Woningbouwcontingenten voor 1985 toegewezen Ontkroond College Bruinisse blijft bij stuurgroep werkloosheid Voor Commissie middenstand hoeft „tien-dagen-regeling" niet te worden uitgebreid Verkeersplan Noordgouwe in uitvoering* DE ZIERIKZEESCHE COURANT Kern Optiek mr pa ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Achteruitgang inkomen Uitgaan Kerstprogramma Opengesteld Onder het thema „Hoe komen wij aan de kost" Een nieuwe discotheek in Renesse moet een Het Leger des Heils in Zierikzee heeft een ge- Ruitervereniging Renesse organiseert zater- werd in Brouwershaven door 80 agrariërs een stukje aanvulling brengen op de uitgaansfasci- varieerd programma opgesteld rond de viering dag een veertien uur durende „opengestelde" discussie bijgewoond. (Pag. 3). liteiten in de Westhoek. (Pag. 3). van het kerstfeest. (Pag. 4). dressuurwedstrijd met een opmerkelijk sterk deelnemersveld. (Pag. 6). DONDERDAG 13 DECEMBER 1984 141ste jaargang Nr. 23643 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Wilt g'om uw huis niet wenen, bouw dan met eigen stenen. Spreekwoord ?rK. NOORDGOUWE - De uitvoering van het verkeersplan Noordgouwe zoals dat in de raadsvergadering van november is aangenomen, vordert met rasse schreden. Zeer binnenkort zullen de werkzaamheden kunnen worden afgerond. Het verkeersplan in de Kom van Noordgouwe wordt uitgevoerd om de snelheid van het verkeer te beperken en de voetgangers betere bescherming te bieden. Verdeling voor Schouwen-Duiveland ZIERIKZEE - Op Schouwen-Duiveland mogen in 1985 in totaal 100 gesubsidieerde woningen worden gebouwd, terwijl 47 vrije sector-woningen mogen verrijzen. Het contingent bedraagt voor Zierikzee 52, terwijl er dan nog ruimte overblijft voor 22 woningen in de vrije sector. Deze 52 woningen zijn als volgt onderverdeeld: 26 in de sociale sector en 26 in de marktsector. Die 26 in de sociale sector betreffen premiehuurwoningen en wonin gen voor Huishoudens Alleenstaanden en Tweepersoons (HAT), terwijl die in de marktsector 19 beleggerswonin gen, 5 premiekoopwoningen A en 2 premiekoopwoningen B betreffen. Duiveland mag 24 woningen bou wen en houdt er bovendien 17 in de vrije sector over. Van die 24 vallen er Advertentie Zandpad 2-4 Middelharnis 01870-2567 Oogmeting gratis 16 in de sociale sector (woningwetwo ningen plus HAT) en in de marktsec tor mogen 6 premiekoopwoningen A en 2 premiekoopwoningen B worden gebouwd. Brouwershaven krijgt er 8 toegewe zen en kan dan nog 3 vrije sector- woningen bouwen. De acht woningen vallen alle in de sociale sector en be treffen woningwetwoningen plus HAT. Middenschouwen mag 7 gesubsi dieerde woningen bouwen en houdt ruimte voor 5 woningen in de vrije sector. Van die 7 moeten er 6 woning wetwoningen plus HAT worden en 1 premiekoopwoning A. Westerschouwen kreeg een contin gent van 5 woningwetwoningen plus HAT. die onderdeel uitmaken van een BRUINISSE - Het college van de gemeente Bruinisse wil dat ook in 1985 een samenwerkingsovereenkomst wordt aangegaan tussen de gemeente en de regionale stuurgroep werkloosheid.Dat betekent een bijdrage van F 1.98 per inwoner, omdat de gemeente Sint Philipsiand te kennen heeft gegeven per 1 januari de overeenkomst niet langer te willen verlengen. Het college stelt de raad tijdens de vergadering van maandag 17 decem ber voor de Subsidieverordening stads en dorpsvernieuwing Bruinis se vast te stellen.In deze verordening moeten regels staan op grond waar van de gemeente aan particulieren en anderen (bedrijven, instellingen en dergelijke) subsidie voor stadsver nieuwingsactiviteiten verleent. Ver der moet in die verordening staan hoe jaarlijks bekend wordt gemaakt welk bedrag voor subsidie beschik baar is en hoe dit over de verschillen de sectoren van dc samenleving wordt verdeeld. Ontwcrp-vcrdeeibcstuit Medio november van dit jaar heeft het college op basis van de op dat mo ment beschikbare gegevens een ontwerp-verdeelbesluit 1985 opge steld. In dat besluit is uitsluitend voor verbetering van door de eigena ren bewoonde woningen een bedrag Zierikzeese ondernemers: permanent loopstratengebied van 10.00 tot 17.00 uur ZIERIKZEE - De