Discotheek Trinity in Renesse vult stukje uitgaansfaciliteit gedurende periode dat toeristen er niet zijn Agrariërs spraken over achteruitgang inkomen Pantalon kerstdiner deurloo mode Restaurant „Rietnisse" 98, 89,- Jttetnici* De Hoffelijkheids Pluim Optreden Reinate Heemskerk in Burgh- Haamstede ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 13 december 1984 Nr. 23643 3 Hypermoderne dancing ook in wintermaanden geopend Enigszins verscholen ligt de har direct achter de entree. Hier kan in een rusti ge sfeer worden verpoosd onder het genot van een drankje. het geluid voornamelijk over de dansvloer wordt verspreid. Zittend aan een van de drie bars is er volop gelegenheid om uiterst ontspannen en op normaal volume met elkaar te converseren; Trinity is verrijkt met vele tiental len spots in allerlei uitvoeringen en zorgend voor tal van kleuren verlich ting. Boven de dansvloer is er een matrix-schakeling in stervorm, er zijn draaiende lichteffecten en ook is er een super-stroboscoop bevestigd, terwijl buiten de dansvloer enkele kleinere stroboscoop-buizen zijn aan gebracht. Een fraai effect geven de black-lights. Lichte kleding en ande re lichte attributen springen er extra uit, wanneer de black-lights functio neren. Voor een ander leuk effect zorgt ongetwijfeld ook de rookmachi ne. Al met al legio attributen die stuk voor stuk sfeerverhogend werken. De volledige inrichting van Trinity werd verzorgd door de firma Driessen uit Valkenswaard en de verbouwings werkzaamheden kwamen voor reke ning van Braber BV uit Renesse. ,,We denken echt, dat we er iets zeer aan trekkelijks van gemaakt hebben waar het publiek zich op zeer korte termijn voortreffelijk thuis zal voe len", denkt Jaap Verboom sr. Vrijdag avond houdt TVinity vanaf acht uur 'open huis' en zaterdagavond vanaf acht uur gaat de discotheek vol draaien. Interieur In discotheek-dancing Trinity staan drie gezellige bars geprojec teerd. Hieraan heeft het geesteskind van vader en zoon Verboom ook zijn naam te danken. Trinity staat voor 'drie-eenheid'. Centraal tussen de bars is een uiterst fraai gesitueerde marmeren dansvloer, die enigszins verdiept is uitgevoerd. Grepzend. aan .de dansvloer,verricht.dj E4win--van de Velde zijn werkuj.. Van de Velde hoeft in tegenstelling tot voorheen niet meer tal van knop pen te draaien, maar heeft de be schikking over een enorm aantal electronische schakelaars, die via tiptoetsen bediend worden. De ge luidsweergave komt tot stand via een actief èescheiden geluidssysteem met een capaciteit van twee keer 400 watt. Opmerkelijk is dat de geluids- Een kijkje over de marmeren dansvloer van discotheek Trinty met op de achtergrond een van de drie bars. Ook is installatie zo is uitgevoerd door de een gedeelte van het ernorme peleton spots te zien. firma Profsound uit Veldhoven, dat RENESSE - Herhaaldelijk valt in de Westhoek van Schouwen-Duiveland te beluisteren, dat er gedurende de maanden, dat dit gedeelte van het voormalige eiland niet bevolkt wordt door duizenden toeristen, bijzonder weinig te beleven is op uitgaansgebied. Slechts een enke le bar of discotheek houdt gedurende de toeristenvrije periode de deuren open om de eigen bevolking de moge lijkheid te bieden ook dan eens een avondje lekker te ontspannen. Daar komt vanaf zaterdag 15 december ver andering in. Dan immers gaat de voormalige Luifel van vader en zoon Verboom in het hartje van Renesse weer officieel open, maar zoals dat hoort bij een totaal ver nieuwd interieur gaat dit ook gepaard met een naamsve randering. De Luifel werd Trinity, een moderne naam voor een tot een hypermoderne discotheek-dancing om geturnde uitgaansfaciliteit. ,,Het is de bedoeling, dat de jeugd vanaf een jaar of zestien, zeventien zich hier kan vermaken", vertelt Jaap Verboom sr, terwijl hij vergenoegd de laatste hand legt aan de werkelijk schitterende discotheek. Terecht kan Verboom trots zijn op wat er de voor bije maanden gerealiseerd werd. „Het is echter niet zo, dat we alleen maar mikken op de jeugd. Natuurlijk hoeven ook de wat ouderen niet te schromen om hier binnen te komen. Ook voor een gezellige bar-babbel kan iedereen hier terecht en het is niet zo, dat men bang moet zijn, dat men elkaar niet kan verstaan, want daar staat de inrichting garant voor". Aanpassing De Luifel was al een aantal jaren een goed aangeschreven uitgaansfaci liteit, maar de voortschrijdende eisen van het publiek maakten enige aan passing noodzakelijk. ,,Het oude in terieur paste niet meer bij deze tijd. Als je dan toch aan het vernieuwen gaat, kun je het het beste maar met een goed doen", onderkent