AV Delta Sport blijft vechten voor eigen atletiekbaan Zierikzeese kommissie voor advies en bijstand voor sport buigt zich over herindeling sportpark Bannink 6 ZIERIKZEE - Wanneer woensdagavond 28 november de vaste kommissie voor advies en bijstand voor sport van de gemeente Zierikzee in het plaatselijke stadhuis vergadert zal ongetwijfeld een fikse afvaardiging van at letiekvereniging Delta Sport aanwezig zijn op de publie ke tribune om toe te horen wat er zoal te berde gebracht zal gaan worden door de kommissieleden. Ontegenzegge lijk ook zullen een of meerdere woordvoerders de wen sen van de vereniging voor de zoveelste keer uit de doe ken doen, wanneer een en ander niet duidelijk zou zijn voor de kommissieleden, maar dat lijkt bijna niet aan te nemen, omdat het beslist niet de eerste keer is, dat de atletiek-akkommodatie ter sprake komt. Reeds in 1965 was er het eerste kontakt tussen vertegenwoordigers'van de vereniging en de gemeente. In 1966 werd het eerste deel van de sintelbaan, met een lengte van 115 meter, gelegd. Met de toenmalige wethouder van sportzaken werd mon deling afgesproken, dat er per jaar 100 meter sintel toegevoegd zou wor den. Niets werd echter schriftelijk bevestigd, met als gevolg dat Delta Sport tot op de dag van vandaag nog niet meer heeft dan de eerste 115 me ter. In de loop van de jaren werd re gelmatig kontakt opgenomen met de gemeente, maar telkens kreeg het Delta Sport-bestuur te horen, dat er geen geld was. De uitgaven voor de onderhoudskosten in de sport waren nogal hoog. Met name het zwembad slokte aardig wat geld op. Urgentie In 1976 werd onder het beheer van wethouder Doeleman van sportzaken door alle sportverenigingen, die ge bruik maakten van sportpark 'Ban nink' een opgave verstrekt betreffen de de wensen van de verschillende klubs. Delta Sport gaf toen als hoogste prioriteit de aanlopen van de hoog- en verspringbak op, aangezien deze faciliteiten destijds van grotere ur gentie waren dan de sintelbaan. Deze kwam als tweede wens op het ver langlijstje voor. De genoemde aanlo pen werden inderdaad verbeterd, de baan ligt er nog, zoals toen. In 1977 kwam het hoofdstuk sintelbaan op nieuw aan de orde. De gemeente nam Grontmij in de arm voor een kosten- bepaling. Toendertijd moest reke ning gehouden worden met een be drag tussen f 350.000,-- en f 400.000,-- voor een redelijke baan. Delta Sport nam op haar beurt kon takt op met de Heidemij en kwam op een bedrag van f 175.000,-- uit. Het verschil zat in de kwaliteit. Grontmij adviseerde een betere kwaliteit te ne men, omdat de onderhoudskosten bij een duurdere baan minder zouden zijn. Daar bleef het toen echter bij. Later kwamen de sportparkgebrui kers bijeen en werd opnieuw een ur- gentielijst opgesteld. Bovenaan prijkte de bestuurskamer en als tweede punt opnieuw de 400 meter sintelbaan. De kapitale bestuurska mer kwam er op vrij korte termijn, de sintelbaan werd andermaal in de ijskast gestopt. Onderdelen De atletiek-akkommodatie, zoals die er volgens het indelingsplan van Ingenieursburo 'Oranjewoud' bv uit ziet, omvat een rondbaan en voorzie ningen voor diverse technische num mers. De indeling is afgestemd op de door de NSF en KNAU geadviseerde 'standaard lay-out' voor een volwaar dige atletiek-akkommodatie. Voor de zesbaans rondbaan en de aanloopstroken voor de springnum- mcrs, het speerwerpen, alsmede de hoogspringsegmenten is uitgegaan van een waterdoorlatende kunststof bedekking. Deze bestaat uit een po- lyurethaan gebonden rubberonder laag en vol-polyurethaan bovenlaag, vermengd met EDPM-korrels. De atletiek-akkommodatie bevat naast een zesbaans rondbaan een steeple- chase-bak, twee hoogspringscgmen- ten, twee faciliteiten voor polsstok- hoogspringen, drie verspringbak ken, twee driesprongbanen, twee kogelstootcirkels, twee werpcirkels voor diskuswerpen en twee aan loopstroken voor speerwerpen. Op basis van het indelingsplan is een kostenraming opgesteld voor de aanleg van de te realiseren voorzie ningen. De kostenraming geeft de to- taalkosten en de kosten per werkon- derdeel weer. Deze zijn gespecifi ceerd aangegeven. Indien gekozen wordt voor enkelvoudige uitvoering van de technische nummers kunnen de kosten gedeeld worden door twee