NIEUWSBODE Technisch vaardig Zierikzee door gehaaid Vlissingen vrijwel probleemloos geklopt Mevo ten onder aan dwalingen arbiter in uitwedstrijd bij hooggeklasseerd Nieuwdorp: 4-2 Vlissingen neemt straat afstand van concurrentie 6 Ronald van Oeveren probeert Huib Meerman de bal te ontfutselen in het duel tegen Vlissingen. Rechts kijken Taco van de Velde en Bart Helbers toe naar de afloop van het duel. Scoren van doelpunten wordt obsessie voor roodzwarte brigade ZIERIKZEE - Het scoren van doelpunten begint meer en meer een obsessie te wor den voor Zierikzee. Dit gegeven is ontegenzeggelijk het grote verschil wat de ploeg van trainer/coach Jack Schipper doormaakt ten opzichte van het vorig seizoen, toen geen verdediging van welke ploeg ook opgewassen bleek tegen de besluitvaardigheid van de roodzwarte brigade. Nu de ploeg tien wedstrijden achter de rug heeft in de tweede klas produceerde de formatie zegge en schrijve acht treffers, waarvan nog een van de tegenstander zelf kwam. Ook in de aantrekkelijke topper tegen Vlissingen ging de Zierikzeese ploeg weer mank aan het niet kunnen afronden van de wel degelijk aanwe zige mogelijkheden. De ploeg van trainer Cees Vermunt profiteerde uitstekend van de enorme tekortkoming van de thuisploeg en sleepte met twee treffers de volle winst mee naar de Scheldestad. Doordat naaste buur Middelburg zo vriendelijk was om NOAD de beide punten te ontfutselen werd het voor de roodwitten een prima dagje. Bijna op de helft van de competitie is de volledige concurrentie door Vlissingen reeds op vijf of meer punten achterstand gemanoeuvreerd, ontegenzeggelijk een prima uit gangspositie om aan het einde van de rit door te stoten naar de eerste klas. „Wij proberen gewoon simpel te voetballen", erkende Cees Vermunt. „Wij moeten het niet hebben van tech nische hoogstandjes. Daar hebben we de spelers gewoon niet voor. Belang rijk was, dat met name de aanval van Zierikzee goed werd opgevangen. Verdedigend zijn er bij ons geen fou ten gemaakt. Dan kom je een eind, dat bleek vandaag weer eens overdui delijk. Zierikzee dicteerde nagenoeg de hele wedstrijd, maar wij benutten de kansen en daar gaat het toch om bij dit spelletje". De Vlissingse oefen- meester meende ook het euvel bij Zie rikzee ontdekt te hebben. „Zierikzee heeft een bijzonder sterk middenveld met Kees Verkaart, Wim Overweel en Martin Quist. Daar zou iedere ploeg jaloers op zijn. Er wordt ook aardig verdedigd, maar het loopt allemaal over net iets te veel schijven. De te genstander krijgt te veel tijd om zich te herstellen, wanneer Zierikzee er uit komt".' Opofferen Vermunt stelde laconiek, dat zijn ploeg het eigen systeem had opgeof ferd aan het spel van Zierikzee. „We hebben 4-3-3 gespeeld, terwijl we nor maal maar met twee spitsen acteren. Vlissingen moet het voornamelijk hebben van ruimte zoeken. Het is be- paald geen sterrenteam, maar de ploeg blinkt uit wanneer het om knokken gaat. Na een zwak begin is er vandaag ook met enorm veel inzet gespeeld". In de Zierikzec-kleedkamer heerste na afloop diepe teleurstel ling. ,,Het is sneu, dat je met lege handen blijft staan als je een prima wedstrijd hebt gespeeld", moest Schipper nog kwijt. „We kunnen ons troosten met de wetenschap, dat we geweldig aan klantenbinding hebben gedaan. Laten we hopen, dat het pu bliek blijft komen, want de ploeg verdiend dat gewoon. De doelpun- tenmachine gaat op een gegeven mo