Verboom. Verboom gelooft niet, dat de komst van een nieuwe moderne discotheek enige afbreuk zal doen aan het goed functioneren van de reeds bestaande faciliteiten. ,,Ik denk, dat het wel raadzaam is, dat er niet nog meer bij komen, maar het is vanzelfsprekend geen bezwaar, dat de bestaande za ken zich aanpassen aan de eisen van de huidige tijd", meent hij. Jaap Ver boom jr denkt, dat Trinity een stukje ruimte, op kan vullen. ,,Er is in de Westhoek buiten het seizoen erg wei nig te beleven. Velen gaan dan ook naar Zierikzee of soms nog verder weg. We hopen het eigen publiek nu hier te kunnen houden. Velen willen best wat meer dan gewoon in een jeugdsoos de avonden doorbrengen. Dat kan nu". Discotheek Trinity zal voorlopig tot aan Pasen iedere zaterdagavond geopend zijn van acht tot twee uur. Daarna, tot het einde van het toe ristenseizoen, is de dancing iedere avond geopend. De bedrijfsleiding komt voor rekening van Jaap Boer- ma en het dj-werk, ontegenzeggelijk een uiterst belangrijk facet in een discotheek, wordt verricht door Ed win van de Velde. Hij draaide in de voormalige Luifel sporadisch, maar wilde graag op de uitnodiging van Jaap Verboom ingaan, toen deze hem vroeg in Trinity achter de draaitafels en de overige technische apparatuur plaats te nemen. Van de Velde zal het geacht publiek vergasten op voorna melijk het populaire hit werk en Amerikaanse disco-muziek. DEN HAAG - Van de lastenverlich ting die voor 1985 aan het bedrijfsle ven is toegezegd is volgens de werkge verscentrale VNO niets meer over nu een aantal sociale premies hoger is vastgesteld dan geraamd. Op een per sconferentie in Den Haag wees VNO- voorzitter mr. C. van Lede woensdag op de hoger vastgestelde premies voor de Ziekenfondswet en voor de WAO. Advertentie Restaurant Renesse Een ontspannen in een restaurant dat in 1984 de hoffelijksheidspluim kreeg. Dat is een goede afsluiting van het jaar. Reserveer daarom tijdig voor het menu van uw keuze. Met vriendelijke groeten, Familie Zwiers Oude Moolweg 11 4325 EA Renesse Tel. 01116-1215 P.S. Eerste Kerstdag is ons restaurant gesloten. Schouwen-Duiveland bezit vakmanschap BROUWERSHAVEN - Ruim tachtig- belangstellende agrariërs kwamen dinsdagavond in het Tonnenmagazijn bijeen voor een discussiebijeenkomst die werd georgani seerd door de agrarische commissie van de Plattelands vrouwen, de Z.L.M. en de agrarische jongeren. Onder het thema „Hoe komen wij aan de kost" werden drie korte inleidingen gehouden, waarin landbouwondernemers vertelden over het functioneren van hun bedrijf. Daarin wordt naast de verbouwing van de gebruikelijke landbouwpro- duktcn, op andere wordt getracht het inkomen, dat tegenwoordig door al lerlei invloeden achteruit gaat of dreigt te gaan, op peil te houden. Er werd door de aanwezigen in groepjes gediscussieerd. Het hoofd van de so ciale economische voorlichting van do Z.L.M.de heer J. Markusse uit Goes vatte dc discussie samen, waar bij hij ook enkele standpunten naar voren bracht. Na het openingswoord van de Z.L.M.-voorzitter L. J. van Gastel, schetste H. Geluk uit Ellemeet de si tuatie van zijn twaald hectare grote akkerbouwbedrijf, waarbij hij de laatste jaren dc teelt van bloemen- en groentezaden ter hand heeft geno men. Een materie die volgens Geluk risico's met zich meebrengt, onder an dere omdat de fijne zaden ondiep worden gezaaid en dus in droge perio den zeer kwetsbaar zijn. Bij goede re sultaten levert dit gewas volgens Ge luk redelijke tot goede resultaten op. waarbij de 54-jarige landbouwer wel aantekende dat bij de vele uren hand werk, die vooral in het najaar voor dit gewas nodig zijn, niet meetelde. Geluk hoeft op zijn erf ook een kleine camping, welke wordt gerund door zijn vrouw. Tuinbouwgewassen De heer K. J. van de Velde die als tweede spreker optrad heeft een ak kerbouwbedrijf in Drcischor, waar van ongeveer vier hectare wordt ge bruikt voor het verbouwen van tuinbouwgewassen. zoals asperges, bloemkool en broccoli die hij zowel via de veiling als rechtstreeks aan particulieren verkoopt. ,,Een akker bouwbedrijf is te onafhankelijk van de prijzen van aardappelen en uien. Die zijn vaak te hoog om een inko men te garanderen", aldus Van de Vel de, die positieve ervaringen heeft met tuinbouwgewassen. Hij benadrukte wel dat vooral de aspergeteelt heel arbeidsintensief is. De 30-jarige Van de Velde wees verder op het belang van zoet water voor bedrijven waai de tuinbouw als alternatief wordt ge bruikt. Gemengd bedrijf Als derde spreekster gaf mevrouw R. Klaasse-VVabeke en beeld van het twintig hectare grote gemengde be drijf van het in Drcischor wonende