Algemeen Belang Bruinisse vindt wethouder Schot incapabel voor zijn taak en oneerlijk Dodelijk ongeluk bij Haamstede 6MC i q&ytf gttr 10% tot 50% korting J. C. Hendrikse (PvdA) wil beperking gebruik artikel 19-procedure DE ZIERIKZEESCHE COURANT „Zo de waard is vertrouwt hij zijn gasten' WA> pa Frontale botsing tussen twee auto's ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Bezwaren Zilveren jubileum Zware klus Biljartkampioen De Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) heeft ernsti- Op 21 december herdenkt Hans Bevelander Donderdag 20 december krijgt het gemeente- Ruud de Bruin van biljartvereniging KVL uit ge bezwaren tegen het voornemen van minis- het feit dat hij een kwart eeuw geleden in bestuur van Bruinisse een zware klus, wan- Noordgouwe werd op een overtuigende manier ter Smit-Kroes om stormvloedkering half jaar te dienst trad bij Drukkerij Lakenman en Ocht- neer de algemene beschouwingen moeten districtskampioen in de tweede klas libre. sluiten. (Pag. 2). man in Zierikzee. (Pag. 3). worden behandeld. (Pag. 4). (Pag. 6). DINSDAG 18 DECEMBER 1984 141ste jaargang Nr. 23646 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Er is niet één mens op de duizend in staat een succes vol schurk te worden, terwijl iedereen kan slagen als een eerlijk man. Zakenwereld-epigrammen BRUINISSE - Wethouder H. Schot van Bruinisse kreeg het maandagavond erg hard te verduren tijdens de be handeling van de algemene beschouwingen. Met name het Algemeen Belang van het vissersdorp haalde onge nadig uit naar de bewindsman bij de behandeling van het onderwerp 'sport'. „Onze fractie neemt aan, dat u volledig op de hoogte bent van de zaken, die spelen en gespeeld hebben in de afgelopen weken in de sportad- viescommissie", stelt AB-woordvoerder C. J. van Liere. „In die vergaderingen is het onze fractievoorzitter duide lijk geworden, dat de wethouder van sportzaken volko men incapabel is voor zijn taak en dat hij bovendien geen eerlijk spel speelt wat betreft het overbrengen van ad viezen en informatie van de adviescommissie naar het college van B W en omgekeerd. Hij noemt dat politiek, maar voor ons is het reden genoeg om definitief het ver trouwen in deze wethouder op te zeggen". Het opzeggen van het vertrouwen in wethouder H. Schot werd niet de enige maatregel naar aanleiding van het optreden van de bewindsman. „Onze fractievoorzitter trekt zich te rug uit de sportadviescommissie, om dat de wethouder vindt, dat de hé er*" Vonk alleen maar in deze commissie zit om een politiek spel te spelen. Mo gelijk is hier een bekende spreuk van Advertentie JONGE BETAALBARE MODE nu HOGEZOOM 171 - RENESSE toepassing: Zoals de waard is, ver trouwt hij zijn gasten", vervolgt Van Liere. Ondeskundigheid Overigens begint Van Liere met het hele college van B W aan te vallen, als hij het onderwerp 'sport' aan roert. ,,Als we het hebben over ondes kundigheid binnen het college van B W, dan is het onderwerp 'stichting van een nieuwe sportzaal' verreweg topscorer", constateert de AB- woordvoerder „In uw begeleidingsbrief gaat u uit van een poging tot stichting in 1986, maar in de toelichting bij de meerja renraming staat iets heel anders. Het zou aardig zijn, wanneer die tegen strijdigheid uitgelegd zou kunnen worden". Het Algemeen Belang meent te moeten constateren, dat het college er een soort prestigezaak van wil maken om een zo mooi en duur mogelijke sportzaal te realiseren, het liefst los van de bestaande sportzaal. „Daarbij wordt volkomen voorbij- Dr. W. F. M. Vonk: uit commissie gegaan aan al het werk, dat het afge lopen jaar in de sportadviescommis sie is verricht", meent Van Liere. „Het college gaat uit van de gedachte, dat ongeacht de stichtingskosten de sport tien procent moet opbrengen, terwijl in de adviescommissie zelf duidelijk gesteld is, dat de stichtings kosten niet boven de f 750.000,- hoe ven en mogen uitkomen en er dus ook absoluut niet meer te verlangen is dan tien procent van dat bedrag. In dat kader heeft wethouder Schot op eerdere vragen van de SGP-fractie geen eerlijk antwoord gegeven. Hij sprak over een bijdrage van f 100.000,-terwijl hij wist, dat de bij drage nooit zo hoog zou kunnen zijn". Wethouder H. Schot: incapabel BURGH-HAAMSTEDE - Bij een frontale botsing tussen twee auto's zijn heden-ochtend om 08.25 uur twee personen om het leven gekomen en is een derde inzittende zeer ern stig gewond geraakt. Op de kruising Zandweg- Kraaijesteinweg botsten de beide wa gens frontaal tegen elkaar. Een Hon da Civic reed met vier inzittenden, allen practicanten bij Dosbouw, over de Zandweg in de richting Kraai- jesteinweg. Op het moment dat de Honda