stukken Opvoering spannend blijspel in Zierikzeese Concertzaal „ZES UUR! NIET LATER'' ERIC DE NOORMAN n„ laatste slag (2) THEATER-MENU De prijs van het menu is f 25,- Linda Jonker verovert wisselbeker GV Kwiek „Koekweken" in mosselhandel Omzetrekord Lauwersoog: ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Maandag 3 december 1984 Nr. 23637 Abonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode, Deelnemer.Bijvoorbeeld een dé krant van Schouwen-Duiveland. De eerste drie weken zijn Gratis Nu tijdelijk als aanbieding, geldig tot 24 december. lakenman ochtman voor een origineel Sint Nicolaas kado DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN BV J ANNEWEKKEN 11 4301 HH Z1ER1KZEE TEL. 01110-6551 Voorafgaand aan de Iheater-voorstelling in de Concertzaal op vrijdag 7 december serveren wij een speciaal Champignons op toast Zeeuwse stoofschotel van diverse vissoorten Pudding Perrier Een gratis kopje koffie in de pauze - voor de gasten die in Mon- dragen hebben gedineerd hoort er natuurlijk bij. Wij advisieren u tijdig een ta fel te reserveren. Telefoon: (01110) 2670 Mondragon is dagelijks ge opend: dus ook op zondag! RESTAURANT MONDRAGON OUDE HAVEN 13 ZIERIKZEE TEL. 01110-2670 Vrijdag 7 december - 20.00 uur - Concertzaal Zierikzee Uit op Schouwen presenteert: een spannend blijspel met André v. d. Heuvel en Alexander van Heteringen. Een ijzersterk stuk vol humor, spanning en spitsvondigheden, waarin het verhaal steeds andere wendingen neemt dan u ver wacht.... Kaarten 17,00; CJP/Pas 65 11,50 dagelijks van 19-20 uur telefonisch te reserveren via (01110) 2192 en indien voorradig 's avonds verkrijgbaar aan de zaal. Scène uit „Zes uur, niet later" met André van den Heuvel en Alexander van Heteren. ,Zes uur, niet later'' ZIERIKZEE - „Zes uur, niet later" is de titel van het blijspel, dat vrijdagavond 7 december onder auspiciën van de Stichting „Uit- op-Schouwen-Duiveland" in de Zierikzeese Concertzaal zal worden opgevoerd. Dit span nende blijspel van Mare Perrier wordt op de planken ge zet door André van den Heuvel en Alexander van Hete ren. Het stuk werd in het Nederlands vertaald door Frans Roth en de regie is in handen van Lo van Hens- bergen. zich als een heer en is bovendien zeer spraakzaam. De jongeman, is smo king, blijkt het tegendeel en heeft vreselijk de pest in over wat er is gebeurd. In dit toneeldebuut van de auteur Perrier verschijnt om drie uur 's nachts op een vrij ongebruikelijke wijze een jongeman in de kamer van Gus. Ondanks het vele kabaal en de rotzooi schijnt het Gus niet te impo neren. Hij heeft in zijn leven blijk baar nogal wat meegemaakt. Op zijn sokken en in zijn pyama gedraagt hij Emoties De twee mannen zijn gedoemd de komende drie uren met elkaar door te brengen. Ieder op hun beurt worden ze beledigd, verzoenen zij zich weer met elkaar, scheppen ze op over van alles en nog wat en minachten ze el kaar. Naar mate de wijzer van de klok dichterbij de zes komt, weet het publiek meer van Gus als mens, die aan een kursus Engels was begonnen en van Marco die van een beter leven droomt. Wellicht op de punt van de stoel ge zeten, zal het publiek echter één mi nuut voor het einde nog niet weten, hoe het afloopt. Ongetwijfeld heeft men op dat mo ment wel gezien, dat ieder mens droomt van een beetje geluk in zijn leven maar dat de manier om dat ge luk te verkrijgen, besloten ligt in de mens zelf. De voorstelling van ,,Zes uur, niet later" in de Concertzaal te Zierikzee begint om 20.00 uur. de mini-trampoline in kombinatie met de kast. Tussendoor werden er demonstraties verzorgd door de meisjes-springgroep van Kwiek. Bij de maandaggroep meisjes werd de overwinning behaald door Mar leen van de Berge, bij de selektie- groep ging de zege naar Annemarie van de Berg en Jennifer de Beer, die gelijk eindigden. Voor de selektie was er ook een beker. Beide winna ressen krijgen deze een half jaar in bezit. Bij de woensdaggroep jongens ook twee winnaars: Kornelis Klink en Wilco Hanzen. De vrijdaggroep meisjes werd gewonnen door Esther van de Ouden en de woensdaggroep meisjes was voor Linda Jonker, die uiteindelijk totaalwinnares werd. Als juryleden traden de heer Stou ten, Sandra de Leuw en Anke Klink op. De diverse klassen staan onder leiding van Sonja de Waal, Elly de Waal en Wilma Smit. De toestelkom missie