College op onderdelen verdeeld over V.C.P. 3 Rijrichting Noordhavenpoort handhaven ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dinsdag 11 december 1984 Nr. 23642 Er is voor gezorgd, dat de bomen niet tot in de hemel groeien. Spreekwoord FOTO: Johan D.C. Berrevoets (Geknotte wilgen aan de Blooise dijk) ZIERIKZEE - De rijrichting in de Noordhavenpoort moet gehandhaafd blijven. Dat vindt het college van b. en w. van Zierikzee. Het omdraaien van de rijrichting Noordhavenpoort vormde één der ingrijpende voorstel len in het Verkeerscirculatieplan voor de binnenstad, op gesteld door het bureau Goudappel Coffeng b.v. De Zie- rikzeese gemeenteraad zal in de openbare vergadering van maandagavond 17 december, aanvang 19.30 uur, een besluit moeten gaan nemen ten aanzien van het V.C.P. De standpunten binnen het college ten aanzien van het V.C.P. blijken overigens ook zeer verdeeld. In een meerderheidsvoorstel geven burge meester Th. H. de Meester en wet houder J. Groen te kennen voorstan ders te zijn van een „integrale overname" van het V.C.P., maar stel len derhalve tocli enkele vrij ver strekkende voorwaarden. Zo blijken ook de burgemeester en wethouder Groen de reacties van het publiek, geuit tijdens de hoorzitting en schriftelijk ingediend, te honore ren en stellen zij vóór de rijrichting in de Noordhavenpoort te handha ven. Een logisch gevolg van voor waarde, is uiteraard ook handhaving van de huidige rijrichting van de Scheepstimmerdijk. Permanent voetgangersgebied De burgemeester en wethouder Groen tonen zich verder voorstanders van het handhaven van de beide ver- koers richtingen op de Zuidwcllo- brug. Verder dient volgens hen de huidige rijrichting in de Klokstraat- Beddeweeg gehandhaafd te worden; dient ook de Melkmarkt bij het per manent voetgangersgebied betrok ken te worden en dient op de Mol een zogenaamd winkelerf te ontstaan. Ten slotte zouden de burgemeester en de wethouder graag zien, dat het voetgangersgebied gedurende het ge hele jaar van 10.00-17.00 uur wordt in gesteld De wethouders I,. .1. van Gastel en P, de Kijkc kunnen zich met deze standpunten niet verenigen. Zij ach ten de nadelen, die verbonden zijn aan de in het V.C.P. voorgestelde maatregelen groter dan de daaraan verbonden voordelen. Zij voelen slechts voor het overne men van enkele onderdelen uit het V.C.P en stellen dc raad dan ook voor om dc Melkmarkt aan het bestaande voetgangersgebied toe te voegen. Overigens zijn de beide wethouders onderling ook verdeeld over het punt voetgangersgebied: Wethouder Van Gastel wil het bestaande voetgan gersgebied inclusief de Melkmarkt permanent als voetgangersgebied aanwijzen. Wethouder De Rijke wil op dit punt de bestaande situatie, na melijk een loopstratengebied van 15 mei tot 15 september handhaven. Éénstemmig Over de aanpassing van de Mol tot winkelerf blijken Van Gastel en De Rijke het beiden weer eens te zijn met het standpunt, dat ook de burge meester en wethouder Groen daar over innemen. Verder vinden Van Gastel en De Rijke ook, dat de beweg wijzering naar de binnenstad vanuit de richtingen Rotterdam en Goes dient te zijn gericht op de route via Rijksweg-Grachtweg in plaats van via dc Calandweg. Ook vinden de beide wethouders dat, conform het voorstel in het V.C.P.. het creëren van fietsenstallingen in de binnenstad, ZIERIKZEE Bijeenkomst „Philatelica" De afdeling Schouwen-Duiveland van „Philateiica" houdt maandag 17 december een bijeenkomst in het „Huis van Nassau", die om acht uur begint. Behalve een kleine vergade ring wordt een open veiling gehouden en na de pauze is er bingo. De ruil beurs wordt op 19 januari, wederom in het Huis van Nassau gehouden. De openingstijd is van tien tot vijf uur. Ger. Vrouwen contactgroep De Ger. Vrouwen contactgroep te Zierikzee houdt woensdag 12 decem ber in de bovenzaal van de Ger. kerk voorzover uitvoerbaar, bevorderd dient te worden. Nauwelijks verrassend is