ff' VAN ZOES' TTV Scaldina begroet twee jeugdkampioenen Drie overwinningen voor good-old André 't Jong tijdens zwemwedstrijden NIEUmBODE Herman Messemaker mist gewestelijke titel Damesteam van WIK stevent probleemloos af op eerste klas Nieuwsbode-Toto elf ZSC-HOEDEKENSKERKE Pupillen gaan weer voetballen in de zaal I ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 7 december 7981 Nr. 23840 13 i! v J 1 901 HIT IE t) 2UIS of Hit :a aoi HIT HU ÏURlKHï Het eerste jeugdteam van TTV Scaldina, clat kampioen werd. Het team bestaat uit Hans Brandenbarg, Reitse van der Wekken. Ralph van Dijk en Ronald Lampert. Coach is Ad de Graaf. ZIERIKZEE - De najaarscompetitie tafeltennis 2it ej- in zijn geheel op. Nadat eerder het eerste seniorenteani het kampioenschap opeiste en daardoor promoveerde naar de tweede klas, kon tafeltennisvereni ging Scaldina uit Zierikzee op de valreep nog twee jeugdkampioenen begroeten. Zowel het eerste als het derde jeugdteam werd kampioen en mag hierdoor een stapje hogerop in de voorjaarscompetitie. Het eerste jeugdteam besloot de competitie met een uitwedstrijd tegen St. Aloy. De ploeg bestaan de uit Ralph van Dijk, Reitse van der Wekken en Ronald Lampert hoefde niet meer zo nodig, hetgeen tot uiting kwam in de wedstrijd. Pas toen het Zierikzeese team te gen een 5-3 achterstand aankeek werd de ploeg wakker en konden Ralph van Dijk en Reitse van der Wekken nog met veel pijn en moei te een puntendeling uit het vuur slepen. Beiden wonnen twee en kelspelen en samen het dub belspel. Ronald Lampert bleef met lege handen en duidelijk werd nog eens, dat de vierde klas voor hem net iets te zwaar was. Het tweede jeugdteam boekte een knappe 8-2 overwinning op Mid delburg Zuid. Paul de Graaf bleef ongeslagen en Sjaak en Marco Hanse verloren ieder een keer. Doordat Arnemuiden met 6-4 won van St. Aloy greep het Zierikzeese team net naast het kampioen schap. Kampioen. Het derde jeugdteam van Scal dina werd via een 3-7 overwinning op en bij Westerzicht kampioen. Van de zes spelers bleef alleen Ja- co de punter .ongeslagen. Tegen hem' waren Jorg Bleyenbergh, Je remy van Dijk en Eelco Soeters niet opgewassen, maar alle overi ge partijen sleepte het Scaldina- trio binnen, waardoor het kampi oenschap een feit werd. Het vierde jeugdteam, dat lang meedraaide voor het kampioen schap, moest in de laatste compe titiewedstrijd andermaal met slechts twee spelers aantreden, waardoor het team al met een 3-0 achterstand begon tegen Middel burg Zuid. Toch sleepten Danny Pantekoek en Mario van Popering nog een 5-5 gelijkspel uit het vuur, maar het bleek aan de meet een punt te weinig om het eigen derde team van de titel af te kunnen houden. Toch was het optreden van het vierde team ontegenzeg gelijk de verrassing- van de na jaarscompetitie in het Scaldina- kamp. Het tweede seniorenteam ein digde voor de tweede keer in suc cessie op de tweede plaats in de eindstand van een competitie. In de slotwedstrijd won het team met 3-7 bij Wilno. Jan Kik bleef on geslagen, Cor van der Wekken ver loor een partij en invaller Camiel Faber boekte een overwinning. Hij speelt in de aanstaande voor jaarscompetitie als vaste kracht in het tweede team als vervanger voor Rita van der Zande, die in blijde verwachting is en daardoor voorlopig op non-actief is waar het de tafeltennissport betreft. Het derde seniorenteam voldeed dit seizoen niet aan de verwach tingen. Tegen Batavo kon het team nog bijhouden tot 3-3, maar toen was er voor Camiel Faber, Wim Schuurman en Gerrie Schanssema geen houden meer aan. Schansse ma boekte een schitterende over winning en Camiel Faber won twee keer. Wim Schuurman haal de het hele seizoen zijn niveau niet. Nederlagen Het vijfde team kwam twee keer in actie en verloor