wordt gevormd door de heren Van der Velden en De Vlieger. ENSCHEDE - De gemeente Ensche de wil het nieuw te bouwen Concert gebouw in het centrum van de stad combineren met de huisvesting van het Twents Conservatorium. De redactie behoudt zich het recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent niet dal de nhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge- ronden stukken zijn bulten verantwoordelijkheid van Je redactie en uitsluitend voor rekening van de brief schrijver. waarvan naam en adres bij de redactie bekend moeten zijn. Werkgroep „Vrouwen tegen seksueel geweld" Sinds kort is er in Zeeland een werkgroep Vrouwen tegen seksueel geweld". Deze werkgroep houdt zich bezig met vrouwen die in enigerlei vorm te maken hebben of hebben ge had, met seksueel geweld. V.T.S.G., zoals de afkorting luidt, is een werkgroep van „Vrouwen bellen vrouwen Zeeland". Als een telefoont je bij de Vrouwentelefoon is binnen gekomen en het blijkt na een eerste gesprek, dat overigens anoniem is, dat verdere hulp nodig is, wordt er kontnkt opgenomen met een van de vrouwen van V.T.S.G. Dit zal zo dicht mogelijk in de buurt van de opbelstcr zijn, zodat eventueel een persoonlijk gesprek mogelijk wordt, waarbij een verwer kingsproces op gang gebracht wordt. Betreft het een recht geval, dat kan de vrouw eventueel begeleid worden bij een bezoek aan de diverse instan ties die ingeschakeld moeten worden. Het is de bedoeling, dat er door heel Zeeland een netwerk komt van vrou wen, die zich voor deze vorm van hulpverlening beschikbaar stellen. Deze vrouwen worden onder deskun dige begeleiding hierop voorbereid. Als het u aanspreekt, vrouwin in hun verwerkingsproces te ondersteunen, eventueel vanuit eigen ervaringen, neem dan contakt op met V.B.V.Zee- land op onderstaand nummer: 01100- 32233. Maandagmiddag: 13.30-16.30; dinsdagochtend: 9.00-12.00; donder dagavond: 19.30-22.30; dinsdagavond 19.30-22.30; Vrouwen bellen vrouwen Zeeland WASHINGTON - President Reagan heeft besloten een gezamenlijk com mando voor alle legerondelen te vor men voor de ruimte. Daarmee wordt de toenemende betekenis on derstreept die de ruimte heeft voor de Amerikaanse militaire plannen, al dus een bekendmaking van het Pentagon. WASHINGTON - De Marxistische regering in Etiopië heeft ermee in gestemd een vrijere marktpolitiek te gaan voeren om de landbouwproduk- tie te verbeteren en hongersnoden in de toekomst af te wenden. Dat heeft een hoge functionaris van de Wereld bank in Washington verklaard na een bezoek aan Etiopië. HAVANA - President Fidel Castro van Cuba heeft de keuze van Seoel als organisator van de Olympische Zo merspelen in 1988 scherp bekriti seerd. In een open brief aan voorzit ter Samaranch van het Internatio naal Olympisch Comité (IOC) wijst Castro op de ernstige konsekwenties voor de eenheid binnen de Olympi sche beweging indien het IOC vast houdt aan de Zuidkoreaanse hoofd stad en pleit hij voor een evenwichtige verdeling van de spelen over beide Korea's. BRUINISSE - Bij de Bruse gym nastiekvereniging Kwiek werden on derlinge wedstrijden gehouden tus sen dc diverse klassen. Inzet van het geheel was een door trainster Sonja de Waal beschikbaar gestelde wifescl- beker. Deze konit in het bezit van hem of haar, die in de diverse klassen het hoogst skoort. Winnares werd dit keer Linda Jonker. Bij de meisjes werd op vier onder delen gestreden en bij de jongens werd strijd geleverd op drie onderde len. De meisjes kwamen in aktie op brug ongelijk, mini-trampoline, lan ge mat en balk, terwijl de jongens zich van hun beste zijde Heten zien op de mini-trampoline, brug ongelijk en Advertentie BRUINISSE - De weken voor Sin terklaas, zijn vanouds slechte weken voor de mosselexport. De mossel con sumenten richten in deze weken hun aandacht blijkbaar meer op koek en banketletters, dan dat ze hun geld besteden in de viswinkels voor een portie mosselen. Deze weken staan dan ook bekend als de „koekweken". De afremming van de export (en van de consumptie in eigen land) had uiteraard invloed op de prijs en dat scheelde bijvoor beeld in enkele dagen wel eens 15,- per ton. Intussen is het een triest ge zicht, om in deze tijd van het jaar, zo veel mosselkotters werkloos in de ha ven te zien liggen, een beeld dat beslist niet past bij deze tijd van het jaar, maar dat