Jack Schipper: „Het is bij ons geen Liberia, maar Eersel" Nieuwsbode-Toto tien NIEUWSBODE Drie ploegen op gelijke hoogte in A-poule rekreatief zaalvoetbal SKNWK-DFS Herenteam Delta Sport ontmoet aartsrivaal ZÏERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 30 november 1984 Nr. 23636 .7 Rinus Bakker Jeroen Kesteloo N ieuwdorp-Mevo Good Luck-Bruse Boys Duiveland-GPC SKNWK-DFS (JOKER) Cadzand-Brouwershaven Patrij2en-Ouwerkerk Delta Sport-Mountain Stars Volharding-Delta Sport (d) Operatie '71-Ouwerkerk Vlissingen is op zijn hoede voor Zierikzee ZIERIKZEE - Met het oog op de barre weersomstandigheden besloten we de vorige week op het laatste moment Nieuwsbode-Toto tien uit te stellen, hetgeen achteraf een goede gok bleek. Slechts een paar wed strijden ging door. Nu zijn de vooruitzichten enigszins beter, vandaar dat we nu voor de tiende keer dit seizoen een toto voorlegden aan drie voorspellers. De keus viel deze keer op twee aktieve spelers en een voorzitter om te trachten een aanval te ondernemen op de leidende po sitie van SKNWK-doelman Paul Bodbijl. De Nieuwerkerkse doelverde- diger kwam met zijn elf punten vooralsnog als enige van de 27 totoïsten in de dubbele cijfers. Ook de drie voorspellers van toto negen brachten het er niet geweldig vanaf. All Ready-oefenmeester Maurice van Gou doever kwam met zeven punten nog het hoogst, Rinus Nuyens kwam aan zes punten en Han Kloet skoorde vijf punten. Dit keer bogen DFS- voorzitter Rinus Bakker, SKNWK-middenvelder Jeroen Kesteloo en Bruse Boys-verdediger Leen van der Bijl zich over het andermaal niet eenvoudige rijtje met het eilandelijke treffen tussen SKNWK en DFS als 'joker' van de week. Klappers in het rijtje zijn verder Zierikzee- Vlissingen, Good Luck-Bruse Boys en de handbalontmoeting tussen de herenploegen van Delta Sport en Mountain Stars. De beide ploegen ontmoetten elkaar voor het laatst in de derde divisie, maar ze kwamen inmiddels beide in de tweede divisie terecht. Verder is ook de wedstrijd tussen Duiveland en GPC van belang met het oog op de staartpositie, die de ploeg van trainer Piet Roks inmiddels inneemt. ZIERIKZEE - In de eerste ronde van de kompetitie 1984/1985 speel den DFS en SKNWK op het Burgh-Haamsteedse sportpark Van Zuijen tegen elkaar. De ontmoeting in de eerste klas van het zaterdagse afde- lingsgebeuren eindigde in een simpele 3-1 zege voor de ploeg van trai ner Kees Rijnberg. Niets wees er toen op, dat de beide ploegen bij het keren van de kompetitie vrijwel op gelijke hoogte zouden staan. DFS heeft momenteel de minste verliespunten in deze klas, maar bezet de derde plaats achter de koplopers SSV en Colijnsplaatse Boys, die beide in tien duels dertien punten verzamelden. DFS heeft een punt minder, maar kwam ook een keer minder in aktie. Direkt achter de Burgh- Haamsteedse ploeg bezet SKNWK inmiddels de gedeelde vierde plaats met Middelburg met een punt minder dan de equipe van Kees Rijnberg. Vanuit deze stand lijkt de ont moeting tussen de Nieuwerkerkse en Burgh-Haamsteedse rivalen za terdagmiddag op sportpark Het Springer bijzonder interessant te worden. Opvallend is overigens, dat het wat SKNWK betreft in middels bij de ene nederlaag te gen DFS in de openingswedstrijd is gebleven. Drie keer boekte de ploeg van trainer Bram Coomans een overwinning en vijf keer wer den de punten met een tegenstan der gedeeld. Met zestien treffers is de Nieuwerkerkse equipe iets minder produktief dan DFS, dat achttien keer een bal in