Voetbalhoofdmacht Zierikzee in actie in zaalvoetbaltoernooi Stichting Sport Steunt Zonneveld Hoofdmacht All Ready is kluts volledig kwijt en trekt ook bij Weidevogels aan kortste eind Pupillen waren actief in sporthal Zaalvoetbal C-junioren in Zierikzee Zonnemaire geklopt ondanks overwicht Zaalvoetbal voor scholen voortgezet onderwijs Toernooi 't Visslop vervolgd Finaletoernooi vijfde klas bandstoten Voorwedstrijden vierde klas bandstoten ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag: 24 december 1984 Nr. 23649 7 Rini Verwest en Kees Stoutjesdijk bij Zeeuwse profs ZIERIKZEE - In sporthal Baskensburg' in Vlissingen wordt op woensdag 26 december (tweede kerstdag) voor de zevende keer het grote 'Vriendschaps- zaalvoetbaltoernooi' afgewerkt. De baten van dit toer nooi, dat jaarlijks wordt georganiseerd door Ton Uitter- hoeve en Fred Goossens, zijn ook nu weer voor de Stich ting Sport Steunt Zonneveld. De afgelopen zes toernooien leverden in totaal al zo'n slordige f 28.000,- op voor dit doel. Dit jaar is er voor het eerst een grote Schouwen-Duivelandse inbreng. In het team van de Zeeuwse profs treden de voormalige Zierikzee-spelers Rini Verwest (Roda JC) en Kees Stoutjesdijk (SK Beve- ren) aan en bovendien neemt ook tweede klasser Zierik zee deel. Rini Verwest komt in actie tijdens het jaarlijkse zaalvoetbaltoernooi in de Vlissingse sporthal Baskensburg. Hij maakt met onder andere Kees Stoutjes dijk deel uit van het team van Zeeuwse profs. „Ik ken Ton Uitterhoeve persoon lijk erg goed", vertelt Zierikzee- trainer Jack Schipper. „Tben hij me vroeg of ik er niet wat voor voelde om met Zierikzee mee te doen, heb ik di rect ja gezegd, want het is een prima afleiding gedurende de winterstop. Bovendien ben ik altijd wel te porren voor een dergelijk evenement waar van de baten naar een dergelijk goed doel gaan als Sport Steunt Zonne veld". Met Zierikzee is ongetwijfeld een van de voornaamste kandidaten genoemd voor de toernooizege, om dat nagenoeg alle veldspelers op Schouwen-Duiveland in de sterkste zaalvoetbalteams spelen. De ploegen van Sporthuis Zierikzee, Country Club, Tbren Boys en Orilla bestaan voor een belangrijk deel uit Zierikzee-veldspelers. Zeeuwse profs Zierikzee moet het in zijn poule op nemen tegen de ploegen van Middel burg en RCS, maar ook tegen een se lectie van Zeeuwse profs, die voor een keer tezamen in een team spelen. In dit team van Zeeuwse profs ko men ook twee voormalige Zierikzee- spelers in actie. Rini Verwest is aan zijn tweede seizoen bezig bij het Kerkraadse Roda JC en Kees Stout jesdijk heeft er precies een vol jaar opzitten bij de Belgische topclub SK Beveren. Hij trad op 1 januari 1984 bij de Belgische formatie in dienst samen met zijn broer Rini, die even wel weer terugkeerde op het oude nest. In Vlissingen treden de broers dus tegen elkaar aan in de poule wedstrijden. In het Zeeuwse prof- team komen verder als voornaamste corifeeën Jan Poortvliet, momenteel spelend bij het Franse Nimes, en Spartaan Danny Blind binnen de lij nen. De ploeg wordt gecompleteerd met Ronny van Poucke van het Belgi sche La Louvière en Marcel Schenk van het Roosendaalse RBC. Het Zeeuwse profteam wordt ge- coached door voormalig NAC-trainer Jo Jansen. Hij heeft momenteel nog niet de beschikking over een doel man, omdat Tbnny van Eenennaam sukkelt met een blessure, terwijl voormalig Roda JC-doelman Jos van der Kinderen ook al geblesseerd is. Waarschijnlijk wordt het doel nu ver dedigd door Rob Gruben van Bres- kens, die normaliter ook aantreedt als doelman van het Zeeuwse veld- team. Uitterhoeve toonde zich desge vraagd