Zierikzeese Ondernemers Centrale (Z.O.C.) heeft geen behoefte aan uitbreiding van de zoge naamde „tien-dagen-regeling". Deze regeling vormt een onderdeel van de winkelsluitingsverordening en biedt de mogelijkheid om tijdens evenementen als toeristen- dagen, braderieën, winkelweken en dergelijke de winkel langer geopend te hebben dan normaal, is vastgesteld voor werkdagen. De wet biedt thans de mogelijk heid deze regeling uit te breiden met in totaal vier zon- en feestdagen. Het college van b. en w. won tijdens een openbare vergadering woensdagmid dag in het stadhuis advies van de commissie middenstand in betref fende de wenselijkheid van deze ver ruiming. plan van 10 woningen. In de Westhoek blijft geen ruimte over voor vrije- sectorbouw. Bruinisse vroeg de bouw van 4 wo ningwetwoningen (plus HAT) aan en kreeg dat contingent toegewezen. Ruimte voor vrije sectorbouw is daar niet. Volgende jaren Voor 1986, 1987 en 1988 hebben de gemeenten de potentiële contingenten ontvangen. Voor 1986 liggen de toewijzingen als volgt: Zierikzee 45 (43 in de sociale sector en 2 premiekoópwoningen) en 29 vrije sector-woningen; Duiveland 23 (15-8), 18 vrije sector; Brouwersha ven 9 woningwetwoningen, 2 vrije sec tor; Middenschouwen 7 (6-1), 5 vrije sector; Westerschouwen 5 woningwet woningen plus HAT in totaal, geen vrije sector; Bruinisse vier woning wetwoningen plus HAT, geen vrije sector. Totaal 93 woningen in de gesub sidieerde en 54 in de vrije sector. Voor 1987 zijn de contingenten als volgt verdeeld: Zierikzee 45 (44 sociale woningbouw en I premiekoopwo ning), 29 vrije sector; Duiveland 20 (10 sociale sector en 10 premiekoopwonin gen), 21 vrije sector; Middenschouwen 9 (8 sociale sector, 1 premiekoopwo ning), 3 vrije sector; Brouwershaven 10 (alle sociale sector) en 1 vrije sector; Westerschouwen 5 (alle sociale sector) en geen vrije sector; Bruinisse geen Vervolg pag. 2 Van Z.O.C.-zijde werd echter te ken nen gegeven, dat door de onderne mers de noodzaak tot verruiming niet wordt onderschreven en dat er van ondernemerszijde ook geen enkele behoefte bestaat de huidige moge lijkheden uit te breiden. C.D.A.-commissielid de heer C. Le- gemaate kon zich vinden in dit stand punt, evenals de heer K. T. de Jonge (R.U.) die tevens deze verruiming om principiële redenen afwees. De heer D. van der Wekken (PvdA) liet weten in eerste instantie wel te kunnen meegaan met de voorgestelde verruiming, maar kwam ten slotte toch ook tot een afwijzend advies nu hem bleek dat de ondernemers er geen behoefte aan hadden. Wel gebruik van maken Alleen V.V.D.-commissielid de heer L. Bécu was van mening, dat van deze ruimere mogelijkheid tot winkel openstelling gebruik gemaakt diende te worden. Dit standpunt werd door de overige commissieleden niet ge deeld, zodat een afwijzend advies aan het college werd uitgebracht. De commissie middenstand adviseerde verder de criteria voor de Vent- en standplaatsverordening voor 1985 te handhaven, zoals deze thans zijn vastgelegd. De heer J. Littooy pleitte er na mens de Z.O.C. wel voor een bepaling op te nemen, dat mensen die een vent- of standplaats innemen dat uit sluitend mogen doen buiten een straal van vijf meter vanaf de winkelingangen. .Dit verzoek werd ingegeven door dat enkele ondernemers moeite had den gehad met het feit, dat de ijskar- retjes van de firma Paul Kruik de afgelopen zomer wel zeer dicht voor de winkelingangen stonden op gesteld. Commissievoorzitter wet houder L. J. van Gastel zegde toe na der te bezien welke normen in dit verband gesteld kunnen worden. Een straal van vijf meter leek hem te ruim genomen, omdat er dan wellicht geen plaats voor vent- en standplaat sen zal overblijven. In Z.O.C.-kring werd besloten zelf eens contact op te nemen met genoemde ijsfabrikant om tot een betere regeling te komen: V.C.P. De Z.O.C. liet tijdens de rondvraag bij monde van de heer H. R. de Vries blijken zich ten aanzien van het ontwerp-Verkeerscirculatieplan (V.C.P.) het meeste te kunnen vinden in het voorstel, zoals wethouder L. J. van Gastel dat aan de gemeenteraad zal voorleggen tijdens de raadsverga dering op maandagavond 17 de cember. De meerderheid van de onderne mers blijkt zich te kunnen vinden in een permanent loopstratengebied van tien tot vijf uur. De heer Littooy vulde aan, dat er binnen de Z.O.C. echter ook reeds stemmen zijn opge gaan om het loopstratengebied van 00.00 - 24.00 uur te laten gelden. van F 14.400,- opgenomen.Uit door de provincie verstrekte gegevens blijkt de vrije bctaalruimte niet F 14.400,- manr F 8.829.