Zierikzee lijkt subsidie kademuren mis te lopen Brand op Neeltje Jans Binnenkort voorlichting in Zierikzee en Goeree over school Oude Tonge J.M.Geleijnse 25 jaar bij ANWB Groenten uit volkstuin zijn niet vergiftigd Deurloo Intermeubel DE ZIERIKZEESCHE COURANT Sombere vooruitzichten stadsvernieuwing Wegenwachter in Zierikzee Kern Optiek P£ 6i tr Onderzoek in Bruinisse Nieuw Geloogd grenen te zien bij i TH C Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vandalisme Schoolzwemmen Deportatie Handbalzege Twee exploitanten van strandhuisjes in Renes- De gemeenteraad van Brouwershaven boog Het is deze week precies veertig jaar geleden De herenhandbalploeg van Delta Sport had se stoppen met die exploitatie vanwege het zich woensdagavond nogmaals over de dat ruim 170 Schouwse jongemannen werden andermaal een sterke tweede helft in petto, die vandalisme. (Pag. 3). kwestie van het schoolzwemmen. (Pag. 3). gedeporteerd. (Pag. 9). nu wel een positief resultaat opleverde. (Pag. 11). DONDERDAG 20 DECEMBER 1984 141ste jaargang Nr. 23647 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De druiven, die men vóór de tijd plukt, geven niet eens goede azijn. Talmud ZIERIKZEE - De maatregelen getroffen in het kader van de nieuwe wet Stads- en dorpsvernieuwing, die met ingang van 1 januari 1985 van kracht wordt, dreigen voor Zierikzee zeer nadelig te gaan uitpakken. Hoewel voor de restauratie van de kademuren langs de Nieuwe Haven reeds op 4 september een voorschot-subsidie-aanvraag werd ingediend, lijkt een aanvankelijk toegezegd subsi diebedrag van 430.856,— niet uitgekeerd te gaan wor den. Verder dreigt ook een subsidie van 547.225,— van het ministerie van W.V.C. aan de neus van Zierikzee voor bij te gaan, omdat bij dit specifieke werk niet voldaan kon worden aan de eisen gesteld in het kader van de zo genaamde terugploegregeling. Op dinsdag 25 en woens dag 26 december (le en 2e kerstdag) zal de „Zierik- zeesche Nieuwsbode" niet verschijnen. Het kantoor van de krant zal op deze dagen gesloten zijn. Advertenties voor de editie van donderdag 27 december dienen uiter lijk maandag 24 decem ber vóór 11.30 uur in ons bezit te zijn. Een en ander kwam maandag avond aan de orde tijdens de openba re vergadering van de Zierikzeese ge meenteraad naar aanleiding van de vaststelling van de zogenaamde over gangsregeling stadsvernieuwing. Men kon tijdens deze vergadering constateren, dat het Zierikzeese ge meentebestuur op z'n zachtst gezegd niet blij is met de gevolgen van de wet Stads- en dorpsvernieuwing. Deze wet verplicht de gemeente raad tot vaststelling van een verorde ning, op grond waarvan de gemeente aan natuurlijke of rechtspersonen geldelijke steun in het belang van de stadsvernieuwing verleent. Voorts verplicht deze wet de ge meenteraad tot vaststelling van een inspraakverordening voor de stads vernieuwing. Daar het niet mogelijk was een subsidieverordening voor 1 Het eehtpaar J. M. Geleijnse werd bij de viering van zijn jubileum begeleid door de ANWB. Rechts staat directeur R. Olland. ZIERIKZEE - Onder begeleiding van een cordon wegenwachtwagens werd de heer J.M.Geleijnse uit Zierikzee woensdagmiddag op feestelijke wijze naar Mondragon vervoerd. Geleijnse vierde zijn vijfentwintig jarig jubileum als wegenwacht in dienst van de ANWB. In bijzijn van vrouw en kinderen werd de jubilaris een receptie aangeboden. "In Don Haag is niet zoveel van u bekend." zei R.Olland, directeur van de hulpverlening van de ANWB."Maar door een aantal luister vinkjes kan ik toch een beeld van u -schetsen, zoals u in hot dossier zit." Geleijnse werd vijftig jaar geleden in Zonncmairc geboren. Na enkele baantjes als monteur bij een garage en in een smederij trad hij op 30 no vember 1959 in dienst van de ANWB.Aanvankelijk deed hij zijn werk op de motor, maar al snel werd Geleijnse in dienst gesteld als stati onswegenwacht. In 1965 werd het sta tion Zcolandbrug opgericht Geleijn se werd op dat station aangesteld als vcrkecrswacht en het gezin vestigde zich in Zierikzee.Later werd het sta tion overgeplaatst naar