jRenesse ISCOI EQL 1 j DANCING Rabobank Q Opening vrijdag 14 december 1984 om 20.00 uur Stimulerende rol gemeente aanschaf informaticapakket Kies voor zekerheid op lange termijn. De Rabobank Rente Stabiel Hypotheek de rente-schokken op. Daa,t de rente naar 50/0 Nog 4 dagen Vanaf zaterdagavond 15 december 1984 om 20.00 uur geopend. Daarna elke zaterdagavond vanaf 20.00 uur. Aanrijding Fietsen Kijkdag Diefstal uit auto Fietsen opgevist Verfspuit gestolen vai igt jvjaai lai ig gaat uw rente weer naar 8% College voelt niet veel voor Tipgeld" bij grond verkopen ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ZiERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 10 december 1984 Nr. 23641 3 Advertentie Wens C.D.A.-fractie Zierikzee: ZIERIKZEE - „We zouden graag zien, dat de gemeente Zierikzee een stimulerende rol gaat spelen bij de aan schaf van het informaticapakket voor de basisscholen zodat voor die aanschaf geen oliebollenactie georgani seerd behoeven te worden". Deze wens liet C.D.A.- woordvoerster mevrouw M. A. Bij de Vaate-Rozendaal vorige week horen tijdens de begrotingsbehandeling door de gemeenteraad. scholen, sprak ze de hoop uit, dat van rijkswege hier nog wijziging in zal worden gebracht, omdat de gevraag de gegevens nogal inbreuk maken op de privacy van de ouders. Ten opzichte van dit laatste deelde wethouder Groen haar echter mede, dat volgens recente uitlatingen van staatssecretaris Van Leyenhorst deze regeling ondanks de geuite bezwaren toch doorgevoerd zal moeten worden. Ze verzocht wethouder J. Groen in een eerstvolgende vergadering van de commissie onderwijs met een voorstel te komen ten aanzien van deze materie en tevens wat inzicht te geven in de financiële perikelen. Verder achtte mevrouw Bij de Vaa- te het van belang, dat de gemeente er toe zal bijdragen, dat ten behoeve van het Engels op de basisschool een eensgerichte aanpak gevolgd zal wor den in samenspraak met het voortge zet onderwijs. Formatieregeling Ten aanzien van de gegevens, die de ouders van basisschool-leerlingen straks moeten gaan invullen ten be hoeve van de formatieregeling op de Verder deelde hij mede, dat de aan schaf van het informaticapakket ten behoeve van het kompu teronder wijs inmiddels aan de orde is geweest in het hoofdenoverleg. Hij zegde toe er in een volgende commissie onderwijs op terug te komen. Verder liet Groen weten ook ten aanzien van het Engels op de basis school in samenspraak met de com missie onderwijs tot een procedure te willen komen. V.V.D.-fractievoorzitter J. J. Ge- leijnse kreeg desgevraagd te horen, dat de besluiten en voorwaarden ten aanzien van de huisvesting afdeling Praktische Vorming van de Beatrix- school in de voormalige Theo Thijs- senschool in het bestuur van de Bea- trixschool positief zijn ontvhngen. Verder informeerde Geleijnse naar de oplossing van de problemen met verwarming en sanitaire voorzienin gen in het schoolgebouw in de Man huisstraat. De wethouder liet weten, dat de in specteur van het voortgezet onder wijs van mening was dat de proble men met de verwarmingsinstallate opgenomen moeten worden met het bestuur van de Zeeuwse Dag en Avondscholengemeenschap en met de Dienst der Domeinen. Wat betreft de toiletten deelde de wethouder mede, dat deze tot het normaal onderhoud voor rekening van de; huurder worden gerekend. Verder liet Groen aan Geleijnse we ten, dat de nieuwe prognoses betref fende de leerlingenaantallen voor de nieuwe basisschool in de Raamstraat in de loop van deze maand gereed zul len zijn. MIDDENSCHOUWEN - Op de kruising Provinciale Weg/Elkerzeese Weg onstond zondagmiddag om streeks 14.00 een aanrijding tussen twee personenauto's. Een auto bestuurd door Van K. uit Rijsbergen stond voorgesorteerd om linksaf te slaan, toen uit tegenover gestelde richting een auto bestuurd door W. naderde. Beide