evenzoveel keren. Eerst werd'aangetreden te gen Batavo. Dit team bleek door zijn routine duidelijk de sterkste. In de thuiswedstrijd boekte Scaldina nog een 5-5 gelijkspel te gen dit team, nu werd met maar liefst 9-1 aan het kortste eind ge trokken. Hierdoor waren de 's- Heerenhoekers niet meer te ach terhalen. Mark van de Burg redde de eer, maar Eric Holm en Mi chael Bal bleven zonder winst. Na de nederlaag tegen Batavo ont brak bij Scaldina vijf de inspira tie om er tegen Slagvast nog eens stevig tegenaan te gaan. Hierdoor werd opnieuw fors verloren, dit keer met 2-8. Eric Holm en Mark van de Burg wonnen ieder één keer. Tweede wedsirijd niet-startvergunninghouders MIDDELBURG - Tijdens de tweede wedstrijd voor niet-startvergunning- houders boekte Onderdak-zwemmer André 't Jong drie overwinningen, twee keer individueel en één keer samen met André Romijn, Martin van de Berg en Johan van der Woel op estafette. Bovendien boekten vier zwemsters en een zwemmer nog een overwinning, maar het geheel was voor Zwemsportvereni- ging Onderdak niet toereikend om de wedstrijd winnend af te sluiten. Die eer was voor Zuidwester, maar het verschil met de Zierikzeese ploeg was mini maal. Good-old André 't Jong boekte overwinningen op de 50 meter school slag en de 50 meter vlinderslag. De 50 meter schoolslag ging in 35,5 sec., waarmee hij 1,7 sec. sneller was dan zijn klubgenoot Johan van de Woel, die als tweede uit de bus kwam. Mar tin van de Berg en André Romijn no teerden respectievelijk 41,1 en 41,2 sec. Op de 50 meter vlinderslag kwam André 't Jong uit op 31,3 sec. Robert Smaling eindigde als derde in 33,8 sec. en Martin van de Berg werd vijf de in 36,7 sec. André Romijn en Taco Nuyens eindigden in de achterhoede. Op de 50 meter rugslag kwam Jan Wessels als enige Onderdakker aan het vertrek. Hij eindigde als derde in 41,3 sec. Estafette Verrassend was de zege van het Onderdak-kwartet op de 4 x 50 meter wisselslag. André 't Jong fungeerde als startzwemmer en hij werd ge volgd door André Romijn, Martin van de Berg en Johan van de Woel. Toen de laatste aantikte wezen de klokken 2.21,4 min. aan. Op de 25 meter rugslag voor jon gens tot tien jaar manifesteerden de twee deelnemende Onderdak-zwem mers zich terdege. Alfred Shins ein digde als eerste in 22,1 sec. en de der de plaats was voor Michael Raaymakers in 23,6 sec. Bij de meis jes in totaal vier overwinningen op individuele nummers. Christian van de Riet werd winnares op de 50 meter vlinderslag tot twaalf jaar. Zij no teerde 47,6 sec. Edith Kasander werd derde in 49,3 sec. De 50 meter schoolslag voor meisjes boven veer tien jaar leverde een verwachte zege op voor Helen Zwart. Zij had 42,0 sec. nodig. YVilma 't Jong eindigde als derde in 43,9 sec. en Angelique Klep- pe en Barbara Roon werden respec tievelijk achtste en tiende. Schoolslag Op de 50 meter schoolslag voor meisjes tot twaalf jaar een zege voor Marlies Kort. Met haar tijd van 46,8 sëc. blééf zij de concurrentie ver voor. De derde, vierde en vijfde plaats waren voor Onderdak-zwemsters in de persoon van Christian van de 21; H. Messemaker, Renesse 10, 1.87, 16; W. van Dongen, Loon op Zand 10, 1.79, 13; J-. van de Wijnkei, Oostburg 8, 2.05, 15; C. Verhoeven, Fijnaart 6. 1.89. 