een vijan delijk doel deponeerde. Verdedi gend geven de beide ploegen el kaar ook nagenoeg niets toe: DFS-doelman Eric Schot werd dertien keer gepasseerd, zijn Nieuwerkerkse kollega "Ibon Wan del twaalf keer. De prestaties van DFS in thuis- en uitwedstrijden zijn opmerke lijk verschillend. De ploeg van trainer Kees Rijnberg verspeelde in uitwedstrijden zes punten, ter wijl op eigen terrein alleen maar werd gewonnen. De prestatiekur- ve van de Nieuwerkerkers is wat dit betreft wat regelmatiger. Zo wel uit als thuis werden punten verspeeld, zodat bij Bram Coo mans en de zijnen nagenoeg geen sprake is van thuisvoordeel. Toch lijkt de plaats van handeling za terdagmiddag van essentieel be lang te zijn. Na de matige prestatie van SKNWK in de openingswedstrijd bij DFS kwam de ploeg van Bram Coomans in een opmerkelijke stroomversnelling. Van week tot week werden de prestaties beter en de ploeg veroverde punten te gen sterker geachte opponenten. Het is overigens opzienbarend te noemen, dat dit gebeurde met na genoeg dezelfde spelersgroep als het vorige seizoen. Tbch kreeg een aantal 'nieuwkomers' een kans zich binnen van de hoofdmacht van Bram Coomans te manifeste ren, nogal eens ten koste van ge vestigde namen. „Niemand heeft de zekerheid, dat hij in de ploeg staat", liet de Kerkwerfse oefen- meester al een paar keer weten. „Ik geef de voorkeur aan elf jon gens, die genegen zijn om opti maal te presteren. Dat dit zijn vruchten afwerpt blijkt wel uit de stand op de ranglijst". SKNWK kreeg er bij het begin van het seizoen een sterke pion bij in Cees Willemse. De voormalige Bruse Boys-speler vervult een di rigerende rol binnen de blauw zwarte formatie en hij zet in be langrijke mate de lijnen uit binnen de ploeg. Een nagenoeg identieke rol vervult Marcel van Grunsven bij DFS, maar dat is in middels al niet meer nieuw, want de voormalige Zierikzee-speler maakt al weer voor het tweede seizoen deel uit van de Burgh- Haamsteedse ploeg, evenals Peter Goedegebuure. Dit seizoen werd de inbreng van ex-Zierikzee- spelers nog vergroot door de komst van Rob Wijnstekers en doelman Eric Schot, waarmee de selektie van trainer Kees Rijn berg aanzienlijk verbreed werd. De return op het Nieuwerkerkse sportpark kan ontegenzeggelijk alle kanten op. De eventuele ver liezer haakt voorlopig af in de race om de titel in de eerste klas van het zaterdagvoetbal, maar ka- tastrofaal hoeft dat zeker niet te zijn, omdat het inmiddels wel dui delijk is geworden, dat zeker zes of zeven ploegen als ernstig titel kandidaat kunnen worden aange merkt. Vrijwel wekelijks neemt een andere ploeg de koppositie in en dat zeker nog wel enige tijd zo blijven. Hoogstwaarschijnlijk valt de uiteindelijke beslissing omtrent het kampioenschap pas in de allerlaatste ronde. Zoals de zaken er nu bij staan, doen SKNWK en DFS beide mee tot op de eindstreep. Op sportpark Het Springer wordt zaterdag bepaald welke ploeg dat vooralsnog het beste doet. BURGH-HAAMSTEDE - De spanning aan de kop van de beide poules in het rekreatieve zaalvoetbalgebcuren in sporthal Krayestein in Burgh-Haamstede neemt voortdurend toe. Na de wedstrijden van deze week staan in poule A drie ploegen met een gelijk aantal verliespunten aan de leiding. Door tegen elkaar niet 2-2 gelijk te spelen hebben De Westhoek en Krayestein I nu even als Orilla vier verliespunten. Orilla klopte Big S met 4-1. De ploeg van Jonker deed in de de ze week gespeelde wedstrijden goede zaken. Eerst werd Graanhalm/Janse