Westerschouwen en Veere „gekoppeld" door verkeerskokers pijlerdam Zestig jaar lid van de vakvereniging Vordering op lange weg naar woonwagencentrum Klerksweg M£ Rijkspolitie-te-water in Zeeland gesplitst DE ZIERIKZEESCHE COURANT UW TAXATEUR WA> Wh PÊ 81 tl* ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Succes Geen spreekrecht Handboogschieten Drie zeges Het Noord-Iers gezelschap heeft het verblijf op De meerderheid van de gemeenteraad van In het Brouwse Tonnenmagazijn werden de Good-old André't Jong zorgde tijdens de twee- Schouwen-Duiveland in oktober als een groot Zierikzee voelt niets voor spreekrecht van de eilandelijke handboogschietkampioenschap- de zwemcompetitie-wedstrijd voor een verras succes ervaren. (Pag. 2). burgers bij de raadsvergaderingen. (Pag. 3). pen afgewerkt. Rita Hart en Carel van de Burg sing door drie overwinningen voor zich op te werden de winnaars. (Pag. 7). eisen. (Pag. 13). VRIJDAG 7 DECEMBER 1984 141ste jaargang Nr. 23640 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Het essentiële van vooruitgang is vooruit te willen. Seneca Hulpbrug gaat zes meter omhoog NEELTJE JANS - Gisteren (donderdag) werd in de Oosterscheldemonding de laatste verkeerskoker in het sluitgat Schaar aangebracht, waarmee de „koppeling" tot stand kwam tussen de gemeenten Westerschouwen en Veere. 't Is nog wel geen echte weg, maar in theorie is er nu van Schouwen-Duiveland over de verkeerskokers in De Ham men, via het tot Westerschouwen behorende eiland Roggenplaat, over de nu gereedge komen verkeerskokers in De Schaar naar Neeltje Jans (grondgebied van Veere) te komen. Medio maart wordt begonnen met het aanbrengen van verkeerskokers in de Roompot, het derde en laatste sluitgat van de stormvloedkering. Verwacht wolrdt, dat de laatste verkeerskoker daar er een paar maanden later, halverwege 1985 zal liggen, zodat Schouwen-Duiveland en Noord-Beveland dan (behalve door de Zeelandburg) een tweede - zij het nog niet te gebruiken - verbinding kennen. De verkeersweg is pas in 1987 te gebruiken, nadat de stormvloedkering (in oktober '86) operationeel gereed is en in het begin van dat jaar de „flappen" ter verbreding van de verkeerskokers zijn aangebracht. Een opname van Rijkswaterstaat, die duidelijk illustreert hoe groot het stuk van een pijler is dat nog boven water steekt, hoewel dat in verhouding maar een klein deel is van een complete pijler. Rechts rust de verkeerskoker, die na het gereedkomen van de kering nog van verbredende flappen" wordt voorzien. Daar links van de vierkante ha merstukken (of pijlerkoppen) voor de hydraulische bediening van de schuiven. Bestaand bestemmingsplan handhaven ZIERIKZEE - Op de zeer lange weg naar realisering van het nieuwe woonwagenkamp aan de Klerksweg lij ken weer enige vorderingen te zijn gemaakt. Zag het er aanvankelijk naar uit, dat de gehele planologische pro cedure opnieuw van start moest gaan ten gevolge van kleine wijzigingen op het oorspronkelijke bestem mingsplan, thans is met de toekomstige bewoners van het woonwagencentrum overeenstemming bereikt over het van kracht blijven van het figerende bestem mingsplan. draagt 1.200.000,-. Het ministerie van V.R.O.M vergoed 65.000,- per standplaats, dus in totaal 650.000,-. De resterende kosten zijn volgens de voorzitter verder een zaak van het Woonwagenschap. Nadere financiële details zei hij thans nog niet te kun- nen verstrekken. vervolg pag. 4 Omdat die "flappen" pas in het aller laatste stadium van de bouw van de stormvloedkering worden aange bouwd, blijft ook de hulpbrug naar Neeltje Jans er tot zo lang liggen. In april volgend jaar echter gaat daarmee iets gebeuren. De hulpbrug moet namelijk zes meter hoger ko men te liggen om doorvaart te kun nen verlenen