berichten Oppermachtige Club X wint nu weer de H. J. Doeleman-beker Van Oeveren Schoenmode nu op de Appelmarkt Cehave NV verwacht groei omzet mengvoeder Middenschouwen maakt lijst reserves meer overzichtelijk MIDDEN MIDDENSTAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Donderdag 29 november 1984 Nr. 23635 7 H. Ibrwerk verrichtte opening ZIERIKZEE - Met het onthullen van de naam op de etalageruit verrichtte de heer H. Vorwerk, één der firmanten van het voormalige bedrijf Gebroe ders Thien, maandagmiddag de officiële opening van Schoenmode Van Oeveren, de nieuwe vestiging in het pand Appelmarkt 24. :0L 6 y i- ■r. - 1 AC - De heer H. Vorwerk, een van de firmanten van het voormalig bedrijf Gebroeders Thien, onthulde de naam van de nieuwe vestiging van Van Oeveren. De heer en mevrouw Van Oeveren worden gefeliciteerd door mevrouw Vorwerk. „Zonder de hulp van mijn familie had ik het niet gered om de ope ning op zo korte termijn te kunnen laten plaatsvinden", vertelt de heer W. van Oeveren. Hij startte enkele jaren geleden met zijn schoenenzaak op de Melkmarkt, een huurpand, maar Van Oeveren voelde na korte tijd toch meer voor een eigen vestiging en keek uit naar een geschikte lokatie. Die vond hij in het pand op de Appelmarkt, de voormalige vestiging van Gebroeders Thien, waar sinds jaar en dag manufakturen werden verkocht. De bedrijfsbeëindiging van Gebroeders Thien en het vertrek van Van Oeveren Schoenmode van de Melkmarkt liep niet geheel syn chroon en derhalve betrok Van Oeveren tijdelijk een pandje op de Dam om die tussentijd te overbruggen. Eigen beheer De afgelopen weken werd er in het vrijgekomen pand op de Appel markt met man en macht, geheel in eigen beheer en naar eigen ontwerp gewerkt om de schoenwinkel in korte tijd te verkassen. Er werd een tus senwand aangebracht. De voormalige manufakrenwinkel was 24 meter lang en de schoenenwinkel zou kunnen volstaan met 13 meter; het overi ge gedeelte biedt een riante ruimte als magazijn. De voorspui onderging - met toestemming van Monumentenzorg - een wijziging. Wellicht zal het velen niet direkt opvallen, maar het portiek is inmid dels aanzienlijk korter geworden. De entreedeuren bleven echter het zelfde en werden enkele meters naar voren, opnieuw aangebracht, zo dat er ogenschijnlijk niet veel is veranderd. Het bood de heer Van Oeveren echter de mogelijkheid twee blokvor mige etalages te kreëeren en het bracht de winkelruimte dichter bij het winkelend pubiek. Het interieur van Schoenmode Van Oeveren aan het Havenplein. Bij de inrichting werd duidelijk aandacht besteed aan het aspekt ruimte. Het assortiment kinder- dames en herenschoenen wordt langs de wanden gepresenteerd en verder werden diverse pas-units aange bracht. Ook biedt het assortiment vele accessoires als schoencrèmes, - verf, veters, zolen en dergelijke. Langzaam aan De heer Van Oeveren is van plan, nu zijn nieuwe vestiging hem daar toe de mogelijkheden biedt, zijn kollektie in de loop der tijd langzaam uit te gaan breiden. „Niet te overhaast", laat hij weten, want volgens zijn ervaring ligt de keus van de konsument in deze regio toch eerder bij de traditionele schoenmode dan bij uiterste