Nederland gebaat bij gesaneerd Europees landbouwbeleid Terwijl de schepen wachtten Superheffing en mestwet nadelig voor bouwnijverheid Schoolleiders zien het niet meer zitten Boeren houden melkrechten na verkoop grond Hier en Nu over artsen Hilversum 5 nauwelijks beluisterd ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vrijdag 30 november 1984 Nr. 23636 ii Minister Ruding van financiën: ROERMOND - Nederland heeft baat bij een gesaneerd Europees landbouwbeleid dat zich meer dan voorheen richt op marktsignalen. Alleen dan kan het gemeen schappelijk landbouwbeleid, waar ook ons land van pro fiteert, op langere termijn in stand gehouden worden. Dat hield minister Ruding van financiën in Roermond leden van de Limburgse land- en tuinbouwbond voor. Voor het Europese landbouwbeleid geldt volgens Ru ding hetzelfde als voor de Nederlandse overheidsfinan ciën. Hij vindt nu saneren te verkiezen boven nog grote problemen straks. De minister wees erop dat de gehe- taalt aan „Europa". Hiervan profi le Nederlandse samenleving meebe- teert de landbouw in het bijzonder, omdat twee derde in Brussel opgaat aan landbouwuitgaven. De bewindsman schetste de ont wikkelingen in de Europese land bouw, die door een volgens hem te grote prijsbescherming hebben ge leid tot onbetaalbare overschotten, die ekonomisch zinloos zijn. Uitein delijk resulteerde dit tot een beper king voor de landbouw-uitgaven. Beschermend landschapsgezicht" In Nederland trekt de nieuwe koers van het gemeenschappelijk land bouwbeleid vooral de melkveehou- Braks: ZWOLLE - Boeren, die voor wegen aanleg of stadsuitbreiding grond ver kopen aan de overheid, behouden hun melkrechten die voor die grond gold. Dit houdt in dat ze dezelfde hoeveelheid melk mogen blijven pro duceren als voor de verkoop. Minis ter Braks van landbouw heeft deze wijziging in de regeling voor de su perheffing in Zwolle aangekondigd tijdens een bijeenkomst van de Over ijsselse Landbouw Maatschappij (OLM). Op dit moment is het nog zo dat de boeren de hoeveelheid melk op hun produktie in mindering moeten bren gen die ze produceren op de grond die de overheid wil kopen. Dit leidt ertoe dat de boeren dwars gaan liggen bij de grondverkoop en de overheid in grote problemen kan komen bij het verwezenlijken van bij voorbeeld plannen voor een vuilstortplaats zo als in Twente. Geen prijsstijgingen Minister Braks legde er in Zwolle de nadruk op dat er in 1985 geen geld is voor prijsstijgingen in de land bouw. Hogere prijzen zijn volgens hem overigens ook ongewenst. Het gevolg ervan zou zijn dat na het aflo pen van de superheffing „een explo sie van melkproduktie ontstaat". De minister liet ook weten dat voor het einde van het-jaar alle verzoeken om meer melkproduktie zijn afgehan deld. In totaal waren er 30.000 aan vragen hiervoor bij het ministerie van landbouw binnen gekomen. Hiervan zijn nu nog 2.000 moeilijke gevallen in behandeling, aldus Braks. Het gaat om boeren die vin den dat ze extra zwaar onder de su perheffing lijden. Opkoopregeling Het aantal van 700 boeren dat van de zogenoemde opkoopregeling ge bruik wenst te maken, noemde Braks veel te weinig. De regeling houdt in, dat boeren tijdelijk van melkproduk tie afzien en daardoor van het rijk een vergoeding krijgen. Met de zo vrijkomende melkproduktie wil het ministerie van landbouw de kleine en jonge boeren aan een aanvaard baar inkomen helpen. Braks kondigde tevens aan dat hij in het najaar van 1985 met een notitie zal komen over de oplossing van knelpunten zoals met name boeren ervaren bij hun bedrijfsvoering. ders. Tfeveel produktie wordt via de zogenoemde superheffing bestraft. Ruding vergeleek de EG-landbouw met een „beschermd landschapsge zicht". Hier