13; H. Jacobs, Roosendaal 6, 1.66, 14; J. van der Hage. Heinkens- /and 5, 1.67, 20; J. Voermans, Etten- Leur 1, 1 55, 14. Advertentie SINT JANSTEEN - Herman Messemaker uit Renesse heeft zich tijdens de gewestelijke finale biljarten in de vierde klas libre geplaatst voor de eindstrijd om de nationale titel. Tot en met de vijfde ronde zag het er naar uit, dat de speler van biljartvereniging De Wig de gewestelijke titel voor zich op zou eisen, omdat hij toen nog met het maximum aan punten de ranglijst aan voerde. Uit dc twee tijdens de slotdag te spelen ronden had hij aan een enkel punt i'oldoende gehad om zich kampioen te kunnen noemen, maar in de slot fase bleken de zenuwen Messemaker danig parten te spelen, waardoor hij vol komen van slag raakte. Dc voorlaatste partij tegen Johan van dc Wijnkei uit Oostburg leverde de Renesscnanr verlies op. waardoor er met nog een ronde te gaan plotse ling weer vier. kjmdicjjitqn, voor de ti tel waren. In zijn* partij tegen Wim van Dongen uit Loon op Zand kreeg Messemaker volop gelegenheid de partij in zijn voordeel te beslissen. Ook nu speelden do wedstrijdzenu wen echter een hoofdrol, waardoor hij een aantal gemakkelijke scorings kansen liet liggen, hetgeen Van Don gen in de gelegenheid stelde om als winnaar uit de bus te komen: 60-56. De titel kwam nu in handen van Freddy Wagtmans van biljartvereni ging Steeds Vooruit uit Sint Willc- brord. Wagtmans, die zijn laatste par tij tegen Van dc Wijnkcl vrij gemakkelijk in v. inst omzette (60-22). kwam evenals Messemaker tot een to taal van tien punten Doordat dc Bra bander echter een beter algemeen ge middelde realiseerde kwam hij in het bezit van het gewestelijk kampioen schap. Een geluk bij con ongeluk' was er echter nog voor dc man uit Renes se Wagtmans overschreed met zijn gemiddelde van 2.08 de voor toola ing op het nationaal k;,mp i oenschap gestolde limiet, waardoor Messema ker deze eer te beurt valt Dat er in Sint Jansteen bij/onder sterk werd gespeeld bewijst het feit, dat met uit /ondering van hckkesluiter Johan Voerman uit Et ten* Leur alle spelers promoveerden naar de derde klas. De eindstand van het gewestelijk kampioenschap vierde klas libre was als volgt (achtereenvolgens het aantal wodstrijdpunton, het algemeen ge middelde en de hoogste serie) F, Wagtmans. Sint Willebrord 10. 2.08, Alle bindingen worden met speciale apparatuur getest ZIERIKZEE - In de eerste klas van het damesvoetbal in de afdeling Zeeland lijkt Vlissingen aardig op weg om evenals de mannelijke te genhanger van deze vereniging het kampioenschap naar zich toe te ha len en daarmee de hegemonie over te nemen van het Goese GDVV, dat door het afhaken van een aantal belangrijke pionnen plotseling is weg gezakt naar de grauwe middenmoot. De Vlissingse dames wonnen nu met 5-2 van Zeelandia. GDVV kon zelfs geen team bij elkaar krijgen, waardoor de wedstrijd tegen Meeuwen niet doorging. SKNWK verloor opnieuw via een tegentreffer, dit keer van Patrijzen; 0-1. Veere wordt definitief laatste na de 0-1 nederlaag tegen Nieuwdorp. Oostkapelle klopte Kloetinge met 5-0. Het damesvoetbalteam van Zierikzee dat redelijk debuteert in de tweede klas van het Zeeuwse damesvoetbalgebeuren. Dc stand is nu: Vlissingen 8 8 0 0 38- 5 16 Oostkapelle 9 7 1 1 33- 9 15 Meeuwen 7 6 1 0 25- 2 13 Patrijzen 8 4 1 3 14- 7 9 SKNWK 9 4 0 5 8-14 8 Nieuwdorp 9 3 1 5 7-14 7 Kloetinge 9 3 1 5 15-24 7 GDVV 8 3 0 5 16-14 6 Zeelandia 9 2 0 7 10-31 4 Vcerc 10 0 1 9 2-48 1 Tweede klas In de tweede klas lijkt WIK vol ledig op drift geraakt. Het is nu al bijna zeker, dat het team van trni- ner/coach Denny de Vos na ccn verblijf van een jaar in de tweede klas de plaats in de hoogste klas weer gaat heroveren. De Kerk- vverfse dames klopten voor de tweede keer naaste concurrent SVD. Dit keer werd het in Driewe gen 0-6. Zierikzee en Bevelanders ontmoetten elkaar voor de tweede keer binnen een paar weken en hier kwam voor de tweede keer een 1-2 zege voor de Kamperland- se dames uit de bus. Dreischor kon het op eigen terrein niet redden te gen Colijnsplaatse Boys en ver loor kansloos met 0-8, waardoor het wel vast staat, dat de Dreischor-ploeg als laatste zal ein digen in deze klas. De stand is nu; WIK 7 7 0 0 57- 2 14 SVD 9 5 13 18-21 11 Bevelanders 8 4 0 4 8-25 8 