Woonverbetering Buijse synchroon met riolering Nieuwe behuizing afdeling Voorlichting blijkt sukses Aanleg parkeerakkommodatie plan Haringvlietplein als subsidieprojekt aangemeld „Er wordt niet met miljoenen gesmeten" Kollege deelt zorg om jongste leeftijdsgroep in nieuw basisonderwijs Pot Voorwaarden scheppend beleid Antwoord aan C.D.A.-fraktie Zierikzee 4 Straks uit andere pot ZIERIKZEE - Een gedeelte van de verbetering ri oolstelsel binnenstad fase V, omvattend d'Aillystraat en H. J. Doelemanplein, dient afhankelijk van het krediet gelijktijdig met de verbetering van de woonomgeving in plan Buijse te worden uitgevoerd. Dit deelt wethouder P. de Rijke mede op de vragen, die de raadsfrakties stelden in hun algemene beschouwingen. De wethouder wijst erop, dat de plannen tot verbetering van de woo nomgeving nog uitgewerkt moeten worden. Overleg met de bewoners zal, volgens hem, noodzakelijk zijn. De heer De Rijke memoreert ver der, dat de rijksbijdrage voor het ver beteren van de woonomgeving per 1 januari 1985 wordt gestopt wegens de inwerking treden van de Wet op de Stads- en Dorpsvernieuwing, zodat dan een beroep op het gemeentelijk stadsvernieuwingsfonds zou moeten worden gedaan. Voor het overige te verbeteren ri oolstelsel in fase V, omvattende het gebied Hofferstraat, Zevengetijstraat en Kinderstraat, ontbreekt, volgens de wethouder, momenteel de finan ciële ruimte om het uit te voeren, me de gezien prioriteiten in andere sektoren Burgemeester Th. H. de Meester gaat in zijn antwoord op de algemene beschouwingen nader in op de nieu we wet Stads- en Dorpsvernieuwing. Hoewel het op het eerste gezicht, vol gens hem, aantrekkelijk lijkt om tot de 92 „fondsgemeenten" te behoren en zodoende een rechtstreekse uitke ring uit dit fonds te verkrijgen in- plaats van een uitkering via de pro vincie, wijst hij toch ook op de schaduwzijde: Zeker voor de gemeen ten, die in de afgelopen jaren aan zienlijke subsidies hebben verwor ven voor stads- en dorpsvernieuwing - dan dat is met name het geval met Zierikzee - betekent het dat in de ko mende jaren minder aktiviteiten ont wikkeld kunnen worden dan men hier gewend was. Hij deelt mede, dat de desbetref fende subsidieverordening thans met spoed wordt voorbereid, maar niet voor 1 januari 1985 gereed zal zijn. In antwoord op opmerkingen van de di verse raadsfrakties betreffende het woonwagencentrum Klerksweg, on derschrijft het kollege de mening, dat de kosten van inrichting extreem hoog zullen zijn. De burgemeester noemt dit een ge volg van de eisen die gesteld zijn dooi de eigenaar van de aangrenzende gronden, door de Provinciale Plano logische Dienst, door de ambtenaren van het ministerie van V.R.O.M. en door de woonwagenbewoners zelf. „Het is toch een goed dèkomkratisch beginsel dat alle belanghebbenden en dus zeker de bewoners zelf worden gehoord?", aldus de burgemeester. Dat diverse overheidsinstanties het dan beter menen te weten dan de be langhebbenden zelf noemt de burge meester een „in dit land regelmatig voorkomend verschijnsel". Vertraging Hij benadrukt, dat alle vertragin gen en de bestemmingsplanwijzigin gen en ook de prijsverhogingen, die daar het gevolg zijn, door de gemeen te niet werden gewild. De heer De Meester is van mening, dat het na moeizame, jarenlange kroonprocedures tot stand gekomen bestemmingplan woonwagencen trum Klerksweg in 1982 direkt onge wijzigd uitgevoerd had moeten wor den, exakt volgens het toen geldende bestemmingplan. „Nu dit plan op uiterst kleine details moest worden bijgesteld, moest de planologische procedure opnieuw van start gaan. Inmiddels is zojuist bij de gemeen te het advies van de P.P.D. binnen, waarin weer voorwaarden worden ge steld en wijzigingen worden opge legd. „Vervolgens kan nu de artikel 19 procedure in gang worden gezet en zijn wij voorlopig nog wel even be zig", aldus de burgemeester. Of het woonwagenschap, wanneer uiteindelijk tot uitvoering kan wordn overgegaan, bereid zal