moderne trends. De ope ning van Van Oeveren Schoenmode op de Appelmarkt werd maandag middag en -avond gevierd met een receptie. Vanaf heden (dinsdag) zal de deur geopend zijn voor het publick VEGIIEL - De Cehave NV in Veghcl, een van de grootste mengvoederprodu centen van Europa, verwacht een blijvende groei van de omzet. Dit ondanks de invoering van de .superheffing op teveel geproduceerde melk en de Interim-wet van Braks, die de uitbreiding van de intensieve veehouderij aan handen legt. Dat zei ir. A. Oomcn, voorzitter van de Cehave hoofddirektie. In het afgelopen boekjaar, dat bij de Cehave loopt van juli tot juni. steeg de omzet met ruim 5 proeent. Oomcn verwacht dat do stijging over het lopende boekjaar uit zal komen op 3 procent. ,,Dc afzet van rund veevoeders daalt als gevolg van de superheffing weliswaar met 7 procent, maar daar staat een stijging tegenover bij do varkens van ongeveer 8 procent en bij Di pen g MIDDENSCHOUWEN - Om aan de reservs, voornamelijk de bestemmings reserves, een duidelijker beleidsfunktie te geven, heeft de gemeente Midden- schouwen deze lijst overzichtelijker samengesteld. Die „herschikking", die niet geheel los staat van de begroting en de daarbij behorende budget prognose, wordt de raad op de raadsvergadering van maandag 3 december overlegd. Dan vindt ook de vaststelling van de gemeentebegroting 1985 plaats. Door het „schuiven" met bedragen, waarbij onder andere restanten van minder kostende investeringen wer den afgevoerd voor andere bestem mingen, kon worden „ingekrompen" tot vijf reserveringen, inplaats van de 38 per 1 januari 1984. In het voorstel van het kollege staan de volgende doelstellingen voor ogen: één reserve openbare ge bouwen, één reserve onderhoud ge- bc iwen; één reserve ten behoeve van vervanging materieel bij de brand weer; één reserve automatisering; één reserve voor opvangen exploita tieverliezen op bestemmingsplannen. Een miljoen De totale nieuwe reserve openbare gebouwen bedraagt in deze vorm ruim een miljoen gulden. Het streven van het kollege is er op gericht om de kosten van de verbouw van het ge meentehuis en de nieuwbouw van een dorshuis te Kerkwerve volledig uit deze reserve te dekken. Voorts zijn aanstaande maandag de antwoorden van burgemeester en wethouders op de algemene beschou wingen van de frakties op de ontwerp-begroting 1985 te ver wachten. Andere agendapunten zijn: voor stel tot het verdagen van een beslis sing op een door het Acht Maart Ko- mitee ingediend bezwaarschrift tegen de weigering van subsidie, wij ziging van de Legesverordening 1984 en voorlopige vaststelling van de ge meenterekening 1981 en 1982. TILBURG - Het cosmocenter, een toeristisch edukatief ruimtevaart park, waarmee een investering is ge moeid van 125 miljoen gulden, wordt definitief gevestigd op het terrein van Beeksebergen bij Hilvarenbeek. Het park biedt direkt en indirekt werk aan 156 mensen. Dat heeft een woordvoerder van de gemeente Til burg dinsdag bevestigd. Vrijdag 30 november Nederland 1 9.30 en 13.00 uur Nieuws voor doven 15.30 uur De Carsons. Jennifer zwakt de vriendschapsrelatie met majoor Dolman wat af. 16.15 uur Karel's kat 16.20 uur Pluizerd 16.45 uur Wissels. Met als vaste ru brieken de weersverwachting voor het weekeinde, het spreekuur voor kamerplanten en een opmerkelijke uitvinding, en de sportrubriek „Waar of niet waar?". 