met 8-2 geklopt en vervolgens werd Big S met 2-3 aan de verkeerde kant van de skore gehouden. De Burgh- Haamsteedse soosploeg veroverde het derde winstpunt door verrassend Dijkman op 3-3 te houden. Ook Dijk man trad twee keer aan. De ontmoe ting tegen de tweede ploeg van Krayestein ging met 3-2 verloren. In de A-poule is de stand nu als volgt Orilla Krayestein I De Westhoek Jonker Dijkman Cargonet Trace Krayestein If Graanhalm/Janse BigS 0 2 48-24 14 2 1 30-12 12 2 1 22-10 10 2 3 32-30 10 1 4 28-33 9 0 3 38-26 8 1 4 22-27 7 I 5 23-32 5 0 7 20-54 4 1 6 20-35 3 en De Wig tegen elkaar aan. Met L O strijden deze twee ploegen om dc twee promotieplaatsen aan het eind van het seizoen. Na een spannende strijd eindigde de ontmoeting in een 2-2 gelijkspel, waarmee de L O- ploeg mogelijk de lachende derde wordt. In verliespunten gaat dc drukkcrsploeg nu aan dc leiding. L O verspeelde twee punten, Stellen dam drie en De Wig vijf. Op 9 januari wordt de slcutelwedstrijd tussen Dd Wig en L O afgewerkt. Scaldis peurde uit twee wedstrij den drie punten. De Werkplaats werd met 8-3 verslagen en de ontmoeting tegen de Hostellerie eindigde in een 2-2 gelijkspel. De Veteranen van Brouwershaven wonnen met 5-1 van Braber. maar Braber op zijn beurt won met 3-2 van de Hostellerie. In de B-poule ziet de stand er nu als volgt uit: In de B-poulc traden Stellendam Stellendam De Wig 8 6 11 75-24 13 9 6 1 2 60-20 13 OOST-SOUBURG - Wanneer de weergoden de voetbal liefhebbers gunstig gezind zijn, staat er zondagmiddag op het Zierikzeese sportpark Bannink een onbetwiste topper op het programma. Tweede klasse-debutant Zie rikzee ontmoet om half drie koploper Vlissingen. Het hoeft geen betoog, dat deze ontmoeting reeds weken leeft binnen de hoofdmacht van de Zierikzeese zondag- klub. Oefenmeester Jack Schipper legt uit in hoeverre de topwedstrijd - want dat is het, ook al zit er een gat van zes punten tussen de beide opponenten - de gemoederen bezig houdt. „Het is natuurlijk zo, dat wij als underdog van start gaan. Ik denk, dat ik gerust mag stellen, dat we er van uit moeten gaan, dat alles wat we meer behalen dan een nederlaag goed is voor Zierikzee. We moeten niet bij voorbaat de illusie hebben, dat we Vlissingen wel even pakken, maar ik ben ervan overtuigd dat de ploeg desnoods het gras op wil vreten om een of zelfs twee pun ten te pakken". Het zal zondagmiddag beslist bjzonder zwaar worden. „Doordat Vlissingen inmiddels een fikse kloof heeft geslagen naar de achtervolgers, gaat de ploeg van Kees- Vermunt steeds vrijer spelen. De ploeg zal daarom ook tegen Zierikzee bijzon der fris uit de startblokken komen, daar kun je wel op rekenen", konklu- deert Jack Schipper. „Dat neemt evenwel niet weg, dat de Walcherse ploeg angstiger is voor Zierikzee, dan voor welke andere opponent ook. De ploeg zal zeker niet naar Schouwen komen met de zekerheid, dat hier wel eens eventjes een over winning wordt behaald. Dat zeker niet". Zoals al eerder in het seizoen is de Souburgse oefenmeester allerminst van plan om zijn ploeg in een positie te laten kruipen van waaruit op een 0-0 skore wordt gemikt. „We gaan beslist op de aanval spelen", stelt hij. „dat zal wel niet zo vreselijk gemak kelijk gaan, want Vlissingen her bergt een enorme hoop ervaring in de ploeg. Die ploeg is veel professione ler ingesteld dan Zierikzee, maar mo gelijk kunnen we puur op enthousi asme een eind komen. Een van de meest geroutineerde spelers in de Vlissingse ploeg is