De Gereformeerde prediking stond centraal in bijeenkomst van Vereniging Reformatorisch Contact Uitreiking zwemdiploma's in zwembad „Onderdak" 4 Kerstzang avond in Nieuwerkerk Burgerlijke stand Duiveland Aan A- en B-kandidaten Wanbetalende automobilisten Alarminstallatie voor zelfstandig wonende ouderen De stilte is de enige taal van de mens wanneer hetgeen hij ondervindt te machtig is Lamartine Foto: Johan D. C. Berrevoets SIRJANSLAND - De vergadering van de Vereniging Reformatorisch Con tact, donderdagavond 13 december te Sirjansland in de kantine van het landbouwprodukten-verwerkende bedrijf Van Dijken Co gehouden, werd als gebruikelijk door de voorzitter W. van den Berge geopend. Deze las 1 Cor. 2 en heette de vele aanwezigen welkom. Spreker voor deze avond was ds. K. ten Klooster uit Lunteren met het onderwerp: De Gereformeerde prediking. Gereformeerde prediking is Bijbel se prediking aldus ds. Ten Klooster en deze is confessioneel bepaald. Het is zoals dat ook wel genoemd wordt: de bediening der verzoening. Bron en norm der prediking moet zijn: predi king van het Evangelie, de blijde boodschap van het behoud in Christus. De predikant is Verbi, Devi- ni Minister, dat is dienaar van het Goddelijke Woord en daarom is het Goddelijke Woord dat gepredikt moet worden. De nood der kerk is de nood der prediking, wordt dikwijls gezegd en het is een waar woord. Van Paulus is het woord: het geloof is uit het gehoor en het gehoor is uit het gepredikte Woord. Daarom is de prediking ook zo uitermate belang rijk. Wat wordt de mensen verkon digd? Dat vereist veel van de predi ker, maar het vereist van de kerkganger een gelovig luisteren. Want het Evangelie is voor de één de reuke des levens ten leven, maar voor de onbekeerde een reuke des doods ten dode. NIEUWERKERK - In het kerkge bouw van de Gereformeerde Gemeen te te Nieuwerkerk zal op zaterdag 22 december een kerstzangavond wor den gehouden. Aan de zangavond wordt medewer king verleend door het gemengd koor „V.Z.O.S." te 's-Gravenpolder onder leiding van Kok van Luik, en door het ..Duivelands Mannenkoor" onder leiding van Henk Weekhout. Orga nist is Adri van As. De zangavond be gint om 19.30 uur. Spreker nam daarom de Drie For mulieren van Enigheid, te weten de Heidelbergse Catechismus, de Neder landse Geloofsbelijdenis en de Arti kelen tegen de Remonstranten de toetssteen voor de Gereformeerde prediking. In de Catechismus wordt er zonder meer van uit gegaan, dat de predi king, de prediking is van zonde en ge nade. Het Woord van God brengt, op de rechte wijze gebracht, tot belijden en de rechte prediking Wordt gewaar deerd. Spreker verwees naar Zondag 25 en Zondag 31 van genoemde Hei- delberger. Middels de prediking moet een persoonlijke band ontstaan tus sen de hoorder en de Christus. De eerste sleutel van het hemelrijk is de prediking aldus ds. Ten Kloos ter. Welke boodschap klinkt van de kansel? De beërving van bet Konink rijk der Hemelen door de rechtvaar digen, (zij die rechtvaardig zijn ge maakt) of de verwerping van de onbekeerden. Op deze laatsten rust de toorn van God. Een Gereformeer de prediking is dan ook altijd een oproep tot bekering, de prediking moet ruimte maken voor de Heilige Geest. De kerk is de werkwinkel van die Geest (door de prediking). De goede prediking zal dan ook altijd zijn de twee wegen prediking, een derde weg is er in dit geval niet. Verwijzend naar vraag en antwoord 115 van de H.C. benadrukte de spreker de ge- 'rechtigheid in Christus te werken door de Heilige Geest, maar in ver band hiermee ook de onmisbaarheid der prediking, wat de hoorder ver plicht naarstig naar de kerk te komen om het Woord Gods te horen. Verband Vervolgens behandelde ds. Ten Klooster het verband tussen de Gere- Advertentie Wat dacht u van een originele Kerstsurprise. formeerde prediking en de Neder landse Geloofsbelijdenis van Guido de Bres. Hij citeerde de artikelen 24 en 29, waarin over de wedergeboorte en de reine prediking wordt gespro ken. Het licht van het Woord op de kandelaar moet helder schijnen. Het Woord aldus gebracht zal ook niet le dig wederkeren. Ook aan de artike len 30 en 35 werd de Gereformeerde prediking getoetst. Ook de Dordtse Leerregels geven aanwijzingen welke prediking van