17.30 uur Nieuws 18.20 uur Kleine Isar 19.00 uur Peppino. We treffen Peppi- no aan in de trein naar Zwitserland. Hij is erg verdrietig, omdat hij z'n opa en vriendjes heeft moeten achter laten. 19.25 uur Popsjop-tv 20.00 uur Journaal 20.20 uur Ben je zestig? 21.00 uur Farce Majeure 21.30 uur Harry Pizzicato. Televi siespel van de hand van Kees Holier- hoek. Harry, de hoofdpersoon is door verraad en op beschuldiging van diefstal in de nor terecht gekomen. Hij neemt zich voor om na vrijlating z'n leven te beteren, niet echter nadat hij afgerekend heeft met z'n verra der 22.25 uur Hier en nu 23.05 uur Kerk vandaag 23.25 uur Cheers. Sam en Diane ma ken de afspraak om ieder voor zich een ideale partner te zoeken om ge vieren een gezellige avondje door te brengen. Tbt Sams verrassing ver schijnt Diane met haar vriendin Gretchen. Nederland 2 13.00 en 18.15 uur Nieuws voor doven 18.20 uur Paspoort 18.30 uur Sesamstraat 18.45 uur Jeugdjournaal 19.00 uur Nieuws 19.10 uur Vinger aan de pols 19.50 uur Lee Towers. Registratie van het concert dat Lee Towers op 15 okto ber jl. gaf in het Rotterdamse Sport paleis Ahoy. 21.05 uur In de hoofdrol. Mies Bouw man presenteert dit programma met een bekende Nederlander in de hoofdrol, die mag verwachten een aantal mensen uit haar/zijn verleden te ontmoeten. 22.10 uur Ontdek je plekje 22.30 uur Journaal 22.45 uur Lusten en lasten. Naar aan leiding van gedramatiseerde sketches wordt bepraat hoe vrouwen omgaan met elkaar en de seksualiteit. 23.30 uur Nieuws voor doven 23.35 uur Het dodelijkste seizoen. Speelfilm uit 1977. Dankzij z'n spor tieve gedrag, precies volgens de re gels te spelen, prijst beroepsijs hockeyer Gerrie zich uit de wedstrijdmarkt. Hij besluit daar ver andering in te brengen. Kegelwedstrijden Z.K.B. Stemming: slachtvee en stieren: handel redelijk, en prijzen prijshou dend; gebruiksvee: handel stil, en prijzen gelijk; jongvee: handel rede lijk, en prijzen prijshoudend; nuka's: handel matig, en prijzen lager; scha pen en lammeren: handel stroef, en prijzen lager; varkens: handel flauw, en prijzen hoger. ZIERIKZEE - Kegelklub Club X blijft oppermachtig. Na dit jaar de korpswedstrijden te hebben gewonnen, kwam deze klub nn weer in het bezit van de H. J. Doele man-beker, waarvoor de wedstrijden maandagmiddag en dinsdagavond werden gespeeld in Kegelhnis Geluk. Prettig was te konstateren, dat de publieke belangstel ling zich weer in stijgende lijn bevindt. Dinsdagavond bijvoorbeeld waren er van het begin van de avond tot aan het eind konstant toeschouwers aanwezig. In die prima sfeer kwamen de vijf beste scoorders van Club X aan het goede resultaat van een gemiddelde van 44.6 hout (totaal 223 punten), toe vallig exact dezelfde skore als waar mee de leden in 1981 deze beker vero verden. Verleden jaar behaalden De Baanbrekers deze Doeleman-wissel-' beker. 