echtpaar. Naast de akkerbouw, wordt vier hectare laiul benut voor dc veeteelt, een combinatie die vol gens Riet Klaassc zeer arbeidsinten sief is. Ten behoeve van het melkvee, dat de basis voor liet inkomen vormt, is veel geïnvesteerd in mechanisatie. ,,I)at doe je dus, ondanks de super heffing, zomaar niet weg", aldus Riet Klaassc die met haar echtge noot de ontwikkelingen op dit ge bied nog even afwacht. Als bijbaantje geeft Riet Klaassc tien uur per week les als vakonder wijzeres in handwerken op verschil lende lagere scholen. Een betrekking die zij in de toekomst in verband met het dalende aantal leerlingen en de bezuinigingen ziet verdwijnen. Riet is van mening dat iedere boer en boe rin ook zelf reclame kan maken en voorlichting kan geven om de afzet te bevorderen. Zij gaf hiervan een voor beeld door een vurig pleidooi voor het gebruik van roomboter te hou den. De aanwezigen discussieerden daarna in groepjes van tien personen over verschillende stellingen die wer den opgesteld naar aanleiding van de drie gehouden inleidingen. De sa mengevatte discussieresultaten wer den opgeschreven en opgehangen, waarna de sprekers er opnieuw op konden reageren. Advertentie stretch-wasbaar slank model klassiek model wasbaar Mol 5-7, Zierikzee Tot slot was het woord aan het hoofd economische voorlichting van de Z.L.M., J. Markusse. Hij pleitte voor een meer marktgericht beleid, waarbij de landbouwers minder ge richt zijn op zoveel mogelijk produk- tie, maar inspelen op de marktbe- hoefte. „Natuurlijk is dit niet precies te regelen", aldus Markusse. „Want een boerenbedrijf is geen fabriek en afhankelijk van de natuur. Maar het zou wel wat meer kunnen dan van daag de dag gebeurt". Een sociaal vangnet van uitkeringen zou volgens hem de risico's op moeten vangen. Markusse pleitte verder voor het uitbuiten van de kracht van Schou wen-Duiveland die volgens hem ligt in het goede vakmanschap van de meeste ondernemers, de vruchtbaar heid van de grond, de gunstige geo grafische ligging (minder nachtvorst en dicht bij de veiling in Barcn- drecht) en het toerisme dat aan de landbouwers de mogelijkheid biedt hun bedrijf te promoten en via cam pings en de verkoop van producten wat bij te verdienen. Veel goeds zag Markusse ook in on derwijs (bijscholing in groenteteelt, theorie en de studieclubs waarin de landbouwers eikaars kennis vergro ten) en onderzoek dat volgens hem meer gericht moet worden op kleine re producten. Hij wees erop dal dc verweving van onderzoek, onderwijs en voorlichting do laatste jaren veel goeds heeft opgebracht In 1984 be droeg dc export van agrarische pro- dukten uit ons land 48 miljard gul den, wat zestien procent meer was dan in 1983. „Een resultaat dat", zo zei Markusse, „werd bereikt met rela tief gezien weinig mensen". BURGH-H AAMSTEDE - Maandag was dc bekende alt-zangeres Reinate Heemskerk, die al diverse malen op Schouwen-Duiveland is opgetreden, even in dc Westhoek. Van die gele genheid maakte het bestuur van de Stichting Wcstorschouwcn Cultureel gebruik om haar te strikken voor een optreden in Dc Schutsc. Voorzitter J. Dolst cn mevrouw C. v.d. Klooster - van Sonsbeek als se cretaresse maakten in een gezellig onderonsje een definitief plan klaar. Reinate Heemskerk zal op zaterdag 29 december met een aantal bekende zangers en musici, onder wie ook de tenor Nico Boer een avondvullend op treden verzorgen dat geheel uit im provisaties zal bestaan en de titel kreeg: Voor elk wat wils. Slechts een maal is een dergelijk programma door Reinate Heemskerk verzorgd en dat was in Kampen waar ze daverend succes oogstte. Kaarten zijn verkrijg baar in De Schutse en bij de VVV- kantoren. Het bestuur hoopt dat deze muzikale avond, met voor Zeeland een primeur, een volle zaal zal trek ken. Het programma zal in dc populaire-klassieke stijl worden ge houden. Het optreden begint om 20.00 uur. Uitgever: BV. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D, L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11. Zierikzee: postbus 1. 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551 Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging na 1830 uur 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719, 01110-4669. 01110-5396 Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38.70; per jaar f 147.80; losse nummers 1 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% BT W Verschijnl maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; ..succesjes" (t/m 4 regels) f 6,04 Kontrakttarieven op aanvraag De advertentieprijzen zijn exclusief 5% BTW

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 3