ment ook wel weer gesmeerd lopen. Als we eens een keer lekker scoren zijn we er misschien bovenop, maar het zou mooi zijn geweest als we minstens een punt hadden gepakt. Dat hadden we verdiend, maar de doelpunten tellen". KNVB zondagvoetbal ZIERIKZEE - In de tweede klas van het zondagse KNVB-gebeuren zit Vlissingen aan de vooravond van de trip naar Liberia op rozen. Zelf won de ploeg van Cees Vermunt in Zierikzee met 0-2 van de gelijknami ge ploeg en Middelburg klopte NO- AD met 1-0, waardoor het gat inmid dels vijf punten bedraagt. Zierikzee is door het verlies gedubbeld, maar kan nog terugkomen tot acht punten door het inhaalduel tegen Dosko in winst om te zetten. Breskens en Internos kwamen in het Zeeuwsvlaamse land een 1-1 ge lijkspel overeen en Taxandria redde het in Breda niet tegen Boeimeer: 2-1. Virtus zorgde voor een verrassing door met 0-1 te winnen bij Dosko en ook Veerse Boys mocht als hekkeslui- ter een punt toevoegen aan het totaal door in Sluiskil met 2-2 gelijk te spelen. Alle uitslagen op rij: Breskens- Internos 1-1; Boeimeer-Taxandria 2-1; Middelburg-NOAD 1-0; Zierikzee- Vlissingen 2-0; Dosko-Virtus 0-1; Sluiskil-Veerse Boys 2-2. De stand wordt nu: Steen SC Gastel De Schutters Terneuzen Jeka 10 3 2 5 12-14 10 2 4 4 13-18 11 2 3 6 13-25 10 0 6 4 7-15 9 1 2 6 6-14 In de vierde klas lijkt Vogelwaarde ongenaakbaar. Voor de negende keer werd de hele inzet gepakt, nu ten koste van Jong Ambon 2-0. Axel raakte een punt verder achterop door op eigen terrein gelijk te spelen tegen Hofdplaat. Noormannen klopte Hon- tenisse overtuigend met 4-1 en Bier vliet en Koewacht konden eikaars doel niet vinden. Philippine moest de winst nipt aan IJzendijke laten: 2-3. Alle uitslagen op rij: Axel- Hoofdplaat 1-1; HVV '24-Ria W 3-2; Noormannen-Hontenisse 4-1; Vogelwaarde-Jong Ambon 2-0; Philippine-IJzendijke 2-3; Biervliet- Koewacht 0-0. De stand is nu: Vogelwaarde 10 9 0 1 21- 5 18 Axel 11 6 4 1 16- 5 16 IJzendijke 11 6 3 2 15-11 15 Koewacht 10 4 4 2 11- 7 12 Noormannen 10 4 3 3 15-15 11 Hoofdplaat 11 4 3 A 17-11 11 Philippine HVV '24 11 3 4' 4 15-18 10 8 4 1 3 15-12 9 Hontenisse 10 3 3 4 10-13 9 Jong Ambon 11 2 2 7 12-21 6 Ria W 10 1 2 7 11-23 4 Biervliet 11 0 3 8 4-21 3 Vlissingen 11 10 0 1 29- 8 20 Middelburg 11 6 3 2 15-11 15 NOAD 11 5 4 2 13- 9 14 Breskens 10 4 4 2 15-12 12 Sluiskil 11 2 7 2 11-12 11 Zierikzee 10 3 4 3 9-10 10 Internos 10 2 5 3 11-12 9 Taxandria 11 1 6 4 9-17 8 Dosko 10 2 3 5 9-11 7 Boeimeer 10 3 1 6 11-15 7 Virtus 10 2 2 6 11-17 6 Veerse Boys 9 0 5 4 8-17 5 In de derde klasse boekte Baronie Kwa veldspel moest Vlissingen het duidelijk afleggen tegen het kollek- tief van Zierikzee, maar door een paar sterke individuele prestaties hield de ploeg van trainer Cees Ver munt nog voldoende respijt over om de volle winst te pakken. In de verde diging speelde vooral 'torenflat' Ruud Cornelis een ijzersterke partij, terwijl hij zich in de rug uitstekend gesteund wist door laatste man Bert Pentury, die weliswaar foutloos speelde, maar veelal ook reeds ont zien werd van belangrijk werk, om dat Cornelis daar dan al zorg voor had gedragen. In de frontlinie toonde ex-beroepsvoetballer Frans Schaap zich andermaal een 'professionele lastpost' voor de Zierikzeese defen sie. Wanneer hij aan de bal verscheen werd voortdurend de noodklok ge luid in de overigens goed acterende Zierikzee-defensie. Toch zou een typi sche nonchalante Zierikzee-actie