voertuigen raakten frontaal met elkaar in aanrijding en werden beide ook aanzienlijk bescha digd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. ZIERIKZEE - Op het politiebureau te Zierikzee werd zaterdag een zoge naamde fietsen-kijkdag gehouden. Vijftig mensen maakten van deze ge legenheid gebruik om te trachten hun eerder verdwenen rijwiel te vinden. Slechts twee fietsen kwamen bij hun eigenaar terug. Op het politiebureau in Zierikzee staan thans nog ongeveer twinig teruggevonden fietsen. ZIERIKZEE - Uit de auto van me juffrouw M. J. S. uit Zierikzee werd in de nacht van zaterdag op zondag een radiocessette-recorder gestolten. De auto stond geparkeerd op het par keerterrein aan de Beddeweg. De ei genaresse was vergeten de koffer ruimte af te sluiten. ZIERIKZEE - Drie jongens visten tijdens het weekend uit de Varreput drie damesfietsen op. Een rijwiel was voorzien van een postcode en kon spoedig aan de rechtmatige eigena resse worden teruggegeven. Zij had enkele dagen te voren ook aangifte gedaan. De overige twee fietsen droe gen geen postcode en staan thans nog op het politiebureau te Zierikzee. ZIERIKZEE ..Do gelegenheid maakt de dief". Dat spreekwoord zou wellicht op kunnen gaan voor de diefstal, die in do nacht van zaterdag op zondag werd gepleegd bij de win kel Raayen-Mol in de Nieuwe Boo- gordstraat. Voorafgaand aan de diefstal werd de etalgeruit kapot geslagen. Later omstreeks 14.30 uur heeft een nog on bekend gebleven dader van die gele genheid gebruik gemaakt om de win kel te betreden en een verfspuit te stelen. ZIERIKZEE Contactochtend UW Woensdag 12 december om negen uur begint in het U.V.V.-gebouw (Kerkhof la) een contactochtend van de Stichting Unie van Vrijwilligers. De vergadering vermeldt besprekin gen over de koffiebeurten en regeling vervoer van dames naar de soos, over de gastvrouwendienst ziekenhuis en de kerstmiddag. NIEUWERKERK Rommelmarkt voor jeugdsoos De Keete Het bestuur van de jeugdsoos De Keete te Nieuwcrkerk roept inwoners van hun woonplaats op overtollige spullen of speelgoed beschikbaar te stellen voor een grootse rommel markt, die in het voorjaar van 1985 wordt gehouden. Zijn er problemen met de grootte van de artikelen dan kan contact wor den opgenomen met R. H. van Donk, Erling Steenstraat 25, tel. 01114-2196 of M. van den Ban, Muyeweg 17, tel. 01114-1510. Bovendien wordt ten bate van de soos iedere tweede zaterdag van de maand oud papier opgehaald, dat na tien uur wordt ingezameld. Sinterklaasfeest in „De Kleine Dobbelsteen" Dinsdag, 4 december, werd Sinter klaas en zijn Pieten luidkeels begroet met een welkomstlied door de kinde ren van de openbare kleuterschool ,,De Kleine Dobbelsteen" te Nieu wcrkerk. De klas was door de kleu ters geheel versierd met zelfgemaak te slingers, sinterklazen, stoomboten en Zwarte Pieten. Nadat Sinterklaas had plaatsgeno men werd het welkomstwoord uitge sproken door juffrouw W. Gaandei-se met aansluitend het zingen van ,,Zie ginds komt de stoomboot" en „Zwar te, Piete, Piet", door de kinderen, waarbij de Pieten vrolijk strooiden en weer allerlei kunstjes uithaalden. Daarna kwam het „boek" tevoor schijn en Sinterklaas nam het woord, waarbij hij verscheidene kinderen naar voren liet komen. De spelletjes met de Zwarte Pieten volgden en kleuters zongen nog wat Sinterklaasversjes. Vlak voor het vertrek van de Sint en de Pieten wer den de cadeau's uitgedeeld, waarna de Sint en Pieten vrolijk werden uit gezwaaid en nagezongen. OOSTERLAND Vergadering Studievereniging In de consistorie van de Gerefor meerde Gemeente te Oosterland wordt vrijdag 14 december een leden vergadering gehouden van de Staat kundig Gere formeerde Studievereni ging Schouwen-Duiveland. De vergadering vangt aan met de opening door de voorzitter, waarna de volgende punten behandeld zullen worden: notulen, mededelingen