een melkplas, daar een boterberg. Een wijnvijver en huizen hoge graan-, vlees- en rozijnenvoor- radeh. Dit alles met uitzicht op een zee van olijfolie. Ik ken fraaier land schappen, aldus de minister. Hij wees erop dat nu de landbouw uitgaven niet beperken, de verdere brede ontwikkeling van de gemeen schap in het geding brengt. Ruding meende dat het na het in grijpen van 1 april in het landbouw beleid van met name de „noordelij ke" lidstaten, het nu de beurt is aan de „zuidelijke leden". De toetreding van Spanje en Portugal noopt des te meer tot het orde op zaken stellen op de markten van zuidelijke produk- ten. Het wijnbeleid baart hem grote zorgen en pas na het dempen van de „wijnpias" kan er in de toetredings onderhandelingen over wijn gespro ken worden. DEN HAAG - De banken in ons land hebben volgens direkteur D. Westendorp van de Consumenten bond de afgelopen tijd „een reuzen zwaai" gemaakt in de richting van een cliënt-vriendelijker optreden. Staatssekretaris Brokx: HARDINXVELD-GIESSENDAM - Recente maatregelen in de landbouw hebben een negatief uitstralingseffekt op de bouwnijverheid. Het verbod op uitbreiding van varkens- en pluimveehouderijen alsmede de superheffing over een te hoge melkproduktie zullen de aktiviteiten in de bouw doen ver minderen. Hierop heeft staatssekretaris Brokx (volkshuisvesting, ruimtelij ke ordening en milieubeheer) donderdag gewezen in een toespraak voor leden van de kalkzandsteenindustrie. Door het kort geleden door minis ter Braks (Landbouw) ingestelde uit breidingsverbod van varkens- en kip- penboerderijen zal de bouw van nieuwe stallen en legbatterijen weg vallen. Dit verbod houdt verband met beperking van de groei van de mestoverschotten. De superheffing, een boete op een te hoge melkproduk tie, zal eenzelfde effekt sorteren op de bouw van koeienstallen. De fabrikanten van kalkzandsteen zetten traditioneel een belangrijk deel van hun produktie af inde agra rische sektor en vooral in de veehou derij, zei Brokx. Hij zei ook dat de kalkzandsteenfabrikanten rekening moeten houden met de in de toe komst dalende produktie van nieuw bouwwoningen. Het effekt van die daling zal nog worden versterkt door de tendens kleinere woningen te bou wen, waarschuwde hij. De kalkzandsteenindustrie is voor 75 procent afhankelijk van de wo ningbouw. DEN HAAG - PPR-fraktievoorzit- ter Beckers heeft de vaste kamercom missie voor de inlichtingen- en veilig heidsdiensten van de Tweede Kamer verzocht een onderzoek in te stellen naar het werk van de inlichtingen- en veiligheidsdiensten in ons land. Aan leiding tot haar verzoek vormen de door de aktiegroep Onkruit naar bui ten gebrachte gegevens over het werk van de contra-inlichtingendienst van de Koninklijke Landmacht. Een lichtpunt is wellicht de groei van werkzaamheden op het terrein van de woningbouwvcrbetering, maar het zal vooral aan de kommer- ciële opstelling van de ondernemers liggen hoe hun marktaandeel zich zal ontwikkelen, aldus Brokx.. ROTTERDAM - Onder de perso neelsleden van de Centrale Graan fac torij B.V. is grote onrust ontstaan over de toekomst van dit bedrijf. De ondernemingsraad vreest dat C.G. met 75 personeelsleden binnenkort als gevolg van de sterk teruglopende graanoverslag in de Rotterdamse ha ven zal worden gesloten. HILVERSUM - Hier en Nu. de tv- aktualiteitenrubriek van de NCRV, komt vrijdag (Ned. 1, 22.25-23.05 uur) onder voorbehoud met een eigen re portage over artsen en apothekers die zich van de geldende regelingen niets aantrekken en die zich „wild" vesti gen. Mogelijk in de rubriek ook aan dacht voor plannen om in Nederland meer bos te gaan verbouwen, terwijl er een portret is van een Spaanse monnik die al achttien jaar