zijn het verschil bij te betalen tussen de toe gezegde bijdrage van het ministerie van V.R.O.M en de totaalkosten, kun nen b. en w.. nu nog niet zeggen. Momenteel heeft er overleg plaats over deze zaak tussen de burge meester van Zierikzee, het woonwa genschap, de betrokken gedeputeer de, de direkteur van de P.P.D. en ook met de woonwagenbewoners. Volgens de heer De Meester voldoende bewijs, dat van de zijde der gemeente zeer in tensief wordt gewerkt aan een oplos sing, hoewel het volgens hem in feite in de eerste plaats een zaak is van het woonwagenschap en pas in tweede in stantie van de gemeente. Tbt slot zegt de burgemeester er geen enkel bezwaar tegen te hebben de woonwagenbewoners over verdere ontwikkelingen schriftelijk te infor meren, ook al ziet het kollege meer heil in mondeling kontakt, dat regel matig plaats heeft gehad. ZIERIKZEE - Het kollege van b. en w. van Zierikzee heeft besloten de aanleg van een centrale openbare par keerakkommodatie in het plan Haringvlietplein als pro- jekt aan te melden voor subsidie bij gedeputeerde staten in het kader van het zogenaamde voorwaardenschep pend beleid voor 1985. Dit laat wethouder L. J. van Gas tel weten in zijn antwoord op vragen in de algemene be schouwingen van de Zierikzeese raadsfrakties. In het bestemmingsplan Haring vlietplein werd de grond door de ge meenteraad bestemd voor bijzondere voorzieningen, waaronder wordt ver staan: maatschappelijke, sociaal-me dische, kulturele en onderwijsdoel einden, kantoren, detailhandel voor zover het betreft bedrijven, die gelet op de aard en/of omvang van de te verhandelen goederen niet meer in de binnenstad kunnen worden geves tigd, c.q. gehandhaafd en ambachte lijke en dienstverlenende bedrijven en instellingen, waarbij de balie- funktie essentieel is. Het gemeentebestuur onderzoekt thans of - ter stimulering van be drijfsvestigingen in dit gebied - mo gelijk hier een centrale openbare par keerakkommodatie is aan te leggen. B. en w. beogen daarmee niet alleen een efficiënter gebruik van de par keerruimte te bewerkstelligen, maar óók te bereiken dat zich vestigende bedrijven met aankoop van een ge ringere oppervlakte bedrijfsterrein künnen volstaan. Een eerste schets van deze akkommodatie met kosten- begroting is recent gereed gekomen. Wethouder Van Gastel laat verder weten, dat het onderzoek naar de mo gelijkheden voor het in neerwaartse richting aanpassen van de grondprij zen in dit gebied nog gaande is, zodat daarover nu nog geen konkrete mede delingen gedaan kunnen worden. De vraag van de P.v.d.A.-fraktie of het kollege konkrete aanwijzingen heeft dat de aanleg van een centrale openbare parkeerakkommodatie en een verlaging van de grondprijzen op korte termijn resultaten zal afwer pen, wordt door Van Gastel ontken nend beantwoord. Een ontkennend antwoord komt er ook op de vraag of er reeds positieve resultaten zijn te melden tengevolge van de medio augsutus dit jaar ge presenteerde wervingsfolders en grondprijsverlaging. Namens het kollege laat Van Gastel weten, dat b. en w. geen enkele aan leiding zien om de suggesties van de R.U. over te nemen om een gespeciali seerd bureau in te schakelen in het kader van de bevordering van be drijfsvestigingen. Het kollege ver- wacht daargeen noemenswaardige effekten van, 'claarbij' dë kósten van een dergelijke inschakeling in aan merking nemend. Bovendien menen b. en w. dat onder andere via de perio dieke verspreiding van wervingsfol ders en via de deelneming in de Ac- quisitiegroep Zeeland reeds het nodi ge wordt gedaan om Zierikzee onder de aandacht te brengen als vesti gingsplaats. Poortambacht VII Wat het plan Poortambacht VII be treft, verwacht de wethouder dat mo- Publiekstaat beter tot zijn recht ZIERIKZEE - De nieuwe huisvesting van het bureau Voorlichting van de gemeente Zierikzee blijkt in de praktijk zeer goed te voldoen. Regelmatig verschijnen er mensen aan de balie die nadere informatie wensen over gemeentelijke zaken. In het verleden was dat uitzonde ring. Er wordt veel meer mondelinge informatie en voor lichting gegeven dan voorheen. Het publiek dat aan de' balie komt bestaat uit: inwoners Zierikzee 45%, toe risten 50% en potentiële inwoners 5%. Deze mededelingen doet burge* meerster Th. H. de Meester in zijn antwoord op vragen van de P.v.d.A.