Een dagje subtropisch zwemmen in Zwemparadijs Zeeland Luxe voorziening is alleen mogelijk door koppeling met camping ZWEMPARADIJSKORTINGBON Bedrijfsleider P. A. Hamelink SPECIAAL VOOR DE ABONNEES VAN DE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 't zonnetje van 6 Reductie-aanbieding voor de abonnee's van de Zierikzeesche Nieuwsbode van 5 tot en met 20 december 1984 »i 'ima <M 01 «PW KAMPERLAND - De geschiedenis van Roompot Recreatie b.v. beslaat nog geen twintig jaar. In 1965, na het ontstaan van het Veerse Meer, nam de huidige algemeen directeur, de heer P. Kortekaas het ini tiatief tot de oprichting van een camping nabij Kamperland, in een ge bied waar op recreatief terrein nog niets was. Het aantal standplaatsen bedroeg destijds ongeveer 50 staanplaatsen; dat aantal is tot aan de dag van vandaag uitgegroeid tot 1.200 plaatsen. Eén van de ontwikkelingen van het bedrijf in de loop der jaren was de ingebruikname van het Zwemparadijs Zeeland in juli 1983. „Deze tak van het bedrijf is vanaf het begin goed bezocht. We verwachten in de kerstvakantie de miljoenste bezoeker." Aldus be drijfsleider P. A. Hamelink. Hij vertelt er overigens wel bij dat de campinggasten van Roompot Re creatie gratis gebruik kunnen ma ken van het bad. „Zij vormen een aanzienlijk deel van de bezoekers aantallen in de vakantieperiodes. Buiten de vakanties om zijn het voornamelijk bewoners van de re gio, die het bad bezoeken." Koppeling Tijdens het gesprek met de heer Hamelink wordt ook duidelijk dat het Zwemparadijs Zeeland als zelfstandig bedrijf nooit met posi tieve resultaten geëxploiteerd zou kunnen worden. „De koppeling met de camping zorgt voor een po sitief bedrijfsresultaat. De exploi tatie brengt namelijk de nodige kosten met zich mee. Aan energie kosten zijn we per week zo'n 8.000 gulden kwijt en nog eens dat be drag aan loonkosten. Wanneer je daarbij de rente en afschrijving optelt, kom je uit op een wekelijk se onkostenpost van 25.000,—. Wordt het Zwemparadijs Zeeland zelfstandig geëxploiteerd, dan zou je dermate hoge entree-prijzen moeten vragen, dat er geen mens komt." Volgens de heer Hamelink is de continuïteit in de openstelling (84 uur per week gedurende het gehe le jaar) alleen maar te bewerkstel ligen door de genoemde koppeling met de camping. Alleen daardoor kunnen de bewoners van de regio gebruik maken van deze luxe voorziening. „Want we bieden pure luxe, en dat wil iedereen af en toe wel eens, zeker tegen betaalbare prij zen." Hij wijst er voorts op dat overal in het land dergelijke luxe zweminrichtingen zijn gekoppeld aan recrcatiebedrijvcn. „Nergens koin je die zaken gescheiden te gen. Dat kan niet." Het feit dat de gewone zwemba den naar verhouding erg lage toe gangsprijzen kunnen vragen is, volgens de heer Hamelink, alleen maar mogelijk doordat dergelijke baden zwaar gesubsidieerd wor den door de overheden. „Als dat niet het geval was, zijn die baden ook niet rendabel tegen die en treeprijzen. En dan kun je vaak al leen nog maar zwemmen, zonder enige luxe er om heen." De leiding van hel bedrijf heeft zich van begin af aan een slagvaar dig beleid opgelegd. „Een derge lijk beleid vergt steeds vernieu wingen. En daar zorgen we dan ook voor", aldus de heer Hame link. Hij onderstreept die gedachten- gang met het feit dat in de komen de kerstvakantie een Turks bad in gebruik genomen wordt als uit breiding van de bij het Zwempa radijs behorende attrakties. Het Turks bad zal, in tegenstelling tot de aanwezige sauna, geheel gratis toegankelijk zijn voor de zwem badbezoekers. Veiligheid Een andere zaak, die hoog in het vaandel staat, is de veiligheid van het bedrijf. „Als