aan boten die in de Hammen en Schaar moeten werken. Toen de verkeerskokers in die sluit gaten nog niet waren aangebracht, konden deze schepen nog tussen de pijlers doorvaren, maar dat is nu dus onmogelijk geworden, sinds giste- 's Nachts De hulpbrug wordt geleidelijk van elf meter boven NAP naar zeventien meter boven NAP opgevijzeld door de steunpalen aan weerszijden te ver lengen. Dit werk zal grotendeels 's nachts gebeuren om overdag zo min mogelijk hinder te veroorzaken. De beide opritten zullen dan van zelfsprekend steiler worden. De laatste verkeerskoker in de Schaar was de achttiende, die tegen een al eerder aangebrachte (extra lan ge) landhoofdkoker kwam te liggen. De Hammen telt zeventien ver keerskokers, tussen de zestien pij- Iers. Sinds een week of twee is daar ook een aaneensluitende rij van schuiven waar te nemen, vijftien in getal. Ook de bewegingswerken kwa men gereed. De schuiven worden nu afgemonteerd, dat wil zeggen dat ze (in plaats van hangend aan de op- hanghaken) aan weerszijden aan de Vervolg pag. 4 Advertentie van onroerende goederen in geheel z.w.-Nederland MtGHJUS/DB KOEPEL Breda 076-222511 Bergen op Zoom 01640-41900 Etten-Leur 01608-16550 Roosendaal 01650-40150 Haamstede 01115-1224 Deze mededeling deed burge meester Th. H. de Meester dinsdag op vragen van de diverse raadsfrac ties tijdens de begrotingsverga dering. De raadsvoorzitter memoreerde in zijn antwoord aan alle vertragingen en bestemmingsplanwijzigingen ten gevolge van de bemoeienis van diver se overheidsinstanties. Naar zijn me ning, had het na moeizame, jarenlan ge kroonprocedures tot stand geko men bestemmingsplan woonwagen centrum Klerkweg in 1982 direct on gewijzigd uitgevoerd moeten worden. De prijsverhogingen ten gevolge van vertragingen en wijzigingen had de gemeente Zierikzee zeker niet ge wild. aldus de toelichting van de voorzitter. Nieuwe procedure Nu het plan op uiterst kleine de tails moest worden bijgesteld, dreig de een nieuwe planologische procedu re van ongeveer vier jaar. De voorzitter achtte de kans zeer reëel. dat in dit tussentijd het hele woonwa genplan van de baan zou zijn, omdat het ministeriële beleid thans gericht is op integratie van woonwagenbewo ners in de bewoners wij ken van een gemeente. „De toekomstige bewoners van het woonwagencentrum Klerksweg wil len dat echter beslist niet", liet bur gemeester De Meester iveten. Het college stelde de betrokkenen dan ook oor het inmiddels vastgestelde bestemmingsplan toch maar te ak- septeren, zodat binnen afzienbare tijd met realisatie van het woonwa gencentrum aan de Klerksweg kan worden begonnen. Zowel het Woon wagenschap als de bewoners bleken dat een reeele benadering te vinden en op grond van het vastgestelde bestemmingsplan zal nu dan ook ver der gewerkt gaan worden. De voorzitter liet weten, dat binnen het Woonwagenschap de bouwteke- 1 ningen zullen worden voorbereid en de verdere procedure in gang zal wor den gezet. De raming van de totale kosten be- J. van der Wissel te Zierikzee kreeg goud met robijn ZIERIKZEE - „Zestig jaar lidmaatschap van een vakvereniging, dat is beslist de moeite waard om even bij stil te staan". Met deze gedachte als uit gangspunt kreeg de heer J. van der Wissel dinsdagmiddag de gouden speld met robijn op de revers gespeld door de heer H. Vegting, districtsbestuurder van de Industriebond FNV te Goes. De plaats van handeling was de woning van de heer Van der Wissel aan de Raveslootstraat 12 te Zierikzee. KAPELLE - De groep Vlissingen van de Rijkspolitie-te-water in Zeeland is gesplitst in de groep Ooster- en de groep Westerschelde. Donderdagmiddag werd in het gemeentehuis van Kapelle C.B. Langendoen officieel geïnstal leerd als commandant van de nieuwe groep Wemeldinge. Dat