„Kabinetsbeleid begint vruchten af te werpen" Anderhalve ton voor bouw bibliotheek in Haamstede 01110-3163 Zierikzee Kreeftstraat 36 DE ZIERIKZEESCHE COURANT WA> W* pa Advies commissie openbare werken 't Kraanplein M. P. PANKOW Wijïver huizen Uw uitlij L ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Kantongerecht Dubbelconcerten Vierkamp Attractie Tijdens de maandelijkse zitting van het kanton- Zowel in jeugdsoos Big S in Burgb-Haamstede In Zonnemaire werd het eerste kampioenschap In het Oosterschelde-gebied kunnen de hen gerecht in Zierikzee heerste er alom verbazing als in de Bruse soos De Pul staat zaterdag- biljarten over vier spelsoorten georganiseerd, gelsportmogelijkheden aanzienlijk worden uit en verwarring over processen-verbaal. (Pag. avond een live-dubbelconcert op het program- Adrie Geelhoed eiste de titel voor zich op. (Pag gebreid en daardoor een toeristische attractie 2). ma. (Pag. 4). 5). worden. (Pag. 13). VRIJDAG 14 DECEMBER 1984 141ste jaargang Nr. 23644 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) In moeilijke en hachelijke omstandigheden is het stoutste beleid het veiligst. Livius Staatssecretaris P. H. van Zeil bij opening accountantskantoor De Rood en Fossen in Zierikzee: Laatste Kwartier: 15 dec. (16.25) Nieuwe Maan: 22 december (12.47) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 15 dec. 7.39 16 dec. 8.43 17 dec. 9.55 Doodtij: 17 december HET WEERO VERZICHT bedankt met de woorden: „Nu weten we dat wij mogen werken op histo rische grond." Namens het accoun tantskantoor bood hij de streekarchi varis een platenboek over Zeeland aan. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's Niet meer op te brengen De tweede spreker tijdens deze bij eenkomst was staatssecretaris van economische zaken P. H. van Zeil. Hij werd door de heer Van der Meer inge leid met de woorden: „Wij, als ac countants, zijn er steeds als eerste ge tuige van dat de zware maatregelen, die door de overheid op financieel en fiscaal terrein zijn opgelegd, met na me door de kleinere ondernemer bij na niet meer zijn op te brengen." De staatssecretaris Van Zeil ging hierop in door te stellen dat in het huidige regeringsbeleid het vitale belang van het ondernemingsgebeu- ren voorop is gesteld. „Op basis van het regeerakkoord heeft het kabinet een beleid ontwikkeld, gericht op herstel van de marktsector en het particuliere initiatief, dat geleide lijk vruchten begint af te werpen." De heer Van Zeil gaf aan dat dat be leid gekenmerkt wordt door drie spo ren. Het eerste spoor leidt naar be heersing en terugdringing van de collectieve sector door middel van forse bezuinigingsmaatregelen. Het tweede spoor leidt volgens de staatssecretaris naar herstel van de marktsector door een sterke mati ging van de loonkosten, gecombi neerd met een lastenverlichting voor het bedrijfsleven. Een ander belang rijk onderdeel van het beleid voor het tweede spoor noemde Van Zeil de de regulering en privatisering. „Dit be leid heeft al concrete verbeteringen Vervolg pag. 2 Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe kantoor van accountantskantoor De Roo en Fossen aan de Balie bood de heer L. W. Krijger namens de maatschap een cheque aan aan het bestuur van de Vereniging Kinderboerderij De Punt te Zierikzee. Het bedrag van de cheque dekt de kosten van het materiaal, dat nodig is voor de vervaardiging van een schuilhok en een duiventil. Deze beide onderkomens worden gemaakt door leerlingen van de LTS Schou- wen-Duiv eland. Op de foto nemen de secretaris en penningmeesteresse, het echtpaar J. P. de Lang, namens de vereniging de cheque in ontvangst. In zijn dankwoord noemde de heer De Lang het een verheugend feit dat steeds meer mensen bereid zijn om de realiteit van de kinderboerderij als welkome aanvulling op de voorzieningen van de gemeenschap te ondersteunen. DE BILT - Morgen zijn er wolken velden, maar het blijft op de meeste plaatsen droog. De druk blijft hoog