alleen werkt aan de bouw van een eigen ka thedraal. Ook voert Hier en Nu het wekelijkse gesprek met de minis ter-president. UTRECHT - Het deugt niet bij het onderwijs. Dit is weer eens gebleken uit een onlangs gepubliceerd onderzoek waarbij naar voren kwam dat drie van tien schoolleiders boven de 50 jaar niet meer volledig funktioneren. Deze kri tiek uitte vrijdag voorzitter H. Stegeman op de jaarvergadering van de Alge mene Vereniging van Schoolleiders (AVS) in Utrecht. Hij sprak van een „on samenhangend en soms zelfs falend" beleid, waardoor volgens hem binnenkort een chronisch gebrek aan schoolleiders in het algemeen voortge zet onderwijs zal ontstaan. De geringe animo voor het beroep van schoolleider schreef hij toe aan de roofbouw die vooral de politiek op de schoolleiders pleegt. Zo is hun nieuwe rechtspositie, vastgelegd in de nota herstrukturering onderwijs- salarissen. bijzonder wankel en krijgen de schoolleiders meer bestuurstaken zonder de nodige extra voorzieningen, aldus Stegeman. Hij waarschuwde dat er een eind komt aan het vermogen van de schoollei ders om uit onszelf en onze leraren de extra energie te persen die nodig is orn weer een zwaardere taak te ver richten". Kritiek had de AVS-voorzitter ook op de politici, die naar zijn mening niet in staat zijn een duidelijke on derwijskundige route aan te geven. „Het voorstel bijvoorbeeld om expe rimenten met het voortgezet basison derwijs (middenschool) te koppelen aan de invoering van een nieuw ly ceum, heeft maar heel weinig te ma ken met onderwijs, maar alles met politiek. De beide onderwijsvormen kunnen immers niet in een stelsel naast elkaar bestaan, omdat de zienswijze waaruit zij zijn ontspro ten vrijwel haaks op elkaar staan", zei Stegeman. Advertentie Wat dacht u van een origineel Sint Nicolaas kado. Abonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode, Bijvoorbeeld een dé krant van Schouwen-Duiveland. De eerste drie weken zijn Gratis! lakenman ochtman voor een origineel Sint Nicolaas kado DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN BV JANNEWEKKEN II 4301 HH ZJERJKZEE TEL. 01110-6551 Zaterdag 1 december Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 15.30 uur Colditz. Alles is klaar voor een ontsnappingspoging via een tun nel, op de uitgang na. Met geld wordt getracht een Duitse soldaat om te ko pen en z'n aandacht tijdelijk op ande re zaken gericht te houden. 16.20 uur Bij Koos 18.00 uur Je ziet maar clips 19.00 uur De Smurfen. Neussmurf kan zich niet bedwingen om een kijk je te nemen, tegen het verbod in, in het laboratorium van de Grote Smurf. 19.25 uur Coronation street. Sommi ge bewoners worstelen met wat nega tieve gevoelens, zoals Deirdre die toch wel wat in haar maag zit met haar verhouding met Mike Baldwin. 20.00 uur Journaal 20.28 uur Zeg 'n AAA. Mien Dob belsteen heeft het druk om haar Turkse vriendin de beginselen van de Nederlandse taal bij te brengen. 20.55 uur Sonja op zaterdag 21.55 uur Achter het nieuws 22.25 uur Voetbal '80 22.35 uur En het leven gaat verder. Vijfde aflevering uit deze Italiaanse serie. Het is Kerstmis en in plaats dat dit vredesfeest z'n uitstraling op de familieverhoudingen heeft, worden de tegenstellingen nog extra toe gespitst. Evelina, die gehoopt had een willig oor bij haar arts in Berlijn te vinden komt bedrogen uit. 23.30 uur Simon Carmiggelt. Deze schrijver vertelt uit zijn bundel „Mag 't ietsje meer zijn?" het verhaal „Ge zellig bijpraten". 23.45 uur Journaal 23.50 uur Nieuws voor doven Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur T.L. Wetenschappelijk pro gramma voor de basisschooljeugd. 