en ingekomen stukken en het onder werp van de vergadering: „Subsi dies", toegelicht door de heer J. H. Advertentie Het principe van de Rente Stabiel Hypotheek is simpel. Stel dat de hypotheekrente op het moment van afsluiten 8% is. Zolang de hypo theekrente tussen de 6% en 10% blijft, ge beurt er met uw rente niets. Stijgt de rente verder naar 11%, dan wordt uw rente 9%. ïmnnf IA Jajf hnn Daalt de rente weer tot 10%, dan Uw hypotheek bij de Rabobank is extra aantrek kelijk, want-, De Rabobank betaalt voor u de taxatiekosten. De Rabobank verzorgt voor u het aanvragen van gemeentegarantie en neemt de kosten hiervan voor haar rekening. Bovendien kunt u bij de Rabobank: Bij hypotheken met vaste rente 10% boetevrij extra aflossen. De Rijksbijdrage voorfinancieren tegen het hypotheekrentetarief. dan wordt uw rente 7%. Zo vangt de unieke Rente Stabiel- Hypotheek 30 jaar lang de rente- schokken op. Bij maandbetaling en gemeente garantie is de adviesrente 8,3%. Kies voor zekerheid op lange termijn. Maak een afspraak met de hypotheek-adviseur van de Rabobank. Hij geeft u een advies op maat en kan u precies vertel len wat de voorwaarden van uw eigen Rabobank zijn. geld en goede raad ri'mccHloratul Z'w rils zei' ZIERIKZEE - Hoewel de resultaten van het stimule ringsbeleid ten aanzien van de grondverkoop in de ge meente Zierikzee wat pover zijn, zal voorshands op de in geslagen weg worden voortgegaan. De verlaagde grondprijzen, die gelden voor het industriegebied Zuid hoek zullen in elk geval tot juli volgend jaar van kracht blijven. Dit kwam vorige week aan de orde tijdens de be grotingsbehandeling door de Zierikzeese gemeenteraad. R.U,-fractievoorzitter de heer W. F.' Sprengelmeijer informeerde, verwij zend naar de gemeente Steenbergen, hoe het college dacht over het ver strekken van „tipgeld" indien be paalde informaties leiden tot daad werkelijke bedrijfsvestiging. Burgemeester Th. H. de Meester liet namens het college weten niet erg in het effect daarvan te geloven en vond het ook niet zo'n fraaie manier van handelen. C.D.A.-woordvoerster mevrouw M. A. Bij de Vaate-Rozendaal haakte in op de plannen ten aanzien van de aan leg van een centrale parkeervoorzie ning in het bestemmingsplan Haring- vlietplein en vroeg zich af of voor dit gebied wellicht ook plannen gemaakt zouden kunnen worden voor een be drijfsverzamelgebouw. Wethouder L. J. van Gastel zette een groot vraagte ken achter de eventuele noodzaak van een dergelijke voorziening, om- Koppelaar, wethouder van de ge meente Middelharnis. Daarna discus sie over het onderwerp, rondvraag en sluiting van de vergadering. De ver gadering begint om 19.45 uur. BRUINISSE Ds. W. C. Lamain overleden Op tachtig-jarige leeftijd overleed deze week in Grand Rapids in de Amerikaanse staat Michigan ds. W. C. Lamain, een bekende predikant uit de Gereformeerde Gemeenten. Ds. Lamain werd op 8 januari 1904 geboren in het Noord-Bevelandse Kamperland. In 1924 werd hij offi cieel toegelaten tot de Particuliere Synode van Middelburg als student in de Theologie. Hij was een leerling van ds. G. H. Kersten die in die tijd predikant was in Yerseke. Zijn eerste preekbeurt hield hij in 1923 op Tweede Kerstdag in de kerk der Gereformeerde Gemeente te Bruinisse, een feit dat hij in 1983 her dacht. In 1929 werd hij door ds. Kersten bevestigd in Leiden. In 1932 verwisselde hij deze "plaats voor Rotterdam-Zuid, waar hij veel volk trok. In 1943 nam hij een beroep aan naar Rijssen. In 1947 verliet hij het vaderland en werd hij predikant bij de kerk van de Gereformeerde Ge meenten in Grand Rapids, waar veel immigranten wonen. In Grand Ra pids was hij nog steeds actief. Niet alleen in de Woord bediening, ook in geschrift heeft hij zijn kerk ge diend. In de Saambinder, het geza menlijk orgaan van Nederlandse en Amerikaanse Gereformeerde Ge meenten