HHHI Voortreffelijke show Annette Ouwenbroek en hengst Ulfert Unicum Ingeborg Jonker en Courageux naar schitterende triomf in L-klasse dressuur Renesse Duivensport op de bres voor de leprabestrijding 8 Marjolein Geelhoed en Vivaldi winnen B-dressuur RENESSE - Zowel in de B- als in de L-klasse licht toon den eilandelijke combinaties zich de sterkste tijdens de grootse 'opengestelde' dressuurwedstrijd in manege Grol in Renesse. In beide gevallen ook waren KNF-combina- ties de meerdere over NBVR-vertegenwoordigers. De B- klasse leverde winst op voor Marjolein Geelhoed met haar 1.80 meter grote Vivaldi. De LR Bru-combinatie to taliseerde 129 punten. In de lichte L-klasse scoorden twee combinaties twee winstpunten. Met 133 punten kwam het oranje rozet terecht bij Westelijk Schouwen- amazone Ingeborg Jonker, die met haar paard Coura geux, drie punten meer bij elkaar reed dan Monique Moeliker met Rebecca. De RV Renesse-combinatie trok daarmee de goede lijn door, die zij veertien dagen eerder in Bruinisse inzette. In de zware L-klasse kwam de zege wel bij een NBVR-vertegenwoordigster terecht. Carla Groenewoud kwam met haar paard Arcal als enige net aan een winstpunt. Ook in deze categorie eiste Monique Moeliker de tweede plaats voor zich op achter de Marfleet-combinatie. Nu was haar proef goed voor 119 punten. Ingeborg Jonker en Courageux toonden aan, dat ze gezamenlijk aar dig wat meer in de mars zouden kun nen hebben, wanneer de combinatie frequenter wedstrijden zou bezoe ken. Het ontbreekt de amazone uit Burgh-Haamstede evenwel aan de be nodigde tijd, waardoor zij met haar zevenjarige van Octaaf afstammende Courageux slechts uiterst karig ge bruikt maakt van startmogelijkhe den. Daarnaast verricht de Westelijk Schouwen-combinatie evenwel aar dig wat trainingsarbeid, arbeid die tijdens de dressuurwedstrijd in Re- nesse zijn vruchten afwierp via een meer dan voortreffelijke proef, door jury Jan van Dalen terecht beloond met 133 punten. Na het voltooien van haar proef constateerde Ingeborg Jonker voor zichzelf, dat een en an der volgens haar aardig was verlo pen. „Courageux ging lekker", merk te ze op. „Op een paar schoonheids foutjes na reed ik voor mijn eigen ge voel een goede proef", een constate ring, die door Van Dalen volledig werd onderkend via zijn waardering op het startcoupon. Blessure Van uitstekend gehalte was op nieuw de lichte proef van de RV Renesse-combinatie Monique Moeli ker met Rebecca. Nadat de zeventien jarige amazone veertien dagen eerder in Bruinisse had verrast door win nend uit de bus te komen met 127 punten, vond jury Van Dalen haar proef dit keer 130 punten waard, een totaal dat haar andermaal twee winstpunten opleverde. Ook nu was de score verrassend, te meer daar nu de last op haar schou ders drukte het gevestigde puntento taal van veertien dagen eerder te on derschrijven ten overstane van het eigen publiek, dat gedurende de hele dag dat het concours duurde voortdu rend in grote getale de kantine van de Renesser manege bevolkte en aan dachtig toekeek. Overigens was de deelname van de combinatie tot het allerlaatste moment onzeker, omdat Rebecca met een beenblessure van start moest en daarom gedurende een volle week niet was bereden. Na het paard gedurende het losrijden te hebben bekeken besloot Monique Moeliker toch haar proeven te rijden, een beslissing, die werd beloond met een dubbele tweede plaats en twee winstpunten in een bijzonder sterk deelnemersveld. De voor RV Renesse rijdende Delftse toonde andermaal aan, dat Rebecca meer dan voortref felijke dressuurcapaciteiten heeft. Zij rijdt het paard slechts luttele maanden en is nu al op weg zich een plaatsje te veroveren in de bovenste helft van het- eilandelijke