De nieuwe loten liggen klaar. Ze zeggen toch altijd datnet een feestmaand is. Oosterschelde vormt eldorado voor forel- en zalmvisserij Drie alternatieven voor keuze Grevelingenmeer zout of zoet Openbare vergadering commissie middenstand Dodelijk ongeluk bij Moriaanshoofd Sportduiker verdronken nabij Goes Schietpartij na voorrangsfout in Middelburg Dierenvriend Voorlopige Commissie geeft milieu-advies De meeste kans in de Staatsloterij. -♦< 2 Het iclee van de Werkgroep Sportvissers Journaal, om in de werkhavens en bouiodokken achter de stormvloedkering kweekbekkens voor de forel- en zalmvisserij in te richten, is niet geheel nieuw. De firma W. K. Schot b.v. te 2ierikzee heeft in de betonhaven van Neeltje Jans al geruime tijd een derge lijk kweekprojekt in bedrijf. Rapport werkgroep Sportvissers Journaal: VLISSINGEN - De exploitatiekansen voor de kweek van forel en zalm in de voormalige werkhavens en bouw- dókken achter de Oosterschelde-stormvloedkering wor den veel groter als er in deze bekkens ook hengelsport mogelijkheden op deze vechtlustige sportvissen worden geopend. Dit is de conclusie van een rapport dat de werk groep Sportvissers Journaal, bestaande uit een groep zeèhengelspecialisten op verzoek van de projectgroep Marios heeft opgesteld. dewater van voldoende zoutgehalte te voorzien. Kunstmatige kweek van zagers De werkgroep van zeehongelspecia- listen pleit ook voor massale kunst matige kweek van zeëvisaas (zagers) voor de sportvissers. Dat stelt de aas voorziening voor deze grootste vorm van openluchtrecreatie en buiten lands toerisme in Zeeland.veilig. Het kan echter ook de overlast van za- gerspitters, die grote schade aan mos selpercelen en onrust -op de foura- geslikken voor trekvogels veroorza ken, tot een minimum terugbrengen. De werkgroep Sportvissers Journaal meent, dat ook'elders in Zeeland bui ten de Oosterschelde bij voorbeeld op de Grevelingen of een verbeterd Veer- sche meer, met benutting van drukhe- veltechnieken voor een optimale kwaliteit van stromend zeewater naar exploitatiekansen van onder meer viskweekfoekkens gezocht moet worden. MpRIAANSHOOFD - Bij een ver keersongeluk op de Provinciale weg tussen Zierikzee en Burgh-Haamste- de is vrijdagmiddag de 23-jarige Pe ter C. Giljam uit Bruinisse om het le ven gekomen en raakten drie mensen gewond. Giljam laat een vrouw en kind na. Om kwart over vijf reed Giljam in zijn auto in de richting Zierikzee. Ter hoogte van Moriaanshoofd haalde hij een tractor in. Op dat moment nader de uit de richting Zierikzee een perso nenwagen, bestuurd door H. H. uit Maassluis. Beide auto's botsten fron taal op elkaar. Giljam is ter plaats overleden. In de tegemoetkomende wagen bevonden zich nog twee inzit tenden, E. P. uit Brielle en A. R. B. uit Rockanje. Zij werden samen met de zwaar gewonde bestuurder naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis te Zierikzee vervoerd. Beide voertuigen raakten total loss en werden weg gesleept door takelbedrijf Jan de Jonge uit Zierikzee. GOES - Zondagmorgen is in de Stelleplas, een recreatiegebied nabij Goes, de 33-jarige sportduiker P. Boone uit Heinkenszand om het le ven gekomen. Dit heeft een woord voerder van de politie bekend gemaakt. De man was zondagmorgen samen met een vriend aan het sportduiken in de op sommige plaatsen vijftien meter diepe plas. De twee duikers za ten met een lijn aan elkaar vast. Deze trok strak en brak. De collega sport duiker kon zijn vriend niet meer te rugvinden en sloeg groot alarm. Zondagmiddag rond drie uur wisten duikers van brandweerkorp sen uit Borsele en omgeving het slachtoffer wel boven water te bren gen. De man bleek te zijn overleden. De rijkspolitie van Borsele en de technische recherche van de rijkspo litie in Middelburg stellen onderzoek in naar de oorzaak van het ongeluk. MIDDELBURG - De politie van Goes heeft zondag de 22-jarige A. T. uit Middelburg aangehouden. De man kreeg in de nacht van zaterdag op zondag in Middelburg geen voor rang met zijn auto van een andere au tomobilist uit Wolphaartsdijk. Het werd daarover zo kwaad, dat hij een pistool trok en twee maal op de auto van zijn opponent schoot. De twee inzittenden van deze auto wer den niet geraakt, de auto liep twee kogelgaten op. De man is ingesloten in het