verschenen talloze publika- ties van zijn hand. Maar daarnaast werden diverse boeken door hem ge schreven, uitgegeven door Christelij ke uitgevers. In Amerika was hij hoofdredacteur van het blad: „The Banner of Truth". GOES Kringvergadering Rode Kruis De kring Zeeland van het Neder landse Rode Kruis houdt zaterdag 15 december om 10.30 uur de Kringver gadering in de „Prins van Oranje" te Goes. Na bespreking van de provinci ale zaken houdt dr. T. Herrema, alge meen directeur van het Nederlandse Rode Kruis, een inleiding over „Waar gaat u met het Rode Kruis naar toe?" VORDEN - Het Dierenbevrijdings front heeft in do nacht van zaterdag op zondag bij een pelsdierenfokker in Vorden een aantal nertsen met auto- lak bespoten. Hierdoor is de pels waardeloos geworden. Dat heeft het Front zondag bekend gemaakt. Bij de rijkspolitie in Vorden was zondag middag nog geen aangifte gedaan, maar de eigenaar van de dieren be vestigde wel „dat cr wat aan de hand is". Over de omvang of de schade wil de hij nog niets zeggen. dat het college tot nu toe geen vragen daartoe hebben bereikt. Ten aanzien van de aanleg van de centrale parkeervoorziening liet hij weten toch wel enige hoop te vestigen op provinciale subsidie in het kader van het voorwaardenscheppend be leid. De wethouder weer erop, dat Zierikzee nog nooit had meegedeeld uit deze pot en hij achtte het derhalve weieens tijd worden dat dit wel ging gebeuren. P.v.d.A.-woordvoerder D. van der Wekken memoreerde de skepsis, die zijn fractie altijd al had ten aanzien van het stimuleringsbeleid, maar zei met de andere fracties te blijven ho pen op positieve resultaten in de na bije toekomst. Ten aanzien van het Werkloos heidsproject kreeg mevrouw Bij de Vaate desgevraagd van wethouder J. Groen te horen, dat inmiddels 75 jon geren zijn betrokken bij de projecten van de Stuurgroep Werkloosheid. De wethouder liet weten, dat in de na bije toekomst nog meer aandacht aan publiciteit besteed zal moeten wor den, omdat een recent gehouden en- quétte had uitgewezen, dat velen nog niet afweten van het bestaan van het Werkloosheidsproject. Reserveren Ondanks het feit, dat in de begro ting van de Intergemeentelijke Socia le Dienst reeds rekening werd gehou den met een forse stijging van de R.W.W.-uitkeringen drong de R.U.- fractie aan de op vorming van een ex tra reserve door de gemeente voor de opvang van onverwachte hogere bij dragen. Wethouder J. Groen achtte dat echter een „beetje dubbelop" en vertrouwde op de aanzienlijk ver hoogde post op de begroting van de I.S.D. P.v.d.A.-fractievoorzitter Van der Wekken deed diverse pogingen een toezegging te krijgen voor een struc turele begrotingspost ten behoeve van Derde Wereldprojecten. Die har de toezegging gaf de raadsvoorzitter hem echter niet. Deze was van me ning, en met hem de meerderheid van het college dat het voorkeur ver dient aan te haken bij een gericht project boven jaarlijks een willekeu rig bedrag ten behoeve van de Derde Wereld op de begroting te zetten. Uitgever: B.V. Drukkerij v/h Lakenman Ocht- man te Zierikzee. Direktie: D. L. van 't Leven. Chef-redaktie: M. Kaat. Advertenties en bezorging: J. van Loon. Kantoor: Jannewekken 11, Zierikzee; postbus 1, 4300 AA Zierikzee; telefoon; 01110-6551. Woonhuisaansluitingen: Advertenties en bezorging na 18.30 uur 01119-1660. Redaktie (na 17.30 uur): 01110-6719. 01110-4669. 01110-5396 Fotograaf (na 17.30 uur); 01110-3568. Abonnementen: Per 3 maanden (bij vooruitbetaling) f 38.70; per jaar f 147,80; losse nummers f 0,75. De abonnementsprijzen zijn inclu sief 5% B.T.W. Verschijnt maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag. Advertentietarieven: 49 cent per mm; „succesjes" (t/m 4 regels) t 6,04. Kontrakttarieven op aanvraag. De advertentieprijzen zijn exclusief 5% BTW.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 3