en loopt het totaalbedrag van f 911.000,-- enigszins terug. Bij het ver vallen van een of meerdere onderde len moet rekening gehouden met een vermeerdering van de algemene kos ten voor de aanleg en afwerking van de grasterreinen. Pas na een defini tieve keuze en een nadere technische uitwerking van het plan kunnen de kosten exakt worden geraamd. Ophouden Een en ander gebeurde met de mo tivatie, dat er wel eens flink wat pro blemen zouden kunnen ontstaan wanneer de sintelbaan gerealiseerd zou worden voordat de uitbreiding van het sportpark een feit zou zijn. De voetbal zou de oefenstrook kwijt zijn, het trainingsveld van hoc- keyklub HSD zou in het gedrang ko men en in die tijd was er ook nog sprake van uitbreiding van de ten- nisakkommodatie, waardoor de ver springbak van de atletiekvereniging in het gedrang zou komen. De bouw van de LTS en de Rijksscholenge meenschap in Poortambacht hield de zaak ook weer behoorlijk op. Even werd er gedacht aan een kombinatie van een atletiek-akkommodatie met de bij de nieuwe scholen te realiseren sportvelden, maar hier werd vlot van afgestapt. Tijdens de vergadering van de vas te kommissie voor advies en bijstand voor sport van 7 december 1983 maakte Delta Sporttrainer Anthon de Bruyn duidelijk, dat het nu einde lijk eens tijd werd, dat er serieus over de atletiekbaan gesproken diende te worden. ,,Ik kan me niet aan de in druk onttrekken, dat er stagnatie is bij de herinrichting van Bannink", merkte hij toen op. ,,We weten, dat er gelde beschikbaar was voor Ban nink, maar dat dat weer werd terug gehaald voor de Zierikzeese kademu ren. Ik ben bang, dat dat weer ten koste gaat van de plannen voor Ban nink. Ik vraag me af wat er straks weer urgenter is". Het stukje sintel baan, waarover Delta Sport momen teel (nog steeds) beschikt maakt het de vereniging niet eens mogelijk dis- triktswedstrijden voor de senioren te organiseren. De baan is voor senioren afgekeurd. ZIERIKZEE - Met de ingebruikneming- van het nieuwe sportpark 'Den Hogen Blok' aan de Lange Blokweg in Zierikzee vindt het voetbalgebeuren niet meer plaats op het bestaande sportpark 'Bannink'. Dit laatste sport- komplex wordt vanaf dan benut voor de sporten hockey, korfbal, handbal en atletiek. Daarnaast blijft het be staande tennispark gehandhaafd. Gezien de ruimte, be hoefte en de specifieke inrichtingseisen moet het terrein opnieuw worden ingedeeld. Hierdoor zijn rekonstruktie- werkzaamheden noodzakelijk. De gemeente Zierikzee gaf Inge nieursburo 'Oranjewoud' bv in Oosterhout opdracht een plan op te stellen voor de herinrichting van sportpark 'Bannink'. Als eerste on derdeel van de planontwikkeling is een voorbereidend onderzoek ver richt, waarbij de terreingegevens werden verzameld. Hierbij werden een aantal facetten in ogenschouw^e- nomen, zoals situatie, hoogteligging, bodem, ontwatering en de aanwezig heid van kabels en leidingen. In over leg met de Dienst Gemeentewerken werd inmiddels een eerste inrich- tingsschets opgesteld. Opmerkingen Deze in richt ingsschets is thans uit gewerkt in een indelingsplan, waar bij de opmerkingen uit het overleg zijn verwerkt. Aspekten ten aanzien van de bebouwing, zoals klub- en kleedlokalen, zijn vooralsnog buiten beschouwing gelaten. In het rapport wordt een beschrij ving gegeven van het inrichtingspro gramma en zijn er toelichtingen op het funktieplan en het inde lingsplan. Verder is er een uitvoerige raming gegeven betreffende de aan- legkosten van de diverse onderdelen van het Zierikzeese sportpark. Het rapport heeft tot doel om beleids beslissingen te kunnen nemen en overleg te kunnen voeren met be trokkenen. Met betrekking tot de wensen van de toekomstige gebruikers van sport park 'Bannink' werd door de ge meente Zierikzee overleg gevoerd met de betrokken verenigingen. De wensen van de vier belanghebbende verenigingen zijn duidelijk weerge geven. Atletiekvereniging Delta Sport heeft een zesbaans kunststof atletiekbaan met verlichting op het verlanglijstje staan en wordt daar mee onbetwist de voornaamste be trokkene kwa financiële kant. Korf balvereniging All Ready verlangt twee korfbalvelden, handbalvereni ging Delta Sport heeft als wens een verhard handbalveld en hockeyver- eniging HSD