- fraktie in de algemene beschouwin gen. Hij laat verder weten, dat ook de toename van de uitgifte van aller lei foldermateriaal, na de stadshuis- verbouwing, zeer opvallend is. „Al met al kan gesteld worden dat door de nieuwe behuizing van Voorlich ting de publiek,staak heter tot zijn recht komt", aldus de burgemeester. Eveneens in antwoord op de P.v.d.A-fraktie laat de burgemeester weten, dat de meerderheid van het kollege nog steeds van mening is, dat niet alle kommissievergaderingen zich lenen voor openbaarheid. Hij er kent dat het spreekrecht van het pu bliek positieve elementen heeft, maar wijst anderzijds ook op de erva ring dat het veelal neerkomt op het bepleiten van persoonlijke belangen met voorbij zien aan het kollektief belang. Ook voor het door do P.v.d.A voor gestelde spreekrecht bij raadsverga deringen voelt het kollege niets. „In de raad worden den eindbeslissingen genomen en telt de mening van de meerderheid van de gekozen verte genwoordiger", aldus de burge meester. Uitzondering Het vergaderen met meerdere kom missies gekombincerd, acht het kol lege alleen bij uitzondering gewenst, omdat - indien meer dan zeven raadsleden in kommissievergadering verenigd zijn, het gevaar bestaat dat de beslissingsbevoegheid van de raad een farce wordt. In antwoord op de V.V.D. deelt de burgemeester ten aanzien van de in ternationale uitwisselingen mede, dat uiteraard de raad van St. Hilaire zal worden uitgenodigd, en niet vijf tig procent. Hij wijst er echter op, dat er ook op gemeentelijke niveau zoiets als „diplomatiek overleg" bestaat. Dc onvoldoende mankracht bij de Rijkspolitie op Schouwen-Duiveland wordt ook dit jaar in de algemene be schouwingen en in het antwoord daarop, aan de orde gesteld. „In ge meentelijk overleg en in overleg met de distriktskommandant van dc Rijkspolitie in deze provincie wordt regelmatig blijk gegeven van ernsti ge verontrusting", aldus de heer De Meester. Naast een aanzienlijke uitbreiding van de personele sterkte, wordt ge pleit vooreen grotere detachering in de zomermaanden. Verder zou vol gens het antwoord van de burge meester, zeer beslist een einde moe ten komen aan het detacheren van personeel van deze overbelaste groep Schouwen Duiveland voor bewa kingsdiensten op het vliegveld Schiphol. Geen uitbreiding Ten aanzien van dc opmerking van de R.U. dat het personeelsbeleid der gemeente in de afgelopen jaren uit breiding heeft ondergaan, laat de burgemeester namens het kollege we ten deze bewering niet te onderschrij ven. Het aantrekken van jeugdige schoolverlaters wordt in de nabije toekomst wel noodzakelijk geacht omdat door uitbreiding van gemeen telijke taken de werkdruk op ver schillende onderdelen van het ge meentelijke apparaat steeds groter wordt. De in het kader van de verkor ting van de arbeidsduur verloren ge- gane arbeidstijd dient volgens het kollege thans derhalve worden her bezet. Ten aanzien van de vervulling der vakatures, is het kollege niet voornemens in te gaan op het advies van de kommissie financiën om voor afgaand aan personeelsuitbreiding ter sekretarie en de dienst gemeente werken, vooraf het advies in te win nen van een kommissie. Het realiseren van een 32-uurs funktic wordt bemoeilijkt door de inkomens effekten, die daaruit voortvloeien, laat de burgemeester ook weten in antwoord op een vraag van de P.v.d.A. De ervaringen met het werkerva- ringsprojekt in de administratieve sfeer op de gemeentesekretarie tot nu toe zijn goed te noemen.,Thans wordt onderzocht of ook binnen de dienst gemeentewerken mogelijkheden aan wezig zijn om een dergelijk projekt te ontwikkelen. De suggestie van de R.U. om het ge meentelijk apparaat eens door een organisatiebureau te laten doorlich ten wijst het kollege van de hand. In schakeling van een dergelijk bureau wordt door b. en w. slechts noodzake lijk geacht wanneer er zich ernstige problemen in de organisatie voor doen, die intern niet kunnen worden opgelost. Dia-serie Hoewel alle frakties zich hebben uitgesproken voor het vervaardigen Antwoord aan R.U.