boven Oost-Europa en laag boven dc Britse Eilanden. Deze drukverdeling doet zaterdag een matige wind uit het zuiden waai en. In de aangevoerde lucht bereikt de middagtemperatuur waarden rond de 5 graden. Vannacht daalt dc temperatuur tot omstreeks 2 graden. De komende dagen stijgt de druk geleidelijk boven de Britse Eilanden, terwijl het gebied met hoge barome terstanden ten oosten van ons zich handhaaft. Bovengenoemde ontwikkeling heeft tot gevolg dat er weinig wind staat en dat het in de nacht bij een heldere hemel licht kan gaan vriezen. Na de inleiding van de heer Uil werd deze door de heer Van der Meer Verwachting tot zaterdagavond: Wolkenvelden Wolkenvelden en vrijwel overal droog; minimumtemperatuur om streeks 2 graden; middagtempera tuur ongeveer 5 graden. Matige zuidelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 18 dec.: Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 5 graden Windkracht: zuidoost 4 Maandag: Veel bewolking Kans op neerslag: 40% Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 6 graden Windkracht: zuid 3 Dinsdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 40 Min.temp.: -1 graad Middagtemp.: 5 graden Windkracht: var. 3 ZON- EN MAANSTANDEN 15 dec. Zon op 8.42, onder 16.28 Maan op onder 13.19 16 dec. Zon op 8.43, onder 16.29 Maan op 0.41, onder 13.34 17 dec. Zon op 8.43, onder 16.29 Maan op 2.05, onder 13.48 De officiële openingshandeling van staatssecretaris P. H. van Zeil was de ont hulling van een bronsplastiek van de hand van Ad Braat. Dit silhouet van Zierikzee vond een plaatsje achter de balie van de receptie in het kantoor pand aan de Balie. ZIERIKZEE - Met het onthullen van een bronsplastiek van de Zierikzeese kunstenaar Ad Braat, dat het silhou et van Zierikzee laat zien, opende donderdagmiddag- staatssecretaris P. H. van Zeil van economische zaken het kantoor van accountantskantoor De Roo en Fossen aan de Balie/hoek Karnemelksvaart 2 te Zierikzee. Het accountantskantoor is sinds be- pand aan de Poststraat bleek al spoe- gin 1983 gevestigd in Zierikzee, als dig te klein, waardoor men genood derde vestiging na Goes en Axel. De zaakt werd uit te zien naar een rui- behuizing van het kantoor in een mer onderkomen met een betere Het bedrijf De Roo, Fossen, Van der Meer, zoals de naam voluit luidt, wordt gedragen door drie poten. Het zijn het accountantskantoor De Roo en Fossen, De Roo Fossen, Van der Meer belasting-adviseurs en De Roo Joziasse registeraccountants. Voorafgaande aan de openingshan deling, waarvan een aantal genodig- parkeervoorziening. Deze ruimte heeft men gevonden in het donderdag geopende pand, waarin tot voor kort een tandarts was gehuisvest. Streekarchivaris H. Uil hield een leerzame causerie over de geschiede nis van de Sint Lievensmonstertoren en haar omgeving. den getuige was, werd een bijeen komst gehouden in de Concertzaal. Daar werden de genodigden welkom geheten door één van de firmanten van het accountantskantoor, de heer D. van der Meer. Vervolgens werd het woord gevoerd door de heer H. Uil, streekarchivaris van Schouwen-Dui- veland. Hij hield een inleiding over het onderwerp „In de schaduw van de Sint Lievensmonstertoren", waar in hij uitvoerig inging op de historie van de toren en haar directe omge ving. BURGH-HAAMSTEDE - De commissie openbare wer ken van de gemeente Westerschouwen heeft tot de bouw van de bibliotheek in de Schutse geadviseerd. De bouw kosten hiervan zijn geraamd op ruim 98.000,-, de aan kleding kost 17.500,- en de inventariskosten zijn 37.092,-. Enkele jaren geleden had de gemeente vier ton gereserveerd voor de bouw van de bibliotheek, maar een groot deel van dat bedrag is opgegaan in de dorpshuizen. Van dat bedrag is iets minder dan 150.000,- over, dat nu wel gebruikt zal worden. AMSTERDAM - Het Komitee Kruisraketten Nee al in de maanden september/oktober 1985 een volkspe- titionnenment tegen de plaatsing van kruisraketten organiseren. Dit heeft het KKN donderdagavond