je in ogenschouw neemt hoeveel bezoekers hier ko men, dan is het ongevalspercenta ge uiterst gering. Dat is ten dele te danken aan de regels, die we voor de bezoekers hebben opgesteld, en anderzijds houden de bezoekers zich vrij goed aan die regels. Als voorbeeld noem ik het feit dat er in het bad niet gedoken mag wor den. Een ander voorbeeld is het op voorgeschreven wijze gebruik ma ken van de glijbaan." Aldus de be drijfsleider. Hij laat weten dat verreweg de meeste verwondingen bestaan uit builen en schrammen. Slechts driemaal in het bestaan van het Zwemparadijs heeft men iemand naar het ziekenhuis moe ten transporteren. „Als je dat af zet tegen bijna een miljoen bezoe kers, dan zegt dat toch wel iets. Bovendien schromen wij niet om daar verbeteringen aan te bren gen, waar die nodig blijken te zijn. Voor op- en aanmerkingen van de gasten in die richting zijn we erg gevoelig." Nog ccn ander aspect van een zwembadbezoek wordt gevormd door de factor diefstal. Die onge makken heeft men bij het Zwem paradijs Zeeland getracht tegen te gaan door het installeren van ccn groot aantal kledingkluiscn, die tegen een gering bedrag aan statiegeld te gebruiken zijn. ..Dat is een veilige manier van kleding opbergen, die in de praktijk zijn nut bewijst. Ondanks het grote aantal bezoekers is bij ons nauwe lijks sprake van diefstal", meldt de heer Hamclink trots. Met deze bon kunt u toegang verkrijgen tot het Zwemparadijs Zeeland te Kamperland, voor een sterk gereduceerde prijs. nl.: Kinderen tot 4 jaar gratis f 7.50 volwassenen vanaf 15 jaarfnormale prijs 14.40) f 4.50 voor kinderen vanaf 4 jaar (normale prijs 6.85) f 22.50 voor gezin 2 volw. en 2 kind. (normale prijs I 34.00) U kunt gebruik maken van alle voorzieningen exclusief de sauna elke dag van 10.00-22.00 uur. Bon uitsluitend geldig in de periode van 5 tot en met 20 december 1984. Exclusief voor abonnees van de Zierikzeesche Nieuwsbode KAMPERLAND - De maand december is over het alge meen geen vakantiemaand bij uitstek. Daarvoor zijn verschillende redenen aan te voeren. Het weer leent zich doorgaans, zeker in de Lage Lan den, niet om in die tijd van het jaar je te laten koesteren door de warme stralen van de zon of te genieten van een aantrekkelijke temperatuur van het zwemwater. Het enige water, dat in de laatste paar maanden van het jaar in onze dreven doorgaans ruim voorhanden is, bestaat uit regenwater, en dan nog vaak in overvloed. Een andere reden om in december niet te genieten van een subtropisch klimaat in verre streken wordt gevormd door de feestdagen van december. Aan het begin van die maand wordt in heel veel gezinnen het Sint Nicolaas- feest gevierd, waardoor veelal een aanslag wordt ge pleegd op de financiële reserves. Aan het eind van de dure decembermaand staan ver volgens de kerstdagen op de kalender, gevolgd door de festiviteiten rond de jaarwisseling. Het binnen- en buitenbad, met een temperatuur van maar liefst 32° G De massage-waterval, die tevoorschijn komt uit een reusachtige paddestoel. Maar om jezelf gedurende een gehele dag in te beelden dat je op één van de vele subtropische stranden in Europa's zuidelijker streken verkeert, behoeft niet een slopende reis over een afstand van honderden kilometers te worden af gelegd. Heel dicht bij huis kunt u heerlijk onderuitgezakt liggen in een komfortabele ligstoel in een heerlijk tropisch tempartuurtje. Of genieten van een hapje of een drankje op het boulevard-terras. En wat dacht u van lekker liggen luieren in de zon terwijl het buiten regent? Of een eindje zwemmen in de golven? Rondom het hele zwemgebeuren zijn ruime terrassen met comfortabe le ligstoelen. Vanaf