dressuur- wereldje. Ook op de derde plaats van de eindstand in de lichte L-categorie leg de een lid van een eilandelijke ver eniging beslag. LR Bru-amazone An- nelies Wisse onderstreepte met de negenjarige Rapide haar prima prestatie van veertien dagen geleden in Vlissingen, toen zij daar winnares werd. Nu kreeg zij van jury Jan van Dalen 124 punten op het startcoupon, waarmee de amazone uit Sint Phi- lipsland nog een winstpunt meepik te. „De onderdelen kwamen er wel al lemaal uit, maar ze misten de fijnheid om nog hogere waarderingen toe te kennen", meende Van Dalen. „Het is evenwel een prima combina tie, die het bij een goede en gerichte training nog erg ver kan brengen". Rapide is van goede komaf met Luite nant Generaal als vader. De overige twaalf combinaties in deze categorie moesten het stellen zonder winst punten. Met 118 punten kwam Leen van Buuren met Timmie op de vierde plaats, maar daarmee werd de Over- maasse Ruiter wel zeer gul beloond. De combinatie veroorloofde zich zo veel grappen en grollen, dat disquali- ficatie zeker niet vreemd geweest zou zijn, maar Van Dalen bedekte een en ander strategisch met de mantel der liefde. Ondergewaardeerd Met een punt minder dan Van Buu ren kwam Se-Ros-secretaresse Moni que Veldman op de vijfde plaats te recht en zij bleef op haar beurt weer een punt voor op Marian Jumelet met Simple. Met de 116 punten werd de combinatie van de Bruse PPC Schou- wen-Duiveland evenwel danig onder gewaardeerd. De combinatie legde een degelijke, nagenoeg foutloze proef neer, die evenwel om onduide lijke redenen niet goed viel bij de jury. Karin Middelhoek met Sylvia van de organiserende vereniging en Co- bie Prooy met Youshka van de LR Xenophon deelden samen de zevende plaats met 111 punten nog net voor de teleurstellende Helen van der Horst met Sir Benjamin van de Huybergse RC. De karige buit van 110 punten brachten de amazone uit Willemstad er zelfs toe niet meer te starten voor de zware proef. Drie eilandelijke combinaties eindigden achterin de klassering. Mary Zeeman met Verda van de LR Bru en Margreet Boot met Theresia van de LR Westelijk Schou wen kwamen beide uit op 102 punten en Janny Geelhoed van de LR Bru kwam met Romance tot 97 punten. De elf combinaties voor de zware L- proef totaliseerden samen zegge en schrijve één winstpunt. Dat kwam voor rekening van de Marfleet- combinatie Carla Groenewoud met Arcal, die 120 punten bijelkaar reed. De pupille van Kees-Jan van de Graaf, bleef Monique Moeliker met Rebecca een luttel punt voor. Het tweetal stak ruim uit boven de overige deel neemsters, hetgeen aantoont, dat het niveau in deze klasse behoorlijk te genviel. Carla Telussa voerde met Paasja de grauwe middenmoot aan. De Burchtruiters-combinatie kwam tot 114 punten, één meer dan Ellen Thijssen met Spencer van de Voornse Ruiters en twee meer dan Ingrid de Kok met Ibjo van de Dijkruiters en Jan Bal met Olivier van Ruitervere- niging Renesse. Monique Veldman kwam hier met Pascal slechts tot 102 punten. Winstpunten De vijftien combinaties in de B- klasse kwamen gezamenlijk tot vier winstpunten, die netjes verdeeld wer den onder de eerste vier prijswin naars. Met 129 punten bleven Marjo- Winstpunten tijdens Z-dressuur Renesse RENESSE - „Ik heb van deze proeven genoten", constateerde jury Den Ouden tijdens de prijsuitreiking van de Z-klasse-dressuur in Renesse. „Daar valt niet zo veel op aan te merken. Het moet allemaal nog wat bijge schaafd worden, maar dat is een kwestie van trainen, dan zal dat best wel goed komen. Verder zou ik alleen maar willen zeggen: ga zo gewoon door". Annette Ou wenbroek was ronduit beduusd van zoveel lovende woor den aan haar adres. Met haar zesjarige hengst Ulfert Unicum legde