wellicht ten slotte hun standpunt, dat de doorbraak van de Raamstraat naar de Laan van St. Hilaire niet uitge voerd dient te worden, zoals ook in het V.C.P. nogeens wordt benadrukt. Tijdens deze raadsvergadering op maandagavond 17 december dient de raad verdeï* te komen tot het treffen van een voorlopige regeling in het ka der van de uitvoering per 1 januari 1985 van de Wet op de Stads- en Dorpsvernieuwing. Verdere voorstellen Verder vermeldt de raadsagenda onder meer voorstellen tot: het aan vragen, aanvaarden en verlenen van geldelijke steun ten behoeve van de uitvoering van groot onderhoud aan 46-naoorlogse woningen door wo ningbouwvereniging „Beter Wonen"; Verstrekking van een éénmalige bij drage aan de Stichting Samenwer kingsschool voor Middelbaar Be roepsonderwijs Zuidhollandse- en Zeeuwse eilanden; Verstrekking van een éénmalige subsidie ten behoeve van het fietsengraveerproject; Aan koop grond c.q. ontbinding van de pachtovereenkomst in het kader van de aanleg van het fietspad langs de Heuvelsweg en tot het doorvoeren van enkele begrotingswijzigingen in het kader van eerder genomen raads besluiten. de Kerstavond. Het thema is Van kribbe naar kruis. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. Ook niet-leden zijn welkom. Tijdrede SGP In het kerkgebouw aan de St. Do- musstraat van de Oud Ger. Gem. wordt woensdag 12 december een tijdrede van dc SGP gehouden. De aanvang is 19.30 uur. Sinterklaasfeest De activiteitencommissie van de Buurtvereniging Maltezers te Zierik zee organiseerde een Sinterklaas feest voor de kinderen. De Goedhei ligman en zijn knecht arriveerden 's middags in de Beatrixschool. Roze- marie Saman heette het gezelschap welkom. Na enkele liedjes 'aajn Sint plaats in zijn zetel. Piet had de ca deautjes vergeten."Na enig zoeken vonden de kinderen eindelijk de zak. Plotseling verscheen er een grote bestelbus van de PTT, die de twee gestrande Pieten nog op tijd bij de Sint bracht. Na een dansje en enkele spelletjes zongen de kinderen nog een paar liedjes. Sint en zijn Pieten wer den harir1 ijk bedankt voor hun komst. WESTERSCHOUWEN Fietsen-graveerproject sloeg aan in Westerschouwen In Westerschouwen werden 2619 fietsen aangeboden om deze te laten graveren, een aantal dat de verwach tingen met 300 te boven ging. Woens dag is Scharendijke aan de beurt. De rijkspolitie posteert zich daar in de gemeentewerkplaats aan de Dijk- straat, waar men tussen negen en vijf. uur terecht kan om rijwielen van blij vende gegevens te laten voorzien. El- lemeet, Kerkwerve en de gehele ge meente Brouwershaven komen nog aan bod. BURGH-HAAMSTEDE Expositie Van zaterdag 15 tot en met maandag 31 december wordt in de Bewaerscho- le te Burgh-Haamstede een expositie gehouden van de Rotterdamse kunstenaar Frans Punt. Rond het thema Groeien in tijd worden ver schillende olie-technieken tentoon gesteld. Met uitzondering van de zon dagen, eerste Kerstdag en zaterdag 29 december is de expositie elke dag te bezichtigen van 13.30-16.30 uur. Concert Ellengard en Karin Jense geven za terdag 29 december in de Bewaer- schole te Burgh-Haamstede een con cert. Zij zullen een clavecimbel en blokfluiteh bespelen. Het concert be gint om 16.00 uur. Einde Sinterklaas-actie In café-restaurant De Westhoek werd zaterdagmiddag de door de Middenstandsvereniging Burgh- Haamstede gehouden Sinterklaasac tie afgesloten met de laatste trekking van de zegelkaarten. Voorzitter J. Ge- leijnse sprak een welkomstwoord tot wethouder A. Padmos en de vele aan wezigen. Hij deelde mede dat de actie zeer succesvol was en dat er meer kaarten waren ingeleverd dan in het vorige jaar. Hij was de burgerij zeer dankbaar om hun inkopen ook dit jaar weer in Burgh en Haamstede tc hebben gedaan. Secretaris D. Mcul- blok maakte verscheidene puzzel winnaars bekend die goede inzendin gen hadden ingestuurd. Wethouder Padmos dankte voor dc uitnodiging en feliciteerde de