gebeurde door de overste C. Doornhein, hoofd van de rijkspolitie-te-water in Zuid-West Ne derland (district Dordrecht). Gelijktijdig werd L. J. Bout als vervangend commandnt geïnstalleerd. De Rijkspolitie-tc-water krijgt in het Oosterscheldegebied in toene mende mate te maken met kleine en grote criminaliteit. De Oostcrschelde is het drukst bezochte sportduikge- bied van West-Europa, terwijl ook de watersport, de sportvisserij en de binnenvaart toenemen. De rijkspolitie-tc-water in Zeeland zorgt ook voor de naleving van duiksportverordening van de provin cie Zeeland. Volgens overste Doorn hein krijgt men verder steeds meer te maken met diefstal van jachten en verzekeringsfraude in deze sector. Daarnaast heeft de rijkspolitie-te- water van het nieuwe Oosterschelde- district ook de handel vol aan het zeer drukke binnenscheepvaartver- keer op de Schelde-Rijnverbinding tussen Rotterdam en Antwerpen. Strandingen en andere problemen zijn daar aan de orde van de dag. Zo heeft de politic ook te maken met de oorlog tussen bergers onderling, die zich van de Westerschelde naar de Oosterschelde heeft verplaatst. De nieuwe Uosterscheldegroep om vat de post Wemeldinge en die van de Kreekraksluizen. samen goed voor 32 man. De Westerscheldcgroep bestaat uit de posten Vlissingen. Terneuzen en Hansweert met 40 man personeel. Dit nummer bestaat uit 14 pagina's De heer Van der Wissel heeft een zeer werkzaam leven achter de rug. Dat wordt snel duidelijk tijdens een ge sprek. Iets anders wordt ook snel dui delijk en dat is het feit dat hij geen Zeeuw is. Op de vraag waarom deze Vervolg pagina 3 ÜMP SKI Verwachting tot zaterdagavond: Weinig verandering In de nacht en ochtend plaatselijk mist en minimumtemperatuur dicht bij het vriespunt. Overigens droog en vrij zonnig. Middagtemperatuur on geveer 8 graden, in hardnekkige mistgebieden enkele graden lager. Matige wind uit zuid tot zuidwest, rond kracht 3. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 11 dec.: Zondag: Half tot zwaar bewolkt Kans op neerslag: 407 Min.temp.: 4 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: west 4 Maandag: Wolkenvelden Kans op neerslag: 107r Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: west 4 Dinsdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 107r Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: zuidwest 3 ZON- EN MAANSTANDEN 8 dec. Zon op 8.35, onder 16.29 Maan op 16.16, onder 8.44 9 dec. Zon op 8.36, onder 16.29 Maan op 16.58, onder 9.54 10 dec. Zon op 8.37, onder 16.29 Maan op 17.56, onder 10.54 Laatste Kwartier: 15 dcc. (16.25) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 2.46 15.08 8 dec. 9 dec. 10 dec 3.12 3.39 15.53 16.41 8.39 20.59 9.15 21.30 10.01 22.08 Districtsbestuurder Hans Vegting bevestigt de gouden speld met robijn op de revers van jubilaris J. van der Wissel. Springtij: 10 december HET WEEROVERZICHT DE BILT - Er lijken voorlopig nog geen dramatische weersveranderin gen op komst. Nederland blijft aan de noordkant van hogedrukgobie- den, die via Frankrijk naar het oosten trekken. Een zo'n hogedrukgebied komt za terdag bij Oostenrijk aan en zorgt voor een matige wind uit zuid tot zuidwest. Daarmee wordt lucht uit Frankrijk aangevoerd waarin naast opklaringen ook mistvelden voorko men. Op verschillende plaatsen kan het in de nacht en ochtend dan ook mistig zijn. De minimumtempera tuur ligt dichtbij het vriespunt. Overdag kan het vrij zonnig wor den waarbij de temperatuur nog tot acht graden oploopt. Alleen in hard nekkige mistgebieden blijft de tem peratuur wat achter. Zondag kan een weinig aktief regengebied passeren maar daarna wordt het weer op nieuw door een hogedrukgebied bepaald.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1