Kapcllc, maar dat had geen gevolgen voor de functie van de jubilaris. Veranderingen Volgons Olland heeft Geleijnse ook andere taken binnen de wegenwacht verricht, zoals zijn functie als voor zitter van d«- personeelsvereniging. "U voelt zich zeer bij het ANWB gebeuren betrokken," aldus Olland. januari 1985 vast te stellen, dien een overgangsregeling te worgen vastgesteld. Fondsgemeente Zierikzee behoort in de nieuwe wet Stads- en dorpsvernieuwing tot de 92 zogenaamde fondsgemeenten, die rechtstreeks een uitkering ontvangen uit het (rijks)fonds stads- en dorps vernieuwing. Voor 1985 is dat voor Zierikzee 808.000,—. Concreet bete kent dat een vrije betaalruimte voor Zierikzee voor 1985 van tenminste 161.600,—. Vele gemeenten - en ook Zierikzee - hebben echter te maken met zoge naamde oude verplichtingen, die ten laste van het gemeentelijke stadsver nieuwingsfonds 1985 moeten worden gebracht. Eén der grootste posten aan oude verplichtingen betreft het herstel van de kademuren. Hoewel het mini sterie van V.R.O.M. aanvankelijk had laten weten, dat subsidie-aan vragen tot 1 november konden wor den ingediend, werden van deze zijde plots projecten, die na 1 september waren ingediend, van de subsidie- lijst gevoerd. Tot deze groep behoort ook het project herstel kademuren Zierikzee, hetgeen voor de gemeente een tegenvaller van 430.856,— kan gaan betekenen. Een tweede tegenvaller kan gaan worden de intrekking van de subsi die van 547.225,door het ministe rie van W.V.G. omdat bij het herstel van de kademuren niet kon wórden voldaan aan 'de eisenr die werden ge steld in het kader van de terugploeg regeling". Samenvattend zou dit voor 1985 voor Zierikzee de consequentie kunnen hebben, dat enerzijds een uit kering van het rijk voor stads- en dorpsvernieuwing van 808.000,— wordt ontvangen, maar dat daar an derzijds een bedrag van 1.153.866,74 aan oude verplichtingen tegenover staat. In het meest ongunstige geval zal dan wellicht een beroep moeten worden gedaan op de door het mini sterie van V.R.O.M. gereserveerde post voor de regeling van de over gangsproblematiek. Niet schuld van gemeente Dat vooral raadsvoorzitter burge meester Th. H. de Meester heel veel moeite heeft met de rijksmaatregelen Vervolg pag. 2 Advertentie Zandpad 2-4 Middelharnis 01870-2567 Oogmeling gratis Van de semi-permanente woning bleef uiteindelijk, ondanks de inspanning van de brandweerkorpsen uit Haamstede en Renesse, niets meer over. NEELTJE JANS - Een brand in een semi-permanente woning op het werkei- land Neeltje Jans heeft woensdagavond werk bezorgd aan de brandweerkorp sen van Renesse en Haamstede. Ondanks de snelle inzet van deze blussers kon niet worden voorkomen dat de woning geheel uitbrandde. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Omstreeks half elf werd woensdag avond een brand gemeld op het werk- eiland Neeltje Jans. De brand was uitgebroken in een semi-permanente woning, een zogenaamde porto-cabi ne, die eigendom is van het grondboor- en bronbemalingsbedrijf Mos uit Roon. De bew'ier werd uit zijn slaap ge wekt door vreemde geluiden, die bij nader onderzoek werden veroorzaakt door de brand. Via een slaapkamer raam kon de bewoner, G. S. uit Made- Drimmelen, samen met zijn hond de brandende woning verlaten. Hij wek te zijn buren, en trachte met behuip van een poederblusser de brand te blussen, overigens zonder enig re sultaat. Omtrent de oorzaak van de brand valt niets met zekerheid te zeggen: een technisch onderzoek zal daarin licht moeten brengen. De woning was tegen brand verzekerd, de inventaris daarentegen niet. WA> ffir- BRUINISSE - Een onderzoek naar de vermeende vergiftiging van groenten in de volkstuinen aan het Riekusweel te Bruinisse heeft aan getoond dat de groenten onaangetast zijn. De groenten zouden zijn vergiftigd met een bladvernietigingsmiddel en de Algemene Inspectiedienst adviseerde om de eerste zes a zeven we ken geen groenten uit de betreffende tuinen te consumeren. De gemeente Bruinisse gaf de Algemene Inspectiedienst opdracht om een onderzoek in te stellen. Dat wees uit dat