bijzonder opgetogen over het feit, dat Jan Poortvliet in actie wilde komen. „Hij is nog steeds een enorme trekpleister en daar moeten we het van hebben, maar dat geldt ook voor de ploeg van Zierikzee, waarvan vrij wel iedereen in Zeeland weet, dat er tal van goede zaalvoetballers in zit ten", liet hij weten. Zaalvoetbalteam In de tweede poule van vier ploe gen komt nog een Zierikzeeënaar in actie. In de Zeeuwse zaalvoetbalploeg zit sinds dit seizoen Martin Quist van Mevo. In diverse oefenwedstrijden de monstreerde de Zeeuwse zaal voet balselectie een opmerkelijke doel treffendheid en het lijkt daarom dan ook niet uitgesloten, dat dit team hoog zal eindigen. De B-poule wordt verder gevormd door Arnemuiden, Vlissingen en Jong Ambon, sinds jaar en dag een ploeg vol met zaal voetbalgoochelaars. Aanvankelijk zou ook Oostkapelle deelnemen, na dat Stoffel en Gerard Schipper daar toe de wens te kennen hadden gege ven, maar toen de uitnodiging bij de Oostkapelle-secretaris in de bus viel besloot het clubbestuur afwijzend. Het toernooi begint 's morgens om tien uur en de finales beginnen om drie uur. De wedstrijden wórden ge leid door de scheidsrechters Wim Bos, Dies van Belzen, Jan de Bv*ck;1,ep Herik Joziassë. Naast abet sportieve gebeuren wordt-het^fbèrnooi muzi kaal opgeluisterd door de Nova- Drive-in-show, die Optreedt in de kan tine van de sporthal. BURGH-HAAMSTEDE In de Burgh-Haamsteedse sporthal Kray- estein kwamen tijdens de door de re giocommissie van de KNVB afdeling Zeeland georganiseerde pupillen- wedstrijden acht F- en acht E- pupillenteams in actie. In de 24 wed strijden, die werden gespeeld, kon de jeugd zich weer naar hartelust uitle ven, waarbij het in de wedstrijdjes meer ging om het spel dan om de knikkers. De plaatselijke organisa tie was dit keer in handen van voet balvereniging Ouwerkerk, die er zorg voor droeg, dat de wedstrijden volgens een vooraf vastgesteld sche ma werden afgewerkt. De resultaten van de gespeelde wedstrijden bij de E-pupillen waren als volgt: Dreischor-DFS 1-1; Bruse Boys II-ZSC II 0-0; Dreischor-Bruse Boys II 2-0; DFS-ZSC II 0-1; ZSC II- Dreischor 1-1; DFS-Bruse Boys II 0-0; Renesse-Zierikzee III 1-0; Zierikzee- Bruse Boys 3-2; Renesse-Zierikzee 0- 2; Zierikzee III-Bruse Boys 1-1; Bruse Boys-Renesse 1-2; Zierikzee III- Zierikzee 0-7. Bij de F-pupillen waren de uitsla gen als volgt: Dreischor-DFS II 3-1; SKNWK-Brouwershaven 0-4; Drei- schor-SKNWK 2-0; DFS II-Brouwers- haven 1-4; Brouwershaven-Dreischor 1-0; DFS II-SKNWK 1-1; Bruse Boys- DFS 1-0; Renesse-WIK II 1-0; Bruse Boys-Renesse 2-1; DFS-WIK II 2-0; WIK II-Bruse Boys 0-2; DFS-Renesse 2-2. Voor aanstaande zaterdag 29 de cember is er een programma vastge steld voor de D-pupillen. De deelne mende teams zijn: WIK, Bruse Boys II, Mevo, Zierikzee III, Renesse, Zie rikzee, Duiveland en DFS. Er wordt om negen uur begonnen en het laatste fluitsignaal klinkt om twaalf uur. ZIERIKZEE - De afdeling Zeeland van de KNVB organiseert op maan dag 31 december in sporthal Onder dak iii Zierikzee het jaarlijkse zaal voetbaltoernooi voor C-junioren. Aan het toernooi wordt deelgenomen door veertien teams, die zijn onder verdeeld in twee poules. In poule A komen Ouwerkerk, Zie rikzee, SKNWK II, Renesse, Drei- schor, Mevo en Zonnemaire II uit. Poule B wordt gevormd door Zonne maire, Zierikzee II, Bruse Boys, DFS, ZSC, SKNWK en Brouwershaven. De wedstrijden in poule worden gespeeld van 9.15 tot 12.45 uur en de W£dsfrijden in poule B van ,12 .,45, tot 16.15 uur. ,DqJ:jnilewedstrij'd tussen de beide poulewinnaars wordt' rond 16.30 uur gespeeld. ZONNEMAIRE - Een in het