Zierikzee 8 3 1 4 12-23 7 Colpl. Boys 8 3 ft 5 23-21 6 Droisrhor 8 10 7 fi-32 2 Riet, Marieke Zwart en Edith Kasan der. Zij noteerden respectievelijk 49,2 sec., 50,1 sec. en 50,8 sec. Kim van de Hoek, Nadine de Graaf, Mari on Overzet en Agnes van Dongen ein digden in de tweede helft van het veld. De achtste en laatste Onderdak-zege kwam op naam van Mireille Klink, die de 50 meter rugslag voor meisjes beneden veer tien jaar winnend afsloot. Zij liet de klokken stil staan op 41,3 sec. Van de Onderdak-zwemsters werd zij nog het dichtst benaderd door An toinette Willemse, die als zesde 45,0 sec. liet afdrukken. Ellen van Dijke en Diana Stoel hadden tijden in de 47 sec. en Anita van Putten, Debora Bakker en Marlies Andernach ein digden verder in de achtergrond. Op de 50 meter vlinderslag boven de veertien jaar eindigde Helen Zwart als derde en de vierde plaats was voor Angelique Kleppe. Zij noteer den respectievelijk 36,8 sec. en 37,2 sec. Tweede zege Op de 25 meter rugslag voor meis jes beneden tien jaar noteerden Lissa Ippel en Annechien Punt respectieve lijk 25,3 sec. en 25,9 sec., waarmee zij achtste en negende werden. De 25 meter rugslag voor meisjes beneden acht jaar een vierde en een zesde plaats voor Rianne Kasander en Jacqueline Stoel. Zij lieten de klokken stilstaan op 28,8 sec. en 33,6 sec. Op de 25 meter vlinderslag in de zelfde leeftijdsgroep eindigde het tweetal respectievelijk vijfde en ne gende. Op de 50 meter vrijeslag tot veertien jaar kon Mireille Klink net niet haar tweede zege boeken. In 35,1 sec. eindigde zij als derde. Anita van Putten werd zesde in 37,5 sec. en de volgende plaatsen waren voor Diana Stoel, Ellen van Dijke, Marlies Andernach en Antoinette Willemse. Debora Bakker en Moni que van Oost eindigden verderop. Het kwartet Wilma 't Jong, Helen Zwart, Angelique Kleppe en Barbara Roon werd tweede op de 4 x 50 meter vlinderslag in 2.32,8 min. In de to taalstand kwam Zuidwester uit op 2.152,2 sec. met Onderdak op 2.223,9 sec. als goede tweede. Ganze en Zee landia kwamen in het spel niet voor. ZIERIKZEE - In onze elfde Nieuwsbode-Toto fungeert de topper in de tweede klas van het zaterdagse afdelingsvoetbal tussen de beide koplo pers ZSC en Hoedekenskerkc als de 'joker' van de week. Het is een van de dertien wekelijkse probleempjes, die drie eilandelijke sporters voor de kiezen kregen. Deze keer viel de eer te beurt aan ZSC-voetballer Bert Verhoek, All Ready-korfbailer Jan Voshart en Delta Sport- handballer Piet Bos. Het is aan hen om het beter te doen dan koploper Paul Bodbijl, die reeds vele weken de ranglijst aanvoert met elf goede voorspellingen. In onze vorige toto kwam Bruse Boys-voetballer Leen van der Bijl nog het beste voor de dag met acht goede tips. SKNWK- speler Jeroen Kesteloo bracht het tot vijf punten en DFS-voorzitter Ri- nus Bakker houdt sinds het voorbije weekeinde korfbalster Korrie Stoutjesdijk gezelschap aan de staart van het klassement met twee punten. Naast de jokerwedstrijd zit er nog een aantal ontmoetingen in het rijtje, die om de een of andere reden interessant zijn. De vraag is aanwezig of Bruse Boys en Mevo hun lijdensweg kunnen onderbreken dan wel beëindigen. Attractief is vanzelfsprekend de derby tussen de Duivelandse opponenten SKNWK en Duiveland, zeker nu beide een ge heel verschillend doel nastreven. Verder is het aardig om te zien of Zie rikzee op Bannink wel kan scoren nu Virtus op bezoek komt en of All Ready en Delta Sport zich kunnen herstellen in de zaalsporten. Al met al weer vragen genoeg om er een interessant sportweekeinde van te maken. SCHARENDIJKE - Voor de aanvang van het seizoen mocht veron dersteld worden, dat zaterdag afdelings tweede klasser ZSC het bijzon der zwaar zou kunnen krijgen in de aankomende