de groenten normaal gecon sumeerd kunnen worden en dat er beslist geen gevaar bij aanwezig is. De aantoonbaarheidsgrens ligt volgens het uitvoerend laboratorium ge lijk met de door de wet vastgestelde residu-tolerantie. Raad Middenschouwen "In al die jaren is uw functie ter nauwernood veranderd, maar ik denk toch dat dat een beetje uiterlij ke schijn is. Binnen de ANWB zijn grote veranderingen gaande. Momen teel zijn we bezig met het invoeren van de computer op de stations," zei directeur Olland. Volgens hem telde Nederland 25 jaar geleden nog geen miljoen auto's en had de ANWB nauwelijks een half miljoen leden. Nu zijn er tweeëneen half miljoen leden en viereneenhalf miljoen auto's. "Er is dus ontzettend veel veranderd. Wij hadden de flexi biliteit, toewijding en inzet van do medewerkers van de ANWB, ook die van u, meneer Geleijnse. Dank daar voor." besloot R.Olland. Gouden speld wegens z.ijn jubileum kroeg de heer Geleijnse de gouden speld uitgereikt en mocht hij een enveloppe onder couvert in ontvangst nemen. Na de toespraak van de directeur bleef het gezelschap nog geruime tijd gezellig bijeen in de foyer. MIDDENSCHOUWEN - Per 1 augustus 1985 zal een MEAO in Oude Tonge gaan functioneren als onderdeel van een nieuwe school voor middelbaar beroepsonder wijs, een samenwerkingsschool voor de Zuidhollandse en Zeeuwse eilanden, die een hiaat in het regionale on derwijs gaat opvullen. Medio januari worden daarover informatiebijeenkomsten belegd in Zierikzee en in Mid delharnis. Een brochure is in de maak. De M.T.S.-afdeling, de andere „poot" van deze nieuwe school, zal volgend jaar nog niet gerealiseerd zijn, maar er wordt hard aan gewerkt om die zo spoedig mogelijk van de grond te krijgen. Burgemeester W. den Boer van Mid- raadsvergadering te Scharendijke. denschouwcn, tevens voorzitter van Het beschikbare terrein voor deze het stichtingsbestuur van deze go- school is groot genoeg, vulde hij dos- combinecrdc MEAO/MTS. sprak gevraagd nog aan, er. hij heeft er goc- woonsdagavond over deze zaken in de de hoop op dat er tegen augustus vol gend jaar een onderkomen zal staan, waarschijnlijk in de vorm van een prefab-constructie. Ook voor uit- Vervolg pagina 3 Advertentie Verwachting- tot vrijdagavond: Nog een enkele bui Half tot zwaar bewolkt en in hoofd zaak in de nacht en ochtend een enke le bui; minimumtemperatuur om streeks 2 graden; middagtempera- tuur ongeveer 7 graden. Matige en aan de kust krachtige westelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 24 dec.: Zaterdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: west 5 Zondag. Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 60% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: zuidwest 6 Maandag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 70%> Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 6 graden Windkracht: zuidwest 6 ZON- EN MAANSTANDEN 21 dec. Zon op 8.45, onder 16.30 Maan op 7.50 onder 15.22 Nieuwe Maan: 22 december (12.47) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 21 dec. 1.57 14.24 8.02 20.18 Springtij: 24 december HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weer zal morgen wat vriendelijker zijn dan vandaag. De storing die vandaag op veel plaatsen regen bracht trekt vannacht naar Duitsland weg. Achter de storing draait de wind naar het westen en stroomt minder zachte lucht binnen. In deze lucht kan tot in de ochtend nog een enkele bui voorkomen, maar in de loop van de dag neemt de kans op regen af. Het zal nog wel half tot zwaar bewolkt blijven, maar nu en dan is er toch een beetje zon te verwachten. Vannacht daalt de temperatuur tot omstreeks 2 graden en morgenmid dag wordt het een graad of zeven. De westelijke wind is morgen matig, kracht vier, en aan de kust meest krachtig, zes. Overigens is in grote lijnen nog maar weinig verandering in het weer te verwachten. Het ziet er naar uit dat he tot kerstmis half tot zwaar be wolkt weer blijft met af en toe buien. De temperatuur blijft iets aan de zachte kant.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1