-fraktie ZIERIKZEE - Het kollege van b. en w. van Zierikzee verbaast zich over de mening van de R.U.-fraktie, dat door b. en w. met miljoenen wordt gesmeten. Wethouder J. L. Van Gastel van financiën laat in zijn antwoord op de algemene beschouwingen weten, dat mede door middel van een goed financieel beheer (en niet door geldsmijte rij) meer dan één miljoen gulden bestedingssaldo be schikbaar is. gelijk enkele kleine percelen voor partikuliere bouw zullen worden ver kocht in 1985. Van de voorbereiding van meer om vangrijke woningbouwplannen voor dit gebied in 1985, is op dit moment echter nog geen sprake. Wel zal in 1985 gewerkt worden aan de totstand koming van een bestemmingsplan voor dit gebied. Naar aanleiding van vragen betref fende Poortambacht VIII wijst bur gemeester Th. H. de Meester erop, dat vereenvoudiging van goedkeu ringsprocedures in de toekomst vrij wel niet te realiseren schijnt te zijn. „Wanneer het plan te globaal wordt ingediend, wordt er op kleinigheden gesleuteld door Provinciale Planolo gische Dienst en uiteindelijk g.s., is het plan te gedetailleerd dan moet dit bij d,e uitvoering via artikel 19 proce dures, die ook zeer vertragend wer ken," aldus de burgemeester. Beetje verbittering blijkt in zijn opmerking, dat ondanks alle dereguleringsverha- len waar de gemeenten regelmatig mee worden gepaaid de betutteling met name op het terrein van de Ruim telijke'Ordening nog steeds onvoor stelbaar,' onbegrijpelijk en absurd is. De burgemeester deelt op.: een. vraag van de Pv.d.A. mede, dat met de realisatie van een toiletfakkommo- datie op de Nieuwe haven verder kan worden gegaan, zodra de procedure alsmede de wijziging van het bestem mingsplan Dam-Oude Haven nog niet zijn afgerond. Indien omstreeks fe bruari/maart met de .uitvoering wordt begonnen, kan, volgens het antwoord van b, en w. met het nieuwe seizoen gebruik .worden gemaakt van de toiletgelegenheid. „Het bestek en de tekeningen worden inmiddels klaar gemaakt, krediet is gevoteerd en een aannemerskeuze heeft plaats gevonden", aldus de burgemeester. Mocht de R.U. toch vinden dat te veel gelden besteed worden aan de sport, dan wijst de wethouder haar op het feit, dat gedane investeringen gerealiseerd werden met ondersteu ning van alle overige frakties en zelfs enkele malen met de steun van de R.U. Van Gastel laat dan ook weten, dat het kollege verder zal gaan met dat gene waar een aanvang mee genomen is, omdat blijkens de gehouden alge mene beshouwingen b. en w. zich ge steund weten door een zeer grote meerderheid van de raad. De wethouder onderschrijft de kri tische kanttekeningen van de P.v.d.A. bij de wijze, waarop de rijksoverheid financiële lasten afwentelt op de ge meente en de mening, dat de cirkulai- res betreffende rijk-gemeenten de laatste jaren aanzienlijk omvangrij ker en ingewikkelder zijn geworden. Wijzig-ing-en Ten aanzien van de uitkeringen uit het Gemeentefonds over 1984 en 1985 werden in een najaarscirkulaire van het ministerie van binnenlandse za ken nogal wat wijzigingen aange bracht. Deze wijzigingen zullen, al dus de mededeling van de wethouder financiën, zo spoedig mogelijk in be grotingswijzigingen worden ver werkt. Het kollege zegt verder met verba zing kennis te hebben genomen van de opmerking van de P.v.d.A.-fraktie, dat b. en w. geen prioriteitsstelling zouden hebben vermeld. Van Gastel wijst erop, dat de prioriteiten duide lijk in het Meerjarenperspektief 1985 tot en met 1988 zijn aangegeven en per begrotingsjaar vermeld staan in de bestedingsplannen. Naar aanleiding van een vraag van eveneens de P.v.d.A.