politiebureau van Middelburg. In de zogenoemde projectgroep Ma rios hebben deskundigen van Rijks waterstaat en het ministerie van landbouw, evenals een aantal Neder landse en Belgische wetenschappers zitting. Kort geleden heeft deze groep een nota uitgebracht over de moge lijkheden van viskweek van onder andere forel in zalmforel in de leeg komende werkhavens en bouwdok- ken achter de Oosterschelde- stormvloedkering. Als deze kweekbekkens open gesteld worden voor sportvissers, dan zou deze nieuwe toeristische at tractie jaarlijks vele tienduizenden hengelaars trekken, die anders veel geld investeren in verre reizen naar exclusieve zalmwateren, rond de toe komstige viskwekerijen, forel- en zalmbekkens zouden ook de culinai re voltreffers van het Zeeuwse zee banket in groots opgezette speciali teitenrestaurants kunnen worden uitgebuit. De werkgroep Sportvissers jour naal pleit niet alleen voor grotere re creatiekansen van hengelaars, zij vraagt ook om een nadere studie naar de uitbreiding van viskweekbekkens via het hevelen van het schone zoute water in de buurt van de diepe stroomgeulen. Dat maakt het moge lijk ook in te koude rampwinters en te hete zomers voedselrijk water van de gewenste temperaturen voor de viskweekbekkens en de oesterteelt beschikbaar te krijgen. Door in de in- richtig van afgesloten kweekbek kens, waarin door hevelen de eb- en vloedbeweging gehandhaafd kan worden, kan de oesterteelt veilig worden gesteld. In geval van een catastrofale ramp- winter, zoals in 1962/63, kunnen de kwekers van Yerseke hun voorraden in bekkens opslaan waarbij het wa ter uit de diepere stroomgeulen met hogere temperaturen benut kan wor den. Rijkswaterstaat heeft nu al vol gens het advies van de visserijdes kundigen veel ervaring met de techniek van het hevelen, omdat in de Grevelingen bij Bruinisse al een dergelijke installatie in gebouwd om dit Deltameer met vers Oosterschei- UTRECHT - Via mond-op- mond beademing- heeft de Utrechtse politie vrijdagavond een kat het leven gered die kort tevoren bewusteloos uit een brandend huis in Utrecht was gehaald. Toen het diertje in de buiten lucht was kwam het weer bij. Maar toen het beestje in de po litiewagen op de komst van de dierenambulance zat te wach ten kreeg de kat het weer Spaans benauwd. Daarna sper de een politieman de bek van de kat resoluut wijd open en paste mond-op-mond beade ming toe. Als de politie niet had ingegrepen zou de kat vrij wel zeker het loodje hebben ge legd. ZIERIKZEE - De commissie mid denstand van de gemeente Zierikzee komt woensdagmiddag 12 december in de raadzaal van het stadhuis in openbare vergadering bijeen, aan vang 17.00 uur. De commissie zal tijdens deze ver gadering een advies uitbrengen over de kriteria aan de hand waarvan aan- Advertentie ZIERIKZEE - De Voorlopige Commissie voor de milieu-effect-rapportage heeft in het kader van de proce dure om te komen tot een keuze van een zout of zoet Gre velingenmeer een advies uitgebracht aan minister Smit- Kroes van Verkeer en Waterstaat. Het advies geeft een toetsing van het eerder opgestelde milieu-effectrapport voor het besluit of het Grevelingenmeer in de toekomst zout blijft of zoet wordt. Ih het milieu-effectrapport komen drie alternatieve oplossingen aan de orde. Volgens de Commissie geeft het milieu-effectrapport een redelijk goed inzicht in de te verwachten ge volgen voor het milieu van twee van de drie alternatieven: het zoute en het zoete Grevelingenmeer. Do mogelijke milieugevolgen van het derde alternatief, de aanleg van een zoctwaterleiding voor de land bouw naarSchouwen-Duiveland van uit de Krammer, het Zoommeer of het Haringvliet bij het zout blijven van het Grevelingenmeer, zijn naar de mening van de Commissie niet vol doende uit de doeken gedaan. Een na dere uitwerking van een zo reël mo gelijk tracé van en zoctwaterleiding en de milieu-effecten daarvan is ge wenst om een weloverwogen keuze uit de drie alternatieven te kunnen maken. Leemten Andere opmerkingen van de Com missie hebben betrekking op een te kortkoming in de herkenbaarheid van het milieu-effectrapport als on derdeel van de projectnota en enkele leemten in kennis die overblijven, maar die besluitvorming niet in de weg hoeven te staan. Het uitgebrach te advies is het