Kollege komt in december- raad met standpunt V.C.P. Mogelijke oprichting groep zeeverkenners onderzocht M C eur TE WEINIG WONINGBOUW VOOR JONGE GEZINNEN IN RENESSE Goede opbrengst verkoping Tryféna DE ZIERIKZEESCHE COURANT Thans nog in beraad ZEEDAM B.V. ZIERIKZEE Brouwershaven goede lokatie Japonnen/ Pakjes 10% tot 50% korting VRIJDAG 30 NOVEMBER 1984 141ste jaargang Nr. 23636 WAARIN OPGENOMEN (1797 - 1889) Men kan zich afvragen, of de kinderspelen het leven nabootsen, dan wel of het leven slechts een uitbrei ding der kinderspelen is. Sirius ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Geen Welzijnsplan Medische kliniek De gemeente Zierikzee zal, in afwachting van Schouwen-Duiveland had een groot aandeel in Begroting Duiveland Voetbaltopper De begroting van de gemeente Duivel and werd Op het Zierikzeese sportpark Bannink wordt de nieuwe voorschriften, wachten met het de totstandkoming van een medische kliniek in donderdagavond aangeboden aan de ge- zondagmiddag de voetbalontmoeting tussen opstellen van het Welzijnsplan 1986-1989. Guatemala. (Pag. 3). (Pag. 2). meenteraadsleden. (Pag. 4). Zierikzee en Vlissingen afgewerkt, een absolu te topper in de tweede klas. (Pag. 7). ZIERIKZEE - In de gemeenteraad van maandag 17 de cember zal het kollege van b. en w. haar standpunt ken baar maken betreffende het Verkeerscirkulatieplan (V.C.P.) voor de binnenstad van Zierikzee. Burgemeester Th. H. de Meester deelt dit mede in zijn antwoord op de algemene beschouwingen van de gemeenteraadsfrak- ties. Het voormalige schoolgebouw Rehoboth werd deze week door de slopersha mer geveld. De gemeenteraad voteerde onlangs een krediet van f 11.000,- voor dit karwei. Op het vrijgekomen terrein zal te zijner tijd het eerste gedeelte van het parkeerterrein Baden Powellweg worden ingericht. In het te bepalen kollege-stand punt zullen, volgens het antwoord van de burgemeester, de inspraak tij dens een openbare hoorzitting, de adviezen van de gekombineerde com missi e Verkeer en Middenstand als ook de meningen van de frakties, een rol spelen. Ten aanzien van de aanleg van het parkeerterrein Baden Powellweg wordt in het eerste half jaar van 1985 een plan voor het gehele gebied in het vooruitzicht gesteld. Aangezien voor dat gebied nog geen bestem mingsplan van kracht is, is voor de uitvoering van een dergelijk plan de goedkeuring van de Rijksdienst voor de Monumentenzorg noodzakelijk. Burgemeester De Meester wijst er op, dat afhankelijk van de financiële Advertentie Voor al uw Bouwkundige werkzaamheden Grond-weg-waterwerken Diverse onderhoudswerkzaamheden Rekreatieprojekten Tijdelijk adres: Groeneweegje 13 4301 RN Zierikzee Tel. 01110-3983 b.g.g. J. L. Alofsen 01110-3002 ruimte in eerste instantie het terrein van de voormalige Rehoboth-school als parkeerruimte ingericht kunnen worden. In tweede instantie kan dan het terrein van de Nutskleuterschool als parkeerterrein worden ingericht. Een loopverbinding naar de Hoge Molenstraat acht men zeker reali seerbaar. Wethouder P. de Rijke laat weten, dat onderhandelingen met het be stuur van de Nutskleuterschool over de aankoop van de te zijner tijd leeg komende school nog niet aan de orde zijn geweest. Hoewel de school dus staat in het gebied dat pas in een tweede fase van de inrichting van dit terrein aan de orde komt, zal het kol lege volgens de wethouder, tijdig in onderhandeling treden om de school aan te kopen, Wat betreft de verkeerssituatie Ca- landsweg deelt de burgemeester me de, dat door het stellen van prioritei ten bij de dienst gemeentewerken het advies omtrent de eventueel te tref fen maatregelen is opgeschort. Voor uitlopend op de te treffen voorzienin gen zijn ,ter ontlasting van het yerkeer op de Calandweg de volgende maatregelen getroffen: Opdracht aan de A.N.W.B. voor omleiding van de Schouwen-Duivelandroute en Voor stel aan de raad voor wijziging van de bewegwijzering naar het centrum via het verkeersplein. „Buiten eventuele technische aan passingen op de Calandweg dienen ook de schooltoegangen en de Ver- keersbrigade de nodige aandacht te krijgen", aldus de burgemeester. Verkeerslichten Op de vraag van de R.U.