ontegenzeggelijk Frans Schaap. De voormalige be roepsvoetballer heeft het in zich om zowel de scheidsrechter als zijn tegen stander te bespelen. Meerdere keren per seizoen slaagt hij erin om op deze geraffineerde manier een strafschop te versieren. Dat ondervond afgelo pen zondag Dosko nog. Daar waar Zierikzee bij NOAD via een onterech te strafschop de boot inging, daar ging de Bergen op Zoomse equipe van trainer Jos Haneveer dat op nage noeg identieke manier tegen Vlissin gen. Mandekking Schaap krijgt vast en zeker een vas te man aan zich gekoppeld en dat geldt ook voor centrumspits Eric Aarden. De voormalige Dosko-speler heeft zich inmiddels ontpopt als een schutter van nivo, waaraan trainer Kees Vermunt bijzonder veel plezier beleeft. „Ik denk, dat we moeten proberen om dezelfde spelwijze te gebruiken alsdat Dosko afgelopen zondag han teerde. Jos Haneveer liet zijn spelers bijzonder kort op de tegenstander spelen en dat leverde bijna sukses op", konstateert Schipper. „We zullen vreselijk op moeten passen voor de counters van de Vlissingers. Juist als ze dit wapen kunnen hanteren, is de ploeg op z'n gevaarlijkst. De ploeg komt er steeds massaal uit met Theo van de Velde en Rob Baljeu als de stu wende krachten, terwijl Jaap Meer man voor de goede, diepepass zorgt. Vooral in het centrum van onze verde diging zal vreselijk attent gevoetbald moeten worden. Wim van der Maas en Patrick de Broekert zullen ongetwij feld alle mogelijkheden krijgen om zich te manifesteren". Aanvallend zal Zierikzee voorna melijk stuiten op centraal verdediger Ruud Cornelis. „Dat is de sterke man in verdedigend opzicht. Er ligt daar om een fikse taak voor de vleu gelspitsen. Ze zullen veel loopwerk moeten verrichten. Jan-Leen Boot zal als centrumspits veel moeten zweven, terwijl Kees Verkaart en Wim Over- weel als opkomende middenvelders hun taak-krijgen. We zullen Vlissin gen moeten dwingen om het spel op te bouwen en dat ligt met name Cor nelis niet zo geweldig. Hij is meer een breker als een bouwer. Daar moeten we van trachten te profiteren via de snelle vleugelspitsen". Even sterk Jack Schipper is ervan overtuigd, dat het onderlinge duel tussen Kees Verkaart en Jaap Meerman onbe twist zal uitvallen. „Verkaart speelt dit seizoen weer sterk en is zeker de gelijke van Jaap Meerman", meent hij. „Daarbij komt dat Wim O ver weel beter is dan Huib Meerman, zijn direkte opponent". Martin Quist speelt zondagmiddag meer teruggetrokken om mee de stormlopen van Vlissingen op te van gen. In de achterste linies neemt Bart Helbers een vleugelpositie in, nadat hij bij NOAD terugkeerde in de ploeg, een come-back, die uitste lend verliep. „Het zal belangrijk zijn hoe het veld er bij ligt", denkt Schip per. „Een nauwelijks bespeelbaar veld is in het nadeel van de ploeg die het spel moet maken en dat zijn wij ongetwijfeld, want Vlissingen gaat afwachten. Dat mogen ze van mij echter, want laat Vlissingen maar zien, dat ze professioneler zijn. Dat zal toch in alles tot uitdrukking moe ten komen. Het moet te zien zijn, dat zij een trainingsstage kunnen hou den in Liberia, terwijl wij ons tevre den moeten stellen met een week eindje Eersel. Zo simpel ligt het toch". Voor de Souburgse oefenmeoiter stort de wereld zeker niet in, wan neer zondag toch verloren wordt van Vlis singen, zoals de algemene verwach ting is. „Nee, natuurlijk niet, want na Vlissingen komen er nog veel wed strijden. Als we ons goed kunnen handhaven in de tweede klas, dan