wil graag twee velden en een trainingsakkommodatie. Verenigingen Atletiekvereniging Delta Sport heeft momenteel 180 leden, verdeeld over 30 pupillen, 75 junioren en 75 se nioren. Het aantal wedstrijden, dat de vereniging organiseert, bedraagt zes per jaar, maar daarnaast vinden diverse Coopertests en avond wedstrijden plaats en wordt er gedu rende ongeveer twintig weken ge traind. Dit betreft de maanden april tot oktober. De akkommodatie van de atletiek vereniging wordt daarnaast ook vrij frekwent gebruikt door de scholen. Bij de beschikking over een goede akkommodatie verwacht het bestuur van Delta Sport, dat de vereniging zal doorgroeien naar een leden bestand van driehonderd of meer, maar ook het aantal wedstrijden zal daardoor belangrijk toenemen. Wan neer een lichtinstallatie aanwezig zou zijn, wordt het mogelijk ook ge durende de wintermaanden door te trainen. Korfbalvereniging All Ready heeft 116 leden, verdeeld over 24 pupillen, 26 aspiranten, 18 junioren en 48 senio ren. Het aantal wedstrijden in de kompetitieperiode beloopt om en na bij de zestig. Daarnaast organiseert de Zierikzeese vereniging jaarlijks een groot toernooi. Handbalvereni ging Delta Sport heeft 81 leden, ver deeld over 31 jeugd, elf junioren en 39 senioren. In de kompetitieperiode be draagt het aantal wedstrijduren on geveer veertig. Daarnaast wordt per seizoen ongeveer vijftig uuur ge traind. Hockeyklub Schouwen- Duiveland heeft 206 leden, waarvan 72 aspiranten, 62 junioren en 82 senio ren. Per kompetitie worden ongeveer honderd wedstrijden afgewerkt. Daarnaast worden vijf toernooida- gen afgewerkt en is de verwachting, dat er per week behoefte zal zijn aan tien a vijftien trainingsuren. Funktieplan Aan de hand van de bestaande situ atie en het gestelde programma wordt een funktieplan opgesteld. Hierbij staat het optimaal funktione- ren centraal. Gezien de beschikbare ruimte is de parkeervoorziening bui ten het komplex gesitueerd. Hierbij kan uitgegaan worden van een klei ner parkeeraanbod, gezien het ver dwijnen van het voetbalgebeuren. De parkeervoorziening is langs de Banninklaan gesitueerd. De fiet senstalling is evenals in de huidige situatie centraal gesitueerd nabij de ingang van het sportpark. De ver schillende sportakkommodaties zijn via verbindingsroutes bereikbaar. Het terreingedeelte ten behoeve van de atletiek behoudt zijn huidige lig ging. Handbal, hockey en korfbal zijn op de huidige voetbalvelden ge situeerd. Het gedeelte bestemd voor 'diverse doeleinden' kan gezien wor den als een multi-funktioneel ter rein. Het kan door diverse sporten gebruikt worden, alsmede ten dien ste staan van onder andere schoolsport. Op basis van voornoemde plannen werd door Ingenieursburo 'Oranje woud' een kostenraming gemaakt voor de aanleg van de te realiseren voorzieningen. Hieruit wordt duide lijk wat de totaalkosten zullen bedra gen en wat de kosten per werkonder- deel zijn. De kostenraming is gebaseerd op de gegevens van voorbe reidend onderzoek en het voorliggen de indelingsplan. Na de technische uitwerking en een eventueel fase ringsplan kunnen de aanlegkosten exakt worden geraamd. Inklusief BTW worden de kosten voor renova tie van sportpark 'Bannink' geschat op f 1.940.000.--. Hierin zit een bedrag van f 310.000.-- BTW. Onderdelen Veruit de grootste slokop aan kos ten is de atletiek-akkommodatie die gerealiseerd zou moeten worden, wanneer aan alle wensen van atle tiekvereniging Delta Sport zou wor den voldaan. Hiervoor zou een be drag van f 911.000.-- exklusief BTW uitgetrokken moeten worden. De nieuwe korfbal-akkommodatie zou volgens de huidige kostenramin gen f 119.000,-- gaan kosten, voor het hockey-gebeuren zou f 160.000,-- no dig zijn en voor het verharde hand balveld dient een ton te worden uit getrokken. Het multi-funktionele veld vergt ter realisatie f 75.000,-- en voor parkeervoorzieningen en rij wielstalling zijn respektievelijk f 27.000,-- en f 50.000,-- begroot. Aan direktiekosten wordt op de kostenra ming f 175.000,-- opgevoerd. Alle be dragen zijn exklusief BTW. BOOM HOGE STRUIKBEPLANTING 'i&MSia LAGE STRUIKBEPLANTING 21 GRAS VERHARDING HALFVERHAROING BEBOUWING

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1984 | | pagina 6