middenstand na mens de gemeente Westerschouwen, met het behaalde resultaat in deze ac tie. Dc toename van dc inkopen ge schiedde ook in de andere dorpsker nen van Westerschouwen. Vervolgens trok hij 30 rollade- en 30 taarten- zegelkaarten. Bij de geldprijzen won A. Deurloo uit Haamstede de 1000,en A. Koppenhol uit Seroos- kerke de 500,Verder was er nog een aantal lagere geldprijzen. Tot slot dankte de voorzitter de wethouder voor zijn komst en bood hem en zijn echtgenote een aandenken aan. RENESSE Voor 4000 gulden gereedschap ontvreemd Uit de werkplaats van de Stichting Renesse aan de Oude Moolweg is voor een kleine vierduizend gulden aan gereedschap ontvreemd. De diefstal moet in het afgelopen weekeinde zijn gepleegd. Vermist werden twee mo torkettingzagen, twee cirkelzaagma- ehines, een schaafmachine en een boortol. SCHARENDIJKE Schrijfavonden A.l. De werkgroep Schouwen-Duive land van Amnesty International is van plan om ook in Scharendijke schrijfavonden te gaan houden. Dit in navolging van de schrijfavonden in Bruinisse, Zierikzee, Brouwershaven en Haamstede. Voor verdere inlich tingen: G. J. van der Waarden, Koren bloemstraat 29, Scharendijke, tel.: 01117-1860. NIEUWERKERK Postduivenvereniging Duiveland De postduivenvereniging PV Dui veland houdt zaterdag 15 december de jaarlijkse tentoonstelling in Ons Dorpshuis te Nieuwerkerk. De zaal is geopend vanaf twee uur 's middags. Die dag zijn er ongeveer tweehonderd duiven te bewonderen. Niet alleen showduiven, maar duiven, die dui zenden kilometers onder de vleugels hebben. Dit jaar wordt er weer een verloting gehouden met fraaie prij zen, allemaal levensmiddelen. Er is een extra verloting voor een half var ken en een stereo-toren. De trekking van de grote verloting vindt om tien uur 's avonds plaats door de heer A. L. Bakker, wethouder van de gemeen te Duiveland. OOSTERLAND Najaarsvergadering SV Duiveland De sportvereniging Duiveland houdt vrijdag 14 december de na jaarsvergadering. Deze vindt plaats in dc kantine op het Oostersportpark en begint om 19.45 uur. De agenda vermeldt onder meer de bespreking van voetbalzaken, de vaststelling van de begroting 1985 en mededelingen van Sportservice Oosterland BV. SIRJANSLAND Reformatorisch Contact Voor het Reformatorisch Contact te Sirjansland spreekt donderdag 13 de cember in de kantine van de Fa. Van Dijk ds. K. ten Klooster uit Lunteren. Hij spreekt over Gereformeerde pre- diking. De bijeenkomst begint om 19.45 uur. Lezing Reformatorisch Contact Orgaan Het Reformatorisch Contact Or gaan Schouwen-Duiveland houdt donderdag 13 december een bijeen komst in de kantine van Van Dijk B.V. te Sirjansland, om 19.45 uur. De inleiding wordt gehouden door ds. K. ten Klooster, Ned. Herv. predikant te Lunteren met als titel „Gereformeer de Prediking". Na de pauze is er gele genheid om over het gehouden onder werp te discusseren. BRUINISSE Sluiswachter Als sluiswachter op de Grevelin- gensluis te Bruinisse is benoemd de heer J. de Waal uit Bruinisse. Slotavond winkelweekactie In het Dorpshuis te Bruinisse vindt heden-dinsdagavond 11 december dc slotavond van de Sinterklaas-winkel weekactie plaats. Dan worden de hoofdprijzen bekend gemaakt, welke vallen op de ingeleverde zegelboek jes. Leo Huibers luistert de bijeen komst op met een dia-lezing over Bruinisse, zoals het was en zoals het nu is. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken tt, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon: 01110-6551. Woonhuisaansluitlngen: Advertenties en bezorging na 1830 uur 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719. 01110-4669, 01110-5396. Fotograaf (na 17.30 uur): 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) 38.70; per jaar 1 147.80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Verschijnt maandagdinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) f 6.04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 3