1 De gouden kegelspeld, waarvoor bij deze wedstrijden eveneens wordt gestreden, werd in feite behaald door de dames J. Wijsman (Treffers) en haar zuster mevrouw A. Tuinman (Herovema). In feite - omdat zo'n speld maar één keer kan worden ge wonnen. Vandaar dat de derde ge klasseerde met een gouden speld naar huis ging. Dat bleken er bovendien nog twee te zijn. Zowel mevrouw A. de Jong (Club X) als mevrouw M. Dogger (VOP) kwamen daardoor in aanmer king. Zij behaalden beiden 44 hout, nota bene met precies hetzelfde aan tal ogen, zodat er geen andere moge lijkheid was ze beiden een gouden speld te geven. Het bestuur haifl er maar één in voorraad, de andere wordt thuist)e?o,rgjT, i Pe tweede prijs ging naar mevrouw Tuinman, die (met 45) één punt meer liet noteren dan de winnaressen. Me vrouw Wijsman, die lange tijd de da mestoplijst had aangevoerd, behaal de 44 hout. Heren Bij de heren gooide voorzitter R. der Weduwen van de ZKB op het eind van de wedstrijden, tussen zijn druk ke werkzaamheden aan de bestuurs tafel door, „even snel" 47 hout, waar mee hij ook goud zou hebben ver diend, ware het niet dat hij al eerder met dit edelmetaal werd onderschei den. Met een negen minder maar ook met 47 hout, werd hij op de vot ge volgd door C. Koopman van de Plankhouders, die daarmee de gou den speld veroverde. De tweede prijs ging dus automatisch naar Der Wedu wen, terwijl J. Krijger van de Baan brekers op de derde plaats kwam met 46 hout. Een spektakulaire worp valt te melden van H. J. van de Zande van de Plankhouders, die geen kegels raak te, maar er kans toe zag een welig tie rende plant van kegelbaanhouder Gerrit Geluk tegen de vlakte te smij ten. De bal raakte van de baan en kwam met een sprong tegen het me terslange groen terecht, waardoor plant en aarde de kegelbaan bestrooi den. Een lachsalvo van het talrijke publiek was het gevolg, maar v. d. Zande liet in totaal toch nog 37 hout noteren en dat was onder deze om standigheden lang geen onaardige skore. De volledige uitslag: 1. Club X (223); 2. Baanbrekers (216); 3. Sans Souco (213); 4. VOP (203); 5. Herove ma (201); 6. Unité (199); 7. Radja (196); 8. Ostran (195); 9. Treffers (189); 10. Plankhouders (180); 11. TOG (174). het pluimvee van 2 a 3 procent. Per saldo komen we dan uit op een stij ging van 3 proconfaldus Oomcn. procent", aldus Oomcn. groei hij de varkens en de kip- li 6aat dil jaar zeker nog door om dat de bouw van een groot aantal nieuwe stallen al in voorbereiding was toen de Interim-wet werd afge kondigd „Dat betekent dat er in ie der geval nog een uitbreiding komt van het aantal dieren. Beursbericht Markt Goes dinsdag 27 november 1984 Aardappelen Bintje, direkte levering, op auto ge leverd, veldsgewas, uit de schuur, 10- 12 cent per kg; 0 mm opwaarts, bin nenlandse kwaliteitseisen, uit de schuur, 12-13 cent per kg. Voeraardap- pelen 9 cent per kg. Exklusief B.T.W. Notering Rotterdamse Beurs d.d. 26-11-1984: Bintje, 35-50 mm, 15-15V2 cent per kg; Bintje, 50 mm opwaarts, 16-17 cent per kg. Exklusief B.T.W. Uien Direkte levering, op auto geleverd, uit de schuur, 5-11 cent per kg. Exklu sief B.T.W. Vlas Ongerepeld, op auto geleverd, 50-70 cent per kg. Afwijkende partijen 35- 49 cent per kg. Exklusief B.T.W. Granen, zaden en peulvruchten Alle prijzen per 100 kg en exklusief B.T.W.: Thrwe, basis 16%, uit opslag handel en coöperatie, 47,00-/ 48,25; tarwe, basis 16%, uit eigen opslag, 49,25; brouwgerst, boerenschoon, 54,75-/ 56,25; voergerst 45,00- 46,75; haver 47,00-/ 48,50; erwten, kleine groene, 81,00-/ 82,00; capucij- ners 78,00-/ 78,50; bruine bonen, vrij van grond en halve, 87,50- 187,50; blauwmaanzaad, boeren schoon. 