zij twee uitstekende dressuurproeven af, die door het jurylid uit Alblasserdam uitstekend op zijn waarde werden geschat. Met 129 punten voor de lichte en 127 punten voor de zware proef had zij er voor gezorgd, dat het speciaal voor haar gekomen publiek uiterst te vreden kon zijn. In de M-klasse veroverde Maddie Wol- ders met Orpheus van Se-Ros het oranje rozet bij de lich te proeven en dat deed Heieen Allart met Roxan van de RV Rockanje bij de zware proeven. In de lichte en zware M-proeven werden in totaal drie winstpunten vergeven door jury Den Ouden, die zijn werk uiterst kritisch deed. In de lichte proeven in de M-categorie eiste Maddie Wolders met haar elfjarige vosruin Orpheus als enige een winst punt op. Zij incasseerde met de Sola ris xx-telg haar vijfde winstpunt in deze categorie en kan zich daarom verder gaan storten op de zware M- proeven. Orpheus werd enkele jaren geleden door Maddie Wolders overge nomen van Catherine Butler. „Het is altijd een bijzonder lastig paard ge weest en ook ik heb heel wat zwarte sneeuw met hem gezien, maar de laatste tijd begint het beter te gaan en dan komen de resultaten er ook", vertelde de Veerse amazone. „Ik ben enorm in mijn schik met dit paard. Er moet hard aan gewerkt worden en het geeft dan flink wat voldoening als het ook lukt". Maddie Wolders en Orpheus wonnen de rubriek met 127 punten, waarmee de concurrentie op ruime afstand werd gezet. Adrie Rui- saard met Thrget van Jacoba van Bei eren eindigde als tweede met 118 pun ten en Duinzoom-amazone Ineke Stolk bleef met Bingo steken op 117 punten. De vierde plaats was voor de enige Schouwen-Duivelandse combi natie, die in deze rubriek aantrad. Anita Timmerman kwam met de achttienjarige Westminster tot 113 punten. Annette Ouwenbroek toonde ter af sluiting van een lange dag dressuur proeven aan, dat zij momenteel on miskenbaar de sterkste eilandelijke combinatie vormt met de zesjarige Joost-telg Ulfert Unicum. In het voorbije jaar maakte de amazone uit Renesse een enorme progressie door, waarbij zij nauwelijks een inzinking kende. In haar lichte Z-proef verover de zij haar vijfde en laatste benodig de winstpunt om verder hiervan te zijn vrijgesteld. De 127 punten, die de zware proef waard was, betekende het eerste winstpunt. In de komende periode kunnen Annette Ouwen broek en Ulfert zich verder concen treren op de zware Z-proeven om ver volgens de blik te richten op de VVDR-proeven. waarmee zij op na tionaal niveau terecht komt. Goede leer De Z-dressuur werd onverwacht een RV Renesse-onderonsje, omdat de LR Walcheren-combinatie Doesjka Del fos met Amazone op het laatste mo ment verstek moest laten gaan door een blessure van de amazone. Hier door moest Annette Ouwenbroek het alleen opnemen tegen Erica Butler met Ramesses. Voor de combinatie uit Westen- schouwen werd het optreden een enorme deceptie, waarbij zij zichzelf evenwel de nodige verwijten mocht maken. Het optreden in manege Grol betekende voor Erica Butler de twee de wedstrijd op een dag. Eerder trad zij met haar pony Roef in Axel aan tijdens een springwedstrijd om de Vlaanderen-bokaal, een opengestel de wedstrijd voor pony's en paarden. „We waren hier pas om vier uur van terug, waardoor het niet meer moge lijk was om Ramesses tijdig schoon, droog en ingevlochten te krijgen na dat hij de hele dag buiten liep", ver telde zij na afloop van haar proef, die door jury Den Ouden werd 'beloond' met 96 punten. „Ik vond mezelf voor gek rijden, waardoor ik steeds onze kerder werd, hetgeen vanzelfspre kend nadelig inwerkte op de proef. Met name de changementen klopten van geen kanten. Het is ook niet niks om met een Z-paard aan te treden, die dan ook nog als schimmel door het leven gaat, die er zo uitziet. Het was een regelrechte afgang. Dit zal met nooit meer overkomen. Het is een goede leer geweest". Direct na haar bekentenis beloofde zij zichzelf en de ruitersportliefhebbcrs een re vanche tijdens de opengestelde wed strijd op donderdag 27 december in manege De Korenzolder in Bruinisse. DISTRICT ZUID WEST 3e klasse B: Jodan boys-Voltreffers 1Ö-6; Fluks-Weidevogels 9-9; Vitesse- Merwede 4-11; ONDO-A11 Ready 10-9. AFDELING ZUID WEST 5e klasse B: All Ready III-SKNWK 12-4; Seolto V-Blauw Wit III 3-12. 