelling van twaalf dagen eerder in Renesse, toen zij door de tijd in het nauw werd ge bracht en daardoor niet 'klaar' was voor haar proef. Om zeven uur star- -ten, elf springcombinaties voor twee manches. Interessant wordt hierbij de confrontatie tussen de twee Z- combinaties Kees Stouten met Torna do en Laurice Boonman met Vident, beide van De Schouwse Ruiters. In Bruinisse wordt het jurywerk ver richt door de heren Breure, Korteweg- Maris, Steendijk en De Feijter. Sandra van Dijk komt met haar pony Peter Pan voor het eerst uit in de Z- klasse, nadat zij de afgelopen week promoveerde. ZIERIKZEE - De Zierikzeese volleybalvereniging Mevo '80 organiseert op tweede kerstdag andermaal het inmiddels traditioneel geworden sterk bezet te 'kersttoernooi' in de plaatselijke sporthal Onderdak. De organisatie is er ook dit jaar weer in geslaagd om een attractief deelnemersveld bij elkaar te krijgen, waardoor er vast en zeker spectaculaire wedstrijden te verwachten zijn in de drie categorieën waarin wordt gespeeld. Vooral in het bijzonder sterk bezette toernooi met promotieklassers bij de heren lijkt de nodige span ning voorbestemd. De acht herenteams bij de promo tieklassers zijn onderverdeeld in twee poules van vier. In poule A komt het team van de organiserende ver eniging Mevo '80 te staan tegenover drie Zeeuwse opponenten. Behalve de teams van EVVC uit Vlissingen en Dynamo '70 komt in deze poule ook de districtsjeugdploeg van Zeeland in actie. In de tweede poule treden op nieuw de Grevelingenboys aan. Dit team, dat samengesteld wordt uit spelers van verenigingen uit Bruinis se en van Flakkee, zorgt nagenoeg ie der jaar voor aardige resultaten en dat lijkt ook nu het geval. Behalve de Grevelingenboys komen Mytylus uit Goes, Yum uit Rhoon en Waterlan ders uit Koudekerke aan de Rijn in deze poule in actie. Finalewedstrijden Het toernooi in deze categorie wordt vanaf twee uur afgerond met de finalewedstrijden. Eerst spelen de nummers vier en drie van de beide poules tegen elkaar en vervolgens spelen de nummers twee voor de der de prijs en de poulewinnaars voor de toernooizege. In de poulewedstrijden worden steeds twee sets' gespeeld met een maximale speeltijd van veertig mi nuten. In de finalewedstrijden wordt evenwel om twee gewonnen sets gespeeld. In de twee andere catego- De herenploeg van Mevo'80 die deelneemt aan het eigen traditionele kersttoernooi in sporthal Onderdak in Zierikzee. DREISCHOR - Twaalf dagen na een lange dag dres- suurwedstrijden in manege Grol in Renesse, staat er weer een grootse spring- en dressuurwedstrijd op het programma, dit keer in manege De Korenzolder in Brui nisse. De Landelijke Rijvereniging en Ponyclub De Schouwse Ruiters tekent donderdag 27 december voor de organisatie van dit zoveelste grote hippische gebeuren op Schouwen-Duiveland, dat om negen uur 's morgens begint en waarvan het einde ongeveer twaalf uur later ligt. Het verschil met het concours in Renesse is, dat er in Bruinisse ook pony-combinaties in actie komen. De grote - belangrijke - overeenkomst is evenwel, dat het ook dit keer een opengestelde wedstrijd betreft, al is er een beperking voor louter Schouwen-Duivelandse vere nigingen. Het uitvoerige programma wordt om negen uur geopend door de B- proeven bij de pony's. In totaal ko men in deze categorie acht combina ties in de bak en het spits wordt afge beten door Sandra Fierens met haar nieuwe pony Resod, waarmee zij ech ter reeds een paar fraaie successen boekte. Een kanshebster is zeker ook Eline Struyk met Pascal, de pony waarmee Stef Nelisse eerder vele suc cessen boekte. In de L-klasse komen vijf combinaties in actie en met name de confrontatie tussen de recentelijk gepromoveerde koppels Marjolein Padmos met Fosco van de PPC Schouwen-Duiveland en Rianne Bo- lier met Rocco van De Schouwse Rui ters. Vooral de manier waarop Rian ne Bolier met de voormalige pony van Marrie van de Velde promoveerde maakte grote indruk. Ook de drie L2-combinaties zullen zich niet onbe tuigd laten. Een sterk deelnemersveld is er in de M-klasse dressuur bij de pony's. Drie verenigingen hebben elk twee sterke troeven. De organiserende ver eniging komt met Manita Simonse met Layla en Hanny van der Zande met Lucky Boy. Tegenover de twee KNF- combinaties vier combinaties uit NBVR-kring, keurig gelijkelijk ver deeld over de PPC Schouwen- Duiveland en de RV Renesse. De Westhoek-vereniging komt naar Bruinisse met Diana Monshouwer met Peggie en Anouschka Lütgenau met Mr. Ares. De Bruse vereniging wordt vertegenwoordigd door Edwin van der Graaf met Shannon en Patri cia Bakker met Annabel. Al met al ongetwijfeld een illuster zestal, waarvan heel wat verwacht mag wor den in de M-klasse. Er komen ook nog twee Z-combinaties in de binnen- bak van manege De Korenzolder, maar dat gebeurt pas aan het eind van het dressuurprogramma, samen met de enige Z-combinatie bij de paarden. Om even over twaalf gaan de eerste paardecombinaties van start. In de B- klasse zijn dat zes koppels van vier verenigingen. Een belangrijk kandi daat voor de zege is hier zeker Peter Hameeteman met Whopper van de PPC SD. Jeanet Kooman met Unica van Westelijk Schouwen, Eline Sprengelmeijer met Regentes van Bru en Mirek Jech met Ofilana van De Schouwse Ruiters zijn bekende koppels, maar dat geldt minder voor Anja Op 't Hof met Olympic en Stef Nelisse met Olof. Na de M- ponycombinaties komen de tien L- combinaties bij de paarden in actie. Ook in deze categorie zit een aantal

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 8