een gevolg is van de stormen in januari toen de voorraden mosselen en mosselzaad door de stor men onder het zand verdwenen. Ook de storm van vorige week richte weer schade aan op de mosselzaadpercelen in de Waddenzee. BRUINISSE - Er sneuvelen tegen het einde van het jaar in de Visserij- b2-anche altijd nogal wat records. Was het vorige week Colijnsplaat, dat de mijlpaal van een omzet van 10 mil joen passeerde, in diezelfde tijd meldde Lauwersoog het passeren van de grens van 50,- miljoen. Lauwers oog bereikte vorig jaar een omzet van 39 miljoen gulden. Vooral het tweede halfjaar van 1984 kwam de omzet van Lauwersoog in een stroomversnel ling. De aanvoer uit Denemarken droeg er toe bij dat de 50 miljoen reeds omstreeks deze tijd kon worden bereikt. Er wordt nog steeds veel ha ring gevangen, de doordraai van de kleine schol kwam tot staan, omdat minder schol werd aangevoerd. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Aduard-Den Ham- Fransum (part-time): mevr. C. M Geels, kand. te Amsterdam; te Lich tenvoorde: F. A. Gijzel te Uithuizen; te Elahuizen en Oudega (H.O.): E. Kolkert, kand. te Ermelo; door de classis Winsum tot predikant voor buitengewone werkzaamheden (ge meentewerk in de classis deeltijd) en door Ulrum en Niekerk (l/3 deel tijd): J. C. Krajenbrink te Vorden; te Drumpt: G. Allers te Zevenaar (Herv.- GerefSamen op Weg), die dit beroep Heeft aangenomen; te Farmusum- Oosterhoek-Meethuizen (part-time): H. A. M. H. van Vliet, kand. te Gro- 166. In een diepe stilte rijdt Aëtius aan het hoofd van zijn Romeinse ruiterij langs de wal len van de stad Aurelianum. Hier en daar klinkt vanuit de rijen der burgers een zwak ge juich op, maar het merendeel der krijgers op de muren bewaart een bijna dreigend stilzwij gen, het geen de Romeinen niet gering ver baast. Uit een kleine poort nabij de rivier wordt een aantal sterke planken over de droge gracht heen gelegd, zodat de Romeinen tenminste binnen kunnen komen. Al de aanvoerders, Al- Jan de Heruli, Sangibanus der Alanen, Merwig de vorst der Franken, Erwin, Axe en Eric de Noorman hebben zich opgesteld op de open plaats tegenover de kleine poort, waar enkele uren geleden nog verwoed tegen de binnenge drongen Hunnen gevochten is. .,,Hé, koning", klinkt een hijgende stem zacht aan Eric's zijde. ,,Ik zou maar maken dat ik wég kwam Zich omwendende kijkt Eric in het angstige gelaat van Barac de koopman en hij glimlacht. „Aëtius loert op je, en op de Herulenvorst ook ."fluistert Barac benauwdBoven dien ben ik er ook bij, want ik heb jullie de stad in gesmokkeld Ik heb een plekje ge vonden waar we voorlopig „Geen angst, brave vriend", zegt de Noor man geruststellend. „Van Aëtius hebben wij niets te vrezen Hij zwijgt en kruist de armen over elkaar, als de rijzige gestalte van de Romeinse veld heer klauterend over de verkoolde resten van de poort zichtbaar wordt. Een dodelijke stilte valt over de verzamelde krijgers, een stilte, die Aëtius niet ontgaan kan. Hij aarzelt als hij de norse gezichten der krijgers - die hem als het warede weg versper ren - ziet en kijkt op zijn hoede rond. Het gra nieten gelaat van Merwig ziende, verschiet hij van kleur. Dan vestigen zijn koude ogen zich op Eric de Noorman, en met opeengeklemde mond stapt hij dreigend op de Norenkoning toe ningen, die dit beroep heeft aangeno men. Aangenomen naar Noordhorn en Niezijl én Saaksum: Th. W. H. van der Heijden te Oud-Vossemeer, die be dankte voor Ochten; naar Nijkerk (deelgemeente Vredeskerk): N. de Mooij, voorheen zendingspredikant te Indonasië, wonende te Callants- oog; naar Achlum-Hitzum (Herv. Ge- ref. Samen op Weg): J. A. H. Timmers, kand. te Voorhout. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Beilen in combinatie met Hooghalen: H. J. Room, kand. te Kampen: te Winschoten: J. Boersma, kand. te Kampen. Christelijke Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Klundert: D. v. d. Zwaag, kand. te Buitenpost. Tweetal te Vlaardingen; B. de Graaf te Zierikzee; D. Slagboom te Katwijk aan Zee. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Middelburg-zuid: D. Hakkenberg te Lisse. Bedankt voor Rijssen: A. Hooger- land te Dirksland. Alnati, 3-12 te Santos Moordrecht, 1-12 van Pan. Kanaal naar Pascagoula Nedlloyd Delft, 2-12 te Hamburg

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 5