Raad Duiveland akkoord met alarmeringssysteem ouderen KASTANJE Lakenman Ochtman huldigde jubilaris Hans Bevelander DE ZIERIKZEESCHE COURANT Abonnementsgeld 3,50 per week Directeur D. L. van t Leven: „We hebben veel aan je inzet te danken WA> PE 61 UT ZIERIKZEESCHE NI EUWSBODE E re-leden Niet permanent Trainerswissel Spring- en dressuurwedstrijd Dirigent E. A. de Looff en mevrouw Van Wijk- De gemeente Duiveland kan een permanente Een paar weken nadat trainer Jan Englebert De Landelijke Rijvereniging en Ponyclub De de Rijke zijn vrijdagavond benoemd tot ere- bewoning van het ,,Salvator-park" in Ouwer- Bruse Boys verliet, volgt Duiveland-trainer Piet Schouwse Ruiters organiseert donderdag een leden van Nut eh Uitspanning. (Pag. 2). kerk niet toestaan. Pag. 3). Roks zijn voorbeeld. Hij wordt opgevolgd door dag lang een spring- en dressuurwedstrijd in Ad van Lent. (Pag. 6). Bruinisse. (Pag. 8). MAANDAG 24 DECEMBER 1984 141ste jaargang Nr. 23649 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Vrede past mensen, strijd wilde beesten. Ovidius DUIVELAND - De wekelijkse abonnementsprijs op het alarmeringssysteem moet voor de deelnemende be jaarden niet meer gaan kosten dan 3,50. Deze mening was de gemeenteraad van Duiveland toegedaan, vrijdag avond in vergadering bijeen in de kleine zaal van „Ons Dorpshuis" te Nieuwerkerk. De raad besloot tot toetre ding tot het alarmeringssysteem van de Stichting Be jaarden en Gehandicapten Alarm Zeeland (B.A.Z.) en tot het reserveren van een eenmalig bedrag ad 5.000, voor het vormen van een fonds waaruit de kosten van aansluiting kunnen worden gesubsidieerd en eventueel een reductie kan worden gegeven op de abonnements kosten. In het collegevoorstel werd gespro ken over een wekelijks abonne mentsgeld van 5,50 voor de bejaar den, die van dit alarmeringssysteem gebruik zouden gaan maken. P.v.d.A.-woordvoerster mevrouw A. C. Hoogendoorn-Herfkens vond dat echter nogal aan de hoge kant en stel de voor direct uit te gaan van 3,50 per week en daarin zo nodig als ge meente een bijdrage te leveren. De heer A. van Klinken (SGP) meende, dat men zich over die eigen bijdrage per week niet zo druk be hoefde te maken. Mensen, die echt ge bruik willen maken van het alarme ringsysteem hebben er ook wel wat voor over. Mevrouw Hoogendoorn was het op dit punt niet eens met de S.G.P.- woórdvoérder en hield vast aan haar voorstel de abonnementsprijs te ver lagen tot 3,50 per week. Voor de aansluiting van het alarmerings systeem zuilen de ouderen een een malige bijdrage van 30,— moeten betalen. Summier De heer Van Klinken vond het col lege-voorstel wat summier en infor meerde naar de technische bijzonder heden van het alarmeringssysteem. Wethouder A. L. Bakker liet hem we ten, dat een antwoordkastje bij de te lefoon zal worden aangebracht en dat de bijbehorende „pieper" een bereik van ongeveer 25 meter 2al hebben. Hij was van mening, dat het alarme ringssysteem de eerstkomende tijd wai zal moeten groeien. Evenals de heer Van Klinken stelde wethouder Bakker vast, dat er bij de adspirant- gebruikers wellicht een drempel be staat ten aanzien van het aanwijzen van drie personen in de naaste omge ving, die opgeroepen kunnen worden in geval van alarm en vooral ten aan zien van het afgeven van de huissleu tel aan die betreffende personen. V.V.D.-woordvoerder W. P. Stouten stelde evenals zijn raadscollega van de S.G.P. vast, dat het inventarisatie rapport van de speciaal daarvoor in gestelde alarmeringswerkgroep had uitgewezen, dat de behoefte aan een alarmeringssysteem onder de oude ren toch niet zo groot bleek te zijn. Volgens de heer Van Klinken wilde dat echter niet zeggen, dat er dan ook maar niets aan gedaan moest wor den. Tfen slotte besloot de raad tot toetre ding en tot verlaging van de abonne mentsprijs tot 3,50 per week. Het huidige alarmeringssysteem in de be jaardenwoningen van de gemeente Duiveland zal worden afgebouwd en na verloop van tijd worden vervan gen door het thans voorgestelde sy steem. Stads- en Dorpsvernieuwing De vaststelling van het verdelings besluit in het kader van de nieuwe wet op de Stads- en Dorpsvernieu wing, die met ingang van 1 januari Vervolg pagina 3 'k Heb jou gezien met fijp bedekt M'n boom, Je witte armen, reikend naar de blauwe hemel... Ik dacht, Je droeg een doodskleed... Totdat ik zag De zonnespatten op je knoppen. Waarin 'l nieuwe leren huist... Ik voelde het nieuwe leren kloppen Van je kaarsen, Je teergroen blad. 