6e klasse A: All Ready IV-TOGO V II-9; KVK-SKNWK II 5-4; Volharding III-RIKO 6-7. Veteranen: Volharding-All Ready JUNIOREN 2e klasse A: All Ready-TOP 3-4. ADSPIRANTEN 2e klasse C: All Ready-TOP 2-3. 3e klasse C: Seolto-All Ready II 2-2. Pupillen. Klasse P3: Volharding- All Ready 0-0. Annelies Wisse veroverde met haar paard Rapide opnieuw een winstpunt in de Lrdressuur. De LR Bru-combinatie moest echter Ingeborg Jonker en Moni que Moeliker voor laten gaan. lein Geelhoed en de vijfjarige Procureur-telg Vivaldi overigens slechts een fractie verwijderd van een 'dubbelteller', maar het ene winst punt betekende voor de Bru- combinatie promotie naar de L- klasse, hetgeen voor het typische springpaard zeker goed te noemen is. Ook de overige drie winstpunten kwamen bij leden van KNF- verenigingen terecht. Met 127 punten eiste Jokelina Hogendoorn met Wo- daline van de Overmaasse Ruiters de tweede plaats op en met een punt minder was de derde plaats voor An- net Baas met Waldola van de LR Wal cheren. Op de vierde plaats kwam Annelies Verhulst met Wendy van de LR Oranjezon terecht en ook zij paikte nog net een winstpunt mee met 121 punten. Alle overige combi naties slaagden hier niet in, ook niet de LR Bru-combinaties Els van Star- kenburg met Thamara en Wil Brusse laar met Muck, die respectievelijk 106 en 99 punten totaliseerden. Ook Peter Jordaan met Ulana van de LR Flakkee kwam niet verder dan 106 punten, goed voor een gedeelde twaalfde plaats. Annette Ouwenbroek stal met haar paard Ulfert Unicum de show door voor beide Z-proeven een winstpunt te incasseren. In de zware M-proef kwamen twee combinaties van de organiserende vereniging RV Renesse in actie, waar op met argusogen gelet werd. Veer tien dagen geleden eisten Inge van de Berg en Sinclair en Annemarie Pad mos met Olivier in Bruinisse de eer ste twee plaatsen op met respectieve lijk 128 en 127 punten. Met name de score van Inge van de Berg was van belang, omdat zij hierdoor de Z- klasse binnen bereik kreeg. Zij dien de dan in Renesse wel 130 punten of meer te scoren. Daar kwam uiteindelijk niet veel van terecht. Met haar achtjarige vos- ruin Sinclair B kwam Inge van de Berg niet verder dan 115 punten na een proef, waarin weliswaar wat foutjes zaten, maar die toch ook een groot aantal goede onderdelen liet zien. De uiteindelijke score viel daarom enigszins tegen, maar dat was nog nadrukkelijker het geval voor de proef van Annemarie Pad mos, die slechts 111 punten op haar startcoupon zou krijgen. Met haar paard Olivier D zette zij een gave proef neer, maar zij ging twee keer fiks in de fout met het aanspringen, vergissingen die flinmk aangere kend zouden worden en uiteindelijk tot de lage score zouden leiden. De M zwaar zou winst opleveren voor Helene Allart met Roxan van Ruitervereniging Rockanje. Haar proef achtte jury Den Ouden 121 pun ten waard. Hiermee bleef zij een en kel punt voor op Anjes Bimmel met Prominent van de LR De Burchtrui- ters. Met haar tienjarige van vader Yelle afstammende bruine ruin is An jes Bimmel nu op de rand van promo tie naar de Z-klasse. Maddie Wolders, die eerder de lichte proef won met Orpheus eindigde derde met 118 pun ten en ook hier toonde Den Ouden