de kanselredenaars wordt verlangd. Alle mensen hebben gezondigd en derven de heerlijkheid Gods, zij heb ben de eeuwige dood verdiend. Maai de liefde Gods was de aanleiding, dat God zijn Eengeboren Zoon in de we reld zond, om zondaren te redden. Hij zendt de verkondigers van die goede boodschap tot wie Hij wil en wan neer Hij wil. De schuld ligt niet bij het Evangelie, maar bij hen die. door dat Evangelie geroepen worden. On verdiende genade van God. In de pre diking moet dit verankerd liggen. Door het horen van die prediking moet er een verlangen komen om deel te hebben aan het heil, het naar God bedroefd zijn. In die prediking de oproep tot bekering, maar ook bena drukken dat God roep en dat die roe ping Gods onweerstaanbaar is, in een heldere en duidelijke boodschap. God moet het doen, maar hij wil het ook doen, zonder ons en in ons. Enkele vragen over dit onderwerp toonden dat de referent uitstekend thuis in de Schrift en in de belijdenis is en de vragen werden uitstekend beantwoord. Ds. Ten Klooster sloot de vergadering met dankzegging. De volgende vergadering is D.V. 10 ja nuari 1985. Ds. Treure uit Elspcet spreekt dan over: ,,De heiligma king". DEN HAAG - De horeca heeft in de eerste drie kwartalen van 1984 7 pro cent meer omzet behaald dan in de overeenkomstige periode van 1983. Dit blijkt uit gegevens van het Cen traal Bureau voor de Statistiek, die vrijdag zijn gepubliceerd. Op de ge gevens heeft geen correctie voor prijs- veranderingen plaatsgevonden. Bijvoorbeeldeen uniek boekje met cursiefjes uit de Zierikzeesche Nieuwsbode. Een selektie uit duizenden cursiefjes geschreven door M. J. Bij de Vaate. Gebonden 17,50 Tevens verkrijgbaar bij alle Boekhandels op Schouwen-Duivcland. lakenman ochtman voor een originele Kerstsurprise DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN BV JANNEWEKKEN II 4301 HH ZIERIKZEE TEL. 01110-6551 Koffieproducenten beperken aanbod wegens prijsdaling LONDEN - De koffieproducerende landen die zijn aangesloten bij de in ternationale koffie-overeenkomst (ICO) hebben besloten de voor het lo pende seizoen vastgestelde export- hoeveelheid te verminderen met een miljoen balen (van 60 kilo) tot zestig miljoen balen. Dit heeft ICO vrijdag bekendgemaakt. De bij de ICO aangesloten koffie producerende en -verbruikende lan den kwamen in oktober overeen het aanbod in het qp 30 september 1985 eindigende seizoen beperkt te hou den tot 61 miljoen balen om zo de kof fieprijs tussen de 1,20 en 1,40 dollar per pound te houden. Als de gemid delde wereldmarktprijs zou zakken tot minder dan 1,35 dollar per baal zou de export met een miljoen balen worden verminderd. Dat is nu ge beurd. Als de prijs verder daalt tot onder de 1,30 dollar gaat er opnieuw een miljoen balen van de totale export af. De exportverminderingen worden over de aangesloten landen verdeeld naar evenredigheid van hun contin genten. De prijsdaling is het gevolg van de geringe vraag. Volgens koffiehande laren hebben de branders voldoende in voorraad om hun behoefte voorlo pig te dekken. Geboren 10 nov. Richard, z.v. L. J. Weeda, en van M. I. Gooijer (Oosterland), gebo ren te Goes; 16 nov. Maatje Leentje, d.v. L. Dooge, en van I. de Jonge (Oos terland); 22 nov. Jennita, d.v. J. den Boer, en van D. Kampjes (Ouwer- kerk), geboren te Zierikzee; 24 nov. Marinus Pieter, z.v. P. M. Pieper, en van J. Schot (Oosterland); 27 nov. Leendert Theodoor Alexander, z.v. L. J. de Bruine, en van M. C. G. Brouwer (Nieuwerkerk). Overleden 17 nov. Joppa Anna van den Berge, wed. v. Leendert Steenpoorte, oud 86 jaar (Oosterland) overleden te Goes; 22 nov. Dingenus van der Wielen, c.v. Pieternella Slootmaaker, oud 52 jaar (Nieuwerkerk); 29 nov. Johanna de Schutter, wed. v. Dirk Vermaas, oud 68 jaar (Oosterland). overleden te Rotterdam. Gehuwd 2 nov. Arie Comelis Flikwecrt (Nieuwerkerk), en Adriana Mnrgare- tha Bal (Oosterland); 12 nov. Willem van Mourik. en Martha Maria Otte (beiden Ouwerkerk); 16 nov. Joop Adriaan Stoutjesdijk (Oosterland), en Regina Mary Juma (Lilongwe). ZIERIKZEE - In zwembad „Onder dak" konden zaterdag in totaal weer 101 zwemdiploma's worden uitge reikt, te weten: aan 49 A-kandidaten en aan 52 B-kandidaten. De beoordelingscommissie betreur de het, dat het nodig