ju&ujm5 Kunstenaar Dies de Jonge jmaakt groot houtsculptuur ,,'t Stoofje" nam afscheid van juffrouw Greetje if rr Ontsluitingsweg Sirjanslaid aangemeld als project bi/ G.S. Japonnen/ Pakjes 10% tot 50% korting DE ZIERIKZEESCHE COURANT ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Hangcultuur Antwoord Daling leerlingenaantal Verlies Een experiment op het gebied van oesterteelt Het college van b. en w. van Middenschouwen Een forse daling van het leerlingenaantal bij All Ready verloor ook de tweede uitwedstrijd in hangcultuur in de betonhaven van Neeltje gaf maandag haar antwoord op de Algemene het openbaar onderwijs baart Duivelands col- met klein verschil. Vitesse won nipt met 12-11. Jans is goed geslaagd. (Pag. 2). Beschouwingen van de raad. (Pag. 3). lege van b. en w. zorg. (Pag. 5). Pag. 7). DINSDAG 4 DECEMBER 1984 141ste jaargang Nr. 23638 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) De kunst begint eerst daar waar de nabootsing eindigt. Oscar Wilde Voorwaarden scheppend beleid 1985 HET WEEKOVERZICHT Juffrouw Greetje. midden op de foto. kijkt en luistert vanuit haar feestelijk versierde stoel naar het optreden van haar leerlingen. Aan het slot van hun optreden vormden de leerlingen van de klas van juf frouw Greetje een afscheidsgroet door middel van op de rug bevestigde let ters. Hoewel niet iedere kleuter overtuigd was van de noodzaak om met de rug naar het publiek te gaan staan, was uiteindelijk (met een beetje goede wil) de spreuk ..Dag Greetjete lezen. DE BILT - Op de Oceaan blijft het een komen een gaan van lagedrukge bieden. Het komen: dat is van de Amerikaanse Oostkust naar het oos ten trekkend, en af en toe randstorin- gen op de zuidelijker breedten ver oorzakend. Het gaan: ten westen van Ierland langs naar IJsland koersend om vandaag op het depressie-kerkhof tussen IJsland en Groenland terecht te komen. Een uitloper van een van die lage drukgebieden trok dinsdag over Ne derland en wordt gevolgd door een hogedrukuitloper, die woensdag nog in betekenis toenemend, over Duits land naar Polen trekt. Een volgende lagedrukuitlopor wordt morgen tegen middernacht bij de Engelse oostkust verwacht. Van nacht zijn er opklaringen en mogelijk onstaat plaatselijk mist. De mini- mumtempèratuur wordt ongeveer 2 graden. Overdag komen perioden met zon voor, later op de dag neemt vooral in het westen de bewolking toe, maar het blijft daar tot de avond droog. De middagtemperatuur is om streeks 7 graden. De wind is zuidelijk, vannacht zwak tot matig, omstreeks wind kracht 3, overdag neemt hij wat toe tot omstreeks kracht 4. en aan de kust tot krachtig, 5 6. DUIVELAND - De gemeente Duiveland heeft de aan leg van een ontsluitingsweg van het bedrijventerrein in Sirjansland aangemeld als project bij G.S. om in aan merking te kunnen komen voor een provinciale subsidie in het kader van het voorwaarden scheppend beleid 1985. Dit wordt medegedeeld in de toelichtingsnota bij de ge meentebegroting van de gemeente Duiveland. Door de aanleg van deze weg kan, volgens het college van b. en w., een ontsluiting vanuit de zijde van het dorp in het verlengde van de Kerk- laan worden gevonden. B. en w. zijn van mening, dat deze voorziening, naast de reeds aangeleg de verbindingsweg Lageweg-Dil- Iingsweg een groot knelpunt voor Sirjansland zal opheffen, te weten: het regelmatig manoeuvreren van het zware vrachtverkeer door de dorps kom. Het actief beleid inzake grondver- koop, onder meer in de vorm van ac quisitie, om vestiging van bedrijven Advertentie JONGE BETAALBARE MODE o.a. LINDA LU nu HOGEZOOM 171 - RENESSE op het bedrijventerrein in Oosterland te bewerkstelligen, heeft voorlopig