-fraktie be treffende de gewenste verkeerslich ten op de kruising Weststraat/Laan van St. Hilaire verwijst hij naar de reeds in de verkeerskommissie vast gestelde geringe verkeers- en voet gangersintensiteiten. Het plaatsen van verkeerslichten zou in dit geval volgens de deskundigen „door rood licht rijden" in de hand werken. Hij laat verder de P.v.d.A. weten, dat aanpassing van de Lange No- belstraat met eventueel een voetgan- gersstrook pas zinvol kan plaatsvin den, bij een algehele rekonstruktie van het dwarsprofiel, In het beste- deingsplan staat deze rekonstruktie aangegeven voor het jaar 1986 inklu- sief de vernieuwing van de riolering. Ten aanzien van de looproute West- straat-Poststraat volstaat de burge meester met de opmerking, dat zowel de versmalling van de Var rep ut als de aanleg van het voetpad, parkeerter rein en dergelijke moeten worden goedgekeurd door de Minister van W.V.C. omdat voor dit gebied binnen het beschermd stadsgezicht geen bestemmingsplan van kracht is. Er is geld gereserveerd voor deze aanleg in het Meerjarenperspektief 1987. Voor de restauratie van de Varreput in het Meerjarenperspektief 1986. Verder gaat de heer De Meester op het voorstel van de P.v.d.A. een par keerverbod in te stellen voor het Be lastingkantoor Kerkhof Z.Z. Het in stellen van een dergelijk verbod zonder voldoende kotrole geeft vol- Volgens Van Elsacker is scouting de eigentijdse naam voor wat vroeger „padvinderij" heette. „Vandaag de dag is scouting een bruisend spel voor jongens en meisjes, waarbij zij worden gestimuleerd om de wereld om zich heen te verkennen", zegt hij. Gezien de unieke ligging van Brou wershaven aan het water en omdat er in deze gemeente nog weinig jeugdwerk-mogelijkheden zijn voor jongens en meisjes ouder dan twaalf jaar. wordt in eerste instantie ge dacht aan een zeeverkennersgroep voor kinderen in die leeftijd. Van El sacker sluit echter niet uit dat bij vol doende belangstelling ook een groep welpen en kabouters voor kinderen van zeven tot en met elf jaar van de grond kan komen. Deze spelen niet op het water, maar op het land. gens hem weinig soelaas. „Ongeval len komen op dit wegvak gelukkig weinig voor", aldus de burgemeester en hij konstateert in dit verband, dat Aktiviteiten waarmee zeeverken ners zich bezig houden zijn het leren omgaan met een boot, het water en de wind. Zij leren ondermeer zeilen en roeien. Zij maken waterzwerftoch ten, Ieren een boot onderhouden, hangmatten knopen en een onderwa terkijker maken. „Bij dit alles zal het aanleren van verantwoordelijk heid en veiligheid een belangrijke plaats innemen", vertelde de funktio- naris van Scouting Zeeland die in Vlissingen een full-time job heeft aan de koördinatie van de verschillende Zeeuwse groepen en het begeleiden en trainen van leiders en leidsters. Dwars in de weg Het allereerste initiatief voor een mogelijke oprichting van scouting- hoe „schoner" het wegvak is hoe ho ger vaak de snelheid van de auto's. Vervolg pag. 3 groepen in Brouwershaven is uitge gaan van het kollege van B en W die op dit idee kwam toen zij de moge lijkheden van het in de Grevelingen gelegen eilandje „Dwars in de weg" bekeken. Uit het kontakt, dat naar aanlei ding hiervan met Scouting Zeeland werd opgenomen is de werkgroep ontstaan die in de loop van de vol gende maanden nog een aantal ma len bijeen zal komen. Medio januari 1985 wil men een informatie campagne starten en in februari wor den presentatie-bijeenkomsten geor ganiseerd om de belangstelling van kinderen te peilen. „Maar ook van ouderen, want voor het slagen van dit initiatief hebben we ook leiders en leidsters nodig", aldus Van Elsacker. Deze bijeenkomsten worden in ver schillende plaatsen georganiseerd, want zo stelt Van Elsacker „kinderen van heel het eiland zijn welkom om mee te doen". Hij benadrukt ook dat Scouting een algemene organisatie is die openstaat voor iedereen. Dit nummer bestaat uit 16 pagina's WA> pa Verwachting tot zaterdagavond: Bewolkt Veel bewolking en mogelijk een bui; minimumtemperatuur om streeks 6 graden; middagtempera- tuur ongeveer 10 graden. Vrij krachtige, aan de kust en boven het IJsselmeer harde tot stormachtige zuidenwind, later wind ruimend naar zuidwest en afnemend. WEERSVOORUITZICHTEN Verwachting t/m dinsdag 27 nov.: Zondag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 2 graden Middagtemp,: 8 graden Windkracht: zuidwest 4 Maandag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuid 5 Dinsdag: Af en toe zon Kans op