eerste in de reeks van de te toetsen milieu-effectrapporten die in het kader van het interimbe- leid voor milieu-effectrapportage worden opgesteld. Dit interimbeleid houdt in, dat bij belangrijke activi teiten met mogelijk belangrijke ge volgen voor het milieu, het wets voorstel op basis van vrijwilligheid reeds wordt toegepast. De Commissie heeft de minister in overweging gegeven het milieu- effectrapport nog met nadere infor matie over het derde alternatief aan te vullen, alvorens het voor de defi nitieve besluitvorming te gebruiken. Minister Smit-Kroes zal dit uitge brachte advies naar de Raad van de Waterstaat sturen met het verzoek bij de integrale advisering over de pro jectnota/MER inzake de keuze Greve lingenmeer zout/zoet waarmee de Raad nu bezig is met het advies van de Commissie rekening te houden. Het integrale advies van de Raad van de Waterstaat wordt begin vol gend jaar verwacht. Ze zijn er weer, de nieuwe staatsloten. T\vee miljoen in totaal. En er zitten één miljoen prijzen in de pot. Van een tientje tot het half miljoen. Die kans mag u niet missen. Adressen van lotenverkopers vindt u in de Gouden Gids. Speelt u liever per bank of giro mee? Dat kan ook. Bel voor inlichtingen de Staatsloterij, 070 - 47 72 94 47 74 84. Maandag 3 december Zierikzee Stadhuis. Vergadering streekarchief kommissie. 13.30 uur. Serooskerke Dorpshuis. Bloemschikkursus H.v.P. 19.30 uur. Burgh-Haamstcde De Bewaerschole. Expositie archeolo gie. 14.00-17.00 uur. Gemeentehuis. Kommissie financiën. 16.00 uur. Scharendijke Gemeentehuis. Raadsvergadering Middenschouwen. 19.30 uur. Dinsdag 4 december Zierikzee Stadhuis. Gemeenteraadsvergade ring behandeling begrotingsstukken 1985. 14.00 uur. Wijkgebouw. Sinterklaasmiddag be- jaardengymnastiek. 15.30 uur. Huis van Nassau. Vergadering win- terkursussen. 20.00 uur. Kerkwerve Verenigingsgebouw. Sint Nico- laasmiddag bejaardensoos. 14.30 uur. Burgh-Haamstede De Bewaerschole. Expositie archeolo gie. 14.00-17.00 uur. Noordwelle Dorpshuis. Sint Nicolaasfeest met schoolkinderen. 19.00 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Bejaardensoos. 15.00 uur. Kinderkoor. vragen om vergunningen ingevolge de ,,Ven- en standplaatsenverorde ning Zierikzee" met ingang van 1 ja nuari 1985 zullen worden getoest. Verder vermeldt de agenda de bespreking van de zogenaamde „veertien dagenregeling" in de twee de winkelsluitingsverordenring van de gemeente Zierikzee. Verenigingsgebouw. 18.30 tot 18.15 uur. Gymnastiekzaal. Damesgym. 19.30 tot 20.30 uur. Woensdag 5 december Burgh-Haamstede De Bewaerschole. Expositie archeolo gie. 14.00-17.00 uur. Brouwershaven Blokkendoos. Knutselklub. 13.30 uur. Donderdag 6 december Burgh-Haamstede De Bewaerschole. Expositie archeolo gie. 14.00-17.00 uur. Brouwershaven Blokkendoos. Vertrekpunt trimmen. 9.00 uur. Verenigingsgebouw. Volksdansen. 20.00 uur. Vrijdag 7 december Zierikzee Bovenzaal Ger. kerk. Algemene le denvergadering Kruisvereniging Schouwen-Duiveland. 19.30 uur. Burgh-Haamstede De Bewaerschole. Expositie archeolo gie. 14.00-17.00 uur. Zaterdag 8 december Westerschouwen Oliebollenaktie Landelijke Rijver- eniging en Ponyclub Westelijk Schou wen. Vanaf 9.30 uur. Burgh-Haamstede De Bewaerschole Expositie archeolo gie. 14.00-17.00 uur. Brouwershaven Tonnenmagazijn. Gezellige avond voor bevolking. 20.00 uur. Maandag 10 december Burgh-Haamstede De Bewaerschole. Expositie archeolo gie. 14.00-17.00 uur. Renesse Ned. Herv. kerk. Herdenkingsbijeen komst. 14.30 uur. Dinsdag 11 december Zierikzee Mondragon. Vergadering Stichting Jeugd. 19.30 uur. Huis van Nassau. Veeteeltkursus. 20.00 uur. Burgh-Haamstcde De Bewaerschole. Expositie archeolo gie. 14.00-17.00 uur. Brouwershaven Verenigingsgebouw. Kinderkoor. 18.30 tot 19.15 uur. Gymnastiekzaal. Damesgym. 19.30 tot 20.30 uur. Tbnnenmagazijn. Bijeenkomst ZLM. 19.30 uur. Woensdag 12 december Stadhuis. Openbare vergadering commissie middenstand. 17.00 uur. Burgh-Haamstcde De Bewaerschole Expositie archeolo gie. 14.00-17.00 uur. Brouwershaven Blokkendoos. Knutselklub. 13.30 uur. Drcischor De Drie Schapen. Vergadering ZLM. 20.00 uur. Donderdag 13 december Burgh-H aamstcde De Bewaerschole. Expositie archeolo gie. 14.00-17.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 2