135.00-/ 170,00; blauw maanzaad, prima doorsneekwaliteit, 195,00; karwij, boerenschoon, 335,00-/ 515,00; karwij, prima doorsncekwalitcit, 630.00. Hooi en stro Allo prijzen per 10XK) kg, op auto ge leverd en exklusief B.T.W.: Weidehooi 250.- - 325,— dijkhooi 240,— - 275.— lueernehooi 375,— 425,— veldbocmd 170,— - 200,—; roodzwcnk/rictzwcnk 150,— 175,—; Engels raaigras 150,— - 180,-; tarwestro 140,- - 150,-; gerstcstro 160, - 175,-; erwten stro 145,— - 195,— schok kerst ro 100,- - 110.-. Veemarkt Den Bosch DEN BOSCH, 28-11. Prijzen: Extra kwaliteit dikbillen 10,50-/ 13,20; stieren: le 8,45-/ 9,35, 2e 7,45- 8,45; vaarzen: le 7,45-/ 8,45, 2e 6,45-/ 7,45; koeien: le 7,30-f 8,30, 2e 6,25-/ 7,30,3e/ 5,65-/ 6,25; worst koeien 5,30-/ 6,30; vette kalveren: le 5,50-/ 5,90, 2e 5,00-/ 5,50; zeu gen: le 2,92-/ 3,07, 2e 2,77-/ 2,92. Prijzen per stuk: Schapen 180- 225, lammeren 130-/ 245; melk- en kalfkoeien: le soort 2150-/ 2750, 2e soort 1550-/ 2150; kalfvaarzen: le soort 2150-/ 2700, 2e soort 1350- 2150; guste koeien 1300-/ 2150; en terstieren 1200-/ 1950; pinken 900- 1850; graskalveren 500-/ 875; nu ka's voor de mest roodbont 200- 500, zwartbont 100-/ 335; nuka's Amerikanen 100-/ 175; schaap met lammeren 90-/ 180; weidelammeren 100-/ 190. Aanvoer: totaal 8079 stuks, waaron der: slachtvee 1604, stieren 174, ge bruiksvee 1176, jongvee 651, nuka's 2248, slachtschapen en lammeren 974, gebruiksschapen en lammeren 139, varkens 973, bokken en geiten 140. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Veendam (b.w.): J. C. Krajenbrink te Vorden. Beroepen te Nieuw-Vennep/Abbe- nes: drs. W. H. B. ten Voorde, kand. te Gouda. Aangenomen naar 's-Gravenhage (wijkgemeente 6) (nieuwe predi kantsplaats): F. Bos te Moordrecht; naar Menaldum: T. Tijsma te Oot- marsum; naar Schoonoord: D. Plan- tinga te Wehl (part-time). Bedankt voor Capelle a..d. lJ§sel; W. Chr. Hóvius te Apeldoorn (b.w.). Bedankt voor Oud-Beïjerland': G. van den End te Kampen; voor Rotterdam-Zuid en voor Steenwiik: E. K. Teygeler te Scheveningen. Gereformeerde Kerken Beroepen te Arnhem (part-time): drs. T. Fossen te 's-Graveland en mevr. H. H. Muns, kand. te 's- Graveland. Beroepbaarstelling: mevr. H. H. Muns, Zuidereinde 17, 1243 KJ 's- Graveland. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Alblasserdam in kom- binatie met Nieuw-Lekkerland: J. Boersma, kand. te Kampen. Acila 29-11 van Djibouti naar Bahrain Acmaea 28-11 van Massawa naar Jeddah Nedloyd Delft 28-11 van Hamburg naar Gothenburg Vuuf december, in nog vee laeter 'k Dienke, dat 't voorgeveltje wat voorover ieng. 'k Bedoele, van 't uusje, wae 'k gebööre bin. De voor deure, 'n zwaere deure, mit 'n èkwèrrek d'r an, mït matglaeze ruutjes d'r in, mos je aoltied mit je achter- wèrrek wat tegenouwe, a je d'r uut gieng. Dee je dat niet, dan sloeg 'n mit 'n dreun achter je dicht, dat de dooie blaeren van de planten vö 't raem d'r af vie- le Noe wiste de mensen, die bie ons tuus eige waere daevan. Noe ka je zegge: „Dae was toch wat an te doen, mit 'n dranger of zö!". Ja, even wachte, *t was 'n uuruusje. 