op eigen helft de directe aanleiding wor den voor de eerste Vlissingen-treffer. Rondspelen Bij wat laconiek rondspelen van de bal halverwege de eigen helft onder schepte Jaap Meerman een te zachte breedtepass van Rini Stoutjesdijk en hij zette onmiddellijk Gerrie Eiken hout aan het werk. Een lichte overtre ding van Marco van Oeveren, bezorg de Eikenhout een vrije trap, die hij snel nam om te voorkomen, dat Zie rikzee massaal terug zou zijn. De bal kwam op de millimeter nauwkeurig op het hoofd van de mee opgekomen Ruud Cornelis, die de bal simpel dropte in de inmiddels ontstane melee van spelers. Hierin was ook doelman Ronald Lievense aangeland. Hierdoor kon hij niet meer bij het zachte rollertje van Frans Schaap, die zich geiruckt meester had gemaakt van het leer: 0-1. Tot die 28e minuut waren er nog niet veel spectaculaire momenten ge weest voor de beide doelen. Slechts een keer hoefden de nekken van de ongeveer duizend toeschouwers zich te rekken, maar toen waren er al ruim twintig minuten verstreken. Kees Verkaart ontfutselde de bal van Frans Schaap in het Zierikzee> strafschopgebied en sprintte in een lange rush over de hele lengte van het veld naar de gevarenzone voor doel man Hans de Roover. In plaats van zelf een doelpoging te wagen verleg de hij de bal op Ronald van Oeveren, die op zijn beurt hot leer tot bij Wim Overweel bracht, maar ook nu volgde geen afronding. Uiteindelijk besloot Martin Quist dan maar een schot te lossen, maar toen ontbrak de zuiver heid. Direct na de Vlissingse treffer kreeg Zierikzee een uitgelezen moge lijkheid om op gelijke hoogte te ko men, maar Jan-Leen Boot faalde op aangeven van Marco van Oeveren voor open doel. Later zou Boot nog een keer nagenoeg oog in oog met doelman Hans de Roover komen, maar ook met deze situatie wist de goalgetter van het vorige seizoen zich geen raad. Besluiteloos ,.Het is frappant hoe moeilijk het scoren met name Jan-Leen Boot af gaat", meende Jack Schipper na af loop van het treffen. ,,In dezelfde si tuaties waren er het vorige seizoen zeker treffers gekomen van de voet van Boot. Het is voornamelijk een kwestie van zelfvertrouwen, die een soort besluiteloosheid met zich mee brengt. Het is voor een speler werke lijk om moedeloos van te worden". Een vijftal minuten voor het ver strijken van de eerste helft kreeg Er ic Aarden aan de andere kant'een ideale gelegenheid om voor 0-2 te zor gen, toen opnieuw Rini Stoutjesdijk in de eigen verdediging te laconiek acteerde en Gerrie Eikenhout onder schepte. In een beweging lanceerde hij Eric Aarden, die onmiddellijk oog in oog kwam met doelman Ro nald Lievense. Het duel werd welis waar in het voordeel van de Brabant se Vlissinger beslist, maar de te zachte inzet kon door Rini Stoutjes dijk van de doellijn worden getrapt, zeer tot ongenogen van trainer Ver munt, die Eric Aarden een fikse por tie nonchalance verweet. „Dergelij ke mogelijkheden mogen pertinent niet gemist worden. Da's geklungél", brieste hij. In de tweede helft pakte Zierikzee de zaken aanmerkelijk degelijker aan. Er werd over alle linies aanzien lijk korter gedekt en Vlissingen werd meer en meer in de verdrukking ge werkt. Uit het offensief kwamen ook diverse mogelijkheden, maar tegen over de reeds gememoreerde besluite loosheid van Jan-Leen Boot stond ook een aantal puike reddingen van doelman De Roover op inzetten van Rini Stoutjesdijk, Kees Verkaart en Jan-Leen