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Singin' in the rain. Musical uit 1952. Don en Cosmo zijn twee vrienden, die tevens collega's zijn in de wereld van het lichtere zang-genre. Ze krijgen een kans om ook hun ta lenten te tonen in de stomme film. Don lukt dat wonderwel en ziet z'n kansen nog vergroot als de geluids film in opkomst raakt. 20.40 uur Maggie Forbes. Maggie For bes krijgt dit keer te doen met een rij ke weduwe, die alsmaar lastig geval len wordt door een jongeman. Als een politieman daar een keer getuige van is in een winkel wordt hij ingerekend om op het buro over zijn motieven te vertellen. 21.30 uur U zij de glorie. Ter ere van het zestigjarig bestaan van de NCRV werden drie speciale programma's sa mengesteld. In het eerste van de drie zingt een koor uit het Amerikaanse Grand Rapids van het auditorium van het Calvin College, begeleid door het NCRV Blazersensemble. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Studio sport 23.15 uur Ninotchka. Amerikaanse speelfilm uit 1939. Greta Garbó ver tolkt hierin de rol van een Russische communiste. Ninotchka die er door haar bazen op uit gestuurd wordt om drie Russische landgenoten, die hun zakelijke opdrachten wat al te le venslustig vervullen in rustiger vaar water te leiden. De opdracht wordt ROTTERDAM - De gemeente Rot terdam zal in de periode van 1980 tot 2000 naar verwachting 104 miljoen gulden uitgeven aan onderzoek voor en uitvoering van bodemsanering. Deze prognose doet Drs. J. Ros, voor zitter van de werkgroep. DEN HAAG - In de eerste drie kwartalen van dit jaar is het spaar geld met 5,8 miljard gulden toegeno men tot 141 miljard gulden. Over de vergelijkbare periode in 1983 steeg het tegoed met slechts 1.2 miljard gul den. Dit blijkt uit cijfers van het cen traal bureau voor de statistiek (CBS) die woensdag zijn bekendgemaakt. DEN HAAG - Niet het gebrek aan vaardigheid, maar sociale en ekono- mische faktoren staan vrouwen in de weg als zij een technisch traditioneel mannenberoep willen uitoefenen. Deze konklusie staat in het eind verslag van een emancipatieprojekt dat onder leiding van het Pedagogi sche Centrum Beroepsbegeleiding Onderwijs in Den Bosch in vijf be roepsopleidingen in het leerlingwe zen werd uitgevoerd. Het betrof de opleidingen elektrotechniek, instal latietechniek, meubelmaken, metaal- bewerken en schilderen. echter wat anders uitgevoerd dan op gedragen. Zondag 2 december Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 11.00 uur Eucharistieviering 11.50 uur Kruispunt 16.30 uur Het huishouden van Jan Steen. Hierin een opvoering van het spel „Mallemoe" door de jeugdthea tergroep „Poppenkeet". Het is het fantastische verhaal van de 83-jarige rolstoelstrijdster Mallemoe die verte genwoordigster Douwe trakteert op een reis door de tijd. 17.30 uur Nieuws 19.00 uur Nieuws 19.05 uur Jip Sloop. Programma voor kleuters. 19.10 uur Achterwerk In de kast 19.25 uur Detektive Kant. Het wordt nogal benauwd in de nor als privé- detektive Kant zich ook in laat slui ten. Zou een kneedbom wellicht sou laas kunnen bieden Deze eerste aflevering is getiteld: „Wetenschappelijke publikaties en berichten in de lekenpers". 21.40 uur Ons Indië. De kijker wordt gekonfronteerd met de politiek ver warde situatie die is ontstaan na het eind van de Tweede Wereldoorlog. 22.30 uur Journaal Maandag 3 december Ned. 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 15.30 uur Bridge les 15.45 uur Oma Fladder. Oma Flad- der's verjaardag wordt gevierd, met een spijbelende Dieuwertje. 16.00 uur Spelfilm 16.30 uur Wordt vervolgd 17.00 uur Sportpanorama 17.30 uur Nieuws 17.40 uur Toppop 19.00 uur Televizier magazine 20.00 uur Journaal 20.28 uur De FO-show. Spelshow on der leiding van Fred Oster. 