geen zichtbare resultaten opgeleverd. Wel is volgens het college gebleken, dat door de reclame-campagne op verschillende fronten de gemeente meer bekendheid heeft gekregen, die mogelijk indirecte gevolgen kan heb ben. B. en w. laten weten, dat het in de bedoeling ligt het thans gevoerde beleid ten aanzien van grondverkoop in het komende jaar voort te zetten, waarbij de mogelijkheden om de grondprijzen in - voor belangstellen den - gunstige zin te beïnvloeden, na der zullen worden bezien. Onder het hoofdstuk Ruimtelijke Ordening wordt medegedeeld, dat het bestemmingsplan „Kom Ooster land", na goedkeuring door G.S. in het begin van het begrotingsjaar de finitief zal worden. Daarmee zal vol gens b. en w., een hanteerbaar instru ment voor het planologisch beleid ten aanzien van de dorpskom Ooster land tot stand komen. De planveranderingen van „Ouwer- kerk" en „Sirjansland" zullen even eens hun beslag krijgen. Voor het bestemmingsplan „Kom Nieuwer- ke^'c" is een wijziging in voorberei ding in verband met enkele procedu rele zaken. Tbn aanzien van de woningbouw constateert het college, dat de constante natuurlijke groei van de ge meente Duiveland werd gehonoreerd met contingenten. In het kader van de „Bijdrageregeling reconstructie- en saneringsplannen" zullen hiaten in de woningbouw in de Ring en de Zuidstraat in Ouwerkerk opgevuld kunnen worden. In de toelichtingsnota wordt ook melding gemaakt van de per 1 janua ri 1985 in werking tredende Wet op de Stads- en Dorpsvernieuwing. En ge volg van deze wet is een belangrijke financiële decentralisatie, waarbij er negentien specifieke rijksuitkerin gen worden opgeheven en opgaan in een stadsvernieuwingsfonds, dat voorziet in uitkeringen aan gemeen ten en provincies, waarbij de laatsten deze middelen over de gemeenten moeten verdelen. De gemeenten heb ben onder meer tot taak in dit ver band een inspraak- en subsidieveror dening vast te stellen. De gemeente Duiveland behoort tot de categorie gemeenten, die de gelden via de provincie ontvangt. De provincie realiseert daarvoor een stadsvernieuwingsfonds en stelt een verdelingsverordening vast. De gemeente krijgt een plannende taak en gaat in het nieuwe systeem zelf aangeven, op welke wijze per jaar de toegewezen gelden besteed gaan worden aan de hand van een verdelingsbesluit. Enkele belang rijke regelingen voor de gemeente Duiveland zijn: het Besluit recon structie- en saneringsplannen, verbe- Vervolg pagina 3 Het houten wandobject is bestemd voor de Bouw- en Houtbond FNV. De foto In opdracht van Bouw- en Houtbond FNV BROUWERSHAVEN - In de werkplaats van timmerman/aannemer J. van de Velde groeit sinds enkele weken onder de handen van de Brouwse kunstenaar Dies de Jonge een ruim 10 m2 groot houtsculptuur, dat een bewegende hand voorstelt die een timmer- manspotlood hanteert. De 36-jarige kunstenaar maakt het houten wandobject in op dracht van de Bouw- en Houtbond FNV. Naar aanleiding van het samengaan van NKV en NVV kreeg de bond van zijn leden geld aangeboden voor het laten vervaardigen van een kunstwerk dat de hal van het bondsgebouw in Woerden moet verfraaien. De heer A. J. Kok uit Amsterdam, werkzaam bij het technisch beheer OUWERKERK - Met alle leerlingen en leerkrachten en in aanwezigheid van veel ouders, burgemeester J. van Bommel en de inspectrice van het kleuteronderwijs, me vrouw Maan, werd vrijdagmiddag op de openbare kleu terschool ,,'t Stoofje" te Ouwerkerk het afscheid gevierd van juffrouw Greetje. Mevrouw Greetje Koppert-de Rij ke verliet na tien jaar het kleuteronderwijs in Ouwer kerk in verband met gezinsuitbreiding. Hoewel het grootste gedeelte van het feestprogramma