de weg overstak naderde in de richting van de Provinciale weg een Volvo, bestuurd door A. M. uit Westenschouwen. Deze kreeg geen voorrang van de Honda. Door de klap werden de achterin zittenden van de Honda uit de wagen geslingerd. R. N. (22) uit Den Bosch raakt hierbij zeer ernstig gewond. J. van K. (20) uit Woerden liep ook verwondingen op. De bestuurder van de auto, de 23-jarige J. A. N. Altena uit IJs- selsteijn overleed ter plaatse, net als E. W. Schoenmaker (24) uit Arnhem. Door de firontale botsing sloeg de Honda over de kop en belandde in de sloot. Huisarts Van Beek-Verbeek was ter plaatse, net als de brandweer van Haamstede. Twee ambulances vervoerden de inzittenden R. N., die direct naar Dijkzigt in Rotterdam werd gebracht, en J. van K.f die naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee werd vervoerd. De Hon da raakte total loss en de Volvo liep zware schade op. De bestuurder van de Volvo had geen verwondingen. Aanpassing Naar de mening van het Algemeen Belang vraagt de sport niet meer dan een goede aanpassing van de bestaan de sportzaal. „Als we op dit moment aankomen met stichtingskosten van een sportzaal van tussen de één en an derhalf miljoen, dan maken we ons belachelijk. Toen de telebingogelden ter beschikking waren werd er - mis schien wel terecht - ach en wee geroe pen over dergelijke stichtingskosten. Dan mag het college nu zeker niet meer met een dergelijk verhaal aan komen dragen". Dat de vernieuwde en verruimde sportzaal er moet komen staat even wel voor het Algemeen Belang als een paal boven water. „Het college moet er van overtuigd zijn, dat de fractie van Algemeen Belang alles in het werk zal stellen de sportzaal te realiseren, graag zelfs in samenwer king met de andere partijen. Dat zal dan wel moeten geschieden in goed overleg met èn de scholen èn de sportgemeenschap in Bruinisse. He laas moeten we op grond van onze er varingen in de afgelopen maanden constateren, dat dat overleg niet met deze wethouder te voeren is", besluit Van Liere zijn betoog namens de fractie van het Algemeen Belang. De SGP-fractie ageert tegen het voorrang verlenen van de realisatie van de sportzaal. „Onze fractie is te gen de uitgave van enorme bedragen ten behoeve van de sportzaal. Er zijn urgenter zaken aan te stippen. We we ten ook, dat het merendeel van onze burgers niet zit te springen om zo'n sportzaal, vooral ook in deze tijd van teruggang. We zien ook de rentabili teit van een dergelijke sportzaal niet zitten, omdat Aquadelta met zijn vele accommodaties voor sportliefheb bers een geduchte concurrent zal blij ken te zijn. We zitten verder ook nog met de vergrijzing van de bevolking en een laag geboortecijfer. Wie zal de ze hal in een later stadium gaan be volken? Het lijkt ons beter dat het plan voor een sportzaal naar de toe komst wordt verschoven. We geloven tenslotte ook niet in een kostenplaat je van om en nabij de miljoen, maar denken eerder aan anderhalf of twee miljoen. In dit verband voelen we weinig voor een langlopende lening, terwijl we er ook niets voor voelen de weinige reserves hieraan te beste den", aldus SGP-woordvoerder G. E. Houtekamer. Goedkeuring Een geheel ander standpunt ver woordt A. J. Bal namens de Lijst Van der Velde. „Wij zijn als fractie ervan overtuigd dat de sportzaal er moet komen en we zijn ook bereid onze goedkeuring wat betreft de twee ton te verlenen mits het financieel haal baar is en er op korte termijn goede en uitgewerkte gegevens komen of de zaal wel op dezelfde plaats gebouwd moet worden en zo niet, wat er met de bestaande zaal gaat gebeuren. Ook is van belang of het onderwijs bereid is de f 36.000,-, die het nu opbrengt aan huur, ook te betalen wanneer er een Dit nummer bestaat uit 12 pagina's nieuw complex gebouwd wordt". De fractie Van der Velde ziet het niet zo erg zitten, dat de sportzaal op dezelfde plaats gebouwd wordt in verband met de lichtinval van de be staande school. „Een muur van zeven meter hoog is nogal wat. Misschien moet er aan gedacht worden de sport zaal tegen het sportveld aan te bou wen en dan gelijk een grote parkeer gelegenheid te creëren. Dit is al verschillende jaren een wens van voetbalvereniging Bruse Boys", al dus Bal. De CDA-fractie van Bruinisse staat niet afwijzend tegenover het stichten Verwachting tot woensdagavond: Regen en wind Veel bewolking en perioden met re gen; minimumtemperatuur rond 2 graden; middagtemperatuur onge veer 7 graden. Krachtige zuidwesten wind, aan de kust en op het IJssel- meer hard tot stormachtig. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 22 dec.: Donderdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht; zuidwest 6 Vrijdag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 80% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 4 graden Windkracht: west 6 Zaterdag: Wisselend bewolkt kans op neerslag: 60% Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 4 graden Windkracht: noordwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 19 dec. Zon op 8.44, onder 16.29 Maan op 4.57, onder 14.13 20 dec. Zon op 8.45, onder 16.30 Maan op 6.25, onder 14.48 Nieuwe Maan: 22 december (12.47) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 19 dec. 12.29 6.04 18.33 20 dec. 1.03 13.33 7.09 19.28 Springtij: 24 december HET WEEROVERZICHT DE BILT - Boven de Oceaan is een krachtige westelijke luchtstroming ontstaan. Hiermee worden regenge- bieden, afkomstig van Amerika, snel naar West-Europa gevoerd. Zo'n regenzone kan ons land woens dagochtend bereiken en geruime tijd regen veroorzaken. De aangevoerde lucht is echter zacht waarbij een mid dagtemperatuur van 7 graden bereikt kan worden. Ook na woensdag blijft het weer onbestendig en blijft ons land onder invloed van depressies staan. Er staat daarbij vrij veel wind, aan de kust af en toe zelfs stormachtig. van een sportzaal. Het is voor de frac tie echter noodzakelijk, dat er meer overleg en samenwerking wordt ge boden, want met niet meer dan deze gegevens lijkt het voor de fractie niet acceptabel. „We willen graag voor de bouwvakvakantie van 1985 een con creet plan op tafel zien liggen, dat be trekking heeft op type, model en plaats, alsmede een open begroting van de stichtings- en exploitatie kosten en hoeverre het plan is doorge nomen met het rijk ten einde de f 36.000,-- subsidie, die door de beide scholen wordt verstrekt, niet te ver liezen. En dit alles om de sportge- bruikers te motiveren hun bijdrage van tien procent te leveren", aldus de CDA-woordvoerder. BURGH-HAAMSTEDE - Hotel café-restaurant Vliegveld te Burgh- Haamstede wil een verbouwing laten uitvoeren. Maandagavond, tijdens de raadsvergadering van de gemeente Westerschouwen, werd daarover gespro ken. Omdat het een kwaliteitsverbetering betreft stelde het college voor de verbouwing via een artikel 19-procedure te laten lopen. De VVD meende dat de verbetering van het etablissement in het alge meen belang is en stemde voor, net als de RU en het CDA. De PvdA liet bij monde van J. C. Hendrikse weten dat er geen mis bruik mag worden gemaakt van de artikel 19-procedure, omdat deze re geling slechts bij uitzondering mag worden toegepast. „Wij stemmen te gen dit voorstel en willen dat het col lege aan GS meldt dat de PvdA heeft tegengestemd. Zo niet, dan zal de fractie zelf wel maatregelen nemen om dit aan GS te laten weten," aldus Hendrikse. Geen meldingsplicht Het PvdA-fractielid werd door bur gemeester mevrouw J. L. Niemants- verdriet-Leenheer gecorrigeerd. Zij vertelde hem dat een college beslist niet de plicht hoeft om aan GS te mel den dat een fractie van de raad, welke dan ook, tegen een voorstel heeft gestemd. „Een raadsbesluit impli ceert dat een meerderheid van de raad voor het voorstel was en daar gaat het om. Wij hebben helemaal geen meldingsplicht, we leven nog steeds in een democratic," merkte de burgemeester op. Tijdens de raad werd dc subsidieve rordening gecoördineerd bejaarden- werk gemeente Westerschouwen vast gesteld, werd het subsidieverzoek van de Stichting Vrouwen Bellen Vrouwen Zeeland voor 1985 afgewe zen, werd de jaarlijst instellingen sociaal-cultureel werk 1985 vastge steld en ging dc raad akkoord met de voorstelten tot wijziging subsidië ring sportverenigingen tun aanzien van de sportvelden met ingang van 1984 en tot subsidiëring sportvereni gingen met betrekking tot aanslagen onroerendgoedbelasting ten aanzien van sportvelden en hun opstallen met ingang van 1983. ALMELO - De rechtbank in Almelo heeft dinsdag dc 22-jarige H. D. M. uit Westerhaar-Vriezcnveensewijk (gemeente Vriezenveen) voor een se rie agressieve delicten veroordeeld tot een jaar en acht maanden gevan genisstraf. De eis luidde acht maan den gevangenisstraf en terbeschik kingstelling van de regering. ALMELO - De rechtbank in Almelo hoeft dinsdag de 52-jarige M. D. uit Almelo voor hel doen van drie valse geboorte-aangiften veroordeeld tot twee maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf en en boete van 7540 gulden of vijftien dagen. De cis luid de twee maanden voorwaardelijk en 1250 gulden boete of vijftig dagen. Op vrijdag 21 december, maandag 24 december en maandag 31 december a.s. zullen de kantoren van Druk kerij Lakenman Ochtman en de „Zierikzeeschc Nieuwsbo de" vanaf 16.00 uur gesloten zijn.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1