competitie. De Scha- rendijkse formatie raakte immers nogal wat talentrijke spelers kwijt. Met name in aanvallend opzicht moest de nieuwe oefenmeester Ko Wil lemse het met aanzienlijk minder gaan doen, althans dat was de ver wachting na de overstap van de broers Ronald en Marco van Oeveren naar Zierikzee en van topscorer Olivier Verwest naar Ouwerkerk. Na negen competitieronden mag geconstateerd worden, dat dit ver lies zich inderdaad doet gevoelen in het aantal treffers, dat de rood witte brigade op zijn naam schreef, maar dat het bepaald niet merkbaar is aan het quantum wedstrijdpunten. ZSC bracht het tot tien treffers, waarmee de ploeg de op een na minst productieve formatie van de klas is. Daar staat evenwel tegenover, dat de Scha- rendijkse defensie slechts zes te gentreffers hoefde te incasseren, een aantal, dat door niet een klasse-opponent ook maar bena derd wordt. Leiding Na negen competitieronden deelt ZSC met Hoedekenskerke de koppositie in de tweede klasse van het zaterdagse afdelingsge- beuren met dertien punten uit ne gen duels. De beide ploegen ont moeten elkaar zaterdagmiddag op Scharendijkse bodem voor een tweede onderlinge confrontatie. In de openingsfase van de com petitie traden ZSC en Hoedekens kerke reeds tegen elkaar aan en toen kwam dc ploeg van trainer Ko Willemse via een 0-0 gelijkspel met een competitiepunt terug op Schouwen-Duivelandse bodem. Sindsdien verloor ZSC een keer en werd nog twee keer gelijk gespeeld. Dat deed Hoedekens kerke ook. Naast de beide koplo pers doen Waarde en SVD mee voor een hoge klassering met bei de een verliespunt meer. ,,De ploeg moet het voorname lijk hebben van werklust", zegt ZSC-trainer Ko Willemse,.Franje is er bij ons niet bij. We proberen zo rechtlijnig mogelijk voetbal te spelen met maar één doel voor ogen: een zo goed mogelijk resul taat boeken. Winst is bepaald geen noodzaak, al zijn we er na tuurlijk steeds wel weer blij mee. Het is echter zeker niet zo, dat we koste wat kost moeten winnen. Als je het mij eerlijk vraagt zijn we zeker geen kampioensploeg, maar we zullen zeker niet weige ren om de titel op zak te steken als geen andere ploeg daartoe gene gen is. We zullen daarom zaterdag ook Hoedekenskerke weer zo goed mogelijk partij geven. Als de be zoekers op kop van de ranglijst willen blijven zullen ze keihard moeten werken, want wij zullen er alles aan doen om met een zo goed mogelijk resultaat uit de strijd te komen". BURGH-HAAMSTEDE - Evenals het vorige seizoen komen dc eilande lijke pupillen van dc diverse voetbal verenigingen ook de komende win termaanden weer in actie in de Burgh-Haamsteedse sporthal Kray- cstein. Dc organisatie is in handen van de rcgiocommissic Schou- wen-Duivcland. In totaal nemen 38 plocgjes deel aan het gebeuren. Op zaterdag 8 december wordt met dc wedstrijdenreeks begonnen en het laatste programma wordt op zater dag 2 maart afgewerkt. Er wordt steeds gespeeld van negen tot twaalf uur. Dc voornaamste beweegreden achter het pupillengebeuren is dc jeugdige voetballertjes aangenaam en sportief bezig te laten zijn gedu rende dc maanden, dat er niet op de voetbalvelden gespeeld zou kunnen worden. De serie pupillenochtenden wordt zaterdag gestart met een aantal E- pupillenwedstrijden: Zierikzee-Brusc Boys; ZSC-Brou- wershaven; Zierikzee-ZSC; Bruse Boys-Brouwershaven; Brouwersha- vcn-Zierikzee; Bruse Boys-ZSC; Zie rikzee Il-Ouwerkerk; SKNWK-Mevo; Zierikzee II-SKNWK; Ouwerkerk- Mevo; Mcvo-Zicrikzee II; Ouworkerk- SKNWK. DEN HAAG - Een meerheid van dc Tweede Kamer is voorstander van verlenging van het zwangerschaps verlof voor werkende vrouwen. Dat verlof zou ook flexibeler opgenomen moeten kunnen worden dan nu het geval is.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 13