neerslag: 30% Min.temp.: 3 graden Middagtemp.: 9 graden Windkracht: zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 1 dec. Zon op 8.25, onder 16.32 Maan op 14.17, onder 0.23 2 dec. Zon op 8.26, onder 16.32 Maan op 14.29, onder 1.32 3 dec. Zon op 8.28, onder 16.31 Maan op 14.40, onder 2.41 Voile Maan: 8 dec. (11.53) HOOG- EN LAAG WATER Zierikzee Hoogwater Laagwater 1 dec. 9.23 22.09 3.01 15.43 2 dec. 10.30 23.15 4.10 16.46 3 dec. 11.29 5.16 17.44 Springtij: 10 december HET WEEROVERZICHT DE BILT - Zaterdag zal het be wolkt zijn en mogelijk valt er een bui. Vooral in de nacht en vroege och tend staat er veel wind. Hoewel de temperatuur wat te hoog zal zijn voor de tijd van het jaar, voelt het door de harde wind niet zacht aan. Oorzaak van wind en bewolking is een depressie, die in de nacht van donderdag op vrijdag ten zuiden van Ierland ontstond. Het bijbehorende neerslaggebied zal ons land in de loop van zaterdag passeren, daarna kan er later op de dag mogelijk een opklaring komen. De wind neemt dan weer af tot ma tig en draait naar het zuidwesten. BROUWERSHAVEN - „Wij denken dat een groep zeeverkenners in Brou wershaven leuk-zou kunnen f-uiktioneren", aldus Teun van Elsacker van Scouting Zeeland. Samen met afgevaardigden van de stichting Jeugd Schouwen-Duiveland, het distrikt Oosterschelde van Scouting Nederland en zes mensen uit Brouwershaven en omstreken vormt Elsacker een werkgroep die donderdagavond voor het eerst bijeenkwamen in het Tonnenmagazijn te Brouwershaven om de mogelijkheden van een dergelijke jeugdgroep te on derzoeken. Hoorzitting dorpsplan JONGE BETAALBARE MODE o.a. LINDA LU nu HOGEZOOM 171 - RENESSE ZIERIKZEE - De Vrouwenverenigng Tryféna van de Oud-Gereformeerde Gemeente te Zierikzee hield een ver koping in de bovenzaal van de Gereformeerde Kerk in de Sint Domusstraat. Voor de liefhebbers waren er tal van zaken te koop, zoals zelfgemaakte handwerkartikelen. poppen in Zeeuwse klederdracht, knutselwerk, enz. De verkoping, van 13.30 tot 21.00 uur, werd heel goed be zocht; dat blijkt ook wel uit de opbrengst van maar liefst f 7.187.75. Deze opbrengst komt ten goede aan het nieuwe kerkgebouw van de Oud-Gereformeerde Gemeente, eveneens aan de Sint Domusstraat. RENESSE - Donderdagavond werd in het dorpshuis te Renesse een hoorzitting georganiseerd door de gemeente Westerschouwen. Doel van de bijeenkomst, die door zo'n 25 belangstellenden werd bezocht, was 0111 van gedach ten te wisselen over de knelpunten in Renesse. Sug gesties en meningen over bepaalde punten werden geno tuleerd om te worden meegenomen in de uiteindelijke opstelling van het dorpsplan. De bijeenkomst werd geopend door de burgemeester van Westerschouwen, mevrouw J. L. Niemantsverdriet- Leenheer. Ze legde uit dat het in het kader van de leef baarheid van de kleine kernen noodzakelijk is dat eerst een plan wordt opgesteld. Dat geldt voor elke kern van de gemeente Westerschouwen. Projekt coördinator W. Kort van Hij legde uit dat er een ad hoe kom- het intergemeentelijke kleine missie in het leven is geroepen, be- kernen- projekt zette uiteen dat de staande uit de gemeente-ambtenaren problemen in de verschillende kleine die met de problematiek op de hoogte kernen vaak hetzelfde karakter heb- 7-Un 'n de vorm van een soort ben en bovehdien zijn ze vaak niet brainstorming heeft deze kommissie geïsoleerd maar houden met elkaar een lijst met knelpunten opgesteld verband. De doelstelling van de eer- die op deze avond ter diskussie werd ste jaren (uitstraling van het kleine voorgelegd. De probleem-analyse kernenprojekt naar andere dorpen) van de ad hoe werkgroep, aangevuld heeft in Westerschouwen gestalte ge- mct dc reakties daarop tijdens de kregen. Want naast Noordwelle en hoorzitting, zal als leidraad dienen Serooskerke, waarvoor inmiddels de voor het konceptdorpenplan dat zal plannen ter inzage liggen, zullen nu worden opgesteld, ook dorpsplannen worden opgesteld Na een diapresentatie over Renesse voor Burgh-Haamstede en Renesse. vroeger en nu werd de knelpunten- lijst door direkteur gemeentewerken W. van Meerten, kort toegelicht, waarna de lijst punt voor punt als diskussiestuk werd afgewerkt. Ad Verseput bracht in de diskussie naar voren dat sociale woningbouw Vervolg pag. 2 Advertentie

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 1