veld sterker Zonnemaire heeft met lede ogen toe moeten zien, dat het bezoe kende Vlissingen V met beide punten op zak naar huis ging: 1-3. Zeker drie kwart van de wedstrijd speelde zich af op de speelhelft van de bezoekers, maar de thuisploeg kon het over wicht niet in treffers uitdrukken. Volkomen in overeenstemming met de krachtsverhouding kon Rien Vis ser de thuisploeg in de eerste helft op voorsprong zetten. In de tweede helft kreeg de thuisploeg nog een aantal mogelijkheden, maar die werden niet verzilverd. Een kwartier voor tijd sloeg voor Zonnemaire het noodlot toe, toen Vlissingen een vrije trap ge bruikte om naastzij te komen. Het spel van de thuisploeg raakte door deze tegenslag zo onzeker, dat Vlis singen via nog twee treffers geflat teerd de winst kon pakken (1-3). ZIERIKZEE - In de Zierikzeese sporthal Onderdak wordt op donder dag 3 januari het jaarlijkse z aal voet baltoernooi voor teams van scholen uit het voortgezet onderwijs afge werkt. In totaal komen acht teams van vijf scholen in actie. De acht teams zijn onderverdeeld in twee poules van vier. In poule A komen RSG 1, CLVZ 1, Goese Lyceum 2 en CSG binnen de lijnen, terwijl poule B wordt gevormd door RSG 2, CLVZ 2, Goese Lyceum 1 en LTS. Na afloop van de poulewedstrijden wor den kruisfinales en finales afge werkt. Het toernooi begint om negen uur, de finale begint om half drie en de prijsuitreiking is een half uur la ter. DEN HAAG - De WD-fractie in de Tweede Kamer wil tijdens het kerstreces een extra vergadering van de kamercommissie van WVC houden over de strafmaatregelen die minis ter Brinkman dit weekeinde de om roepen heeft opgelegd inzake het overtreden van de reclameregels. Vol gens een woordvoerder van de WD zal de voorzitter van de vaste kamer commissie worden verzocht de com missie van kerstreces terug te roepen. ROME - Het is niet uitgesloten dat Italië volgend jaar drie nullen van zijn munteenheid, de lire, afhaalt. Duizend lire (ongeveer 1,83 gulden) zou dan één lire worden, zo heeft de Italiaanse premier, Bettino Craxi, volgens enkele dagbladen in Italië gezegd. ZIERIKZEE - In sporthal Onder dak in Zierikzee werd weer een ron de afgewerkt in het zaalvoetbaltoer nooi van zaalvoetbalvereniging 't Visslop. Dit keer kwamen er zes teams in actie, waarvan Zierikzee AH, FC Kerkwerve en De Steeg zich als drie hoogsten een ronde verder speelden. Het juniorenteam van Zierikzee eindigde als eerste door vijf van de zes wedstrijden te winnen. Alleen te gen FC Kerkwerve moest de jeugdige Zierikzeese formatie een 0-0 ge lijkspel toestaan. Kerkwerve volgde de Zierikzeese ploeg op de voet, door dat behalve tegen Zierikzee ook nog gelijk werd gespeeld tegen FC Dam. De overige vier wedstrijden werden gewonnen. De ploeg van De Steeg eindigde als derde met drie overwinningen en twee nederlagen. Tegen de beide hoogstgeplaatste ploegen kreeg De Steeg klop. Er werd dit keer over vloedig gescoord. Slechts één keer eindigde een wedstrijd in een doel puntloos gelijkspel. In de overige veertien wedstrijden vielen in totaal 51 doelpunten. De uitslagen van de wedstrijden waren als volgt: De Steeg-FC Dam 2-1; Odessa-FC Kerkwerve 1-4; Marco Holm-De Steeg 0-6; Zierikzee All-Odessa 3-1; FC Dam-FC Kerkwerve 2-2; Marco Holm- Zierikzee All 0-2; De Steeg-Odessa 3-1; FC Dam-Marco Holm 1-1; Zierik zee AII-FC Kerkwerve 0-0; Marco Holm-Odessa 2-2; FC Dam-Zierikzee All 0-2; De Steeg-FC Kerkwerve 1-2; Odessa-FC Dam 0-4; Marco Holm-FC Kerkwerve 0-6; Zierikzee AII-De Steeg 2-0. De einduitslag was als volgt: Zierikzee All FC Kerkwerve De Steeg FC Dam Marco Holm Odessa 5 4 1 0 9- 1 9 5 3 2 0 14- 