werd gevuld door de leerlingen van de school zelf, waren er ook enkele toespraakjes voor de scheidende kleuterjuf. Als eerste werd het woord gevoerd door het hoofd van de school, de heer Henk Snijders. Hij prees de grote da den van mevrouw Koppert en haar grote inzet: „U had aan veertig uur werken per week niet genoeg. We zijn u dankbaar voor het vele werk dat u hebt verricht voor de school." Namens alle ouders sprak de voor zitter van de ouderraad, de heer J. v. d. Hamer. Hij maakte gewag van de steeds positieve inbreng van me vrouw Koppert in de vergaderingen van de ouderraad. „Namens alle ou ders wil ik u hartelijk bedanken voor de prettige wijze, waarop onze kinderen steeds onderwijs van u kre gen." Ook in de woorden van burge meester J. van Bommel klonk een grote waardering voor het werk van de „juf". „Tien jaar in dienst van de gemeente Duiveland is geen kleinig heid. U was altijd iemand, waar je niet omheen kon. Steeds was u bereid om op de bres te staan voor het onder wijs. Namens de gemeenschap wil ik u danken voor het werk dat u voor de gemeenschap heeft gedaan." Na de officiële woorden werd het middagprogramma voortgezet met bijdragen van en voor de leerlingen van de school. van de gebouwen van de FNV kwam maandagmiddag naar Brouwersha ven om de vorderingen van het kunst werk te bekijken. Hij toonde zich zeer ingenomen met de werkzaamhe den van Dies de Jonge aan het 4.30 meter lange en 2.50 meter brede ge vaarte waarop de vier uitvoeringen van het bewegende potlood zich al duidelijk aftekenen. Timmermanspotlood „In mijn objecten laat ik bewegin gen, voorwerpen en vormen zien die een duidelijke relatie hebben met het hout waaruit ze zijn gemaakt", aldus de Brouwse kunstenaar die* in 1974 afstudeerde aan de academie van beeldende kunsten in Rotterdam. Het is dan ook niet verwonderlijk dat hij voor de schetsopdracht die hij, via de Rotterdamse kunststichting, van het FNV kreeg een hand koos die een timmermanspotlood hanteert. „Dit potlood is een specifiek voorwerp in de bouw", zegt Dries. „Het wordt zo wel door een timmerman, schilder, metselaar als werkgever gebruikt". In het najaar van 1984 kreeg Dies de Jonge officieel opdracht tot het ma ken van het door hem ontworpen wandobject. Begin november begon Dies aan het karwei en momenteel De kunstenaar Dies de Jonge werkt aan het 10 m2 grote houtsculptuur. zijn de ruwe vormen van het potlood gereed. De kunstenaar voert de potlo den in verschillende diktes uit om de suggestie te wekken dat het potlood Vervolg pag. 5 toont de maquette. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Verwachting tot woensdagavond: Perioden met zon Perioden met zon en tot de avond droog, 's Nachts mogelijk mist en mi nimumtemperatuur circa 2 graden; middagtemperatuur omstreeks 7 gra den. Matige, aan de kust later tot krachtig toenemende zuidelijke wind. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m zaterdag 8 dec.: Donderdag: Perioden met zon Kans op neerslag: 50% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 8 graden Windkracht: zuidwest 5 Vrijdag: Veel bewolking Kans op neerslag: 307r Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: zuidwest 5 Zaterdag: Veel bewolking kans op neerslag: 50% Min.temp.: 2 graden Middagtemp.: 7 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 5 dec. Zon op 8.31, onder 16.30 Maan op 15.06, onder 5.01 6 dec. Zon op 8.33, onder 16.30 Maan op 15.23, onder 6.14 Volle Maan: 8 december (11.53) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 5 dec. 1.01 13.09 7.00 19.18 6 dec. 1.43 13.50 7.39 19.56 Springtij: 10 december

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1