besloten. De Nederlandse regering betreurt het dat het Europese parlement de ontwerp-begroting 1985 heeft verwor pen. Dit heeft een woordvoei-ster van het ministerie van buitenlandse za ken meegedeeld. Advertentie wijnhandel-slijlerij Uw adviseur in goede en passende relatiegeschenken KRAANPLEIN 2 ZIERIKZEE TEL 01113-3053, BGG 4669 Het wordt een vaste bibliotheek, die twintig uur per week open is en ressorteert onder dc Stichting ge meenschappelijke bibliotheekvoor ziening Schouwon-Duivcland. Er zul len een kleine miljoen boeken worden ondergebracht. De komst van dc bibliotheek in de Schutse betekent wel dat de bibliobus zal verdwijnen. Het dorpshuis in Burgh-Haam- stcdc werd een uitvoerig discussie punt tijdens de vergadering. Vijf om wonenden van dc zijde van de Burghscweg hebben bij het gemeen tebestuur geklaagd over geluids overlast. Deze overlast doet zich voor wanneer in het dorpshuis gebruik wordt gemaakt van elektronische muziek. Voorzitter A. J. Padmos ver telde de commissie dat het college een adviesbureau heeft ingeschakeld om met oplossingen te komen. Dc ad viezen van het bureau lopen echter in dc tienduizenden guldens en dat vindt het college te gortig. Padmos deelde commissie mee dat er toch iets zal moeten gebeuren. „Het goed koopste is natuurlijk dat we in de overeenkomst met het Stichtings bestuur van het dorpshuis laten op nemen dat het aantal decibels niet boven een bepaalde sterkte mag ko men. Maar dat kan wel een beperking van het gebruik van het dorpshuis be tekenen en dan denk ik onder meer aan vermindering van het aantal bruiloftsfeesten", zei Padmos. Isolatie Als goedkoper alternatief noemde hij het aanbrengen van dak- cn rand- isolatie. De kosten hiervan bedragen 23.500.-. J. van den Berge (RU) vond dat er langs de buitenkant van het dorpshuis aan de zijde van de Burgh scweg een gelu ids wand moet worden neergezet. „Dat is veel goedkoper om dat eerst te proberen. Werkt dat niet dan sluit ik me aan bij Roos. De heer S. Roos (PvdA) had grote moeite met aanpassingen voor de ge luidshinder. „We moeten terug naar dc bron. Er zitten toch knoppen aan die installatie. Als we voorzieningen gaan treffen zijn we verkeerd bezig". W. van Meerten van gemeentewerken maakte Van den Berge duidelijk dat het aanbrengen van een gcluidswand niet helpt, omdat de meeste geluids overlast door het dak komt. Wethouder Padmos stelde de com missieleden van een geluidsbegren zer op de hoogte. Bij een te hoge ge luidssterkte wordt de installatie uitgeschakeld. Ook is het mogelijk de doordringende bastonen te mini- eeren of weg te halen. De commissie adviseerde positief voor de geluidsbegrenzer en de isola tie werd aangehouden. J. Janse (VVD) wilde dc kwestie eerst in zijn fractie bespreken. Ook adviseerde de commissie 150 stoelen en zes tafels aan te schaffen. Het gebruik van het dorpshuis gaat alle verwachtingen te boven, waardoor er geregeld stoelen te kort zijn. De kosten bedragen 11.500.-. Korte Réke Directeur gemeentewerken W. van Meerten. vertelde dat bij dc re constructie van de Korte Reke te Re- nesse deze straat de breedte zal krij gen van de in het verlengde liggende Stoofweg. Dat betekent een versmal ling van tien naar zeven meter. De stopplaats van de bus komt buiten de rijbaan te liggen. De betonklinkers in de trottoirs worden vervangen door gebakken klinkers, zoals ook aan de Lange Reke is gebeurd. Het is nog niet bekend wanneer het werk wordt uitgevoerd. De provincie Zeeland heeft toege zegd 75% bij te dragen in de aanleg kosten van een fietspad langs de Schelphoek. Het pad komt te liggen tussen restaurant de Schelphoek en de Stolpweg. De totale kosten van het klei-schelpenpad bedragen twee ton. Een voorwaarde voor subsidie is dat het pad in 1985 wordt aangelegd. Vervolg pagina 3 Advertentie v .5 pjatmnale en internationale verhuizingen Emigratieverpakkingen Opslag'boedel^ Overzeese verhuizingen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1