4 8 5 3 0 2 12- 6 6 5 1 2 2 8- 7 4 5 0 2 3 3-17 2 5 0 14 5-16 1 Kerstschaaktoernooi Op het traditionele kerstschaak toernooi in Koudekerke hebben de Bruse spelers goede resultaten be reikt. Zowel Jan de Jonge als Jan de Korte behaalden met 2 xh punt uit drie wedstrijden een eerste plaats in hun poule. Leonard Hoekman werd twee de in zijn poule met 2 uit drie. Jacco Hoekman kreeg de poedelprijs. Piet Knop werd bij de jeugd vierde in een deelnemersveld van 13. Er deden in totaal 125 spelers aan het toernooi mee, waarvan J. Dijkhuizen uit Kou dekerke algemeen kampioen werd. NIEUWERKERK - Biljartvereni ging Alweer Mis organiseert op vrij dag 4, zaterdag 5 en zondag 6 januari het finaletoernooi vijfde klasse bandstoten van het district Schouwen-Duiveland in café De Mee- baal in Nieuwerkerk. Voor het finaletoernooi hebben zich geplaatst: T. Goudzwaard, OKK Nieuwerkerk; W. Aan de Wiel en W. de Graaf, beiden DOS Nieuwerkerk; J. Meganck, BV Renesse; H. Roks, d'Eu- le Oosterland; A. Rijnberg, Onder Vrienden Burgh; L. Fonteine en M. Langeraad, beiden Windenburg Drei- schor. Het toernooi gaat op vrijdagavond om 19.00 uur van start met de eerste ronde. De moyennegrens van de vijf de klas bandstoten gaat tot 0.99. ZIERIKZEE - Aan de voorwedstrij den vierde klasse bandstoten van het district Schouweii-Duiveland yan de KNBB wordt door 25 spelers deelge nomen. Zij komen uit in vijf poules. In poule A komen uit: A. Oosse, F. van der Lee, J. Stols, J. de Regt en J. J. Snijders. Poule B wordt gevormd door A. Smits, J. Poot, L. E. van der Woude, C. van der Werf en L. Koop man. In poule C komen A. Koot, H. Messemaker, A. Kort, J. Vis en A. Heijboer uit. Poule D wordt gevormd door J. Dalebout, R. Boerma, T. Stoel. D. de Jonge en J. Jansen, ter wijl in poule E M. de Rijke, C. Ren ters, J. van Nieuwaal, J. Verboom jr en C. Dorreman uitkomen. De wedstrijden in poule A worden gespeeld op donderdag 3 januari (Bommenede), donderdag 10 januari (DOS) en dinsdag 15 januari (Entre Nous). In poule B zijn de speeldata donderdag 3 januari (Bommenede), donderdag 10 januari (DOS) en woensdag 16 januari (KVL). In poule C zijn de wedstrijden op donderdag 3 januari (Onder Vrienden), dinsdag 8 januari (De Wig) en donderdag 17 ja nuari (OKK). In poule D wordt gespeeld op vrijdag 4 januari (Witte van Haemstede), dinsdag 8 januari (De Wig) en woensdag 16 januari (BV Renesse). De wedstrijden in poule E ten slotte vinden plaats op donder dag 3 januari (Bommenede), dinsdag 8 januari (The Country) en woensdag 17 januari (BV Renesse). De partij lengte is 40 caramboles. De moyenne- grens van de vierde klasse bandsto ten ligt tussen de 1.00 en 1.49. futiliteiten verwijten naar het hoofd en dat moet veranderen", besloot de All Ready-coach. In de derde klas van het districts korfbal ondervond het Middelburgse Ondo de kracht van Merwede. In Schiedam werd het 13-8 in het voor deel van de Zuidhollanders. Jodan Boys klopte Vitesse met 6-5 en Vol treffers kon het in eigen zaal niet red den tegen Fluks: 7-11. Door dit resul taat deelt de Oosterhoutse ploeg vooralsnog met All Ready de laatste plaats. Het klassement ziet er als volgt uit: Merwede Ondo Fluks Jodan Boys Vitesse Weidevogels All Ready Voltreffers All Ready kwam via Leo Fonteine met 0-1 aan de leiding, maar er ont wikkelde zich een gelijkopgaande fa se, waarbij de ploegen om en om scoorden, nadat Weidevogels een 2-1 voorsprong had genomen. Gerda Kloet tekende voor 2-2 en Jaap van Gastel nam 3-3 voor zijn rekening. Gerda Kloet zette de Zierikzeese for matie hernieuwd op voorsprong, maar Weidevogels had meteen het antwoord klaar. Then