'k Gloave van zö'n 2,50 in de weeke. De uusbaes was nie scheutig, in zodoende bleef de luxe van een dranger achterwege. Mit je achterwèrrek gien 't oak. 'k Weet nog wè, as t'r 'n onweersbuuë was, datte m'n mit emmertjes in pannetjes in 't voorkae- mertje zate, vanwege 't waeter, dat van 't plafond nae benee kwam druppele. 't Was oak nae, oe de wind was. Mè zat die verkeerd, oefde je de tulpjes op de vensterbank, die weeke, g'n water mï te geven. Dae zurregde ze van bovenaf vö Dcu die deure is t'r vó mien 'n verband ontstae tus sen groate klappen in Sinterklaos. Want Sinterklaos in Zwarte Piet zulle wè êêl vee wete, ma van die deure adde ze g'n sjoege! In gooide ze dan 'n pakje in de gang, dan klink even laeter 'n afscheidsschot, zódat ik stief op m'n stoel zat van schrik. Vö 'n kind is die Sinterklaostied toch 'n zenuwachtige bedoening, in a je dan nog gezegend bin mit 't geweld van zó'n deu re Dae zou je wat van overouë M'n moeder liet op Sinterklaosavond aoltied 'n pe- trolielampje brande in de gang. „Dö's makkelijk vó Sinterklaos!", zei ze dan Vó mien was dat oak 'n gróótc uutkomst. As de „slag was gevaolle" mocht 'k naemlijk zèllcf 't pakje uut de gang aelc. De nieuws gierigheid won 't dan van de angst - 'n mens is èbbe- rig - in gieng dan de, gelukkig, verlichte gang in, om 't geschenk mit angst in beven weg te grissen. Om eerlijk te wezen, 't was nie druk mit pakjes, sinterklaos wist 't in dien tied oak nie, wae t'nt van- daen most aele. 'k Weet nog wè - o dankbaere erinne- ring - da 'k van 'n fabriek bie ons in de buurte, 'n gróót pakket kreeg. In de vakkundige, keurige ver pakking, zaete dan aollerlei nuttig zaeken, onikranst mit snoepgoed, in je „eige letter!" 'n Schoolétui mit mooie, schèrrep gesleepe potlooien d'r in, 'n gommet je, 'n punteslieper, aomae netjes onder leere riempjes gestoke Schriften, 'n leesboekje, 'n speelgoedje! 't Aedcmde vó mien 'n sfeer van riekdom in adel, dat 'k tot op den dag van vandaege 't nog nie vergete bin. 'k G'loave, dat die fabriek aol de kinders bie ons in de straete, mit Sinterklaos. bedocht. Bie de bakker, wae m'n moeder aoltied 't broad kocht, mocht 'k aoltied op vuuf december 'n mandje komme zette, 's Anderendaegs. mocht 'k komme kie- ke, of Sinterklaos „gerééje" ad. In ja 't Mandje zat vol mit gebroke suukerbêêsten in stikken sukelo- ade; dae dee 'k 't tot nae Ouweiaer mee! A 'k noe kieke, wat 'r omae te koap in te kriegen is, is m'n veraeltje mè 'n simpele bedoening, 't Kan zö te zien, nie op. D'r is alléén nog mè te open, dat 't geluk, and in and gaet mit de eift. Over 'n andjevol daegen is 't wS zó vérre, 'k Ebbe verlöópe maendag wè begrepe, datte m'n om Sinter klaos te spelen, nae de andere kant van de weareld motte. M'n kunnen de Zwarte Piet nie deu bluuve spele. M'n zulle as goeie Klaozen van onze overvloed mot te bluuve ronddêéle, Klaozen, de ciligeid kom laeter wc, dienk. ARJAON

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 7