aan uiterst karig te zijn met het geven van winstpunten. Achter Gera Bui tenhuis met Reino H van Noord- Beveland eindigden Inge van de Ber ge en Annemarie Padmos als vijfde en zesde in de middenmoot. „De fou ten werden voornamelijk gemaakt bij buiging en stelling in de wendin gen. Ik vind dat van essentieel be lang. Zeker op M-niveau ben ik daar zeer kritisch op, misschien wel eens vervelend kritisch, maar wanneer een combinatie wil promoveren naar de Z-klasse moeten deze onderdelen goed beheerst worden", legde Den Ouden uit. PARIJS - De Zwitserse springruiter Willi Molliger heeft zaterdagavond de grote prijs van het internationale concours hippique in Parijs gewon nen. Melliger bleef met Beethoven als enige combinatie foutloos inde barra ge. De Amerikaanse amazone Lesley Burr verspeelde har kans door een weigering van haar pard Boing en werd tweede. Hervc Godignon ein digde voor eigen publiek als derde. 2e divisie C (heren): Delta Sport- Hellas II 19-14; GHV-Tornado '70 16-16; Wings-Ancora 25-15; Animo- Saturnus 22-14; Snelwiek-Mountain Stars 14-17. AFDELING ZEELAND 2e klasse (heren): Delta Sport III- HVSV II 14-9; HVH-Delta Sport II 20-10. 2e klasse (dames): Delta Sport- Ouwerkerk 12-3. Junioren (dames): Delta Sport- HVSV 4-14. RIJSBERGEN - Dezer dagen werd aan een vertegenwoordiger van de Nederlandse Stichting voor Lepra bestrijding (NSL) te Amsterdam de opbrengst overhandigd van een drie tal duivenconcoursen, die afgelopen zomer een speciale liefdadigheids poule hadden opgenomen ten behoe ve van het werk van de NSL. Het betrof vluchten uit Moulins, La Souterraine en Chateauroux. Samen zorgden ze voor een opbrengst van f 4.600,-. De duivensport zet zich al tien jaar in voor de leprabestrijding, onder het motto 'Van harte gevlogen'. In verband met het tienjarig bestaan van de actie ontvingen de organisato ren een fraai Delftsblauw herden kingsbord, als blijk van waardering beschikbaar gesteld door de NSL. ROTTERDAM - Het Nederlandse dames turnteam heeft zaterdag in de Alexander-sporthal in Rotterdam in interlandwedstrijd tegen Zwitser land gewonnen. Nederland vergaarde 184,475 punten, de Zwitserse dames kwamen op een totaal van 181,15 pun ten. De eerste drie plaatsen in het in dividuele klassement waren voor Ne derlandse turnsters. LONDEN - De Britse springruiter Nick Skelton heeft tijdens het inter nationale concours hippique in Lon den de vijfde wedstrijd voor het we reldbekerklassement in de Europese zone gewonnen. Skelton bleef in de barrage foutloos en was bovendien ruim een seconde sneller dan zijn landgenoot Micheal Whitaker. GRONINGEN - Han Berger zal dinsdag zijn contract als trainer van F.C. Groningen met twee jaar verlen gen. Tijdens het weekeinde kwamen Berger, die aan zijn tweede seizoen bezig is in het noorden na zeven jaar FC Utrecht te hebben gediend, en voorzitter De Vries al tot overeen stemming. Franqaise verzon bomalarm om vliegtuig niet te missen MARSEILLE - Een Frangai- se die bang was dat zij haar vliegtuig zou missen, belde dinsdag de betrokken maat schappij op en waarschuwde dat zich een bom aan boord be vond. Ze hoopte dat het toestel zo lang zou worden opgehou den dat zij het nog zou halen. De luchtvaartpolitie hield de 26-jarige Lorraine Durner aan voor ondervraging toen zij haastig aan boord van het vliegtuig van Marseille naar Parijs wilde stappen. De vrouw bekende dat zij vals alarm geslagen had om dat zij vreesde niet op tijd te zijn. Ze had het idee opgedaan tijdens het bekijken van een televisieprogramma over de problemen aie door een boma larm ontstaan. Lorraine Durner kan maxi maal twee jaar gevange nisstraf en een boete van 30.000 frank krijgen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 8