Boot. Patrick de Broekert was ook een keer bij een treffer, maar zijn poeier werd met het lichaam ge keerd door Bert Pentury. „Mogelijk heden genoeg", stelde Jack Schipper vast, „maar zoals zo vaak de laatste weken ontbrak het ons enigszins aan geluk, maar die factor moet je duide lijk afdwingen en dat lukte ons niet erg". Vooral Wim Overweel en Kees Verkaart trachtten via goede opzet ten verandering in de situatie te bren gen, maar ook hun ideeen stuitten voortdurend op het sterke verdedi gingswerk van de Vlissingen- defensie met de ongenaakbare Ruud Cornelis aan het hoofd. Genadeklap Naar gelang het einde vorderde be gon de vermoeidheid zich terdege te gevoelen binnen de Zierikzee- gelederen. Slechts een enkeling kon het in het laatste kwartier nog op brengen om krachtig door te stoten. Met name laatste man Wim van der Maas ging in deze fase herhaaldelijk op avontuur, nadat hij tot dat mo ment een foutloze wedstrijd had neergezet in verdedigend opzicht. Drie minuten voor tijd viel defini tief het doek voor Zierikzee, toen Gerrie Eikenhout in de diepte werd aangespeeld door Huib Meerman. Dat Eikenhout zijn oude roeping als centrumspits nog lang niet verleerd is bleek hierna. Uiterst koel lokte hij Ronald Lievense uit zijn doel om hem op het juiste moment het nakij ken te geven. Hierna probeerde Zie rikzee nog wel wat door een tegen een te gaan spelen, maar het heilig vuur was toen al ver opgebrand en gewillig werd de 0-2 nederlaag gein- kasseerd. „We hebben vandaag de beste wedstrijd van dit seizoen gespeeld", konstateerde Jack Schip per, die overigens louter als toe schouwer aanwezig was en het c'oach- werk vooralsnog overliet aan elftalbegeleider Cees Lodewijk. „Als je je publiek wat wilt bieden, dan zul je dat in ieder geval toch met aanval lend voetbal moeten doen en dat heb ben we toch in ruime mate gedaan, maar we zullen ons moeten realise ren, dat de afwerking er ook bijhoort". REGIOKLASSE C-JUNIOREN DFS-Zicrikzoo 1-4. Groep All: Brusc Bovs-Cortgene 3-0; MEVO-WIK 4-2; Zierikzee-DFS 2-0; Ouwerkerk-SKNWK 5-2. Groep Bil: SKNWK-Duiveiand 2-0; Dreischor-Bruse Boys 0-4; Brouwers- haven-DFS 4-0. Groep CII: Zonnemaire-Zierikzee II 0-2; Ouwerkerk-MEVO II 7-2. Groep CIII: MEVO-Colpl. Boys 10-1; Brusc Boys-Duiveland 3-0; Cortgenc- SKNWK 4-0 de negende zege. Dit keer trok Steen met 1-0 aan het kortste eind. Cluzona kwam als tweede tot een gelijkspel tegen Divo: 1-1. De Schutters boekte andermaal een overwinning. Nu werd Jeka met 2-0 geklopt, waardoor de verliezende partij nu hekkesluiter is geworden. Steenbergen verraste de SV Gastel met 1-0 en Goes bezorgde Roosendaal dé eerste thuisnederlaag: 1-2. Clinge en Terneuzen speelden met 1-1 tegen elkaar gelijk. Alle uitslagen op rij: Clinge- Terneuzen 1-1; Roosendaal-Goes 1-2; Steenbergen-SC Gastel 1-0; Schutters-Jeka 2-0; Cluzona-Divo 1-1: Baronie-Steen 1-0. 2e divisie (heren): Delta Sport- Mountain Stars 10-11; GHV-Snelwiek 20-16; Wings-Tornaco'70 19-15; Animo- Hellas II 16-19; Saturnus-Ancora 23-12. AFDELING ZEELAND 2e klasse (heren): Marathon III- Delta Sport II19-7; Operatie '71-Delta Sport III 8-9. 