die plaats kunt u een oogje op de kinderen houden of gezellig liggen kijken naar het zwem- plezier van anderen. Ook zijn er een aantal kinderboxen beschikbaar, waardoor zelfs het allerkleinste ge zinslid het subtropisch „dagje-uit" kan meemaken. Voor de versterking van de inwen dige mens is er een bikinibar, waar men in badkleding verschillende eet bare zaken kan nuttigen of ze bestel len om op het terras de maaltijd te ge bruiken. Het Zwemparadijs Zeeland is het ge hele jaar geopend, dagelijks van 10.00 tot 22.00 uur. Het adres is Roompot Recreatie, Mariapolderse- weg 1 te Kamperland: het telefoon nummer is 01107-1555. Op boven staand kaartje is te zien waar het bedrijf ligt. Met de auto neemt u na de Zeelandbrug de afslag Kamper land-Domburg. Na een aantal kilo meters neemt u de afslag Kamper land en slaat bovenop het viaduct rechtsaf. Vanaf hier moet u de bor den Roompot Recreatievolgen. hoeft u als abonnee van de Zierikzee sche Nieuwsbode niets anders te doen dan de reductiebon op deze pagina uit te knippen en die in te leveren aan de kassa van het Zwemparadijs. Dat kan allemaal in het subtro pisch zwemparadijs Zeeland, het eer ste subtropische golfslagbad in Zuidwest-Nederland dat is gevestigd in Kamperland op Noord-Beveland als onderdeel van Roompot Recreatie b.v. Reductie Speciaal voor de abonnees van de Zierikzeesche Nieuwsbode hebben Het golfslagbad bevindt zich in een enorme hal, waar een constante tem peratuur heerst van zo'n 30 graden Celsius: dezelfde temperatuur als aan menig vakantiestrand. Naast het golfslagbad bevindt, zich een peu- terspeelbad met een glijbaantje, waar de allerkleinsten urenlang naar hartelust kunnen spelen. Een derde bad is de zogenaamde binnen- en bui tenbad met stroomversnelling met een water-temperatuur van maar liefst 32 graden. Dit bad loopt gedeel telijk door tot buiten het gebouw, om waterglijbaan, die uiteindelijk weer uitkomt in een apart gedeelte van het grote golfslagbad. Comfortabel Wie bruin wil worden, kan gratis terecht op de „overdekte zonnewei de"; hier zorgen een groot aantal lam pen voor de bruinende imitatie-zon. Het resultaat en de prettige warmte is er echter beslist niet minder om. Andere zaken, die prettig zijn om eens kennis mee te maken, zijn de massagewaterval en de whirlpools. Deze laatste hebben een watertempe ratuur van 38 graden. Ook is er een sauna aanwezig, die echter alleen toe gankelijk is tegen betaling van een entree-prijs. De reuzen-glijbaan van 38 meter lent wij met de directie van het Zwempa radijs Zeeland een speciale aanbie ding samengesteld. Tégen sterk gere duceerde prijzen kunt u, alleen of als echtpaar en ook als gezin, een dag lang verblijven in het Zwemparadijs met gratis gebruik van alle extra's. aan de andere kant weer naar binnen te voeren. Het is een ervaring om bij de lage temperatuur van de buiten lucht in heerlijk warm water de neus in de koude lucht te steken. Een ge heel andere, en sensationale ervaring is een glijtocht over de 38 meter lange Het Zwemparadijs Zeeland heeft een bezoeke^sdeel, dat van buitenaf bereikbaar is. Bezoekers, die wel het zwemgebeuren willen aanschouwen zonder er zelf aktief aan deel te ne men, kunnen daar de gehele dag te recht. Men kan in het bezoekersdeel tevens gebruik maken van de moge lijkheden van de bikinibar. Bon Om te kunnen profiteren van een dagje zwemmen in subtropische tem peraturen en dan nog dicht bij huis en tegen sterk gereduceerde prijzen, U betaalt slechts de op deze bon vermelde toegangsprijzen. Deze spe ciale abonnee-aanbieding is geldig van 5 tot en met 20 december 1984.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6