kunnen we het volgend jaar mis schien meedoen van boven. Toch zou ik het daarnaast prachtig vinden om bij de eerste vier te eindigen. Ik hoop zondag een, ding, namelijk, dat het Zierikzeese publiek eindelijk eens een keer als een man achter de ploeg gaat staan en niet alleen naar Ban nink komt om de zaak af te kraken. De jongens zullen er alles aan doen om er een leuke en spannende pot van te maken. Dat het publiek dan ook eens positief bezig is. Dat zou mooi zijn", besluit de oefenmeester. Zierikzee-oefenmeester Jack Schipper wil Vlissingen best een balletje toe werpen door voor de aanval te kiezen, zodat Kees Vermunt met zijn mannen het beproefde countervoetbal kan toepassen. „We zijn wel verplicht om het Schouivse publiek wat te bieden en dat zijn we zeker ook van plan", stelt Schipper vast. Schipper was de afgelopen twee weken zelf niet meer als coach bij zijn ploeg aanwezig en ook de training werd gedurende de voorbije weken niet door hem verzorgd. Momenteel ziekt de Souburgse trainer nog wat uit, maar vanavond keert hij weer bij zijn ploeg terug om na de training van Cees Struyk de voorbespreking te leiden. Wanneer het allemaal goed is zit Schipper zondagmiddag weer als coach op de bank. „Ook ik wil de ze wedstrijd natuurlijk als het even kan niet missen", vertelt hij. „Het wordt het onbetwiste hoogtepunt van de kompetitie tot nu toe' en daar hoort de coach vanzelfsprekend ook bij". Te weinig Terugblikkend op de kompetitie tot dit moment meent Jack Schipper, dat Zierikzee twee of drie punten te wei nig binnenhaalde. „We hadden meer punten moeten hebben", onderkent hij, „maar ik mik toch altijd nog op een plaats bij de bovenste vier. Ploe gen als Sluiskil en Breskens moeten we in ieder geval onder ons kunnen houden". ZIERIKZEE - De herenploeg van handbalvereniging Delta Sport treedt zondagmiddag om twee uur in sporthal Onderdak aan tegen het Ze- venbergse Mountain Stars, een van de koplopers in de landelijke tweede divisie. Het wordt ontegenzeggelijk een boeiende wedstrijd, waarbij de ploegen elkaar weinig zullen ontlo pen en waarschijnlijk ook weinig zullen ontzien, althans zo was het in het verleden, toen de beide rivalen elkaar in de derde divisie tegen kwamen. zaterdag 1 december, sporthal Onder dak Zierikzee. 2e klasse A: All Ready II- Stormvogels III (14.40). Aspiranten 2e klasse A: Dreischor-Tjoba III (15.40). Pupillen Klasse P3: All Ready-Stormvogels II (14.05). Klasse Ql: All Ready-Blauw Wit (13.30) L O Scaldis Vet. Brouw Hostellerie De Werkplaats Braber 7 6 0 1 38-23 12 8 3 1 4 42-39 7 8 3 1 4 24-25 7 6 2 2 2 16-17 6 9 2 0 7 17-51 4 9 1 0 8 8-82 2 Voor aanstaande maandagavond staan er zes wedstrijden op het pro gramma, vijf in de A-poule en uit de B-poule. Om zeven uur wordt begon nen met de wedstrijd tussen De West hoek en Jonker, een ontmoeting, die ongetwijfeld spannend zal zijn nu de De ploeg van Scaldis rukte via een zege en een gelijkspel op naar de midden moot van de B-poule. AFDELING ZUID WEST ploeg van Jonker het goedé ritme te pakken heeft gekregen. Om tien over half acht speelt Dijk man tegen koploper Orilla en veertig minuten later ontmoeten Trace en Krayestein II elkaar. Om negen uur is het de beurt aan Cargonet en Big S en de serie A-wedstrijden wordt om tien dver half tien besloten met de ont moeting tussen Graanhalm/Janse en Krayestein I. Om tien voor half elf spelen L O en Hostellerie tegen el kaar in de B-poula

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 7