2e klasse (dames): Volharding- Delta Sport 9-11. Pupillen (meisjes): Ouwerkerk- HVSV 6-2. Pupillen (jongens): Delta Sport- Volharding 3-9. Hierdoor wordt de stand nu volgt: als Baronie Cluzona Steenbergen Roosendaal Divo Clinge Goes 11 9 1 1 26- 8 19 11 4 6 1 15-12 14 10 4 5 1 13- 9 13 3 13-11 12 10 5 2 10 4 3 10 2 6 10 4 2 16-12 11 18-16 10 16-14 10 Distrikt Zuid West 3e klasse B: Voltreffers-Weidevo gels 16-15; Jodan Boys-Merwede 9-9; Fluks-ONDO 12-10; Vitesse-All Rea dy 12-11. AFDELING ZUID WEST 2e klasse A: All Ready II-Stormvo- gels III 8-9; Tjoba IV-Seolto II 8-9; At las II-BKC 8-3. Stormvogels II 0-0. Klasse Ql: All Ready-Blauw Wit 0-2. Doelman Eddy ten Klooster weggestuurd en vervolgens door publiek gelyncht NIEUWDORP - Vele uren na afloop van de wedstrijd tussen Nieuwdorp en Mevo kon trainer Toon van Tiggelhoven er nog niet over uit, hoe dat een arbi ter een dergelijk grote invloed op het resultaat van een wedstrijd kan hebben, als eerder op de dag het geval was geweest in het treffen tussen zijn ploeg en die van trainer Lery van der Velde. „Een serie kolossale dwalingen van de man in het zwart kostten Mevo minimaal een punt als het er geen twee wa ren", stelde Van Tiggelhoven vast, nadat het scorebord na een tumultueuze wedstrijd 4-2 aanwees in Nieuwdorps voordeel. Voor de tweede week in suc cessie verspeelde Mevo een 2-1 voorsprong, voor de tweede keer op rij ook be ëindigde de Zierikzeese zaterdag vierde klasser een ontmoeting met tien man. Nadat de vorige week Marco Bijdevaate bij een 2-2 stand naar de kleed kamer werd verwezen, mocht nu doelman Eddy ten Klooster voortijdig ver trekken, eveneens bij een 2-2 score. De ontmoeting tussen Nieuwdorp en Mevo was nog geen minuut oud, toen de Zierikzeese ploeg al voor het eerst in conflict kwam met arbiter Van der Pluijm uit Raamsdonksveer. Bij een Nieuwdorpse aanval over links kaatste de bal op een bepaald moment zichtbaar over de buitenlijn, waarop de grensrechter van dc thuisploeg zijn vlag in de hoogte stak. Van der Pluijm bevond zich door het flitsende begin nog steeds op de middenlijn en bemerkte het vlag- signaal niet, waarop dc Nieuwdorp aanval uitmondde in een treffer. Mevo-aanvoerder Rene Verwijs haal de vervolgens verhaal bij de arbiter, maar kreeg nul op het request. Van der Pluijm deelde Verwijs mee, dat de grensrechter niet gevlagd zou heb ben, maar weigerde ook om zich bij de vlaggenist te vervoegen of er mo gelijk toch iets aan de hand was ge weest. ..Rene Verwijs kon argumente ren wat hij wilde, de man bleef gewoon oostindisch doof voor zijn verhalen, maar je staat wel, zonder dat iemand van ons de bal had aange raakt, met 1-0 achter", vertelde Van Tiggelhoven. Voorsprong Na een kwartier kwam Mevo op ge lijke hoogte, toen Rene Verwijs een door Erik Jansen meegekregen straf schop verzilverde: 1-1. Na acht minuten in dc tweede helft leek het goede spel van Mevo vruch ten tc gaan afwerpen, toen Jan Hei kamp voor 1-2 zorgde. Heikamp speelde zich vrij en haalde vervol gens vanaf de rand van het zestien mctcrgcbicd uit: 1-2. Twee minuten later was het weer gelijk en deze ge lijkmaker zou voor bijzonder veel tu mult gaan zorgen. Bij een hoekschop van Nieuwdorp kwam Eddy ten Klooster zijn doel uit, een actie waarbij hij door twee spelers van dc thuisploeg werd getorpedeerd, ter wijl de derde inmiddels doeltreffend afrondde: 2-2. Tben waren de poppen pas echt aan het dansen. „Tben Eddy ten Klooster bemerkte, dat scheidsrechter Van der Pluijm de treffer inderdaad als geldi ge treffer aanmerkte, raakte hij min of meer over de rooie". constateerde Van Tiggelhoven. „En ik kan het me ook helemaal indenken, want het sloeg werkelijk nergens op", Ten Klooster rende