kwam er even wel een sterke periode van All Ready, die werd bekroond met twee doel punten van Leo Fonteine en een tref fer van Gerda Kloet, waarmee het met nog een minuut te spelen in het eerste bedrijf een 4-7 voorsprong werd voor All Ready. Stimulans „Je verwacht dan toch, dat je ploeg beheerst de bal in de ploeg tracht te houden, maar nee hoor. Met nog se conden te gaan wordt er toch mis ge schoten en krijgt Weidevogels alsnog kans om een doelpunt dichterbij te komen, hetgeen wel een stimulans is om er in de tweede helft nog eens ex tra tegenaan te gaan", meende Van Goudoever. Van Goudoever stuurde zijn ploeg voor het tweede half uur binnen de lijnen met de opdracht om een stuk of vijf treffers toe tc voegen aan het totaal. „Dat zou normaal genoeg moeten zijn om de tegenstander op de knieën te krijgen, maar de ont moeting zou wel even anders uit pak ken", constateerde de oefenmeester. De thuisploeg overrompelde de be zoekers in de openingsfase, hetgeen resulteerde in vier treffers binnen zes minuten, waardoor de 5-7 voor sprong in een klap veranderde in een 9-7 achterstand. Door Leo Fonteine en Jaap van Gastel kon AU Ready wel weer aan sluiten (9-9), de echte overtuiging ont brak volledig en via een volgende tussensprint kon Weidevogels de wedstrijd definitief op zak steken: 11- 9. Invalster Annemarie van Goudoe ver scoorde met een omdraaibal 11-10 en het laatste woord was voor de Bleiswijkse ploeg: 13-10. Bij deze stand mocht Jacco Stoutjesdijk nog een door Jan Voshart meegekregen strafworp trachten te verzilveren, maar hij faalde, waardoor de eindstand definitief vast stond. Met drie punten uit zes wedstrijden bezet All Ready de laatste plaats in de we tenschap, dat de volgende week moet worden aangetreden tegen Merwede uit Schiedam, een van de betere ploe gen in de derde klas. Om de tafel „Het zit er op het ogenblik gewoon niet meer in bij ons", dacht Maurice van Goudoever. „Ik geloof, dat wc op korte termijn eens om de tafel moe ten gaan zitten om over een andere opstelling te gaan praten, want zoals het nu gaat, kan het niet verder". Kort na het begin van de wedstrijd tussen Weidevogels en All Ready ver loor de Zierikzeese ploeg Corrie Kloet met een fikse blessure, waar mee zij geruime tijd zal zijn uitge schakeld. Zij werd vervangen door Annemarie van Goudoever. Vanaf Gerda Kloet bereikte als een van de weinigen een normale vorm in de verlo- ren wedstrijd tegen Weidevogels. Zij scoorde drie treffers. Bleiswijkse ploeg zet 4-7 om in 13-10 winst BLEISWIJK - „Ik ga er langzaam aan twijfelen als het om uitwedstrijden gaat", stelde All Ready-oefenmeester Maurice van Goudoever na hét duel bij het Bleiswijkse Weidevogels vast. De Zierikzeese formatie verloor de be langrijke vierpuntenwedstrijd met de laatste plaats als inzet met 13-10, nadat het een minuut voor rust nog 4-7 had gestaan in het voordeel van de roodzwarte ploeg. „Het liep de vorige week bij Ondo al wat minder, maar dat mag je in een Zeeuwse derby verwachten, maar het peil is inmiddels toch wel naar een bedenkelijk niveau gezakt. All Ready was in de eerste helft nog technisch beter dan de thuisploeg, maar in de tweede helft zakte de ploeg zeer ver weg". het begin van de wedstrijd speelde Lianne Kloet al voor Korrie Stout jesdijk, die op vakantie is. „Het lag zeker niet aan de jeugdige ver vangsters, dat het niet draaide zoals het moest, maar veeleer aan het feit, dat een aantal basisspelers doodleuk de goede vorm mist. Dat feit heeft tijdens de wedstrijd onnodig gebak kelei tot gevolg. Men gooit elkaar om

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 7