-fraktie werd geïnformeerd naar het waarom van de tariefsverhoging van de Reini gingsdienst Schouwen-Duiveland. Medegedeeld wordt dat de tarieven voor 1985 om administratieve rede nen werden verhoogd met 0,60. Het verhogen van belastingen of rechten zuiver en alleen om administratieve redenen achten b. en w. onjuist en van die zienswijze werd het bestuur van de Reinigingsdienst inmiddels op de hoogte gebracht. Mikro-komputer Naar aanleiding van een vraag van de C.D.A.-fraktie laat de wethouder financiën weten, dat de inmiddels aangeschafte mikro-komputer voor de financiële afdeling met de be staande programmatuur vele ge bruiksmogelijkheden heeft. Hoewel b. en w. het in de toekomst niet uitge sloten achten, dat op het gebied van automatisering een regionaal samen werkingsverband tot stand kan ko men, zien wij dit de eerstkomende ja ren niet gebeuren. ZIERIKZEE - Het kollege van b. en w. van Zierikzee deelt de zorg van de C.D.A.-fraktie betreffende de kinde ren van de jongste leeftijdsgroepen straks in het nieuwe basisonderwijs. B. en w. willen dan ook steeds alert rea geren, wanneer er aanwijzingen zijn, dat deze groepen op een of andere manier in de verdrukking zouden dreigen te komen. van een dia-serie in plaats van het ak tualiseren van de film „Zierikzee, stad als een kasteel", acht het kollege het aktualiseren echter urgenter dan de vervaardiging van een dia presentatie! Om aan de wensen van de raad te voldoen toont het kollege zich bereid in het Bestedingsplan 1986 middelen te reserveren voor die dia-presentatie. Aan het aktualiseren van bovengenoemde film lijkt het kollege voorshands te willen vast houden. Alle frakties stelden in hun alge mene beschou wingen vragen over de nieuwe wet Gemeenschappelijke Re gelingen. Burgemeester De Meester gaat in zijn antwoord uitgebreid in op de doelstellingen van deze nieuwe wet en de daarmee samenhangende veranderingen. Zo wijst hij erop, dat niet per defi nitie nieuwe samenwerkingsverban den zullen moeten ontstaan. „De door provinciale staten op grónd van de nieuwe wet vast te stellen regio indeling beoogt niet meer (en niet minder) dan te fungeren 'als toet singskader voor bestaande en toe komstige samenwerkingsverban den", aldus de burgermeester. Gedeputeerde Staten hebben de mi nister van binnenlandse zaken in dit verband reeds medegedeeld, dat on der andere vanwege de zeer bijzonde re geografische gesteldheid van Zee land op grote schaal afwijking van de vastgestelde regio-indeling zal moe ten worden toegelaten. Brandweer Ondanks talloze nota's struktuur- rapporten, studies en wat dies meer zij betreffende de opheffing van de B.B. en de kreatie van een nieuwe or ganisatie rampenbestrijding, zegt de burgemeester te moeten konstatefen dat er nog steeds geen duidelijk in zicht te verkrijgen is hoe een en ander in de nabije toekomst zal gaan funk- tioneren. Ook over de materiaalvoor ziening van de nieuwe rampenbestrij dingsorganisatie valt nog niets definitiefs te zeggen. Hij erkent, dat hot juist is, dat de voorkeur van h^et kollege uitgaat naar het zogenaamde „Model II", dat uitgaat van een spilt- sing van het totale takenpakket op- hulpvcrleningsgebied in een medisch gedeelte en een technisch gedeelte. Een werkgroep is momenteel belast met uitwerking van dat genoemde Model II. Daarna zal het kollege pas definitief oen voorkeur uitspreken. Deze mededeling doet wethouder van onderwijs J. Groen in zijn ant woord op vragen in de algemene be schouwingen. Hij is het ook eens met de mening van het C.D.A., dat de nieuwe formatieregeling op de scho len voor onrust kan zorgen, zoals in middels ook in het hoofdenoverleg is gebleken. Met name de gegevens die van de ouders moeten worden verkregen (en die zeer persoonlijk zijn) bepalen of er recht bestaat op extra formatie plaatsen. De wethouder wijst erop, dat ook landelijk reeds bedenkingen zijn geuit tegen deze vraagstelling. Afgewacht