naar de scheidsrech ter om uitleg te vragen, maar hij kreeg alleen de rug toegekeerd. Hier op pakte hij de scheidsrechter verbol gen aan het shirt, waarna de Mevo- doelman onmiddellijk werd weg gestuurd. „Natuurlijk mocht Eddy ten Klooster de scheidsrechter nooit aan zijn shirt trekken, maar een arbi ter die de sfeer van een wedstrijd en de gemoedstoestand van een doel man, die juist op een dergelijke ma nier wordt gepasseerd, aanvoelt, zou zich vast beperken tot hooguit een boeking. Dat was echter blijkbaar niet genoeg", legde Tbon van Tiggel hoven uit. Lynchen Na het wegsturen van de Mevo- doelman barstte de bom buiten het veld pas goed. Bij het uit het veld stappen van het terrein trapte Tbn Klooster verbolgen tegen een recla mebord, waarna hij door een ouder toeschouwer een scheldkanonnade naar het hoofd kreeg gesmeten. Tbn Klooster diende op zijn beurt de man van repliek, maar dat zou hem lelijk opbreken. Toen Eddy ten Klooster onder be geleiding van clftalbegclcider Ton van dc Velde een zijveld wilde over steken werd hij plotseling bij dc keel gegrepen door dc man, die hem eer der uitschold. Even later kreeg dc man assistentie van zijn zoon, die vanuit dc kantine was komen toelo pen. Ten Klooster kreeg een tik op het hoofd, die resulteerde in een fik se wond. Inmiddels mengde dc hele Mevo-plocg zich in het strijdgewoel om Eddy ten Klooster te ontzetten, hetgeen uiteindelijk lukte. De Nieuwdorp-spelers bleven allen op het veld en ook vanuit het Nieuwdorp-bestuur bemoeide nie mand zich met het handgemeen. Nadat de verhitte gemoederen weer wat gesust waren besloot arbiter Van der Pluijm de ploegen voor een af koelingsperiode naar de kleedkamer te sturen, zoals dat een week eerder ook al was gebeurd tijdens de wed strijd tussen Mevo en De Meeuwen in Zierikzee. Hierin werden beide aan voerders door de arbiter gehoord, maar de wedstrijdleider weigerde, ondanks herhaalde verzoeken van Mevo-aanvoerder Rene Verwijs ook maar één letter over het hele gebeu ren met Eddy ten Klooster op het wedstrijdformulier te vermelden. Uiteindelijk werd de wedstrijd met Marco Bijdevaate als gelegenheids doelman vervolgd en een kwartier voor tijd bleek overduidelijk, dat hij geen echte doelverdediger was. Bij een voorzet van links timede hij ver keerd en een fraktie later leidde Nieuwdorp met 3-2. Strafschop Alsof de Brabantse scheidsrechter Mevo nog niet genoeg onrecht had aangedaan gooide dc man in het zwart er een minuut na de derde Nieuwdorpse treffer nog een extra schepje bovenop, toen Erik Jansen was doorgebroken en hij door doel man Maarten Plcijte in dc doelmond werd getorpedeerd. „Iedereen verwachtte een straf schop, zelfs de Nieuwdorp-spelers. Nadat zij allen vrijwillig het straf schopgebied hadden verlaten, besloot Van der Pluijm tol een sim pele doeltrap alsof er niets was ge beurd. Dat was werkelijk schanda lig, zoals het in feite steeds duidelijker werd voor iedereen - Nieuwdorp- of Mevo-gezind - dat het eigenlijk niet zou mogen kunnen, dat dcfgelijke wedstrijdleiders op oen voetbalveld rondlopen", meende Van Tiggelhoven. Ondanks heftig ver weer van Mevo-zijde slaagde dc ploeg er met tien man niet meer in de Nieuwdorpvestc tc slechten. In de slotsekonden gebeurde dat nog wel aan dc andere kant. Via binnenkant paal werd dc eindstand vastgelegd op 4-2 en was Mevo andermaal een il lusie armer.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6