21.30 uur Marco Polo. Hij raakt on- Zaterdag 1 december, 19.10 uur, Nederland 2: „Singing in the rain". Een scène uit deze wervelende showfilm. 19.40 uur Op zoek naar Yolanda. Rik krijgt een belangrijke tip aangereikt door Otto en dat zou tot ontknoping van het zoekdrama kunnen leiden. 20.10 uur Post Nicaragua 20.30 uur Hier is Adriaan van Dis 21.25 uur Nieuws 21.35 uur Cinema: Serie noire. Franse speelfilm uit 1979. Frank Poupart, de hoofdpersoon in het verhaal, is als colporteur in dienst bij een postor derbedrijf. Dat betekent niet vet sop pen voor hem en z'n vrouw Jeanne. Hij ziet echter kansen tot een onbe zorgder leven na de ontmoeting van een oude dame en haar relatie- gestoorde nichtje. 23.25 uur Journaal 23.30 uur Nieuws voor doven Nederland 2 12.00 uur Het capitool- 13.00 en 18.25 uur Nieuws voor doven 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Sprekershoek 19.00 uur Studio sport 19.55 uur Lotto 20.00 uur Nieuws 20.10 uur Panoramiek 20.45 uur De waarheid in pacht. Vier delige programmaserie over de rol van wetenschap in de maatschappij. derweg van de Perzische Golf naar Pamit gewond door een lawine. Door Boedhistische monniken wordt hij weer helemaal opgevijzeld om weer welgemoed de reis te kunnen her vatten. 23.05 uur Karei van de Graaf 23.50 uur Journaal 23.55 uur Nieuws voor doven Ned. 2 18.15 uur Nieuws voor doven 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Kwartslag magazine 19.30 uur Coronation Street. Ken Barlow kampt op alle fronten met pech. Deirdre papt steeds meer aan met Mike Baldwin en ook het zoeken naar een andere werkkring loopt op niets uit. 19.55 uur Konsumentenman 20.55 uur Voetbal'80 21.35 uur De onderste steen. Doku- mentaire van Hans Jacobs over de de kolonisatie van Nederlands Indië. 22.30 uur Journaal 22.45 uur Den Haag vandaag 23.00 uur Nieuws voor doven HILVERSUM - Naar de nieuwe zender Hilversum 5 luisteren gemid deld maar ongeveer 12.000 mensen. Het aantal luisteraars varieert van bijna niemand tot 36.000, met uit schieters naar 60.000 a 70.000 op mo menten dat Hilversum 5 kerk diensten uitzendt. Dit blijkt uit het periodiek onder zoek in november van de afdeling kijk- en luisteronderzoek van de NOS en het bureau Intomart. Een opmer kelijk resultaat van dit onderzoek was ook, dat de belangstelling voor Hilversum 1 en 3 op bepaalde tijden veel lager is dan in november vorig jaar. Voor Hilversum 2 en 4 werden geen opvallende wijzigingen ge constateerd. Het gaat nog om een voorlopig rap port. Dat is nu al uitgebracht omdat het de veranderingen aangeeft sinds begin oktober. Hilversum 5 werd in gevoerd, de zendschema's werden ge wijzigd en de middagtelevisie haar intrede deed. De herverdeling van de zendtijd leidde tot forse dalingen van het aan tal luisteraars naar Hilversum 1 op maandagmiddag (waarop de VPRO en de EO gingen uitzenden in plaats van de TROS) en op woensdagmid dag (NCRV in plaats van Veronica). 29 door J. VISSER-ROOSENDAAL Hoofdstuk 10 De eerstkomende weken had ze weinig tijd meer tot dromen, maar ook de slachtmaand ging voorbij en tegen het einde daarvan liep vrij on verwacht Pieters schip de haven van Enkhuizen binnen. Hij had een goede reis gehad en een voordelige handel gedreven. Vader wreef zich in de han den toen Pieter verslag uitbracht van zijn wederwaardigheden. Nu werd het schip gelost en verbleef hij meestentijds in Enkhuizen bij ken nissen. Niemand vond daar iets vreemds in, al keek moeder Geertrui haar zoon weieens vorsend aan als hij die kennissen besprak. En ze vroeg naar hun omstandigheden en naar de grootte van het gezin en naar de leef tijd van de kinderen en dacht het hare. Maar dat zei ze niet. Geertrui wilde in dit geval niet op de tijd voor uitlopen. Haar man echter wel. Tben