wordt of deze bezwaren gehonoreerd zullen worden. Vakleerkrachten Besprekingen over de positie van de vakleerkrachten onder de Wet Ba sisonderwijs zijn volgens de medede ling van de wethouder nog niet ge voerd. Het kollege heeft voornemen dat op korte termijn te doen. De be sturen van de bijzondere scholen zul len in het overleg betrokken worden. De heer Groen erkent, dat het voor gebruik gereed hebben van het schoolgebouw aan de Raamstraat per 1 augustus 1985 steeds meer onder druk komt te staan. Ook b. en w. vre zen, dat de streefdatum voor de ople vering niet meer haalbaar zal zijn, gelet op de verdere voorberei dingsprocedure die nog moet worden doorlopen. Ten aanzien van de benoe mingsprocedure van direkteuren en adjunkt-direkteuren aan de openba re basisscholen laat wethouder Groen weten, dat alle sollicitaties binnen zijn en dat in geen enkel geval naar dezelfde funktie door twee per sonen is gesolliciteerd, zodat op dit punt geen problemen bestaan. In het overleg met de schoolhoof den werd al enkele malen gesproken over informatica voor de toekomstige basisschoo. Het kollege oriënteert zich momenteel nader op dit gebied, Men acht het daarbij van doorslagge vend belang dat een systeem gekozen wordt, dat aansluit bij het systeem waarmee het plaatselijk voortgezet onderwijs reeds een start heeft ge maakt. Van de zijde van het kollege zal het aanschaffen van eenzelfde me thode voor het vak Engels op dc open bare basisscholen, afgestemd op het voortgezet onderwijs, worden gesti muleerd. Bemiddelen Het C.D.A. informeerde naar de mogelijkheden om te bemiddelen tussen de Domeinen en de Zeeuwse Dag- en Avondscholengemeenschap betreffende de huisvesting in het ge bouw aan de Manhuisstraat. Wethou der Groen laat weten, dat de inspek- teur voor het volwassenen-onderwijs met een ambtenaar van het ministe rie een bezoek aan de school heeft ge bracht. Het kollege hoopt dat dit tot resultaten leidt en met name tot ge volg zal hebben, dat de problemen met de verwarming worden opgelost. Ten aanzien van de fusiebesprekin gen tussen de besturen van de L.T.S. en de school voor L.H.N.O., kan de wethouder slechts mededelen dat het om inleidende besprekingen gaat. Er zijn, aldus zijn mededeling, nog geen besluiten genomen, inhoudende een intentieverklaring om tot een fusie te komen. Verder wijst de wethouder op de herhaalde aanvraag van de Stichting Samenwerkingsschool voor middel baar beroepsonderwijs Zuidholland se-Zeeuwse Eilanden om bekostiging van een m.t.s. via het scholenplan voor het voortgezet onderwijs. „De afwijzing van de m.t.s. voor bekosti ging heeft plaatsgevonden om finan ciële redenen", aldus de wethouder. Omtrent de kansen op honorering van het herhaald verzoek om plaat sing op het scholenplan, valt, volgens de heer Groen, nog niets te zeggen. Volwassenedukatie „De ontwikkeling van de volwas senedukatie begint vastere vormen aan te nemen", deelt de wethouder verder mede. Het noodzakelijk wette lijk kader is na het aannemen van dc „Kaderwet volwassenedukatie" ge- kreëerd. Verder deelt hij mede, dat gelet op het bereiken van een goede afstem ming en samenhang tussen dc provin ciale en gemeentelijke taken onlangs een bestuurlijk overleg heeft plaats gevonden tussen een lid van g.s. en de portefeuillehouders volwassenedu katie op Schouwen-Duiveland. Inmiddels wordt in overleg met de daarvoor in aanmerking komende in stellingen en onderwijsinstituten be zien op welke wijze op de nieuwe wet geving kan worden ingespeeld. In het intergemeentelijk overleg is af gesproken dat vanuit Zierikzee het verdere initiatief zou worden geno men om deze zaak bespreekbaar te maken voor de regio. Wethouder Groen laat weten, dat een en ander in eerste instantie ambtelijk zal worden voorbereid, waarna in overleg met de portefeuillehouders volwassenedu katie de eventuele voorstellen naar de verschillende gemeenten zullen worden gedaan. h

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 4