was één kandi- daatje te moeten meedelen, dat het niet geheel voldeed aan de examen normen, „maar", liet men weten: „volgende keer beter". De diploma's werden namens de Stichting Onderdak uitgereikt door de heer A. P. den Reijer. De beoordelingscommissie van de K.N.Z.B. bestond uit de heren M. den Engelsman en W. ten Haaf. De geslaagden A-diploma: Zoe Baart, Meike Bak ker, Jannita den Boer, Simone Bui tenhuis, Daphne Buth, Gaby van Breugel, Natascha Deurloo, Leonie Flach, Tabitha de Graaf, Cindy v. d. Hoek, Marit Janse, Eveline de Jongh, Joske Klompe, Flora Krijger, Judith Kakebeke, Katja v. d. Klooster, Fran- ciska Nouwt, Janneke Polderman, Anita de Ruyter, Hettie Rotte, Dian- ne Simonse, Sheila Sauerbier, Brigit te Spry, Mirjam v. d. Schelde, Anouk Struyk, Marielle Schilperoord, Mar jolein v. d. Velde, Ellen Vaane, Barba ra de Vries, Petra Vaes, Christa v. d. Wekken, Charlotte Wittenberg, Co- linda v. d. Weel, Jordi de Bruin, Ralf Brull, Jan Willem Buitenhuis, Wilco Bouwman, Dennis Cornelis, Nicky van Geer, René Ganzeman, Peter 't Hart, René Heyboer, Leon Kooman, Alexander Kwaak, Brian Martens, Richard Oosse, Niels Overbeeke, Ar jan Steenis, Onne Wouters, Hans van Zoest. B-diploma: Madeion den Adel, Na tascha v. d. Berge, Lisenka Boom, Ri- lana Bolier, Cindy Buys, Monica Ber revoets, Jeanet Bijl, Angelique de Graaf, Sophie Hendriks, Barbara Janse, Marike Kerssen, Mischa Kal- wij, Ilona Kloet, Marjolein v. d. Luit- garen, Marike de Lange, Petra Mole- graaf, Judith Prince, Marjolein Struys, Isabel Slager, Eugenia v. d. Sluys, Brenda Schot, Debby Scheen, UTRECHT - Van de 300 automobi listen die de Utrechtse verkeerspoli tie in de nacht van vrijdag op zater dag bij een controle heeft aange houden, bleken er 40 hun wegenbe lasting niet te hebben betaald. De controle werd uitgevoerd op een vrij rustige weg in de wijk Ovcrvecht: de ze keer was met opzet geen doorgaan de route gekozen. Zes automobilisten hadden teveel gedronken. Twee kregen een proces verbaal en vier moesten hun wagen laten staan. Kim de Vos, Margreet v. d. Vaate, Martien v. d. Valk, Rianne Verheyen, Ingrid Wanders, Hanneke de Wilde, Martijn Andernach, Patrick Blom, Almar Bijlsma, Ferry de Boer, Mar tin Bienefelt, Marco Berrevoets, Mar cel de Bil, Mark Coomans, Jörg Frank, Pieter van 't Hoff, Ronald Henning, Martin Heyboer, Pieter Kristalijn, Adrie van Kouteren, Ar jan Kouwen, Jeroen Klumper, Dick Kouwenberg, Ronny Noordhoek, Jaap Naerebout, Arjan v. d. Putten, Bart v. d. Putten, Ivo Soeters, Leo Siesse, Raymond Stoel, Stefan Sys- werda, hr. C. Kloet. (vervolg van pagina 1) week aan huur.De Federatie Maat schappelijke Dienstverlening zal zich bezighouden met het bezoeken van de aanmelders en het installeren van het alarm. "Voor de minder draagkrach- tigen onder de ouderen en gehandi capten willen we dat fonds gebrui ken. Als er mensen bijzijn, die niet de volledige kosten kunnen dragen, maar wel een dergelijke alarminstal latie nodig hebben, dan kunnen zij een beroep doen op het fonds. Momen- teeel kan ik daar verder weinig over zeggen, want het is nog aan de raden te beslissen of dat fonds er komt en zo ja, hoe zij dat in willen vullen. Het alarmsysteem moet voor iedereen toegankelijk zijn en daarom hebben wij de gemeenten geadviseerd een dergelijk fonds in te stellen," aldus Ruud van der Weide van de Stichting Welzijn Ouderen Schouwen-Duive- land en Sint Philipsland. Telefoon ,,In Zierikzee is inmiddels de eerste aansluiting verricht."Dat is wat voor uitlopen op de zaken, ja, maar deze persoon in kwestie had het alarm heel hard nodig." De installatie wordt onder de tele foon geïnstalleerd. Voorwaarde is dus wel datde oudere of gehandicapte een telefoon heeft. De gebruiker krijgt een pieper. Deze kan hij ge bruiken als hij bijvoorbeeld onwel wordt. De pieper geeft een signaal door aan het apparaat onder de tele foon, welke contact maakt met de centrale meldpost. Tbr Mantelinge in Oostkapelle. Tbr Mantelinge belt een van de opgegeven telefoonnummers. Op deze wijze wordt de controle op zelfstandig wonende'ouderen of ge handicapten een stuk verbeterd In geval van nood is hulp snel ter plaat se en daar is het de werkgroep om be gonnen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4