- te bedragen. Het colle ge stelt de raad voor het ontwerp- verdeelbesluit 1985 stads- en dorps vernieuwing gewijzigd vast te stel len, zodanig dat voor de verbetering van door eigenaren bewoonde wonin gen f 8.829,- wordt beschikbaar gesteld. Verder staat op de agenda voorlopi ge vaststelling gcmccnterckcning 1982, een krediet voor dc aankoop van vcrmenigvuldigingsapparatuur en bedrukte plastic hoezen voor de verspreiding van voorlichtingsmate riaal, algemene beschouwingen van de fracties en dc vaststelling van de 24c wijziging van dc begroting 1984. De knotwilgen langs de Blooise dijk zijn onlangs van hun kroon ontdaan. Het knotten van wilgen gebeurt regelmatig in verband met de bestrijding van de zogenaamde watermerkziekte uon de wilg, die via de oudere scheuten de boom doodt. De heer De Vries sprak verder zijn bezorgheid uit over de Lange Nobel- straat, die naar zijn mening als win kelstraat zal inboeten als in de toe komst de Mol inderdaad tot winkel- erf zal worden gemaakt. Hij voelde er dan ook veel voor in de Lange Nobel- straat verkeer in beide richtingen toe te laten. De heer Van der Wekken kon zich daar beslist niet in vinden, omdat volgens hem het uitgangspunt van het V.C.P. toch is, de auto's juist wat uit het centrum te weren en meer ruimte te realiseren voor de voet gangers. Horecavertegenwoordiging De P.v.d.A.-woordvoerder maakte tijdens de rondvraag van de gelegen heid gebruik te attenderen op het feit, dat binnen de commissie mid denstand een vertegenwoordiger van de horeca-sector ontbreekt. Hij ver zocht de voorzitter daar bij een nieu we samenstelling van deze commissie eens rekening mee te houden. Wet houder Van Gastel weer er echter op, dat horeca-ondernemers ook lid kun nen worden van de Z.O.C. en derhalve op die wijze vertegenwoordigend kunnen zijn in de commissie mid denstand. De heer Littooy zegde toe, dat vanuit de Z.O.C. het initiatief zal worden genomen gesprekken te voe ren met mensen in de horeca over dat eventuele Z.O.C.-lidmaatschap. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Bitr Verwachting tot vrijdagavond: Plaatselijk regen In de nacht en ochtend plaatselijk regen, 's Middags van het westen uit perioden met zon. Minimumtempera tuur rond 3, middagtemperatuur on geveer 6 graden. Matige wind, kracht 4, draaiend van zuidoost naar zuidwest. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m maandag 17 dcc.: Zaterdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 10% Min.temp.: 0 graden Middagtemp.: 3 graden Windkracht: zuid 3 Zondag: Veel bewolking Kans op neerslag: 30%. Min.temp.: 1 graad Middagtemp.: 5 graden Windkracht: oost 4 Maandag: Veel bewolking Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 5 graden Windkracht: zuidoost 5 ZON EN MAANSTANDEN 14 dec. Zon op 8.41, onder 16.28 Maan op 23.17 onder 13.03 Laatste Kwartier: 15 december (16.25) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 14 dec. 6.42 19.44 0.31 13.04 Doodtij: 17 december HET WEEROVERZICHT DE BILT - Vannacht en morgenoch tend valt er plaatselijk regen. In dc middag klaart het vanuit het westen echter weer op. In het temperatuurverloop komt nog maar weinig verandering. Van nacht daalt de temperatuur tot om streeks 3 graden. Overdag worden waarden van rond de 6 graden bereikt. Het hogedrukgebiod boven Oost- Europa neemt wat in betekenis af, terwijl een depressie donderdagmor gen, gelegen ten westen van Ierland zich verder naar het oosten ver plaatst. Bewolking van dit lagedruk gebied trekt van zuidwest naar noordoost over het land evenals dc bijbehorende regen. De wind, die matig is, waait voor het neerslaggebicd uil het zuid oosten, na de passage uit het zuid westen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1