Pieter ervan sprak om van het beste en het zwaarste hout dat hij had mee gebracht alvast een huis voor zichzelf te laten bouwen, stemde hij daar da delijk mee in. En hij maakte toespe lingen op Lijntje, zijn zusterskind uit Grootebroek, die daar zeker graag zou willen wonen. Pieter had zijn brede schouders opgehaald en ge daan of het hem niet aanging. Pieter IJsbrands werd door iede reen kortweg Pieter Balk genoemd, naar zijn houthandel. Men hield zich in deze streken wat de naam betrof graag aan één lettergreep of, indien het niet anders ging, aan twee. Meer dere was een zeldzaamheid. Pieter leek op zijn vader, hij was ernstig en zwijgzaam en ging geheel in zijn werk op. Tbch was ook hij vriendelijk van aard, zij het dan op een nogal ru we manier. Als jongen had hij goed kunnen leren, de schoolmeester had eer met hem ingelegd. Vooral in de zeevaartkunde, hèt vak voor de Ven- huizer jongens, blonk hij uit. Dit kwam hem nu nog dagelijks te pas. Hij was zeven jaar ouder dan Wel moet en die jaren waren hem aan te zien. Zijn knevels en de kleine punt baard die hij droeg, deden hem ook nog iets anders schijnen dan hij was. Het ruige donkerblonde haar viel glad en strak langs zijn hoofd en krulde enkel aan de einden, die juist even op zijn zwarte buis vielen. Een degelijk buis van zwart laken zonder opschik. Zo was Pieter zelf ook. Sterk, eenvoudig en ruim van geest. Alleen op zondag droeg hij een dood gewone witlinnen kraag. Als men daar de pronkzuchtige Lijntje bij vergeleek en men dacht aan een samengaan van die twee, dan hield men zijn hart vast. Maar IJs brand blijkbaar niet. Die wist hoe veel zijn zwager op de Groenland vaart had verdiend, en Lijntje was enig kind. Het werd Sinterklaas. Een vrolijke Sinterklaas zelfs, want nu Pieter thuis was wilde Geertrui er een feest avond van maken. Dus was er zoet ge bak en gekruide wijn en saliemelk. Welmoet hielp met het uitdelen en in schenken en schoof tussen het bezoek door, in blij verwachten op vrijers van koek die mogelijk gebracht zou den worden. Marie moest die in ont vangst nemen, want het jongvolk mocht niet weten die de gevers waren. Welmoet kreeg er twea Eén gewo ne, precies zo een als Geert ook had, en later kwam de andere, die groter was en veel mooier en met gebakken suikerwerk versierd. „Zo'n stil meisje, en dat heeft maar liefst twee vrijers," plaagde Marie „En het gekste is, ik zag nooit een van die beiden nog een zondagavond hier in huis." „Maar jij pakte ze toch zelf aan, dus jij weet van wie ze zijn," polste Welmoet nieuwsgierig. „De eerste ja, dat was de Sinter klaas van alle jaren," zei Marie. „Maar die andere kon ik niet thuis brengen. En van die had ikzelf ook nog graag een vrijer gehad." „Was het zo'n ouwe?" vroeg Wel moet teleurgesteld, en ze dacht aan Pieter Freekzoon, de hopman, die naar men zei op vrijersvoeten ging en geen vrouw kon krijgen. „Komt Grietje niet?" vroeg Geertrui. „Ze wilde wel, maar wist niet of ze wel mocht," zei Welmoet. „Zal ik haar gaan halen?" „Goed, doe dat. Maar neem de hond mee." „Dadelijk weerom komen!" beval haar vader nog, eer ze de deur uit was. Blij wikkelde ze zich in de grote wollen omslagdoek en ging met Rik naast zich naar Aagtbuur, die haar heel hartelijk ontving en tot zitten noodde. Maar ze beriep zich op vaders bevel en vroeg of Grietje mee mocht. Aagt hoorde dit zeker niet, want die vroeg gelijk: „Heeft Sinterklaas nog om je ge dacht?" „O ja. Twee vrijers heeft hij me toe gestuurd." „Twee vrijers! Dat is er één te veel," vond Aagt. „Misschien is er wel één van zijn Moor bij," zei Welmoet. „Maar moe der vraagt of Grietje bij ons komt. Kan dat?" (wordt vervolgd)

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 11