'k Zag kinderen spelen met je vruchten, llrninglanzend bruin...! Kerstmis 1984 Foto: Joh. D. C. Berrevoets Ad Leijdekkers ZON- EN MAANSTANDEN 25 dec. Zon op 8.47, onder 16.32 Maan op 11.29, onder 19.35 26 dec. Zon op 8.47, onder 16.33 Maan op 11.52, onder 20.51 27 dec. Zon op 8.47, onder 16.34 Maan pp 12,09, onder 22.05 Eerste Kwartier: 30 december (6.27) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 4.49 17.33 10.49 22.5 25 dec. 26 dec. 27 dec. 5.20 18.14 11.36 23.44 5.56 18.49 12.20 - Doodtij: 1 januari HET WEEROVERZICHT DE BILT- Het weerbeeld op de eer ste kerstdag ziet er niet fraai uit. Mo gelijk is er in de vroege ochtenduren na een koude nacht met lichte vorst nog even wat zon, maar daarna gaat de bewolking weer snel toenemen en de rest van de dag valt er regen. Het is niet helemaal uitgesloten dat de re gen voorafgegaan wordt door een korte periode waarin er natte sneeuw valt, maar bij middagtemperaturen die tot een graad of vijf oplopen, blijft die natuurlijk niet liggen. Op de tweede kerstdag klaart het wat op, maar er is daarnaast een kans op een natte sneeuwbui. De middag- temperaturen zijn dan met een graad of drie op een wat lager niveau gekomen. L O-directeur D. L. van 't Leven (links) feliciteert jubilaris Hans Bevelander en overhandigt hem een geschenk nar mens het bedrijf. ZIERIKZEE - Onder grote belangstelling werd vrij dagmiddag 12 december in de foyer van restaurant Mon- dragon in Zierikzee het feit herdacht dat de heer J. M. Bevelander (bij velen beter bekend als Hans) 25 jaar ge leden in dienst trad bij drukkerij/uitgeverij Lakenman Ochtman te Zierikzee. Vele zakenrelaties, collega's, vrienden en kennissen maakten van de receptie gebruik om de jubilaris te feliciteren. Aan het begin van de receptie werd de jubilaris toegesproken door de di recteur van het bedrijf, de heer D. L. van 't Leven. Van 't Leven compli menteerde de heer Bevelander met de wijze waarop hij zich steeds van zijn taak heeft gekweten. „Je bent steeds volledig betrokken hij de be drijvigheid en de expansie van L O; je bent niet zo maar een werkne mer, maar een medewerker die een sleutelpositie in ons bedrijf inneemt". Over zijn werk als calculator en de loopbaan van Bevelander binnen het bedrijf zei Van 't Leven: „Je doet het prima. Je kent het bedrijf door en door. Daardoor ben je ook steeds in staat om de vinger op de zere plekken binnen het bedrijf te leggen, waarvan het bedrijf dan weer profiteert". Van 't Leven stelde grote bewondering te hebben voor de wijze en de inzet, die de heer Bevelander steeds aan de dag heeft gelegd om de hoge vlucht, die de techniek binnen het grafisch be drijf heeft genomen, op de voet te vol gen. „Dat kostte soms veel vrije tijd, maar je deed het omdat je liefde hebt voor je vak. Jij bent een echte grafi cus. Ik hoop dan ook van harte dat we nog vele jaren samen kunnen werken en bouwen aan L O. Namens het be drijf bood de heer Van 't Leven een ge schenk onder couvert aan. Goede leermeester Namens het personeel werd de heer Bevelander toegesproken door de heer F. Braun. Hij benadrukte het feit dat de heer Bevelander steeds een goede leermeester is geweest voor veel grafici, waarvan er nog steeds velen binnen het bedrijf werkzaam zijn. „Je bent goed meegegroeid met de ontwikkeling binnen het bedrijf. Net als iedereen hebt ook jij je min punten, maar we. hebben je als colle ga en als medewerker leren waarde ren. Jij hebt altijd veel voor je vak overgehad". Namens het voltallige personeel bood de heer Braun een geschenk aan aan de jubilaris. Na een persoonlijk woord van de heer M. Kaat, hoofdredacteur van de Zierikzeesche Nieuwsbode waarvan L O de uitgeefster is, werden de ve le aanwezigen in de gelegenheid ge steld om op informele wijze het con tact met de heer Bevelander te verstevigen. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Verwachting tot dinsdagavond: Koude nacht Opklaringen, in de middag toene mende bewolking en mogelijk regen; minimumtemperatuur om het vries punt; middagtemperatuur ongeveer 5 graden. Van noordwest naar zuid draaiende wind, toenemend tot vrij krachtig, kracht 5, aan de kust tot hard, kracht 7. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m vrijdag 28 dec.: Woensdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 5 graden Windkracht: zuid 5 Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 4 graden Windkracht: zuidoost 4 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 3 graden Windkracht: oost 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1